
|
|||||||
| Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj. |
| Wyświetl wyniki ankiety: Czy Solidarność powinna przeprosić za stan wojenny? | |||
| TAK, przecie to przez nich |
|
21 | 19,27% |
| NIE |
|
88 | 80,73% |
| Głosujących: 109. Nie możesz głosować w tej ankiecie | |||
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
dziarski chłop
Od: 04.2005
Offline |
#1
|
|
Zawsze jest pompatycznie i przy wzniosłych hasłach.
Ale co tam wzniosłe hasła! Ostatnio nawet przywódca junty moskiewskiej strzelał dowcipami a 600 grono "wykształconych" w Wawie biło gromkie brawa człowiekowi honoru w odrodzonej "Polsce". http://www.rp.pl/artykul/2,232191_Ge...ntrataku_.html Więc ja powtórze za kataryną - najgorszym złem był związek Solidarność, bo to przez niego wprowadzono stan wojenny. Najgorszymi frajerami byli górnicy stoczniowcy, którzy dali się zabić - bo to nie oni s ą ludźmi honoru ani nawet nie są bohaterami. Tyle można mieć do powiedzenia 13 grudnia Roku Pańskiego 2008. Czy jeszcze 17 lat temu ktoś z normalnych, zwykłych ludzi pomysłałby, że Naród jest pełen podziwu dla dokonań przywódcy junty moskiewskiej? NIE! Kiedy myślę 13 grudnia i patrzę na to co się dzieje - to wydaje mi się, że dzieła typu - Krasickiego "Hymn do miłosci ojczyzny" to zwykły stek kłamstw i bzdur. Bo przecież ofiara pomordowanych w czasie stanu wojennego , górników, hutników, robotników to zwyczajna krew w piach . Ani żadne tam - Nie żal żyć w nędzy, ani też żadne - nie żal i umierać! Sfrajerzyli sie i jeszcze wymusili na ludziach honoru wyprowadzenie czołgów na ulicę... I tyle można dziś powiedzieć
Ostatnio edytowane przez sambo : 13.12.2008 o godz. 00:01.
![]()
"Zachowanie się publiczności krakowskiej, a raczej zwolenników Cracovii na ostatnich jej meczach, stało się naprawdę skandalicznem. Tylko ten sędzia jest dobry, sprawiedliwy i obiektywny, który jej dogadza, każdy inny jest "kaloszem", "papuciem", "zbrodniarzem". Doprowadziło to do najzwyklejszego terroru. " Tygodnik Sportowy rok 1924, nr 43
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2003
Skąd: Carpathia:)
Offline |
#2
|
|
dodam od siebie , ze GW będzie teraz przez PIĘĆ dni publikowac artykuły o....Jaruzelskim
![]()
Ci kibice potrafią uczynić niesamowity kocioł rytmicznie uderzając nogami - informuje Wojciech Łobodziński, który grał na tym obiekcie z reprezentacją Polski.
|
|
|
|
Graf Zero
Od: 08.2004
Skąd: stamtąd :)
Offline |
#3
|
O Hitlerze pewnie piszą, w skali globu, codziennie od ponad 60 lat - i dobrze. @ Sambo Proszę Cię wyedytuj swojego posta i zamień Naród na "część Polaków", ok? Bo to żałosna i całkowicie nieuzasadniona próba postawienia się ponad wszystkimi, którzy ten Naród stanowią. |
|
|
|
dziarski chłop
Od: 04.2005
Offline |
#4
|
Po prostu - zgodnie z regułami demokracji większość ma rację i większość reprezentuje zdanie ogółu. 44% jest dumna z wprowadzenia stanu wojennego przeciwnego zdania jest 38% - grupa liczna - lecz niestety tyrania większości ma swoje prawa. Nie przeraża Cię ta liczba? Po cyklu publikacji w wyborczej i jej przystawkach odsetek ten na pewno wzrośnie. ![]()
"Zachowanie się publiczności krakowskiej, a raczej zwolenników Cracovii na ostatnich jej meczach, stało się naprawdę skandalicznem. Tylko ten sędzia jest dobry, sprawiedliwy i obiektywny, który jej dogadza, każdy inny jest "kaloszem", "papuciem", "zbrodniarzem". Doprowadziło to do najzwyklejszego terroru. " Tygodnik Sportowy rok 1924, nr 43
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Offline |
#5
|
|
13.12.1981.Pamiętam jak dziś,chcialem zobaczyć Teleranek a tu morda Jaruzelskiego.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: KRAKÓW(30) OD 1983 NA REYMONTA
Offline |
#6
|
|
PRECZ Z KOMUNĄ......
i tyle... Zła Solidarność ? Tak twierdzący niech jadą do Chin na miesiąc i zarzyją "wolności" |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Skąd: historycznie z Małopolski
Offline |
#7
|
|
Cytat:
Jeszcze troche i będziemy pod AK dołki kopać.Ileż to polskich rodzin było ciemiężonych z powodu uczestnictwa ich ojców w Armii Krajowej. ![]()
By dostawać więcej od życia, dawaj więcej od siebie.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2007
Offline |
#8
|
|
Jaruzelski to zdrajca, kłamca- na pohybel!
Stan wojenny wcale nie był wywołany ze strachu przed ZSRR, to jest dopiero bajeczka wyssana z kapelusza! ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2008
Offline |
#9
|
|
owszem, Jaruzelski to zdrajca narodu!!!!
Wałęsa jest naszym małym bohaterem ![]() ![]()
Armia Białej Gwiazdy- z nią się liczy każdy, honoru Wisły i Krakowa strzeże
ta sławna brygada! |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2003
Skąd: z tamtąd gdzie mnie nie chcą
Offline |
#10
|
|
sambo ale te 44% teskni za kasa jaka była pod koniec. Że na mieszkanie nie brało sie kredytu na 50 lat, że praca była.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2007
Offline |
#11
|
|
Rany Boskie! Co was niektórych tak omamiło? :O Jaruzelski fajny? Solidarność "BE"!? Nie wierzę w to, co czytam... ;/ widać, że nadal niektórym Wiślakom zostały gieteesowskie korzenie... dajcie spokój.. ;/ zamknąć ten temat, bo mi się przykro robi..
wynik sondy mówi sam za siebie - nie przekonałeś nas sambo... siara - lepiej tego ująć nie można ![]() jak widzę mordę Kiszczaka w onet.tv i cytat: "Nie przepraszam za stan wojenny" to po prostu nóż w kieszeni mi się rozkłada..
Ostatnio edytowane przez Aro1234 : 13.12.2008 o godz. 13:05.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: KRAKÓW(30) OD 1983 NA REYMONTA
Offline |
#12
|
|
kasa była....czarno-białe telewizory, dupę podcierało się gazetą, dwa programy w TV, chleb z marmoladą na śniadanie, kolejki za wszystkim, benzyna na kartki, pomarańcze na święta płynęły zza oceanu, buty relaks, wtroby czekoladopodobne na kartki...KOMUNO WRÓC, Wałęsa na szafot !@!!
k...wa rzygać się chce jak się czyta bzdety |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2003
Skąd: z tamtąd gdzie mnie nie chcą
Offline |
#13
|
|
siara, mnie to na szczescie omineło, bo jest rocznikem obalenia tego syfu. Ale szukam uzasadnienia dlaczego nie którzy woleli tamte czasy.
Kto wtedy liczył od 1 do 1? A teraz? Dupe podcierasz 66 warstwowym velvetem Zjesz bułke z słonecznika arabskiego z szynką z kangura i co najesz sie nia bardziej? Dostep masz do wszystkiego, ale czy to dobrze? Niewiele by brakowało żeby benzyna dla nie których ludzi była nie dostepna. Ale czy to sie tylko liczy? Czy patrzac na sexi blond 13 nie tesknisz za brunetka marysią która grała w klasy skakała na gumie? Wiadomo od góry było źle, ale od dołu było lepiej. |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2007
Offline |
#14
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2007
Offline |
#15
|
|
Niektórzy wolą tamte czasy z kilku przyczyn:
-była stabilizacja, mieli pracę, choć było źle wiedzieli co będzie- nic się nie zmieni -mieszkanie można było dostać, tanio kupić- prawda czekać długo, ale zawsze -niektórzy byli partyjni, szybko awansowali tylko dzięki temu, kradli ile wlezie Teraz jest gonitwa za pracą, niepokój. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#16
|
bo na co dzień ocet w sklepie i kolejki k. wa za wszystkim pamiętam dziecięciem będąc jak zamiast cieszyć się z wakacji w 1979 czy 1978 roku codziennie po 5-6 godzin albo i więcej jak nie dowieźli stałem w kolejce po cukier... a i na święta taki k.wa dobrobyt był że trzeba było stać w kolejce nie tylko po karpia, szynkę (fakt wtedy szynki to były szynki a nie ten syf co teraz jest), chleb czy choinkę ale nawet po gazetę z programem a do wyboru k.wa był Dziennik Polski, Gazeta Południowa - przekształcona Krakowska, Echo Krakowa i tyle (poza szmatławcami w rodzaju Trybuny czy innych szmat partyjnych których założenia się nie kupowało) i tylko Tempo było świetne. Trzymające poziom lata 70 i początek 80 tych to moje dzieciństwo ale jak sobie pomyślę że miałby wrócić Jaruzel, kartki na wszystko, czy z wcześniejszego okresu pomożecie itp. to mi się rzygać chce.. ![]()
Jurowicz-Talik-Lechowicz-Szumilas-Kaczor-J.Krupa-Brzycki-Legutko-J.Wapiennik-W. Stopa-Michel-Sawicki-S.Wójcik-Świder-Snopkowski-Adamek
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: KRAKÓW(30) OD 1983 NA REYMONTA
Offline |
#17
|
mnie "dobrobyt" nie zmienil...jestem ki m jestem... Zrozumcie, gdyby komuna była nadal, to tej dyskusji byśmy nie prowadzili.... Ja żyłem w tych czasach i pamiętam mame stojącą od 4 rano w kolejce po kiełbasę.... Gówno było lepiej.... Mieszkanuiie każdy mógł mieć Auto...hahahaha kto je miał... Ale my Polacy nie patrzymy ile posiadamy my tylko że sąsiad ma więcej i to jest złe Wyścig szczurów Mnie on nie interesuje, żyję sobie swoim życiem i jest mi nieźle, choć wcale dużo nie mam... Ale wkurzają mnie mity jak "za komuny było dobrze...." Dobrze było tylko komu Nawet kwestia naszej Wisełki...gdyby wtedy osiągała sukcesy, kogo z nas stać by było na zagraniczny wyjazd i kto z nas dostałby paszport |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2008
Offline |
#18
|
|
LUDZIE Z CZASÓW KOMUNY WRÓĆCIE...
tyle.... ![]()
Armia Białej Gwiazdy- z nią się liczy każdy, honoru Wisły i Krakowa strzeże
ta sławna brygada! |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#19
|
|
mieszkanie to po 30 latach ciułania i czekania na na przydział ze spółdzielni było
albo i nie jak jakiś cwaniaczek miał dojścia do prezesa i chapnął twój przydział siara ma rację dyskusji byśmy nie prowadzili bo netu by nie było, tzn. byłby ale ściśle reglamentowany paszporty, wyjazdy zagraniczne ![]() proszę was... co do tego jacy to zajebiści ludzie byli kiedyś ano byli, ale tak patrząc przez pryzmat mojej pracy, to świniami okazują się i ludzie z komuny i młodzi wychowani w kapitaliźmie nie ma reguły podpiszę się pod ty co napisał siara Wyścig szczurów Mnie on nie interesuje, żyję sobie swoim życiem i jest mi nieźle, choć wcale dużo nie mam... wszystko zależy od tego co kto chce od życia a komuna... to był koszmar i nie chcę żeby wróciła... never ever ![]()
Jurowicz-Talik-Lechowicz-Szumilas-Kaczor-J.Krupa-Brzycki-Legutko-J.Wapiennik-W. Stopa-Michel-Sawicki-S.Wójcik-Świder-Snopkowski-Adamek
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2005
Offline |
#20
|
|
Wszystko fajnie, tylko, że ocena wprowadzenia stanu wojennego nie zależy od tego jak kto ocenia komunę, tylko od tego czy istniało realne zagrożenie interwencji wojsk Układu Warszawskiego w Polsce. Osobiście wydaje mi się, że w tym momencie NIKT poza samymi zainteresowanymi osobami postawionymi wtedy na górze nie wie, jak zareagowałaby centrala w Moskiwe. Dlatego z oceną wprowadzenia stanu wojennego trzeba poczekać kilkadziesiąt lat, a opinię powinni wydać historycy. A podstawą do wydania jakiejkolwiek opinii powinny być dokumenty z tamtego okresu udostępnione przez Moskwę.
Mnie osobiście, jako osobę urodzoną w 89 roku śmieszy widok rówieśników krzyczących pod domem Jaruzelskiego "zdrajca!" lub "bohater!", bo co ludzie w moim wieku mogą wiedzieć o tamtych czasach? Nasłuszali się weselnych opowieści rodzinnych prowadzonych przy wódce i powtarzają opinie starszych krewnych... |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#21
|
i stąd ... edit: http://miasta.gazeta.pl/warszawa/51,...54543.html?i=1
Ostatnio edytowane przez emjot : 13.12.2008 o godz. 15:02.
![]()
Jurowicz-Talik-Lechowicz-Szumilas-Kaczor-J.Krupa-Brzycki-Legutko-J.Wapiennik-W. Stopa-Michel-Sawicki-S.Wójcik-Świder-Snopkowski-Adamek
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2006
Skąd: Giżycko
Offline |
#22
|
|
W tamtych czasach nie można było być wewnętrznie spójnym .
Dzisiejsze nieefektywne przekonania i zachowania ludzi ukształtowały się właśnie między innymi przez tamte czasy . ![]()
"Wspaniałość przejawia się nie w tym, gdzie jesteśmy, ale w jakim kierunku się poruszamy. Musimy żeglować czasem z wiatrem, czasem pod wiatr, ale żeglować, nie dryfować ani stawać na kotwicy."
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2007
Offline |
#23
|
|
Skoro nie żyłem w czasach I Rzeczpospolitej nie mogę się wypowiadać? To czemu istnieją jeszcze profesorowie i historycy wybitni?
ZSRR nie zaatakowało by. Obawiało się konfliktu. Jaruzel zrobił to ze strachu przed utratą władzy, chciał za wszelką cenę utrzymać komunę, stłumić Polskość, stłumić wolność! Nikt mi nie powie, że nie jest zdrajcą narodu polskiego! Istnieje wiele przesłanek, że ZSRR nie wkroczyło by! Teraz nawet dokumenty przekazane przez CIA (Kuklińskiego) mówią o tym. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2007
Offline |
#24
|
|
Czy mógłbyś tą tezę jakoś rozwinąć? Słyszałem z wielu źródeł opowieści że sałdaty w białoruskich garnizonach przez dwa tygodnie w butach spali, bo trwało pogotowie przed interwencją.
![]() "Nie ma odpornych na ciosy,
są tylko źle trafieni" Jerzy Kulej |
|
|
|
dziarski chłop
Od: 04.2005
Offline |
#25
|
||
Drogi Aro - nikogo do niczego nie mam zamiaru przekonaywać i broń mnie Panie Boże aby w tym temacie chciał!!! ( ten gieteesowski korzeń - łezka kręci się w oku he he) To co napisałem to jest chłodna analiza tego co się w Polsce obecnie dzieje. Jeśli ktoś zupełnie z boku poczytał popatrzył - posłuchał jak z dziubków sobie spija obecnie triumwirat - MICHNIK-JARUZELSKI-WAŁĘSA - to do innego przekonania dojść nie można - jak tylko do tego. Gdyby nie SOlidarnosć nie byłoby stanu wojennego, Skoro Jaruzelski jest wybawicielem narodu i człowiekiem honoru - to ludzie SOLIDARNOSCI POWINNI PRZEPROSIĆ. Zarówno nas jak i rodziny zabitych ludzi. Czyż moje rozumowanie jest pozbawione podstaw?
dokładnie - nieswiętej pamieci morderczyni Wolinska sie skarżyła ile roboty miała. A ile roboty miał brat Michnika to łohoho
a ja myslę, że ten wynik wyżyłowany jest przede wszystkim przez młodych ludzi
Ostatnio edytowane przez sambo : 13.12.2008 o godz. 15:20.
![]()
"Zachowanie się publiczności krakowskiej, a raczej zwolenników Cracovii na ostatnich jej meczach, stało się naprawdę skandalicznem. Tylko ten sędzia jest dobry, sprawiedliwy i obiektywny, który jej dogadza, każdy inny jest "kaloszem", "papuciem", "zbrodniarzem". Doprowadziło to do najzwyklejszego terroru. " Tygodnik Sportowy rok 1924, nr 43
|
|||
|
|
Senior Member
Od: 04.2005
Skąd: że znowu
Offline |
#26
|
- Rosja nigdy nie prowadzi otwartej walki na dwóch frontach. Jak wiadomo w owym czasie byli już zaangażowani w Afganistanie. - Wkroczenie do Polski wiązałoby się ze sporymi sankcjami gospodarczymi w stosunku do naszego wschodniego "brata", a gospodarka ruskich przecież już leżała. - Waszyngtoński Departament Stanu mówił, że nie ma żadnego ruchu wojsk radzieckich w kierunku Polski. - Wtf to o czym piszesz, to nic innego jak propaganda Kiszczaka, który w owym czasie kazał rozsiewać tego typu plotki. Wtedy to co szło w TV nie było przecież wiarygodniejsze od informacji zasłyszanej od sąsiada czy innego znajomego. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2003
Skąd: Lublin
Offline |
#27
|
|
Polacy ruszcie dupy i weźcie się do roboty zamiast walić konia z podniety do "przeszłości", "polityków" i innego medialnego ścierwa.
Do Roboty Nieroby!! ![]()
t....tt.. Timmyah
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#28
|
Przecież się nasłuchali od starszych pokoleń, w książkach naczytali. Skąd oni mogą wiedzieć jak było... Mnie z kolei bawią opinie lewackich środowisk jakoby Jaruzelski uratował Polskę przed inwazją ZSRR. Sami rosyjscy generałowie już nie raz, nie dwa przyznawali, że mowy o interwencji w Polsce nie było. Dla ratowania swoich poglądów trzeba jednak jakiś argument wytworzyć... |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2005
Offline |
#29
|
![]() ![]()
94 - Allah Akbar!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2005
Offline |
#30
|
W przypadku stanu wojennego nie ma jeszcze takich dokumentów, i dlatego ciężko wydawać sądy na podtawie tylko przypuszczeń i domniemań. |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|