The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
El'kabat
Senior Member
 
 
Od: 04.2009
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#31
Stary 13.03.2024, 21:45
jaki awans bezpośredni? dobrze to jak się do baraży załapiemy, a nie będzie przykrej niespodzianki..
GENERALNIE TO WIADOMO CO
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#32
Stary 13.03.2024, 21:50
Jasne. Sobol przegrywając z Podbeskidziem to by bankowo dojechał. Nie mówiąc już o Odrach czy Stalach.

Twoim zdaniem dzisiaj mieliśmy grać na ale poebao się. Z innymi kwestiami najprawdopodobniej jest tak samo.

Tak jak przegrana niczego nie przesądza, tak wygrana niczego nie gwarantuje. Przegrana zmniejsza prawdopodobieństwo awansu, wygrana zwiększa, w jakim stopniu to zależy od innych wyników.

Tutaj do ostatniego meczu nic nie będzie pewne, a wyrokowanie na 11 kolejek do końca to ośmieszanie się.

Ja liczę że pojawi się już trochę więcej spokoju pod bramką przeciwnika, a to zaowocuje golami. Jeżeli mecz będzie otwarty to wygramy 4:1
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member
 
 
Od: 06.2006
Skąd: inąd

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#33
Stary 13.03.2024, 22:33
Wystarczy zeby Miedz choc troche chciala grac w pilke,a nie stała i czekała to wtedy tez obstawiam fajny wynik dla nas.Ja mozna grac w tej lidze skoro rywal poprostu stoi i wez mu cos zrób.

nie bez przyczyny mecz z Widzewem fajnie sie ogladało bo przeciwnik sam od siebie chcial cos pograć.
1 liga to takie bagno ze trzeba zrobic wszytsko zeby sie z niego wydostac ,bo to liga dla niepełnosprawnych gdzie 90% meczów nikt o zdrowych zmysłach ogladać nie da rady a mam nadzieje ze Królewicz ma w koncu ambicje zeby z tego wyjsc.
Ostatnio edytowane przez Wojtas : 13.03.2024 o godz. 22:37.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#34
Stary 13.03.2024, 22:45
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Żadnego autobusu nie będzie. Miedź nie pójdzie na taką grę. Prędzej spodziewać trzeba się powtórki z meczu z Arka. Zresztą, jest kilka zespołów które stać na taką grę z nami (przynajmniej 1 połowę) jak to zrobiła Arka.

Miedź, Lechia, Motor, może Gieksa, Znicz - nie będą stawiać autobusu. Reszta - zapewne tak.
Ja spodziewam się autobusu. Lechia u siebie też murowała.
Jak będzie - zobaczymy.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
redrum
Senior Member
 
 
Od: 04.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#35
Stary 13.03.2024, 22:47
Skoro autobus na nas działa to większość drużyn będzie go przeciw nam używać, bo na końcu nie liczy się styl, a to ile punktów dopisuje się w tabeli.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#36
Stary 13.03.2024, 22:48
redrum napisał(a):Wyświetl post
Skoro autobus na nas działa to większość drużyn będzie go przeciw nam używać, bo na końcu nie liczy się styl, a to ile punktów dopisuje się w tabeli.
Jaki styl, większość drużyn w tej lidze to tartak.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
redrum
Senior Member
 
 
Od: 04.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#37
Stary 13.03.2024, 22:50
No i w zeszłym sezonie tartak z Niepołomic awansował do Ekstraklasy wygrywając z nami 3 razy. Co ciekawe w ekstraklasie też radzą sobie najlepiej ze wszystkich beniaminków.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#38
Stary 13.03.2024, 23:02
redrum napisał(a):Wyświetl post
No i w zeszłym sezonie tartak z Niepołomic awansował do Ekstraklasy wygrywając z nami 3 razy. Co ciekawe w ekstraklasie też radzą sobie najlepiej ze wszystkich beniaminków.
Akurat Puszcza ma swój styl. Fakt - nie da się tego gówna oglądać, ale nie pomylisz ich z taką Stalą.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#39
Stary 14.03.2024, 00:20
W tabeli Puszcza na miejscu spadkowym.
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
Delgado
Senior Member
 
Od: 12.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#40
Stary 14.03.2024, 00:49
Na spadkowym, ale jako jedyni z najsłabszego w historii tercetu beniaminków mają jeszcze jakieś w miare realne szanse na utrzymanie.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#41
Stary 14.03.2024, 08:43
Trudno, żeby prostacka taktyka Niecieczy, polegająca na obronie w 10-ciu i 40-metrowych wyrzutach z autu działała w Ekstraklasie. Tutaj (niestety dla nich) formacje ofensywne mają większy odsetek piłkarzy, którzy coś z tą piłką mimo wszystko potrafią zrobić i taki Koj jest wkręcany w murawę jak kołek.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#42
Stary 14.03.2024, 10:46
Chyba Puszczy a nie Niecieczy
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#43
Stary 14.03.2024, 11:16
krysztal napisał(a):Wyświetl post
Chyba Puszczy a nie Niecieczy
Oczywiście, miałem na myśli Puszczę ;P

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#44
Stary 14.03.2024, 11:55
W 1 lidze trzeba tak grać aby się z niej wydostać, cała reszta to niestety bajdurzenie JK. Beniaminkowie z zeszłego sezonu są kiepskim przykładem, ale również dlatego że jeszcze niedawno do esa awansował Raków (tak, to dopiero 5 lat temu), Stal Mielec, Warta, Radomniak, Widzew- nie ma jednego idealnego scenariusza, każda drużyna pisze swoją historię. A to że po awansie trzeba i tak zrobić małą rewolucje kadrowa to nie powinna być żadna nowość.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#45
Stary 14.03.2024, 12:06
U nas w przypadku awansu (jak i jego braku) sprawa jest o tyle prosta, że w lecie 2024 kończą się kontrakty z 18-ma piłkarzami, więc rewolucja odbędzie się samoistnie.
Sęk w tym, żeby w przypadku awansu w dosłownie 2 miesiące zakontraktować piłkarzy, przeprowadzić okres przygotowawczy i zbudować fundamenty zespołu, który nie będzie się rozpaczliwie bronić przed spadkiem, jak teraz ŁKS czy Ruch. Tam położono lagę na wzmocnienia i cała odpowiedzialność za niepowodzenia spadła na trenerów, którzy mieli wymyślić coś z niczego.
Stokowiec w ŁKSie zrobił w 10 meczach średnią 0,3 punkta. Niedźwiedź, którego tak wiele osób tutaj chciało jako strażaka, robi póki co oszałamiający punkt na mecz w Ruchu.
Ostatnio edytowane przez Patryko : 14.03.2024 o godz. 12:08.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#46
Stary 14.03.2024, 12:13
Patryko napisał(a):Wyświetl post
U nas w przypadku awansu (jak i jego braku) sprawa jest o tyle prosta, że w lecie 2024 kończą się kontrakty z 18-ma piłkarzami, więc rewolucja odbędzie się samoistnie.
Sęk w tym, żeby w przypadku awansu w dosłownie 2 miesiące zakontraktować piłkarzy, przeprowadzić okres przygotowawczy i zbudować fundamenty zespołu, który nie będzie się rozpaczliwie bronić przed spadkiem, jak teraz ŁKS czy Ruch. Tam położono lagę na wzmocnienia i cała odpowiedzialność za niepowodzenia spadła na trenerów, którzy mieli wymyślić coś z niczego.
Stokowiec w ŁKSie zrobił w 10 meczach średnią 0,3 punkta. Niedźwiedź, którego tak wiele osób tutaj chciało jako strażaka, robi póki co oszałamiający punkt na mecz w Ruchu.
Dla Ruchu z tą kadrą to już awans do pierwszej ligi był sukcesem(awans po barażach)a to co się odjebało w poprzednim sezonie nie mieści się w głowie.Tyczy się to tak Ruchu jak i Puszczy.Tylko ŁKS był wymieniany jako kandydat do awansu.Nie ma przypadku w tym jak oni teraz punktują.
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#47
Stary 14.03.2024, 15:34
Rude o przygotowaniach do meczu:

Oczywiście dostałem te informacje o tym, co trener rywali powiedział. Mam nadzieję, że to będzie interesujący, ofensywny mecz, w szczególności dla naszych kibiców. Wiemy, że oni próbują grać na dwie fałszywe "dziewiątki", starają się być agresywni w środku i w polu karnym. Jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz. Na prowadzenie gry.

Cieszy, że nasz sztab przekazuje Hiszpanowi informacje dotyczące wypowiedzi rywali sprzed danego meczu - współpraca między trenerami zdaje się układać harmonijnie, dogadują się, wbrew temu, co niektórzy próbują sugerować dopatrując się jakiś konfliktów na linii Rude-Jop lub niesłuchania przez Hiszpana uwag zgłaszanych przez tegoż Jopa.

Przeciwnicy są przez nas na bieżąco rozpracowywani i analizowani. Tak zawsze powinno być. Rude ma konkretne informacje o ich stylu gry i mocnych stronach. W przeciwieństwie do Sobolewskiego na szczęście umie on dostosowywać taktykę do rywala, a nie jak dawniej w każdym meczu gramy tylko to, co zwykle bez względu na strategie przeciwników.
Ostatnio edytowane przez Markus : 14.03.2024 o godz. 15:55.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując
AgresywnyChomik
Senior Member
 
 
Od: 01.2004
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#48
Stary 14.03.2024, 18:40
Hmmmmmm ciekawe co Rude mial na mysli mówiąc o tym ze kazdy pilkarz to osobny czlowiek ze swoimi problemami i ze wszysycy w klubie maja sie starac zeby pilkarze mieliniej stresu? Czyzby strzal w zaleglosci i problemy finansowe?
Malinowy król malowanych róż
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#49
Stary 14.03.2024, 22:24
Delgado napisał(a):Wyświetl post
Na spadkowym, ale jako jedyni z najsłabszego w historii tercetu beniaminków mają jeszcze jakieś w miare realne szanse na utrzymanie.
Przegrali 5-3 z Koroną w Kielcach, z którą mają tyle samo punktów, a z dolną "4" to został im rewanż w Chorzowie i Korona (na Craxie). Ruch traci do nich 4 punkty więc w 10 kolejek do odrobienia, zwłaszcza przy meczu bezpośrednim.
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#50
Stary 14.03.2024, 22:33
Konferencja przed meczem:
https://youtu.be/6hqKYLqkBwk?si=zh2It-vk44lDFVZZ

Szpital:
Broda, Villar - częściowo ćwiczą na boisku
Gogół, Talar, Basha, Junca, Sapała - rehabilitacja
Stępak - uraz
Cziczkan - wyjazd z powodów prywatnych na Białoruś
Kacper Szewczyk będzie bramkarzem #2 na meczu!

Żółte kartki:
6: Colley, Goku
5: Duda, Jaroch, Carbó,
4: pauzują: , wrócili: Satrústegui, Rodado
3: Junca, Szot, Basha, Gogół, Alfaro
2: Uryga, Olejarka, Sapała, Villar, Ratón, Sobczak
1: Krzyżanowski, Łasicki, Baena
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując
Skawa Wadowice
Senior Member
 
Od: 09.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#51
Stary 14.03.2024, 23:28
Jesli Arka u siebie oddala nam plac gry, to tym bardziej Miedz u nas tez postawi na autobus i kontre. Licze na minimalna wygrana w bolach.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#52
Stary 15.03.2024, 12:18
Oddala dopiero po godzinie.

Bella to ta sama szkoła jak Łobodziński. A pewno pójdę w te same tony. Za bardzo nie mają czego bronić (póki nie strzela pierwsi).
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#53
Stary 15.03.2024, 14:02
Ja też spodziewam się meczu podobnego do tego w Gdyni, aczkolwiek trzeba zwrócić na jeden szczegół - murawę.
U nas boisko wraca już chyba powoli do stanu sprzed wysypania go hałdami piachu, w Gdyni bardziej przypominało kretowisko.

Stawiam na wyrównany mecz do momentu, w którym jedna z drużyn kolokwialnie spuchnie i wydaje mi się, że nie będzie to Wisła

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
Stelio
Senior Member
 
 
Od: 09.2013
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#54
Stary 15.03.2024, 14:21
Jest kilka pewnych punktów jeśli chodzi o przebieg meczu (wspólnych dla KAŻDEGO meczu za kadencji Rude, poza Odrą) czyli:

- stracimy bramkę
- stracimy ją pierwsi

Także, imo do 20/30 minuty Wisła próbuje "grać swoje" głównie podając w poprzek boiska, szukajac wolnych przestrzeni, ostatecznie psując ostatnie podanie albo dośrodkowując na obrońców.

Po 20/30 minutach Miedź wychodzi z szybką kontrą (możliwe, że po indywidualnym błędzie ktoregos z naszych zawodników, był już Carbo, był Szot to teraz pora na Colleya bo coś mu za dobrze idzie) i pakuje nam bramke na 1:0.

No i teraz pytanie jak reagujemy:

- strzelimy na 1:1 do przerwy - imo wygramy mecz 2:1
- nie strzelimy na 1:1 do przerwy - max remis
- Miedź wciśnie 2 gola przed przerwą/na początku 2 połowy - można wychodzić ze stadionu, bez szans na choćby punkt
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#55
Stary 15.03.2024, 15:26
Karherop napisał(a):Wyświetl post
W 1 lidze trzeba tak grać aby się z niej wydostać, cała reszta to niestety bajdurzenie JK. Beniaminkowie z zeszłego sezonu są kiepskim przykładem, ale również dlatego że jeszcze niedawno do esa awansował Raków (tak, to dopiero 5 lat temu), Stal Mielec, Warta, Radomniak, Widzew- nie ma jednego idealnego scenariusza, każda drużyna pisze swoją historię. A to że po awansie trzeba i tak zrobić małą rewolucje kadrowa to nie powinna być żadna nowość.
Zgadza się, ale niestety po Hybali podjęto tragiczną w skutkach decyzję że Wisła - ledwo spinająca koniec z końcem - ma zadawać szyku i pokazywać innym jak się gra w piłkę. Dodajmy od razu że przy aplauzie debili którym wcześniej "oczy krwawiły".
I tak się to ciągnie, z wiadomymi konsekwencjami. I o ile Gula z taką taktyką na papierze wyglądał OK, to już Sobolewski i budżetowi Hiszpanie to było od początku sportowe samobójstwo.
Sobolewski, gdybyśmy mieli grać bardziej wyrachowaną piłkę i dostał pod nią wykonawców (czytaj - wysokiego napastnika grają cego głową, kogoś z dośrodkowaniem i kilku drwali) - może by awansował. A może nie. Tylko idiota bierze trenera bez doświadczenia i daje mu konkretne cele sportowe...

Kiko i Rude to pewien kompromis. Jak wypali, to bardziej dzięki fartowi niż czemukolwiek innemu.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 15.03.2024 o godz. 15:43.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#56
Stary 15.03.2024, 15:38
Cytat:
Tylko idiota bierze trenera bez doświadczenia i daje mu konkretne cele sportowe...
Dobrze powiedziane. Idiota wziął Sobolewskiego, później go nie chciał zwolnić. A teraz wziął analityka, który ma doświadczenie jako trener w 2 słabych klubach, w 2 słabych ligach, na przestrzeni 1,5 sezonu. Przecież jest wręcz pewne, ze z takim trenerem awansujemy bezpośrednio.
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#57
Stary 15.03.2024, 19:52
Skład optymalny.

Będzie dobrze.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member
 
 
Od: 04.2009
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#58
Stary 15.03.2024, 19:56
Z Sobczakiem, który jest jedynym napastnikiem i drewnem do tego?
GENERALNIE TO WIADOMO CO
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#59
Stary 15.03.2024, 20:03
Na dzisiaj Sobczak jest lepszy i wartościowszy dla drużyny niż Goku.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#60
Stary 15.03.2024, 20:09
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Skład optymalny.

Będzie dobrze.
Skład optymalny?
Oby Uryga też zmieścił się dziś w tej definicji. ;-)

Ale dobrze, że gramy Rodado-Sobczak. Oby to zażarło.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:46.