The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 44 26,19%
osłabi 97 57,74%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 27 16,07%
Głosujących: 168. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
azor
Senior Member
 
Od: 03.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93301
Stary 14.02.2024, 20:26
odwołać wypożyczenie Biegańskiego
Odpowiedz cytując
leszekpw
Senior Member
 
Od: 05.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93302
Stary 15.02.2024, 10:23
Każdy dzien zwłoki przybliza Ratona do pierwszej jedenastki. Jupi
Odpowiedz cytując
leszekm
Senior Member
 
Od: 07.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93303
Stary 15.02.2024, 11:00
A kto ma bronić ?. Kontuzjowany,tak samo słaby Broda?
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93304
Stary 15.02.2024, 12:12
Jeśli mamy sprowadzać Bieszczada na wypożyczenie to równie dobrze możemy nic nie zmieniać. Nie będzie to jakiś skok jakościowy.
Nie ma jakiegoś dobrego bramkarza w drugiej lidze w naszym zasięgu?
Gikiewicz był od początku nierealny finansowo i wątpliwy sportowo ze względu na wiek. W sumie to wystarczy to pierwsze, bo Gikiewicz mógłby mieć i 16 czystych kont - ale nie u nas, nie te pieniądze. Dla niego to ostatni kontrakt przed emeryturą. Klasyczne medialne kaskaderstwo żeby wyżebrać kliki...

Poziom naszych bramkarzy jest tak niski że naprawdę nie wierzę że nie da się ściągnąć kogoś lepszego od drewnianego, przyspawanego do linii Brody i elektrycznego Ratona, który naprawdę genialne interwencje (jak obrona karnego i dobitki) przeplata kiksami na poziomie juniorskim. Zwłaszcza że jest sporo klubów w pierwszej lidze które nie mają takiego problemu.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 15.02.2024 o godz. 12:26.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93305
Stary 15.02.2024, 13:16
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Jeśli mamy sprowadzać Bieszczada na wypożyczenie to równie dobrze możemy nic nie zmieniać. Nie będzie to jakiś skok jakościowy.
Nie ma jakiegoś dobrego bramkarza w drugiej lidze w naszym zasięgu?
Jeśli jakiś bramkarz gra w 2 lidze to nie jest to bez powodu. Albo jest słaby, albo bardzo młody. Każdy solidny idzie od razu wyżej, albo między rundami trzeba za niego słono zapłacić.

Dopiero co był u nas Fratczak, ograny w 2 lidze. Nawet nie podjął rękawicy.
Był/jest Broda, ograny w 2 lidze. Jak w niej grał to puszczał mniej niż 1 bramkę na mecz i połowę spotkań rozegrał z czystym kontem, co i tak jest/było mało dla kibiców by dać mu szansę. O ironio w najgorszym przypadku byłby tak samo słaby jak Biegański gdy wchodzil z 2 ligi do esa.
Bieszczad coś grał w 1 lidze, ale to już przeszło rok temu. Ostatnie czego nam potrzeba to wiecznego rezerwowego...

Sytuacja jest o tyle niewesoła, że nie dziwi mnie że minął tydzień od kontuzji Brody, a póki co klub jeszcze nie zareagował. Nie ma kandydatów na rynku którzy by byli w naszym zasięgu i zainteresowaniu
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93306
Stary 15.02.2024, 17:03
Gogół i Talar poza kadrą na mecz ze Stalą z powodu kontuzji.

"Obaj zawodnicy borykają się z kontuzjami, które wymagają leczenia operacyjnego".

Jakie jeszcze niespodzianki?

Przewiduję, że w środku pola Sapała/Basha raczej nie pograją z powodu sapalstwa/zdrowia, pozostaje Duda i Fazlagic.

No to pięknie.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93307
Stary 15.02.2024, 17:08
Oby operacji nie przeprowadzał nasz doktor.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
leszekpw
Senior Member
 
Od: 05.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93308
Stary 15.02.2024, 17:23
K...a zeby w Hiszpanii nie było bramkarza do wyjęcia na lepszym poziomie niż Raton Kikuś wtf
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93309
Stary 15.02.2024, 18:05
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Gogół i Talar poza kadrą na mecz ze Stalą z powodu kontuzji.

"Obaj zawodnicy borykają się z kontuzjami, które wymagają leczenia operacyjnego".

Jakie jeszcze niespodzianki?

Przewiduję, że w środku pola Sapała/Basha raczej nie pograją z powodu sapalstwa/zdrowia, pozostaje Duda i Fazlagic.

No to pięknie.
Okienko się jeszcze nie skończyło i na bank kogoś ściągną. Biorąc pod uwagę to, że wypada jeden z młodzieżowców (znając życie gotowy do gry będzie na maj), to praktycznie musimy szukać kolejnego młodzieżowca. Oby trafiło się jakieś ciekawe wypożyczenie last minute :/

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
leszekpw
Senior Member
 
Od: 05.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93310
Stary 15.02.2024, 19:24
Patryko napisał(a):Wyświetl post
Okienko się jeszcze nie skończyło i na bank kogoś ściągną. Biorąc pod uwagę to, że wypada jeden z młodzieżowców (znając życie gotowy do gry będzie na maj), to praktycznie musimy szukać kolejnego młodzieżowca. Oby trafiło się jakieś ciekawe wypożyczenie last minute :/
Taa, ściagną hehe. Tak jak bramkarza.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93311
Stary 15.02.2024, 20:16
Bieszczad > Raton

Akurat dla mnie to no-brainer, chociaż z wymienionej trójki to była najsłabsza opcja.

Podejrzewam, że to jeszcze chwile zajmie, na 1 mecz raczej wyjdziemy z Ratonem w bramce.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93312
Stary 15.02.2024, 20:43
leszekpw napisał(a):Wyświetl post
Taa, ściagną hehe. Tak jak bramkarza.
To nie jest sytuacja, że się wali i pali i potrzebujemy bramkarza na wczoraj. Lepiej poświęcić parę dni na przegląd rynku, niż brać pierwszego lepszego bramkarza z łapanki. Jak mają brać byle kogo, to równie dobrze może bronić Stępak, różnicy między nim a randomem z III ligi dużej nie będzie.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member
 
 
Od: 04.2009
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93313
Stary 15.02.2024, 21:16
Mamy szeroki skład, gramy swoje i wyjebane na jakieś kontuzje.
GENERALNIE TO WIADOMO CO
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93314
Stary 15.02.2024, 22:25
Patryko napisał(a):Wyświetl post
To nie jest sytuacja, że się wali i pali i potrzebujemy bramkarza na wczoraj. Lepiej poświęcić parę dni na przegląd rynku, niż brać pierwszego lepszego bramkarza z łapanki. Jak mają brać byle kogo, to równie dobrze może bronić Stępak, różnicy między nim a randomem z III ligi dużej nie będzie.
Przegląd rynku?A to te cała sztuczna inteligencja na urlop poszła,że musimy dopiero rynek przeglądać?
Odpowiedz cytując
leszekpw
Senior Member
 
Od: 05.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93315
Stary 15.02.2024, 23:29
Patryko napisał(a):Wyświetl post
To nie jest sytuacja, że się wali i pali i potrzebujemy bramkarza na wczoraj. Lepiej poświęcić parę dni na przegląd rynku, niż brać pierwszego lepszego bramkarza z łapanki. Jak mają brać byle kogo, to równie dobrze może bronić Stępak, różnicy między nim a randomem z III ligi dużej nie będzie.
No jasne. Mamy w kokardę czasu i komfortu psychicznego. Niech Raton złapie kontuzje i zostajemy z żółtodziobem w bramce w walce o awans. Ale nie spieszmy się.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93316
Stary 16.02.2024, 04:24
Dobrze że obecny sztab dał pograć w sparingach Fazlagiciowi.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93317
Stary 16.02.2024, 09:34
leszekpw napisał(a):Wyświetl post
No jasne. Mamy w kokardę czasu i komfortu psychicznego. Niech Raton złapie kontuzje i zostajemy z żółtodziobem w bramce w walce o awans. Ale nie spieszmy się.
Ja zakładam, że oni bardzo intensywnie pracują nad rozwiązaniem tej sytuacji, po prostu dają sobie kilka dni na rozważenie wszystkich opcji. Łatwo jest przecież zatrudnić pierwszego lepszego z brzegu, jak choćby ten Bieszczad z III ligi, który dla mnie nie gwarantuje niczego poza wypełnieniem pozycji na liście zawodników zgłoszonych do rozgrywek.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93318
Stary 16.02.2024, 10:14
Nie mamy wiele czasu do zakończenia okienka transferowego, a po ostatnich kontuzjach mamy złą sytuację kadrową w drużynie. Do problemów z obsadą bramki dochodzą realne problemy z obsadą pozycji młodzieżowca. Nie należy patrzeć na nasze zasoby kadrowe przez różowe okulary tylko realistycznie, by eliminować problemy i ograniczać zagrożenia, które się na pewno pojawią.

A są nimi jeszcze atak, gdzie przy kontuzji lub absencji Rodado zostajemy ze słabiutkim Sobczakiem, środek drugiej linii, gdzie przy wykartkowaniu się lub kontuzji Carbo zostajemy bez jakiegokolwiek sensownego defensywnego pomocnika, czy prawa obrona, gdzie do gry mamy tylko dwóch zawodników Szota i Jarocha.

Z tymi tematami trzeba coś wreszcie zrobić, bo obok słabości na pozycji bramkarza mogą pogrążyć Wisłę wiosną.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93319
Stary 16.02.2024, 10:24
Taka właśnie kadrę zbudował Jaro. Pewnie przez biedę bo jak mieliśmy słaba ale bardzo szeroką kadrę, tak teraz mamy słaba i bardzo krótka. My nie mamy praktycznie wcale zmiennikow, do tego będziemy jeszcze bazować na szklanym i cienkim Sapale i Bashy, młodym i zagadkowym Krzyżanowskim (daj mu Bóg, niech się chłopak rozwija ale raczej nie będzie graczem który pociągnie te druzyne do awansu), bezproduktywnym Dudzie i cienkim w bramce Ratonie, który obecnie nawet nie ma cienkiego zmiennika w razie w.
I na ten czas mówimy o tym że wypadli SLABI: Broda, Gogol itp. gdyby w ich miejsce wypadł ktoś z podstawowych Hiszpanów, 1-3 z nich, to nie wiem czy ta kadra by się na baraże załapała. Bo jeszcze trzeba mieć w głowie że jak Sapala zacznie grać pełne mecze to pewnie szybko się rozleci i do końca sezonu nie zagra

Kadrę mamy the best
Ostatnio edytowane przez Jaroo1 : 16.02.2024 o godz. 10:26.
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując
leszekpw
Senior Member
 
Od: 05.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93320
Stary 16.02.2024, 12:11
To prawda. Nędza i ubóstwo a kontuzje będą napewno.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93321
Stary 16.02.2024, 15:40
Markus wymienieniem prawej obrony jako wymagającej wzmocnień zrobił mi dzień.

Szukajmy trzeciego prawego obrońcy, w końcu dwóch to za mało.

Najwyraźniej Polacy się liczą za pół sztuki każdy

A tak poważnie, to priorytetem bramkarz, potem długo długo nic, następnie środek pola.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 16.02.2024 o godz. 15:43.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93322
Stary 16.02.2024, 15:47
Prawa obrona cała do wymiany. Na lewej jest Junca więc damy radę. Hiszpan, klasa sama w sobie
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując
doktor granat
Senior Member
 
Od: 12.2018

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93323
Stary 16.02.2024, 17:01
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Markus wymienieniem prawej obrony jako wymagającej wzmocnień zrobił mi dzień.

Szukajmy trzeciego prawego obrońcy, w końcu dwóch to za mało.

Najwyraźniej Polacy się liczą za pół sztuki każdy

A tak poważnie, to priorytetem bramkarz, potem długo długo nic, następnie środek pola.
Można mieć wiele marzeń jak Markus tylko że niestety doskonale widać, że już nie ma pieniędzy na akcję jak rok temu.
Odpowiedz cytując
Watts
Senior Member
 
Od: 04.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93324
Stary 16.02.2024, 17:03
chyba trochę przeceniłem sprawczość klubu, bo okazuje się, że Bieszczada przynajmniej ze swoimi 28 meczami w ekstraklasie też może nie być

Cytat:
Wisła musiała zatem szukać dalej. Według naszych informacji poważnie rozważa sprowadzenie Szymona Weiraucha z Zagłębia Lubin. "Biała Gwiazda" prowadzi już rozmowy w sprawie pozyskania 19-latka.


Weirauch jesienią zagrał osiem meczów w Ekstraklasie. Raz zaprezentował się też w Fortuna Pucharze Polski. Ponadto zaliczył sześć występów w drugoligowych rezerwach Zagłębia.

Czytaj dalej pod linkiem: https://www.meczyki.pl/newsy/wisla-k...-news/233020-n
Ostatnio edytowane przez Watts : 16.02.2024 o godz. 17:06.
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93325
Stary 16.02.2024, 17:04
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Markus wymienieniem prawej obrony jako wymagającej wzmocnień zrobił mi dzień.
Mamy do gry na prawej obronie kogoś więcej niż Szota i Jarocha? Z czym się tu nie zgadzasz?

To są jacyś wybitni prawi obrońcy, którzy dodatkowo nie będą łapać kontuzji i kartek, bo Ty tak chcesz? Choć jeden z nich jest dodatkowo mocnym punktem zespołu, na którym zawsze można polegać?

Ale Ty oczywiście całe życie widzisz tylko Ratona przed oczami…
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93326
Stary 16.02.2024, 17:20
Patryko napisał(a):Wyświetl post
Ja zakładam, że oni bardzo intensywnie pracują nad rozwiązaniem tej sytuacji, po prostu dają sobie kilka dni na rozważenie wszystkich opcji. Łatwo jest przecież zatrudnić pierwszego lepszego z brzegu, jak choćby ten Bieszczad z III ligi, który dla mnie nie gwarantuje niczego poza wypełnieniem pozycji na liście zawodników zgłoszonych do rozgrywek.
Tak swoją drogą - który z bramkarzy oprócz Ratona jest zgłoszony do rozgrywek?
Czy zgłoszenie w drużynie rezerw lub CLJ jest wystarczające do zagrania w meczu I ligi?
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93327
Stary 16.02.2024, 17:23
Markus akurat w tym przypadku przesadzasz. Prawa obrona jak na nasze warunki jest przyzwoicie obsadzona, jest tam zdrowa rywalizacja. Szot i Jaroch prezentują dość dobry poziom jak na I ligę i ciężko tam upatrywać jakichś większych kłopotów.

Lej po bombie może natomiast nam wyskoczyć na środku. Opieranie tej formacji na graczach takich jak Basha czy Sapała jest moim zdaniem błędne. Nawet nie chcę myśleć co się stanie w przypadku kontuzji Carbo (odpukane w niemalowane).

Karcz pisze o nowym celu transferowym: https://www.transfermarkt.pl/szymon-...spieler/727119

No i tu można powiedzieć, że jest już jakiś konkret. 19 lat, występy w Ekstraklasie, może trafi nam się kolejny Lis (Wisła walczy o wypożyczenie z opcją wykupu).
Ostatnio edytowane przez Patryko : 16.02.2024 o godz. 17:36.

[35/54]

Znafca internetowy za sezon 2023/2024
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93328
Stary 16.02.2024, 17:40
Ten Szymon Weirauch w piątce przy wyłapywaniu dośrodkowań może być jeszcze słabszy niż Broda:

https://www.youtube.com/watch?v=r-snfKuwOPM

od 2:04 min.
Ostatnio edytowane przez Markus : 16.02.2024 o godz. 17:44.
Odpowiedz cytując
redrum
Senior Member
 
 
Od: 04.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93329
Stary 16.02.2024, 17:42
https://www.goal.pl/artykuly/pomocni...gowego-rywala/


Cytat:
Enis Fazlagić najprawdopodobniej opuści szeregi Wisły Kraków. Według informacji przekazanych przez Samuela Szczygielskiego z portalu "Meczyki.pl" pomocnik jest blisko wypożyczenia do Górnika Łęczna.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93330
Stary 16.02.2024, 17:43
Meczyki go chwalą.
Poza tym młodzieżowiec, a po kontuzjach może być z tym problem.
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:50.