
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#31
|
|
Dla mnie największy problem Wisły jest taki, że jak "coś" pęknie albo coś nie pyknie w meczu to możemy przegrać z każdym, snuć się po boisku jak dzieci we mgle, nie umieć nic. Z kolei jak idzie, jest dobra gra, czasami trochę farta to możemy tu każdego rozjeżdżać jak Motor i Arkę.
Dlaczego się gubimy jak nie idzie? Myślę, że dlatego iż zepsół nie wie co ma grać, nie ma zadnych schematów, trener nie umie ich ustawić, podpowiedzieć itd. To oczywiście źle wróży na przyszłosć, w tych kluczowych meczach, barażach itp może być dramat. I właśnie tak bym obstawiam, że jeśli awans to jedynie bezpośredni, a baraże na 80% przegramy. No ale jak zawsze musieliśmy coś zrobić źle i początek sezonu ustawił nas w takiej pozycji, że nam jedno czy dwa zwycięstwa nic nie dają. Tu już trzeba grać bardzo dobrze właściwie przez większosć sezonu, aby nadrobić te straty. Dziś wygrana i zbliżamy się do tych miejsc dających awans ale za tydzień może być porażka i strata się zwiększy znowu. Także dopóki nie dogonimy czołówki to powodów do optymizmu wiele nie ma. Zjebał Sobol z ekipą początek a myślę, że jeśli patrzymy na tak wielki klub jak Wisła, to pojedyncze zwycięstwa nie są celem, a jedynie dominacja w lidze, 1-2 miejsce powinny satysfakcjonować wszystkich. I oczywiście dobra gra, jakieś schematy gry, bo inaczej to bez sensu jest awansować, wymieniać 3/4 kadry, zadłużyć się i spaś znowu, robić kolejną rewolucję kadrową i finansową. Z tym trenerem i sztabem myślę, że żadne cele nie sa do spełnienia, ani dobra gra w dłuższym okresie, ani zajęcie miejsca 1-2, ani rozwój drużyny taki, ze będą perspektywy na utrzymanie w ekstraklasie po ewentualnym awansie. Oczywiście za dzisiejszy mecz brawo dla Sobola i dla drużyny. Trochę to co tu jest pisane się potwierdza. Wisła ma ogromny potencjał, najlepszych piłkarzy w lidze. Gdyby był dobry trener i prezes zdrowy psychicznie, to tutaj każdy by był rozjeżdżany po 3 czy 5 do 0. Cytat:
Podniecanie się teraz, że było 5:1 z Arką czy 4:1 z Motorem jest śmieszne. Póki co psy szczekają a karawana to nam odjeżdża... Tu jest Wisła Kraków, tutaj w I LIDZE nikogo nie powinien podniecać 1 wygrany mecz na trzy... Tu jest kasa, kibice, potencjał (nawet w takim zadłużonym klubie). Za nami 9 kolejek. Średnia punktowa skoczyła na 1,44 (czyli gdyby to zachować to nie łapiemy się na baraże), Sobol sobie poprzeczkę tak ustawił, że musi mocno gonić miejsca 1-2. Cieszenie się przez kolejne prawie 30 meczów, ze wow, patrzcie jak to odpaliło, gonimy czołówkę, po to żeby ostatecznie zająć 3 miejsce i znowu o wszystkim zdecydują baraże, 2 (a może jeden) mecze, granie rok, po to żeby to zjebać na koniec, to nie jest żaden nasz cel, nie powinien być nasz cel. Tylko 1-2 miejsce, żeby znowu nie było przypału i wstydu. Wszystko inne powinno być uznane za porażkę i doprowadzić do zwolnienia trenera (nawet po awansie w barażach) jeśłi gra będzie wyglądała niezachwycająco. Także nie ma się z czego cieszyć, jest 8 miejsce i 6-7 pkt straty do jedynych miejsc, które coś nam dają, oprócz nadziei, że się uda awansować z miejsc 3-6. Fajnie wygrać 5:1, 4:1, tylko póki co to ta liga nas rucha, tak samo jak wyruchała nas Stal i Chrobry. Ten sezon wręcz odwrotny niż poprzedni. Na mocniejszych nabijamy punkty, na cieniasach tracimy i się z nimi męczymy. Zobaczymy co dalej.
Ostatnio edytowane przez Jaroo1 : 23.09.2023 o godz. 19:12.
![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2004
Skąd: Kraków
Offline |
#32
|
|
Tym razem za bardzo się nie ma czego czepiać zarówno u drużyny jak i szkoleniowca (no, może tego że znowu gol w plecy po sfg). Nie graliśmy niczego specjalnie ciekawego, ale wreszcie jako tako to wyglądało i pewnie udało się wypunktować frajera. Chciałoby się wierzyć że od dziś drużyna zaskoczy, niestety prędzej obstawiam, że teraz 2 remisy, porażka, potem znowu wygramy i tak się będzie to dalej toczyć donikąd.
Bydło na trybunach: creme de la creme, gorsi nawet od sąsiadki. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#33
|
|
Nie graliśmy nic ciekawego, i to jest myśl przewodnia po tym meczu. Mamy takich piłkarzy, że jak się mecz dobrze ułoży to oni nastrzelają, tym bardziej jak nie będzie pech się ich trzymał. Tylko to są takie gole z niczego, wygrywanie po kopaninie, chaos. Jak jest chaos to raczej wygramy bo mamy dobrych piłkarzy.
Gorzej jak przeciwnik wie co grać, jak przeciwnikowi ułoży się mecz, jak na nas siądzie, jak mamy pecha. Wtedy całkiem się gubimy, nie umiemy akcji stworzyć konkretnej, no bo właśnie my nic nie gramy wielkiego. Także czekamy co dalej, weryfikacja jest w toku. Ja obstawiam, że z Sobolem, tym sztabem i Jarkiem w tej wersji, to się skończy tak samo źle jak w tamtym sezonie. Nasz jedyny argument w tej lidze to kasa na pensje, Kiko, piłkarze przewyrzszjący umiejętnościami resztę. Tak się da wygrac kilka razy wysoko, albo 7 meczów pod rząd. Tylko w dłuższej perspektywie takie coś nie przyniesie korzyści. Co pokazuje, że my jesteśmy w I lidze a ŁKS, Puszcza i Ruch w ekstraklasie, my jesteśmy na 8 miejscu, a Motory (beniaminki!) itp przed nami póki co. ![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#34
|
|
Mimo wysokiej wygranej... jest tak dużo mankamentów w grze..znowu bramka z główki po sfg., w .... niepewne interwencję ratona gość nie potrafi piłki złapać... mogło być dużo gorzej gdyby nie te dwa karne lub gdyby było czerwo wcześniej...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2014
Skąd: Alwernia
Offline |
#35
|
|
|
Moderator
Od: 05.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#36
|
|
https://twitter.com/WislaGol/status/1705642658520047707 nasze brameczki z dziś.
![]()
Stan Valckx : - To już byłaby rozmowa o przegrywaniu, dlatego jej nie podejmę.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: A JAK MYŚLICIE?
Offline |
#37
|
|
Zwycięstwo jest, ale też dużo mankamentów w grze.
Trzeba pamiętać, że nie co tydzień jest Święty Mikołaj a tak nas potraktowali obrońcy przeciwnika. Słaby Basha ,Junka i Szot. ![]()
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości
samolubnych i tyranię złych ludzi"...... |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#38
|
![]()
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale Sekciarz spadkowy |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#39
|
|
Wisełko nasza coraz bliżej ekstraklasa XD
Cos w tym jest: Na forum oczekiwania sromotnej klęski - jest wygrana na forum oczekiwane łatwe zwycięstwo - Wisła nie wygrywa. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#40
|
|
Wynik dający Sobolowi myślę, że z 2-3 kolejki spokoju. Walczy o przyszłość swoją i Wisły, bo obie strony nie mają innego wyjścia jak odnieść sukces w tym sezonie.
Ten mecz pokazał tyle, że ta liga nie ma murowanych faworytów, każdy może wygrać z każdym, niezależnie od wyniku poprzedniego meczu. Czy ten wynik oznacza, że w następnych meczach będziemy golić frajerów? Absolutnie nie, natomiast jest to podbudowa psychiczna, żeby walczyli w każdym meczu jak dzisiaj, bo to po prostu daje efekty. ![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#41
|
|
OnizukaTSW :
Chyba dość mocno nadinterpretujesz moje słowa? Gdzie Ty tam widzisz podnietę? To przysłowie ma z tysiąc lat i zupełnie inny wydźwięk niż tobie się wydaje. Także w buty sobie włóż te swoje infantylne komentarze. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
#42
|
|
Dwa prezenty i dwa karne.
Zero grania w piłkę. ![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Online |
#43
|
|
SFG jak leżały tak leżą.
My tracimy po nich bramki i nie strzelamy. Dodatkowo Goku (i nie tylko) na trening strzelania karnych! Z tymi prezentami to bez przesady. Poszły dwie kontry ale nie każdy nawet w e-klapie by z nich strzelił bramki ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
#44
|
|
Pierwszej nie strzeliliśmy to był swojak bardzo szczęśliwy, a druga to strata na linii środkowej przez stopera. to nie żadna kontra tylko 1:1 Rodado. Zero zespołowości, zero planu, zero schematu. Dokładnie to samo co dotychczas. Tylko więcej szczęścia.
![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#45
|
|
Czy zamiast pier.dolić takie kocopoły nie możesz sobie otworzyć piwka i cieszyć się ze zwycięstwa swojej drużyny?
Ja sączę browarka i jestem zadowolony, piękne zwycięstwo na trudnym terenie. Do tego gigantyczny ból dupska tych zakompleksionych wieśniaków, co elegancko podsumował w wywiadzie Uryga. Piękny wieczór ![]()
the future's uncertain
and the end is always near |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Online |
#46
|
|
Polsat twierdził, że VAR potwierdził, że piłka szła w światło bramki. To się się odbiła od nóg obrońcy i zmyliła bramkarza to inny problem.
![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#47
|
|
Cytat:
Tamten sezon to już była radosna wiosna, do czasu ZS i barażów. Także po co się jarać czymś co może i tak nie przynieść sukcesu... śmiesznie to brzmi, Wisła Kraków i awans z I ligi traktowany jako sukces ![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
#48
|
|
Do awansu to jest baaardzo daleko.
Nie widać żadnej poprawy w grze, chłop z piłką ma problem, a reszta stoi i patrzy bo nie wie co ma robić. Dzika drużyna. A co do pierwszej bramki. Alwaro trafił w piłkę wewnętrzną kostką . A to że var coć tam stwierdził ma żadną wartość dowodową. Przyglądnij się gdzie leci piłka zanim obrońca nie pakuje jej do własnej bramki. Na moje oko jakieś 6 m od słupka.![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#49
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#50
|
|
Wynik nie oddający przebiegu meczu. Takie 3-2 dla nas byłoby bardziej miarodajne.
Uważam jednak że co do samej skuteczności to... dalej jest kiepsko. Bramki strzelane po stratach rywali, a w dużo bardziej klarownych sytuacjach szukamy kwadratowych jaj. Fajnie pozbierała się mentalnie drużyna po tej sytuacji z czerwoną dla Rodado. Zresztą, spotkanie jak zawsze fatalnie prowadzone przez Kwiatkowskiego. Osobne słowa uznania należą się natomiast Urydze i Colleyowi. Wreszcie sprawiamy wrazenie zespołu który w fazie obrony (poza SFG) nie drży o stratę bramki. Motor niby dzisiaj sporo strzelał, ale wszystko ma wiwat albo w Ratona. Tam nie jest już tak różowo jak się wydaje, ale to nie nasze problemy. PS. Mam nadzieję że kartka dla Junki nie zostanie cofnięta. Najgorszy zawodnik na boisku. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Offline |
#51
|
|
Fajnie, że wygraliśmy, ale... Motor po prostu wcielił się w Wisłę w dzisiejszym meczu. Naszym głównym problemem jest to, że mało kto chce z nami tak grać.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Online |
#52
|
![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#53
|
To zwycięstwo w takich wymiarach nie było może sprawiedliwe, ale było słuszne. Takich kompleksiarzy i degeneratów ostatni raz widziałem na kałuży. Powtórzyli nawet trick z rzucaniem pustymi butelkami w piłkarzy, tyle że rzucali głównie we swoich. Bydło. Byłoby naprawdę słabo gdyby drużyna Sobola sfrajerzyła jak zwykle. Bohaterów w tym spotkaniu było dwóch: Rudol i Kwiatkowski. Rudol zabił chęć walki w Motorze dwiema asystami (mógły być trzy ale nasi zmarnowali, a Feio nie zdzierżył i zdjął naszego najlepszego piłkarza), wcześniej Motor nieziemsko nas cisnął. Kwiatkowski zrobił nieziemski wręcz burdel na boisku, począwszy na czerwonej z dupy dla Rodado, na kartce dla Junki z dupy skończywszy. Plus dwa czerwa dla zawodników Motoru na ławce. Nawet jak na niego to był cyrk. Poza tym zamiast gadać pięć minut przez mikrofon powinien od razu podejść do ekranu. Mieli go dość piłkarze i sztaby obu drużyn. Fartowne zwycięstwo niczego istotnie nie zmienia w naszej pozycji w tabeli ani naszych szansach na awans. Znicz nie zagra jak Motor, zagra jak Stal i Chrobry, tylko pewnie lepiej. Indywidualnie chciałbym wyróżnić Ratona (wybronił wszystko co mógł) i Carbo który zagrał kolejny świetny mecz, Alfaro i Rodado (za całokształt). Indywidualnie zjeba należy się Junce (znowu dno), Bashy (sabotaż z tyłu, kto podaje do rywala we własne pole karne?!) i Sobczakowi (co za drewno).
Ostatnio edytowane przez wolfy : 23.09.2023 o godz. 22:41.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2006
Offline |
#54
|
|
przegrywaja - zle- remisuja - zle- wygrywaja - zle - ....pogubilem sie w tym wszystkim
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#55
|
Bramkarz mógł to wybronić, ale położył się, a wtedy pilłka po rykoszecie poszła nad nim górą. Widać było wyraźnie z kamery za bramką. |
|
|
|
Moderator
Od: 05.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#56
|
|
1. Udało się utrzymać kontakt z grupą drużyn walczących o awans. 2. Jesteśmy w tym momencie najskuteczniejszą drużyną w I lidze. O losie! Co by było, gdyby nasze asy naprawdę były skuteczne. 3. Nasz zawodnik pan Rodado jest na czele klasyfikacji strzelców z naszym byłym panem zawodnikiem LF - po 6 goli. 4. Wygrana zasłużona, wykorzystaliśmy to, co w innych meczach wykorzystywane nie było. 5. Dopisało szczęście, ot choćby przy karnym Goku, bo jakbyśmy szczęścia nie mieli, to bramkarz wyciągnąłby też dobitkę. 6. Chwilowo złapaliśmy trochę tlenu, mamy trzy mecze u siebie, jak zdobędziemy 9 punktów, to będzie znakomicie. 7. Czwarty kolejny mecz z rzędu nie przegrywamy. Ostatnio przegraliśmy 19 sierpnia z Odrą Opole.
![]()
Stan Valckx : - To już byłaby rozmowa o przegrywaniu, dlatego jej nie podejmę.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Online |
#57
|
![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Online |
#58
|
A dla jasności z 7 punktów przed tą kolejką zeszliśmy do 6 punktów odległości od 2 miejsca. Wykres w stopce. ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#59
|
Ja nie wiek o co chodzi Basha, ale on w takim tempie to na wiosnę będzie miał ciężko łapać się w oldboyach. Z meczu na mecz co raz gorzej. Sapała czy chce czy nie chce to zaraz wróci z zamrażalnika. |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#60
|
Nie wiemy jednak co z Eneko, nie wiemy co z Jarochem , dlatego absencja Junki jest problemem. Przy zdrowym i w formie Satrusteguim problem będzie mniejszy, ew. z Jarochem na lewej i Szotem na prawej. Basha zagrał strasznie, Sapała był na ławce i chyba szybko wróci do łask. Carbo jest poza konkurencją, Kiko znowu znalazł perełkę. ![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|