
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#1831
|
|
Jeśli JK ma odrobinę instynktu samozachowawczego (nie dyskutuje z tym czy ma czy nie), to nie zwolni teraz (w najbliższych powiedzmy 7 dniach RS, ale jednocześnie będzie już intensywnie szukał potencjalnego nowego trenera. Nawet jeśli jakimś cudem do tej zmiany nie dojdzie w tej rundzie to pion sportowy musi już być do tego przygotowany.
Jeśli zwolniłby na poniedziałkowym meetingu to na miejsce RS wskoczyłby zapewne asystent, co nie zmienia kompletnie nic w obecnej sytuacji. Wolę poczekać tej mecz lub dwa więcej jeszcze z Sobolewskim, byleby nie zatrudniać trenera na łapu capu. To że nie będzie trzeba gasić pożaru nie wierzy już chyba nikt. W zasadzie to już się dość mocno wszystko "jara". Mam wrażenie że mecz w Tychach dopełnił czarę goryczy. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#1832
|
|
Skoro Jaro ściągnął trenera z BATE do rezerw to może niech spróbuje go w pierwszym zespole. Gorzej nie będzie, a nie trzeba szukać.
![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 08.2016
Offline |
#1833
|
Jeśli pion sportowy nie jest od maja przygotowany na to, że w tej rundzie może zaistnieć potrzeba wymiany trenera, to znaczy, że kolejny raz niczego się nie nauczyliśmy na popełnionych błędach. I biedny JK znowu będzie musiał o tym czytać. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#1834
|
Ten sam pion sportowy który czekał bodaj do 20 czerwca na informację czy w ogole będzie pracował w nowym sezonie? Patrząc na to co się dzieje w gabinetach to tak, obawiam się że szukanie opcji B zaczyna się od wczoraj. Byłbym miło zaskoczony gdyby było inaczej |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#1835
|
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#1836
|
|
Napisalem wyraznie kiedy bym go zwolnil, poczytaj sobie moje posty od meczu barażowego przy okazji długiego weekendu. Miłej lektury pozdrawiam.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2008
Skąd: kraina niewidzialnej ręki wolnego rynku
Offline |
#1837
|
|
Wkleję to tylko tutaj odnośnie argumentu że: "są nowi gracze w drużynie i drużyna musi się zgrać, to proces który wymaga czasu"
![]() ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Krk
Offline |
#1838
|
|
Ciekawe jakby Tychom szło, jakby mieli za trenera Sobolewskiego
![]() ![]()
VIVA LA WISŁA
Nie ma pomyślnych wiatrów dla płynących bez celu |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#1839
|
|
najbardziej przerażające jest to że pewnie Sobol poleci ku uciesze gawiedzi i wolfiego , ale reszta syfu zostanie i nie chodzi mi już o kmiecika ktory pelni funkcje chyba symboliczną , a o sztab od przygotowania fizycznego i medycznego
i przyjdzie ktos kto taktyke ogarnia chocby i ten Bialorusin , a dostanie 30 oddychających rekawami połamańców i będzie dalej to samo , może poza kilku meczowym efektem nowej miotły ![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 08.2016
Offline |
#1840
|
Oczywiście w perspektywie nawet średnioterminowej to niczego nie zmieni, jeśli nie pójdą za tym dalsze zmiany. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2007
Offline |
#1841
|
|
Nie do wiary, jeszcze nie ma info o dymisji Sobola? Czy ten Królewski oszalał i czeka aż będzie szorować po dnie tabeli? A może układa statystyki? Dawać tego gościa z Bate skoro już pracuje w Wiśle. Gorszy nie będzie.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#1842
|
|
O, to, to!
Jednak trener ma znaczenie. @leszekpw - najwcześniej Sobolewski poleci po Odrze, jeśli bardzo się skompromitujemy (co jest realne, z Tychami zabrakło do tego skuteczności rywali).
Ostatnio edytowane przez wolfy : 14.08.2023 o godz. 10:24.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#1843
|
|
Żeby uratować ten sezon, sztab szkoleniowy musi zostać wypalony do gołej ziemi - żadnych łączników ze starym sztabem typu legenda Kmiecik. Niech on już sobie idzie na emeryturę, jego metody treningowe rodem z NRD/ZSRR w dzisiejszych czasach jak widać nie działają.
Oczywiście razem ze sztabem szkoleniowym palimy do gołej ziemi sztab medyczny, który kompromituje się na każdym kroku. ![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#1844
|
i potem sie okazuje że gdy wybrano plaster zamiast amputacji stopy, skazano w dalszej perspektywie cała kończyne do usuniecia a i to nie wiadomo czy nie będzie zapóźno żeby zapobiec zgonu calego organizmu no ale lud podburzony przez Wolfiego będzie zadowolony, i będzie można przez jakiś okres bawić sie dalej ![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2006
Skąd: 4 km od R22
Offline |
#1845
|
|
moim zdaniem za chwilę stery przejmie Kiko w formie przejściowej (?) i ratunkowej
drużyna złożona w większośc z Hiszpanów więc z komunikacją nie bęzie miał problemu a odpowiedzialności nie będzie żadnej bo to ratownik w ten sposób za chwilę wróci na stanowisko dyr sportowego, a Radkowi uda się odejść w cień bez większego narażenia się no chyba że Sobol dalej będzie twarzą a decyzje będą zapadać gdzie indziej i w innym języku |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#1846
|
|
Dziś głównym problemem Wisły jest beznadziejny trener, a nie zawodnicy, a już na pewno nie Hiszpanie.
Zawodników mimo osłabienia zespołu latem ciągle mamy lepszych niż większość innych pierwszoligowych zespołów. Problemem jest to, że są źle ustawieni na boisku, nie mają taktyki, nie ma koncepcji, a w defensywie i stałych fragmentach gry króluje chaos i dramat, nie żadna myśl. Najlepsze, że ten, kto miał uratować środek pola, Carbo, nie zagrał jeszcze ani minuty również dzięki geniuszowi naszego trenera, który wpierw chce mu dać kilka tygodni na wdrożenie się. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#1847
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2006
Online |
#1848
|
|
Radku , po prostu zrezygnuj ,moze ten sezon jeszcze jakos uda sie naprawic z innym sztabem
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2007
Offline |
#1849
|
|
Jasne, tylko głupi by był jakby zrezygnował z tej dobrej pensyjki, zważywszy na to, że to ostatnia jego poważna robota trenerska. Nikt powyżej II ligi go nie weźmie. Więc trzeba wyszarpac tyle hajsu ile się da. Szkoda, że honoru w tym zero.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2013
Skąd: Kraków
Offline |
#1850
|
|
Radzio pewnie przepchnie fartowne 1;0 z Odrą znając nasz szczęście i uratuje dupsko do przerwy reprezentacyjnej. Jakby miał wylecieć to by już wyleciał, do dymisji się nie poda. Jakbym miał się pobawić we wróżkę to obstawiam wymęczone 1:0 z Odra, potem remis z arka, miedz nas zgruzuje 4:0, potem jak zbite psy wyjdą na chrobrego który się na nas przełamie i zdobędzie conajmniej punkt i dopiero wtedy Radosław wyleci...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#1851
|
|
Trener który nie ogarnął z mocniejszym składem nie ogarnia też ze słabszym.
Kto by pomyślał. ![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2011
Offline |
#1852
|
|
U nas jest problem wszędzie. Od prezeska, który pojęcia o robocie nie ma przez sztab aż po pierwszą drużynę i Sobola. I gówno tu da zmiana trenera. Nikt poważny tu i tak nie przyjdzie bo widzi to patozarządzanie zespołem a burdel w sztabie i w gabinetach i tak zostanie ten sam. Tu albo będzie twardy reset albo zaraz będziemy jeździć na wyjazdy do Muszyny czy do Woli Rzędzińskiej.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#1853
|
|
W Studio Reymonta dziś sporo lamentów, Wojtowicz na Sobolu postawił już krzyżyk, Karcz jeszcze się hamuje, ale dużo mu nie brakuje. Za chwilę nasze przedmeczowe konferencje będą się odbywać w obecności 1-2 dziennikarzy
![]() ![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#1854
|
|
Zmiana trenera i całego sztabu jest kluczową sprawą, która może bardzo odmienić sytuację i styl gry Wisły. Oczywiście, jeśli będzie odpowiednio przeprowadzona, a Sobolewskiego nie zastąpi kolejna legenda, której jedyną cechą i "atutem" będzie wiślackie DNA, czy jakiś idiotyczny polski rzemieślnik wciśnięty przez menadżera.
Porządny szkoleniowiec z Hiszpanii, wraz z własnym sztabem, może uratować Wisłę w obecnym sezonie, choć oczywiście nie jest rozwiązaniem wszystkich kłopotów klubu. |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2013
Skąd: Kraków
Offline |
#1855
|
|
Powiem przewrotnie, fachowiec zza granica w mojej opini się zesra u nas. Przyjdzie hiszpan bez sukcesów na dorobku (bo na innego nas nie stać), będzie pewnie ....owato usposobionym teoretykiem w stylu guliczki. Po czym przyjdzie mecz z pospinanymi na nas drwalami gdzie ta tiki taka się zesra na miętowo i trener szybko straci jakikolwiek wpływ na tych pilkarzy. Jak dla mnie koniecznie musi to być trener który coś już osiągnął w jakimś innym klubie i wiadomo, że ma warsztat + imo MUSI znać realia 1 ligowe w polsce, czyli albo być "spolonizowanym" obcokrajowcem jak Feio, albo polakiem. W przypadku opcji hiszpanskiej zaloze sie, że dostaniemy kogoś pokroju Davida Badii który wprowadzi jeszcze większy burdel.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#1856
|
Nie istnieje żadna zależność, która mówi, że w polskiej pierwszej lidze może się sprawdzić lub odnieść sukcesy tylko trener, który już wcześniej w niej pracował. To horrendalny absurd. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#1857
|
|
Dokładnie.... to samo sobie pomyślałem oglądając wczoraj Barcelonę i Getafe.
Problem jest jeden, czego Markus zdaje się nie dostrzegać: piłkarze sprowadzeni przez Kiko nie za bardzo odnajdą się w taktyce Getafe gdzie trzeba nie tylko techniki, ale siły, szybkości i siły, szarpania i siły, dynamiki i siły, zadziorności i siły. Ani Villa, ani Alfaro, ani Rodado, ani Goku, żeby mówić o grze do przodu, tego nie gwarantują. Jedynym, który mieściłby się w tej taktyce a la Getafe jest Junca. Tak więc trener na chwilę obecną musi brać pod uwagę, czym dysponuje, a nie dysponuje kadra a la Getafe. |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Krk
Offline |
#1858
|
|
Obawiam się, że z Odrą będzie jakieś wymęczone 1:0 (po karnym i anulowaniu gola dla przeciwników, bo milimetrowy spalony). JK pomyśli, że jest progres, no i nie będzie zwalniał trenera po zwycięstwie, więc go zostawi, po czym kolejne 5 meczów to na przemian remisy i porażki. Jak Sobolewski już poleci, to strata do bezpośredniego awansu będzie nie do odrobienia.
Ja jebie, mam deja vu z poprzedniego sezonu... ![]()
VIVA LA WISŁA
Nie ma pomyślnych wiatrów dla płynących bez celu |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Offline |
#1859
|
|
@FraMat Masz rację. Wspominanie o La Liga w tym kontekście jest bez sensu. Nie sprowadzamy stamtąd piłkarzy. Ci, po których sięgamy z niższych lig, utknęli tam nie ze względu na braki w swojej technice użytkowej, którą tu nam imponują, ale nieobecność wielu innych cech, zarówno wytrenowanych, jak i wynikających z genetyki. To nie ten poziom.
Zresztą te deficyty to jeden z naszych problemów, bez względu na to kto będzie trenerem. Ponieważ o ile Hiszpanie wyglądają fajnie (nie zawsze, ale często), gdy wszystko wychodzi i zostawi im się sporo miejsca. Tylko w niewielkim stopniu prezentują się lepiej od Yebo, gdy trzeba zapieprzać, biegać bez piłki, asekurować, bronić. To z kolei sprawia, ze jesteśmy przewidywalni taktycznie i w sumie łatwi do skaleczenia. Z jednej strony bez asekuracji "przeciekamy", tracąc bramki, co często niweczy nasz wysiłek z przodu i działa bardzo deprymująco. Z drugiej skazuje nas na jednostajną taktykę łatwą do rozszyfrowania, bo każdy moment, gdy nie możemy klepać bezproduktywnie piłki stwarza dla nas jeszcze większe zagrożenie. Tak więc nie możemy chociażby oddać inicjatywy przeciwnikowi, żeby potem go skontrować, bo kończy to się zawsze chwilami grozy na naszym polu karnym. Problemu z całkiem fajnie usposobionym zespołem ofensywnie, ale bardzo słabo broniącym (w dużym stopniu wynika to z predyspozycji zawodników) nie da się rozwiązać wyłącznie za pomocą treningów i zmian taktycznych. Gdyby tak było Lech nie potrzebowałby Murawskiego czy Karlstoma, a Raków Papanikolaou czy Berggrena. Trzeba mieć zawodników o odpowiednich cechach, którzy wygrają walkę w środku pola, ale i wspomogą obrońców. W pierwszych 4 kolejkach przy zachowaniu wszelkich proporcji, takich piłkarzy nie mieliśmy. Na środku pola hula wiatr, a z Dudy i Bashy nie ma pożytku, ani w defensywie, ani ofensywie. Zobaczymy czy coś się zmieni z Sapałą i Carbo w składzie. Chociaż, oczywiście, nie zagrają razem z powodu decyzji dotyczącej młodzieżowca.
Ostatnio edytowane przez Kurz : 14.08.2023 o godz. 18:01.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#1860
|
|
Ze wszystkim się zgadzam.
Nie mamy środka (w zasadzie prawie niczego nie mamy). W poprzednim sezonie na wiosnę sytuację ratowali zawodnicy bardziej skrojeni pod I ligę (warunki fizyczne i siłowość) jak Junca, Fernandez, Mula, nawet trochę Igbekeme. Uważam, że jeśli będziemy mieli tylko dobrze zagospodarowany środek piłkarzami na DP o charakterystyce siłowo-dynamicznej (przysłowiowe bulteriery czy konie bez płuc) to coś się z tego da sklecić. Na dzisiaj ani Basha, ani Sapała, ani Duda nie dają takich możliwości. Przez to ani nie bronimy dobrze, ani nie potrafimy dobrze zdominować rywala w ataku - owszem, dochodzimy do 20-25 metra jeśli nie ma pressingu i dalej nie potrafimy się przebić. W takiej sytuacji należałoby wymuszać faule pod polem karnym rywala i liczyć na jakieś kopyto z SFG lub rozegranie tego SFG. Ale my nawet nie jesteśmy przed polem karnym faulowani. |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|