
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#1
|
|
Nadchodząca kolejka*
![]() Aktualna tabela* ![]() ![]() *grafiki i kursy (z dnia zakładania tematu) od sponsora tytularnego rozgrywek ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Offline |
#2
|
|
Ruch musi walczyć o zwycięstwo. Jeśli więc nie zdarzy się nic niespodziewanego, wygramy w tym meczu.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#3
|
|
Różne teorie można sobie wymyślać
a) Ruch się ocknie, zepnie, na nas podwójnie zepnie i wygra b) jest w dołku, tym bardziej obsra się takiej maszyny jak Wisła i przegra Ja jestem bliżej stwierdzenia, że super, że akurat mają dołek i tym bardziej taka maszyna rozpędzona jak obecnie Wisła ich rozjedzie. Myślę, że nie udźwigną tego meczu. ![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#4
|
|
Ruch jest w dołku. Wątpię żeby się na nas rzucili albo prowadzili otwartą grę skoro nie robili tego z Sosnowcem.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#5
|
|
Absolutnie bym ich nie skreślał, może im wpaść jakiś farfocel i staną z tyłu w 10-ciu.
Mimo wszystko jestem optymistą: 1-4 2x Rodado, Fernandez, Moltenis ![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#6
|
|
W Ruchu robi się na tyle nieciekawie że jak padnie pierwsza bramka to mogą się rozsypac. Tu jest naprawdę ogromna różnica w kulturze gry. Mogą nam dorównać (przebić) jedynie determinacja, agresja i taktyka rodem z Niepołomic.
PBB które gra podobna piłkę do nas zagrali w Gliwicach na swoich warunkach i spodziewam się podobnego meczu, oby tylko z lepszym wynikiem Typuje 4-1 dla nas
Ostatnio edytowane przez Karherop : 18.04.2023 o godz. 19:42.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#7
|
|
Ruch w Sosnowcu nie miał Barnowskiego (obrońca), który pauzował za 4 żółte, na nas wróci.
Jak patrzę na mecz z Zagłębiem to nikt z odznaczonych żółtkiem nie załapał się na pauzę. Musimy wygrać, sponsor uważa, że jesteśmy faworytami. Jeśli nasza obrona nie popełni zbyt wielu błędów to jest szansa. ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#8
|
|
Raport żółtek przed Ruchem taki jak przed Stalą:
7 - K. Duda 5 - I. Łasicki, B. Jaroch 4 - M. Młyński 3 - D. Szot, J. Colley, L. Fernández, V. Basha, D. Junca, M. Żyro 2 - B. Moltenis, M. Villar 1 - M. Biegański, J. Niewiadomski, W. Szywacz, M. Cissé, Tachi, I. Sapała Kolejny mecz jest w Krakowie z Chojniczanką więc nie ma paniki nawet jeśli Junca zobaczy żółtko. Jest obrońcą więc szansa jest spora. ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Banita
Od: 07.2005
Skąd: Krk
Offline |
#9
|
|
Jedno jest pewne , na pewno będzie otwarty mecz.Ruch lubi taką grę,ale my chyba jesteśmy jeszcze groźniejszi w tego typu grze.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2008
Offline |
#10
|
|
Musimy grać na Wawrzy..., tfu, na Sadloka. On cienki jest.
![]()
Geniusz w swej istocie może napotkać przeszkody. Niestety, głupota nie jest tak upośledzona....
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Krk
Offline |
#11
|
|
Jak mało kiedy jestem spokojny wyniku. Oby mnie intuicja nie zawiodła i Sadlok ze spółką nie zagrali meczu życia.
![]()
VIVA LA WISŁA
Nie ma pomyślnych wiatrów dla płynących bez celu |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2006
Skąd: inąd
Offline |
#12
|
|
Ruch jest wypompowany ale jest cos takiego jak "mecz życia" czy cos co mozna okreslic "złosliwoscią rzeczy martwych" ,gdyby nie to stawiałbym 3;0 dla nas
![]()
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
|
|
|
|
Member
Od: 09.2019
Offline |
#13
|
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#14
|
|
Psychologicznie piłkarze często zatrzymują się na 3 lub 7 kartkach, aby nie pauzować. Oni dobrze wiedzą ile mają i na ile roztropnie muszą grać, patrz choćby Duda który złapał 7 kartek w 19 meczach by w kolejnych 7 nie złapać ani jednej kartki.
Jak przetrzymają mecz z Ruchem, to później z Chojniczanka na pewno nikt się nie wykartkuje (moze znowu będzie mecz na 0 kartek, jak to ostatnio bywa). Później ŁKS, TBB, PBB, Zagłębie i Łeczna, więc tych meczów zostało już naprawdę mało, by kalkulować. Być może przed Zagłębiem ktoś się wykartkuje, ale czy będzie jeszcze sens? Niewykluczone że mecz z Łeczna, będzie już o nic, ale może tyle nie wybierajmy. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2008
Offline |
#15
|
|
swoją drogą to chyba jakaś anomalia, że my łapiemy tak mało kartek.. wiem, że utrzymujemy się teraz długo przy piłce itd. ale to bardzo rzadko się zdarza.. ciekaw jestem jaki jest rekord.. nagrodę fair play chyba mamy w garści
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#16
|
|
Nam jest teraz łatwiej nie łapać kartek bo ciągle wygrywamy = nie trzeba faulować taktycznie bo "i tak wygramy", nie ma tyle nerwów, chamskich faulów, bo w sumie o co się pompować kartki łapać, jak można na spokojnie ograć rywali. Nie walczymy w tych meczach z przeciwnikami, wbijamy im kilka bramek i za tydzień następni do golenia.
Gdybyśmy mieli wyrównane, nerwowe mecze, niższe miejsce w tabeli itp to byśmy normalnie kartki łapali. ![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2015
Offline |
#17
|
|
Puszcza też była w dołku przed meczem z nami i wiadomo jak to się skończyło. Nie nastawiałbym się na łatwe spotkanie, Ruch mocno się na nas zmobilizuje i ich ostatnia forma nie będzie miała znaczenia. Remis nie będzie takim złym wynikiem, ważne żeby Ruch nas nie przeskoczył. Z Niecieczą rozliczymy się u siebie.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#18
|
|
Dla Ruchu to mecz sezonu. Wątpie, że wygramy, bedzie bardzo ciężko. Z remisu będę zadowolony. Na dogonienie Lksu juz nie licze
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2005
Offline |
#19
|
|
Dostęp do wideo transmisji z meczu Ruch vs Wisła można wykupić pod linkiem:
https://wislakrakow.statscore.com/pl...ventId=4508385 Połowa kasy leci do budżetu Wisły (trzeba dokonać transakcji poprzez wejście w powyższy link). PS. Mecz w Polsacie Sport Extra (sobota, godz. 17:30) |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2014
Offline |
#20
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Online |
#21
|
https://www.transfermarkt.pl/fortuna...id/2022/plus/1 |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#22
|
Grali tak z Sosnowcem i będą tak z nami. Nie otworzą się. To akurat nie jest dla nas dobra wiadomość, takie drużyny nam nie leżą a z tyłu nie ma monolitu. Im wystarczy jedno dalekie podanie żeby stworzyć bardzo groźną sytuację.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 19.04.2023 o godz. 18:41.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#23
|
Gdybyśmy nie zdobyli dwóch czerwonych kartek (Moltenisa i Luisa) bylibyśmy na 1 miejscu w tabeli fair Play. A tak jesteśmy na 5. Przez rundę jesienna (66% dotychczasowych spotkan) zdobyliśmy 79% kartek z tego sezonu. |
|
|
|
Junior Member
Od: 12.2018
Offline |
#24
|
|
Równie dobrze ten mecz może być o wszystko, myślę że dywagacje totalnie nie do oszacowania na chwilę obecną i za daleko żeby o to analizować.
![]()
Pierwszy mecz na którym byłem:
1997/98 I liga Wisła Kraków 0:0 Stomil Olsztyn Najlepszy mecz na którym byłem: 14.12.2011 Wisła Kraków 2:1 Twente Enschede Najlepszy wyjazd na którym byłem: 18.09.2008 Tottenham Hotspur 2:1 Wisła Kraków |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Online |
#25
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#26
|
![]() U nas sporo kartek było z powodu bezmyślnych fauli lub frustracji. Wachowiak często zostawiał autostradę po lewej i kończyło się faulem żeby zatrzymać akcję. Colley szedł na raz, albo była efektowna interwencja albo wolny/karny. Teraz kiedy grają Hiszpanie to naturalnie presja na obronę jest zdecydowanie mniejsza, wcześniej byli naciskani od pierwszej do 90 minuty. Jak ktoś próbuje pressować to zaraz idzie prostopadła piłka albo trzy podania i jesteśmy pod ich polem karnym. Takiego Igbekeme to nawet trudno sfaulować bo wydaje się przewidywać ruchy rywali a sam też odbiera piłkę tak jakby od niechcenia - ot, biegnie obok i po chwili już nie masz piłki. Ruch w sumie, mimo zadyszki i tak prezentuje się znacznie lepiej niż my w poprzedniej rundzie. Ich byli drugoligowcy są o niebo lepsi niż nasz szrot. Zero zdziwienia że mniej kartek mają.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 20.04.2023 o godz. 09:37.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#27
|
|
Mają 1 żółta więcej i 2 czerwone mniej od nas. W zasadzie obie nasze czerwone kartki z zeszłej rundy były na wyrost, ale mniejsza o to bo i tak jest to już historia, a ranking fair play i tak nic nam nie daje.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Online |
#28
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Online |
#29
|
Przy okazji można by polobbować u organizatora rozgrywek aby kolejność w tabeli ustalił tylko na podstawie wyników w rundzie wiosennej,rewanżowej-jak zwał tak zwał.Sprawa naszego awansu była by już praktycznie przesądzona. |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2005
Offline |
#30
|
|
(wideo) trening piłkarzy Wisły przed meczem z Ruchem Chorzów:
https://www.youtube.com/watch?v=2UGLYUBe0v0 |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|