
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 04.2005
Offline |
#61
|
|
wideo skrót & gole z meczu Wisła 2-1 Odra Opole
https://www.youtube.com/watch?v=2unDdPALEZY Ogień!!!! |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Hrabstwo Bieżanów Nowy
Offline |
#62
|
|
Młyński , głowa w jajach i wor na plecach , Jarocha kręcony na obronie przez jakiegoś gościa i eogile nie współpracuje z Villarem . Środek pola słabiutki . Biegansku dramat przy dośrodkowaniach , Mula top
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Online |
#63
|
|
Zdaje się że nikt nie wspomniał jeszcze o tym, że z hukiem upadła teza o tym, że naszym w 60 minucie tradycyjnie odcina prąd.
Było to już widać jakiś czas temu, ale to forum lubi powtarzać z upodobaniem nieprawdziwe tezy jeśli tylko z ich pomocą da się po kimś, na przykład po Sobolewskim, jeździć |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#64
|
|
Ogladam dalej ekstraklase i to ze gramy dosrodkowaniami nie rozni sie od tego jak gra Legia, Rakow, Lech. Tam tez na potege wrzucaja. Rodado jest calkiem bez formy a Bieganski pokazuje prsktycznie w kazdym meczu ze nie potrafi grac na przedpolu. Sobolewski swietnie przygotowal pilkarzy bo koncowka meczu a my dokrecamy srube.
Przydalby sie Zdenek bo on pasuje do takiego stylu. Cos tam zgra gorna pilke do Fernandeza a i w polu karnym tez sie przepcha i zapierdzieli bombe. Mecz wygladal tak jak bedzie wygladala wiekszosc naszych meczow. Rywale beda sie bronic z nami i grac na kontre. Jedynie z czolowka bedzie ciekawiej bo podejma rywalizacje. Taki mental pozwala wierzyc ze jak sie uda zagrac w barazach o wejscie do esa to nie spekaja nasi. W tmtym roku pamietam ze Arka sie zesrala i u siebie z chrobrym zagrala slaby mecz. |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#65
|
|
Ondraszek nie wiadomo czy nadaje się do gry, ale Żyro tak i ma warunki żeby główkę zgrać. W sensie - granie wrzutek na filigranowych piłkarzy mało daje. Tak jak napisałem: gole strzelamy albo po zagraniach po ziemi, albo po SFG gdzie w polu karnym są wtedy nasi WYSOCY obrońcy.
Przy czym uważam że Rodado zagrał dobry mecz i miał duży udział przy pierwszej bramce, a niewiele brakło żeby sam ukłuł wcześniej. Może się przełamie bo stwarza zagrożenie. ![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2017
Skąd: Gród Kraka
Offline |
#66
|
|
Graliśmy bardzo słabo, ale w końcu doczekaliśmy czegoś co czego brakło w Ekstraklasie rok temu - wartościowi zmiennicy. Każdy kto wszedł z ławki nie odstawał poziomem od zawodnika, którego zastąpił a co za tym idzie mamy moc na grę 90 minut i kolejny raz pokazanie woli walki i chęci o ratowanie wyniku z 0:1.
Cieszy oko gra Sapały, bo widać że z każdym meczem coraz pewniej i lepiej wygląda w odbiorze, jednakże w kolejnym meczu posadził bym Rodado, bo gość zrobił zjazd formy tak niebywały że nie ma wręcz słów by to opisać. Benito może też dawać sporo z przodu a może taka rotacja obudzi trochę tego pierwszego. Mula pokazał przez 45 minut tak jak w sparingach, czyli niezła kiwka i parę fajnych zagrań między obrońców zatem może swobodnie zastąpić Villara lub Młynka. Jaroch coś też nie może odnaleźć sięna boisku, kolejny mecz co najmniej mocno poprawny. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2012
Skąd: Krk
Offline |
#67
|
|
Paradoksalnie zmarnowany karny wyszedł nam na dobre. W przypadku wyjścia na prowadzenie w okolicach 70 minuty późniejsza strata bramki byłaby pewna. Odra miała za mało czasu na wturlanie farfocla, choć przez te 5 minut zrobiło się z 2 razy gorąco min dzięki Moltenisowi.
Odra dość ciekawie rozbijała nasze ataki broniąc się w 10 w swoim polu karnym. Na szczęście karma wróciła za symulowanie, ociąganie się z wybiciem i pajacerkę. Sędzia wczorajszego spotkania był DRAMATYCZNY. Wiele złych decyzji. Z 3-4 ewidentne faule, których nie zagwizdał dla nas, co najmniej dwa rogi - ten po zblokowanym strzale Rodadao w 1 połowie najlepszy, czy piłki które przekraczały linie autowe - ocena 3/10. Jak zwykle musze pójść pod prąd (wbrew gawiedzi Fajnie, że strzelił dwie bramki - ładnie wszedł, dołożył noge, jakośc jest. Mimo to moim zdaniem zagrał najsłabszy mecz po przerwie zimowej: masa STRAT - najlepsza jak Junca w 1 połowie szedł na obieg zostawiając lewą stronę pusta, a Fernandez jak junior traci piłke i idze akcja tamtą stroną - kojarzy ktoś? Sporo niecelnych podań, sporo strat niczym Duda. Wymagałem zdecydowanie więcej po jego grze, ale strzelił dwa gole, więc wychodzi na czysto. Duda z Sapała kabaret, masa strat, masa niezrozumienia, masa piłek na plecy, masa niecelnych zagrań w odległości 2 metrów przez co przeciwnik z łatwością miał przechwyty. Mula zrobił na mnie niesamowite wrażenie, już w jednym sparingu jak go widziałem było widać, że chłop jest dobry. Wczoraj ta zmiana dała na kompa, schodził z lewej do środka, rozgrywał, kiwał, przerzucał - może miał 2-3 kiepskie zagrania, ale całokształt genialny. Dużo by pisać, w skrócie : brak pomysłu, gra kiepska z marnym rywalem u siebie (choć przestrzegałem przed lekceważeniem) - w pierwszej lidze nie ma łatwych meczy :d chyba, że Ruch i Łks od czasu do czas wygra 4:0 Wracając do konkretów: Biegański 2/10 - przy utracie bramki 65% jego winy, 35% Moltenisa Jaroch 3/10 Łasicki 6,5/10 Moltenis 3,5/10 - był pare razy ośmieszony i prawie wkręcony w ziemię, ale jakimś cudem koniuszkiem palców wybijał piłkę Junca 3,5/10 Villar 2,5/10 Duda 3/10 Sapała 3/10 Fernandez 5/10 (z gry 3/10 minus jeden za karnego plus 2 za bramki plus 1 za wrażenia artystyczne - wychodzi 5, nie ma zmiłuj) Młyński 2/10 Rodado 3/10 Kosowski tzn Mula 8,5/10 Benito 1,5/10 Powód: Korekta Łasicki z 7->6,5, Rodado 2,5->3
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 25.02.2023 o godz. 10:38.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 08.2008
Offline |
#68
|
|
Biegański 4 - Jaroch 5, Moltenis 6, Lasicki 5, Żunka 7 - Villar 6, Sapala 5, Duda 10, Fernandez 8, Mlynski 4 - Rodado - 4
Zmiany Mula 7 Tachi 5 Benito 5 |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#69
|
|
Ależ mnie irytuje Jaroch. Czy my zawsze musimy mieć takich drewniaków na PO? Kto w miarę sensowny grał tam w ostatnich latach?
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2012
Skąd: Krk
Offline |
#70
|
|
Bartkowski
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#71
|
|
Boban Jović też dawał radę.
![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#72
|
|
generalnie to od czasów Baszcza na PO , był albo chłop który w miare dawał spokój z tyłu , albo taki który potrafił z przodu coś ukąsić/asystować , ale z tylu przeciwnik miał autostrade na skrzydle , takiego któy łączy obie te cechy nei pamiętam
zresztą z lewej strony pod tym względem było jeszcze gorzej ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#73
|
|
E tam, Bartkowski był w miarę uniwersalny. Tak samo Burliga przed odejściem do Jagi. Jovic lepszy do przodu niż do tyłu.
Luźne spostrzeżenia na zimno : 1. Fernandez tragiczna pierwsza połowa i wcale nie chodzi o karnego. Wszystkie szanse na kontrę zaprzepaszczał przez kółeczka i straty. W drugiej za to dobrze się odnajdywał w polu karnym, piłka go tam ewidentnie szukała. No i ma jakość, więc wpadły dwa gole. Jakby nie było - zawodnik meczu, ale tak czy siak wzbudził we mnie mocno ambiwalentne odczucia. 2. Rodado - walczy, biega, szarpie, stara się. To typowy napastnik jakiego lubią trenerzy. Nie zagrał złego meczu, powiedziałbym, że był co najmniej przyzwoity. Jednakże udowadnia, że ilość goli / mecz w poprzednich klubach nie była przypadkiem. To jest gość, który raz na jakiś czas wyczaruje coś z niczego (np. dzisiejszy strzał głową) i jest gwarancją walki i pressingu. Nic więcej, nic mniej. 3. Biegański lubi borowiki. 4. Villar jest dość jednowymiarowym piłkarzem. Dynamika, zwód i wrzutka na czuja. Sześć razy spierdzieli, za 7 wyjdzie ciasteczko. Jak na razie wrażenia estetyczne w skali szkolnej 2+, konkrety z przodu 4+). 5. Benito - kurde widać, że facet ma gaz i walczy. Na razie brakuje mu jakości, pytanie czy ją ma i się spala, bo chce za dużo pokazać, czy jej po prostu nie ma. 6. Mimo dużej przewagi w posiadaniu nie przekonuje mnie Duda z Sapałą. Ten pierwszy jak mu coś nie wyjdzie to potem znika na dłużej, ten drugi gra tak, żeby się nie zasapałać yyyy znaczy zasapać za bardzo. 7. Mula bardzo fajna jakościowa zmiana. Co nie zmienia faktu, że w tej rundzie Młynek ma lepsze liczby /edit, do pepe72 : Nie no, jak nie jechać gościa, który kolejny raz przy piłce dośrodkowanej w światło bramki dostaje małpiego rozumu? To nie jest jeden błąd, on odkąd u nas gra w ESA/1 lidze tego typu błąd popełnił z 6-7 razy. Najgorsze jest to, że on nie wie jak się zachować w tej sytuacji i ewidentnie nie uczy się na błędach. Z resztą to nie był jego jedyny błąd we wczorajszym meczu. Raz mu się ubzdurało, że wyjdzie w okolicy 20-25 metra wybić piłkę. Tylko, że piłka była stykowa na naszego stopera/napastnika przeciwnika. Nie miał prawa wychodzić tak wysoko, skoro miał przed sobą stopera. Na szczęście nasz stoper wybił i pewnie większość kibiców nawet nie zauważyła tego głupiego błędu. Jakby napastnik był szybszy i dziubnął piłkę to ze średnio groźnej sytuacji w której napastnik walczy z obrońcą i ma też przed sobą bramkarza, zrobiłaby się walka biegowa między napastnikiem a obrońcą do pustej bramki.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 25.02.2023 o godz. 12:57.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#74
|
|
Nie wiem skąd taka jazda po Biegańskim.
Z Arką wybronił wszystko co mógł. Wczoraj, owszem jeden wielbłąd ale poza tym poprawna gra. Brak konkurencji może powodować rozleniwienie ale może k...a bez przesady. Do tych co nie "podniecają się" Fernandezem. To co sp...ł karnym odrobił w 2 połowie. Nie tylko strzeleniem 2 bramek.
Ostatnio edytowane przez pepe72 : 25.02.2023 o godz. 12:58.
![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#75
|
|
Staty meczu Wisła - Odra
Bramki: 2-1 (0-1) Strzały celne: 7-1 Strzały niecelne: 5-2 Ataki: 104-49 Niebezpieczne ataki: 77-24 Posiadanie piłki (w %): 69-31 Rzuty rożne: 10-5 Żółte kartki: 4-0 Czerwone kartki: 0-0 Faule: 14-17 Niebezpieczne rzuty wolne: 1-2 Spalone: 1-1 Strzały w obramowanie: 0-0 Strzały zablokowane: 8-2 Strzały na bramkę: 20-5 ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu
Offline |
#76
|
Poza tym po meczu z Arką też było nap...ie w Biegańskiego, choć wtedy był co najmniej drugim najlepszym piłkarzem na boisku. ![]()
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12
Na razie świętowanie awansu
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2012
Skąd: Krk
Offline |
#77
|
Benito dziś grał w sparingu, jakości niestety nie było widać. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Online |
#78
|
Skoro Fernandezowi wychodzi 5/10 to byłbym za tym, żeby przykładowemu Biegańskiemu policzyć podobnie Skoro był winien bramce w 65% to za ogólny wynik meczu powinien dostać 3/10 gdybyśmy stracili punkty. Plus to, że w innych sytuacjach robił co należało, za to ma słabe wybicia do przodu (w sensie piłka nie dolatuje nawet do środka i zwykle bez konkretnego celu) - 7/10 za całość meczu i wrażenia artystyczne. Razem arytmetycznie wychodzi 5/10. Tak, wiem, każdy ma swoje zdanie. Czy mamy gdzie jeszcze coś w rodzaju instata? |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2012
Skąd: Krk
Offline |
#79
|
|
A dlaczego podobnie ? Babol bramkarski nie liczy się minus 1, co najmniej minus 2. 5 wyjściowa minus 2 babol minus jeden za inne o czym pisał min. s1mone wychodzi 2/10
Był winien w ogólnym rozrachunku, Moltenis mógł wybić, popełnił błąd, ale to nie była niewiadomo jaka piłka, aby nawet ta nieudana interwencja Moltenisa zwalniała z wybronienia tej wrzutki. Moltenis mógł lepiej się zachować co nie zmienia faktu, że Biegański puścił Pawełka.
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 25.02.2023 o godz. 15:29.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#80
|
|
Fajnie, że jest kolejna wygrana, martwi mnie jedynie, że długimi momentami w meczu nie istniejemy i później mamy 45 minut aby okazać się lepszym i to jeszcze odrabiając straty. Bo może się okazać, że w kolejnych meczach zabraknie czasu czy szczęścia i nie wygramy.
Wczoraj ich cisnęliśmy jak szmaty i w końcu widać, że chce im się grać, a nie biegają bez pomysłu i z mentalem chłopców do bicia. Oczywiście taktycznie wszystko jest bardziej zaawansowane ale skrócił bym to tak - na bokach skrzydlowi robią wiatr, pod bramką czai się Fernandez, a reszta czyli obrona i pomoc zapierdalają - ot cały przepis na I ligę i ekstraklasę. Bez woli walki i wybiegania żadnego meczu się nie wygra. Nam się obecnie chce i nawet przy wpadkach czyli utracie bramki na 0:1 z Arką czy Odrą, wszystko da się odrobić, tylko trzeba koncentracji i cisnąć swoje. Brzęczek szybko by ich nauczył "gry", powoli, spokojnie, musimy się zgrać, I liga jest inna, ciężka, może za 10 lat się awansuje. I chłopy po wpajaniu takiego .......enia dzień dnia, stawali się szmatami, które tylko się modlą aby coś strzelić albo żeby stracić i żeby już było można odpuścić no bo niestety jest 0:1 więc się nie da, no nie ten dzień ale za kilka misięcy się nuczą I ligi. Uważam, że ani tak wiele wiele lepszego składu niż za Brzęczka nie mamy, jakoś wiele lepiej to nie jest poukładane, po prostu mentalnie poszło do przodu, otworzyli głowy i grają, a to już wystarczy żeby nabić dużo punktów w I lidze. Ciekawe co dalej, bo obawiam się że spuchną albo przyjdą jakieś porażki i psycha siądzie. Zobaczymy, w końcu jest ciekawie i są jakieś emocje a nie gra jak pajace i atmosfera jak na stypie. ![]()
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?... ...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę... ...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#81
|
|
Obyś miał rację, ale ja się nie napalam. Bo z tego co pamiętam to Wuja z tymi samymi przeciwnikami też miał 9pts. Oby to żarło jak najdłużej.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#82
|
|
Trzeba żyć z meczu na mecz. Te trzy wygrane to już historia, teraz trzeba spiąć poślady na GKS i wyszarpać kolejny komplet punktów. Byle nie poczuli się zbyt zajebiści, bo seria wygranych skończy się jak u wujaszka Brzęczka w Tychach.
![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#83
|
|
Realnie to niemal każdy mecz będzie wymagał walki i koncentracji, na nas wszyscy się spinają. Mimo to nie sądzę żeby po takiej gonitwie jak z Odrą czy po tym jak nas Arka gniotła nasi piłkarze poczuli się zbyt zajebiści. Jedyny pozytyw takiego przebiegu tych meczy. No i może jeszcze wiara że są w stanie odwrócić wynik meczu i walczyć skutecznie do końca.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#84
|
|
Wystarczy że każdy jeden piłkarz szatni zacznie scrolowac tabele 1 ligi. I już jest sprowadzony na ziemię. A wątpię żeby był ktoś w tej szatni kto sprawdza ją mniej niż 5 razy w tygodniu.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2006
Skąd: Kraków
Offline |
#85
|
|
Na pozycji PO to od czasów Baszczyńskiego jedynym technicznym piłkarzem był Alvarez. Cała reszta to byli siepacze i tak jest po dzień dzisiejszy.
![]()
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#86
|
![]() ![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#87
|
|
Baszczyński to był obrońca reprezentacyjny, a na takich graczy to nas jeszcze przez parę lat nie będzie stać.
![]() [35/54] Znafca internetowy za sezon 2023/2024 |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Online |
#88
|
|
Nie wiem czy Kiko, czy ktokolwiek inny, ale na PO mamy gracza, który jest dość średni w obronie, a w grze do przodu króluje u niego przypadek, brak umiejętności i pomyślunku razy szczęście, lub jego brak.
Krytykowałem Jarocha praktycznie od początku jego pobytu w Wiśle, ale naiwnie sądziłem, że może na I ligę wystarczy, tymczasem zapomniałem, że krytykowałem go własnie za "popisy" w I-ligowej Wiśle.
Ostatnio edytowane przez FraMat : 26.02.2023 o godz. 18:33.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Nowa Sól-Ziemia Lubuska
Offline |
#89
|
|
Zeszłej zimy bodajże kończył się kontrakt Grzesika w Warcie Poznań. nie skorzystaliśmy
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#90
|
Jaroch to jest podobno pierwszoligowy top. Lepsi trafiają do Ekstraklasy. Na tle Junci to każdy nasz boczny obrońca będzie wyglądał niepoważnie, jakiegoś mega talentu nie znajdziemy... ![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|