The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 44 26,19%
osłabi 97 57,74%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 27 16,07%
Głosujących: 168. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Matios98
Senior Member
 
Od: 12.2018

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86371
Stary 13.07.2020, 19:27
Mam bardzo mieszane uczucia co do najbliższego okienka. Z jednej strony rozumiem tych co uważają, że trzeba się konkretnie wzmocnić, dać impuls, że idziemy ku lepszemu, żeby nie była poczucia stagnacji i marazmu, bo to w dłuższej perspektywie może mieć złe skutki finansowe np. w karnetach czy biletach. Z drugiej jednak strony jeżeli nie chcemy znowu robić polityki va banque na zasadzie, że teraz się mega wzmacniamy(zadłużając się jeszcze bardziej) i musimy zająć jakieś w miarę wysokie miejsce, bo inaczej będziemy w podobnym miejscu co zimą 2019. Wydaje się, że przy tak ograniczonych możliwościach zarabiania przez pandemie, a przy okazji sezonu przejściowego gdzie prawie nie da się spaść, tego typu ryzyko byłoby irracjonalne. To wszystko powiedziawszy ja jestem dobrej myśli, sądzę że uda się sklecić kadrę na to, żeby w lidze zająć to 8-10 miejsce i powalczyć w PP o jakiś fajny wynik ( pod warunkiem, że podejdziemy do tego poważnie).
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member
 
Od: 02.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86372
Stary 13.07.2020, 20:24
Nie podpalajcie sie tak panowie.
Nie mamy u sterow dyletantow. Chlopaki wiedza co robia.

Nie wezme totalna szrotu, ale tez nie bedzie gwiazd. Beda uzyteczni zawodnicy i moze jeden czy dwoch fajnych grajkow, ktorzy uzupelnia to co zostanie po rozstaniach. I mlodzi. Akurat Kuba najlepiej wie jak wiele moze dac mlodemu chlopakowi danie szansy pokazania sie i nasza mlodziez dostanie swoje szanse.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86373
Stary 13.07.2020, 20:35
Czym kończy się taktyka "jakoś to będzie, przebiedujemy z tym co mamy" mieliśmy okazję obserwować jesienią obecnego sezonu.

Czym taktyka "zastaw się a postaw się" - w czasie pamiętnej walki o puchary za niesławnych czasów Sarapaty (oczywiście z poprawką na wiadome okoliczności).

Ogólnie nie ma przebacz, trzeba szukać rozsądnego kompromisu.
Odpowiedz cytując
caucus
Socios Wisła Kraków
 
Od: 11.2018

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86374
Stary 13.07.2020, 20:58
Duże znaczenie przy budowie kadry będzie miało to, czy grać będziemy 37 kolejek, czy tylko 30.
Odpowiedz cytując
JudasPriest
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 04.2017

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86375
Stary 13.07.2020, 21:17
Obi mówił kiedyś że polityka poprzednich rządów polegała na wysokim ryzyku finansowym a niskim sportowym. A nowe władze uznały że sensowniejszym rozwiązaniem jest wysokie ryzyko sportowe przy małym ryzyku finansowym.

Generalnie myślę że polityka.z lata 2019 była na nasze możliwości finansowe, a późniejsza była ponad stan, żeby uratować Ekstraklase.
Odpowiedz cytując
viktor56
Senior Member
 
Od: 12.2017

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86376
Stary 13.07.2020, 23:57
Miłosz Jaskuła 2022. Jest tu jakiś specjalista od rynku transferowego młodych bramkarzy i chciałby zabrać głos?
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member
 
 
Od: 07.2006
Skąd: czy z kąd? mam dylemat

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86377
Stary 14.07.2020, 09:01
Jedni z najlepszych strzelców II Ligi
22 gole - Michał Bednarski (Górnik Polkowice), 24 lata
17 goli - Karol Czubak (Bytovia Bytów), 20 lat.
Może warto choć jednym z nich się zainteresować?
"Ludzie są tacy głupi, że to działa. Niesamowite!" - M.M.
J***Ć pis!!!
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków
 
Od: 11.2002
Skąd: Nowa Sól-Ziemia Lubuska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86378
Stary 14.07.2020, 09:27
Bednarski już w śląsku.
Poza tym mamy Buksę, liczę, że zostanie Turgeman ,dojdzie po kontuzji Drzazga i Brożek. tu mamy obstawioną pozycję
Powód: dopisek
Ostatnio edytowane przez Szneka : 14.07.2020 o godz. 09:28.
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
topamers
Member
 
Od: 06.2013

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86379
Stary 14.07.2020, 09:35
Broziu to już raczej koniec
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86380
Stary 14.07.2020, 09:46
Drzazgi u nas też już raczej nie będzie.
Odpowiedz cytując
zbyszek93
Senior Member
 
Od: 06.2020
Skąd: Kraków - Nowa Huta

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86381
Stary 14.07.2020, 10:02
No rzeczywiście wspaniale obsadzona jak w przyszłysz sezonie nie będzie ani Turgemana, ani Drzazgi, ani Brożka. Do nas idealnie pasuje słynny cytat: "no zgadza się, jesteśmy dziadami". A nawet gorzej, bo nas nie stać nawet na największych dziadów.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86382
Stary 14.07.2020, 10:16
Bardzo realne stało się zatrzymanie Turgemana, jest Buksa, rozglądamy się dodatkowo za kimś nowym... Czy jesteśmy "dziadami"? Nie, ale na pewno nie jesteśmy jeszcze w stanie rywalizować finansowo z najlepszymi. Klub dopiero staje na nogi, nie stać nas na oszałamiające transfery i kontrakty poziomem dorównujące tym w topowych obecnie klubach ekstraklasy. Warto, by to w końcu do niektórych dotarło. Przed zarządem wiele pracy, by sprowadzić na Reymonta sponsorów, sami też możemy realnie pomóc (Socios). Nic z dnia na dzień się nie zmieni, w pojawienie się drugiego Cupiała chyba nikt już nie wierzy.
Odpowiedz cytując
zbyszek93
Senior Member
 
Od: 06.2020
Skąd: Kraków - Nowa Huta

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86383
Stary 14.07.2020, 10:27
Zakłamywanie rzeczywistości. W ostatnich latach jesteśmy pośmiewiskiem całego kraju (wystarczy przypomnieć Meresińskiego, Vannę Ly, Sarapatę i Miśka, jesienną serię porażek, 0-7 z Legią, itd.), a żaden dobry piłkarz nie ma ochoty na granie w wiecznie obśmiewanym i zadłużonym słabeuszu.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86384
Stary 14.07.2020, 10:29
No to stary - wykładaj kasę, kupuj spółkę i działaj!
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member
 
 
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86385
Stary 14.07.2020, 10:30
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Bardzo realne stało się zatrzymanie Turgemana, jest Buksa, rozglądamy się dodatkowo za kimś nowym... Czy jesteśmy "dziadami"? Nie, ale na pewno nie jesteśmy jeszcze w stanie rywalizować finansowo z najlepszymi. Klub dopiero staje na nogi, nie stać nas na oszałamiające transfery i kontrakty poziomem dorównujące tym w topowych obecnie klubach ekstraklasy. Warto, by to w końcu do niektórych dotarło. Przed zarządem wiele pracy, by sprowadzić na Reymonta sponsorów, sami też możemy realnie pomóc (Socios). Nic z dnia na dzień się nie zmieni, w pojawienie się drugiego Cupiała chyba nikt już nie wierzy.
Powinieneś ten wpis wrzucać tak regularnie, 2-3 razy w tygodniu.
W ramach profilaktyki zdrowotnej
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków
 
Od: 11.2002
Skąd: Nowa Sól-Ziemia Lubuska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86386
Stary 14.07.2020, 10:32
Serek święte słowa. gdyby z tych marudów powiedzmy 1000 osób zapisało się do socios z najmniejszą składką 50 PLN to co miesiąc mamy 50 tys a rocznie 600 tys. wtedy możemy w większym stopniu pomóc klubowi.
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member
 
 
Od: 07.2006
Skąd: czy z kąd? mam dylemat

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86387
Stary 14.07.2020, 10:35
a swoją drogą ciekawe czy nasi chociaż sondują sprowadzenie tego Karola Czubaka - 20 lat i bardzo skuteczny, widać spory potencjał, szkoda żeby poszedł do jakiegoś Śląska czy Zagłębia...
"Ludzie są tacy głupi, że to działa. Niesamowite!" - M.M.
J***Ć pis!!!
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member
 
 
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86388
Stary 14.07.2020, 10:40
tomasz_19 napisał(a):Wyświetl post
a swoją drogą ciekawe czy nasi chociaż sondują sprowadzenie tego Karola Czubaka - 20 lat i bardzo skuteczny, widać spory potencjał, szkoda żeby poszedł do jakiegoś Śląska czy Zagłębia...
Tylko że taki jakiś Śląsk czy Zagłębie z marszu, korzystając z dojnej, miejskiej czy państwowej kasy dają chłopakowi pieniądz, o którym my możemy póki co zapomnieć.
No chyba, że miasto nam dołoży)
Ostatnio edytowane przez sandomingo : 14.07.2020 o godz. 11:01.
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
Odpowiedz cytując
lazy
Senior Member
 
Od: 10.2003
Skąd: strefa chillout'u

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86389
Stary 14.07.2020, 10:50
sandomingo napisał(a):Wyświetl post
Tylko że taki jakiś Śląsk czy Zagłębie z marszu, korzystając z dojnej, miejskiej czy państwowej kasy dają chłopakowi kasę, o której my możemy póki co zapomnieć.
No chyba, że miasto nam dołoży)
Miasto to nam dołoży ... do czynszu
c.d.n.
Odpowiedz cytując
Toeju
Socios Wisła Kraków
 
Od: 04.2017

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86390
Stary 14.07.2020, 13:30
Czubaka miałem okazję oglądać regularnie, ponieważ pochodzę z Bytowa. Widziałem go w kilkunastu meczach, to typowa 9tka z możliwością rozwoju.
Przyszedł do Bytovii jako król strzelców IV ligi, a przed kilkoma dniami podpisał nową umowę. Bytovia ma problemy finansowe, więc teoretycznie byłby do wyjęcia, problem w tym że Wisła nie ma funduszy na transfery gotówkowe.

W tym sezonie 17 goli i 4 asysty. Z tego co kojarze, to wszystkie z gry.
Odpowiedz cytując
Matios98
Senior Member
 
Od: 12.2018

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86391
Stary 14.07.2020, 15:27
zbyszek93

Ogarnij się człowieku. Ja rozumiem, że to czy tamto Ci się nie podoba i w ogóle, ale wypowiadać się tak o klubie, któremu podobno kibicujesz, to żenada totalna i wstyd.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86392
Stary 14.07.2020, 15:47
Matios98 napisał(a):Wyświetl post
zbyszek93

Ogarnij się człowieku. Ja rozumiem, że to czy tamto Ci się nie podoba i w ogóle, ale wypowiadać się tak o klubie, któremu podobno kibicujesz, to żenada totalna i wstyd.
Jaki masz dowód że on kibicuje Wiśle? Przecież zarejestrować tu się może każdy
Odpowiedz cytując
zbyszek93
Senior Member
 
Od: 06.2020
Skąd: Kraków - Nowa Huta

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86393
Stary 14.07.2020, 16:09
Takie posty jak wasze to żenada. A co do kibicowania Wiśle - ja sądzę odwrotnie i to wy właśnie nie jesteście kibicami Wisły, bo żadnego kibica Wisły nie zadowala walka o utrzymanie. Prawdziwy kibic Wisły chce i oczekuje sukcesów (znacie w ogóle takie słowo?) i nie zgadza się na kolejny dziadowski sezon. Jednak jak widzę wam ani trochę nie przeszkadza obecne miejsce w tabeli. Tylko pogratulować "wysokich" ambicji.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member
 
Od: 02.2019

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86394
Stary 14.07.2020, 16:17
Jestes krotkowzroczny - calkiem jak 51 proc polskiego spoleczenstwo, do ktorego zapewne sie zaliczasz.

Wisla tkwi w gownie po pas. Niedawno tkwila po czubek glowy.
Wisla potrzebuje przede wszystkim redukowac swoj dlug i kazda jego redukcja jest sukcesem. Nie pozycja w tabeli czy wygrane mecze. Oczywiscie te rzeczy ulatwiaja redukcje dlugu, tzn wysokie pozycje, wygrane i pelne trybuny. Ale w obecnej sytuacji sa dodatkiem, milym, do caloksztaltu.
A caloksztalt jest taki, ze trzeba stawiac na karty, ktore moga przyniesc hajs i minimalizowac koszty.


Im szybciej to zbyniu zrozumiesz to rzadziej zylka bedzie ci pekac. I bedziesz zdrowszy.

Na sukcesy przyjdzie czas. Za rok, dwa, moze trzy.
Odpowiedz cytując
zbyszek93
Senior Member
 
Od: 06.2020
Skąd: Kraków - Nowa Huta

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86395
Stary 14.07.2020, 16:26
Myślałem, że każdy kibic każdego klubu na świecie chce sukcesów sportowych swojego klubu, ale jak widać mocno się pomyliłem.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86396
Stary 14.07.2020, 16:32
Tupnij nóżką!
Odpowiedz cytując
Arek95
Senior Member
 
 
Od: 07.2017
Skąd: Gród Kraka

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86397
Stary 14.07.2020, 16:43
zbyszek93 napisał(a):Wyświetl post
Myślałem, że każdy kibic każdego klubu na świecie chce sukcesów sportowych swojego klubu, ale jak widać mocno się pomyliłem.
Oczywiście, że tak ale tutaj trzeba chłodnej głowy i kalkulacji dotyczących w ogóle bytu w Ekstraklasie przy obecnych problemach finansowych... Pragnę Ci przyjacielu przypomnieć, że rok 2011 (ostatnie Mistrzostwo) był 9 lat temu! Od tego czasu sytuacja odwróciła się o 180 stopni i nie jesteśmy już hegemonem ligi. Wiadomo, że każdy z nas chciałby powrót wspaniałych lat natomiast na obecną chwilę górna 8 stanowi nasz cel średnio od paru lat, ponieważ nie ma zaplecza na nic wyżej. Troszkę więcej pokory i szacunku do tego co mamy bo przypominam jeszcze w grudniu miało nas w ogóle nie być...
Serek trafnie podsumował, tupnij nóżką i się obraź na cały świat bo nie jest tak jak Ty byś chciał... Ola Boga! No tragedia...
Odpowiedz cytując
zbyszek93
Senior Member
 
Od: 06.2020
Skąd: Kraków - Nowa Huta

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86398
Stary 14.07.2020, 17:01
Za to jest tak jak ty byś chciał. Jesteśmy słabeuszem i kopiemy się po czole z innymi słabeuszami. Jest dokładnie tak jak sobie wymarzyliście. Tylko żebyśmy nie zajęli w przyszłym sezonie wyższego miejsca niż w obecnym, bo się zapłaczecie.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86399
Stary 14.07.2020, 17:04
Tak, jest tak jakbym chciał, dlatego wspomagam klub finansowo jak tylko mogę - to wszystko po to, byśmy byli coraz słabsi

Zbyszku drogi - nie mamy właścicieli, którzy dysponują w zasadzie nieograniczoną gotówką, jak kiedyś Cupiał. Klubem zarządzają za to osoby uczciwe, które przejęły klub z masą długów, w dużej części wymagalnych "na już". W jaki sposób chcesz stworzyć silną drużynę, bijącą się o coś więcej, gdy zdecydowaną większość wypracowanych środków musisz przeznaczać na spłatę istniejących zobowiązań i bieżące funkcjonowanie? Wszystkiego naraz zrobić się nie da - a gdyby ktoś jednak próbował, to byłoby to obarczone ogromnym ryzykiem utraty płynności finansowej. Obawiam się, że kolejnego kryzysu już byśmy jako klub nie przetrwali. Więc zamiast marudzić, zacznij pomagać.
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 14.07.2020 o godz. 17:17.
Odpowiedz cytując
zbyszek93
Senior Member
 
Od: 06.2020
Skąd: Kraków - Nowa Huta

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#86400
Stary 14.07.2020, 17:19
Nie wątpie. Jednak w takim razie dlaczego tak bardzo nie zależy Ci na wyniku sportowym? Między dołem tabeli a powiedzmy 5-8 miejscem jest duża różnica jeśli chodzi o pieniądze z praw telewizyjnych. To się nie przyda do szybszej spłaty długów? Przecież dopiero co Królewski i większość kibiców narzekała dlaczego dostajemy kilka razy mniej niż inne kluby, a przecież to wynikło tylko i wyłącznie z powodu takiego gównianego miejsca w tabeli.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:12.