
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#61
|
No i Drzazga, który aktualnie psuje wszystkie sytuacje bramkowe. Jakby Basha sieknął z dystansu może by coś z tego było, ale nie udawajmy że wystawiliśmy jakieś armaty. ![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Junior Member
Od: 01.2015
Offline |
#62
|
|
Według mnie nawet nie ma sensu dyskutować. Porażka może nie wygląda fajnie z zespołem niższej ligi, ale ...
Po Błękitnych, z którymi nie wygraliśmy drugim składem nadeszliby silniejsi rywale. Trzeba wygrać wszystkie mecze po kolei Sam awans do finału to przegrana, bo nic nie zapewnia Czy skład obecnej drużyny jest wystarczająco szeroki, żeby walczyć w pucharze? Mecze z silniejszymi zespołami musielibyśmy grać pierwszym składem, również nie jest to oczywiste, że je wygralibyśmy. Przecież w lidze nie zawsze wygrywamy, dlaczego więc ktoś miałby uważać nas za faworyta PP. Dlatego mogłyby się pojawić kontuzje i zmęczenie, w tym u zawodników starszych będących trzonem naszej drużyny Zajmując jedno miejsce lepiej w lidze honorarium jest wyższe niż za finał PP Pojawią się w kolejnych potyczkach też koszty organizacyjne w związku z wyjazdami lub organizacją meczy, dlatego konieczna byłaby wysoka frekwencja na meczu 1/16 z jakimś WKS Pierdziszewo. Wiadomo jakie koszty wynajmu stadionu i problemy są z tym związane, ale to już osobny temat. W zeszłym sezonie na pierwszym meczu z Lechią przegranym w karnych frekwencja była bardzo słaba, bilety były wtedy tańsze niż na mecze ligowe. Nie chciałbym, żeby ktoś zrozumiał, że chciałbym odpuścić puchar- nie. Gdyby nasz drugi skład był silniejszy to ... ale dzisiejszy mecz dobitnie pokazał, że nie jest. Dlatego wszyscy krytykujący Stolara, trochę wyluzujcie. Skoro nie oklepiemy drugim składem Stargardu, to może jesteśmy troche słabi? Na zakończenie uważam, że ten puchar jest mało interesujący dla kibiców i klubów. Jakaś reforma jest obowiązkowa, jeszcze jedna albo likwidacja całej rywalizacji pucharowej. Odpowiednim akcentem jest nietransmitowanie tego.
Ostatnio edytowane przez znajomy2 : 25.09.2019 o godz. 20:37.
|
|
|
|
Junior Member
Od: 01.2015
Offline |
#63
|
|
Według mnie nawet nie ma sensu dyskutować. Porażka może nie wygląda fajnie z zespołem niższej ligi, ale ...
Po Błękitnych, z którymi nie wygraliśmy drugim składem nadeszliby silniejsi rywale. Trzeba wygrać wszystkie mecze po kolei Sam awans do finału to przegrana, bo nic nie zapewnia Czy skład obecnej drużyny jest wystarczająco szeroki, żeby walczyć w pucharze? Mecze z silniejszymi zespołami musielibyśmy grać pierwszym składem, również nie jest to oczywiste, że je wygralibyśmy. Przecież w lidze nie zawsze wygrywamy, dlaczego więc ktoś miałby uważać nas za faworyta PP. Dlatego mogłyby się pojawić kontuzje i zmęczenie, w tym u zawodników starszych będących trzonem naszej drużyny Zajmując jedno miejsce lepiej w lidze honorarium jest wyższe niż za finał PP Pojawią się w kolejnych potyczkach też koszty organizacyjne w związku z wyjazdami lub organizacją meczy, dlatego konieczna byłaby wysoka frekwencja na meczu 1/16 z jakimś WKS Pierdziszewo. Wiadomo jakie koszty wynajmu stadionu i problemy są z tym związane, ale to już osobny temat. W zeszłym sezonie na pierwszym meczu z Lechią przegranym w karnych frekwencja była bardzo słaba, bilety były wtedy tańsze niż na mecze ligowe. Nie chciałbym, żeby ktoś zrozumiał, że chciałbym odpuścić puchar- nie. Gdyby nasz drugi skład był silniejszy to ... ale dzisiejszy mecz dobitnie pokazał, że nie jest. Dlatego wszyscy krytykujący Stolara, trochę wyluzujcie. Skoro nie oklepiemy drugim składem Stargardu, to może jesteśmy troche słabi? Na zakończenie uważam, że ten puchar jest mało interesujący dla kibiców i klubów. Jakaś reforma jest obowiązkowa, jeszcze jedna albo likwidacja całej rywalizacji pucharowej. Odpowiednim akcentem jest nietransmitowanie tego. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#64
|
|
W sumie tez nie rozumiem wiekszych zazalen typu "tym skladem powinnismy wygrac". Ten sam blad chyba popelnil Stolarczyk. Przeanalizujmy zatem ten nasz dzisiejszy sklad:
- pieciu zawodnikow czwartoligowych rezerw - Lis, ktory jest jaki jest, do tego caly mecz w Eklapie rozegral cztery miesiace temu - zapchajdziura Boguski, ktory zagral dzisiaj na boku obrony (?) - Drzazga, ktory prezentuje w sumie poziom drugoligowy wlasnie - Janicki - patrz wyzej - Silva i Basha (podobno jeden z gorszych dzisiaj) Tak na logike. Co mialoby przemawiac za tym, ze takim skladem lekko opedzlujemy na wyjezdzie drugoligowa, zgrana ze soba druzyne? ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#65
|
|
to dyskutujemy tutaj , czy w temacie o Stolarczyku ?
powtórze to co pisałem tam , jak ktoś ma pretensje do kogokolwiek o przegranie tego meczu , to proponuje playstation , tam może dowolnie kreować rzeczywistość , ewentualnie przerzucić sie na lige mistrzów https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...ed-derbami-kra ![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 08.2016
Offline |
#66
|
W takiej Anglii praktycznie co sezon jakiś klub odpada z drużyną z czwartej czy piątej ligi i jakoś nikt im tego po latach nie wypomina, a my się będziemy przejmować tym, że kolejny raz odpadliśmy z pucharu, do którego ostatni raz przykładaliśmy się jakieś 15 lat temu. |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#67
|
|
Nie wiem skąd ten optymizm, że bez względu na skład mecz musieliśmy wygrać. Z drugoligowcem.
Połowa tego składu gra na co dzień w IV lidze i udało im się na wyjazdach przegrać w tym sezonie z Jaśkowicami, Myślenicami i Słomnikami. Stolarczyk wystawia kogo może (zdrowych). Inna sprawa, że dla wielu trenerów PP jest miejscem na przegląd zawodników aspirujących do I zespołu. Nic nowego. BTW - czy jest ktoś kto na żywo ten mecz oglądał? Jak to faktycznie wyglądało? Fala krytyki na podstawie wyniku i statystyk? |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2004
Skąd: ze skorupy
Offline |
#68
|
|
Cel wyjazdu do Stargardu został zrealizowany:
- brak kontuzji - brak dogrywki. ![]()
"...morał: rób dobrze innym, Tobie też ktoś zrobi..."
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2012
Skąd: Krk
Offline |
#69
|
|
Pamiętam jak były żale do Kiko chyba jak odpuścił jakiś PP bodajże z Koroną k. kielecką wtedy co Bałaniuk zaliczył debiut.
Pamięta kto? |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#70
|
|
Ja pamiętam m.in. za Smudy. Na PP to mamy wywalone od tylu lat że szczerze mówiąc dziwi mnie że ktoś się jeszcze dziwi, zwłaszcza z takim szpitalem w składzie.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2003
Offline |
#71
|
|
Ale .......icie farmazony. Nie odpuściliśmy pucharu, tylko wysłaliśmy drużynę (koszt to pewnie kilka tysięcy złotych), zapłaciliśmy piłkarzom "wyjścciowe" po to aby się ośmieszyć.
Jeszcze raz przypomnę: Rozwój Katowice oddał PP walkowerem. Można było zrobić to samo, nie męczyć zawodników daleką podróżą, nie ponosić kosztów. Co do głupot powtarzanych: Cytat:
Dwa: sam awans sporo daje: 1/8 finału 60 000 PLN Ćwierćfinał 125 000 PLN Półfinał 250 000 PLN Finał 500 000 PLN Zwycięstwo 3 000 000 PLN Nic, zamknąć temat... ![]()
Ddf
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2005
Skąd: spod budki z piwem
Offline |
#72
|
|
Nawet sobie wolę nie wyobrażać co by było, gdybyśmy faktycznie ze względów finansowych (czy jakichkolwiek innych) odpuścili Puchar walkowerem, a kilka dni później powinęłaby się nam - odpukać! - noga w meczu derbowym.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#73
|
|
To samo co po każdej porażce - histeria w internecie, liczenie ile porażek ma już Stolarczyk, (na razie) nieśmiałe napomknięcia o zwolnieniu go i jazda po Boguskim. Na jakąś kreatywność bym specjalnie nie liczył.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Member
Od: 09.2013
Offline |
#74
|
|
Widać, że część osób ma pojęcie o tym, kto grał w tym meczu, a część myśli, że graliśmy z Brożkiem i Kubą w składzie. 54% bramek Wisły w lidze to Paweł. Ostanie 5 spotkań to 7 bramek Pawła. Który nasz zawodnik strzela, chociażby co drugi mecz gola? Tylko Paweł. Taką mamy kadrę, taką mamy sytuację w klubie, że na tę chwilę na lepszych piłkarzy nas nie stać. Pytanie jak realistyczne mamy oczekiwania?
Wisła straciła dwie bramki po rzutach karnych, co najpewniej oznacza błędy indywidualne i co ma prawo się zdarzyć, gdy przeciwnik broni się i gra z kontry. Znacznie łatwiej grać z zaangażowaniem w obronie, niż w ataku pozycyjnym, do czego Wisła była zmuszona od początku meczu. Wczorjasza porażka to nie jest jakiś ewenement na skalę światową i tragedia dla Wisły, biorąc pod uwagę nasze możliwości oraz możliwości indywidualne naszych piłkarzy. W ciągu dwóch ostantnich dni z pucharów odpadli Totennham, Westham, Bournemouth, Lokomotiv Moskwa. Man U ledwo co wygrało u siebie w karnych. Podobnie mająca w składzie Bendtnera i grająca w LE FC Kopenhaga. Wszyscy oczywiście grali na przeciwników z niższych lig. Wtopy u siebie zaliczyły wczoraj PSG i Napoli z niżej notowanymi przeciwnikami. To jest piłka nożna. Tu nie zawsze wygrywa lepsza drużyna, tym bardziej, jeżeli sprowadza się to tylko do posiadania lepszych piłkarzy. To wszystko wygląda jak by ludzie nie wiedzieli co się tak naprawdę dzieje w Wiśle i jaki jest nasz piłkarski potencjał. Radzę tym, którzy mają problem z akceptacją rzeczywistości prześledzić ostanie 9 miesięcy jeszcze raz. Sprawdzić naszą kadrę i to, co mówią ludzie, którzy naszą Wisłę wciąż ratują przed upadkiem. Łatwiej będzie wam zachować zimną głowę przy kolejnych porażkach, które niewątpliwe nadejdą. I pomimo tego, że mogą być bolesne, są częścią drogi, którą musimy przebyć, aby móc ponownie walczyć o wyższe cele. Najlepsze co możemy zrobić to bez względu na sytuację okazywać wsparcie drużynie. |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2008
Skąd: Jaworzno
Offline |
#75
|
|
Tylko prawie wszystkie te ekipy, ktore wymieniles graja na innych jeszcze frontach niz ligi krajowe (juz pomijajac natezenie gier w Anglii). Nasz potencjał jest marny, jednak nieco wiekszy niz naszego wczorajszego rywala, nie wpadajmy w skrajnosci. Mimo wszystko uwazam ze przecietniaka 2 ligi powinnismy ograc grajac mieszanka 1ego skladu z rezerwami. Nawet bez Kuby i Pawła.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#76
|
|
jasne12345
![]()
|
|
|
|
Member
Od: 09.2013
Offline |
#77
|
|
Tak samo, jak i finalista ligi mistrzów powinien ograć drużynę League One. Nie zgadzam sie również z argumentem o innych rozgrywkach. Te drużyny mają szerokie kadry i komfort finansowy gwarantujący im wysoki poziom sportowy. Jak to jest, że Chealsy czy Arsenal rozgromiły swoich przeciwników skoro również mają inne rozgrywki? Dlaczego Dinamo Zagrzeb wygrało 4:0 z Atalantą Bergamo, tylko po to, aby w lidze przegrać 1:0 ze średniakiem, a wczoraj ponownie wygrać w pucharze? I jak ta Atalanta wygrała z Romą na wyjeździe wczoraj? To jest piłka nożna i w grę wchodzi znacznie więcej niż to mityczne "zaangażowanie". Każda drużyna chce wygrać, nawet jak jest słaba, a okoliczności czasem mogą na to pozwolić. Np. Napoli wczoraj było bardzo nieskuteczne co pozwoliło Cagliari strzelić późną bramkę. Jak by grali jutro może by i było 3:0 do połowy, ale wczoraj mecz ułożył się tak, że to goście zwyciężyli.
Powód: "ą"
Ostatnio edytowane przez Boracik86 : 26.09.2019 o godz. 12:21.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: Kraków Nowy Kleparz
Offline |
#78
|
|
ok Boracik86, racja tylko że tak wygląda piłka że czasem sa niespodzianki a w tym sezonie my nie sprawiamy żadnych pozytywnych
jedziemy na wyjazd - przegramy. gramy u siebie? ok dwie wygrane ale i porażka .. to skoro tłuaczysz porażke w Stargardzie pieknem piłki to niech sie wyrówna naszą wygraną w Warszawie ![]() ![]()
"to miasto zawsze było Semper Fidelis.."
|
|
|
|
Member
Od: 09.2013
Offline |
#79
|
|
Vashut Też bym chciał, aby Wisła sprawiła jakieś niespodzianki w najbliższych 4 kolejkach (a każde zwycięstwo taką niespodzianką będzie).
Jedna uwaga. Ja nie tłumaczę porażki Wisły pięknem piłki nożnej. Ja zwracam uwagę na rzeczywistość świata piłkarskiego gdzie takie porażki zdarzają się cały czas, a ma na to wpływ mnóstwo czynników, a nie tak jak sobie prosto i dziecinnie tłumaczą to kibice mityczne "zaangażowanie". Nawet dzisiaj, zaraz po północy miało to miejsce, gdy Sao Paulo przegrało z czerwoną latarnią ligi brazylijskiej nie strzelając przy tym karnego. Żeby nie było. Zaangażowanie jest ważne, ale nie wystarczy, gdy nie ma jakości, umiejętności, gdy zabraknie metra czy centymetra przy strzale, czy wślizgu, gdy 2 piłkarzy ma gorszy dzień i popełnia katastrofalne błędy też nie starczy, a przeciwnik oddaje strzały życia. Gdy twoją siłą jest gra z kontry, a musisz stosować atak pozycyjny czy gdy gole są uwarunkowane obecnością konkretnego napastnika, gdy nie ma świeżości i można by tak wymieniać i wymieniać. |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2019
Offline |
#80
|
|
Dobre podsumowanie wczorajszego meczu i tego co działo się po nim przez Ultra Wisła:
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#81
|
|
Niech oni lepiej zajmą się robieniem opraw, a nie oświadczeniami.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2019
Offline |
#82
|
|
Mają takie samo prawo komentowania jak Ty wczorajszego meczu. W przeciwieństwie do Ciebie, oni byli wczoraj tam na miejscu poświęcając swoją pracę i czas żeby wspierać klub.
Na pewno więcej widzieli i słyszeli od Ciebie. Nie siedzieli przed komputerem czytając relację tekstową...
Ostatnio edytowane przez Cycu : 26.09.2019 o godz. 13:34.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2011
Offline |
#83
|
|
1906 % poparcia dla Stolara?
A kto mianował RB kapitanem? Szach- mat, dzieciaki. ![]() Fajnie, jakby chłopaki mieli jakieś wyczucie w nastrojach społecznych i wiedzieli kiedy można komentować, a kiedy lepiej (dla własnego dobra) siedzieć cicho. Acz, jak widać, poczuli się już na tyle silni, żeby pisać pierdy o wspólnym ratowaniu klubu. Jak chcą robić coś pożytecznego, to niech się przejdą pod urząd miasta rozdawać urzędasom ulotki nt zasług Wisły dla historii miasta Krakowa... albo lepiej nie, bo znając ich sposób myślenia, to nawet to by zjebali. I żeby nie było offtopu - 1906% poparcia dla Stolara. Głosy nawiązujące do jego zwolnienia należy traktować jako kiepskie żarty. ... niech tylko te rzuty rożne naprawi, a piłkarze niech się złapią nawzajem za ryje, bo nie godzi się przechodzić obok meczów. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#84
|
|
Niektórym się znowu role pomyliły i zaczynają raczyć nas swoimi mądrościami odnośnie piłki. Toć kibice znają się najlepiej na zarządzaniu klubem... a nie czekaj.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#85
|
|
E tam, tak samo jak my mamy prawo wyrazac swoje opinie tutaj na forum, tak samo UW ma prawo wyrazac swoja opinie, szczegolnie na wlasnym profilu na FB
![]() ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#86
|
|
Nie rozumiem oburzenia ludzi z komunikatu UW. Jasny klarowny z którym ciężko się nie zgodzić.
![]()
Nie wstydź się patriotyzmu.
WP. |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2005
Offline |
#87
|
|
W tym temacie Boracik wyłożył wszystko najtrafniej.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 12.2010
Offline |
#88
|
|
Jasny i klarowny plus jechanie po ludziach którzy na tą chwilę są właścicielami klubu czyli również po KUBIE? Jesteśmy ligowym średniakiem na tą chwile i jeszcze długo będziemy więc nie wiem czy ktoś kto pisał to oświadczenie obudził się ze śpiączki przed meczem PP? Jeszcze sporo czasu minie i przez ten czas nadal będziemy oscylować w okolicach 8 miejsca z lepszym bądź gorszym rezultatem i nadal będziemy zaliczać katastrofalne mecze i będziemy przegrywać nie raz i nie dwa. A po zaintonowaniu walczyć biegać i się starać nie dziwne że piłkarze nie mieli ochoty na rozmowy motywacyjne.
Druga sprawa, piłkarze się nie starają? Ok wymieńmy ich na młodych gniewnych(nawet tych z CLJ) oni na pewno będą zapierdalać i jeździć na dupie za Wisłę! Zaraz zaraz czy tak nie było pod koniec zeszłego sezonu? Każdy chyba wie jak wtedy graliśmy. Każdy widzi jak gramy, jakie błędy popełniamy. Widzi to również Stolarczyk, Jop, Królewski, Jażdżyński czy jebany na każdym kroku Boguski. Celem na ten sezon jest uniknięcie spadku, zajęcie jak najlepszego miejsca w lidze oraz redukcja długu, nie PP, nie mistrzostwo czy puchary. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Nowa Sól-Ziemia Lubuska
Offline |
#89
|
|
jak dla mnie wstyd że taka marka jak WISŁA KRAKÓW odpada z 2 ligowcem. Jakim byśmy składem nie pojechali nie mieliśmy prawa tego meczu przegrać. Jak widać kilku zawodników gra w naszym klubie mocno przerosła. Nie tłumaczmy się , że nie mamy kadry itd- każdy z dziś grających marzy o regularnych występach w e- lidze tak?
Póki co zrobili z Wisły pośmiewisko na całą Polskę. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#90
|
![]()
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|