
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#31
|
|
Karny to można by jeszcze przeboleć, ale żółta kartka za to zagranie to już cyrk nie z tej ziemi.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Nowa Sól-Ziemia Lubuska
Offline |
#32
|
|
wystarczyło że pierwsze 10 minut drugiej połowy spróbowaliśmy grac swoje i AGKŚ miała ciepło. gol na 1-2 zakończył praktycznie mecz.
ogólnie zęby bolały patrząc co dziś gramy |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#33
|
|
Karny to jakieś nieporozumienie.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 13.05.2019 o godz. 20:03.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem
Online |
#34
|
|
Słaby mecz w naszym wykonaniu, śmieszny karny niewiele tutaj zmienia.
Mam nadzieję na godne zakończenie sezonu w sobotę, zarówno na boisku jak i na trybunach. Morysa nie ma co oceniać, zagrał nie na swojej pozycji, w słabej drużynie. Ciekawy jestem czy Basha faktycznie problemy rodzinne czy chore ucho? Na koniec jedno spostrzeżenie - wiem, że duet Klemenz-Hoyo grał ze słabymi drużynami, słabszymi niż dzisiejsza Arka - ale dzisiaj Klemenz przy Wasylu słabiej a i sam Wasyl na pochwały też nie zasłużył. Wróciły stare demony w obronie. Przypadek? ![]()
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#35
|
Ja już wcześniej zauważyłem że Klemenz gra lepiej kiedy sam dowodzi obroną. Wtedy gra o wiele pewniej i bardziej zdecydowanie. Też myślę że to nie przypadek. Przy okazji nie byłbym taki pewny że Zabrze i Kielce to gorsze drużyny niż Arka.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 13.05.2019 o godz. 20:15.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem
Online |
#36
|
|
Mecz z Zabrzem faktycznie mi umknął. Miałem na myśli Sosnowiec, Śląsk i Kielce -każda z tych drużyn wydała mi się słabsza od dzisiejszej Arki.
![]()
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#37
|
|
Morys i może dzisiaj dal się parę razy zakręcić, ale żadnej bramki nie zawalił. Dla mnie wypadł lepiej niż Grabowski.
I tego samego Grabowskiego jednocześnie nie zamierzam winić za karnego. Sędzia w tej sytuacji zachował się jakby stracił rozum i nigdy nie grał w piłkę (?). Plewka dramatycznie słabo, wszystko musiał robić Savicevic przez co pojawiały się błędy . Może i sytuacja kadrowa nie jest wesoła, ale dalej sądzę że jemu trzeba ogrania w 1 lidze... choćby pół roku. I ostatni z młodych: Śliwa, taka bramka o niczym wielkim nie świadczy , ale na pewno jest mała nagroda za pracę . Pokazuje potencjał. Dałbym mu zagrać i kolejny mecz. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Nowa Sól-Ziemia Lubuska
Offline |
#38
|
|
@Karherop młodzi oka. Kolar Drzazga Boguski niewidoczni kompletnie. Mieli pomóc młodym jako bardziej doświadczeni czy ograni a nie pomogli w niczym. Podsumowaniem występu Bogusia jest próba odegrania piłki do tyłu po której mało nie zdobył samobója stulecia
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#39
|
Karnego nie było. Szkoda mi było Grabowskiego, bo dostał kartkę, na którą nie zasłużył. Plewka, on w ogóle grał? Śliwa, kupa farta, ale też znalazł się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie i tego nie sknocił - były już spektakularne pudła z podobnych odległości. Może teraz się przełamie. Pytanie może nie do końca meczowe, ale pamiętam, że przed sezonem dużo mówiło się o Korczyku. Wszyscy debiutują a on nadal bez minuty. Nie jest takim talentem czy jest bez formy? Szkoda też, że Buksa nie wystąpił trochę częściej. Niepokoi, że mamy tak dużo kontuzji. Teraz chyba jeszcze Hoyo (?). Obstawiam jednak, że nasze problemy organizacyjne, które przełożyły się na przygotowania i krótka ławka dały o sobie znać. Stolarczyk to dobry trener na lata. Patrząc na przykład Piasta, zaufanie do trenera, wcale nie duży budżet i wcale nie duże oczekiwania, kto wie czy następny sezon przy stabilizacji organizacyjnej nie dałoby się zawalczyć o PP albo miejsce w TOP4. Pozytyw, o którym chyba nikt nie mówi: pokazaliśmy młodym piłkarzom z całej Polski: warto przyjść do Wisły, bo dostaniesz swoją szansę jak Hoyo i spółka. Tego brakowało przez lata i przegrywaliśmy wyścigi o młodych, zdolnych. |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2010
Offline |
#40
|
|
@kacpaw91 Warto by jeszcze dodać (oprócz szansy), że młodzi piłkarze będą mieli możliwość uczyć się w Wiśle od najlepszych... Mistrz Niemiec, mistrz Anglii - pokażcie mi klub w PL, który ma w składzie równie utytułowanych zawodników...
![]()
Czesiu... Co ty robisz zarazo
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#41
|
|
I to polskich byłych i obecnych reprezentantów. Dodać do tego byłego króla strzelców Brożka. Klub, w którym funkcje sportowe pełnią byłe jego i reprezentacji gwiazdy. Trzeba jeszcze powalczyć o bazę. Te hale dmuchane trawiaste co ministerstwo ma wspierać ich budowę, to poprzez Socios można byłoby zorganizować wkład własny w inwestycję i klub wystartowałby o projekt. Solidne fundamenty pod rozwój sportowy, ale także komercja - możliwość wynajmu bazy.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#42
|
|
Mecz zasłużona porażka.
Za dużo grzybów w barszczu niestety, fajnie, że się młodziki ogrywają, ale nie każdy jest Hoyo Kowalskim, który z buta wchodzi do pierwszego składu i daje radę. Bramka dla nas kuriozum totalne, śmiałem się z 5 minut Karny to ewidentny błąd sędziego. Nie wiem czym się kierował. Skoro głównym kryterium jest chęć zagrania piłki ręką to ja nie mam pytań gdzie odleciał czarny w interpretacji. Wrócę też do wypowiedzi Karheropa, tak dla jaj - bo wiadomo, że raczej to o Wojtkowskim i kontrakcie to była plotka / żart. Cytat:
Jeżeli by tak było, że nie chce zostać to jest to zrozumiałe. Czemu w ostatnich kolejkach miałby grać ktoś kto odchodzi, jeśli mamy juniorów, którzy się palą do gry w Wiśle? Nie rozumiem sformułowania pt 'Stolar nie robi takich rzeczy'. Jakich? Rozsądnych? ![]() ![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ
Offline |
#43
|
|
Na mlodych zawodnikow trzeba miec plan, potrzeba przygotowac ich organizmy do sezonu i nie jarac sie mlodsza data urodzenia. Watpie czy tak powinno wygladac wprowadzanie juniorow, gdzie zamiast miec asekuracje w formacji od klasowych zawodnikow, podgladac ich, uczyc sie od nich...to musisz rowniez uwazac na ich bledy czy grac razem z innymi nie doswiadczonymi juniorami. Slusznie zauwazyles zjazd ich formy. To dokladnie wypadkowa naszych problemow. Dobrze ze sezon sie konczy bo bedzie im bardzo ciezko. Oby tylko nie nabawili sie urazow czy powazniejszych kontuzji. PS. Ostatnie lata przegrywamy o mlodych pilkarzy nie dlatego, ze ciezko o szanse u nas a po prostu z finansowego punktu widzenia. Jestesmy na szarym ligowym koncu, zaden mlody z duzym talentem tu nie trafi wiec sami musimy sobie ich wychowac. Ogolnie, to trzeba wzmocnic kadre 1 zespolu, zeby chlopaki mieli od kogo sie uczyc. Nie oszukujmy sie z wiekszosci nic wielkiego pewnie nie bedzie, jednak moze ciezka praca, nadrobia braki w swoim talencie i beda sie nalezycie rozwijac.
Ostatnio edytowane przez Dariook : 13.05.2019 o godz. 23:57.
![]() Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA. Cytat:
|
||
|
|
Senior Member
Od: 01.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#44
|
|
Wyglądaliśmy w tym meczu jak drużyna z niższej klasy rozgrywkowej... i w sumie ciężko się temu dziwić.
![]()
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#45
|
|
No, nie ma co sie zbytnio rozwodzic nad tym meczem. Zagralismy skladem jakim zagralismy, to i mecz wygladal jak wygladal.
![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Nowa Sól-Ziemia Lubuska
Offline |
#46
|
|
paradoksalnie początek drugiej połowy pokazał że możemy przejąc inicjatywę w tym meczu. Siedliśmy na AGKś i zaczęły się faule z ich strony i niedokładność. Byli wczoraj do ogrania.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2008
Offline |
#47
|
|
To co najbardziej podobało mi się w tym meczu, to ciągłe próby wyprowadzania akcji od tyłu. Graliśmy o nic i chyba Stolarczyk nakazał takie granie żeby młodzi zaczęli nabierać nawyku do gry kombinacyjnej od tyłów. Terlecki w Eurosporcie prawie płakał, bo Wisła nie próbuje długiej piłki.
![]()
Geniusz w swej istocie może napotkać przeszkody. Niestety, głupota nie jest tak upośledzona....
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#48
|
Zresztą przykład Pietrzaka, jest jedną nogą poza Wisłą a jednak ciągle Stolarczyk na niego stawia, bo prezentuje odpowiedni poziom. @Aalcman Wisła w całej rundzie finałowej stara się grać swoją piłkę, na przekór osłabieniom kadrowym. Widać schematy, brakuje natomiast odpowiedniej klasy wykonawców. Przykładowo fatalne podanie Lisa na róg rożny na początku meczu to tylko wynik tego, że miał ograniczać lagę do przodu. |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2015
Offline |
#49
|
|
Fatalne podanie Lisa na rzut rożny to wynik jego koncentracji i poziomu umiejętności. Myślisz że laga do przodu była by celna? Wątpię
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#50
|
Nie chodzi o to żeby teraz go zajechać i skończył jak Czekaj. ![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2008
Offline |
#51
|
Tak jak pisałem, wczoraj Terlecki wręcz płakał, bo Wisła po raz kolejny wyprowadza piłkę krótko, czym naraża się na stratę. Swoją drogą, to jeden z najbardziej wk*&^%ających "ekspertów", odpływa w takie słowotoki, że głowa mała, a w dodatku nie wie, kiedy skończyć. Chyba wydaje mu się, że ekspert musi gadać cały czas? ![]()
Geniusz w swej istocie może napotkać przeszkody. Niestety, głupota nie jest tak upośledzona....
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2007
Skąd: Bronowice
Offline |
#52
|
Natomiast poleciałeś z Lisem o ile ost dwa mecze można zapisać mu na plus i życzyć jak najwięcej takich występów, to ta sytuacja to jego ewidentny błąd. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#53
|
Jednocześnie fajnie jakby znowu wystąpił w ostatnim spotkaniu z Miedzią. Wasyl niech zatrzyma zapędy do gry, do do odpowiedniej formy mu bardzo daleko. Wczoraj fatalnie wyprowadzał piłkę. Mnóstwo strat. Od nowego sezonu widzę parę Sadlok - Klemenz o ile obaj będą z sobą dobrze wspólpracować. Wasyl jako pierwszy zmiennik. Hoyo rezerwy + 4 do brydża. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów
Offline |
#54
|
|
Ja za to kompletnie Sadloka nie widzę na środku... Wolałbym, by przeszedł na lewą stronę kosztem Pietrzaka, a środek wybierać spośród Wasilewskiego, Hoyo-Kowalskiego i Klemenza.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2007
Skąd: Bronowice
Offline |
#55
|
|
Też mam takie zdanie ale gdzieś.tu na forum już się przewijało, że Maciek woli grać na środku i na lewą chciałby wrócić tylko w ostateczności.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów
Offline |
#56
|
|
No ale to już chyba nie do Maćka należy wybór, gdzie będzie grał
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#57
|
|
Pomijając wszystko inne jeden junior musi grać z uwagi na przepisy. Myślę że najbliżej ma Grabowski , ale pewnie będziemy grać w różnym ustawieniu ze względu na kartki/kontuzje.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2008
Skąd: Jaworzno
Offline |
#58
|
Myślę, że po tych kilku "juniorskich" meczach można próbować pierwszych ocen/podsumowań. W mojej ocenie niestety delikatnie pisząc nie ma szału. O ile Hoyo, Szocik i Grabowski można powiedzieć, że wyglądali przyzwoicie, o tyle nasza ofensywna młodzież raczej nie będzie żadną wartością dodaną w perspektywie przyszłego sezonu. Moim zdaniem jedynym piłkarzem, którego zaliczyłbym do "względnie młodych", który miał przebłyski i z którym wiązałbym nadzieję na najbliższy czas to przywołany wyżej Drzazga. Krzysiek musi natomiast ustabilizować formę, bo znika na długie okresy czasu. Natomiast technicznie/szybkościowo wyglądą całkiem ok. W drużynie dużo "kombinującej", jaką zapewne będzie chciał stworzyć trener, Krzysiek powinien się nieźle odnaleźć. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Nowa Sól-Ziemia Lubuska
Offline |
#59
|
|
[QUOTE=tas de fleia;1539501W drużynie dużo "kombinującej", jaką zapewne będzie chciał stworzyć trener, Krzysiek powinien się nieźle odnaleźć.[/QUOTE]
Też tak myślę. Gra kombinacyjna wychodzi Mu całkiem nieźle. |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|