The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
JudasPriest
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 04.2017

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9511
Stary 27.09.2018, 22:10
Możesz zacytować co tam było?
Odpowiedz cytując
krakus76_
Banita
 
Od: 09.2018
Skąd: NH

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9512
Stary 27.09.2018, 22:17
adres trzeba wrzucić w przeglądarkę.

O to chodziło. Że na sektorze rodzinnym będzie stoisko sekcji TSW i będzie można potrenować.

Usunęli bo hiena Jadczak znowu się przyczepił i zrobił wywód że logo sekcji TSW jest identyczne co Sharksów. A nie jest.
Ostatnio edytowane przez krakus76_ : 27.09.2018 o godz. 22:26.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member
 
 
Od: 11.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9513
Stary 28.09.2018, 07:54
tu macie
https://twitter.com/BoniekZibii/stat...41868689674240
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member
 
Od: 08.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9514
Stary 28.09.2018, 08:27
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
tu macie
https://twitter.com/BoniekZibii/stat...41868689674240
fejkowe konto ośle
Odpowiedz cytując
Arkas
Senior Member
 
 
Od: 02.2007
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9515
Stary 28.09.2018, 13:17
!!IRIVER!! napisał(a):Wyświetl post
fejkowe konto ośle
Ale sądze że to bardziej chodzi o artykuł dot. Wisły o które były zapytania a nie o samo konto.
Nie wstydź się patriotyzmu.
WP.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member
 
 
Od: 11.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9516
Stary 28.09.2018, 16:39
!!IRIVER!! napisał(a):Wyświetl post
fejkowe konto ośle

Chodziło o twit jadczaka ze screenem z TSW, OŚLE
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi
 
 
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9517
Stary 10.10.2018, 09:47
Byłeś na ostatnich Derbach Krakowa? Doceniając wkład naszych najmłodszych fanów w niedzielną wygraną zapraszamy na mecz przy #R22! Zgłaszajcie się na adres: [email protected]!






Brawo brawo brawo !!!
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9518
Stary 10.10.2018, 10:56
Świetna akcja marketingowa.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member
 
 
Od: 05.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9519
Stary 10.10.2018, 11:08
Dokładnie, fantastyczny ruch, brawo
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2012
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9520
Stary 11.10.2018, 22:24
Wracając do rozmowy sprzed paru miesięcy ze starym dziadem.... Było kilka wymian zdań. Cytuję część z nich i odpowiedź min do starego dziada Pani prezes, dokładnie odowiedziała to samo co próbowałem wytłumaczyć staremu dziadowi....

stary dziad napisał(a):Wyświetl post
Dzień dobry ,
Parę lat temu odszedłem z tego forum , dalej go czytałem ale teraz , w sytuacji kryzysu mojego ukochanego klubu postanowiłem "dać głos"
Czytam powyżej GBO który pisze że kibice też są odpowiedzialni za kryzys. Bo wywierali presję na zarząd że chcą pucharów . No i zarząd się ugiął i mamy to co mamy. Rany boskie . Zarząd jest od tego żeby podejmował RACJONALNE decyzje , przede wszystkim oparte na wielkości portfela . Jeśli w rodzinie jeździ się Skodą a dzieci krzyczą -ojciec to wstyd , kupuj Porsche ! I ten ojciec to robi , zadłuża się a potem komornik zajmuje mieszkanie to jest to wina dzieci? Nie , to skrajnie nieodpowiedzialna postawa ojca do tego doprowadziła !
Kibic zawsze będzie roszczeniowy i pragnący zwycięstw oraz sukcesów typu mistrzostwo czy puchary.
Ale zarząd musi być odpowiedzialny .
A wracając do kibiców to mimo ich zrozumiałej roszczeniowości oraz mimo podziałów jakie istnieją przez ostatnie dni zaobserwowałem ogromną aktywność , najczęściej w pozytywnym tego słowa znaczeniu . I dobrze , tak trzymać . Ale całkowicie zgadzam się z wczorajszym postem Regana . Drogi Zarządzie , przedstaw nam prawdę , jak jest . Od siebie dodam że chciałbym usłyszeć następujące rzeczy:
-jaki był bilans otwarcia przy przejęciu Wisły przez TS , jaka była wartość zobowiązań (z podziałem na wymagalne i w terminie) wobec zawodników , pracowników , czynszu za stadion , inne ( jeśli w innych znajdą się znaczące kwoty to poproszę o ich rozbicie i przypisanie do odpowiedniej kategorii)
-jaki jest stan na dziś , proszę o podanie zestawienia zobowiązań wg takich samych kategorii jak przy bilansie otwarcia
-ile wynoszą tzw zobowiązanie wewnętrzne , wynikające z rozliczeń z Telefoniką


Jak otrzymamy taką informację to będziemy mieli jasność sytuacji . Tak , będziemy mieli JASNOŚĆ.
Mimo że ta jasność najprawdopodobniej będzie BARDZO CZARNA .
Ale wtedy wszyscy ludzie dobrej wiślackiej woli się zmobilizują . I jeśli ta jasność będzie to jestem przekonany że ci roszczeniowi kibice przyjdą z pomocą !!! Ja sam deklaruję wpłatę paru tysięcy
Bo to kibice są jedynym pewnym aktywem Wisły . Pieniędzy z C+ w niższych ligach nie ma . Sponsorzy są niepewni . Nowego , wiarygodnego inwestora nie widać.
Więc drogi Zarządzie , zmień politykę komunikacyjną , stań przed nami , kibicami w prawdzie bo ta prawda wszystkim pomoże .
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Widzisz... robisz znów to samo co te dzieci ze skodą... Zarząd nie zrobi czegoś takiego, nikt o zdrowych zmysłach nie wyłozy kawy na ławy odnośnie takich rzeczy, tym bardziej, że wiele rzeczy jest spornych i wątpliwych. Klub nie zrobi czegoś takiego bo jakby wyszły jeszcze większe kwasy to nikt by do nas w życiu nie przyszedł pracować ... Proszenie o SZCZEGÓŁY jest właśnie takim strzałem w kolano...
Z wywiadu z Marzeną:

"Jak wyglądają finanse i plan klubu na najbliższe miesiące?
– Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że były okoliczności w lipcu związane ze stadionem, które nadwyrężyły nasz i tak skromny budżet. Musimy zrobić wszystko, by go racjonalizować. Przed sezonem zrobiliśmy audyt. To była szybka piłka: ile nam braknie i kiedy? Proszę się oczywiście nie spodziewać, że wyniki tego audytu zostaną opublikowane. Działamy w realiach konkurencji i nie ma takiej możliwości, by nasi rywale poznali szczegółową sytuację klubu, która jest trudna i jeśli nie stanie się to i to, to będzie tak i tak. Poza tym nie do końca chcieć mogą tego nasi sponsorzy czy partnerzy. I nie tylko tego, bowiem w wielu rzeczach mają dużo do powiedzenia. Na przykład czy iść na rąbankę medialną w sprawie „Superwizjera”. Tutaj też ich zdanie było istotne."

Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member
 
 
Od: 11.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9521
Stary 17.10.2018, 15:50
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...cie-wydal.html


kto gra na wysiudanie Dukata ?
Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9522
Stary 17.10.2018, 16:02
Daj sobie spokój z tym medialnym gownem.
Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA.

Cytat:
To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.
Radek Sobolewski
Odpowiedz cytując
siemstein
Senior Member
 
Od: 05.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9523
Stary 17.10.2018, 18:23
Dariook napisał(a):Wyświetl post
Daj sobie spokój z tym medialnym gownem.
Medialnym? 🤣 przecież to Misiek zamieścił 🤣
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9524
Stary 17.10.2018, 18:45
Sprytne. Teraz nikt nie wywali Dukata, żeby nie było, że Misiek rządzi
Odpowiedz cytując
saklak1906
Senior Member
 
 
Od: 06.2007
Skąd: Bognor Regis UK

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9525
Stary 17.10.2018, 21:01
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Sprytne. Teraz nikt nie wywali Dukata, żeby nie było, że Misiek rządzi
Dokladnie o tym samym pomyslalem
,
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member
 
 
Od: 11.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9526
Stary 17.10.2018, 23:24
teraz to jadczak ma niezła zagwozdkę

wypadałoby teraz wysmażyć artykuł jak to dukat jest zastraszoną ofiara sharksów , tylko niestety we wcześniejszych artykułach zrobił z niego bandziora
Odpowiedz cytując
stary dziad
Senior Member
 
Od: 04.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9527
Stary 18.10.2018, 08:28
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Wracając do rozmowy sprzed paru miesięcy ze starym dziadem.... Było kilka wymian zdań. Cytuję część z nich i odpowiedź min do starego dziada Pani prezes, dokładnie odowiedziała to samo co próbowałem wytłumaczyć staremu dziadowi....





Z wywiadu z Marzeną:

"Jak wyglądają finanse i plan klubu na najbliższe miesiące?
– Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że były okoliczności w lipcu związane ze stadionem, które nadwyrężyły nasz i tak skromny budżet. Musimy zrobić wszystko, by go racjonalizować. Przed sezonem zrobiliśmy audyt. To była szybka piłka: ile nam braknie i kiedy? Proszę się oczywiście nie spodziewać, że wyniki tego audytu zostaną opublikowane. Działamy w realiach konkurencji i nie ma takiej możliwości, by nasi rywale poznali szczegółową sytuację klubu, która jest trudna i jeśli nie stanie się to i to, to będzie tak i tak. Poza tym nie do końca chcieć mogą tego nasi sponsorzy czy partnerzy. I nie tylko tego, bowiem w wielu rzeczach mają dużo do powiedzenia. Na przykład czy iść na rąbankę medialną w sprawie „Superwizjera”. Tutaj też ich zdanie było istotne."
Jako wywołany do tablicy daję głos .
Mogę się zgodzić że na dzień dzisiejszy , przy totalnym ostrzale klubu przez ludzi złej woli , pokazywanie czegokolwiek dałoby im tylko dodatkowe paliwo.
Co wcale nie znaczy że akceptuję to co powiedziała Pani Prezes . Niestety ale w mojej ocenie nie wyszła poza klasyczny medialny szum .
A ja chciałbym otrzymać tylko krótką, taką od serca odezwę do fanów że :
- Zarząd wie co robi , da radę problemom finansowym i nie grozi nam 4 liga
-Zarząd ma plan oraz strategię (bez żadnych szczegółów) i informuje że za (X) miesięcy wyjdziemy na prostą (spłacimy długi i będziemy mieli płynność finansową)
- Zarząd apeluje do wszystkich Wiślaków że jeżeli zbiorą oni kwotę (Z) to czas unormowania skróci się z (X) miesięcy do (Y) miesięcy.

Czy ja za dużo oczekuję ? Chyba nie , pod warunkiem że ten plan strategiczny rzeczywiście Zarząd ma ...
Odpowiedz cytując
heoij
Senior Member
 
Od: 12.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9528
Stary 18.10.2018, 14:16
Jak podaje GW D. Dukat nie będzie już członkiem zarządu TS Wisła. Sam złożył rezygnację.

Czyli wystarczyło jedno zdjęcie Miśka do załatwienia sprawy, a tak wiele osób przez tyle miesięcy nadaremnie się trudziło i nic...
Ostatnio edytowane przez heoij : 18.10.2018 o godz. 14:27.
Odpowiedz cytując
it
Senior Member
 
Od: 02.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9529
Stary 18.10.2018, 15:38
W polityce to się nazywa "stracić poparcie zaplecza politycznego"
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member
 
Od: 06.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9530
Stary 18.10.2018, 18:42
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Sprytne. Teraz nikt nie wywali Dukata, żeby nie było, że Misiek rządzi
heoij napisał(a):Wyświetl post
Jak podaje GW D. Dukat nie będzie już członkiem zarządu TS Wisła. Sam złożył rezygnację...
Czyli jednak Misiek rządzi
Odpowiedz cytując
arti
Guest
 

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9531
Stary 18.10.2018, 18:44
stary dziad napisał(a):Wyświetl post
Jako wywołany do tablicy daję głos .
Mogę się zgodzić że na dzień dzisiejszy , przy totalnym ostrzale klubu przez ludzi złej woli , pokazywanie czegokolwiek dałoby im tylko dodatkowe paliwo.
Co wcale nie znaczy że akceptuję to co powiedziała Pani Prezes . Niestety ale w mojej ocenie nie wyszła poza klasyczny medialny szum .
A ja chciałbym otrzymać tylko krótką, taką od serca odezwę do fanów że :
- Zarząd wie co robi , da radę problemom finansowym i nie grozi nam 4 liga
-Zarząd ma plan oraz strategię (bez żadnych szczegółów) i informuje że za (X) miesięcy wyjdziemy na prostą (spłacimy długi i będziemy mieli płynność finansową)
- Zarząd apeluje do wszystkich Wiślaków że jeżeli zbiorą oni kwotę (Z) to czas unormowania skróci się z (X) miesięcy do (Y) miesięcy.

Czy ja za dużo oczekuję ? Chyba nie , pod warunkiem że ten plan strategiczny rzeczywiście Zarząd ma ...
Oczywiście, że za dużo.
Oczekiwania takiej transparentności są moim zdaniem naiwne więc patrzmy co się dzieje i wyciągajmy z tego wnioski.
Odpowiedz cytując
-głos rozsądku-
Junior Member
 
Od: 01.2017

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9532
Stary 18.10.2018, 21:03
arti napisał(a):Wyświetl post
Oczywiście, że za dużo.
Oczekiwania takiej transparentności są moim zdaniem naiwne więc patrzmy co się dzieje i wyciągajmy z tego wnioski.
poza tym zarząd nic nie powie bo nie ma planu, nie ma pomysłu, nie ma nic. Taki zarząd to nie zarząd.
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków
 
Od: 05.2005
Skąd: Wrocław

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9533
Stary 19.10.2018, 08:27
-głos rozsądku- wypowiadasz się jak Kononowicz
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
stary dziad
Senior Member
 
Od: 04.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9534
Stary 19.10.2018, 08:53
arti napisał(a):Wyświetl post
Oczywiście, że za dużo.
Oczekiwania takiej transparentności są moim zdaniem naiwne więc patrzmy co się dzieje i wyciągajmy z tego wnioski.
No cóż , dla mnie JASNOŚĆ w działaniu zawsze jest konieczna . I jeszcze zacytuję HK " Jeśli nie wiesz dokąd zmierzasz , każda droga zaprowadzi cię donikąd"
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków
 
Od: 05.2005
Skąd: Wrocław

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9535
Stary 19.10.2018, 10:08
No cóż - nawet jeżeli wiesz dokąd zmierzasz to dróg do celu jest zazwyczaj więcej niż jedna, a większość z nich jest wyboista....
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9536
Stary 19.10.2018, 10:40
Dukat to byl szkodnik. Nalezalo mu sie jak psu buda
Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA.

Cytat:
To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.
Radek Sobolewski
Odpowiedz cytując
stary dziad
Senior Member
 
Od: 04.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9537
Stary 19.10.2018, 11:22
funkykoval napisał(a):Wyświetl post
No cóż - nawet jeżeli wiesz dokąd zmierzasz to dróg do celu jest zazwyczaj więcej niż jedna, a większość z nich jest wyboista....
Ale rozumiem że dostrzegasz zasadniczą różnicę jakościową miedzy stanami świadomości NIE WIEM GDZIE MAM IŚĆ vs WIEM GDZIE MAM IŚĆ (ale jeszcze nie wiem którą drogą i jakie problemy mnie dopadną po drodze)
Odpowiedz cytując
ArturBarlinek
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 10.2011
Skąd: Barlinek/Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9538
Stary 19.10.2018, 12:51
Wiślacki Newsletter z 19.10.2018


Wewnętrzny audyt finansowy


Audyt wewnętrzny został przeprowadzony na potrzeby operacyjne spółki, mając na celu ustalenie, jaki wpływ na jej działanie będzie miało wydatkowanie środków ponad budżet. W ramach audytu analizie poddawana była dokumentacja finansowa. Audyt nie jest kontrolą w firmie. Celem audytu jest poznanie aktualnego stanu spółki, aby wdrożyć najbardziej korzystne rozwiązania. Wynik badania stanu finansowego spółki, sporządzony na potrzeby operacyjne, służy zobrazowaniu nowych potrzeb powstałych w wyniku okoliczności nieprzewidzianych w budżecie. Szczegółowe wnioski i liczby nie będą ujawniane z uwagi na interes spółki działającej w warunkach konkurencyjności rynkowej.

Konieczność przeprowadzenia kompleksowego badania finansów spółki wynikała z nieprzewidzianych okoliczności, jakie miały miejsce latem 2018 roku. Warunkiem podpisania umowy na dzierżawę stadionu przy ul. Reymonta była realizacja - spornych zdaniem klubu - zobowiązań względem Gminy Miejskiej Kraków, nieprzewidzianych

w budżecie spółki na bieżący rok. Miało to wpływ na dokonaną sprzedaż prawa do zawodnika Carlosa Lópeza. Z uwagi na konieczność szybkiego pozyskania kapitału, nastąpiło to znacznie poniżej wartości rynkowej zawodnika i założeń prognozy finansowej.


Na koniec 2017 roku zobowiązanie przeterminowane wobec Gminy Miejskiej Kraków (w tym sporne) wynosiło ponad 7 mln złotych. Dodatkowo, w lecie 2018 roku wymagalna stała się dalsza kwota 1,5 mln złotych za dzierżawę stadionu w pierwszej połowie bieżącego roku, co łącznie daje kwotę 8,5 mln złotych. Klub dokonał już w tym roku spłaty blisko 3 mln złotych. Obecnie kwota sporna, co do której toczy się postępowanie sądowe, wynosi 750 tys. złotych. Dalsze płatności w stosunku do Gminy Miejskiej Kraków (na około 4 mln złotych) zostały zabezpieczone na umowach z Ekstraklasa S.A. Oznacza to, iż środki, które w normalnej sytuacji przypadłyby klubowi, zostaną przekazane bezpośrednio Gminie Miejskiej Kraków. Pozostała kwota w wysokości około 1,5 miliona złotych w ramach pomocy de minimis została rozłożona na 24 raty, począwszy od września 2018 roku klub co miesiąc płaci około 60 tys. zł w celu realizacji tej ugody.


W zakresie bieżących zobowiązań za stadion, muszą one być regulowane do 48 godzin przed meczem. Klub trzyma się ustalonego harmonogramu. Za dotychczasowe mecze przy R22 Klub zapłacił 861 tys. złotych brutto. Do końca roku z tego tytułu klub odprowadzi do miasta kwotę w wysokości 492 tys. złotych brutto.


W zaistniałej sytuacji spółka stara się o pozyskanie dodatkowego finansowania poprzez powiększenie przychodów ze świadczeń marketingowych (umowy sponsorskie i partnerskie, rozwój klubu biznesu, poszerzenie oferty sprzedażowej).


Inne badania finansowe spółki


Niezależnie od audytu przeprowadzonego na potrzeby operacyjne klubu jest przeprowadzany również audyt formalny na potrzeby licencji. Audyt formalny na potrzebny licencji dokonywany jest dwa razy w roku. Klub złożył wszystkie dokumenty licencyjne w ramach ostatniego badania do końca września 2018 roku.


Ponadto, niezależny biegły rewident, zgodnie z przepisami o rachunkowości, sprawdza sprawozdanie finansowe za każdy rok kalendarzowy. Są to wymogi dla wszystkich spółek akcyjnych. Biegły weryfikuje, czy sprawozdanie jest sporządzone zgodnie z polityką rachunkowości, przepisami prawa itd.

Badanie to jest też wymagane do licencji na grę w Ekstraklasie. PZPN sprawuje nadzór licencyjny nad klubami. Żeby grać w Ekstraklasie, klub musi spełnić wszystkie wymogi podręcznika licencyjnego. Dokumentacja licencyjna kolejnego procesu licencyjnego jest sporządzana do 31 marca 2019 roku, w tym samym czasie przygotowywana jest prognoza finansowa na sezon 2019/20 w oparciu o dane z 2018 roku.


Zmiany organizacyjne w klubie



Tomasz Czwartkiewicz

Zmiany restrukturyzacyjne, zapowiadane przez zarząd klubu, wchodzą w życie. Dyrektorem marketingu, sprzedaży oraz hospitality został w minionym tygodniu Tomasz Czwartkiewicz. Dział dyrektora Czwartkiewicza powstał z połączenia dotychczasowych dwóch działów - marketingu i sprzedaży. Nowy sternik jednego z największych i najważniejszych działów w naszym klubie zawodowo związany jest z Wisłą od 2015 roku. Najpierw jako osoba zarządzająca projektem „Wisła to nasza historia”, następnie jako manager ds. sprzedaży, a od sierpnia 2017 roku jako dyrektor sprzedaży. To za kadencji Czwartkiewicza Loża VIP przeszła gruntowne zmiany i zyskała dwóch mocnych sponsorów (MAX-FLIZ i TYSKIE) oraz rozpoczęła sprzedaż biletów on-line za pomocą systemu Eeventim.pl. Również dzięki jego staraniom od ponad roku prężnie rozwija się Klub Biznesu 1906. Tomkowi serdecznie gratulujemy, życząc wielu wyzwań oraz pozytywnych emocji.


Spotkaj Wisłę na mieście



Film "Wisła budzi Kraków do życia!"

Aktualnie Wisła Kraków działa na wielu płaszczyznach, kierując swoje akcje promocyjne do różnych odbiorców. Z wielkim zainteresowaniem ze strony mieszkańców Grodu Kraka oraz turystów cieszyło się wydarzenie „Wisła budzi Kraków do życia!”. Wraz z Krakowską Palarnią Kawy piłkarze Białej Gwiazdy częstowali przechodniów aromatycznym trunkiem oraz voucherami na mecze z udziałem podopiecznych trenera Macieja Stolarczyka.


Trzy kolejne akcje zadedykowaliśmy dzieciom oraz studentom. „Kto kocha, ten wierzy - siła w młodzieży!” okazała się w poprzednim sezonie strzałem w dziesiątkę, a najmłodsi fani Białej Gwiazdy licznie zasiadali na trybunach stadionu przy R22. Podczas meczu z Zagłębiem Sosnowiec (29 października) mali sympatycy Wisły będą mogli już za 1 zł/os. uczestniczyć w piłkarskim święcie. Co więcej, ci kibice, którzy przyglądali się na żywo rywalizacji derbowej, wejdą zupełnie za darmo. Więcej informacji na stronie.

Ze zniżki na zakup biletów skorzystać mogą także studenci, którzy wejściówkę na mecz z Zagłębiem Sosnowiec nabędą w cenie 15 zł. Wystarczy, że w Strefie Kibica Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana okażą ważną legitymację.


Zawodnicy Wisły Kraków rozpoczęli także tour po krakowskich uczelniach. W minionym tygodniu spotkali się ze studentami Uniwersytetu Jagiellońskiego w Kampusie Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej, gdzie częstowali ich energetykami PoweR22 oraz zaproszeniami na spotkanie z beniaminkiem z Sosnowca. Z kolejną wizytą udadzą się na AGH.


Wisła osiągnęła porozumienie z Kiko Ramírezem




W zeszłym tygodniu Klub doszedł do porozumienia z trenerem Kiko Ramírezem, który od grudnia 2017 r. był zwolniony z obowiązku świadczenia usług trenerskich, pozostając jednak związanym z klubem zawartym kontraktem. Strony rozwiązały łączącą je umowę na warunkach satysfakcjonujących obie strony. Życzymy trenerowi powodzenia w dalszej pracy zawodowej.


Sprawa Genoa CFC


W marcu 2018 roku Wisła złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę krakowskiego klubu przez przedstawicieli Genoa CFC. W związku z transferem Petara Brleka przedstawiciel włoskiego klubu wystawił czeki, które miały być zabezpieczeniem dwóch płatności ratalnych. Wisła Kraków nie była w stanie zrealizować czeków, w związku z czym złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa w chwili zawierania umowy. Obecnie wszystkie należności umowne zostały przez Genoa CFC uregulowane, do zapłaty pozostały odsetki za opóźnienia w płatnościach.



Podsumowanie ostatnich meczów



Rzut oka na tabelę Lotto Ekstraklasy wystarczy, by wywołać uśmiech na twarzy. Zespół Białej Gwiazdy sklasyfikowany jest obecnie na 3 miejscu, tracąc zaledwie jeden punkt do ponownie liderującej Lechii Gdańsk, a po piętach depczą mu Jagiellonia Białystok oraz Piast Gliwice.


Wisła, jako pierwszy zespół w tym sezonie, zdołał przerwać dobrą passę Lechii Gdańsk i pokonać ekipę prowadzoną przez Piotra Stokowca. Mecz na szczycie nie zawiódł oczekiwań, bo Wiślacy zdołali odnieść spektakularne zwycięstwo, aplikując rywalowi aż pięć bramek, a tracąc jedynie dwie. Kolejne trafienie dopisał do swojego konta Zdeněk Ondrášek, a na listę strzelców wpisali się także Jakub Bartkowski, Dawid Kort, Kamil Wojtkowski i kapitan Rafał Boguski. To zwycięstwo pozwoliło Wiśle chwilowo objąć fotel lidera.


Potyczka w Szczecinie nie będzie wspominana tak miło. Krakowski zespół był zmuszony uznać wyższość lokalnej Pogoni, która w bardzo niesprzyjającej aurze pokonała przyjezdnych 2:1. Nadzieję na wyrównanie wlał w serca Jesús Imaz, który w strugach deszczu zdobył swoje premierowe trafienie w obecnym sezonie, jednak okazała się ona złudna. Co zaskakujące, gospodarze w całym spotkaniu zdołali oddać ponad dwa razy więcej strzałów niż Wiślacy (20 - 7).


Na kolejne spotkanie nie trzeba było długo czekać, bowiem wtorek stał pod znakiem początku, i niestety, jak okazało się ponad dwie godziny po rozpoczynającym gwizdku, końca przygody w tegorocznej edycji Pucharu Polski. Na stadion przy ul. Reymonta po raz kolejny zawitał zespół z Pomorza. Po regulaminowych 90 minutach nie udało się wyłonić zwycięzcy i o wygranej jednej z drużyn zadecydować musiała seria rzutów karnych, w której szczęście dopisało gościom.


Okazja do poprawy nastrojów i odbicia sobie dwóch poprzednich nieznacznych porażek nadarzyła się już w kolejną sobotę. Do Krakowa przyjechał zespół Korony Kielce, który jak co roku przez rewolucje kadrowe skazywany jest na pożarcie, a w tamtym momencie zajmował w tabeli 7. lokatę. Mimo znaczącej przewagi gospodarzy, jeśli chodzi o posiadanie piłki (65%), to podopieczni Gino Lettieriego więcej razy zagrozili bramce strzeżonej przez Mateusza Lisa, a jeden z oddanych przez nich 12 strzałów (dla porównania Wisła oddała ich 8) znalazł drogę do siatki. Był to mecz na remis, a jednak trzy punkty ostatecznie powędrowały do Kielc.


Derby to mecze, które rządzą się swoimi prawami i zawsze budzą wielkie emocje wśród kibiców zespołów z przeciwnych stron Błoń. Tak było i tym razem, choć fani musieli nieco obejść się smakiem i dopingować ulubieńców sprzed telewizorów, jako że na trybunach zasiadały tylko dzieci. Nie można było wybrać lepszego momentu na przełamanie, jak mecz z lokalnym rywalem. Podobnie jak rok temu, na listę strzelców w wygranym przez Wisłę spotkaniu (0:2) dwa razy wpisał się Jesús Imaz, co jest dokonaniem historycznym (taka sztuka udała się tylko Arturowi Woźniakowi w latach 1934-35, jednak było to przed własną publicznością).

W celu podtrzymania rytmu meczowego zespół Białej Gwiazdy wybrał się do zaprzyjaźnionej Bochni, gdzie rozegrał mecz charytatywny z IV-ligowym Bocheńskim KS. Potyczka rozstrzygnięta została na korzyść przyjezdnych, którzy zaaplikowali gospodarzom pięć bramek, tracąc przy tym dwa gole. Pierwsze trafienie po swoim powrocie, choć jeszcze nieoficjalne, zanotował Paweł Brożek.

Jak się czuje Marko Kolar?


Marko Kolar

Marko, który niedawno przeszedł operację więzozrostu barkowo-obojczykowego, czuje się bardzo dobrze. Jak sam przyznaje, powrót przebiega trochę łatwiej niż się spodziewał, ale przyszłość pokaże, jak wszystko potoczy się dalej. „Nie wiem, ile czasu potrzeba na powrót, mój fizjoterapeuta mówi, że gdy nie będzie bolało, mogę wracać do treningów” - dodaje zawodnik, który pierwszy etap rekonwalescencji spędził w Krakowie. „W tym pierwszym tygodniu chciałem być tutaj i pracować na maksa z fizjoterapeutą. Teraz, na czas przerwy, wracam do domu, ale tam też nie będę się obijał.”

A jak wyglądał z jego perspektywy sam pechowy moment, w którym nabawił się kontuzji?

„Widziałem wychodzącego Alomerovicia, ale chciałem strzelić bramkę, a nigdy nie odpuszczam. Wtedy też szedłem do końca i chciałem go przeskoczyć. Czy teraz postąpiłbym tak samo? Szczerze mówiąc, w tym momencie, wiedząc jak skończyła się ta sytuacja, nie wiem jak bym się zachowałâ€ - podsumował Marko.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!


Zaglądamy do gabinetu fizjoterapeutów


Drzwi gabinetu fizjoterapeutów są zawsze szeroko otwarte, a ich ręce - pełne pracy. Klubowi fizjoterapeuci i masażyści dbają o przygotowanie mięśni piłkarzy do pracy w danym mikrocyklu treningowym. Przed zajęciami skupiają się na zrównoważeniu napięcia mięśniowego w całym jego obszarze, zaś po zakończeniu na rozluźnieniu mięśnia, czyli przywróceniu go do formy sprzed wysiłku. Dodatkowo, stosują również masaż tkanek głębokich, który wpływa na stan mięśnia, zmniejszając napięcie i zwiększając ruchliwość tkanek, a także w przypadku piłkarzy borykających się z lekkimi przeciążeniami -kinesiotaping. Bezpośrednio przed meczem, czyli okresem wzmożonego wysiłku, stosuje się również „wcierkę”, która ma za zadanie rozgrzać mięśnie, umożliwiając długą pracę. Do dyspozycji zawodników są również środki odnowy biologicznej: basen, sucha sauna, jacuzzi i balia (beczka z wodą i z lodem).

Jak się gra z białą gwiazdą na piersi, czyli trzy pytania do Mateusza Lisa



Mateusz Lis


Jesteś jedynym zawodnikiem, za którego Wisła wyłożyła pieniądze tego lata. Jak to jest grać z białą gwiazdą na piersi?


Zagrałem już kilka meczów, ale trudno to wszystko podsumować jednym słowem. Nie myślałem o tym w ten sposób, że za mnie zapłacono. Wiadomo, że presja jest wszędzie, w takim klubie jak Wisła Kraków oczywiście też. Na pewno zebrałem już duży bagaż doświadczeń i z każdym kolejnym meczem łapię jeszcze większą pewność siebie. Myślę, że jestem w pełni zgrany z chłopakami i wszyscy się dobrze znamy. Pozytywem jest to, że to wszystko fajnie wygląda - w tabeli mamy trzecie miejsce, wszystko idzie w dobrym kierunku. Nie można jednak zbytnio się tym zachwycać, tylko cały czas iść do przodu.


Większe mecze, większy stres? Jak przebiegają przygotowania przed takimi spotkaniami, jak to z Legią i jak uporać się z nerwami?

Zdaje sobie sprawę, jak wpływa na wszystkich mecz na Łazienkowskiej, przy takiej atmosferze i dużej publice. Z pewnością są to mecze, o których myśli się troszkę inaczej i cieszę się, że będę miał okazję w niedzielę w nim zagrać. Przygotowania przebiegają tak samo, choć odczuwa się dodatkowy dreszczyk emocji. Trzeba jednak zostawić gdzieś to z boku i szykować się cały czas tak samo, gdyż to kolejny mecz i nie można za dużo o tym myśleć, bo może wyjść zupełnie inaczej niż zamierzamy. Dodatkowy dreszczyk emocji jest fajny. A jak radzę sobie ze stresem? Dzień przed meczem, gdy jest więcej czasu, staram się robić rzeczy zupełnie niezwiązane z piłką - wyjść do kina czy obejrzeć jakiś dobry film. A już w dzień meczu lubię włożyć słuchawki do uszu, puścić swoją muzykę, skoncentrować się na spotkaniu i zacząć układać je w głowie, ale też nie za dużo. Punkt kulminacyjny przypada na moment, gdy jesteśmy w hotelu, zbliżają się odprawy, pojawia się ta cała otoczka, ale to mija, kiedy wychodzę na rozgrzewkę. Wtedy o wszystkim zapominam i jest kompletny luz. Trzeba już po prostu wyjść na mecz i robić swoje.


Co dzieje się w głowie bramkarza w sytuacjach 1 na 1, bądź przy karnych?

W takiej sytuacji przez głowę przebiega myśl, że chciałoby się tę piłkę wybronić i pomóc zespołowi w trudnym momencie. Wszyscy patrzą na ciebie i liczą, że obronisz tego karnego i to też chcesz zrobić. Wiadomo, że nie zawsze się uda, ale staram się skupić na sto procent. Już na samym początku była taka sytuacja. W moim debiucie rozwój wydarzeń był naprawdę zaskakujący i tych myśli było aż za dużo, może dlatego właściwie nie pamiętam zbyt wiele. Wszystko działo się szybko i nawet tak naprawdę nie pamiętam co czułem w tamtym


Podsumowanie występów reprezentantów


Przerwa reprezentacyjna dla wszystkich oznaczała odpoczynek od ligi, ale nie od treningów. Dla niektórych zaś była czasem, by pokazać się w narodowych reprezentacjach. Na liście powołanych do seniorskiej kadry Polski znalazł się Rafał Pietrzak, w kadrze U-21 znalazł się Jakub Bartosz, reprezentację U-19 wzmocnił Marcin Grabowski, zaś na konsultacje kadry U-18 powołani zostali Kamil Broda i Maciej Śliwa. Zagranicznym rodzynkiem był Martin Košťál. Jak poradzili sobie wiślaccy reprezentanci? Zapraszamy na krótki raport.


Rafał Pietrzak już po powołaniu do reprezentacji w barwach Wisły zmierzył się jeszcze z Cracovią. W wygranych derbach „Pietrzu” odczuł starcie z Cornelem Râpą, wskutek czego na zgrupowanie kadry przyjechał nieco poobijany. Czy to dlatego trener Jerzy Brzęczek nie zdecydował się na skorzystanie z jego usług w pierwszym spotkaniu? Nie wiadomo - pewnym jest, że na boisku zameldował się Artur Jędrzejczyk, który wypadł blado, a Polska przegrała z Portugalią 2:3. W drugim ze spotkań na Stadionie Śląskim w Chorzowie Wiślak również spędził 90 minut na ławce rezerwowych. Tym razem na nominalnej pozycji Pietrzaka, lewej obronie zagrał Arkadiusz Reca, zaś w końcówce pojawił się za niego Artur Jędrzejczyk. Uspokajamy jednak - „Pietrzu” jest już w pełni gotowy do gry i nie może doczekać się meczu z Legią.


W dzień powołań uznanie w oczach trenera reprezentacji Polski do lat 21, Czesława Michniewicza zyskał Jakub Bartosz. „Baku” pojechał więc na dwa spotkania, które miały zadecydować o ewentualnym awansie Polaków do młodzieżowych mistrzostw Europy, jakie za rok odbędą się na boiskach Włoch i San Marino. W pierwszym z meczów Polacy zremisowali z Danią 1:1, co znacznie skomplikowało awans Polaków z pierwszego miejsca. Na nic zdało się zwycięstwo z Gruzją - wskutek wygranej Duńczyków z Wyspami Owczymi to Skandynawowie wygrali grupę i awansowali do europejskiego czempionatu. Polaków czeka zaś baraż z Austrią, Grecją lub Portugalią. Mamy nadzieję, że Baku będzie odgrywał w nich pierwsze skrzypce - w dwóch ostatnich meczach nie zmieścił się bowiem do osiemnastki.


Jedynym Wiślakiem reprezentującym polskie barwy, który mógł cieszyć się ze zwycięstwa był Marcin Grabowski. 18-latek zarówno w meczu z Macedonią rozgrywanym w Bełchatowie, jak i starciu z Walią w Bangor pojawił się w wyjściowym składzie. Spotkanie rozgrywane w Polsce lokalna młodzieżówka wygrała 4:3, zaś Walia okazała się niegościnna, wygrywając z ekipą Dariusza Gęsiora 2:0. Lewy obrońca mogący występować zarówno w pierwszej drużynie Wisły, jak i w Centralnej Lidze Juniorów zanotował dwa pełne występy.


Martin Košťál wraz z reprezentacją Słowacji do lat 21 znajdował się w podobnej sytuacji, co Polska. Nasi południowi sąsiedzi musieli wygrać dwa mecze, by trafić do baraży o mistrzostwa Europy. W pierwszym meczu wszystko poszło po myśli Košťála i spółki - Słowacy pokonali Estonię 2:0, a Wiślak zagrał 20 minut, zmieniając piłkarza Lechii Gdańsk, Lukasa Haraslína. Mecz o wszystko miał odbyć się jednak w Belfaście - to tam, na Windsor Park w bezpośrednim starciu o drugie miejsce Słowacja zmierzyła się z Irlandią Północną. Ku zdziwieniu trener Adrian Gula nie zdecydował się włączyć do kadry Martina Košťála, a jego ekipa uległa Ulster 0:1. Gola na wagę trzech punktów zdobył Mark Sykes, lecz i zwycięstwo nie zagwarantowało Irlandczykom z północy awansu do baraży. Smakiem musiała się także obejść kadra Słowacji, która w ostatecznym rozrachunku zakończyła rozgrywki eliminacyjne na trzecim miejscu.


Na powołanie do kadry U-18 na konsultacje szkoleniowe dobrymi występami w Centralnej Lidze Juniorów zapracowali sobie Kamil Broda i Maciej Śliwa. Wiślacy podczas zgrupowania w Gutowie Małym nie rozgrywali żadnego spotkania, ale nauka, którą wynieśli od trenera Wojciecha Tomaszewskiego zaprocentowała - już po powrocie ze zgrupowania młodzi piłkarze Białej Gwiazdy pokonali lidera Centralnej Ligi Juniorów, Koronę Kielce, prezentując się z bardzo dobrej strony!




Tym razem odniesiemy się do pytań organizacyjnych ze strony kibiców.


1. Chciałbym nabyć klubowy energetyk PoweR22. Gdzie mogę go dostać poza stadionem?

W chwili obecnej wiślacki energetyk PoweR22 można dostać na terenie Krakowa w centrach handlowych: Bonarka City Center oraz Auchan w M1. Dostępny jest on także w hurtowniach Stanex w Bochni, w Limanowej oraz w Trzcianie, ale pracujemy nad zwiększeniem możliwości i miejsc dystrybucji. W przyszłym tygodniu trafi również do sprzedaży internetowej.


2. Niedawno klub rozpoczął dystrybucję programu meczowego, czy będzie można poszczególne numery zakupić przez internet?

Oczywiście, wszystkie numery programu meczowego będą dostępne w sklepie internetowym klubu po zakończeniu każdego ze spotkań. Premierowy magazyn meczowy już tam trafił. Należy szukać ich w zakładce Wydawnictwa.


3. Kiedy klub rozpocznie rozmowy kontraktowe z piłkarzami, którym kończą się umowy?

Możemy zdradzić, że rozmowy kontraktowe są w toku, ale nie należą do łatwych i wymagają czasu. Chcemy dojść do porozumienia zadowalającego obie strony. O ich rezultatach będziemy informować w odpowiednim czasie.


Program Meczowy R22


Jak możesz pomóc Wiśle Kraków?



Dzięcieca eskorta

Dziecięca eskorta

Jednym z najprostszych sposobów, aby pomóc Wiśle, a przy okazji sprawić niezapomniany prezent swojemu dziecku, jest zakup eskorty meczowej! Bo czy może być coś piękniejszego niż wyjście na murawę ramię w ramię ze swoim idolem? Oprócz samych wrażeń związanych z prezentacją, Klub przygotował też pakiety gadżetów. Sprawdź, co może otrzymać Twoja pociecha na stronie.



Czym jest Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków?



Wisła Socios

Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków rozpoczęło swoją działalność

8 października 2018 roku i uzyskało wpis do rejestru Stowarzyszeń pod nr 751857. Stowarzyszenie jest niezależnym zrzeszeniem ludzi, którzy dobrowolnie chcą opłacać składki członkowskie i w ten sposób gromadzić pieniądze, wspierając rozwój klubu i gwarantując mu większe możliwości.

Socios Wisła Kraków to organizacja, w której najwyższą władzą jest Walne Zebranie Członków, gdzie każdy bez względu na wysokość składki ma równy głos. Decyzję o przekazaniu środków podejmować będzie jednak Zarząd Stowarzyszenia po otrzymaniu rekomendacji Rady Socios, która jest organem opiniująco-doradczym.

Członkiem Rady Socios staje się każdy Członek Stowarzyszenia, który opłacił trzy składki członkowskie. Członek Stowarzyszenia nie może stracić członkowska w Radzie Socios - jest członkiem Rady Socios tak długo, jak długo pozostaje członkiem Stowarzyszenia. To właśnie Rada Socios podejmować będzie decyzje w formie rekomendacji dla Zarządu na jaki cel i jaka kwota powinna zostać przekazana.

Zasady działania i podejmowania decyzji przez Radę Socios opisane są w jej regulaminie. Wynika z niego między innymi, że siła głosu uzależniona będzie od wysokości składki, którą opłaca członek. Członkowie Stowarzyszenia będą mogli wybrać wysokość miesięcznej składki spośród trzech: 50 zł, 100 zł i 200 zł. Członkiem wspierającym może zostać także osoba niepełnoletnia, a jej składka wynosi 10 zł.

Regulamin Rady Socios daje prawo każdemu Członkowi Stowarzyszenia zgłaszania propozycji przeznaczenia zebranych środków. Spośród tak zebranych pomysłów Rada Socios wybiera dwie propozycje, które uzyskają największą liczbę ważonych głosów, uwzględniających siłę głosu, która wynika z wybranej składki.

Następnie swoje dwie propozycje przedstawia Zarząd Stowarzyszenia i po jednej propozycji Akademia Piłkarska i Wisła Kraków SA. Spośród sześciu propozycji Rada Socios w drugim głosowaniu wybiera jedną rekomendację dla Zarządu, dotyczącą celu przekazania zebranych środków.

Aby zostać Członkiem Stowarzyszenia, należy wypełnić deklarację członkowską, wpłacić wpisowe w wysokości miesięcznej składki i przesłać mailem zeskanowaną deklarację na adres [email protected]. Więcej informacji znajdziesz pod adresem: www.socioswisla.pl.





Bilety VIP
Ostatnio edytowane przez ArturBarlinek : 19.10.2018 o godz. 13:13.

Sarapata o Głowackim i Brożku: Dziękuję za szacunek do kibiców, wierność barwom, siłę charakteru, wyrozumiałość i klasę. Za stawianie zawsze na pierwszym miejscu dobra klubu. Jesteście Wisłą Kraków. Jej siłą, historią i legendą na zawsze!

Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9539
Stary 19.10.2018, 12:53
Nie ma obrazkow? Bryndza
Powód: obrazki :) Dzieki byku!
Ostatnio edytowane przez Dariook : 19.10.2018 o godz. 13:08.
Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA.

Cytat:
To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.
Radek Sobolewski
Odpowiedz cytując
nero
Hanys
 
 
Od: 12.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9540
Stary 19.10.2018, 12:56
Ale tasiemiec z tego newstlettera
MECZE, BRAMKI, SKRÓTY WISŁY Z 20 LAT.

Ponad 1000 GB - coś potrzeba pisz na PW lub e-mail [email protected]

22 płyty DVD, a na nich cały sezon 2017/18 i 2018/19 (mecze, skróty, bramki) oddam za 100 zł + koszt wysyłki
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:37.