
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#8281
|
|
A propos oświadczeń i mówienia prawdy. Vive Kielce zmaga się z problemami finansowymi, ale potrafi o tym mówić otwarcie.
http://kielcehandball.pl/pl/aktualno...e_zarzadu.html |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2016
Skąd: Cholerzyn
Offline |
#8282
|
Wpłacajcie, hajs ratujcie klub itd, ciągle jest to samo. Tylko kibic ten inteligentniejszy powinien żądać od tego klubu czegoś w zamian. Konieczne jest przeprowadzanie gruntownej reformy PRowej tego klubu. Chociażby postanowienie sobie ze takie sprawy jak człowiek w grobie, promowanie rekina zamiast Wisły, tworzenie podziałów wśród kibiców, patologicznie rozstrzyganie spraw jak ta z Surmą nie będą miały już miejsca. Należy wprowadzić jakieś elementarne zasad profesjonalizmu i normalności nie tylko do zarządzania spółką ale na trybunach również. Tym bardziej że ze tego co wiem Cracovia próbuje się zreformować.
Ostatnio edytowane przez wester : 17.07.2018 o godz. 08:48.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#8283
|
|
Inteligentniejszy kibic powinien sobie zdawac sprawe z tego, ze w tym momencie sa inne priorytety. Nie bedzie dlugow, to sobie bedzie mogl zadac delfinow, grochowki, kolorowych balonikow i czego tam sobie jeszcze zazyczy.
![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2005
Skąd: Wrocław
Offline |
#8284
|
|
Przypomnę kolego wiertar, że podobna próba reformy miała miejsce 5 lat temu za czasów rządów J. Bednarza.
Jedyne co nam jako klubowi zostało po tej reformie to masa długów + kontrakt z UFA, której podobno trzeba zapłacić 7 mln zł ......... ![]()
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2016
Skąd: Cholerzyn
Offline |
#8285
|
Boję się ze wyrzucą tego Dukaka na pożarcie pod publikę bo trzeba będzie na kogoś zgonić wszystko i na tym będzie polegać "reforma" a wszystko zostanie po staremu.
Ostatnio edytowane przez wester : 17.07.2018 o godz. 08:39.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2005
Skąd: Wrocław
Offline |
#8286
|
|
No niestety nie ma muzeum, pomników etc. z tego powodu, że po czasach holenderskich (klubem dyrygował profesjonalista w zarządzaniu Bogdan Basałaj) i zapaści finansowej klubu doszło do akcji z Bednarzem - który w umiejętny sposób zmodyfikował umowę z SKWK (złotówka od biletu), ze SKWK przejąc miało odpowiedzialność nie tylko za kary finansowe nakładane na klub za działania kibiców, ale również "utracone korzyści" z tego tytułu. Czyli zamknięta trybuna = odszkodowanie za wartość sprzedawanych biletów. Od tego zaczęła się wojna SKWK -Bednarz. Oczywiście działania SKWK później też były po bandzie - byłem na pamiętnym meczu z Ruchem i jedna z rac spadła na krzesełko 3 rzędy nade mną obok kilkuletniego dziecka.......
Jednak jedyny konkretny efekt to spadek ilości kibiców na meczach Wisły przez pół roku - Ruch ponad 10 tys., Zawisza 7,5 tys, Podbeskidzie 5,7 tys, Pogoń 4,2 tys, Górnik 5,3 tys, Piast, 4,3 tys, Ruch 5,8 tys, Lechia 6 tys - Bełchatów 16 tys.) czyli utrata dosyć sporych pieniędzy a jednocześnie kontrakt z UFA Sports, z którego poza opłaceniem kwoty na uzyskanie licencji na europuchary "zyskaliśmy" 7 mln zł długu...... Ot jak profesjonalizm przypadku Wisły popłacał.... dzięki tym profesjonalistom TS odziedziczył sporo długów, w zarządzaniu popełnia również masę błędów (za taki błąd uważam zatrudnienie Carrillo i atak na puchary oraz braki alternatywnych scenariuszy), ale o błędach Basałaja czy Bednarza nikt nie pisał w taki sposób w jaki jedzie się aktualny zarząd. Bednarza wręcz wszyscy żałowali jak to dzielny Don Kichot przegrał walkę z kibicami..... Nikt w 2012, 2013 czy w 2014 roku nie badał ani nie analizował sprawozdań finansowych, a to tam znaleźć można przyczyny aktualnego stanu klubu. Biorąc pod uwagę kilka aspektów takich jak 1) pozostawiony bagaż długów jak i zobowiązań tzw spornych; 2) pozbawienie finansowego wsparcia (TFK oraz podmioty powiązane z dnia na dzień przestały finansować klub); 3) oddanie klubu hochsztaplerowi, który zdążył zajumać na szczęście jedynie 300 tys zł !!!! TS spisał się nie gorzej niż profesjonaliści zatrudnieni przez TFK....... może nawet lepiej, bo przychody w 2017 roku zdecydowanie spadły, ale nowej dziury budżetowej nie było (w roku 2016 - budżetowi zabrakło do zamknięcia jakichś 3 mln zł).... Jak wiadomo z pustego to i Salomon nie naleje, a spłacone długi wobec jednych skutkując powiększenie się długów wobec innych (chociażby miasto).... ![]()
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2016
Skąd: Cholerzyn
Offline |
#8287
|
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2005
Skąd: Wrocław
Offline |
#8288
|
|
Z tego co pamiętam, to konflikt na linii SKWK - Bednarz rozpoczął się od próby wprowadzenia słynnej opłaty 1 zł za bilet na pomnik Reymana. Bednarz uwarunkował zgodę na to nie tylko przejęciem odpowiedzialności za ewentualne kary za złe zachowanie kibiców, ale też SKWK miało odpowiadać materialnie za utracone korzyści - i tutaj było zarzewie konfliktu i późniejszy jego efekt race w derbach, zamknięcie trybuny C i ruch Bednarza zakazujący wszystkim, którzy byli na C w trakcie derbów na uczestniczenie w kolejnym spotkaniu..... Dalej już tylko się zaostrzało i SKWK z głupim pomysłem wstrzeliwania rac na stadion doprowadziło do stanu wręcz wojny.... Konflikt jednak zaczął się od stanowiska Bednarza....
![]()
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#8289
|
|
Nie wracajmy do tego.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: A JAK MYŚLICIE?
Offline |
#8290
|
|
Moim zdaniem klub urządzony przez TS zawsze będzie dziadował , bo ludzie którzy mają wpływ na decyzje finansowe
nie podnoszą odpowiedzialności. Tu potrzeba właściciela ,który będzie wykładał swoje pieniądze i decydował ,oraz odpowiadł jak mają być wydawane. Z Cupiałem nie wszystko poszło super ,ale na to miało wpływ wiele czynników ,jak kondycja firmy (Telefoniki) ,dobór zarządu ,kary finansowe -łącznie z wykluczeniem z rozgrywek europejskich ,protesty kibiców. To i tak nie przeszkodziło zdobyć w ciągu 15 lat więcej tytułów mistrzów Polski niż klub w całej swojej historii. Dlatego życzyłbym sobie podobnego człowieka na czele naszego klubu i by miał więcej szczęścia w swoim działaniu. ![]()
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości
samolubnych i tyranię złych ludzi"...... |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2010
Skąd: R-sko
Offline |
#8291
|
|
czyli wychodzi na to że jesteśmy tak samo w dupie jak 2 lata temu, więc po co to słodkie pierdzenie jak to klub wychodzi na prostą, zaraz będzie muzeum, nowa strona, kilkunastokrotne powiększenie budżetu, Bragiel, walka o puchary itp. itd. (było tego tak dużo że nie chce mi się wymieniać). Wystarczyło powiedzieć że na razie skupiają się na wyjściu z długów i wyprowadzeniu klubu na prostą, a nie p.....e. Jak chcieli niby to wszystko zrealizować jak zadłużenie jest takie samo jak w momencie przejęcia klubu tylko być może w stosunku do innych podmiotów
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 08.2016
Offline |
#8292
|
||
Cytat:
Sezon 17/18 to popisowa klapa. Cytat:
|
|||
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2005
Skąd: Wrocław
Offline |
#8293
|
|
@MaLk
pamiętam te rozważania, ale nie działo się to w latach 2012-2016, ba do dzisiaj nikt nie wie w jaki sposób został podwyższony kapitał zakładowy w Wisła SA o ponad 60 mln zł w 2016 roku - a w szczególności jak zostały opłacone akcje Wisły..... odnośnie Zarządu - oczywiście, że działania Zarządu od II połowy 2017 roku (przesadne zwiększanie się kadry a co za tym idzie olbrzymie wydatki na wynagrodzenia; zwolnienie Ramireza i zatrudnienie Carrillo) to rzut niczym Basałajowy skok na Ligę Mistrzów, ale obawiam się, że to wyjdzie dopiero w sf za 2018 i stąd nagłe tąpnięcie w klubie. Z tym właśnie wiążę zwolnienie z klubu M. Junco - (wszak nie podejrzewam, że Carrillo wymyślili do spółki Sarapata z Dukatem) a nie z bzdurnymi teoriami o braniu łapówek etc... Jednak w kwestii zawirowań ze stadionem - cały czas dziwi mnie tylko to, że w 2015 roku pomimo długu za stadion, nikt nie warunkował zawarcie nowej umowy spłatą całości długu.....obecny Zarząd został postawiony do ściany... Kolejnym błędem Zarządu to dramatycznie prowadzona polityka informacyjna i PR, a zatrudnienie i następnie rozstanie z Surmą stanowiło clou tego wszystkiego.... Nowe otwarcie w klubie powinno polegać na zmianach w zarządzie - w miejsce Dukata powinien zostać dokooptowany nowy członek zarządu - daleko nie szukając z Rady nadzorczej - Czerwiński... ![]()
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 08.2016
Offline |
#8294
|
||
|
Bo wtedy tylko czytałem forum, a nie pisałem
![]() Cytat:
Cytat:
- za spółką ciągle stał miliarder i jego grupa kapitałowa, - dług był mniejszy, - Majchrowski bał się ruszyć Wisłę, - miasto nie było (w aż takim stopniu) przedmiotem zainteresowań prokuratury i służb w zakresie szeroko pojętej gospodarności, - Majchrowski nie potrzebował specjalnego PR przed wyborami? Cytat:
Dukat musi polecieć, choćby tylko jako symbol, mało tego, nawet gdyby miał polecieć jako kozioł ofiarny (choć moim zdaniem akurat takim nie jest), taka ofiara jest niezbędna. |
|||
|
|
Senior Member
Od: 02.2005
Offline |
#8295
|
A mnie się wydaje, że sprawa jest znacznie prostsza. Przejmując Wisłę z rąk TF, TS musiało przede wszystkim przesunąć w czasie spłatę zobowiązań i to chyba w większości przypadków zostało dokonane. Z komunikatu Miasta wynika, że porozumienie o spłacie zadłużenia za stadion w 24 ratach zostało podpisane z ZIKiT w 2016 r., a więc pewnie niedługo po przejęciu. Nikt wtedy nie stawiał zarządu pod ścianą, dano im jakiś tam oddech i 2 lata na spłatę. To, że nie płacono wcale to już inna para kaloszy. Co do 2015 r., być może także istniało jakieś porozumienie jeszcze z TF? A może faktycznie renoma grupy TF była tak silna, że nikt nie zakładał problemów ze spłatą?
Ostatnio edytowane przez it : 17.07.2018 o godz. 12:42.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2005
Skąd: Wrocław
Offline |
#8296
|
|
@MaLk
nie spodziewam się niczego innego niż konwersja, ale chciałby wiedzieć a nie spodziewać się, bo z aktu notarialnego wynikać będzie konkretnie jaką wartość wierzytelności zamieniono na akcje i czy częściowo nie została wniesiona gotówka.... ![]()
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
|
|
|
|
Member
Od: 01.2018
Offline |
#8297
|
|
Powinniśmy nawiązać kontakt z Drutexem.Na 1 ligę dawali 7 milionów rocznie,jak na nasze potrzeby są to ogromne pieniądze.Jesteśmy poziom wyżej,więc można liczyć na więcej.Szanse są pewnie małe,ale co nam szkodzi spróbować.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2005
Skąd: Wrocław
Offline |
#8298
|
|
Drutex nie po to zrezygnował z finansowania Bytovii, żeby wykładać kasę na inny klub..... tym bardziej, że centralne miejsce na koszulkach jest zajęte.......
![]()
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2007
Skąd: Bronowice
Offline |
#8299
|
|
Ktoś tutaj chyba myśli, że można sobie tak o zadzwonić do właściciela Drutexu czy innej dużej firmy i zagadać:
> Dzień dobry, tu "roztropny", Prezes Wisły Kraków czy ma Pan chwilę aby porozmawiać o sponsoringu ? Potrzebujemy 7 mln rocznie. Zaraz panu wyśle nr konta. Dzięki!!! ehhh |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2004
Offline |
#8300
|
|
I to ktoś roztropny!
![]()
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów
Offline |
#8301
|
|
Roztropny Wiktor, Napoleon tego forum
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 08.2016
Offline |
#8302
|
Patrząc dodatkowo we wpis w KRS, konwersja była zrobiona w wariancie wkładu pieniężnego, czyli poszło po nominale. Jak (i czy) rozwiązali problem fizycznych wpłat w kontekście VAT, nie wiem, ale mam nadzieję, że uwzględnili orzecznictwo sądów administracyjnych w tym temacie... ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2008
Offline |
#8303
|
|
A tymczasem klub, który poniekąd wpędził nas w długi (
To tak tylko na marginesie ![]() ![]()
WISEŁKA NIGDY NIE ZGINIE
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2013
Offline |
#8304
|
|
Litewskim panie Kamson
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2011
Offline |
#8305
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2008
Offline |
#8306
|
|
Ups
![]()
WISEŁKA NIGDY NIE ZGINIE
|
|
|
|
Junior Member
Od: 01.2018
Offline |
#8307
|
|
K...a nie mógł ten Apoel tak słabo grać 7 lat temu?!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#8308
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#8309
|
|
Upały na Cyprze jak zwykle. Zaczęli... dokładnie tak samo jak rok temu - 12 i 19 lipca wtedy było. Każdy ma swoją Levadię
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2017
Offline |
#8310
|
|
Kupyjemy plakaty, karnety za chwile bilety, zbieramy pieniadze. Cala Wisla Zawsze Razem(przynamniej po czesci bo jest wyrazny podzial na popierajacych i nie SKWK).
Niestety wrazenie jest takie, ze zarzad jest ponad wszystko, nie ma jakiejkolwiek transparentnosci ich dzialan, nie przedstawili zadnego planu. Jak my chcemy przezyc jesli cialo nie ma glowy? |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|