
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Socios Wisła Kraków
Od: 12.2002
Skąd: z czeskiego westernu
Offline |
#6781
|
Ciekawe ile inni maja bo coś czuje ze gdybyśmy odjęli wspomaganie przez państwo to zaraz jesteśmy w czołówce finansowej i może sportowej. ![]()
alejasienieznam
|
|
|
|
Junior Member
Od: 05.2017
Offline |
#6782
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów
Offline |
#6783
|
|
Murapol właśnie z Widzewa się wycofał, STS daje mniej niż LVBet.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 12.2002
Skąd: z czeskiego westernu
Offline |
#6784
|
|
Ile maja z tego STS?
![]()
alejasienieznam
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2005
Offline |
#6785
|
|
Tyle ile Coca Cola wyklada na jakis polski klub.
Tak samo STS nie wyklada duzych kwot na Gornik, podobnie nie robi tego Coca Cola jako swiatowy koncern tylko oddzial w Opolu czy Lodzi Dlatego nie sugerujcie sie ze ktos jest duzą firmą.. wiadomo ze inne pieniadze daje STS na reprezentacje Polski a inne na Gornik, a inne dawaliby na przykladowo Stal Mielec. I watpie zeby STS dawal Gornikowi wiecej niz LvBet Wisle.
Ostatnio edytowane przez aNouc : 30.06.2018 o godz. 17:13.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2017
Offline |
#6786
|
|
Co nie zmienia faktu, że bez możniejszych sponsorów vel inwestorów nie ma jakiejkolwiek mowy o rozwoju sportowym i organizacyjnym klubu. Należy zwrócić uwagę, że nasze wychodzenie z długów trwa bez mała już ósmy rok, a aktualne władze z początkiem tego roku wzięły pożyczkę ponad 1 mln zł.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2010
Offline |
#6787
|
|
Pewnie, że obie strony muszą się zgodzić. Z tym, że wygląda to na regułę - każdy z Hiszpanów podpisał krótki kontrakt. Llonch, Carlitos, Cuesta, Imaz, Velez i Basha na dokładkę. 1+1 podpisał każdy z nich, może Velez od razu na 2. To nie jest długofalowa strategia budowania składu.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2015
Offline |
#6788
|
|
Wychodzi w tym momencie przywiązanie tych typów do klubu (Hiszpaniów), oczywiście przy podpisie formułka 'Wisła to wielki klub' etc
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ
Offline |
#6789
|
|
Wisly Cupiala juz nie ma i nie bedzie.
Ostatnio edytowane przez Dariook : 30.06.2018 o godz. 20:10.
![]() Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA. Cytat:
|
||
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#6790
|
|
W świetle najnowszych danych, które wklejacie, "hiszpański eksperyment" sprawdził się znacznie lepiej, niż wczesniejsza polityka klubu wdrazana przez Bednarza i Kapke, dając nawet jakaś pozycję po stronie zysków. Mamy teraz zawodników, których znów możemy sprzedać teraz i w przyszłości. Podoba mi się określenie "inwestycja roku" w odniesieniu do Carlitosa. Dlatego droga ta powinna być kontynuowana w miare możliwości po wprowadzeniu oszczędnościowych korekt - zwlaszcza odchudzaniu kadry.
Ostatnio edytowane przez Markus : 30.06.2018 o godz. 21:33.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#6791
|
|
Droga ta nie będzie kontynuowana, hiszpański projekt jest wygaszany.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#6792
|
|
Co uważam za duży błąd w obecnej sytuacji. Należało wprowadzić korekty, a nie jak za Cupiała "przekładać wajche", niszczyć wszystko, popadać w nową skrajność i zaczynać od nowa.
Dziś dzięki "hiszpanskiej drodze" sytuacja Wisly, choć nadal szalenie trudna, jest lepsza niż parę lat temu choćby za Bednarza, kiedy budżet się jeszcze mniej bilansowal, płynność finansowa była jeszcze gorsza, a ogóle długi o wiele większe, na czele z "wewnętrznym zobowiązaniem" wobec TF.
Ostatnio edytowane przez Markus : 30.06.2018 o godz. 21:51.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ
Offline |
#6793
|
|
Moze tym razem rownierz maja racje i to jeszcze lepsza droga? Kto to wie...
Ostatnio edytowane przez Dariook : 30.06.2018 o godz. 22:21.
![]() Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA. Cytat:
|
||
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#6794
|
Jeśli ktoś myśli, że "nie-hiszpańska", lecz "krajowa" droga, którą ciągle kroczyą polskie kluby, włącznie np. z Ruchem, Koroną, ŁKS, Widzewem czy GKS Katowice, pozwala lepiej bilansowac budżet, robić długofalowo dużo lepsze wyniki i unikać groźby bankructwa, może być w dużym błędzie. Nie bardzo rozumiem, na czym też przykładowo miałaby polegać wyższość przeplacania za często absurdalnie drogie polskie talenty z niższych lig nad unikaniem tego? Na czym polegaby wyższość polityki uniemożliwiającej kontaktowanie takiego Carlitosa nad polityką dopuszczającą to? Na czym polega wyższość stawiania na dyrektora sportowego bez znajomości zagranicznych rynków od dyrektora mającego taką znajomość? Żadne oszczędności nie wymagają przyjęcia takich założen. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ
Offline |
#6795
|
|
To bardzo proste.
Pewnie chodzi im o to, ze Polaka mozesz sprzedac za pare baniek a zagranicznego no-name z 3 ligi po przejsciach za czapke gruszek. W dluzszej perspetywie oplacajac tych no-name pojdziesz z torbami. ![]() Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA. Cytat:
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 12.2002
Skąd: z czeskiego westernu
Offline |
#6796
|
|
Gdyby była konkretna kasa w klubie to i droga hiszpańska czy nawet holenderska była swietnym pomysłem ale my jesteśmy biedni i tyle.
![]()
alejasienieznam
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#6797
|
Za czapkę gruszek? Tak jak np. Odjidia-Ofoe, Kalu Uche, Marcelo, Rudnievs, Melikson, etc. ? Na Carlitosie i Arsenicu stracimy czy zyskamy? |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2010
Offline |
#6798
|
|
Pewnie chodzi o to, że Reca i Piątek odchodzą za 4 bańki, że w 20 najdrożej sprzedanych piłkarzy z ligi polskiej jest tylko 5 obcokrajowców.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ
Offline |
#6799
|
|
Prosze Cie. Nie zmuszaj mnie zebym zaczal wypisywac nazwiska graczy ktorzy przyszli, zarobili na kontrakcie i poszli...bo mi niedzieli braknie.
![]() Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA. Cytat:
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2003
Skąd: kraków
Offline |
#6800
|
Jakby zrobić podliczenie Polaków i obcokrajowców, na których Wisła straciła to pewnie wynik byłby podobny. Markus ma racje. "Rewolucje" zawsze kosztują najwięcej. Nie zależnie w jakiej branży. My już dzięki naszemu zarządowi mamy dwie rewolucje w ciągu dwóch lat. Nawet Cupiał mógłby się powstydzić. ![]()
!!Ekstraklasa w miastach, a nie w wioskach!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#6801
|
Jak np. zarobić na Wojtkowskim, nawet gdyby wystrzelił w tym sezonie? Potem zostanie mu rok umowy i co najwyżej ktoś zaoferuje taki ochłap, jaki proponuje Amika za Carlitosa. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#6802
|
Trwanie tego co było skończyłoby się casusem Ruchu. Trzeba było zrobić rewolucje. Odpowiedź znajdziesz w sprawozdaniu finansowym dlaczego. ![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#6803
|
Chyba dla wszystkich jest tutaj jasne, że w takiej przykładowej Hiszpanii w niższych ligach jest znacznie większa liczba bardzo dobrze wyszkolonych, a przy tym równie tanich lub nawet jeszcze tańszych niż w Polsce piłkarzy, którzy jak Kalu Uche, Carlitos, Lionch, Astiz itd. mogą z marszu zostać gwiazdami, a których można ściągnąć nawet bez kwoty odstępnego. Dlaczego zamiast ich wybierać mamy teraz w myśl nowej strategii przepłacać za takiego Lisa? Racjonalne jest takie przestawianie wajchy i rewolucja? Nie ma powodu odbierać sobie tej możliwości. Jeśli klub musi bardziej oszczędzać, należy ograniczyć wydatki, zmniejszyć liczbę zawodników i transferów, a nie odcinać sobie całkiem szans ściągania tanich gwiazd z Hiszpanii. To nie wyklucza polowania na "złote strzały" z polskich lig. Niestety u nas jak za Cupiała dalej nie istnieje w polityce klubu pojęcie korekty, ewolucji, dopasowania, retuszu, selektywnej poprawy. U nas jeśli w krótkoterminowej perspektywie nie ma cudu, istnieje tylko rewolucja, zaoranie, przestawienie wajchy i zwrot o 180 stopni. Smutne. Jest dokładnie odwrotne niż pisze Ogryzek - trwanie w hiszpańskiej strategii przez ostatnie 2 lata uchroniło klub od bankructwa i pozwoliło mu ustabilizować sytuację po Meresinskim, dało możliwości i na przyszłość. Ogólnie zadłużenie po odejściu TF się zmniejszyło. Pokazują to dokumenty, które tu są wklejane. Oczywiście sytuacja nadal jest ogromnie trudna, ale gdyby klub zaczął wcześniej zaczął postępować tak jak chce Ogryzek, stawiając na polskich tanich piłkarzy z niższych lig, to po Meresinskim Wisła już dawno byłaby bankrutem. Bo właśnie to zrobił Ruch czy Widzew - oparł swoją politykę na sprowadzaniu młodych polskich talentów z niższych lig lub innych tanich piłkarzy z naszego rynku, by ciąć koszta i trafić na nowego Lewandowskiego. Dziś "przestawiamy wajchę" by robić to samo. Zatem właśnie dopiero teraz wchodzimy na szlak Ruchu czy Widzewa. Dlatego ta bezmyślna "ogryzkowa" rewolucja może skończyć się tragedią.
Ostatnio edytowane przez Markus : 01.07.2018 o godz. 17:49.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#6804
|
|
Masz Markusie 100% racji, ale jednego nie uwzględniasz: po "sukcesie" Górnika wszystkim teraz się wydaje, że wystarczy sprowadzić młodych, ambitnych Polaków i rządzić ta ligą.
Smutne, bo przypadek Górnika jest tylko wyjątkiem potwierdzającym regułę, że grzebiąc w polskim śmietniku niewyszkolonych lub słabo wyszkolonych piłkarzy rzadko coś wynajdziemy i staniemy się nagle hegemonem |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2006
Offline |
#6805
|
|
Chciałbym tylko zauważyć, ze ten cudowny Górnik z ich "długofalową wizją" to na razie jednosezonowy strzał po którym najprawdopodobniej niewiele im zostanie.
Wieteska już wrócił za frytki do Legii. Kurzawa odchodzi za darmo. Kądzior odszedł za frytki. Żurkowski ma oferty takie same jak my za Carlitosa. Twitterowe. W piątek Hajduk im pokazał na jakim są etapie. Tak wiem, to sparing ale jednak 4-0 nawet w sparingu nie przystoi. Nie zdziwi mnie jak w tym roku będą walczyć rozpaczliwie o utrzymanie (razem z nami) i cała teoria że trzeba stawiać na młodych zdolnym z niższych lig pójdzie w pi***. ![]()
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2017
Offline |
#6806
|
|
Jeżeli przez najbliższe dwa sezony Górnik będzie kończył w górze tabeli, to nie będzie przypadek. Na razie za wcześnie by rozsądzać czy to jednorazowy wyskok czy to ma sens. Ale w I lidze, rok przed awansem, grali już fajną piłkę. Więc trzeba zaznaczyć, że to już drugi sezon tego jak sensownie wyglądają.
![]()
Probierz cwel! Ole ole ole! AUUU AUUU!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: z rozporka
Offline |
#6807
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2006
Offline |
#6808
|
![]()
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#6809
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2017
Offline |
#6810
|
Skład wyglądał niewiele inaczej niż teraz? Tak. Ostatecznie utrzymali presję i awansowali? Tak. Brosz objął Górnika od razu po spadku i dał im awans, grając młodymi. Wywindował klub, a rok później historię znają już wszyscy. ![]()
Probierz cwel! Ole ole ole! AUUU AUUU!
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|