
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#1
|
![]() Tak się złożyło, że podobnie jak i w poprzednim sezonie, rundę rozpoczynamy od spotkania ze szczecińską Pogonią ( ...czekam na wiatr co rozgoni... szczecińskie *** z Pogoni... )Jak pamiętamy były to dla nas miłe złego początki gdy po golu zmagającego się aktualnie z kontuzją Pietrzaka wygraliśmy 2:1, jak dalej się potoczył sezon pamiętamy, zawirowania z Meresiem, żenujący koniec przygody TF z Wisła a wreszcie wyciągnięcie klubu z szamba przez TS (skwk, wsh) takie okoliczności nie pozostały bez wpływu na formę startową, i kolejne mecze nie przyniosły zdobyczy punktowych. Odmianę sytuacji i stabilizację sportową przyniosły dopiero wzmocnienia w zimowych okienku no i oczywiście nowy trener Kiko Ramirez, którego osoba wcześniej wzbudzała m.inn. na tym forum kontrowersje ze względu na brak doświadczenia w wyższych klasach rozgrywkowych, jednak swoją pracą i wynikami, hiszpański trener przekonał do siebie prawie wszystkich malkonentów. Czy letnie wzmocnienia okażą się równie udane jak zimowe ? To się okaże być może już w najbliższy piątek ! a oto w telegraficznym skrócie zmiany jakim uległa nasza kadra: PRZYSZLI: Zoran Arsenić (NK Osijek) - kontrakt do 30.06.2019 r. Julián Cuesta Díaz (UD Almería) - kontrakt do 30.06.2018 r. Tibor Halilović (NK Lokomotiva Zagrzeb) - kontrakt do 30.06.2019 r. Martin Košťál (Spartak Trnawa) - kontrakt do 30.06.2019 Carlos Daniel López Huesca (Villarreal CF B) - kontrakt do 30.06.2018 r. Francisco Manuel Vélez Jiménez (UD Almería) - kontrakt do 30.06.2019 r. Kamil Wojtkowski (RB Lipsk) - kontrakt do 30.06.2020 r. ODESZLI: Krzysztof Drzazga (Chojniczanka Chojnice) - wypożyczenie Cristián David Echavarría Vélez (Seinäjoen JK) - skrócone wypożyczenie Krystian Kujawa (Podbeskidzie Bielsko-Biała) - koniec kontraktu Krzysztof Mączyński (Legia Warszawa) - transfer Michał Miśkiewicz (?) - koniec kontraktu Matija Špičić (?) - koniec kontraktu Alan Uryga (?) - koniec kontraktu Éver Augusto Valencia Ruiz (CD Independiente Medellín) - skrócone wypożyczenie Mateusz Zachara (CD Tondela) - koniec kontraktu Mateusz Zając (Motor Lublin) - koniec kontraktu Łukasz Załuska (Pogoń Szczecin) - koniec kontraktu Jak widać zmiany są znaczące (bramkarze, etatowy kadrowicz) , ale na papierze wyglądaja na plus ! Z racji zbyt wielkiej niewiadomej jaką są przypuszczalne składy, nie będę się kusił o podawanie przypuszczalnego, na koniec wrzucam ostatnie wyniki Wisły : ![]() Zapraszam do uzupełniania w postach informacji, w miarę zbliżania się do meczu, taki jest mój pomysł na formułę tematów meczowych : podstawowa zajawka + pole do popisu dla forumowiczów w komentarzach pozdrawiam ![]()
Ostatnio edytowane przez Arkadiusz.Czerepach : 11.07.2017 o godz. 14:52.
![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#2
|
|
Panie kolego z paprykarzami w pierwszym meczu tamtego sezonu wygralismy 2:1 a nie 1:0. To po pierwsze. Po drugie, konsultowales sie z ZWE i W.S, kiedy maja zamiar wrzucic temat meczowy?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#3
|
![]() a mnie samego pamięć zawiodła, dziękuje kolego za zwrócenie uwagi ! ![]()
Ostatnio edytowane przez Arkadiusz.Czerepach : 11.07.2017 o godz. 15:01.
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2017
Skąd: R22
Offline |
#4
|
|
Uważam, że wyjdziemy standardowo 4-2-3-1
Mój skład na ten mecz: Cuesta - Cywka, Głowacki, Gonzalez, Sadlok - Boguski, Lionch, Brlek, Stilic, Małecki - Carlos Lopez. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#5
|
|
Z jaką kontuzją zmaga się Pietrzak
Gdzie jest coś do poczytania o rywalu, więcej niz przekładka z transferów z 90minut.pl ? ZWE przynajmniej sie starał. Jak chcesz go podmienić to musisz być lepszy niż On, a na dzień dzisiejszy wygląda to jak wymiana Brozka na Sikorskiego w ataku. E: pozostane przy moim porownaniu. Zarówno DS jak i PB to napastnicy. Z czego DS nie da się ogladac i jest chujowy. E2: No ale jakie przemyślenia? Wystarczy wejsc w ten temat i przeczytać pierwszą linijkę z tego co napisał AS i reszta. Arkadiuszu, czekam na odpowedz na pytanie Jaka kontuzje ma Rafał Pietrzak?Nie pojmuje dalej, jak można "wpuścić" zawodnika gdy przebywa na nim 10 chłopa ;] To gdzie on był ? Siedział w krzakach z butelką wina? p.s. tylko nie odpisuj nic nt. tych porównań, bo kazdy moze miec swoje. Wolałbym bys nie uciekał od pytanie co z Pietrzakiem sie dzieje
Ostatnio edytowane przez szprotson : 11.07.2017 o godz. 16:02.
![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#6
|
|
myśle że tutaj
http://www.wislakrakow.com/forum/showthread.php?t=9808 jest odpowiednie miejsce na Twoje przemyślenia a nawiązując do analogii , to raczej jak wpuszczenie na boisko Brożka , w sytuacji gdy aktualnie przebywa na nim 10 zawodników (1 bramkarz-4 obroncow-5 pomocników) E: wpuszczenie Brożka gdy na boisku NIE MA Sikorskiego, NIE MA napastnika, poniał ? ciężko rywalizować z czymś nieistniejącym widzisz tu gdzieś Sikorskiego ?
Ostatnio edytowane przez Arkadiusz.Czerepach : 11.07.2017 o godz. 15:55.
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#7
|
|
Mnie się temat podoba.
Przynajmniej jest na więcej niż dzień przed meczem. A co do meczu. Liczę na sensacyjną Wisłę i mecz, po którym wszyscy zaczną uważać Wisłę za faworyta do MP |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski
Offline |
#8
|
|
A mi nie robił to Zwe razem z W.S i tak powinno być
![]()
Piggy oddaj hajs
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#9
|
|
konsekwentny jak Mączyński
![]() ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2005
Skąd: Słupsk
Offline |
#10
|
|
Byłoby miło przypomnieć się Łukaszowi Załusce i Maćkowi Skorży strzelając 2-3 bramki i nie tracąc przy tym żadnej.
Obiektywnie jednak pachnie remisem. My po znacznej przebudowie z nowym ustawieniem, oni z kompletnie nowym trenerem, który miał chwilę przerwy w Ekstraklasie. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#11
|
|
mi to pachnie wygrana Wisły !
![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#12
|
|
Jak ZWE/W.S. zrobi grafiki/ ułoży teksty to powinien je wrzucić w pierwszy post. Jednak do pogadania fajnie aby taki temat był wcześniej niż dzień przed meczem, więc dziękuję arkadiusz.czerepach że go założyłeś.
Jako, że to będzie pierwszy mecz, wyjazdowy to remis nie byłby złym wynikiem. Nasi nowi piłkarze jeszcze zapewne nie pokażą wiele jakości, bo i na samo zgranie drużyny będzie potrzeba kilku spotkań. Tylko proszę Kiko, nie kombinuj z trójką obrońców. |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2015
Offline |
#13
|
|
Chvj z taktyką, składem itp... I tak przegramy bo ZWE nie założył moczowego! a W.S nie podpisał grafik!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2016
Offline |
#14
|
|
Przegrałeś nam mecz Czerepach...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2011
Skąd: ze wsi
Offline |
#15
|
|
Usatysfakcjonuje mnie remis, jeśli widać będzie, że gra się nam zazębia. Wygrana po golach Lopeza i oczywiście Dzikiego to plan max
Z nowych od początku zapewne zagra Cuesta i Halilović, natomiast z ławki wejdzie właśnie Lopez, Wojtkowski, może Velez.A co do tematu meczowego, to oczywiście wolę tematy ZWE i W.S., dopieszczone jak młode mężatki. No ale mecz w piątek, dziś już wtorek, tematu ni ma, Arkadiusz spojrzał w lewo, pusto, spojrzał w prawo, pusto, no to wziął i zrobił temat. I bardzo dobrze, podziękowania dla kolegi, jest gdzie porozmawiać o meczu. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2007
Offline |
#16
|
|
Lopez raczej zagra w pierwszym, skoro wychodził w większości sparingów od początku. Co do meczu to po ostatnim sparingu mam obawy, ale jest też trochę nadziei, że jednak ten zespół pozytywnie zaskoczy. Na remis narzekać nie będę (no chyba, ze będziemy cisnąć cały mecz, a w doliczonym stracimy gola na 1-1, to wtedy będę).
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2011
Offline |
#17
|
|
Przegramy to spotkanie, nie może być inaczej - sporo zmian kadrowych, nowe nabytki wielką niewiadomą, gra obronna w sparingach jak i wcześniej w Ekstraklasie na niskim poziomie. Na dzień dzisiejszy nie ma kogo po okresie przygotowawczym wyróżnić kto byłby w formie. Obstawiam 3-1; 4-1 dla Pogoni.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2016
Offline |
#18
|
|
Na cygankę przepowiadającą przyszłość pięknym panom to byś się nie nadawał Merkury
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2006
Skąd: inąd
Offline |
#19
|
Ty chyba żyjesz z prowokacjii ,moze to jakis fetysz czy cos,cholera ta wie.Szkoda ze nie ma na tym forum mozwlowsci blokowania czytania postow uzytkowników. Co do meczu,to trzeba bedzie miec nadzieje ze ten Lopez da radę,jakos watpie zeby nagle Brozek z Ondraszkiem odpalili.Reszta wyglada dobrze,wazne ze jest Llonch,to od niego zaczynam patrzec na nas sklad,kapitalny gośc ![]() ![]()
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów
Offline |
#20
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#21
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#22
|
|
Ignorować taką zabawę jak posty Merkurego?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#23
|
|
To może mała zajawka tego, co mamy z ZWE i W.S [na razie bez grafik, robi je W.S]:
[...] Jak wyglądały inauguracje w wykonaniu Białej Gwiazdy w ostatnich 5 sezonach? 2016/17 Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 2:1 2015/16 Górnik Zabrze – Wisła Kraków 1:1 2014/15 Górnik Łęczna – Wisła Kraków 1:1 2013/14 Górnik Zabrze - Wisła Kraków 0:0 2012/13 Wisła Kraków – GKS Bełchatów 2:1 [...] Możliwe absencje: Pogoń Szczecin: Kamil Drygas (kontuzja kostki w ostatnim sparingu – występ pod znakiem zapytania) Adam Frączczak i Spas Delev – brak występu w ostatnim sparingu, treningi indywidualne Wisła Kraków: Hugo Videmont, Jakub Bartkowski – ostatnio narzekali na urazy [...] Na co warto zwrócić uwagę po przerwie między sezonami? Pogoń: Bramkarze: Szczecińska ekipa przeszła rewolucję na pozycji bramkarza. Ekipa Skorży pozbyła się praktycznie wszystkich graczy mogących grać na tej pozycji oraz zakontraktowała jednego zawodnika na tą pozycję. Brzmi znajomo? Podobnie jak krakowska Wisła pozycja bramkarska jest dość słabo obsadzona. Jedynie były zawodnik Białej Gwiazdy – Łukasz Załuska – ma doświadczenie na poziomie Ekstraklasy. Reszta bramkarzy z Pomorza nigdy nie rozegrała oficjalnego meczu nawet w 1 lidze! Na wypadek kontuzji Załuski kibice Pogoni będą się modlić, aby młodzi Piotrowski lub Bursztyn okazali się godnymi zastępcami byłego zawodnika Celtiku Glasgow. Naturalnym zastępcą Załuski wydaje się jednak Adrian Henger, który dał się poznać kibicom ze Szczecina w 4 występach Ekstraklasy sezonu 2016/17. Kibice Wisły także mogą kojarzyć tego młodego bramkarza – bowiem to 50% bramek straconych przez Adriana zaaplikowała Biała Gwiazda wygrywając spotkanie 4:0 przy R22. [...] Wisła: Fran Velez: Kolejny zawodnik „ze stajni Kiko Ramireza”. Poprzednio nasz trener upierał się przy transferze Pola Lloncha tłumacząc, że zawodnik ten jest niezbędny obecnej Wiśle. Po rundzie rozegranej w krakowskiej Wiśle wszyscy musimy przyznać, że gracz ten jest nieustępliwy, a trener nie pomylił się w wyborze gracza. Czy tym razem będzie podobnie? Media w Polsce opisały ten transfer jako ściągnięcie nowego środkowego obrońcy. Tymczasem w ostatnim sparingu mogliśmy obserwować Veleza na środku pomocy… na pozycji Lloncha. Niestety dał się poznać ze swojej dość agresywnej gry szybko łapiąc żółty kartonik. Co się chwali – w 2-3 sytuacjach, gdy Fran Velez mógł wejść ostro w zawodnika ten... odpuszczał wiedząc, że ma już żółtą kartkę na koncie. Jednak nie można ukrywać, że w aż 40 meczach Almerii zarówno w LaLiga jak i LaLiga2 zawodnik ten był stoperem. W Hiszpanii, w której preferuje się bardziej techniczny futbol agresywni gracze są bardzo często karani kartkami. W przypadku Frana Veleza i jego przygody z Almerią mowa o 18 spotkaniach z kartkami. W 3 spotkaniach ujrzał podwójną karę i osłabił zespół przedwcześnie. Ale jak na 78 gier w barwach Almerii oraz 5337 minut spędzonych na boisku – trzeba przyznać, że tych kartek nie było aż tak dużo. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2016
Offline |
#24
|
|
poproszę zatem o zamknięcie tego tematu, a użytkowników posiadających abonament na tematy meczowe o zakładanie ich w rozsądnym terminie
pozdro ![]()
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|