
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
| Wyświetl wyniki ankiety: W jakiej formie chcesz temat meczowy? | |||
| Tekst, grafiki i statystyki |
|
128 | 92,75% |
| Sam temat bez niczego |
|
10 | 7,25% |
| Głosujących: 138. Nie możesz głosować w tej ankiecie | |||
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#61
|
|
Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu; poza pierwszym kwadransem drugiej połowy kiedy oddaliśmy trochę pola i Zagłębie coś tam próbowało - mecz w całości pod nasze dyktando. Jedynie wynik mało efektowny przy tej ilości sytuacji, które były.
Najlepszy na boisku bezdyskusyjnie Pol - żelazne płuca i zapierdalacz od 1 do 90 minuty, cały czas presja, cały czas pod grą. Brakuje mu już tylko bramki i będzie kompletny - jak na nasze warunki - zawodnik. Bardzo mądrze też zespół się wykartkował - co prawda mecz z Łęczną wart jest dla nas 2 punkty bo jeśli wygramy do przystąpimy do finałowej rundy z 24 pkt a nie z 22, no ale najważniejsze, że pierwsze mecze, które gramy z pierwszą czwórką (trudno wyrokować, kto ostatecznie będzie na którym miejscu bo teraz Legia i Jaga potraciły i jeszcze się może jakaś rotacja zrobić.) zagramy w optymalnym zestawieniu. Nie czarujmy się - to nie były przypadkowe kartki |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2014
Offline |
#62
|
|
Llonch jest ....a niesamowity. Chwała i krata zimnego browara temu, kto postanowił go tu przyprowadzić.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#63
|
Jeśli ktos nie widzi progresu Wisły to jest albo ślepy albo po prostu nie zna sie na piłce. Schematy, przechodzenie do pressingu, trzymanie linii, ustawianie pod przeciwnika i wiele innych rzeczy mozna dostrzec jak spojrzy sie na gra Białej Gwiazdy. Ilośc rozwiązań akcji jest o wiele większa niz przy poprzednim trenerze. Pomijam formę pilkarzy ktora idzie w góre, no ale to wszystko to fart ....
Ostatnio edytowane przez szprotson : 18.04.2017 o godz. 10:59.
![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski
Offline |
#64
|
Teraz połowa ludzi będzie musiała odszczekiwać te "niewypały"transferowe![]()
Piggy oddaj hajs
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#65
|
|
Bardzo dobry mecz, wszyscy zagrali na poziomie, słabiej Boguski i Brożek (mało widoczni), chociaż Boguś mógł dupnąć bramkę kolejki tą piętką, z resztą dobitka z nożyc też niczego sobie pod względem technicznym, tylko szkoda, że nie trochę niżej. Ale ganić go nie zamierzam, bo dostał piłkę za plecy i nie było łatwym złożyć się do strzału, ani do dobitki w takiej sytuacji. Bardziej mnie kłuło to, że po prostu był mało pod grą niż ta sytuacja.
Bramkarz, bez zarzutu, parę niedokładnych wykopów pod presją, raz dobrze wyszedł z opresji, tak to raczej nie miał pracy. W obronie Głowacki SZACUKEN, Gonzalez mu tylko statystował, Cywka najlepszy mecz odkąd do nas przyszedł. No kurde, wreszcie ten jego ciąg na bramkę przekładał się na konkretne dośrodkowania i strzały, bardzo groźne piłki leciały z jego strony, strzały też. Zaczynam wierzyć, że to jednak będzie piłkarz na lata na tą pozycję. Sadlok trochę gorzej niż nas ostatnio przyzwyczaił, ale i tak poprawnie. Małecki.... pierwszy dobry mecz od dawna. Naprawdę w tym meczu pokazał klasę i mimo, że parę razy spieprzył to i tak to był taki Patryk jakiego chcemy oglądać. W środku pola rewelacyjnie Llonch, nieźle Mączyński (chociaż świetne zagrania przeplatał głupimi stratami), Stilić w porządku, ale o dziwo najbardziej wyróżnił się strzałem głową, a to przecież nie jest jego mocna strona. Paweł Brożek.... pierwszy do wymiany. Moim zdaniem Zachara w 30 minut robi dużo więcej niż Paweł w 60 niestety i powinien go zluzować w kolejnym spotkaniu. Z resztą po Zacharze widać, że jedyne czego potrzebuje to czas i zaufanie, bo to że ma łatwość do dochodzenia do sytuacji widzi chyba każdy. Wracając do Pawła - uważam, że w obecnej dyspozycji oferowanie mu nowego kontraktu to nie jest najlepszy pomysł, chyba, że po prostu jest tani - to wtedy taki doświadczony napadzior wchodzący z ławki może dużo wnieść do naszej gry. Na pierwszy skład moim zdaniem nie zasługuje.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 18.04.2017 o godz. 12:10.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Offline |
#66
|
Brozek wczoraj slabiej, lepiej jak wszedl Zachara, ale np z Korona bylo na odwrot. To Brozek zrobil bardzo dobra zmiane wchodzac za Ondraska. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2011
Skąd: Kraków
Online |
#67
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2010
Offline |
#68
|
|
@Raindog - już niedługo będziemy mogli się przekonać, czy rzyganie po tujach da radę przygotowaniom na profesjonalnym poziomie
![]()
Czesiu... Co ty robisz zarazo
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#69
|
|
hehe... pasiaki pocieszają się, że Mały strzelił gola, bo bał się kolejnych derbów
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2010
Offline |
#70
|
|
Jedna rzecz została do poprawy. To dziwne rozprężenie po strzeleniu bramki. Już od dawna dużo mniej nerwowo ogląda mi się mecze Wisły przy 0:0 niż gdy strzeli bramkę. I wczoraj to samo, pierwsza akcja Zagłębia po bramce i już była 200% okazja (Załuska jak zwykle na posterunku, co tu dużo gadać, mamy w końcu bramkarza). Może jakiś progres jest, bo po 5 min chłopaki się ogarnęli i znów cisnęli, ale jednak...
|
|
|
|
Member
Od: 05.2016
Offline |
#71
|
|
Nie wiem jak wiekszosc, ale Wisla by budowac swoja potege musi znow przyzwyczajac kibicow do tego ze w Krakowie goscie przegrywaja 0-3 lub 0-4. Z rzadka w ogole strzelaja bramke rywale, ale do tego potrzebni sa odpowiedni wykonawcy i nowy normalniejszy system rozgrywek w ktorym licza sie regularnosc typu 10 zwyciestw z rzedu a nie 2-3 udane mecze potem 2 remisy potemi 3 zwycietwa i pozniej 2 porazki bo "w nastepnym meczu bedzie lepiej". W systemie 18 druzynowej ekstraklasy nie bedzie mniej i bardziej waznych meczow tylko kazde kolejne spotkanie bedzie jak walka o przetrwanie dla poszczegolnych zawodnikow ale i tez dla samego trenera bo w noramlnym systemie nie bedzie juz mowy o tym, ze "kazdy moze wygrac z kazdym" bo sredniacy beda punktowac ze slabeuszami a od najlepszych beda zwyczajowo dostawali po 3,4-0. Koncentracja przez pelne 90 minut + powiekszajaca sie roznica miedzy zawodnikami posiadajacymi umiejetnosci a zasodnikami ktorych tych umiejetnosci nie maja ze srednich klubow.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#72
|
|
Jay Jay trochę ci rzeczywistość odjechała kolego
Zauważ, że w naszej lidze od długiego czasu ze świecą szukać zespołu, który regularnie punktuje powyżej 2 pkt na mecz. Nawet tak zachwalana przez wszystkich legła ma z tym problem. Różnice nie są tak wyraźne jak kiedyś były w poziomie i czasy, gdy ktoś będzie lał każdego i wykręcał 2,5 pkt w meczu raczej nie wrócą. Chyba, że któryś klub w końcu zbuduje drużynę, która o lata świetlne będzie wyprzedzać ligę (jak Wisła za wczesnego Cupiała). Narazie się na to nie zanosi, a system gry ma z tym niewiele wspólnego. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#73
|
|
@Jay jay
Jeśli będzie 18 zespołów w lidze to automatycznie kasa z NC+ dzieli się na 18, a nie na 16 klubów. Najlepsze kluby w tej lidze są zbyt niestabilne finansowo i sportowo by równać do słabszych. Dopiero teraz mogłem obejrzeć wczorajszy mecz i muszę przyznać: drużyna zagrała świetne zawody. Perfekcyjnie w obronie. W ataku zabrakło jedynie wykończenia, bo powinno być 2,3 lub nawet 4 do 0. Llonch zagrał swój najlepszy mecz w Wiśle. Rodzi nam się kawał piłkarza, o charakterystyce jakiej sobie w Wiśle nie przypominam. Świetnie zagrał też oczywiście Małecki i Cywka. Skąd oni biorą tyle siły by biegać od pola do pola karnego cały mecz? Gonzales w końcu bardzo solidny mecz, a o Arku Głowackim nie wspominając. Może i Zagłębie było wyjątkowo słabe, ale nie zmienia to faktu. Na boisku była wczoraj jedna drużyna. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2016
Offline |
#74
|
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów
Offline |
#75
|
|
"Meczy" to koza...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Skąd: Krk
Offline |
#76
|
|
Brawo dla całego zespołu za ambicje i nie pójście po najmniejszej linii oporu.
Do tego elegancko się wykartkowali na rundę finałową. Widać jeszcze bardziej, że mamy monolit i ekipę, a nie zgraję przypadkowych grajków, jak to było w poprzednich latach. Trzymam kciuki za zmienników w meczu z Łęczną i oby po następne 3 punkty. ![]()
GENERALNIE TO WIADOMO CO
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2016
Offline |
#77
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#78
|
|
Ciekawostka :
2017 : 1. Jagiellonia - 29 kolejek - 56 punktów | 1,93 punkta na mecz 2016 : 1. Legia - 30 kolejek - 60 punktów | 2 punkty na mecz 2015 : 1. Legia - 30 kolejek - 56 punktów | 1,86 punkta na mecz 2014 : 1. Legia - 30 kolejek - 63 punkty | 2,1 punkta na mecz 2013 : 1. Legia - 30 kolejek - 67 punktów | 2,23 punkta na mecz 2012 : 1. Śląsk - 30 kolejek - 56 punktów | 1,86 punkta na mecz 2011 : 1. Wisła - 30 kolejek - 56 punktów | 1,86 punkta na mecz 2010 : 1. Lech - 30 kolejek - 65 punktów | 2,16 punkta na mecz 2009 : 1. Wisła - 30 kolejek - 64 punkty | 2,13 punkta na mecz 2008 : 1. Wisła - 30 kolejek - 77 punktów | 2,56 punkta na mecz Ostatnim hegemonem w naszej lidze była Wisła Kraków dokładnie 9 lat temu. Dość dobrze punktowała jeszcze Legia w sezonie 2012/2013 ale to i tak popłuczyny w porównaniu do tamtych wyników Wisły. Liga się zmieniła, teraz wystarczy wygrywać u siebie i remisować na wyjeździe, żeby być w grze o mistrzostwo niemal do ostatniej kolejki (statystycznie rzecz biorąc). Dlatego też wyniki osiągane obecnie przez Kiko są cholernie imponujące. Niestety muszę przypomnieć, że Wdowiec też świetnie punktował na wiosnę. Miejmy nadzieję, że w grupie mistrzowskiej również ładnie zapunktujemy i wreszcie uda nam się wyniki z wiosny przenieść na jesień, bo od długiego czasu mamy z tym ewidentny problem.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 18.04.2017 o godz. 21:04.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2004
Skąd: Krakow
Offline |
#79
|
|
Ludzie czy wy zapomnieliscie dlaczego Wdowiec nie punktowal na jesien? Ja rozumiem krotka pamiec ale bez przesady
![]()
Tylko Wisła!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#80
|
Kolejna nowinka to częste przeżuty od obrony na wolne skrzydło (wcześniej były one grane głównie bezpośrednio do napastnika na zgranie albo liczenie że sam sobie poradzi z czwórką obrońców). To zresztą wszyscy chyba zauważyli. Bardzo często też zmieniamy stronę boiska na mniej zatłoczoną. Ogólnie staramy się rozgrywać akcje na jak najmniejszą liczbę podań jeżeli tylko jest taka możliwość. Nie ma miliarda bezpiecznych podań jak za Moskala, zawodnicy próbują trudniejszych i bardziej ryzykownych. Pięć się nie uda, za szóstym nasz ma sytuację bramkową. Nie byłoby to możliwe bez zmiany organizacji gry obronnej gdyż nieustannie nadziewalibyśmy się na kontry. Pressingu bliżej bramki nie było wcześniej. Był na całym boisku dopóki starczyło sił. Jest tego więcej. Gramy inaczej. Przede wszystkim jednak jesteśmy doskonale przygotowani fizycznie.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 19.04.2017 o godz. 16:35.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#81
|
|
wolfy rozgryzł Wisłę...
Wszyscy trenerzy z ESA wysyłają mu kwiaty z podziękowaniami. Teraz już Smuda powalczy z nami znając nasze silne i słabe punkty. ![]() |
|
|
|
semper fi
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC
Offline |
#82
|
|
Smuda skończy w tujach czego i nam i jemu życzę
![]() ![]()
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ
Offline |
#83
|
|
![]() Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA. Cytat:
|
||
|
|
Senior Member
Od: 02.2014
Offline |
#84
|
![]() Olaboga. Czyli filozofowanie chłopka roztropka. "No akcje były jednak te same, ale gorsze". Może tak się jakoś uda wykręcić. ![]() Wcześniej za Jovica i Burligi akcje te były znacznei lepiej rozgrywane. Lepiej, nie gorzej. I to pomimo tego, że Burliga nie był technikiem. Tak więec drugi raz odwracasz kota ogonem z racji swojej totalnej ignorancji i prób wyjścia z kompromitującej sytuacji. Gościu. Znowu wpadłeś jak śliwka w kompot i próbujesz wierzgać. Już druga totalna kompromitacja (wsześniej nie wiedziałeś, co to jest krakowska pilka - niby za Maaskanta była ).Kończ waść, i wstydu sobie oszczędź. |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|