
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
![]() Zimowa przerwa powoli dobiega końca. Dla każdego kibica jednoznaczne jest to z tym, że wraca nasza ulubiona i najbardziej nieprzewidywalna liga. Mimo tego, że już przed kolejką znamy wszystkich zwycięzców, mimo absurdalnych decyzji sędziego, mimo że nasza ukochana drużyna przegrywa wygrany mecz - to właśnie tego najbardziej nam brakowało - EMOCJI! Dla kibiców Białej Gwiazdy wiosna rozpocznie się już w najbliższą sobotę o godzinie 18:00. Do Krakowa przyjdzie zespół Korony Kielce, który będzie chciał pokrzyżować debiut trenera Kiko Ramireza, ale skoro już znamy wyniki spotkań - można powiedzieć, że im się to z pewnością nie uda. Dla Wiślaków sobotni mecz, będzie dobrą szansą do zrewanżowania się drużynie ze stolicy Świętokrzyskiego za sierpniową bolesną porażkę 1:0 . Bolesną, bo bramkę na wagę trzech punktów, Koroniarze strzelili w doliczonym czasie gry. Zapraszam na krótką graficzno-tekstową zapowiedź pierwszego oficjalnego meczu w 2017 roku! Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Koroną Kielce: ![]() Meldunek z Kielc. Podopieczni Macieja Bartoszka wznowili przygotowania do rundy wiosennej już 9 stycznia. Na pierwsze zgrupowanie udali się do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie rozegrali trzy test mecze, jednak żaden z nich nie zakończył się zwycięstwem Korony. Na pierwsze ''trzy punkty'' czekać trzeba było do zgrupowania na Cyprze gdzie Koroniarze wygrali z Kłajpedą 3:1, oraz z Offenbacher 1:0. Pozostałe mecze zakończyły się porażkami m.in. 5:1 z Rad Belgrad. Ciężko oceniać formę piłkarzy Bartoszka, bo Korona to zespół dość nieprzewidywalny i raczej próżno szukać ustabilizowania formy piłkarzy z Kielc. Czas pokaże, jaki wpływ i pomysł na drużynę ma nowy trener. Czy pomysł, jaki zdał egzamin w Chojnicach i doświadczenie zdobyte na pierwszoligowym froncie znajdzie odzwierciedlenie na ekstraklasowym froncie? Transferowe rewolucje! W obu klubach w przerwie zimowej doszło do kilku roszad. Poniższa grafika przedstawia ruchy kadrowe w obu zespołach. Aktualizacja na dzień 07.02.2017. ![]() Piłkarze Wisły Kraków i Korony Kielce pod lupą TWSD. W ramach małych nowości nadworny grafik W.S przygotował dla nas wszystkich grafikę przedstawiającą najlepszych zawodników Wisły Kraków oraz Korony Kielce. W zespole naszych rywali większą uwagę należy poświęcić Hiszpanowi Miguelowi Palance, który z marszu stał się ważnym ogniwem kieleckiego zespołu, co odzwierciedla ilość strzelonych przez niego bramek. Ważnym ogniwem kieleckiej drużyny jest również Nabil Aankour, którego podania aż pięciokrotnie otwierały jego kolegom drogę do bramki. ![]() Nowy blask Białej Gwiazdy! Zimowa przerwa wcale przy Reymonta nie upłynęła pod znakiem zimowego snu. Wręcz przeciwnie, klub, który jeszcze nie tak dawno miał olbrzymie problemy finansowe a media wieściły szybki upadek i lawinowe rozwiązywanie kontraktów przez piłkarzy dziś jest w zupełnie innym punkcie. Nowy dyrektor sportowy Manuel Junco stanął na wysokości zadania i przeprowadzone przez niego transfery wydają się być naprawdę sensowne. Oczywiście na boiskową ocenę przyjdzie jeszcze czas i nie wolno się nam raczej zachłysnąć jednym dobrym meczem, lub gorszym naszych nowych nabytków. Nie tylko na boisku uświadczymy powiewu świeżości. Nowym szkoleniowcem Wisły Kraków, został Hiszpan - Kiko Ramirez, który zapewnia, że ma pomysł na Wisłę i chce go zrealizować. W sumie nowy trener dostał wszystko to, czego potrzebował do realizacji swojego zamierzonego celu. Transfery, który sprawiają, że zespół zyskał nową, jakość oraz konkurencję na większości pozycji, zagraniczny obóz, aby mógł przygotować się w komfortowych warunkach. Oczywiście każda sytuacja ma swoje plusy i minusy. Minusem może być fakt, że z Wisły odeszło dwóch podstawowych obrońców, z drugiej strony jednak była to dla klubu praktycznie ostatnia szansa, aby zarobić na swoich zawodnikach. Uwaga na kartki! Wraz z powrotem na boisko, poszczególni piłkarze muszą uważać, aby nie narazić się arbitrowi. W zespole Wisły Kraków na takie napomnienia uważać muszą, Petar Brlek, Zdenek Ondrasek oraz Maciej Sadlok. ![]() ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2015
Offline |
#2
|
|
Dobra, wchodzimy w ten rok ostrożnie, a jednocześnie z pełnym przekonaniem o swojej sile.
Mamy szeroką kadrę, rywalizację na każdej pozycji, niech zagrają najlepsi w tym dniu i pokażą swoją wartość. Tylko zwycięstwo Obstawiam 2:0 dla nas. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2006
Skąd: inąd
Offline |
#3
|
|
Wszystcy na stadion!
Druzyna gotowa,czas zaczynać ![]() Dawno nie bylem tak ciekawy jak to bedzie wygladało,obysmy dobrze zaczeli . ![]()
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2009
Offline |
#4
|
|
Dawno nie byłem w takiej sytuacji, że przed meczem zupełnie nie miałem pojęcia, co może się wydarzyć. Trudno nawet podać jakiś orientacyjny skład naszej drużyny.
Czy ktoś wie, jak miewa się Sadlok? Na koniec pochwała dla grafika. Kawał dobrej roboty. ![]()
Nie uczyniłeś mnie garbatym
Dzięki Ci za to Panie |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#5
|
|
Jesienna zniewaga krwi wymaga
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2007
Skąd: Śląsk
Offline |
#6
|
|
Bardzo ważny mecz, nasze zwycięstwo na 90% da nam awans do ósemki, bo ciężko liczyć, że śledzie wygrają z Legią. A wskoczenie do ósemki już po pierwszym meczu może dać naszym kopa na resztę meczów.
Ciekawy jestem składu, ale stawiam na coś takiego: Załuska - Cywka, Głowacki, Gonzalez, Spicic - Boguski, Popović, Mączyński, Małecki - Zachara - Brożek. No chyba, że Sadlok dojdzie do siebie. Ciekawe kto się na ławkę nie załapie, bo zostają: Miśkiewicz, Uryga, Bartkowski, Sadlok(?), Brlek, Stilic, Llonch, Videmont, Słomka, Ondrasek. 10 na 7 miejsc ![]() ![]() 111 lat dumy, tradycji i chwały - Wisła Kraków "Jestem gotowy, by dać z siebie wszystko. Nawet, jeżeli mam przelać własną krew dla Wisły, aby wróciła na pozycję lidera i najlepszego klubu (bo wiem, że takim była), to muszę dać z siebie wszystko, aby wszyscy uwierzyli, że Wisła tam pozostanie." '27, '28, '49, '50, '78, '99, '01, '03, '04, '05, '08, '09, '11
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2004
Skąd: Staszów
Offline |
#7
|
|
Oj daaaaawno nie było tylu niewiadomych przed startem rundy/sezonu. Skład to jedna wielka niewiadoma, forma i umiejętności nowych piłkarzy również, ciekawi mnie ilu nowych piłkarzy zagra w podstawowym składzie, wiadomo nasza największa bolączka to obrona, została praktycznie cała przebudowana i potrzeba będzie kilku meczy aby się zgrać. Na szczęście w ofensywie wyglądamy o wiele lepiej i liczę na to, że strzelimy więcej niż stracimy
![]() WSZYSCY NA MECZ! |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#8
|
|
Wypadałoby w dobrym stylu wygrać - podbudowałoby to na pewno chłopaków przed niezwykle ważnym okresem w lidze.
2-0 Brożek, Małecki |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Skąd: Krk
Offline |
#9
|
|
Trzeba dobrze zacząć runde i nabrać pewności, no i przy okazji upokorzyć jak się da scyzorów.
3-0 ![]()
GENERALNIE TO WIADOMO CO
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2016
Offline |
#10
|
|
Bardzo cieszę się, że wierzycie w naszą nową obronę, natomiast ja stawiam 3-1
|
|
|
|
Member
Od: 05.2008
Offline |
#11
|
|
Też jestem dobrze nastawiony. Bardzo podekscytowany jak to będzie wyglądać za nowego trenera, jak pokażą się nowi. Tylko w razie słabszego występu nie wieszajcie psów. Pierwszy mecz po przerwie to zawsze niewiadoma.
Osobiście obstawiam 3:1. Bramki: Boguski, Brożek, Ondrasek. ![]()
"Nienawiść jest toksyczna i tu zanim dusza dorośnie do niej juz masz pierwszą krew na butach"
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#12
|
|
Widzę, że wszyscy widzą w głównej roli starą ekipę. Kto z nowych zawodników ma szansę na pierwszy plac w sobotę?
![]()
Do what you mean and mean what you do.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Offline |
#13
|
![]() ![]()
dziękuję za uwagę
|
|
|
|
Member
Od: 05.2008
Offline |
#14
|
Obstawiam, że będzie to wyglądało tak. Chociaż widziałbym Brleka w pieszym. ![]()
Ostatnio edytowane przez kubad99 : 08.02.2017 o godz. 23:16.
![]()
"Nienawiść jest toksyczna i tu zanim dusza dorośnie do niej juz masz pierwszą krew na butach"
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#15
|
|
Najlepsze w tym jest to, że skoro my nie potrafimy przewidzieć składu Wisły, to podobnie sztab Korony. I dobrze.
W zasadzie oprócz Zaluski, duetu Gonzalez, Głowacki oraz Małeckiego nic nie jest pewne. Reszta to "najpewniej", "raczej" albo "chyba". |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#16
|
|
3:0
Małecki, Voldemort, Llonch |
|
|
|
Junior Member
Od: 01.2014
Offline |
#17
|
|
Liczy się tylko zwycięstwo !
2-0 (Zachara, Małecki) Skład : Załuska - Sadlok(Spicić), Gonzalez,Głowacki, Cywka - Małecki, Mąka, Popović, Boguski - Zachara, Ondrasek |
|
|
|
Member
Od: 05.2016
Offline |
#18
|
|
tylko nie sabotażysta Cywka (Sadlok też powinien się już znajdować na liście transferowej, w sezonie 2013/2014 zagrał ledwo 8 meczów dla Ruchu Chorzów) Któryś z nowych zawodników niech wskoczy na głęboką wodę.
3-0 Zachara x2, Boguski |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Skąd: kmwtw
Offline |
#19
|
|
Skromne 2-0 po bramce Boguskiego i samoboju któregoś ze scyzorow.
![]()
Anty PO-PiS!!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2016
Offline |
#20
|
|
Serce podpowiada 3:0. Rozum 1:1.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#21
|
|
Sadlok wrocił do treningow wiec duza szansa, ze zagra w sobote.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2010
Offline |
#22
|
|
4:1 dla Nas
(Małecki, Llonch, Boguski x2)Załuska - Cywka, Głowacki, Gonzales, Spicic - Boguski, Llonch, Brlek, Małecki - Brożek, Ondrasek |
|
|
|
Miodek
Od: 06.2004
Skąd: Dębniki
Offline |
#23
|
|
3:1 będzie. Nieźle gramy w ofensywie, ale na czyste konto na razie nie ma co liczyć.
Liczę na Lloncha. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ
Offline |
#24
|
|
Oby tylko nie Popovic
![]() Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA. Cytat:
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#25
|
|
czy wszyscy nasi zawodnicy sa zgloszeni do gry?
![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Member
Od: 06.2014
Skąd: Litwini wracali?
Offline |
#26
|
|
Gdzieś czytałem ze Pol i Hugo czekaja jeszcze na komplet dokumentów i jeszcze ich nie zgłosili. Ale nie ma raczej zagrożenia ze nie zdąża przed meczem w sobotę.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2008
Offline |
#27
|
|
Proponuję nie pompować balonika. Nasze starty w ostatnich latach są co najwyżej średnie.
16/17 wygrana z Pogonią 2-1 15/16 remis z Górnikiem 1-1, porażka ze Śląskiem 0-1 14/15 remis z Łęczną 1-1, porażka z Lechią 0-1 13/14 remis z Górnikiem 0-0, wygrana z Piastem 1-0 12/13 wygrana z Bełchatowem 2-1, remis z Bełchatowem 0-0 11/12 remis z Widzewem 1-1, remis z Zagłębiem 2-2 10/11 wygrana z Arką 1-0, wygrana z Arką 1-0 Zauważcie ile lat temu wygraliśmy mecze na otwarcie rundy. Mamy nowego trenera dla którego ta liga jest niewiadomą. Serce mówi wygrana, a rozum remis.
Ostatnio edytowane przez dziabong : 09.02.2017 o godz. 10:58.
![]()
Kibic Białej Gwiazdy
|
|
|
|
Member
Od: 04.2016
Offline |
#28
|
|
Zobaczymy co wymyśli Kiko wg mnie 11
Załuska - Cywka, Głowacki, Gonzalez, Sadlok? (Spicic) - Boguski,Popović, Brlek, Mączyński, Małecki - Brożek zmiany: Stilić (nie jest gotowy na 90 min), LLonch, Zachara 3:1 bramki: Małecki, Brożekx2 - Kiełb oby tylko frekwencja się polepszyła bo póki co słabo to wygląda, chociaż +10k żeby było |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Skąd: Krk
Offline |
#29
|
|
Ondrasek zagra na 100% z tego co podobno pokazuje na treningach u Kiko, więc zagramy dwójką napastników.
Według mnie, jeżeli tylko będzie zgłoszony to Pol może to zaczać od początku, Czarny Pan pewnie z kolei wejdzie na zmianę. Co do frekwencji, to pół Krakowa w Zakopcu na feriach siedzi to co się dziwisz. A dzieciaki na zimowiskach itp itd Mam kilku znajomych, co wracają w piątek, żeby w sobotę być. Także trochę na pewno się frekwencja podniesie, ale cudów nie będzie.
Ostatnio edytowane przez El'kabat : 09.02.2017 o godz. 15:44.
![]()
GENERALNIE TO WIADOMO CO
|
|
|
|
Member
Od: 04.2016
Offline |
#30
|
|
Właśnie o Zdenku zapomniałem. Cała 3 napastników w sparingach fajnie grała, jednak na 1 miejscu stawiam Brożka bo:
- nie jest najemnikiem tylko legendą klubu - już dużo sezonów nie pogra więc niech sobie nastrzela żeby skoczyć wyżej w "klubie 100" - daje najwięcej w konstruoawaniu akcji i graniu z klepki - jeśli zagra Stilić to nikt się nie rozumie tak dobrze jak oni dwaj |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|