
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
![]() Przed nami kolejny weekend z Ekstraklasą. Tym razem Wisła Kraków zmierzy swoje siły w wyjazdowym spotkaniu z Zagłębiem Lubin. Będzie to ostatnie spotkanie w tej serii gier, ponieważ mecz rozegrany zostanie w poniedziałek o godzinie 18:00. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi stacja Eurosport. Poznaliśmy również głównego rozjemcę tego pojedynku a będzie nim Daniel Stefański z Bydgoszczy. W tym sezonie Stefański już dwukrotnie prowadził mecze z udziałem Białej Gwiazdy, przegrane Derby oraz zwycięski mecz z Piastem Gliwice. Zapraszam na krótką zapowiedź zbliżającego się spotkania. Historia spotkań pomiędzy Zagłębiem Lubin a Wisłą Kraków: Sezon 2009/10 Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 1:4, David Caiado 90 - Marcelo 1, Patryk Małecki 27,81, Łukasz Jasiński 69 (s) Sezon 2010/11 25 maja 2011, 19:00, Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 0:3, Andraž Kirm 42, Maor Melikson 57 (k), Andrés Ríos 90 Sezon 2011/12, 19 lutego 2012, 14:30 Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 2:2, Adam Banaś 17, David Abwo 80 - Ivica Iliev 30, Andraž Kirm 55 Sezon 2012/13 8 grudnia 2012, 15:45, Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 4:1, Michal Papadopulos 9, Szymon Pawłowski 14, Róbert Jež 16, Aleksandyr Tunczew 53 - Łukasz Garguła 90 (k) Sezon 2013/14 31 marca 2014, 18:00 Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 3:1, Manuel Curto 86, Piotr Brożek 90 (s), Michał Nalepa 90 (s) - Łukasz Burliga 73 Sezon 2014/15 - brak spotkań. Sezon 2015/16 6 listopada 2015, 18:00 Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 1:3, Arkadiusz Woźniak 83 - Rafał Boguski 31, Aleksandar Todorovski 66(s), Wilde-Donald Guerrier 88 Powyższa statystka pokazuje, że mecze w Lubinie przeważnie obfitują w dużą liczbę bramek, tym razem powinno być podobnie. Meldunek z Lubina. Piotr Stokowiec to chyba na obecną chwilę najdłużej pracujący trener w naszej Ekstraklasie. Zaufanie, jakim obdarzyli go włodarze lubińskiego klubu procentuje z każdym meczem. W zeszłym sezonie, jako beniaminek zespół z Lubina zajął trzecie miejsce i zdobył przepustkę do gry w europejskich pucharach. W tym sezonie Miedziowi również radzą sobie dość dobrze i plasują się w czubie tabeli depcząc po piętach Jagiellonii Białystok oraz Bruk Betowi Nieciecza. Lubinianie mogą pochwalić się najmniejszą liczbą porażek w tym sezonie, bo zanotowali tylko dwie, obie przed własną publicznością (Lechia Gdańsk, Wisła Płock). Wysoką pozycję w tabeli klub z Dolnego Śląska zawdzięcza też małej liczbie straconych bramek, w dotychczasowych spotkaniach, nasi najbliżsi rywale stracili tylko jedenaście bramek, co czyni ich drugą najszczelniejszą defensywą w lidze. Mniej bramek straciła tylko Jagiellonia Białystok. Powtórzenie sukcesu s poprzedniego sezonu będzie ciężkie jednak nie niemożliwe do zrealizowania. Drużyna wydaje się być bardziej dojrzalsza i lepiej radząca sobie z presją niż jeszcze w zeszłym sezonie, do tego stabilizacja na stołku trenerskim również daje większą pewność drużynie, która nie musi się martwić, że co chwilę inny trener będzie wprowadzał swoją wizję składu i taktykę. Miedziowi pod lupą TWSD. Dziś przyjrzymy się zawodnikom występującym, na co dzień w Zagłębie Lubin, przeglądając ich kadrę warto zwrócić uwagę na kilka nazwisk, które w klubie odgrywają znaczącą rolę. Martin Polacek - pierwszy wybór trenera, Stokowca, co do obsady bramki, za zaufanie odwdzięcza się dobrą grą i pozytywnym wpływem na linię defensywną. Jako jeden z nielicznych ma na koncie wszystkie mecze od pierwszej do ostatniej minuty. Jarosław Jach - mimo młodego wieku, tworzy trzon linii obrony, pewny w swoich odbiorach. 22-Latek ma w tym sezonie także jedno trafienie na swoim koncie. Krzysztof Janus - zdecydowanie numer jeden w Lubinie, ciągnie grę, strzela, asystuje, robi bardzo dobrą robotę. W tym sezonie na swoim koncie ma już cztery bramki i taką samą liczbę asyst. Filip Starzyński - po wykupieniu z Belgii, trochę spuścił z tonu i już nie jest tak kreatywny jak w poprzednim sezonie, gdzie był wiodącą postacią i dzięki jego dobrej grze Zagłębie zakończyło sezon na podium. W dotychczasowych meczach Starzyński dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców jak i dwukrotnie zaliczał asysty przy trafieniach kolegów. Martin Nespor - czeski napastnik, który poprzedni kapitalny sezon rozegrał w barwach Piasta Gliwice. Po zakończeniu wypożyczenia wrócił do Czech, jednak od razu zgłosiło się po niego Zagłębie, które wyłożyło pieniądze na jego transfer i od sierpnia Nespor nadal strzela w polskiej lidze, tylko dla innego klubu. W dotychczasowych meczach dwukrotnie znajdował drogę do siatki rywali. Podbudowana Wisła. Ostatnie dobre występy Wiślaków nie mogły przejść bez echa, remis w Poznaniu, zwycięstwo z Bruk betem czy całkiem dobry wynik w wyjazdowym meczu PP zrobiły swoje i Wiślacy zyskali na pewności siebie. Być może duża w tym rola wypłaty zaległości, jakie klub miał względem piłkarzy i sztabu szkoleniowego. Jednak mniejsza z tym. Wisła w końcu zaczęła grać tak, że zęby nie bolą od patrzenia na ich grę i nie wygląda to tak tragicznie jak jeszcze kilka kolejek temu, gdzie zamykaliśmy ligową tabelę. Wiadomo do ideału wciąż daleko, ponieważ nadal znajdujemy się w strefie spadkowej, ale widoki na przyszłość są ciut lepsze niż wcześniej. Warto walczyć o każdy punkt, bo kiedy popatrzymy na tabelę to różnicę punktowe między poszczególnymi miejscami są naprawdę minimalne i jedno zwycięstwo może nas wywindować w górę tabeli o kilka miejsc. Pójść za ciosem! Dobrą postawę w poprzednich spotkaniach należy podtrzymać również teraz w starciu z Zagłębiem Lubin, choć przeciwnik do łatwych nie należy, nie wolno już przed meczem zakładać, że z Lubina wrócimy choćby bez punktu. Wiślacy tradycyjnie już do ligowego starcia przygotowywali się w ośrodku w Myślenicach, wiadomo, że tygodniowy mikrocykl nie mógł być w pełni zrealizowany przez to, że w środku tygodnia Biała Gwiazda rozgrywała puchowe spotkanie z Lechem Poznań. Na naszą korzyść jednak działa fakt, że spotkanie z Zagłębiem odbędzie się dopiero w poniedziałek, co zwiększa szansę na pełniejszą regenerację. Co ważne po pucharowym meczu, żaden z zawodników nie narzeka na urazy i wszyscy są gotowi do tego pojedynku. Zmiana w środku pola. Poprawa ofensywy. Przed poniedziałkowym meczem trener Dariusz Wdowczyk ma tylko jeden problem, kogo wystawić do składu w miejsce pauzującego za kartki Krzysztofa Mączyńskiego. Wiele wskazuje na to, że tym zawodnikiem będzie Tomasz Cywka, który dość dobrze radził sobie na treningach na tej pozycji. Na konferencji prasowej trener Wdowczyk zwrócił uwagę na chęć poprawy gry w ofensywie, jak stwierdził nasza gra opiera się na jednym zawodniku a tak nie może to wyglądać, jeżeli chcemy wygrywać i pewnymi schematami zaskakiwać obronę rywali. Nie trudno się domyślić, że tym jednym zawodnikiem jest Patryk Małecki, który napędza akcję Wiślaków po jednej i po drugiej stronie boiska. Czas, aby odpowiedzialność za grę wzięła większa liczba zawodników. Uwaga na kartki. Niestety, ale coraz większa liczba zawodników Białej Gwiazdy zagrożona jest pauzą w następnym spotkaniu. Richard Guzmics, Boban Jović, Patryk Małecki, Adam Mójta, Zdenek Ondrasek, Denis Popović - to cała lista zawodników, która ma na swoim koncie po trzy żółte kartki i każde kolejne napomnienie skutkować pauzą w kolejnym spotkaniu.
Ostatnio edytowane przez WISŁAZWE : 28.10.2016 o godz. 18:10.
![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#2
|
|
Czas najwyższy wygrać z mocną ekipą na wyjeździe i dać sygnał, że będziemy się liczyć w walce o górną ósemkę.
0-1 Małecki edit: super grafika
Ostatnio edytowane przez Patryko : 28.10.2016 o godz. 19:10.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski
Offline |
#3
|
|
Jedziemy na ciężki teren,ale skromne 0-1 mi wystarczy,trzeba uważać na kartki
![]()
Piggy oddaj hajs
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2004
Skąd: Kraków
Offline |
#4
|
|
ostatnie grafiki w meczowych to mistrzostwo, powinny wisieć po całym mieście
![]() remis biorę w ciemno, ale bardzo potrzebujemy zwycięstwa, każdy wynik możliwy. ![]()
TYLKO WISŁA
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#5
|
|
Jako ze krety lepiej graja na wyjazdach niz u siebie to IKS DWA
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Skąd: Krk
Offline |
#6
|
|
Kurewa co grafika wzór!!
Bez Maki będzie ciężko, ale mam.nadzieję że go Alan godnie zastąpi ![]()
Some people think football is a matter of life and death. I assure you, it s much more serious than that. Bill Shankly
Listen fucking stars - you're breaking our hearts!! |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2015
Offline |
#7
|
|
Kurcze ja chyba dałbym szanse Brlekowi. Wiem że ostatnio zagrał kryminał, ale przecież ten gość musi w końcu się odblokować. Potrzebujemy 3 solidnego środkowego pomocnika. W Chorwacji był skuteczny, potrafił strzelić kilka goli z dystansu, niech i u nas odpali.
Wypadałoby odkurzyć któregoś z nominalnych lewych obrońców (Mójta/Pietrzak) mając w perspektywie brak Sadloka w rewanżu 1/4 PP. Wierzę w nasz zespół, wygrajmy to!!!! |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#8
|
|
Duza szansa na zwyciestwo bo na prawde gramy dobrze, nie jest akurat tak, ze nie przegrywamy bo ci z ktorymi gralismy zaczeli cieniowac. To Wisła stawia wysoko poprzeczke dlatego tak ciezko z Nami wygrac. Jedno jest pewne, nizej niz 15 miejsce nie spadniemy a jest szansa (zobaczymy jeszcze wyniki pozostałych spotkan), ze mozemy awansowac w okolice grupy Mistrzowskiej tak wiec jest o co grac. Dosc juz przegralismy spotkan tak wiec licze na wygrana, ostatecznie na remis, ktory nas akurat nie urzadzi
|
|
|
|
Member
Od: 10.2016
Offline |
#9
|
|
Panie WislaZWE, zatrudnij sie Pan we Wiśle, grafika mistrzowska!
Odnośnie rezultatu wzorem Wiesniaka842 X2, bts, over. Rozum podpowiada remis, serce chce zwycięstwa. |
|
|
|
Guest
|
#10
|
|
Na dziś to remis by mnie bardzo ucieszył (potem koniecznie zwycięstwo z Łęczną).
Ale zobaczymy jak się ułoży mecz. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#11
|
|
Jedziemy jak po swoje, Wisełko tylko 3 punkty!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski
Offline |
#12
|
|
Ktoś pauzuje za kartki u miedziowych ? czy nikt
![]()
Piggy oddaj hajs
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 08.2008
Offline |
#13
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#14
|
|
To i tak statystyki ma lepsze niż Uryga
Co jak co, jak mam wybierać między nim i Alanem to wybieram Brleka. Dostał trochę szans w 1 składzie, ale Alan dostał pewnie z 10 razy tyle zanim ludzie przekonali się o jego nieprzydatności. Także zasadnicza różnica między nimi to fakt, że na Brleka można jeszcze liczyć, że odpali - tli się jakaś iskierka nadziei, że młody, trema, że się za bardzo przejmuje i przez to mu nie wychodzi. Nie raz już tak bywało z nowymi nabytkami, że potrzebowali czasu żeby odpalić. Jeśli zaś chodzi o Alana to mam niezachwiane przekonanie, że to 1 ligowy piłkarz i stawianie na niego jest błędem. W przypadku Brleka nie mam takiego przekonania (chociaż jak narazie nic ciekawego nie pokazał).
Ostatnio edytowane przez s1mone : 30.10.2016 o godz. 15:29.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2013
Offline |
#15
|
|
Brlek to dla mnie taki trochę Romell Quioto - też młody, też talent ale w barwach Wisły jakoś się to nie może ziścić. Może jak w końcu uda mu się strzelić gola to coś drgnie...
![]()
www.zlamacsport.blog.pl - sport w obiektywnej analizie
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2015
Offline |
#16
|
|
Z twittera dochodzą głosy, że zagramy dodatkowo bez Głowackiego i Guzmicsa (urazy w weekend).
Oby to nie była prawda. |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2004
Skąd: Getta
Offline |
#17
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#18
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 08.2008
Offline |
#19
|
|
Grając w dziewiątkę a tak naprawdę w ósemkę (11 minus Boguski Brlek Uryga) remis będzie sukcesem.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2002
Skąd: Nowa Sól-Ziemia Lubuska
Offline |
#20
|
|
Boguski coś czuję dziś wygra nam mecz
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2015
Offline |
#21
|
|
Zagłębie to naprawdę poukładana drużyna. Biorąc pod uwagę nasz skład w tym meczu ciężko o optymizm. Najgorsze jest to, że wypadali nam obydwaj stoperzy. Nie chcę krakać, ale możemy dzisiaj przyjąć kilka bramek w plecy.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2011
Offline |
#22
|
|
Cała nadzieja w ofensywie. Nie chodzi mi umiejętności naszych "nowych" stoperów, ale o fakt, że oni w tym zestawieniu zagrają pierwszy raz. Nawet gdyby byli nie wiadomo jak utalentowani, to i tak pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć. Pozostaje liczyć na zajebistą dyspozycję dnia.
Miejmy nadzieję, że to będzie lekcja dla Wdowczyka, żeby na przyszłość dawać grać też innym piłkarzom niż ci z żelaznej 11stki. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2012
Offline |
#23
|
|
Będzie dobrze ! Alan zagra na pełnej ku*wie, Boguś i Brlek to samo !
To pewne, że gramy bez Głowackiego i Guzmicsa ? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2011
Offline |
#24
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 08.2008
Offline |
#25
|
|
Załuska - Jović, Sadlok, Uryga (lub Żemło - co z nim ? ), Pietrzak - Boguski, Cywka, Popović, Małecki - Brożek, Ondrasek
Taki skład przewiduję |
|
|
|
Member
Od: 10.2016
Offline |
#26
|
|
To trio trzeba skontrować. B-imber, U-zo, B-urbon, Cywka to jeszcze czysta, może to się będzie dało oglądać, chociaż po takim combo zapewne zainteresowanie wynikiem drastycznie spadnie.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#27
|
|
W takim razie remis to bedzie ogromny sukces
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Offline |
#28
|
|
Trzeba liczyc , ze Załuska bedzie mial dzien konia i bedzie latał na bramce jak w transie. Do tego jak najjwieksza skutecznosc w ataku i moze uda sie nawet wygrac. Wygramy 1-0
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#29
|
|
Bez środka obrony (o ile się to potwierdzi) to czarno to widzę...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Skąd: Chrzanów
Offline |
#30
|
|
Jak faktycznie będziemy bronić Urygą to czarno to widzę. Zagłębie to przeciętniacy ale bardzo dobrze poukładani i będą zapewne mocno nasze braki uwypuklać... Jeszcze chwilę temu stawiałem na 3 punkty, ale z Alanem w składzie...?
![]()
"(...)Był oskarżony o organizowanie w sezonie 2003/2004 wśród piłkarzy zrzutki pieniędzy, z których później opłacali sędziów pomagających Kolporterowi Koronie w awansie do II ligi. W trakcie śledztwa prowadzonego w ubiegłym roku przez wrocławską prokuraturę obaj przyznali się do winy(...)"
"(...)wciągał w handel meczami i młodych, i starych, i Polaków, i obcokrajowców, i tych, którzy na kupowanie wyników mieli, i tych, którzy nie mieli (tym przecież pożyczał).(...)" |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|