The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 19.10.2016, 20:17. [XIII KOLEJKA] WISŁA Kraków - Bruk Bet Nieciecza, 21 października, godz. 20:30





Wielkimi krokami zbliżą się kolejny mecz w Ekstraklasie. Tym razem naprzeciwko siebie staną dwie drużyny z województwa Małopolskiego. W najbliższy piątek dojdzie, więc do małych derbów Małopolski - Wisła Kraków podejmie przed własną publicznością zespół Bruk Betu Nieciecza. Spotkanie zaplanowano na godzinę 20:30, a na chwilę obecną nie jest jeszcze znany główny rozjemca tego spotkania.

Piątkowe spotkanie transmitowane będzie bezpośrednio na Reymonta 22, a z lekkim opóźnieniem w stacji Canal+ Sport HD. Każdego z osobna gorąco zachęcam do obecności na piątkowym meczu i wsparcia z trybun piłkarzy Białej Gwiazdy. Ostatnie mecze z udziałem naszych piłkarzy pokazują, że emocji i walki do ostatniego gwiazdka arbitra na pewno nie zabraknie. Miejmy jednak nadzieję, że przy wsparciu swoich kibiców Wiślacy losy meczu rozstrzygną zdecydowanie wcześniej.

Zapraszam na krótką zapowiedź przed piątkowym pojedynkiem.


Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Bruk Bet Termalicą Nieciecza:


Sezon 2015/16: 18 października 2015, Wisła Kraków - Bruk Bet Termalica Nieciecza 0:0
Sezon 2015/16: 25 kwietnia 2016, Wisła Kraków - Bruk Bet Termalica Nieciecza 2:2


Historia spotkań obu klubów jest dość uboga. Do tej pory w ramach rozgrywek Ekstraklasy dwukrotnie mierzyliśmy się z popularnymi Słonikami w Krakowie, jednak żadnego z tych spotkań nie udało nam się wygrać. Wszyscy za pewne pamiętają nasze ostatnie spotkanie, kiedy to najpierw Wiślacy w doliczonym czasie gry wyszli na prowadzenie a chwilę później do wyrównania doprowadzili goście po strzale bramkarza - Sebastiana Nowaka. Kuriozalna sytuacja, najpierw wywołała falę śmiechu a z czasem przerodziła się w niedowierzanie, że jesteśmy świadkami tworzącej się na naszych oczach historii.

W najbliższy piątek pojawia się, więc okazja, aby znaleźć receptę na pokonanie Słoni w Krakowie i pokazać, że ostatni mecz był tylko wypadkiem przy pracy. Będzie to zadanie trudne, ale nie niewykonalne.


Wieści z Niecieczy.

Zespół z Niecieczy przed startem nowego sezonu dokonał dość istotnej zmiany, Piotra Mandrysza zastąpił Czesław Michniewicz, który już odcisnął swój ślad na grze zespołu. O ile w zeszłym sezonie zespół momentami prezentował dość toporny i nudny futbol tak w tym sezonie dużo się dzieje w meczach Niecieczy. Dość dobrze radzą sobie w meczach z faworytami mając na rozkładzie m.in. sąsiadkę czy Lechię Gdańsk. Gorzej idzie im zdobywanie bramek przed własną publicznością, bo właśnie zaliczyli 186 minut bez strzelonej bramki w Niecieczy, co nie oznacza, że przestali punktować, bo dwukrotnie bezbramkowo zremisowali.

Na pewno nie można zlekceważyć drużyny popularnych Słoni i podejść do meczu na pół gwiazdka. Dobra gra Bruk Bet zaowocowała tym, że po dwunastu kolejkach podopieczni Michniewicza plasują się na ostatnim miejscu podium tracąc tylko jedno oczko do liderującej drużyny Lechii Gdańsk. Niecieczanie wypracowali sobie już bezpieczną przewagę nad goniącym Zagłębiem Lubin i Arką Gdynia, jest to odpowiednio cztery i sześć punktów.

Słoniki pod lupą TWSD.

Tradycyjnie już, jak przed każdym mecze przedstawię sylwetki najbardziej wartościowych zawodników naszych najbliższych przeciwników.

Krzysztof Pilarz - skorzystał na kontuzji Dariusza Treli i wskoczył na dobre do bramki Bruk Betu, większych błędów nie popełnia i koledzy z blok defensywnego mają do niego zaufanie.

Patryk Fryc - podstawowy obrońca Niecieczan, jeden z dwóch zawodników, którzy w tym sezonie w drużynie rozegrali komplet minut. Dwukrotnie w tym sezonie ukarany żółtą kartką, ma na swoim koncie również jedną bramkę, tyle, że samobójczą.

Roman Gergel - swego czasu przymierzany do Wisły Kraków, prawy pomocnik w końcu trafił do ekstraklasowej drużyny, tylko, że do Bruk Betu. Tam radzi sobie całkiem nieźle, jednak wciąż nie pokazał pełni swoich umiejętności.

Vlastimir Jovanović - sprawdzone nazwisko na polskich boiskach, były zawodnik Korony Kielce, praktycznie od razu wywalczył sobie miejsce w składzie i rządzi i dzieli w drugiej linii Niecieczy. W swoim dorobku Serb ma dwie bramki i jedną asystę.

Vladislavs Gutkovskis - łotewski napastnik okazuje się być strzałem w dziesiątkę, do tej pory do siatki rywali trafił aż pięciokrotnie, co czyni go najlepszym strzelcem zespołu. Do tego Łotysz dołożył jedną asystę.


W drużynie Bruk Betu przed piątkowym meczem panują optymistyczne nastroje. Trener Czesław Michniewicz ma do dyspozycji wszystkich zawodników, nikt nie pauzuje za kartki ani nikt nie narzeka na urazy. Niecieczanie do piątkowego meczu przygotowują się już od poniedziałku. Dziś (środa) mieli wolne, a jutro udadzą się na przedmeczowe zgrupowanie.


Przebłyski dobrej gry, wracamy do gry?

Ostatnie mecze z udziałem Białej Gwiazdy wlały w serca kibiców promyczek nadziei, że może w końcu wracamy na właściwe tory i zaczniemy punktować znacznie lepiej niż na początku sezonu. Nie zmienia to faktu, że nadal jesteśmy na ostatnim miejscu w tabeli a każdy punkt w naszej sytuacji jest na wagę złota. W najbliższy piątek pojawia się kolejna okazja, aby zgarnąć trzy punkty w starciu z Bruk Betem. Na pewno nie będzie to łatwe spotkanie, ponieważ w tym sezonie nasi rywale radzą sobie nadspodziewanie dobrze.

Przygotowania do piątkowej konfrontacji.

Piłkarze Białej Gwiazdy po meczu w Poznaniu dostali jeden dzień wolnego. Jednak już od wtorku rozpoczęli operację Termalica. Trener Wdowczyk ma do dyspozycji wszystkich zawodników i raczej nie należy się spodziewać większych zmian w wyjściowej jedenastce.

Jedyną zmianą może być powrót do składu Pawła Brożka, który w meczu z Lechem wszedł z ławki i strzelił bramkę dającą nam jeden punkt.

Uwaga na kartki!

Niestety coraz większa liczba zawodników zagrożona jest pauzą w kolejnym spotkaniu. Na żółte kartki muszą uważać: Richard Guzmics, Boban Jović, Patryk Małecki, Krzysztof Mączyński oraz Adam Mójta i Denis Popović.

Ostatnio edytowane przez WISŁAZWE : 19.10.2016 o godz. 20:20.
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując
GonzoNS
Socios Wisła Kraków
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków, Nowy Sącz

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 19.10.2016, 20:23
Krakowski słoń wskazał zwycięstwo Wisły, Brożek w doliczonym czasie?
Odpowiedz cytując
St Yabol
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 10.2010
Skąd: Pernambuco

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 19.10.2016, 20:24
No jak się dwóch chociaż z tej grupki wykartkuje (no może poza mójtą -żadna strata) to kolejny mecz może być niezłym eksperymentem
Odpowiedz cytując
crux.a
Senior Member
 
Od: 02.2011
Skąd: ze wsi

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 19.10.2016, 20:47
Mi się marzy taki spokojny meczyk bez historia, z pełną kontrolą: powiedzmy 2-0.
Odpowiedz cytując
ulTraS
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 08.2013
Skąd: małopolska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 19.10.2016, 21:21
Tylko 3 pkt.
Porządna grafika
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków
 
Od: 01.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6
Stary 20.10.2016, 06:55
Patrzac na wyniki w tej smiesznej lidze to smierdzi remisem na odleglosc. Z drugiej strony, zespol z trzeciego miejsca, niepokonany od ilus tam kolejek. Z kim ma przegrac jak nie z druzyna z ostatniego miejsca Oby 3 pkt nasze z wiesniakami.
Powód: jzs
Ostatnio edytowane przez wiesniak842 : 20.10.2016 o godz. 06:55.
Odpowiedz cytując
krzaq12
Senior Member
 
 
Od: 05.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7
Stary 20.10.2016, 07:16
Wygrajmy ten mecz i wydostańmy się w końcu z ostatniego miejsca.
Wypadałoby aby nasi powoli zerowali kartki, niech tylko uważają żeby nie wypadło nam na następny mecz więcej niż 2 zawodników lub para Mączyński Popović bo będzie spory problem.

Typ: 2-1
Odpowiedz cytując
Kaan
Senior Member
 
 
Od: 09.2005
Skąd: NH

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8
Stary 20.10.2016, 08:31
Baaaardzo ciężko o typowanie, z jednej strony ogromna różnica pozycji w tabeli na korzyść Słoni a z drugiej wyrobione przez wiele lat przyzwyczajenie że w meczu z takimi rywalami jesteśmy faworytem...
Ciekawe jak typy bukmacherów

Na marginesie, do kiedy sprzedaż internetowa biletów?


Edit: dziękuję uprzejmie
Ostatnio edytowane przez Kaan : 20.10.2016 o godz. 09:43.
Półśrodki owocują ćwierćrezultatami

To z racji Cracovii i Wisły, na poziom tych drużyn nie ma chyba rady, wieszcz nawet stojąc na rynku, mruczy: Dziady, Dziady. L.J. Kern
Odpowiedz cytując
krzaq12
Senior Member
 
 
Od: 05.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9
Stary 20.10.2016, 08:35
Do jutra, do godziny 15:00.
Odpowiedz cytując
RybaTs
Senior Member
 
Od: 12.2011
Skąd: Nowa Huta

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10
Stary 20.10.2016, 09:31
Kaan napisał(a):Wyświetl post
Baaaardzo ciężko o typowanie, z jednej strony ogromna różnica pozycji w tabeli na korzyść Słoni a z drugiej wyrobione przez wiele lat przyzwyczajenie że w meczu z takimi rywalami jesteśmy faworytem...
Ciekawe jak typy bukmacherów

Na marginesie, do kiedy sprzedaż internetowa biletów?
Wg bet 365 faworytem jest Wisła, kurs na jej wygraną wynosi 2 ,na wygrana słoni 4 ,a na remis 3,2.
Odpowiedz cytując
Herbi1303
Senior Member
 
Od: 05.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 20.10.2016, 09:49
Najwyższy czas wyjść z ostatniego miejsca. Inna opcja niż 3 punkty dla nas nie wchodzi w grę.
Odpowiedz cytując
ABGwislakABG
Senior Member
 
 
Od: 06.2009
Skąd: kmwtw

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12
Stary 20.10.2016, 10:36
10, 1X

Czy tercet BBC strzeli bramkę? Nie.
Anty PO-PiS!!!
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member
 
 
Od: 07.2006
Skąd: czy z kąd? mam dylemat

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13
Stary 20.10.2016, 11:42
ja obstawiam 3:1 dla Wisły 2 Gole Brożek jedna Boguski

Załuska
Jovic-Głowacki-Guzmics-Sadlok
Boguski-Maczyński-Popovic-Małecki
Brożek-Ondrasek
"Ludzie są tacy głupi, że to działa. Niesamowite!" - M.M.
J***Ć pis!!!
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków
 
Od: 01.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14
Stary 20.10.2016, 11:48
Posędziuje nam Paweł Raczkowski z WARSZAWY!!! W dwóch dotychasowych naszych meczach, które sędziował (z Jagą i Petrą, oba wyjazdy), wlepił nam 7 żółtek.
Powód: jzs
Ostatnio edytowane przez wiesniak842 : 20.10.2016 o godz. 11:51.
Odpowiedz cytując
ABGwislakABG
Senior Member
 
 
Od: 06.2009
Skąd: kmwtw

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#15
Stary 20.10.2016, 11:51
s-PiS-ek!!!
Anty PO-PiS!!!
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member
 
 
Od: 07.2006
Skąd: czy z kąd? mam dylemat

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16
Stary 20.10.2016, 12:05
wiesniak842 napisał(a):Wyświetl post
Posędziuje nam Paweł Raczkowski z WARSZAWY!!! W dwóch dotychasowych naszych meczach, które sędziował (z Jagą i Petrą, oba wyjazdy), wlepił nam 7 żółtek.
trzeba było nie faulować!

a tak na serio to rzeczywiście Ci sędziowie z warszawki to nam nie sprzyjają
"Ludzie są tacy głupi, że to działa. Niesamowite!" - M.M.
J***Ć pis!!!
Odpowiedz cytując
krzaq12
Senior Member
 
 
Od: 05.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17
Stary 20.10.2016, 13:21
Cytat:
s-PiS-ek!!!
Może nie spisek ale trzeba uważać bo ten pseudo sędzia rozdaje kartki na lewo i prawo.
Zwłaszcza uważać muszą Mączyński i Popović, którzy zaczęli nam trzymać środek pola.
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18
Stary 20.10.2016, 13:33
0 wymowek, tutaj tylko 3 punkty. Trzeba sie koniecznie wydostac z ostatniego miejsca bo az nie pasuje zeby taka marka jak Wisła Krakow zajmowała ostatnie miejsce. I tak juz dosc długo tam sie znajdujemy. Niech tylko Raczkowski nie probuje byc najbardziej widoczna osoba na murawie.
Odpowiedz cytując
piotek
Senior Member
 
Od: 06.2009
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19
Stary 20.10.2016, 13:39
Tak tylko przypomnę, że akurat po meczu z Płockiem, powinniśmy dziękować sędziemu za brak czerwieni.
Odpowiedz cytując
Vashut
Senior Member
 
Od: 12.2002
Skąd: Kraków Nowy Kleparz

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20
Stary 20.10.2016, 14:13
tak, i za karnego dla Wisły Płock którego widzial tylko sędzia.. (?)
"to miasto zawsze było Semper Fidelis.."
Odpowiedz cytując
St Yabol
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 10.2010
Skąd: Pernambuco

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21
Stary 20.10.2016, 15:07
piotek napisał(a):Wyświetl post
Tak tylko przypomnę, że akurat po meczu z Płockiem, powinniśmy dziękować sędziemu za brak czerwieni.
Akurat w meczu z plockiem nikt na czerwona kartkę nie zasłużył dopóki był na boiksku.
Odpowiedz cytując
arti
Guest
 

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22
Stary 20.10.2016, 18:24
Gorąco wierzę w nasze zwycięstwo jutro i opuszczenie ostatniego miejsca!

Wiem, że to poniżej jest obok tematu meczu, ale chciałem żeby jak najwięcej osób przeczytało i zagłosowało...
http://zikit.krakow.pl/ogolne/204493...cracovia_.html
Moim zdaniem ten przystanek powinien się nazywać Muzeum Narodowe i tak zagłosuję i zachęcam Wszystkich...
Ostatnio edytowane przez arti : 20.10.2016 o godz. 18:33.
Odpowiedz cytując
AS82
Banita
 
 
Od: 07.2005
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#23
Stary 20.10.2016, 19:10
Ciekawe jaki bedzie stan murawy, bo na razie leje i jutro tez ma padać
Odpowiedz cytując
wściekłe pięści węża
Senior Member
 
Od: 02.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#24
Stary 20.10.2016, 19:11
Scenariusz meczu raczej (RACZEJ ) łatwy do przewidzenia. Jak to u Czesława - nudny do wyrzygania futbol, obrona i kontry. Może poza pierwszymi 10- 15 minutami kiedy mogą chcieć nas zaskoczyć. Potem tylko atak pozycyjny z naszej strony, strzały z dystansu i zwracanie uwagi, żeby nie pozwolić im wyjść z kontrą.

Liczę na bramkę z dystansu Krzyśka Mączyńskiego. 2-3 mecze się wstrzeliwuje. Tym razem powinno już wpaść.
Odpowiedz cytując
piotek
Senior Member
 
Od: 06.2009
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25
Stary 20.10.2016, 19:15
St Yabol napisał(a):Wyświetl post
Akurat w meczu z plockiem nikt na czerwona kartkę nie zasłużył dopóki był na boiksku.
Mojta z żółtą faluje w polu karnym, Jović fauluje mijającego go skrzydlowego + kilka mniejszych fauli.
Gdyby sędziemu zależało, żeby nas przekręcić, to z czystym sumieniem mógł dać drugą żółtą któremukolwiek z nich.
Odpowiedz cytując
St Yabol
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 10.2010
Skąd: Pernambuco

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#26
Stary 20.10.2016, 19:45
Ehh, była mowa o tym, że faule nie były na drugie żółte kartki...
Ta w polu karnym też, przypominam że przepisy się zmieniły l
Gdyby... Gdyby babka miała wąsy to by była dziadkiem
Odpowiedz cytując
Herbi1303
Senior Member
 
Od: 05.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#27
Stary 20.10.2016, 20:42
Po uregulowaniu wszystkich zaległości wobec piłkarzy tym bardziej jestem przekonany, że rozegrają dobry mecz i wygrają
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#28
Stary 20.10.2016, 20:46
St Yabol napisał(a):Wyświetl post
Ehh, była mowa o tym, że faule nie były na drugie żółte kartki...
Ta w polu karnym też, przypominam że przepisy się zmieniły l
Gdyby... Gdyby babka miała wąsy to by była dziadkiem
Prawda jest taka że mógł dać żółtą i by się wybronił.

Co do samego meczu - wypadałoby w końcu opuścić ostatnie miejsce. 2-1 po golach Mączyńskiego i Ondraska.
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member
 
 
Od: 06.2006
Skąd: inąd

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#29
Stary 20.10.2016, 20:51
Kurna trzy bramki Zurawski,trzy bramki Frankowski i Wisła ma mistrza Polski xD ,tak mnie cos naszło.

A pozatym to spiąć dupę wszyscy ne mecz ,pomagamy ,wygrywamy i up w tabeli.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
Griszka30KR
Senior Member
 
 
Od: 06.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30
Stary 21.10.2016, 09:05
Herbi1303 napisał(a):Wyświetl post
Po uregulowaniu wszystkich zaległości wobec piłkarzy tym bardziej jestem przekonany, że rozegrają dobry mecz i wygrają
A skąd to info?Ja słyszałem,że znowu zostało to przełożone i po wtorkowym zebraniu z piłkarzami padało zapewnienie ,że będą uregulowane do końca tygodnia ,a nie ,że już są.

Ok,już sprawdziłem źródło.
Powód: dopisek
Ostatnio edytowane przez Griszka30KR : 21.10.2016 o godz. 09:07.
Bednarz=Landryna=......
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:31.