
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#1
|
|
Zasady moderowania tematu
Przedmiotem tego tematu jest dyskusja o tym:
Zasady tworzenia rankingów Ranking klubowy. Ranking klubowy jest zestawieniem klubów wg liczby punktów zdobytych w ciągu 5 lat poprzedzających bieżący sezon. Punkty zdobywane przez kluby w każdym sezonie są sumą:
Ranking Krajowy jest zestawieniem krajów wg liczby punktów zdobytych w ciągu 5 lat poprzedzających bieżący sezon. Punkty zdobywane przez kraje w każdym sezonie są sumą:
|
|
|
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#2
|
|
Za miesiąc z kawałkiem ponownie ruszą rozgrywki pucharowe. Dziś 12 maja nie znamy jeszcze wszystkich klubów, które reprezentować będą Polskę w rozgrywkach Ligi Europy i Ligi Mistrzów. Wiemy jednak, że wśród tych klubów zabraknie Wisły.
To oznacza dla Wisły, że po raz pierwszy od wejścia Cupiała do Wisły, nasza Wisełka nie będzie ujmowana w rankingu w ogóle... Jeśli Wisła w sezonie 2016 /17 zakwalifikuje sie do pucharów, które rozgrywane będa w sezonie 2017/18 to startować będzie z taką liczbą punktów ile wynosi 20% liczby punktów, które ma Polska w rankingu krajowym. 20% z liczby punktów zdobytych przez Polskę nie wystarczy do rozstawienia nawet w drugiej rundzie kwalifikacji Ligi Europejskiej lub Ligi Mistrzów dlatego najpewniejszym sposobem na gre w trzeciej rundzie elimicjai do Ligi europejskiej jest wygranie Pucharu Polski, który premiować będzie zdobywcę Pucharu rozpoczynaniem rozgrywek od trzeciej rundy. Rozpoczynanie rozgrywek w kwalifikacjach do Ligi Europejskiej to przywilej krajów, które w rankingu krajowym zajęły miejsce 16-18 i byłoby dobrze gdyby Polska na koniec rozgrywek pucharowych sezonu 2016/17 zajęła właśnie miejsca w tym przedziale. Czy to możliwe ? Proponuje rzut oka na poniższe zestawienie. ![]() Polska obecnie zajmuje miejsce 21 i od miejsca 18 dzieli Polskę 1,100 punktu. W zeszłym sezonie wśród krajów zajmujących miejsce 15-28 Polska zdobyła drugi wynik dzięki wywalczeniu 5,500 punktu. Uzyskanie takiego wyniku było możliwe dzięki awansowi dwóch klubów do rozgrywek grupowych. Czy awans dwóch klubów do grup jest możliwy ? Na to pytanie będziemy mogli lepiej odpowiedzieć po weekendzie kiedy ostatecznie wyjaśni się kto awansował. Obawiam się jednak, że może być to trudne skoro Pucharowiczami mają być oprócz Legii Piast i Zagłębie, których liczba punktów w rankingu klubowym nie pozwoli najpewniej na rozstawienie nawet w drugiej rundzie eliminacji...
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 12.05.2016 o godz. 19:05.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2007
Offline |
#3
|
|
I Craxa - ale rozumiem że panu ciężko to wpisać na klawiaturze ;] rozumiem.
Słyszałem pogłoski jakoby Legia miała być w tym roku rozstawiona nawet w 4 rundzie EL do LM. To bujda jak mniemam ale nie zaszkodzi spytać. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#4
|
![]() Powód: jzs
Ostatnio edytowane przez wiesniak842 : 16.05.2016 o godz. 05:39.
|
|
|
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#5
|
W tym roku raczej ciężko będzie mi na klawiaturze o sukcesach polskich zespołów tym bardziej, że wśród tych klubów są takie "potęgi" jak Piast, Zagłębie i Pasy. wspomniane potęgi stanowią 3 kluby z 4 polskich klubów w pucharach więc ciężko będzie o dobry wynik tym bardziej, że gdyby przyjąć zasadę rozstawiony wygrywa, nierozstawiony przegrywa to... ![]() Jeśli któraś z potęg awansuje do III rundy to będzie sukces bo będzie wymagał pokonania rozstawionego rywala. O grze w kolejnych rundach kwalifikacji nie piszę bo to graniczy z pisaniem scenariusza filmu Science Fiction. Dla mnie sytuacja w rankingu klubowym, grających w bieżącym sezonie klubów nie ma większego znaczenia więc raczej będę się koncentrował na rankingu krajowym ponieważ ten ranking od tego sezonu decydować będzie o liczbie punktów Wisły i rundzie rozgrywek od których Wisła kiedyś wystartuje.
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 16.05.2016 o godz. 07:01.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2015
Skąd: Kraków
Offline |
#6
|
|
|
|
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#7
|
Awans Legii do grupy LM to 4 punkty bonusowe przekładające się na 1 pkt do rankingu krajowego i 0,200 dla Wisły. Wolałbym by Legia do tej grupy nie awansowała odpadając w IV rundzie gdzie zresztą póki co jest nierozstawiona (by była rozstawiona to 2 z 6 klubów, które mają więcej niż 28,000 pkt musi odpaść) i te cztery punkty zdobyła w dwóch wygranych meczach w grupie LE, których by nie wygrała grając w LM |
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2008
Offline |
#8
|
|
Czy Legia czasem nie ma szans nawet na 2 koszyk w grupie LE?
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 17.05.2016 o godz. 20:16.
|
|
|
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#9
|
To jest forum Wisły Kraków i jako moderator będę miał to na uwadze. Jednak jako moderator będę usuwał lub edytował także wiadomości nie związane z tematem, który brzmi: Ranking klubowy ranking krajowy. Zasady moderowania są w pierwszym poście tematu.
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 17.05.2016 o godz. 20:16.
|
|
|
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#10
|
|
To już niemal pewne, że Legia będzie losowana z II koszyka
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 23.05.2016 o godz. 19:40.
|
|
|
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#11
|
|
Pierwsze cioty za płoty. Tak zawsze zaczynam podsumowanie dwóch pierwszych rund kwalifikacji.
To chyba najgorszy start polskich klubów w pucharach w ostatnich latach. Dlaczego ? Proponuje rzut oka na poniższe zestawienie – ranking krajowy ![]() Powyższe zestawienie ukazuje sytuacje krajów, które zajmują miejsca od 15 do 28. Wśród kilku kolumn jakie ma ta tabela jest kolumna „"Punkty zdobywane w bieżącym sezonie". Kto osiągnął najgorszy wynik ? Niestety Polska… Nie uwzględniam Rumunii, ponieważ rumuńskie kluby poza jednym, który rozegrał tylko jeden dwumecz w ogóle nie zaczęły rozgrywek i stąd tak niski wynik. Innym zestawieniem, które potwierdza kiepski start jest zestawienie ukazujące jak zmienił się dystans Polski do innych miejsc w stosunku do sytuacji sprzed rozpoczęcia rozgrywek ![]() Przede wszystkim Polska spadła z miejsca 21 na 22. Na czerwono zaznaczyłem dystans do krajów, które „gonimy” gdy przekracza on 2,000 punktu, na niebiesko zaznaczyłem dystans gdy Polskę od jakiegoś kraju, który goni Polskę dzieli więcej niż 2,000. Chciałem jeszcze na jedno zwrócić uwagę. Gdyby o wyniku decydowała zasada „rozstawiony czyli ten który jest silniejszy wg rankingu wygrywa a nierozstawiony przegrywa” to sytuacja wyglądałaby tak jak na poniższym zestawieniu : ![]() Jak widzicie : • Polska miałaby po II rundzie kwalifikacji 1,500 punktu czyli o połowę więcej niż zdobyła • Cracovia powinna była awansować a nie odpaść ze słabeuszem • Ale… Zagłębie nie grałoby w III rundzie a gra nadal i to jako rozstawione, które zgodnie z zasadą rozstawiony jako silniejszy wygrywa z nierozstawionym powinno awansować do IV rundy ! Podsumowując nie wykorzystaliśmy wszystkich możliwości do zdobycia punktów do rankingu, Cracovia dała plamę na maxa i ostatecznie mamy 1,000 zamiast 1,500 ale mamy dwa zespoły w III rundzie kwalifikacji a nie jeden i oba na dodatek grają z zespołami, które w tej rundzie były losowane jako nierozstawione. Co do rankingu klubowego. Tylko dla porządku wkleję zestawienie ukazujące zmiany. Niestety jak wiecie nie ma w nim Wisły. Jeśli Wisła będzie startować w pucharach będzie losowana z liczbą punktów równą jednej piątej punktów Polski w rankingu krajowym. Niestety jak widzicie taka liczba punktów póki co powoduje spadek „Polski” jednak to normalne w pierwszych rundach kwalifikacji kiedy to nowe kluby dzięki pojawieniu się w rankingu wraz z gwarantowanymi punktami pocieszenia spychają tych, którzy tych punktów pocieszenia nie mają. Poniżej wspomniane zestawienie. ![]() |
|
|
|
Member
Od: 05.2016
Offline |
#12
|
|
Czyli wychodzi na to, ze Polska potrzebuje punktujacych Wisle, Legie i Lecha co w obecnej sytuacji sportowej przy obecnym formacie rozgrywek nie jest tak oczywiste. Ciekawi mnie tylko jak bedzie prezentowala sie futbolowa mapa Polski gdy format rozgrywek wroci do normalnosci a liga bedzie liczyla sobie juz 18 klubow. Silni beda musieli sie wspinac na szczyty swoich mozliwosci co tydzien by regularnie punktowac bo sredniaki nie oddaja juz meczow bez walki. Za duzo kasy bedzie do zgarniecia by odpuszczac. Futbol powolutku w Polsce zaczyna byc biznesem a to chyba zwiastuje pewna normalnosc w naszej pilce klubowej.
|
|
|
|
Junior Member
Od: 07.2010
Offline |
#13
|
|
Ergo
Piast zrobił co mógł czyli nic Cracovia zawaliła Legia na razie robi to co powinna Na plus Zagłębie które w marnym stylu ale przeszło 2 rundę z szansami na przejście trzeciej |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2004
Skąd: Staszów
Offline |
#14
|
|
Chciałbym żeby Wisła grała taki marny styl jak Zagłębie.
Co do rankingu, Legia jest już pewna gry w fazie grupowej Ligi Europejskiej, Zagłębie ma na to spore szanse, wiele wyjaśni się dziś wieczorem. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2003
Skąd: Mazury- tu też są Wiślacy
Offline |
#15
|
|
Spore szanse rzeczywiście, pierwsza połowa i już 0-2. Polska piłka to dno, potrzebuje Wisly na szczycie.
![]()
Tylko Wisła!
|
|
|
|
Member
Od: 05.2016
Offline |
#16
|
|
No tyle ze w klubie nikt nie odwazy sie powiedziec publicznie ze Wisla gra o puchary w tym sezonie, nie mowiac o mistrzostwie (sic!).
|
|
|
|
Junior Member
Od: 07.2010
Offline |
#17
|
Ale jak sie karnych nie strzela i nie wykorzystuje 100 to się przegrywa Wielka szkoda liczyłem na zdobycz 0.25 do rankingu co dało by nam 1.5 A tak jesteśmy na 31 miejscu w zdobyczy punktowej w tym roku to o czymś świadczy?:( Co do Wisły oczywistym jest aby grała w fazie grupowej przynajmniej LE ale bądźmy realistami |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Offline |
#18
|
|
Panowie a jak to jest z Wisłą w sensie jeżeli udało by się nam zakwalifikować do LE to prawda że w 1 rundzie nie bylibyśmy rozstawieni? A drugie pytanie jakbyśmy walczyli o LM to zaczynaliśmy od 1 rundy z takimi potęgami jak Giblartar Wyspy Owcze ? Wiem wiem marzenia ale po prostu pytam
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2010
Offline |
#19
|
|
Od tego od której rundy się zaczyna to decyduje ranking krajowy. Obecnie Mistrz Polski rozpoczyna od drugiej rundy.
Jeżeli Wisła zakwalifikuje się do kwalifikacji do pucharów to będzie miała duży problem z byciem rozstawioną. ad. Możliwe że w pierwszej rundzie eliminacji do LE była by Wisła rozstawiona.
Ostatnio edytowane przez swiety37 : 29.07.2016 o godz. 12:56.
|
|
|
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#20
|
![]() Zagłębie jest na plus. Miało zdobyć do drugiej rundy 2 pkt i zdobyło na dodatek nie odpadło tylko ciagle jest grze. Legia choć doszła tam gdzie dojśc powinna to jednak miała dwa razy wygrać a wygrała tylko raz i raz zremisowała Piast miał dwa razy przegrać a raz zremisował Cracovia miała dwa razy wygrać a dwa razy przegrała... Wyniki pierwszych dwumeczy LM dają podstawy Legii do tego by liczyć na rozstawienie w IV ostatniej rundzie kwalifikacji do LM |
|
|
|
Member
Od: 05.2004
Skąd: Kurdwanów
Offline |
#21
|
|
Na razie kiepsko to wygląda w tym sezonie.
![]() Jak tak dalej pójdzie to Azerbejdżan nas łyknie. Szkoci to raczej na pewno (Celtic raczej awansuje do LM). Tabela na ten sezon za ostatnie 5 lat. Drużyny na zielono grają w fazie grupowej a brązowo-sraczkowate dołączają w IV rundzie eliminacyjnej LM. ![]() Powód: Zmiana rozmiaru tabel i dodatkowy komentarz dot. kolorów.
Ostatnio edytowane przez Clanowy : 30.07.2016 o godz. 17:21.
|
|
|
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#22
|
|
To już pewne.
Jeśli Legia przejdzie do 4 rundy TO NA PEWNO BĘDZIE ROZSTAWIONA ! |
|
|
|
Member
Od: 04.2005
Skąd: Myślenice
Offline |
#23
|
Ja rozumiem ze będąc kibicem Wisły należało by kibicować by Legia odpadła już z mistrzem Bośni . Jednak łudzimy się że kiedyś odrobimy straty do 15 miejsca ,a to jest według mnie nie realne mając niestety tylko 1 drużynę regularnie grającą w rozgrywkach grupowych . Mamy 4 kluby w eliminacjach i moim zdaniem to wystarczy patrząc na to co przez lata się dzieje . Co da Wiśle czy innym polskim klubą to że będziemy mieć mistrza i wicemistrza w el.Lm skoro z takimi współczynikami ciężko będzie rozstawienie nawet w III rundzie czy to LM czy LE nie mówiąc już o tym że liczba zdobytych punktów dzielona będzie przez 5 a nie 4 .Mające 5 drużyn w eliminacjach Grecja (0.900) i Rumunia (0.600) są na razie największymi przegranymi Odnośnie tych 2,250 to już mielibyśmy 2.500 po awansie do LM a nie jest powiedziane ze Legia nie powalczy o 3 miejsce dające awans do 1/16 LE |
|
|
|
Junior Member
Od: 07.2010
Offline |
#24
|
|
Legia gra z mistrzem Irlandii
o ligę mistrzów Szanse duże Nasza obecna zdobycz punktowa to 1.5 punktu 31 miejsce z europie na teraz w zdobyczy punktowej do rankingu UEFA Jeśli awansuje to 1 punkt za bonus i coś na pewno za mecze w 4 rundzie Nie można wykluczyć że coś tam w fazie grupowej ugra jakieś remisy i z jedno zwycięstwo (bądźmy optymistami) )))Pożyjemy zobaczymy ![]() Trzeba nam klubów co po dobrej grze w ekstraklasie nie sprzedadzą od razu co lepszych albo nie utrzymają składu vide Piast Zagłębie tarmosi polskie zespoły jak chce ale na rynku europejskim klapa Jak kiedyś Żórawski swą pazernością zablokował szanse Wiśle na sukces w europie (zamiast podawać do Kuźby na czystej pozycji koniecznie chciał strzelić bramkę) tak najlepszy piłkarz Zagłębia swą nonszalancją odebrał szanse na awans choć tylko do 4 rundy (niewykorzystany karny) A miało być tak pięknie ![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#25
|
|
Nadchodza kolejne zmiany w Lidze Mistrzow. Bedzie tez mała zmana jezeli chodzi o wspołczynnik klubowy
"Punkty zdobywane przez ligi nie będą już liczyły się do współczynnika poszczególnych klubów (chyba że dorobek zespołu jest niższy niż 20 procent współczynnika krajowego). Wagę będzie odgrywać również "czynnik historyczny", czyli dodatkowe punkty za triumfy w Lidze Mistrzów oraz w Lidze Europy." |
|
|
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#26
|
|
Dziś rusza faza grupowa więc to ostatni dzwonek bym napisał jakieś słowo podsumowujące kwalifikacje.
Na początek ranking krajowy po zakończeniu kwalifikacji. ![]() Na czerwono zaznaczyłem kraje do których Polska traci więcej niż 2,000 a na niebiesko kraje, które do Polski tracą więcej niż 2,000. W ten sposób tworzy się strefa państw "białych", którym z racji dystansu warto się bliżej przyjrzeć. Po pierwsze dwa kraje, które zajmuje najbliższe Polsce miejsca nad Polską tj. Białoruś i Szwecja to kraje, które nie mają już żadnego klubu w grze, kraje, które więcej już nie zdobędą. Podobnie jest z Norwegią, która jest tuż za Polską. Kolejny kraj, który "goni Polskę" to Szkocja, która "w grze" ma tylko grający w Lidze Mistrzów Celtic. Polecam spojrzenie na poniższe zestawienie, które pokazuje ile punktów muszą zdobyć kluby z danego kraju by Polskę prześcignął kraj, który reprezentują oraz pokazuje ile musi zdobyć Polska by jakiś kraj prześcignąć. ![]() Po pierwsze. Dystans dzielący Szkocję od Polski jest na tyle mały, że jeśli Legia nic nie zdobędzie a Celtic raz wygra i raz zremisuje to Szkocja prześcignie Polskę. Na szczęście to nie będzie takie proste bo Celtic w grupie ma Barcelonę, Manchester City i Borussie Mönchengladbach. Po drugie czy Izrael zagrozi Polsce czas pokaże. Ten kraj będzie reprezentowany przez dwa kluby grające w Lidze Europejskiej. Pierwszy z nich losowany był z trzeciego koszyka (więc teoretycznie ma tylko jeden klub słabszy w grupie w którym rozegra dwa mecze), drugi z nich był losowany z czwartego koszyka co oznacza, że teoretycznie jest najsłabszym zespołem w grupie. Jeśli więc tylko ten pierwszy klub wygra dwukrotnie z klubem dolosowanym z czwartego koszyka to nie wystarczy to do prześcignięcia Polski. Czy kwalifikacje były dla Polski udane ? To trudne pytanie bo zgodnie z zestawieniem stworzonym o zasadę rozstawiony wygrywa a nierozstawiony przegrywa przebieg wyników powinien był się ułożyc w sposób ukazany na poniższym zestawieniu. Niestety okazało się, że dwa kluby, które miały być rozstawione odpadły i Legia w IV rundzie kwalifikacjido LE była rozstawiona... ![]() Gdyby wyniki faktyczne były zgodne z powyższym zestawieniem Polska w kwalifikacjach zdobyłaby 2,000 tymczasem Polska zakończyła te kwalifikacje z wynikiem 2,875. Dla Polski to oznacza, że najpewniej nie zdobędzie już żadnego punktu do rankingu. Gdyby Legia zakwalifikowała się do LE byłaby losowana z drugiego koszyka co oznacza, że zgodnie z zasadą rozstawiony wygrywa - nierozstawiony przegrywa wywalczyłaby 2 miejsce i zdobyłaby dodatkowe 2,000 za cztery zwycięstwa... Dlatego też dla Polski awans Legii do LM oznacza, że Polska najpewniej zakończy ten sezon z wynikiem 2,875 podczas gdy z Legią grającą w LE Polska najpewniej zdobyłaby 3,875 (2,875 - 1,000, które obecnie jest wliczane za punkty bonusowe + 2,000 za 4 zwycięstwa) Dla osób, które interesuje ranking klubowy polecam poniższe zestawienie. ![]() To smutne dla Wiślaka zestawienie bo po raz pierwszy od prawie 20 lat w tym zestawieniu nie ma Wisły. Sytuacja, każdego polskiego klubu, który tak jak Wisła jest poza rankingiem po kwalifikacjach się pogorszyła. Zarówno w porównaniu z rankingiem klubowym 2016 jak i z sytuacja sprzed kwalifikacji taki klub jak Wisła spadł o prawie 30 miejsc... |
|
|
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#27
|
|
Ranking krajowy po I kolejce:
![]() Polska nadal jest na 21 miejscu a kraje, które gonimy lub, które Polskę gonią mają nadal taki sam dystans do Polski. ![]() Zmiany w rankingu krajowym obrazuje poniższe zestawienie. ![]() |
|
|
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#28
|
|
Po drugiej kolejce, w której grał tylko jeden polski zespół, który jak zwykle dał ciała sytuacja Polski nie mogła się zmienić na plus. Mogła się tylko pogorszyć bo gdy inni zdobywają punkty a Mistrz Polski jest dobrym wujkiem grającym po to by inni strzelali mu gole to trudno by było inaczej.
Obecną sytuacje w rankingu obrazuje poniższe zestawienie. ![]() Polska ciągle utrzymuje 21 miejsce ale spojrzenie na poniższe zestawienie uświadamia, że powoli to miejsce staje się zagrożone bo tylko jedno zwycięstwo Celticu dzieli Szkocje od wyprzedzenia Polski… ![]() Napisałem, że Polska utrzymuje swoje miejsce. To najlepiej widać na kolejnym zestawieniu. Utrzymuje miejsce, które zajmuje od początku tegorocznych rozgrywek w rankingu krajowym 2017. Jeśli jednak porównamy 21 miejsce tak ukochane w tym sezonie przez Polskę z miejscem, które zajmowała w rankingu krajowym 2016 to nagle okaże się, że Polska spadłą o trzy miejsca… ![]() No i na koniec ranking klubowy. Tu też wszyscy spadają bo jak żaden klub nie zdobywa punktów a inni owszem to oczywistym jest, że Ci inni wyprzedzają tych co nie grają lub grają tak jak Legia Warszawa… ![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2003
Offline |
#29
|
Jakbyś miał chwilę to proszę o taką symulację. Chodzi mi oczywiście o ranking krajowy, nie klubowy. Co się bardziej opłaca, pod względem punktów, nie kasy rzecz jasna. ![]()
Ddf
|
|
|
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#30
|
Legia w IV rundzie kwalifikującej w jednym meczu zremisowała, w drugim zremisowała co oznacza, że w IV rundzie łącznie zdobyła 1,5. Te 1,5 podzielone przez 4 dały Polsce 0,375 Gdyby Legia odpadła w IV rundzie to byłoby to efektem albo mniejszej wygranej Legii niż wygrana Dundalka w drugim meczu co dawałoby 1 punkt do rankingu podzielony przez 4 czyli 0,250 Oczywiście możnaby na tej zasadzie zrobuć jeszcze warinat z jednym remisem i przegraną to dawałoby 0,125 Możemy więc założyć, że Legia odpadła w wersji mniejsza wygrana Legii w pierwszym meczu niż wygrana Dundalka w drugim meczu to oznacza stratę 0,125 dla rankingu krajowego w stosunku tego co Legia zdobyła. Awansując do LM Legia dostała 4 punkty bonusowe co przełożyło sie na 1,000 do rankingu krajowego. To oznacza, że Legia gdyby nie awansowała do LM to Polska zdobyłaby o 1,125 mniej punktu. Jak musiałoby pójśc Legii w LE by zdobyła tyle samo dla polskiego rankingu krajowego ? 1,125 x 4 = 4,5 punktu. Ponieważ w rozgrywkach grupowych za remis dostaje się 1 pkt a za zwycięstwo 2 więc odrobienie 4,5 wymaga dwóch wygranych i remisu co najmniej... |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|