The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Zamknięty temat
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
momo
Senior Member
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 22.08.2016, 12:53. Pomoc finansowa dla Wisły ze strony kibiców
Witam,
w tym temacie chce podyskutować na temat możliwych form pomocy dla Wisły.

Na tym forum pisałem już o takim pomyśle:
Plan działania.
1. Akcja na fb, tt i petycja które ma na celu niezobowiązujące zebranie liczby chętnych do finansowego wspierania klubu w sposób ciągły.
2. Po zebraniu dużej grupy ludzi zaczynamy to ubierać w ramy formalno-prawne
3. Nowy 'twór' działa na zasadzie:
- kibic rejestruje się z imienia i nazwiska na stronie i deklaruje wpłaty
- przy deklaracji jasno określa cel na który mają być przeznaczone jego pieniądze
- wybiera np. z:
a) Akademia
b) Opłaty za użytkowanie stadionu
c) Opłaty licencyjne
same 'czyste' rzeczy by każdy kibic był pewien iż jego środki są przeznaczane na funkcjonowanie klubu, a nie trafiają do kieszeni właściciela, lub nie są 'przejadane' przez administrację.
Cała sytuacja jest regulowana umową pomiędzy tym nowym 'tworem' a Klubem, Klub zapewnia transparentność środków przekazanych od kibiców.
W kwestii obsługi, nie potrzeba sztabu ludzi do zrobienia tego, wystarczy trzech - prawnik (podpisanie umów), finansista (zawarcie umowy z bankiem) i informatyk w celu stworzenia portalu.
Mamy XXI wiek. Tak, dobrze zorganizowany portal będzie potrafił ogarnąć płatności masowe, przeksięgowania do klubu, rejestracje użytkowników, blokowanie/odblokowywanie dostępu przy wpłatach, transparentność finansów w postaci zestawień ile zostało wpłacone, ile i na jaki cel wpłynęło do klubu.
Nie widzę tu konfliktu interesów z kimkolwiek, ludzie wpłacają na określony cel funkcjonowania klubu
- z czasem gdy już sytuacja się unormuje będzie można rozmawiać z władzami o pewnych przywilejach wynikających z dofinansowania Klubu przez kibiców. Ale na razie myślmy o Wiśle nie o zniżce na kiełbasę na stadionie.

To jest mój pomysł o którym z każdym porozmawiam.


Poza tym wszelkie inne formy pomocy jakie macie na myśli - piszcie tutaj. Po to jest ten temat by stworzyć najskuteczniejszy sposób pomocy Klubowi.
Proszę o konkretne i rzeczowe wpisy, ze strony administracji forum mam obietnicę ścisłego moderowania tematu.

Z Wiślackim pozdrowieniem
M.
Herbi1303
Senior Member
 
Od: 05.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 22.08.2016, 13:26
Myślę, że pomysł bardzo ciekawy i zarazem bardzo dobry, zwłaszcza w obecnej sytuacji, gdzie sekcja piłkarska potrzebuje każdej złotówki. Organizacja ta ma jedynie sens, jeśli wszystko będzie transparentne, każdy wpłacający wie na co przekazał swoje grosze.
suikoden
Banita
 
Od: 03.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 22.08.2016, 13:33
kazda forma generujaca kasa na start dl TS to szansa na wypracowanie stałego systemu finasowania WISŁY
bob85
Senior Member
 
Od: 10.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 22.08.2016, 14:08
Proponowalbym mimo wszystko fans4club, kolejna edycja oczywiscie zeby jak najwieksze przychody byly to bez organizacji meczu itd, by klub jak najwiecej zarobil na czysto.
KOMINEK
ANAJNARAB
 
 
Od: 05.2004
Skąd: od siebie

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 22.08.2016, 14:44
Zapał w narodzie jest wielki. Postanowiłem to jakoś uporządkować i stworzyć dwa tematy jeden gdzie można dawać konkretne propozycje pomocy. Drugi dyskusyjny. Posty z innych tematów dotyczących pomocy poprzyklejałem.

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Zamknięty temat

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:15.