The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
dynek.pl
Senior Member
 
 
Od: 03.2003
Skąd: Sandomierz/Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#121
Stary 07.12.2015, 10:35
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Ja widziałem takie same chęci, jak z Pasami. Należę do tej grupy, która zarzuca wielu naszym piłkarzom brak jakości, a nie zaangażowania. Dzisiaj Legia zagrała po prostu jeden z najsłabszych meczów w tym sezonie, dzięki czemu optyka spotkania jest inna niż po derbach, kiedy było po prostu trudniej.

Paradoksalnie w naszym wykonaniu też była to jedna z największych kopanin w sezonie, ale tego akurat mogliśmy się spodziewać po ostatnich kontuzjach, kartkach i posunięciach właściciela.
Dla mnie tez bez roznicy, a nawet bylo gorzej. Wtedy przegralismy 1:2 z lepsza druzyna ale mielismy przynajmniej jakies sytuacje wynikajace z akcji. Dzisiaj 0:2 z druzyna gorsza ale bez sytuacji bramkowych ale zwalam to na karb slabszego skladu.
Gdybysmy mieli gonic jak z craxa caly mecz to wygladalo by podobnie. Wtedy kiedy musielismy atakowac widoczny byl brak sil w 60-70 minucie. Gdy brakuje sil to latwiej jest sie jednak bronic dlatego dzisiaj sie tak nie rzucalo w oczy. Przez wiekszosc meczu wynik nie byl negatywny wiec takie wrazenia nie sa tak negatywne jak po derbach - ot zaburzona percepcja
Puchar jest na5z!
Odpowiedz cytując
Gwiaździsty
Senior Member
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#122
Stary 07.12.2015, 10:40
"Dzięki za walkę" po końcowym gwizdku to chyba jakiś żart. Zaledwie 2 tygodnie po mega kompromitacji derbowej, piłkarze zostali pogłaskani po główce za to, ze biegali. Następnym razem będzie chyba "Dzięki za wyjście" (na murawę).
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 06.2005
Skąd: z boiska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#123
Stary 07.12.2015, 10:43
piotek napisał(a):Wyświetl post
Wiązadła raczej nie poszły. Mimo wszystko mógł chodzić, nawet coś tam truchtal.
a miałeś zerwane ze wiesz jak jest ?
Bo ja miałem 2 razy i za kazdy razem jeszcze chciałem grać, ba nawet biec jako-tako się dało.
Imho dostał tak żeby było po ACL, zobaczymy co pokaza badania.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member
 
Od: 08.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#124
Stary 07.12.2015, 12:36
Gwiaździsty napisał(a):Wyświetl post
"Dzięki za walkę" po końcowym gwizdku to chyba jakiś żart. Zaledwie 2 tygodnie po mega kompromitacji derbowej, piłkarze zostali pogłaskani po główce za to, ze biegali. Następnym razem będzie chyba "Dzięki za wyjście" (na murawę).
Chyba mecz derbowy byl tydzien temu. Czarny tydzien nastapil. 3 porazki z rzedu i to z jakimi druzynami
Odpowiedz cytując
arti
Guest
 

Ignoruj użytkownika Pomoc
#125
Stary 07.12.2015, 20:21
bódyń napisał(a):Wyświetl post
Chyba mecz derbowy byl tydzien temu. Czarny tydzien nastapil. 3 porazki z rzedu i to z jakimi druzynami
Rozchmurz się, będzie dobrze...
"...Jestem przekonany, że drużyna nie zwolni tempa..." - powiedział tzw. trener po dwóch wtopach.
Odpowiedz cytując
Rafal-SWL
Senior Member
 
 
Od: 09.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#126
Stary 07.12.2015, 20:58
Wy płaczecie że Bartosz zagrał tylko 70 min. że nie można go jeszcze chwalić, tymczasem Legia chce nam ukraść Handzlika:

http://legia.net/wiadomosci,63294-le...ndzlikiem.html


Odpowiedz cytując
bob85
Senior Member
 
Od: 10.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#127
Stary 07.12.2015, 23:17
No chyba raczej nie
https://twitter.com/BL_1916/status/672717547800764416
Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#128
Stary 08.12.2015, 00:35
Rafal-SWL napisał(a):Wyświetl post
Wy płaczecie że Bartosz zagrał tylko 70 min. że nie można go jeszcze chwalić, tymczasem Legia chce nam ukraść Handzlika:

http://legia.net/wiadomosci,63294-le...ndzlikiem.html
Ukraść ? Bzdury.

Bedzie chciał to pójdzie, nie bedzie chciał to zostanie. Wszystko zależy od niego. Zresztą człowiek powinien uczyć się od najlepszych a piłkarz? tutaj nawet nie ma o czym mówić.
Bo czego on może się nauczyć od takiego patałacha Jankowskiego czy ....usia Boguskiego? Chyba tylko przepijania kolejnych przelanych naszych goryczy.

My to jesteśmy teraz warzywniakiem osiedlowym a oni butikiem. Do nich na zakupy przychodzą goście z kasą a do nas przychodzą na krechę, po haracz , coś rozdupcyć lub zadupcyć...choć chyba wszystko, co było cenne zostało dawno roztrwonione.
Ostatnio edytowane przez Dariook : 08.12.2015 o godz. 00:43.
Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA.

Cytat:
To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.
Radek Sobolewski
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 06.2005
Skąd: z boiska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#129
Stary 08.12.2015, 08:46
Kolano Jovica niby tylko stłuczone.
Dzięki Bogu !
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
0 22
Senior Member
 
 
Od: 05.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#130
Stary 08.12.2015, 10:39
Dość dokładnie śledzę rywalizację Legii z Wisłą od mniej więcej 1998 roku. Dokładnie od tego meczu http://www.90minut.pl/mecz.php?id_mecz=69510

Szczerze mówiąc poza meczem chyba w 2004 roku i 0-2 nie pamiętam równie słabego meczu Legii przy Reymonta. Wtedy Żurawski strzelił z karnego, a potem Kłos z bańki (albo odwrotnie Żurawski na 2-0). Skończyło się 0-2, a mogło 0-8.

Fatalny mecz i trzy punkty. Co się z tą Wisłą porobiło.. Nawet trochę żal.
Habemus Dubletum

LEG14


White Star Awards w kategorii:

Innowierca roku 2009
Innowierca roku 2011

Odpowiedz cytując
wściekłe pięści węża
Senior Member
 
Od: 02.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#131
Stary 08.12.2015, 10:55
Dariook napisał(a):Wyświetl post
Ukraść ? Bzdury.

Bedzie chciał to pójdzie, nie bedzie chciał to zostanie. Wszystko zależy od niego. Zresztą człowiek powinien uczyć się od najlepszych a piłkarz? tutaj nawet nie ma o czym mówić.
Bo czego on może się nauczyć od takiego patałacha Jankowskiego czy ....usia Boguskiego? Chyba tylko przepijania kolejnych przelanych naszych goryczy.

My to jesteśmy teraz warzywniakiem osiedlowym a oni butikiem. Do nich na zakupy przychodzą goście z kasą a do nas przychodzą na krechę, po haracz , coś rozdupcyć lub zadupcyć...choć chyba wszystko, co było cenne zostało dawno roztrwonione.
Rozpłacz się.

Jakoś zadupia typu Lubin czy inne Podbeskidzia są w stanie utrzymać swoich wychowanków/ młodych piłkarzy u siebie, tylko u nas jest koniec świata i łolaboga, warzywniak osiedlowy i wszyscy uciekają. Za to w Legii są idealne warunki do rozwoju młodego piłkarza co pokazał ich skład na meczu z nami.

Tę sytuację można odwrócić, bo skoro piłkarz ma się od kogoś uczyć w danym klubie, to znaczy, że raczej nie wygryzie tego kogoś ze składu. Gdzie będzie miał większe szanse pograć jeśli nie w mającej problemy kadrowe Wiśle? Wystarczy tylko (i aż) trener, który nie będzie się bał postawić na młodych.
Ostatnio edytowane przez wściekłe pięści węża : 08.12.2015 o godz. 10:59.
Odpowiedz cytując
Revolver
Senior Member
 
 
Od: 05.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#132
Stary 08.12.2015, 11:10
^^ Jak już pisałem...

A tam, niech lepiej zostanie w Wiśle, gdzie będzie przyspawany do ławki do 24-ego roku życia, aż jakiś wizjoner typu Smuda albo Moskal stwierdzi, że już jest gotowy wchodzić na ostatnie 3 minuty, bo przecież Boguskiemu plac się należy za zasługi.

Szkoda tych chłopaków. Założę się, że chcieliby zostać, bo Wisła coś dla nich znaczy, ale perspektywy grania nie mieli tu ostatnio żadnej.

Nie twierdzę, że Handzlik, Bartosz albo Kuczak to mega talenty, które opchniemy za 4 lata do Borussii Dortmund za kilka baniek, ale NAWET jeżeli mają być z nich solidni ligowi rzemieślnicy, to takich też potrzebujemy! Ostatnio w Zadupiu Lubin 90 minut zagrał niejaki Paweł Żyra, rocznik 1998. U Paprykarzy pełny mecz rozegrał Marcin Listkowski, też 17 lat. W Ruchu regularnie plac ma Mariusz "Moskal nie ma napastników" Stępiński i paru innych chłopaków ledwo z dwudziestką na karku. Tylko biedaczek Kazio nie miał kim grać i dał się powyższym drużynom wyprzedzić. I nie tylko im.

Czas w końcu obalić ten mit. MAMY piłkarzy, nie mieliśmy tylko ostatnio trenerów, którzy mieliby jaja na nich postawić. "Bo Boguś z Jankesem dobrze na treningach klepią i super piłeczka chodzi od nogi do nogi."
Odpowiedz cytując
wściekłe pięści węża
Senior Member
 
Od: 02.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#133
Stary 08.12.2015, 11:34
Problem jest szerszy i silenie się na sarkazm w niczym tu nie pomoże. Abstrahując od tego, że Moskalowi nie jesteś godny nosić butów, więc z szacunkiem.

W mniejszych klubach grywają młodymi, bo presja na trenerze jest mniejsza i ci nie boją się zaryzykować. U nas niezależnie od tego ile w klubie jest kasy Cupiał chce przede wszystkim wyników, a strategia długofalowa jest na drugim miejscu. Nie usprawiedliwiam Moskala, bo sam też jest winny, że na młodzież nie tyle nie postawił, co ją zaniedbał, ale jestem też w stanie go zrozumieć, bo miał nad sobą szefa w osobie Cupiała, którego obecność nie pomaga w niczym.

Tak jak mówię- wystarczy tylko i aż trener, który na jednego czy drugiego młodego zawdonika postawi, a wtedy ci nie będą mieli powodów odchodzić.

Stępińskiego Moskal chciał zatrzymać, ale sam Mariusz mówił, że przecież w Wiśle jest Brożek, a od śmierdzieli chwilę wcześniej odszedł Visniakows, więc dobrze wykombinował, że tam będzie miał pewny plac, a w Wiśle konkurencję z nieco już leciwym, ale wciąż topowym napastnikiem tej ligi. A skoro nie było też skąd wziąć argumentu finansowego, to skończyło się na Stępińskim w Chorzowie.
Odpowiedz cytując
Revolver
Senior Member
 
 
Od: 05.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#134
Stary 08.12.2015, 11:46
wściekłe pięści węża Jaka presja wyniku? To absolutnie nie jest tutaj relewantne. Jeżeli Boguski albo Jankowski kopią się po czołach przez 70 minut, a Guerrierowi się akurat nie chce, to chcesz powiedzieć, że to "presja wyniku" nakazuje trenerowi trzymać ich na siłę na boisku zamiast wpuścić Marszalika, Kuczaka albo Handzlika? Przepraszam, ale ze strony trenerów to bardzo wąskie i ograniczone myślenie.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#135
Stary 08.12.2015, 12:39
Myślę, że w całej tej swojej niedoli trener liczy na "doświadczenie" piłkarzy typu Boguski i Jankowski. Jak tu ryzykować wprowadzanie młodych, kiedy za najmniejsze potknięcie grozi wylot? Jeden młody odpali, dwóch kolejnych popełni rażące błędy, które spowodują przegraną - tego boi się trener u nas i dlatego stawia na pseudokopaczy z obyciem ligowym.
Ostatnio edytowane przez Patryko : 08.12.2015 o godz. 12:42.
Odpowiedz cytując
PlayLikeAPro
Senior Member
 
Od: 11.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#136
Stary 08.12.2015, 13:12
Broniszeswki nie ma nic do stracenia. Jego i tak zastąpią... A jak by odpalili to miał by tą nikła szanse zostac na tym stołku.
Odpowiedz cytując
Revolver
Senior Member
 
 
Od: 05.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#137
Stary 08.12.2015, 13:24
Patryko napisał(a):Wyświetl post
Myślę, że w całej tej swojej niedoli trener liczy na "doświadczenie" piłkarzy typu Boguski i Jankowski. Jak tu ryzykować wprowadzanie młodych, kiedy za najmniejsze potknięcie grozi wylot? Jeden młody odpali, dwóch kolejnych popełni rażące błędy, które spowodują przegraną - tego boi się trener u nas i dlatego stawia na pseudokopaczy z obyciem ligowym.
Ja to doskonale rozumiem, ale po pierwsze, kiedy niby młodzi mają się ogrywać i zdobywać to obycie ligowe? Po drugie, Boguski i Jankowski są tak rażąco podatni na błędy, że momentami sami wyglądają, jakby grali w E-Klasie swój czwarty mecz. Jeżeli wystawi się w meczu od razu 3-4 młodych, to prawdopodobnie skończy się to źle, ale od dawna nie jestem w stanie zrozumieć, co stoi na przeszkodzie, żeby dać 20-30 minut jednemu chłopakowi. Dać mu szansę i powoli wkomponowywać go w pierwszą drużynę. ZWŁASZCZA, że nie wiemy jak kadrowo będzie wyglądał przyszły sezon, czy się Boguski znowu nie rozkraczy itd. Nagle może się okazać, że trener (obojętnie kto nim zostanie) będzie zmuszony grać chłopakami, którzy mają rozegranych łącznie po kilkanaście minut w lidze, bo jego poprzednicy nie dawali im szans.

Nie wymagam kadrowej juniorskiej rewolucji, tylko przynajmniej odrobiny perspektywicznego myślenia.
Odpowiedz cytując
wściekłe pięści węża
Senior Member
 
Od: 02.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#138
Stary 08.12.2015, 14:27
Revolver napisał(a):Wyświetl post
wściekłe pięści węża Jaka presja wyniku? To absolutnie nie jest tutaj relewantne. Jeżeli Boguski albo Jankowski kopią się po czołach przez 70 minut, a Guerrierowi się akurat nie chce, to chcesz powiedzieć, że to "presja wyniku" nakazuje trenerowi trzymać ich na siłę na boisku zamiast wpuścić Marszalika, Kuczaka albo Handzlika? Przepraszam, ale ze strony trenerów to bardzo wąskie i ograniczone myślenie.
Ja to wiem, ty to wiesz. Z tym, że jest po meczach. Przed meczami zawsze jest cień szansy, że np. Jankowski zagra jak w Białymstoku, a Guerrier jak w Poznaniu latem.

Nie usprawiedliwiam Moskala i zgadzam się, że takie traktowanie młodzieży i taki tok myślenia były największymi jego błędami, ale próbuję zrozumieć czym się kierował i to jest jedyne uzasadnienie, które przychodzi mi do głowy.

Oby przypadek Bartosza w meczu z Legią sprawił, że w kolejnym spotkaniu zamiast bezproduktywnego DG77 zobaczymy np. Kuczaka a Handzlik czy Marszalik dostaną więcej czasu niż doliczone 35 sekund.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#139
Stary 08.12.2015, 14:27
Myślę, że dobrym momentem na ogrywanie młodzieży byłby okres po zakwalifikowaniu się do górnej ósemki. Na mistrzostwo raczej nie ma co liczyć, koszt ogrywania naszego narybku można wtedy przeliczyć na ok. 200 tyś. PLN za każde wyższe miejsce w tabeli na koniec sezonu (taką mniej więcej kwotę widziałem kiedyś w artykule na temat podziału puli z tytułu praw TV).
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#140
Stary 08.12.2015, 17:23
Patryko napisał(a):Wyświetl post
Myślę, że dobrym momentem na ogrywanie młodzieży byłby okres po zakwalifikowaniu się do górnej ósemki. Na mistrzostwo raczej nie ma co liczyć, koszt ogrywania naszego narybku można wtedy przeliczyć na ok. 200 tyś. PLN za każde wyższe miejsce w tabeli na koniec sezonu (taką mniej więcej kwotę widziałem kiedyś w artykule na temat podziału puli z tytułu praw TV).
Nie ma lepszego czasu na ogrywanie młodzieży (w ilości 1-2 max w pierwszym składzie) jak TU i TERAZ. Oczywiście w sytuacji gdy mamy całą plejadę beznadziejnych graczy bez ambicji i zupełnie pustą ławkę rezerwowych. Jak pokazał Bartosz ambicją i wybieganiem można zrobić więcej dla drużyny niż "doświadczony" gracz taktycznie i technicznie lepszy (w teorii lepszy).

Mówiąc cały czas JUTRO, w rundzie finałowej, w następnym sezonie itp brniemy w błędne koło. Takie jutro nie nastąpi nigdy, a młodzi uciekną do Legii, Lecha i za granice.

Poza tym. Mecze w rundzie zasadniczej są za 1,5 pkt, a w finałowej za 3 pkt.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 08.12.2015 o godz. 17:25.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 06.2005
Skąd: z boiska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#141
Stary 08.12.2015, 17:33
póki co jeden ,za którym troche forum płakało, uciekł do Kielc. Ile tam strzelił tych goli bo sie pogubiłem? I czemu wymieniasz topowe druzyny z Polski do których mają uciec? Równie dobrze mogłeś wymienić Milan, Inter i Żiline...
A co do tego ze ambicja i wybieganiem mozna zrobic wiecej to oczywiście zgadzam się w 100%. Pytanie brzmi na ile to starczy ? Kojarzysz Błetkitnych z Pucharu Polski
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#142
Stary 08.12.2015, 19:51
szprotson napisał(a):Wyświetl post
póki co jeden ,za którym troche forum płakało, uciekł do Kielc. Ile tam strzelił tych goli bo sie pogubiłem? I czemu wymieniasz topowe druzyny z Polski do których mają uciec? Równie dobrze mogłeś wymienić Milan, Inter i Żiline...
A co do tego ze ambicja i wybieganiem mozna zrobic wiecej to oczywiście zgadzam się w 100%. Pytanie brzmi na ile to starczy ? Kojarzysz Błetkitnych z Pucharu Polski
I oczywiście wiesz już na pewno, że ten sam Zając już nic w życiu nie osiągnie? Oczywiście rozegrał te 15 spotkań w Kielcach za piękne oczy.

Od czegoś trzeba zacząć. W końcu nie wymagajmy od 19-latków 5 lat doświadczenia w seniorskiej piłce.

Dodałbym też więcej fajnych cech Bartosza poza ambicją i wybieganiem, ale zgadzam się że zagłaskać chłopaka nie ma co. Byle by tylko nie popaść w skrajność i kazać chłopakowi czekać na następny występ kolejne 1,5 roku. Póki co miło było usłyszeć z jego ust po tym meczu, że przez ostatni rok prezentował bardzo słabą formę. Takiej samokrytyki brakuje 90% naszych obecnych piłkarzy.

Jak ma biegać jak charpagan po skrzydle i serwować nam takie wrzutki jak z Legią to dałbym mu i szansę przed Joviciem na skrzydle. Jak Broniszewski chce faktycznie pokazać, że mu na chłopaku zależy to po tym dobrym występie da mu chociaż te 20 minut w kolejnym meczu. Promujmy w końcu dobre występy, a nie ciągłą miernotę i olewactwo. (nazwiska już sobie daruję).
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:48.