
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
![]() Przed nami kolejne ligowe starcie. Już w najbliższy piątek Wisła Kraków podejmie na własnym stadionie zespół Ruchu Chorzów. Oba zespoły w ostatniej kolejce zainkasowały komplet punktów. Biała Gwiazda pewnie ograła w Białymstoku miejscową Jagiellonię, a chorzowianie skromnie pokonali Śląsk Wrocław. Oba zespoły dzieli w tabeli tylko jeden punkt, więc piątkowy pojedynek zapowiada się interesująco. Miejmy nadzieję, że będziemy świadkami historii i Wisła za panowania Kazimierza Moskala, wygra w końcu dwa spotkania z rzędu. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:30, transmisję z Reymonta przeprowadzi stacja Canal+ Sport. Zapraszam na krótką zapowiedź piątkowego spotkania. Terminarz XIV kolejki Ekstraklasy: 30.10.2015 18:00 Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 20:30 Górnik Łęczna - Cracovia 20:30 Wisła Kraków - Ruch Chorzów 31.10.2015 15:30 Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 18:00 Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 20:30 Śląsk Wrocław - Lech Poznań 2.11.2015 18:00 Korona Kielce - Termalica Nieciecza 20:30 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Ruchem Chorzów: SEZON 2007/08: 5 kwietnia 2008, 20: 15 - Wisła Kraków - Ruch Chorzów 2: 0, Paweł Brożek 32, Tomas Jirsak 72 SEZON 2008/09 2 listopada 2008, 17: 00, Wisła Kraków - Ruch Chorzów 2: 0, Paweł Brożek 13, Junior Diaz 44. SEZON 2009/10* 1 sierpnia 2009, 15: 30, Wisła Kraków - Ruch Chorzów 2: 0, Arkadiusz Głowacki 20, Wojciech Łobodziński 24. SEZON 2010/11 4 marca 2011, 20: 00, Wisła Kraków - Ruch Chorzów 3: 1, Andraż Kirm 17, Tomas Jirsak 50, Maor Melikson 80 - Wojciech Grzyb 49. SEZON 2011/12 25 września 2011, 17: 00, Wisła Kraków - Ruch Chorzów 3: 2, Dudu Biton 42, Andraž Kirm 72, Júnior Díaz 82 - Igor Lewczuk 56, Maciej Jankowski 75 SEZON 2012/13 24 maja 2013, godz. 18: 00, Wisła Kraków – Ruch Chorzów 1: 1, Osman Chavez 14 – Filip Starzyński 2 (karny) SEZON 2013/14: 8 marca, sobota 18: 30, Wisła Kraków – Ruch Chorzów 0: 1, Grzegorz Kuświk 52 SEZON 2014/15: 10 sierpnia 2014, 18:00, Wisła Kraków – Ruch Chorzów 2:2, Rafał Boguski 18 (k), Paweł Brożek 83 - Daniel Dziwniel 43, Michał Efir 73 Jak pokazuje powyższa statystka Wisła przed własną publicznością ostatni raz wygrała z Ruchem w 2011 roku, od tej pory chorzowianie z Krakowa wyjeżdżali zawsze ze zdobyczą punktową. Czas najwyższy zmienić tą niekorzystną dla Białej Gwiazdy statystykę i wygrać w piątek! Z obozu rywali. Chorzowianie aktualnie plasują się na dziesiątym miejscu w tabeli. Strata punktowa od Białej Gwiazdy wynosi tylko jeden punkt. Ewentualne zwycięstwo pozwoli podopiecznym Waldemara Fornalika na złapanie kontaktu z czołówką tabeli, porażka natomiast może oznaczać dla Niebieskich spadek o kilka pozycji. Ruch nie imponuję na wyjazdach do tej pory ekipa z Górnego Śląska z wojaży po Polsce przywiozła raptem cztery oczka. Jedyne zwycięstwo Niebiescy odnieśli w Kielcach z Koroną. Miejmy nadzieję, że w piątek nie poprawią swojego wyjazdowego dorobku i z Grodu Kraka wyjadą z zerowym kontem. Trener Waldemar Fornalik podczas piątkowego meczu będzie mógł skorzystać ze wszystkich swoich zawodników. Nikt nie narzeka na urazy oraz nikt nie jest zmuszony pauzować za nadmiar żółtych kartek. Spodziewać się, więc można, że szkoleniowiec wystawi najmocniejszą jedenastkę i tanio skóry na Reymonta nie sprzeda. Do meczu chorzowianie przygotowywać się będą na własnych obiektach. Morale naszych rywali po ostatnim zwycięstwie mocno poszło w górę, Ruch przerwał w poprzedniej kolejce fatalną passę bez zwycięstwa, która trwała od 13 września, kiedy to po raz ostatni ekipa z Cichej 6 mogła cieszyć się z trzech punktów, po zwycięstwie nad rywalem z Zabrza. Piłkarze Ruchu pod lupą TWSD. Dziś przyjrzę się kadrze Niebieskich. Od razu w oczy rzucają się nazwiska piłkarzy, którzy w przeszłość reprezentowali barwy krakowskiej Wisły. Marek Zieńczuk, mimo upływu lat, nadal ma praktycznie pewne miejsce w składzie w obecnej rundzie popularny Zieniu bramki jeszcze nie zdobyła, ale za to zaliczył dwie asysty. Kolejnym zawodnikiem, który jeszcze w zeszłym sezonie reprezentował Białą Gwiazdę jest Mariusz Stępiński, który w Chorzowie strzela jak na zawołanie i ma na swoim koncie już siedem bramek, co czyni go najskuteczniejszym zawodnikiem Ruchu. Skrajną rolę w zespole Fornalika odgrywa Michał Szewczyk, który również ma za sobą kilka występów z Białą Gwiazdą na piersi. Na końcu wyliczanki byłych zawodników Wisły znajduje się Łukasz Surma, który to ostatnio miał okazję świętować ogromny sukces, jakim było rozegranie 500 meczu na boiskach ekstraklasowych. 38-Letni pomocnik, również jest ważną postacią w drużynie Fornalika, mimo dość zaawansowanego jak na piłkarza wieku. Mało tego Surma zajmuje trzecie miejsce wśród zawodników Ruchu z największą ilością minut spędzonych na boisku. Przeglądając dalej kadrę naszych najbliższych przeciwników warto również zwrócić uwagę na obsadę bramki, tam pewne miejsce od początku sezonu ma Słowak - Matúš Putnocký, który wygrywa rywalizację z Wojciechem Skabą. Linią defensywy dowodzi doświadczony Rafał Grodzicki, kapitan drużyny Niebieskich daje przykład kolegom jak nie powinno się grać w obronie. 32-latek w 13 kolejkach bieżącego sezonu zarobił już siedem żółtych kartek i dwukrotnie wyleciał z boiska oglądając czerwone kartki. Drugim ważnym filarem gry obronnej jest Martin Konczkowski, to on obok Surmy i Putnocký'ego przebywał najdłużej na placu gry. Druga linia chorzowian to istna mieszanka doświadczenia z młodością. Oprócz wymienionego wcześniej Marka Zieńczuka i Łukasza Surmy, znajduje się tam miejsce dla Macieja Iwańskiego, który po odejściu z Podbeskidzia postanowił właśnie w Chorzowie kontynuować karierę. Coraz więcej szans na pokazanie swoich umiejętności dostają także młodzi zawodnicy Kamil Mazek, Patryk Lipski czy Maciej Urbańczyk to melodia przyszłości, ale jeżeli ich kariera nabierze odpowiedniego rytmu to już niedługo mogą stać się czołowymi zawodnikami Niebieskich. O ile umiejętności tych pierwszych będzie można ocenić w piątek to Urbańczyka już nie, ponieważ młody pomocnik doznał zerwania więzadeł i przez najbliższy czas nie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu. Operacja Ruch! Podtrzymać serię! Wiślacy do piątkowego pojedynku przygotowują się tradycyjnie w ośrodku treningowym w Myślenicach. Nastroje w drużynie są o wiele lepsze, niż jeszcze przed spotkaniem z Jagiellonią. W końcu Wiślacy zaprezentowali dojrzały futbol, zagrali ładnie dla oka i od początku narzucili swoje tempo gry, efekt był widoczny nie tylko na tablicy wyników, (1: 4) ale również w grze podopiecznych Moskala. Teraz przed naszymi piłkarzami szansa na poprawienie swojej pozycji w tabeli a także podtrzymanie dobrej passy i kolejne zwycięstwo. Warto zauważyć, że zespół Wisły, odkąd trenerem jest Kazimierz Moskal na problem z wygrywaniem dwóch spotkań z rzędu. Czas najwyższy to zmienić i udowodnić przede wszystkim sobie, że zła seria jest już za nami a zespół w końcu wkroczył na właściwe tory i przekonywujące zwycięstwo w Białymstoku nie było tylko "wypadkiem przy pracy". Z zespołem ćwiczy Donald Guerrier, wielu zastanawiało się, dlaczego Haitańczyk, który był jednym z wyróżniających się zawodników podczas konfrontacji z Niecieczą, spotkanie w Białymstoku rozpoczął na ławce rezerwowych i długo się z niej nie podnosił. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Jak się okazuje kolano Guerriera nie reaguje tak jakby sobie życzył tego sztab medyczny krakowskiej drużyny. W kolanie zawodnika ciągle zbiera się płyn co uniemożliwia mu występ na pełnych obrotach. Miejmy nadzieję, że uraz skrzydłowego nie okaże się na tyle poważny, że wykluczy go z gry w najbliższym spotkaniu. Będą zmiany! Wraca Mączyński, Guzmics pauzuje. Niestety spotkania z Jagiellonią nie będzie miło wspominał Richard Guzmics, który obejrzał w piątek żółtą kartę i będzie zmuszony rywalizację z Ruchem oglądać z wysokości trybun. Najprawdopodobniej, więc zestawianie bloku obronnego będzie następujące Jović, Głowacki, Sadlok, Burliga. W mediach pojawią się, co prawda informacje jakoby Alan Uryga miał zastąpić Węgra na środku obrony a Burliga został by na swojej dotychczasowej pozycji z meczu z Jagiellonią. Wiele zapewne uzależnione jest od tego czy do gry zdolny będzie Donald Guerrier. Do składu wraca natomiast Krzysztof Mączyński, który odcierpiał już karę pauzy w jednym meczu za nadmiar żółtych kartek. W najbliższych spotkaniach na kolejne napomnienia uważać muszą następujący zawodnicy: Donald Guerrier oraz Maciej Jankowski, obaj zawodnicy mają po trzy żółte kartki. Pojedynek snajperów. W piątek na Reymonta dojdzie do ciekawej rywalizacji snajperów, jeszcze niedawno koledzy grający w jednym zespole a dziś przeciwnicy po dwóch stornach boiska! Paweł Brożek w barwach Wisły i Mariusz Stępiński w barwach Ruchu Chorzów. Młodzian przerósł mistrza, ponieważ ma na swoim koncie o dwa gole więcej niż doświadczony napastnik spod Wawelu. Co ciekawe Mariusz Stępiński na boisku przebywał o 181 minut mniej niż Brożek a mimo tego udało mu się strzelić więcej bramek. Wynika to zapewne z tego, że Brożek w naszym klubie ma troszkę inne zadania niż Mariusz w Ruchu, jednak napastnika przede wszystkim rozlicza się z bramek i tą statyką się kierowałem. Zapraszam do dyskusji na temat piątkowej konfrontacji!
Ostatnio edytowane przez WISŁAZWE : 28.10.2015 o godz. 21:55.
![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2007
Skąd: Kraków - Београд
Offline |
#2
|
|
Ruch nie gra wielkiej piłki. Jeśli będzie skuteczność, i jeśli uda nam się zatrzymać Stępińskiego, to przewiduję 3:0 dla nas. O sytuacje jestem spokojny, problem w tym, żeby je wykorzystać.
![]()
Косово је СРБИЈА!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2006
Offline |
#3
|
|
kto nie zagra z Ruchu ? Bo nie widzę takiej informacji.
![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 10.2010
Skąd: Pernambuco
Offline |
#4
|
|
Przeczytaj sobie jeszcze raz głośno i wyraźnie punkt pt. Z OBOZU RYWALI akapit nr 3, A potem idź do kąta i przemysł swoje postępowanie.
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Skąd: Kraków
Offline |
#5
|
|
|
Junior Member
Od: 07.2005
Offline |
#6
|
|
Jak się nasi zepną to wygramy,trzeba pilnować Stępińskiego bo nas wypunktuje....
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 10.2010
Skąd: Pernambuco
Offline |
#7
|
|
Ale to nie jest pierwszy skład
![]() ![]()
|
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#8
|
|
Za kartki nikt nie pauzuje.
W spotkaniu z Lechem kontuzji nabawił się Urbańczyk, wykluczony na dłuższy okres z gry. Zerwane więzadła. W akapicie chodziło o to, że po meczu ze Śląskiem nikt z dostępnych zawodników nie zgłaszał urazów, więc są do dyspozycji trenera. Wybaczcie zamieszanie ![]() ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#9
|
![]()
Bednarz=Landryna=......
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2006
Offline |
#10
|
Myślałem że grodzicki pauzuje za czerwo ale widać to było drugie żółtko Wszyscy na mecz ! ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2015
Offline |
#11
|
|
Orientuje się ktoś w temacie, bo kolega dostał voucher na mecz z Ruchem i pytanie czy potrzebuje karty kibica, żeby wejść na mecz czy nie ?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Skąd: Kraków
Offline |
#12
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: A JAK MYŚLICIE?
Offline |
#13
|
|
Ruch nie gra rewelacyjnie ,ale można powiedzieć że jest solidną drużyną.
Trzeba zagrać swoje i cierpliwie wypunktować rywala. Nie wiem kto zagra w środku obrony ,ale moim zdaniem powinien to być Sadlok. Oczywiście jeśli zagra Uryga , też będzie dobrze a Głowa powinien pokierować jego poczynaniami na tej pozycji. ![]()
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości
samolubnych i tyranię złych ludzi"...... |
|
|
|
Member
Od: 08.2010
Offline |
#14
|
|
Solidny remis. 1-1.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2007
Offline |
#15
|
http://www.wisla.krakow.pl/pl/bilety...zedazy_biletow paragraf 6 |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Skąd: Krk
Offline |
#16
|
|
3-0 i nara. Głowa Stępinskiemu wybiję piłkę z głowy po 20 minutach.
![]()
GENERALNIE TO WIADOMO CO
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#17
|
|
Jak Uryga zagra na środku obrony to obawiam się najgorszego. W każdym razie bardzo ważny mecz dla Pana Kazimierza, wygrana wybije Wisłę jeszcze bardziej w górę i zapewni spokój trenerowi, przegrana spowoduje, że wszystko wróci do normy i każdy będzie się zastanawiał czy Wisła to nie za wysokie progi dla niego.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2013
Offline |
#18
|
|
Alan na środku obrony to złyyyy pomysł....
będzie skromne zwycięstwo 2:0 po bramkach Donalda i Pawła |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2011
Skąd: KRK
Offline |
#19
|
|
A ja myślę że dobry. Gość jest okropnie drewniany i nie umie podać dalej niz do najbliższego. Moim zdaniem środkowy obrońca może taki być, byle by miał dobry odbiór, a to Alan ma.
![]()
"Franek ma swoje zdanie, z którym sam się nie zgadza" - Jan Tomaszewski
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2003
Skąd: Stamtad ,gdzie nikt jeszcze nie dotarl :)
Offline |
#20
|
|
Ale nie ma szybkości,zwrotnosci,odpowiedniej techniki,dobrego przeglądu pola i tak można wymieniac i wymieniac...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2013
Offline |
#21
|
|
Cytat:
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2010
Offline |
#22
|
|
Ruch cofnie się i będzie liczył na kontry pewnie jak większość drużyn na R22. Znowu Nasi obrońcy będą rozgrywać piłkę w okolicach połowy boiska jeśli nie dalej jak ma to miejsce czasami.
Brak Guzmicsa będzie bardzo widoczny - Głowa zagrywa raczej tylko długie górne piłki. Węgier spokojnie po ziemie coś wyprowadzi. Jeśli wstawimy tam Urygę to rozegranie i szybkie przegranie przez obronę leży. Dwa to kontry, Uryga demonem szybkości nie jest (dobra, Głowacki też nie, ale On nadrabia ustawieniem - doświadczeniem). Dodatkowo Uryga często niepotrzebnie robi faule. Zieńczuk pewnie chętnie by coś z wolnego postrzelał. Ponoć Sadloka szykujemy na stopera, idealna okazja, żeby pograł. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2011
Skąd: KRK
Offline |
#23
|
Mimo wszystko obstawiam: Cierzniak Jović - Głowacki - Sadlok - Burliga Guerrier - Popovic - Jankowski - Uryga - Boguski Brożek
Ostatnio edytowane przez Fiti : 29.10.2015 o godz. 19:03.
![]()
"Franek ma swoje zdanie, z którym sam się nie zgadza" - Jan Tomaszewski
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#24
|
|
w sumie czym Alan Uryga różni sie od Osmana Chaveza hmm?
![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2011
Skąd: KRK
Offline |
#25
|
|
No prawde mowiąc tym że Osman miał takie mecze (dawno temu - prawda) że był nie do przejścia, za to Alan miał takie mecze że był nie do nie-przejścia
![]() ![]()
"Franek ma swoje zdanie, z którym sam się nie zgadza" - Jan Tomaszewski
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2007
Offline |
#26
|
|
Pewnie tak będzie, tylko zamiast Urygi Mączyński. Jeśli natomiast Donald nie zagra od początku, chętnie zobaczyłbym w parze z Głową Żemłę.
![]()
Jestem z Krakowa i jestem z tego dumny!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#27
|
|
Przede wszystkim trzeba grać szybciej piłką. Nie tak jak z Termalicą.
Może, grając na własnym stadionie, trzeba od czasu do czasu cofnąć się i wciągnąć rywala na własną połowę i próbować wyjść z szybkim kontratakiem. I tak nie da się grać pressingiem przez pełne 90 minut. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2011
Skąd: KRK
Offline |
#28
|
|
Oczywiście że tak, nie wiem dlaczego pomyślałem że Krzysiu nadal pauzuje...
![]()
"Franek ma swoje zdanie, z którym sam się nie zgadza" - Jan Tomaszewski
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2015
Offline |
#29
|
|
Skąd wzięliście ten pomysł, żeby Uryga grał Śo. Przecież gość nigdy tam nie grał z tego co kojarzę. Po co niepotrzebnie kombinować skoro mamy gotowych do gry 4 dobrych, sprawdzonych obrońców tj. Burliga, Sadlok, Głowacki, Jović
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#30
|
Uryga na ŚO zagrał sporo spotkań, jednak dla mnie nie nadaje się ani na ŚO.... ani DP na poziomie powiedzmy 'ekstraklasowym'. |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|