
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
![]() Kibice Wisły po tym weekendzie mają prawo odczuwać niedosyt. Dużo strzałów, sytuacji, kilka kontrowersji i tylko bezbramkowy remis w starciu z Koroną Kielce. Na głównego aktora spotkania wyrósł (niestety) sędzia Daniel Stefański. Wiślacy jednak też dołożyli swoje trzy grosze rażąc nieskutecznością i brakiem pomysłu na rozmontowanie obrony kieleckiej drużyny. Ten mecz już jednak za nami i czas skupić się na najbliższym rywalu. Już w sobotę Biała Gwiazda zmierzy się z aktualnym liderem tabeli - Piastem Gliwice. Spotkanie rozegrane zostanie na stadionie Piasta a termin tego pojedynku wyznaczono na sobotni wieczór. Początek o godzinie 20:30. Pora, więc dla wielu idealna. Zapraszam na krótką zapowiedź sobotniego meczu. Historia spotkań pomiędzy Piastem Gliwice a Wisłą Kraków. Sezon 2006/07 – brak spotkań. Sezon 2007/08 – brak spotkań. Sezon 2008/09 1 maja 2009, 20:00 Piast Gliwice – Wisła Kraków 1:1, Kamil Wilczek 23 – Patryk Małecki 73. Sezon 2009/10 27 kwietnia 2010, 18:45 Piast Gliwice – Wisła Kraków 1:4, Mariusz Muszalik 27 – Rafał Boguski 18,61, Paweł Brożek 48, Radosław Sobolewski 87. Sezon 2010/11 – brak spotkań. Sezon 2011/12 – brak spotkań. Sezon 2012/13 1 października 2012, 18:30, Piast Gliwice – Wisła Kraków 2:0, Tomasz Podgórski 44, Wojciech Kędziora 72. Sezon 2013/14: 17 lutego 2013, 18:00, Piast Gliwice – Wisła Kraków 0:1, Łukasz Garguła 59 (k) Sezon 2014/15: 28 listopada godz. 20:30, Piast Gliwice - Wisła Kraków 0:0 Co słychać u rywali - Piast Gliwice. Kiedy spojrzymy na tabelę ekstraklasy możemy doznać małego szoku, na pierwszym miejscu z kilku punktową przewagą znajduje się zespół Piasta Gliwice. Czy któryś z ekspertów przed startem sezonu byłby w stanie wskazać, że to właśnie Piastunki liderowałby w tabeli? Wątpliwe. Pozytywne zaskoczenie dla wielu kibiców i sympatyków gliwickiego klubu. Piast w tym sezonie zainkasował komplet punktów z możnymi naszej ligi, wygrywając u siebie z Legią i pokonując będącego w kryzysie Lecha. Imponujący bilans spotkań przed własną publicznością również zasługuje na szacunek i uznanie. Pięć spotkań, pięć zwycięstw i piętnaście punktów. Piastunki to jedyny zespół w lidze, który jeszcze nie dzielił się z nikim punktami. W grze podopiecznych Radoslava Latala widać, że są dobrze poukładanym zespołem, tworzącym kolektyw na boisku, co jest ich wielką siłą, w zespole nie ma znaczących gwiazd, czy pojedynczego piłkarza, na którym opiera się cała gra gliwiczan. Każdy z zawodników dodaje coś od siebie, każdy potrafi wciąż ciężar gry na swoje ramiona, czego efektem jest pierwsze miejsce w tabeli. Każdy zadaje sobie pytanie jak długo Piast wytrzyma takie tempo? Jak długo żadna z drużyn nie będzie w wstanie doścignąć rewelacji rundy jesiennej. Czy ewentualny upadek będzie dla nich bolesny? Czy może jednak powoli rodzi się w Gliwicach zespół, który ma parcie na sukces w postaci awans do europejskich pucharów? Wszystko zweryfikuje czas i przede wszystkim tabela po 37. Kolejkach ekstraklasy. Póki, co gliwicki klub ma swoje pięć minut sławy. Piłkarze Piasta pod lupą TWSD. Dziś przyglądniemy się kadrze Piasta Gliwice. Tak jak wspomniałem wyżej, Piast w swoim składzie nie ma gwiazd, wręcz przeciwnie można by rzec, że jest to taka przystań dla piłkarzy, którzy w poprzednich klubach nie mogli zagrzać miejsca na dłużej. Na pierwszy plan wysuwa się Patrik Mraz, ofensywnie grający obrońca ma na swoim koncie już dwie bramki a także pięć asyst. Często koledzy z drużyny zdobywają bramki po jego stałych fragmentach gry, więc warto na to zwrócić uwagę. Mraz to także jeden z trzech piłkarzy Piasta, który może pochwalić się rozegraniem kompletu spotkań od pierwszego do ostatniego gwizdka. Drugim takim zawodnikiem jest kapitan Piastunek Radosław Murawski, młody pomocnik od początku sezonu wywalczył sobie miejsce w składzie i jest mocnym punktem drużyny. Kolejnym zawodnikiem, na którego warto zwrócić uwagę jest Jakub Szmatuła, w końcu nadszedł czas doświadczonego bramkarza. Szmatuła zadomowił się w bramce Piasta w połowie zeszłego sezonu i trener Latal konsekwentnie na niego stawia. Warto również zwrócić uwagę na zagraniczny zaciąg naszych najbliższych rywali. Martin Nespor to najlepszy strzelec drużyny mający na koncie pięć bramek, trzy trafienia ma słoweński pomocnik Sasa Zivec. Przed sobotnim spotkaniem trener Radoslav Latal ma pełen komfort pracy, nikt nie jest kontuzjowany oraz nikt nie musi pauzować za nadmiar żółtych kartek. Prawdopodobny skład Piasta na sobotni mecz: Szmatuła - Pietrowski, Osyra, Korun, Herbert - Mraz, Vacek, Murawski, Zivec - Barsisic - Nespor. Operacja Piast. Wiślacy po efektownym zwycięstwie w Bielsku-Białej rozbudzili apetyty swoich kibiców na kolejne zwycięstwo w lidze, okazja była dobra, bo naszym przeciwnikiem był zespół Korony Kielce, który w tym sezonie nie spisuje się jakoś szczególnie dobrze. Niestety rozpalone głowy kibiców i piłkarzy o kolejnym zwycięstwie ugasił piątkowy deszcz oraz autobus zaparkowany we własnym polu karnym przez gości. Bezbramkowy remis raczej nie usatysfakcjonował zespołu Kazimierza Moskala, który po dziesięciu kolejkach ma na swoim koncie aż sześć remisów i tylko trzy zwycięstwa. W mediach, co rusz pojawiają się informacje na temat zmiany na stanowisku szkoleniowca. Dziennikarze swoje, klub swoje i tak średnio dwa razy w miesiącu jesteśmy świadkami ''kolejnych zmian'' w Wiśle. Przed Białą Gwiazdą kolejny ciężki mecz, w sobotę udamy się do Gliwic na konfrontację z liderem tabeli Piastem. Wszyscy dobrze wiemy, że będzie to zupełnie inne spotkanie niż ostatnie z Koroną. Piast to zespół umiejący i lubiący grać otwartą piłkę, czego efekty możemy sprawdzić w wynikach osiąganych przez ten zespół. Trener Moskal przed tym spotkaniem ma do dyspozycji wszystkich zawodników, na lekki uraz narzeka, co prawda Arkadiusz Głowacki, ale kontuzja nie wydaje się być na tyle poważna, aby wykluczyć naszego kapitana z sobotniego pojedynku. Co ważne, nasi zawodnicy uniknęli w starciu z Koroną żółtych kartek, co sprawiło, że Donald Guerrier, Łukasz Burliga czy Richard Guzmics będą brani pod uwagę przy ustalaniu składu. Cieszy coraz lepsza postawa Denisa Popovicia, który wygryzł ze składu Alana Urygę i teraz to on z Krzysztofem Mączyńskim rządzą linią środkową naszego zespołu. Na przeciwnym biegunie znajduje się Tomasz Cywka, który nie dość, że nie wykorzystał szansy w meczu z Górnikiem Łęczna to jeszcze stracił miejsce w kadrze meczowej. Wiele sobie obiecywano po przyjściu do Wisły piłkarza z CV z angielskiej ligi. Czas pokaże, czy to początek końca Cywki w Wiśle, czy tylko przejściowe kłopoty pomocnika Białej Gwiazdy. Podtrzymać wyjazdową serię. Mam nadzieję, że na kolejne wyjazdowe zwycięstwo Białej Gwiazdy nie przyjdzie nam czekać kolejne 280 dni tak jak to miało miejsce ostatnio. Spotkanie z Piastem będzie idealną okazją do podtrzymania wyjazdowej serii zwycięstw. Po tak słabym meczu z Koroną powinien przyjść dobry mecz w Gliwicach, który pozwoli nam na dłużej zadomowić się w górnej części tabeli i an długi czas odgonić czarne chmury z nad głowy Kazimierza Moskala. Wszystko w nogach naszych piłkarzy. Na pewno nie stoimy na straconej pozycji przed sobotnim pojedynkiem. Gwiazdy dla Białej Gwiazdy. Wciąż trwa akcja ''WISŁA to historia, która nie pozwala na przeciętność", już 10 października obecna drużyna Wisły Kraków zmierzy się z Legendami naszego klubu. W składzie Legend zobaczymy m.in. Macieja Stolarczyka, Marcina Baszczyńskiego, Radka Sobolewskiego czy Mirka Szymkowiaka. Bilety na to wyjątkowe wydarzenie można kupować za pomocą strony a także w Strefie Kibica. Ceny wejściówek zaczynają się już od 15 złotych! Warto wybrać się wraz z rodziną i znajomymi na to niepowtarzalne wydarzenie! 10 października godzina 15:30! Stadion im. Henryka Reymana! Reymonta 22! Więcej o akcji dowiecie się stąd: Terminarz XI kolejki Ekstraklasy: ![]() Zapraszam do dyskusji!
Ostatnio edytowane przez WISŁAZWE : 29.09.2015 o godz. 15:35.
![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2004
Offline |
#2
|
|
Ostatnio Wisła osiąga rezultaty których nikt sie nie spodziewa wiec pewnie wygramy.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Offline |
#3
|
|
Każdy wynik jest możliwy. Nie ma zdecydowanego faworyta. Wiele będzie zależało od tego czy Piast zdominuje nas w środku pola.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2010
Offline |
#4
|
|
W obecnej formie powinniśmy wygrać, Piast raczej nie postawi autobusu więc powinno być łatwiej. Przeczuwam zimny prysznic dla Piasta.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#5
|
|
Nie wyobrażam sobie innego wyniku niż zwycięstwo
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: nie ustalono
Offline |
#6
|
|
Jak "czechosłowacy" nie postawią autobusu w bramce i zagrają otwarty futbol jak na lidera przystało ,to o wynik jestem spokojny...
3:1 dla nas... |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 10.2010
Skąd: Pernambuco
Offline |
#7
|
|
Kibice wielu drużyn przed meczem z Piastem też sobie nie byli w stanie tego wyobrazić
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2006
Skąd: Jedlicze/Krosno
Offline |
#8
|
|
Duży optymizm w narodzie widzę
![]() ![]()
What's new?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2014
Skąd: Podkarpacie (ciemna dupa Polski)
Offline |
#9
|
|
IMO jeśli zagramy jak z Koroną tylko wykańczając akcje lepiej to wygramy, chyba, że Piast zagra ZNACZNIE lepiej niż ze Śląskiem.
@edit - w sumie to nasza liga, żaden wynik nie będzie zaskoczeniem. Powód: JzS
Ostatnio edytowane przez PiVoSH92 : 28.09.2015 o godz. 20:04.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2006
Skąd: inąd
Offline |
#10
|
|
Ci z Piasta sądzą pewnie podobnie.. Radzę przygotować sie na mocny mecz,bo Piast naprawde solidnie wyglada i tą pilkę klepie Wynik mozliwy w każdą stronę ![]() ![]()
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#11
|
|
Grając z drużynami które nie kopią się po czołach tylko grają w piłkę można liczyć na zwycięstwo.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#12
|
|
Piast, tak naprawdę został już rozpracowany przez innych trenerów polskiej ekstraklasy.
Wiadomo powszechnie na czym polega ich taktyka, ustawienie i jakie zadania na boisku mają poszczególni zawodnicy. Jak do tej pory, jednak nikt nie znalazł na to sposobu. Najbliższy był Pawłowski w meczu Piasta ze Śląskiem i tylko pechowi wrocławian gliwiczanie zawdzięczają zwycięstwo. Latal po tym meczu bardziej był wkurzony z tego, że Pawłowski w końcu pokazał innym, jak grać z Piastem niż zadowolony ze zwycięstwa. O co chodzi? Piast gra zmieniającym się w trakcie spotkania ustawieniem. Gra 4-4-2 w obronie i 3-5-2 w ataku. Jednak to zadania w grze obronnej wpływają na uzyskiwane sukcesy. W obronie, zarówno atakujący, jak i skrzydłowi czy środkowi pomocnicy grają wysokim presingiem na rozgrywającego piłkę od obrońców rywala. Czynią to tak uparcie i agresywnie, że drużyna przeciwnika zmuszona zostaje po chwili do wrzucania piłki w strefę rywala całkiem od tyłu czyli przez bramkarza. A zawodnicy Piasta nalezą do najlepszych w lidze jeśli chodzi o odbiór, jak Hebert czy Korun w obronie, lub Nespor z przodu. Każda stracona przez rywali piłka jest natychmiast, na jeden, co najwyżej na dwa kontakty rozgrywana w kierunku jego bramki. Przy czym Piast ma do tego świetnych, czyli technicznie bardzo dobrych piłkarzy w środku jak Mraz, czy Vacek i posiada najwyższą średnią liczbę w lidze długich podań. Piast nie bawi się w drybling na własnej połowie tylko posyła piłkę do przodu, czego wynikiem jest to, że nie ma głupich strat na własnej połowie i nie stwarza sobie zagrożenia pod własną bramką. To sprawia, że rywal nie nadąża z ustawianiem szyków obronnych otwierając pole karne przed Piastem. Kiedy szybki atak nie jest możliwy Mraz, Vacek, Zivec potrafią długo rozgrywać piłkę na połowie rywala. Co prawda w 2 kolejce z Piastem wygrał Ruch Chorzów ale to były małe derby, więc nie przejmujemy się wynikiem. Piasta pokonała także w 8 kolejce Pogoń. Niestety nie widziałem tego spotkania. Z relacji prasowych wiem tylko, że Piast stracił tempo i agresywność w grze w drugiej połowie. Warto byłoby przyjrzeć się temu spotkaniu, żeby zobaczyć do jakich błędów Michniewicz zmusił. Sądzę, że Moskal już wie, jak zareagować na agresywny pressing Piasta i jak wyeliminować jego najlepsze elementy. Oczekuję na to spotkanie z niecierpliwością, bo bardziej niż indywidualne walory piłkarzy będzie w nim potrzebna dobrze przemyślana taktyka, kto wie, może zmiana ustawienia? Liczę, że Moskal pokaże swój warsztat, byleby wykonawcy dopisali. Oczywiście, mecz może wygrać nam bądź uratować niekonwencjonalne zachowanie się jednego Dzikiego (Wilde'a) Guerriera, jego szybkość i siła, czy jakieś szalone zagranie drugiego Dzikiego Boguskiego. Tak czy owak, będzie się działo. |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Skąd: Krk
Offline |
#13
|
|
Coś przeczuwać dreszczowiec i ostrą wymianę ognia w stylu 2-3 czy 3-2. Obyśmy zeszli z boska z jednym golem strzelonym więcej.
Każdy wynik możliwy. ![]()
GENERALNIE TO WIADOMO CO
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#14
|
|
Mecz odwołany?
Tak tu cicho i spokojnie. |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2014
Offline |
#15
|
|
Oby chłopaki zagrali tak, żeby 10 października choć część osób widziałaby w nich faworyta
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Skąd: GŚ
Offline |
#16
|
|
Szykuje się super mecz, klucz to skuteczność bo okazje jakieś muszą być.. Wisła!
ps. wiedzieliście że Moskal był asystentem u Petrescu? (2,2pkt na mecz).. wczoraj jakby, a to już było 10lat temu.. ![]()
B.Cupiał o Danie Petrescu: "On jako trener Wisły w 2006 r. bardzo mi się podobał. Zdarzyło się, że kiedy grali słabiej, Petrescu zebrał ich o 6 rano i zamiast na boisko zaprowadził do jednej z naszych fabryk, żeby zobaczyli, jak ciężko ludzie pracują. To ja już wtedy wiedziałem, że to koniec. Wkrótce zaczęli grać przeciw niemu i musiałem go zwolnić. Niestety."
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ
Offline |
#17
|
|
Zeby lepiej to zrozumieć zamieszczam grafikę ![]()
Ostatnio edytowane przez Dariook : 03.10.2015 o godz. 11:28.
![]() Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA. Cytat:
|
||
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#18
|
|
Dzięki, Dariook.
Zajęło Ci to 5 dni, ale warto było. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Skąd: Myślenice
Offline |
#19
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#20
|
|
Wie ktoś jaka jest 18-stka meczowa?
![]()
Bednarz=Landryna=......
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2010
Offline |
#21
|
|
Niewiarygodne jak Wisła za Moskala nie potrafi wygrać meczu w którym w sumie wystarczy dobrze trafić w bramke, żeby pozamiatać.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#22
|
|
Zostaliśmy ośmieszeni przez Piasta.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2003
Skąd: Stamtad ,gdzie nikt jeszcze nie dotarl :)
Offline |
#23
|
|
Sztuka bylo tego meczu nie wygrac....
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2008
Skąd: planeta Ziemia
Offline |
#24
|
|
Osmieszeni? Sami się osmieszamy tak jak pisalem po ostatnim meczu będzie ciężko o 8 :/
![]()
SERCE W BIELI KREW W BŁĘKICIE WISŁA KRAKÓW PONAD ŻYCIE!!!
Quo vadis Wisło? |
|
|
|
Guest
|
#25
|
|
pie.....ć to bezsensowne klepanie na wjazd do bramki.
siejemy punkty z kim się da poza tymi, którzy są w dupie (amica), chcą wywalić trenera (pbb), wyjątkiem mecz ze Śląskiem. nikt mnie nie przekona, że nie stać nas na zadomowienie się ósemce, a tu się zapowiada dramatyczna walka na styk, wręcz prosimy się o ogromne kłopoty. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#26
|
|
Wyrównany mecz, w którym Piastowi dopisało szczęście (bo za szczęśliwe uznaję wybicie Koruna).
Naprawdę nie wiem, co pokazuje na treningach Uryga, że dostaje pierwszy skład. Tak powolnie grającego DP nie widziałem od czasów kręcącego kółeczka, schyłkowego Cantoro. Gość motorycznie jest po prostu katastrofalny. |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Królewski Kraków
Offline |
#27
|
|
Brożek "kończ waść wstydu oszczędź" napastnik z depresją i awersją do strzelania jak tak lubi odgrywać piłki powinien grać w pomocy. Popovic zwykłe popychadło wszyscy go szturchaja a on nic nie walczy. Boguski powrót do korzeni. Mączynski dwie straty pachnące utrata dwóch bramek . Dobrze ,że kupilem bilety na mecz obecnej drużyny z drużyną gwiazd przynajmniej poogladam prawdziwych pilkarzy i walczaków. Komentarz ,że Moskal jest zadowolony z postawy zawodników bezcenny.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2008
Offline |
#28
|
|
Nie mam już nerwów na oglądanie tego gowna. Przegrywaja i chcą kur wa jego mac do bramki wejść z pilka. No kur wa Barcelona .......ona!!! Uryga fajnie że wychowanek itd ale to nie jest poziom nawet drugiej ligi!
![]()
WISEŁKA NIGDY NIE ZGINIE
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#29
|
|
p.r.z.e.p.i.e.r.d.a.l.a.m.y kolejny mecz nie będąc drużyną gorszą. Strach, zgroza i zniesmaczenie. Jest takie słowo na F, które kończy się na "rajerstwo", które opisuje naszą postawę. Tak było ze scyzorykami, Lechią, pogonią, łęczną. Troche k.u..rwa dużo jak na 11 kolejek. Trudno znaleźć słowa żeby opisać frustrację Kibica, który widzi jakieś zręby logicznej gry, a kompletnie irracjonalnym jest to, że są kompletnymi cielakami jeśli chodzi o wynik końcowy. Dobrą drużynę poznaje się jak mówi stare porzekadło po tym, że jak nie idzie potrafią wygrać. My nie tylko tego nie umiemy, ale się tylko nigdy tego nie nauczymy. Dziękuję za uwagę i jako post scriptum napiszę: nie mam kompletnie żadnych oczekiwań co do tego sezonu. Od takiej drużyny nie można niczego wymagać.
![]()
Do what you mean and mean what you do.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2013
Offline |
#30
|
|
śledzę poczynania Wisły bardzo dokładnie przez cały okres, kiedy kibicowanie tej drużynie przynosi głównie frustrację (czyli mniej więcej od drugiego sezonu Maaskanta), a tak niesprawiedliwej porażki chyba jeszcze nie widziałem
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|