
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
![]() Wisła - historia, która nie pozwala na przeciętność. Dokładnie tak jak w tytule, każdy z nas ma jakąś swoją szczególną historię w życiu, coś, co zapamięta na długi, co będzie przekazywał swoim dzieciom, wnukom. Z racji tego, że znajdujemy się na forum Wisły Kraków w zdecydowanej większości wypowiadają się tu kibice Wisły, to też zapewne macie historię związaną z Białą Gwiazdą. Dlatego, każdego z Was kto choć trochę czuje, że WISŁA to też jego historia powinien odwiedzić stronę https://www.fans4club.com/project-nasza-historia i dołączyć do akcji naszego klubu. Klikając w baner zamieszczony również w tym temacie, znajdzie się bezpośrednio na stronie w/w projektu. Zapraszam do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Przed nami już dziesiąta kolejka naszej Ekstraklasy. Biała Gwiazda po imponującym zwycięstwie i przerwaniu wyjazdowej niemocy w końcu zadowoliła swoich kibiców pokonując w Bielsku miejscowe Podbeskidzie 6:0. Podopieczni Kazimierza Moskala do najbliższego pojedynku z Koroną przystąpią, więc w dobrych nastrojach i z chęcią podtrzymania zwycięskiej passy. Na przeciwnym biegunie znajdują się nasi najbliżsi przeciwnicy, zespół Korony na ligowe zwycięstwo czeka od 23 sierpnia, kiedy to ostatni raz zainkasował komplet punktów przy Łazienkowskiej pokonując Legię 2:1. Czas najwyższy na zapowiedź spotkania Wisła Kraków - Korona Kielce! Pojedynek pomiędzy szóstą a dwunastą drużyną w tabeli zaplanowano na najbliższy piątek. Pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 18:00 przy Reymonta 22. Transmisję z tego pojedynku jak to bywa przy okazji piątkowego meczu przeprowadzi stacja Eurosport 2 HD. Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Koroną Kielce: Sezon 2006/07 20 sierpnia 2006, 19:15, Wisła Kraków – Korona Kielce 2:0, Piotr Brożek 63, Branko Radovanović 89 Sezon 2007/08 10 sierpnia 2007, 20:00, Wisła Kraków – Korona Kielce 4:0, Paweł Brożek 5,56, Cléber 17 (k), Andrzej Niedzielan 19 Sezon 2008/09 Brak spotkań. Sezon 2009/10 30 kwietnia 2010, 20:00, Wisła Kraków – Korona Kielce 0:1, Jacek Kiełb 9. Sezon 2010/11 17 września 2010, 20:00, Wisła Kraków – Korona Kielce 2:2, Paweł Brożek 44, Cezary Wilk 72 - Aleksandar Vuković 47, Andrzej Niedzielan 83 Sezon 2011/12 26 lutego 2012, 17:00, Wisła Kraków – Korona Kielce 0:1, Paweł Sobolewski 59 Sezon 2012/13 11 maja 2013, 15:45, Wisła Kraków – Korona Kielce 3:0, Michał Chrapek 26,90, Patryk Małecki 87 Sezon 2013/14 22 listopada 2013, 20:30, Wisła Kraków – Korona Kielce 1:0, Paweł Brożek 86. Sezon 2014/15 26 kwietnia 2015, 18:00 Wisła Kraków - Korona Kielce 2:0, Wilde-Donald Guerrier 36, Maciej Jankowski 53 Ostatnie trzy spotkania pomiędzy Wisłą a Koroną rozegrane na naszym stadionie to zwycięstwa gospodarzy. Miejmy nadzieję, że Wiślacy podtrzymają dobrą passę z kieleckim zespołem i w piątek wieczorem zainkasują po raz kolejny komplet punktów. Z obozu rywala. W przerwie między sezonami przyszłość kieleckiej drużyny wisiała na włosku, długo nie udawało się znaleźć pieniędzy na dalsze funkcjonowanie klubu, trwały też nieudane negocjacje z potencjalnymi nowymi właścicielami. Mimo wielu zawirowań ostatecznie Korona uzyskała licencję i rozpoczęła sezon w Ekstraklasie. Aktualnie zespół prowadzony przez ambitnego szkoleniowca (Marcina Brosza) zajmuje dwunastą pozycję z dorobkiem 12 oczek. Bilans Korony to 3 zwycięstwa i taka sama ilość remisów i porażek. Co ciekawe niska pozycja w tabeli może być tylko chwilowa, jedno zwycięstwo jest w stanie wywindować Koroniarzy do pierwszej szóstki ( w wypadku sprzyjających pozostałych wyników). Zamieszanie związane z niepewną przyszłością naszych rywali poskutkowało licznymi zmianami personalnymi zarówno w składzie jak i na ławce trenerskiej. Na minus można zaliczyć odejście Jacka Kiełba (Śląsk), Piotra Malarczyka (Ipswich) czy Pawła Golańskiego ( ASA Targu). Sytuacja powoli się normuje, nowym właścicielem ma zostać znany z łódzkiego Widzewa - Andrzej Grajewski, takim obrotem sprawy zaniepokojeni są kibice kieleckiego klubu, którzy nie widzą przyszłości z Grajewskim. Piłkarze Korony pod lupą TWSD. Przeglądając skład naszych najbliższy rywali, kilka nazwisk rzuca się w oczy. O miejsce w bramce rywalizuje dwóch w miarę równorzędnych zawodników, chociaż z każdym sezonem Dariusz Trela obniża swoje loty i z wysokich ambicji jak miał na początku swojej kariery pozostaje walka o miejsce między słupkami Korony Kielce ze Zbigniewem Małkowskim. Ten drugi ulubieniec kieleckiej publiczności w ostatnim czasie wygryzł ze składu właśnie Trelę. Linią obrony dyryguje doświadczony Łotysz -Vladislavs Gabovs, który razem z Kamilem Sylwestrzakiem są mocnymi punktami defensywy kieleckiej jedenastki. W drugiej linii wszystko kręci się, wokół Jovanovicia, który od początku sezonu zagrał we wszystkich spotkaniach w pełnym wymiarze czasowym. Ważnym zawodnikiem jest również młody Marcin Cebula. Co raz więcej szans do pokazania się otrzymuje Tomasz Zając, jednak nie są to jakieś wybitne występy, jedno jest pewne że w piątkowym meczu były zawodnik Wisły będzie chciał się pokazać bardziej niż zwykle. W linii ataku rządzi najlepszy strzelec drużyny Michał Przybyła, 21-letni napastnik ma na swoim koncie już cztery bramki, co czyni go najskuteczniejszym zawodnikiem Korony. Warto, więc aby nasi obrońcy skupili większą uwagę na młodym napastniku. Wieści z Grodu Kraka. Wiślacy od poniedziałku przygotowują się do piątkowego spotkania z Koroną Kielce. Morale drużyny a także atmosfera znacząco się poprawiła. W końcu nie, na co dzień odnosi się tak przekonywujące zwycięstwo i to na wyjeździe. Podbudowani naprawdę dobrą grą i skutecznością Wiślacy mają zamiar podtrzymać formę już w najbliższej kolejce. Wiadomo, mecz meczowi nierówny, ale wymagać możemy zaangażowania i walki o pełną pulę. Zresztą nawet nie wypada teraz zgubić punktów, kiedy kolejkę wcześniej zdeklasowało się rywala. W piątkowym meczu Kazimierz Moskal, będzie mógł skorzystać już z usług Arkadiusza Głowackiego, który odcierpiał już karę jednego meczu pauzy za nadmiar żółtych kartek. Pytanie tylko jest jedno, czy szkoleniowiec będzie chciał dokonywać roszad w składzie w myśl zasady "zwycięskiego składu się nie zmienia" czy w tym przypadku jednak dla kapitana Białej Gwiazdy zrobi wyjątek? Z przebiegu gry nie było praktycznie żadnych zastrzeżeń do gry naszych stoperów, z drugiej strony ciężko ich jednak oceniać na tle zespołu, który podczas całego meczu ledwie kilku kartonie zagroził naszej bramce. Czas pokaże, jaki pomysł na personalny wygląd naszej obrony ma szkoleniowiec. Ciekawie również sytuacja wygląda a drugiej linii gdzie miejsce w wyjściowym składzie stracił Alan Uryga, który znacząco obniżył swoją formę, co skrzętnie wykorzystuje Denis Popović, wychodząc w pierwszym składzie i strzelając bramkę. Uwaga na kartki. W piątkowym meczu na żółte kartoniki uważać musi trójka naszych graczy są wśród nich Richard Guzmics, Łukasz Burliga oraz Donald Guerrier. Dla wyżej wymienionych zawodników, kolejne napomnienie to pauza w następnym spotkaniu. A biorąc pod uwagę fakt, że naszym kolejnym rywalem jest aktualny lider tabeli warto mieć to na uwadze. ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2011
Skąd: Trzebinia
Offline |
#2
|
|
Moskal nareszcie(!) się obudził i posadził na ławce głównego hamulcowego A.Uryge i efekt widzieliśmy tydzień temu. Teraz Panie Kazimierzu jeszcze Jankesa na ławkę, a na boisko Crivellaro.
Nie wiem tylko co z obroną.. jest Głowa Guzmics Sadlok Burliga i Jovic, ktoś z nich musi wylądować na ławce. Korona już gra tak jak każdy przewidywał przed sezonem czyli dno. Przewiduje łatwe 2/3-0 i w piątek wieczór będziemy wiceliderem ![]() Wszyscy na mecz! |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2008
Skąd: R 22
Offline |
#3
|
|
Na zdrowy rozum powinniśmy zdemolować kielecką k. Oni bez formy jako główny kandydat do spadku my w końcu zagraliśmy jak taka Polska Barcelona. Ale to jest nasza liga...Po takim zwycięstwie jak z Podbeskidziem nasi piłkarze mogą nam zaserwować padakę więc wszystkiego tu się można spodziewać łącznie z kolejną naszą efektowną wygraną.
![]()
"Wierność Jest Istotą Naszego Honoru..."
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2013
Offline |
#4
|
|
zwycięstwo musi być!
co do obrony - Głowa powinien zagrać, natomiast Sadlok powinien zastąpić Guzmicsa na stoperze albo Burligę na lewej obronie, aby nie ryzykować utraty jednego z tych zawodników na mecz z Piastem. Guerriera zdjąć w drugiej połowie jak już pyknie bramkę albo dwie, w jego miejsce Cywka albo Crivellaro |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#5
|
O ile w ogóle zagra ![]()
Bednarz=Landryna=......
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Offline |
#6
|
![]()
dziękuję za uwagę
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2014
Skąd: Podkarpacie (ciemna dupa Polski)
Offline |
#7
|
|
Jak dla mnie to Rysiek powinien zacząć mecz na ławce, żeby nie złapał głupiej żółtej i nie wypadł na mecz z Piastem. A z Piastem (z bólem serca ale jednak) posadzić Głowę i zagrać parą Gumiś-Sadlok, która jest znacznie bardziej perspektywiczna i zaryzykuję stwierdzenie, że w tym momencie w lepszej formie.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2014
Offline |
#8
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#9
|
|
Miejmy nadzieję, że Moskal wystawi skład wedle starego piłkarskiego porzekadła, że zwycięskiego się nie zmienia.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2007
Offline |
#10
|
Jeżeli ta drużyna pod egidą Kazka ma jeszcze trochę nas nacieszyć to piłkarze muszą wiedzieć, że nikt nie jest nietykalny,nawet Kapitan-Legenda. Tak sobie myślę, że i Głowie i Sadlokowi i Ryśkowi może wyjść na dobre: 1. Głowie, bo może obudzi w nim sportową złość, a po drugie odpoczną mu stare kości ![]() 2. Sadlokowi, któremu pozwoli dojść do optymalnej formy. 3. Rysiek ostatnio z PBB miał kilka dłuższych wylotów pod bramkę, jedną nawet zakończoną asystą, więc może czas na powtórki- osobiście czekam na jego pierwszego gola w Wiśle, a po drugie wydaje mi się, że część z jego kartek to wina spóźnionego Głowy, więc przy Sadloku mniejsza możliwość złapania żółtka. Oczywiście można tu dyskutować, że może lepiej by Rysiek złapał kartkę na Piasta, niż derby, bo nie ukrywajmy- nieuchronnie złapie kiedyś w sezonie czwartą kartkę, ale z drugiej strony lepiej na Termalice niż na Piasta. Co do meczu: mam duże obawy co do remisu, wtopy, ale pewnie zakończy się na 3:1 dla nas . Ważne, by założyć wysoki pressing. Nomen omen wydaje mi się, że Popović się odblokował i da nam trochę radości jeszcze. Cieszy też bramka Crivellaro, który po swojej bramce z PBB nawet się nie uśmiechał i miał minę "no kurde chwała Bogu, że strzeliłem bo by mnie zabili". Jakoś mu wybaczyłem przykozakowanie w Łęczną- i nie chodzi mi bynajmniej o wzięcie piły w rękę i strzelanie karnego, ale o sposób jego wykonania. Teraz czas na Cywkę, który jeszcze nie miał swojego dnia w Wiśle |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#11
|
|
Moim zdaniem, Arek powinien usiąść na ławce. Być może tylko na chwilę, ale jednak. Skoro sam stawia jasno sprawę - kończę po tym sezonie karierę to powinien liczyć się z tym, że nie będzie grał w każdym spotkaniu. Jako człowiek samokrytyczny myślę, że przyjmie tę decyzję z godnością.
Co do innych zmian, to Popović moim zdaniem wygryzł Urygę na stałe ze składu. Alan myje się do umiejętności Popovicia w rozegraniu, przeglądzie pola, ustawieniu. W grze na 'drwala' może i jest słaby, ale takich pomocników może mieć Korona, a nie Wisła. Tu wymaga się jakości, a niestety tylko Alan z całej drużyny nie potrafi celnie podać piłki do przodu (albo się boi). A co do przebiegu spotkania - jeśli wyjdziemy z takim samym nastawieniem jak w meczu z Podbeskidziem, to Korona będzie mogła wywiesić białą flagę już po 30 minutach. Jeśli piłkarze sobie oleją sprawę to będzie jak z Łęczną, Górnikiem Z., czy Pogonią. Oby frekwencja dopisała, bo naprawdę po tym laniu w Bielsku i ostatnim naprawdę dobrym meczu u siebie (ze Sląskiem) należy się piłkarzom choć w połowie pełny stadion. typuje wynik 4-0 |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2012
Offline |
#12
|
|
po niezlym meczu ze Slaskiem i 4 bramkach nasze Gwiazdki mialy pewnie wygrac w jakiejs Lecznej , proponuje wszystkim cotygodniowym fantastom kubelek zimnej wody bo zawodnicy nieraz pokazali zalosny futbol , mnie juz zaden wynik obecnej Wisly nie zdziwi , tyle samo szans daje na zwyciestwo 3-0 jak i porazke , czy tez oczywiscie standardowy remis
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2009
Offline |
#13
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2014
Skąd: Podkarpacie (ciemna dupa Polski)
Offline |
#14
|
|
Jak napisałem - wydaje mi się. Głowa ostatnio popełnia dużo błędów, Sadlok nawet po kontuzji nie powinien być gorszy, chyba, że mecz odpoczynku pozwoli się Arkowi ogarnąć.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Offline |
#15
|
|
Piątkowy mecz będzie sędziował Stefański.... w tym sezonie był to sędzia w meczu Legia-Wisła (1-1). W poprzednim sezonie sędziował nam 4 mecze w których padał wynik 2-2... TAKŻE noo
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Skąd: Kraków
Offline |
#16
|
|
Ponoć jest temat pożegnania z Moskalem...
Mam nadzieję, że wysoką wygraną piłkarze wybiją górze takie pomysły z głowy. |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2009
Skąd: UK
Offline |
#17
|
|
Dzisiaj musi być zwycięstwo. Pora się piąć w góre tabeli i zadomowić się tam na dobre. Najlepiej wygrać zdecydowanie, kilkoma bramkami, na zero z tyłu co najważniejsze. Do boju. Mam nadzieje, że kibice dzisiaj odpowiednio przywitają Zająca!!!!!!
|
|
|
|
Guest
|
#18
|
|
Naprzeciwko nie patałachy kompletnie nie wiedzące co mają robić (a może i grające na zwolnienie trenera) i czar pryska. I pytanie co z Kaziem powraca.
Szkoda, miałem nadzieję na przyjemniejszy początek weekendu. |
|
|
|
Junior Member
Od: 07.2005
Offline |
#19
|
|
Jak tego nie wygrać ku...a mać jeszcze ten pajac w zielonym....
|
|
|
|
Member
Od: 04.2011
Offline |
#20
|
|
Dobry mecz w naszym wykonaniu, Kielce dobrze się broniły i miały furę szczęscia co dało im zwycięski remis, zaskakuje na + Popović, slabo dziś Jankowski.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#21
|
|
Dobry mecz w naszym wykonaniu, cieszy gra po ziemi dokładnymi podaniami + szybki odbiór. Brakło dziś trochę szczęścia na ten kielecki autobus.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2003
Skąd: Stamtad ,gdzie nikt jeszcze nie dotarl :)
Offline |
#22
|
|
Tylko My potrafimy nie wygrac meczu przy tak kolosalnej przewadze..
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2008
Skąd: planeta Ziemia
Offline |
#23
|
|
Szkoda słów ciężko będzie o pierwszą ósemkę co z tego że jeden mecz gramy perfekcyjnie jak beznadziejnej Korony nie potrafią ustrzelić....
![]()
SERCE W BIELI KREW W BŁĘKICIE WISŁA KRAKÓW PONAD ŻYCIE!!!
Quo vadis Wisło? |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2009
Skąd: UK
Offline |
#24
|
W dodatku ta pi...a Stefański. Kiedy on sędziuje nigdy nie możemy wygrać meczu. Sędzia na 3 lige jak dla mnie. Poziom meczu bardzo słaby. Za taką gre to powinni kary pieniężne zapłacić!!! |
|
|
|
Member
Od: 04.2011
Offline |
#25
|
|
Davss
Ja po meczu w Bielsku nie zakładałem że dziś będzie grad goli dla nas tak jak Ty sugerowałeś to wyżej, liczyłem na 3 punkty. Skoro ten mecz był słaby to jak ocenić I połowę w Łęcznej ? |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2009
Offline |
#26
|
|
Dużo pecha dzisiaj 2 poprzeczki i raz z linii wybita przez koroniarza.
Sędzia też dzisiaj w słabej formie, jednak dominacja z naszej strony była wyraźnie widoczna. Punkty znowu uciekły, ale cieszą mnie ostatnie zmiany z Podbeskidziem wchodzi Kuczak dziś Marszalik, z biegiem czasu wyniki przyjdą. |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2009
Skąd: UK
Offline |
#27
|
1 połowa w Łęcznej była żenująca, ale coż... Jakbyśmy mieli lepszego zawodnika niż Jankowski napewno bysmy wtedy nie przegrali, a dzisiaj wygralibysmy. Jak można było nie strzelic z tego bramki w doliczonym czasie? Tylko walic po poprzeczce to tylko on wie. No coż teraz trzeba liczyć na porażke z Piastem, bo remis z taka gra będzie mega sukcesem!!! Brawo, Legia nam odskoczy, żydy mogą przeskoczyć brawo! Popisaliście się na całego dzisiaj!!! Znowu zjebany tydzien, nic tylko się ochlac!!!!!! |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 01.2015
Offline |
#28
|
|
To idz chlac i skoncz juz .......ic.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2005
Skąd: Wrocław
Offline |
#29
|
|
Piast u siebie nie będzie grał autobusu więc nie rozpaczałbym a dziwne było zmienienie Bogusia zamiast jankesa dopiero jak wszedł Marszalik to wróciła gra z przodu szkoda posiadanie piłki 70-30, podania 630 do 290 celność podan 81% i c tylko 2 poprzeczki ale widać kto gra w piłkę a kto w wybijanego
![]()
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Somewhere between nowhere and goodbye
Offline |
#30
|
|
Uaaa Ciężko się na to patrzyło jak ciągle nie chciało wpaść. Korona zagrała typową Vaalrengę. Dawno takiego autobusu na R22 nie widziałem. Obydwie drużyny grały z mega ambicją i z różnymi celami. Niestety Koroniarze zrealizowali swój plan w 100%. Nienawidzę jak zabijanie tej dyscypliny przynosi efekty mordującym piękno futbolu. Czas się napić...
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|