The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Zamknięty temat
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Mixu
Senior Member
 
 
Od: 01.2008
Skąd: kraina niewidzialnej ręki wolnego rynku

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#121
Stary 24.07.2015, 23:39
Popovic dzisiaj zagrał parę beznadziejnych piłek albo rozgrywał zbyt czytelnie i ostatnie minuty to się słaniał na nogach..
ale co mi się w nim podoba to to że wychodzi do piłek by rozegrać z obrońcami i jeszcze jedna rzecz: potrafi przytrzymać piłkę, uspokoić grę co nam dzisiaj naprawdę dużo pomogło. Będą z niego ludzie.
<img src=https://ibb.co/qgCnvNM border=0 alt= />
Server Discord kibiców Wisły "Wiślackie Disco" : https://discord.gg/cMS7nuxTH
regan
Senior Member
 
Od: 05.2004
Skąd: Krakow

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#122
Stary 24.07.2015, 23:41
patti napisał(a):Wyświetl post
1906% poparcia !!!!!!!

Wszyscy na lecha !!!! Jakos z lechem jestem spokojny..... oni beda miedzy meczami Basel, wiec rezerwami wyjda na nas. 20k na stadionie to minimum.

Widzimy sie w sobote na R22...
Takie myślenie sprawia ze staczamy sie w dół... A najważniejsze w kryzysie jest to żeby trzymać poprzeczkę jak najwyżej
Tylko Wisła!
Dariook
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#123
Stary 24.07.2015, 23:53
Kurz napisał(a):Wyświetl post
http://m.krakow.sport.pl/sport-krako...-nastepca.html

Myślę, że Brożek wie, co mówi. Wiesz lepiej od niego?

Nie wiem kto obecnie jest (a o tym kto ostatnio był mówi wywiad z Brożkiem), bo nie mam pojęcia o przeszłości Crivellaro, ale jeśli ktokolwiek, to właśnie on.

Oczywiście 8 jest nam bardzo potrzebna. Szkoda, że po odejściu Chrapka kogoś takiego nie mieliśmy obok Stilica.


Ale Brożek stwierdza tylko jakiej charkterystyki piłkarzem jest Popović. Inna sprawa w jakim celu został zakontraktowany. Ma być playmakerem i ma zastąpić Stilica w formacji, takie są fakty i taka jest jego obecna rola. I dlatego że się w tym nie sprawdza, wygląda to jak wygląda.
A na 8 mamy Mączyńskiego.

No chyba że Kazek ma nierówno pod kopułą?
Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA.

Cytat:
To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.
Radek Sobolewski
patti
Member
 
 
Od: 07.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#124
Stary 24.07.2015, 23:58
regan napisał(a):Wyświetl post
Takie myślenie sprawia ze staczamy sie w dół... A najważniejsze w kryzysie jest to żeby trzymać poprzeczkę jak najwyżej
Ja poprostu chce nakrecic ludzi aby przyszli na mecz... wiemy w jakiej kondycji jest nasz klub. Kazdy sprzedany bilet sie liczy...
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#125
Stary 25.07.2015, 00:20
Dariook napisał(a):Wyświetl post
Ale Brożek stwierdza tylko jakiej charkterystyki piłkarzem jest Popović. Inna sprawa w jakim celu został zakontraktowany. Ma być playmakerem i ma zastąpić Stilica w formacji, takie są fakty i taka jest jego obecna rola. I dlatego że się w tym nie sprawdza, wygląda to jak wygląda.
A na 8 mamy Mączyńskiego.

No chyba że Kazek ma nierówno pod kopułą?

Myślę, że nie zawsze będziemy grać Mączyńskim, Urygą i Popoviciem. A przynajmniej mam taką nadzieję. Na razie Crivellaro ma największe zaległości i jest wielką niewiadomą. Jeśli się sprawdzi i będzie w optymalnej formie., pewnie będzie grał na 10. Popovic na 8 a Mączyński na 6.

Tylko po co nam Cywka w sytuacji, gdy jest jeszcze Uryga, Boguski i Jankowski? I właściwie na jakiej pozycji powinien grać?
PiVoSH92
Senior Member
 
 
Od: 06.2014
Skąd: Podkarpacie (ciemna dupa Polski)

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#126
Stary 25.07.2015, 00:29
Cywka zagrał znośnie na skrzydle, więc myślę, że to jest jego pozycja. Tak też grał w Anglii.
Dariook
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#127
Stary 25.07.2015, 00:47
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Myślę, że nie zawsze będziemy grać Mączyńskim, Urygą i Popoviciem. A przynajmniej mam taką nadzieję. Na razie Crivellaro ma największe zaległości i jest wielką niewiadomą. Jeśli się sprawdzi i będzie w optymalnej formie., pewnie będzie grał na 10. Popovic na 8 a Mączyński na 6.

Tylko po co nam Cywka w sytuacji, gdy jest jeszcze Uryga, Boguski i Jankowski? I właściwie na jakiej pozycji powinien grać?
No oczywiście można to przemeblować i ułożyć to tak jak napisałeś. Tylko wtedy co? Kazek się obecnie myli forsując Popovica na rozgrywającego? Na rundę jesienną przecież nie ma innych możliwości.
No i ciężko żywić nadzieję , że Crivellaro będzie naszym mózgiem, jeśli nie wiadomo co chłopaczyna potrafi, czy to w ogóle potrafi.
Ostatnio edytowane przez Dariook : 25.07.2015 o godz. 00:54.
Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA.

Cytat:
To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.
Radek Sobolewski
fansorina
Senior Member
 
Od: 06.2013

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#128
Stary 25.07.2015, 06:27
Mecz bardzo fajny wg mnie z obu stron. Sędzia był tragiczny, chociaż nie przekręcił żadnej z drużyn w....iał niemiłosiernie . Szkoda Głowackiego, słaby start sezonu zaliczył, ale jest na szczęście Rysiu, jak nie Arek uratuje, to Guzmics wyjebie i to mi się podoba, o to chodzi! . Jovic wczoraj klasa, współpraca z Rafałem wyglądała lepiej niż nieźle. Mączyński zagrał dobry mecz, oby takich więcej! Brożkowi do bardzo dobrego występu zabrakło tylko bramki.
Alana nie widziałem na boisku, to dobrze czy źle?

Co do Popovicia to wklejam komentarz Taktycznie.net z artykułu na weszło o grze Popovicia:
Popović ma drugi mecz z rzędu najwięcej podań atakujących w Wiśle. W tym meczu miał 80% celności - drugi wynik w drużynie, po Cywce. Owszem, miał sporo strat, ale problem jest bardziej w tym, że mimo, że jest on środkowym / ofensywnym pomocnikiem, musi często schodzić po piłkę głęboko i szukać ryzykownych zagrań, bo inni się jakoś do rozegrania nie kwapią. A że w zwiazku z tym często traci - to tak jak winić górnika, że się w pracy pobrudzi.

A jak tam ranni Sadlok i Mączyński, będą gotowi na sobote?
Ostatnio edytowane przez fansorina : 25.07.2015 o godz. 06:55.
Elefant
Senior Member
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#129
Stary 25.07.2015, 06:45
Jest niedosyt bo mogliśmy wygrać.
Z drugiej strony mając na względzie przebudowę drużyny, brak zgrania i bardzo dla nas (zawsze) trudny teren wynik jest jak najbardziej OK.
Gra lepsza niż z Górnikiem, miejmy nadzieję, że będzie to stała tendencja.
jeziu89
Junior Member
 
Od: 03.2015

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#130
Stary 25.07.2015, 07:35
Podsyłam skrót meczu. Szkoda, bo można było wygrać, ale nasza postawa w ofensywie może cieszyć
www.pilka24.com.pl - najnowsze wiadomości ze świata piłki nożnej
Ogryzek
Senior Member
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#131
Stary 25.07.2015, 07:38
fialo napisał(a):Wyświetl post
Pytanie za 100 pktów.

Czy "piłkarze" do których wymagacie tak bardzo szacunku walczyli dziś o zwycięstwo? Czy z pełną determinacją chcieli wygrać najważniejszy mecz sezonu? Czy Cierzniak gral na czas w 65 minucie? No właśnie.
A może lepiej żeby nie mając sił walczyli o zwycięstwo i narazili się na kontrę i przegrali? Tak fialo, wtedy pisałbyś że zagrali świetnie, pełzając z wyczerpania przegrali. Ale przynajmniej atakowali. Tak byś wolał? Ja wolę remis od porażki.
Zagrali mądrze bo wiedzieli że jak się odkryją to mogą nie zdążyć za kontrą parchów kiedy już zaczęli oddychać rękawami.

Wreszcie Moskal pomyślał i ustawił Wisłę pod przeciwnika. 2 defensywnych pomocników w środku.

Mecz na remis i gdyby nie fatalny błąd Głowackiego to może nawet dowieźlibyśmy wynik do końca. Nasi piłkarze walczyli i to było widać. Pamiętajmy, czas będzie działał na naszą korzyść. My dopiero budujemy zespół.

BTW
Głowacki w 1 meczu zrobił 3 spore błędy w tym jeden mega babol. Śmiać mi się chciało jak wielu przed tym sezonem pisało że Arek jako obrońca wciąga ligę nosem. Zapominając że Głowacki ma już 36 lat i stał się solidnym obrońcą i nic więcej. Jest słabszy od takiego Polczaka choćby. Wielu myśli że Arek to ten sam piłkarz z przed kilku sezonów kiedy był dominatorem na swojej pozycji. Jednak lata lecą. I to było widać niestety wczoraj.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
fialo
Senior Member
 
 
Od: 11.2006
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#132
Stary 25.07.2015, 08:34
Chłopie ty tu naprawdę nie widzisz przypadku? Myślisz, że ten tysiąc remisów się wziął z niczego? Oni mają problem w głowie, a problem nazywa się minimalizm właśnie: szanujmy punkt, ciężki teren, niewygodny przeciwnik, bla bla bla. Problem w tym, że ostatnio nawet teren przy R22 jest ciężki, a mianem niewygodnego przeciwnika można nawet ochrzcić Górnik Zabrze, który ostatni transfer zrobił w 87 roku, w środku pola biega zawodnik urodzony w połowie lat siedemdziesiątych, a napastnika niestety nie mają.

Nic mnie nie w....ia jak ten minimalizm. Ja odniosłem wrażenie, że kondycyjnie wyglądamy dużo lepiej niż żydy, w dodatku oni strasznie napalili się na zwycięstwo, zdjeli Covilo, zdjeli obrońcę wprowadzili napastnika, wystarczyło podejść wyżej, być trochę bardziej dokładnym (tyczy się to naczelnego niechluja Popovicia) i by wpadlo. No i może nie należy grać na czas w derbach, nie sądzisz? Ale nie my jesteśmy szczęsliwi bo zremisowaliśmy 49759239 mecz. Ci goście nie wychodzą poza strefę komfortu. To jest najgorsze.
Some people think football is a matter of life and death. I assure you, it s much more serious than that. Bill Shankly

Listen fucking stars - you're breaking our hearts!!
szprotson
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 06.2005
Skąd: z boiska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#133
Stary 25.07.2015, 09:40
Szkoda. Wielka szkoda.

Nasz klub = Rafał Boguski. Mozna by pisac elaboraty ale Nasz klub to jest po prostu Rafał Boguski. Wsystko co sie dziaje, działo w Wiśle to własnie taki Rafałek - już jest szansa jest blisko a tu dupa. Rafał pobiega powalczy po czym za sekunde poda w aut, pobiega pojezdzi na dupie i pod do przeciwnika, minie 5 po czym poda do nikogo, wyjdzie na czystą pozycje na strzał to ledwo kopnie.
Co do meczu, szczegolnie w 1 polowie statystyki posiadania pilki były w okolicach 65-35 dla Cracovii a Mąka w wywiadzie(albo Uryga) mowi ze mielismy grać wysoko.
I to jest juz cos po raz kolejny stostowanego na WIśle. Mamy wyjsc wysoko na cały mecz wychodzimy na 2 akcje i cofka. Pomine ze końcowka w której wg. mnie bylismy lepsi to nerwówka od poltora roku.
Popovic ciekawie sie pokazał ale ostatnie 15 minut powinien spedzic na ławce. Kontuzje wynikające z przygotowań też nie sa za fajne gdy nie ma sie zmiennikow.
No i ta zmiana Pawła B - dawnio nie widzialem Pawła z ...tak mała iloscia strat. Wczoraj był idelnym napastnikiem który dogrywa drugiemu napasntikowi (tak wiem, takiego nie mam, ale w koncu robił cos co napastnik, zastawka, klatka, pietka, wyjscie na pozycje , )
Ogólnie w meczu imho najlepsi : Mączyński, Jovic, Brożek.
Z pana Crivellar uważam ze będzie maksymalnie nowy Nourdine Boukhari.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#134
Stary 25.07.2015, 09:54
Jasiu jak się nic nie robi to się nic nie spieprzy, Boguski nie grał w poprzednim meczu i co? Lepiej było? Więc nie czepiaj się o duperele bo zgodnie z tym co przewidywałem dwa lata temu bez Boguskiego na placu nie robimy sztycha.
Hej Nasz TS !!
TS&ZKS
Senior Member
 
Od: 10.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#135
Stary 25.07.2015, 10:08
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Boguski nie grał w poprzednim meczu i co? Lepiej było?
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale z tych 2 zdań wynika że wczorajsza dobra gra to zasługa naszego Messiego. Gdyby grał z górnikiem to pewnie byłoby 5-0, a tak nie ma Messiego i 1-1 :/
Boguski wczoraj faktycznie starał się, ale to nie zmienia tego że brak mu umiejetnosci a tego dobra wola się nie naprawi Miał kilka dobrych chwil, ale większość to padaka.
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#136
Stary 25.07.2015, 10:20
W ocenie Tobie podobnych wszystko co zrobi Boguski czy Moskal to padaka. A co do umiejętności to wybacz ale laik choćby chciał nie jest w stanie ich ocenić, zwyczajnie sam nie potrafisz kopnąć piłki więc nie masz pojęcia jakie kopnięcia dowodzą umiejętności. Poniał ?

Nie wiem co sobie wywnioskowałeś, ale ostatnio Boguski nie grał, a teraz grał czy poprawa gry to jego zasługa? Tylko matoł nie weźmie takiej ewentualności pod uwagę...
Hej Nasz TS !!
TS&ZKS
Senior Member
 
Od: 10.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#137
Stary 25.07.2015, 10:30
Drozd napisał(a):Wyświetl post
W ocenie Tobie podobnych wszystko co zrobi Boguski czy Moskal to padaka. A co do umiejętności to wybacz ale laik choćby chciał nie jest w stanie ich ocenić, zwyczajnie sam nie potrafisz kopnąć piłki więc nie masz pojęcia jakie kopnięcia dowodzą umiejętności. Poniał ?

Nie wiem co sobie wywnioskowałeś, ale ostatnio Boguski nie grał, a teraz grał czy poprawa gry to jego zasługa? Tylko matoł nie weźmie takiej ewentualności pod uwagę...
Przykro mi ''geniuszu'' ale nie trafiłeś. Akurat prace Moskala doceniam i nie jest to dla mnie padaka. Także sory "kolego", ale jebłeś pudło jak hanka.

Co do kopnięcia prosto piłki, zapraszam na sparing A co do oceny umiejętności:nie jest trudno ocenić umiejętności piłkarza który na 10 piłek 9 wywali w aut lub poda do rywala.

A co do matoła. Jeżeli ktoś uważa że wczorajsza dobra gra była zasluga Boguskiego to może nim być....
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#138
Stary 25.07.2015, 10:30
PiVoSH92 napisał(a):Wyświetl post
Cywka zagrał znośnie na skrzydle, więc myślę, że to jest jego pozycja. Tak też grał w Anglii.
Myślę, że nie został, jednak, ściągnięty z myślą o grze na skrzydle; za mało tam daje (przynajmniej na razie). I w pewnym sensie jego przydatność dla Wisły, jeśli można tak napisać, zabił transfer Mączyńskiego.


Dariook napisał(a):Wyświetl post
No oczywiście można to przemeblować i ułożyć to tak jak napisałeś. Tylko wtedy co? Kazek się obecnie myli forsując Popovica na rozgrywającego? Na rundę jesienną przecież nie ma innych możliwości.
No i ciężko żywić nadzieję , że Crivellaro będzie naszym mózgiem, jeśli nie wiadomo co chłopaczyna potrafi, czy to w ogóle potrafi.
Nie myli się. Po prostu Crivellaro przyjechał tutaj najbardziej "zapuszczony" i na razie nie jest piłkarzem pierwszego wyboru. Wobec tego przesunął na 10 Popovica, który jakieś tam inklinacje do gry ofensywnej ma, ale nigdy nie da takiej jakości, jak Stilić. Z drugiej strony, jeśli lepiej odnajdzie się w drużynie, w przeciwieństwie do Semira powinien dać nam dużo więcej w odbiorze piłki. Pewnie możemy też grać bez typowej 10, z Mączyńskim i Popoviciem kreującym grę. Zobaczymy jak to się ułoży.

Na razie wygląda na to, że nie będziemy w stanie grać tak, jak w najbardziej widowiskowych meczach z Semirem, ale może z drugiej strony, sami będziemy tracili mniej bramek, bo mimo wszystko kilku naszych "artystów" zostało zastąpionych przez "zapieprzaczy".

Przy okazji mam pytanie. Na jakiej pozycji na środku może grać Cywka. Czy to, niestety nasza trzecia 8, czy też trzecia 6?

Niestety, sprawa z Crivellaro to wynik naszej trudnej sytuacji. Wzięliśmy piłkarza, licząc na to, że "zaskoczy" i da nam jakość w ofensywie. I nawet, jeśli transfer wypali, może to potrwać. W każdym razie to nie piłkarz gotowy do gry od zaraz.
wściekłe pięści węża
Senior Member
 
Od: 02.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#139
Stary 25.07.2015, 10:40
Jak do zdrowia wróci Sarki, a do kadry Dziki Donald, to będziemy mieć solidną pakę i o kolejne zwycięstwa jestem spokojny. Tak jak pisałem przed startem sezonu - brakuje nam w kadrze skrzydłowych i moim zdaniem, to było wczoraj widać. Generalnie mecz oceniam pozytywnie. Szkoda, że nie udało się wygrać, ale jak mawiał K. Górski - jeśli nie da się wygrać, to trzeba zremisować. I o ile po remisie z KSG czułem ogromny niedosyt i irytację, o tyle po wczoraj niedosyt czuję tylko umiarkowany.

Nie było źle, a będzie już tylko lepiej. Z kuchenkami 3 punkty.
kerim1906
Banita
 
Od: 04.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#140
Stary 25.07.2015, 11:05
fansorina "Co do Popovicia to wklejam komentarz Taktycznie.net z artykułu na weszło o grze Popovicia:
Popović ma drugi mecz z rzędu najwięcej podań atakujących w Wiśle. W tym meczu miał 80% celności - drugi wynik w drużynie, po Cywce. Owszem, miał sporo strat, ale problem jest bardziej w tym, że mimo, że jest on środkowym / ofensywnym pomocnikiem, musi często schodzić po piłkę głęboko i szukać ryzykownych zagrań, bo inni się jakoś do rozegrania nie kwapią. A że w zwiazku z tym często traci - to tak jak winić górnika, że się w pracy pobrudzi."

nawet biorąc poprawkę na durne weszlo to jest odpowiedz na oceny"fachowców" powyżej co do gry Popovica, porównywanie go z człapaczem Silicem to nieporozumienie, po tym meczu uważam go za bardziej potrzebnego zawodnika Wiśle niż Stilic ( którego człapanie już "docenili" na Cyprze), szkoda remisu ale uważam że trzeba go uszanować , było dużo lepiej niz w pierwszym meczu, wygląda też że będzie dużo lepiej z każdym meczem

Drozd co się dziwisz, , maja klucz wytrych "Boguski", co złe to Boguski, według mnie jeden z nielicznych który zawsze zostawia serce na boisku , do tego dobrze ustawiony i w formie decyduje o naszej grze, wczoraj widać było to doskonale, opadł z sił w ostatnim kwadransie podobnie jak Popovic ale według mnie był wyróżniającym sie piłkarzem naszej drużyny, do tego jak słyszę że Głowa a to stary a babole czy kiksy to naprawdę żal czytać komentarze, Głowa był jest i pozostanie SZEFEM naszej obrony,drobne wpadki tego nie zmienią , ale "fachowcy" wiedza lepiej.......
Powód: co sie dziwisz
Ostatnio edytowane przez kerim1906 : 25.07.2015 o godz. 11:17.
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#141
Stary 25.07.2015, 11:46
kerim1906 napisał(a):Wyświetl post
nawet biorąc poprawkę na durne weszlo to jest odpowiedz na oceny"fachowców" powyżej co do gry Popovica, porównywanie go z człapaczem Silicem to nieporozumienie, po tym meczu uważam go za bardziej potrzebnego zawodnika Wiśle niż Stilic ( którego człapanie już "docenili" na Cyprze), szkoda remisu ale uważam że trzeba go uszanować , było dużo lepiej niz w pierwszym meczu, wygląda też że będzie dużo lepiej z każdym meczem
To prawda, na razie Popovic nie zrobił nic, żeby go porównywać ze Stiliciem. Semir grał w kratkę, ale dzięki niemu zdobyliśmy prawie połowę bramek w tamtym sezonie. Popovic na razie jest i to jego największa zasługa. Z jednym się wszakże zgodzę. Ósemka jest potrzebna Wiśle i bardzo kogoś takiego brakowało w poprzednim sezonie. Szkoda, że się nie przekonamy, jak mógłby wyglądać Stilić na przykład z Popoviciem (którego nie skreślam, ani nie oceniam ostatecznego potencjału) i Mączyńskim w składzie :(.
markowywislak
Senior Member
 
Od: 06.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#142
Stary 25.07.2015, 11:57
Wojtas napisał(a):Wyświetl post
Na tym jedynym miejscu na ziemi bez atmosfery ta gra wygladała nawet dobrze.W pierwszej bez napletkowcy walczyli i sie stawili ,w drugiej juz mecz pod nasze dyktando

jednak dla mnie czegos braklo,cos co mialem tamte derby sprzed 10 lat.Teraz to juz chyba inna mentalosc czy cos,bo wsyztsko jakies takie "mile dla oka"...


Zgadzam się w 100 procentach! To już nie te derby co dawniej. Dawniej to byly przepychanki itp widać że zależało i jednym i drugim a dzisiaj? po meczu podziękowania jeszcze brakuje selfi i wymian koszulkami...
siemstein
Senior Member
 
Od: 05.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#143
Stary 25.07.2015, 11:58
PiVoSH92 napisał(a):Wyświetl post
Cywka zagrał znośnie na skrzydle, więc myślę, że to jest jego pozycja. Tak też grał w Anglii.
Grał znośnie i dlatego 80% ataków było przeprowadzone prawą stroną.... Cywka był jednym z najsłabszych, choć nie skreślam go na wstępie. Co zauważyłem to kurewski brak zgrania. Często zdarzały się sytuacje, że ktoś dobrze podał, ale ktoś źle się ustawił. Choćby sytuacja, gdy fajnie podał Mączyński na lewe skrzydło po ziemi na dobieg do Sadloka, ale do piłki ruszył też Cywka, który miał o wiele za daleko. Widząc to, Sadlok zrezygnował, a on by do tej piłki doszedł i mogłaby być fajna akcja. Było jeszcze parę takich sytuacji w meczu. Widać niezrozumienie, ale to wszystko zaskoczy. Pytanie kiedy. Terminarz mamy jaki mamy i będzie baardzo ciężko...
PiVoSH92
Senior Member
 
 
Od: 06.2014
Skąd: Podkarpacie (ciemna dupa Polski)

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#144
Stary 25.07.2015, 12:15
Dlatego napisałem znośnie. Lewa się nie zgrała jeszcze, a prawą żarło (Jović z Bogusiem zagrali jak para) i środkiem też nie szło źle, więc nie będą się pchali lewą, gdzie żydzi mieli Deleu i Wójcickiego, czyli jak na ich poziom solidnych piłkarzy.
wolfu
Senior Member
 
 
Od: 09.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#145
Stary 25.07.2015, 13:11
Cierzniak - podoba mi się. Buchy i Misiek raczej nie dadzą rady go wygryźć. Fajnie, pewnie broni, bramki nie z jego winy (choć fakt faktem, gdyby wyszedł wcześniej do "podania" Głowackiego to zdążyłby przed Cetnarskim)
Jović - sądziłem, że nigdy nie przekonam się do tego pana, a tu taki szok. Najlepszy na boisku, w obronie jak i w ofensywie. Oby więcej takich meczów, panie Boban, chapeau bas
Głowacki - dobrze to opisali na Weszło, że Arek raczej nie jest jak wino. Drugi słaby mecz, zawalona bramka. Jestem pewien że na sto takich podań tylko jedno by mu nie wyszło. Pech chciał, że to trafiło się akurat wczoraj.. Na koniec tej rundy trzeba szukać stopera i zgrywać go już w drugiej rundzie i tej mistrzowskiej.
Rysiek - dla mnie to piłkarz, który po Głowackim i Brożku powinien nosić opaskę czasem ma zawahania, ale jest praktycznie nie do przejścia, a nawet jak się zagalopuje w ofensywę to potrafi sam wywalczyć rzut rożny z trzema pasiastymi na plecach. Zajebisty gość, jaram się
Sadlok - Maciek w końcu zaczyna mi przypominać tego Maćka z początku. Fajne wejścia w ofensywę, angażuje się, w obronie też nie najgorzej. Kilka meczy i będzie znowu solidny i nie odda lewej obrony.
Uryga - jedna, wielka niewiadoma. Potrafi zagrać mecz dobry (nie mówię o bardzo dobrych, bo takich nie pamiętam), a potrafi wyjść z tak spiętym dupskiem, że jego mina mówi tylko "nie podawajcie mi". Dla mnie to nie jest piłkarz na przyszłość, Stjepanović lepiej by się wywiązywał.
Mączyński - gorący aplauz. Krzysiu wjeżdżał w Cracovię jak w pachołki na treningu, szyba bramka, świetny w defensywie i kilka super podań rozpoczynających akcję. Udany transfer, z resztą nie mogło być inaczej.
Cywka - czekam cierpliwie (albo i niecierpliwie), kiedy w końcu wystrzeli. Widać angielską piłkę, zastanawianie się, przegląd gry, fajny odbiór. Szkoda, że Popović go nie puścił na skrzydło w drugiej połówce tylko kombinował z wrzutką na Brożka, może by coś z tego było. Tak czy siak, to jeszcze nie ten Cywka.
Boguski - zawsze broniłem Rafała mimo nagonki całego forum. Dla mnie to chłop może niewidoczny, ale starający się za trzech, stara się być wszędzie. Niestety wczoraj nie był tym Rafałem jakiego się spodziewałem, bardzo słaby występ, moim zdaniem najsłabszy piłkarz Wisły wczoraj.
Popović - znowu przytoczę Weszło "obok Stilicia nawet nie stał". Chyba powoli dostrzega, że w Ekstraklasie nie pójdzie mu tak łatwo jak w 1 lidze. Fajnie, że próbuje wracać i odbierać piłkę. To nie jest piłkarz, któremu przypisuje się zadania czysto ofensywne, a taki by nam się przydał. Może się rozkręci, dla mnie na dzień dzisiejszy zmiennik numer jeden z ławki.
Brożek - nie rozumiem ludzi, którzy wrzucają coś na Brożka. Dla mnie Paweł zagrał bardzo solidnie, jeden z lepszych graczy wczoraj (może tylko Krzysiu i Boban byli lepsi). Klej piłki niesamowity, kręcił sobie dwójką stoperów Cracovii jak Żurawski w Poroninie, starał się czasem samemu coś wywalczyć i był wszędzie. Szkoda, że nie każdy podszedł z takim zaangażowaniem jak Paweł.
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#146
Stary 25.07.2015, 13:48
@kerim

Co z tego, że Boguski zostawia serce (czego nie można mu odmówić), jak jednocześnie ma kłopoty z przyjęciem piłki, z podaniami oraz szybkością (zobacz sobie, jak mu odjechał wczoraj Cetnarski w 21. minucie po czym huknął na bramkę - nie mów mi, że był już wtedy zmęczony).
Niestety cechami czysto wolicjonalnymi nie nadrobisz braków czysto piłkarskich.
AntyMod
Senior Member
 
Od: 05.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#147
Stary 25.07.2015, 13:59
apropo Boguskiego - zauwazcie z jaka sila ten FACET ? strzela w kierunku bramki - naprawde nie chce sie pastwic ale moze On jest jakis niedozywiony jest albo go stopy bola ? ...ale tak na powaznie to przeraza mnie ze dorosly facet i zawodowy pilkarz ma moc w nodze ( kopyto) na poziomie trampkarza , koles nie jest w stanie oddac silnego strzalu z odleglosci nawet 10 metra , sprobujcie ogladnac powtorki z wielu meczy i zobaczyc jakie pioruny Rafal wali , niewymagam od niego zeby walil jak Koeman , ale zawsze mam niezla beke ogladajac moc ( o precyzji nie wspominam) strzalu Rafala Boguskiego .... moj bardzo zaawansowany wiekiem tatus wspomnial po meczu ze Rafal na treningu chyba nie przekopalby pol boiska
wolfu
Senior Member
 
 
Od: 09.2014

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#148
Stary 25.07.2015, 14:00
Patryko napisał(a):Wyświetl post
(zobacz sobie, jak mu odjechał wczoraj Cetnarski w 21. minucie po czym huknął na bramkę - nie mów mi, że był już wtedy zmęczony)
jeśli myślimy o tym samym, to chyba Dąbrowski mu tak odjechał i uderzył
Patryko
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#149
Stary 25.07.2015, 14:22
wolfu napisał(a):Wyświetl post
jeśli myślimy o tym samym, to chyba Dąbrowski mu tak odjechał i uderzył
Nie mam niestety jak tego sprawdzić, ale jestem praktycznie pewien, że był to Cetnarski. Dokładnie to samo Rafał zrobił w 65. minucie, odpuszczając/nie nadążając za Rakelsem, po czym ten niebezpiecznie uderzył na bramkę.
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#150
Stary 25.07.2015, 14:24
TS&ZKS napisał(a):Wyświetl post
Przykro mi ''geniuszu'' ale nie trafiłeś. Akurat prace Moskala doceniam i nie jest to dla mnie padaka. Także sory "kolego", ale jebłeś pudło jak hanka.

Co do kopnięcia prosto piłki, zapraszam na sparing A co do oceny umiejętności:nie jest trudno ocenić umiejętności piłkarza który na 10 piłek 9 wywali w aut lub poda do rywala.

A co do matoła. Jeżeli ktoś uważa że wczorajsza dobra gra była zasluga Boguskiego to może nim być....
Jeżeli Twoim zdaniem Boguski 9/10 piłek wali w aut to jesteś zwyczajnie pomylony...

Pomijając fakt, że te które wali w aut albo do przeciwnika mają w sobie potencjał stworzenia sytuacji bramkowej albo posunięcia gry do przodu. Inaczej mówiąc Boguski gra ryzykownie bo się nie boi. Dlatego obserwatorom bez pojęcia o piłce wydaje się, że dużo piłek traci, dla takich lepszy jest ten, który wszystko podaje do tyłu i wielkie g... z jego gry wynika.

Jeżeli ktoś uważa, że wczorajsza dobra gra nie miała nic wspólnego z obecnością na boisku Boguskiego to jego opinia, a ja oceniam ją jako debilną ...
Hej Nasz TS !!

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Zamknięty temat

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:25.