The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
regan
Senior Member
 
Od: 05.2004
Skąd: Krakow

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 06.07.2015, 23:44
As napisał(a):Wyświetl post
Drugi punkt odnosi sie do inicjatyw ktore moga prowadzic FC. Musisz sie cofnac do pierwszej strony tematu.
Nie sprecyzowałem.
Chodzi mi o inicjatywę klubu we współpracy z SKWK odnoście FC na wzór tego co parę lat temu już było. FC organizowały się w swoich miejscowościach i dostały całą trybunę za bramką i tańsze bilety. Klub dbał o promocję i miał "ofertę" dla FC. Temat upadł jak zburzyli C i do tej pory nie powrócił. A myślę, że to jest poprawa frekwencji od 2 do 4 tys. w zależności od rangi meczu.
Ważna kwestia żeby to się powiodło, to ułatwienie w Kartach Kibica, bo wiadomo, nikt w tygodniu nie przyjedzie do Krakowa robić KK.
Inna kwestia moim zdaniem to jakaś "oferta" dla kibiców z naszych krakowskich osiedli.

Nie będę mówił o środkach jak to zrealizować, bo nie jestem do tego zobligowany. Są ludzie którzy lepiej się znają na tym. Powiem co myślę o korzyściach takiej formy współpracy na linii klub - kibice

Taki projekt mógłby mieć dość pozytywny charakter jeśli chodzi o spajanie społeczności Wiślackich z zza miasta i samego Krakowa. W czasach gdzie spora część osób emigruje inni postawili na to by ułożyć sobie życie tutaj, to w naturalny sposób społeczności te się rozbijają, zatraca się zacięcie,charakter, motywacja do jeżdżenia, zostają jednostki - nie ma powodu by na Wiśle się pojawić. Nie ma kto wychować następców no i takie mamy efekty jak frekwencja z ostatniego sezonu, czy choćby nawet dzisiejsze wyniki głosowania w budżecie. Dlatego powinniśmy postawić na budowę integracji, spójności kibicowskiej, wzajemności, poczucia odpowiedzialności, żeby wyjazd na mecz to nie było wydarzenie czy nawet okazja, tylko swego rodzaju tradycja, która jest wpisana w kalendarz rok do przodu.

Dlatego uważam, że na takie aspekty klub powinien zwrócić uwagę, przy wyznaczaniu celu jakim jest poprawa frekwencji na Reymonta.

Prawie wszystkie inne pomysły, które wyczytałem w tym temacie wydają się lepsze lub gorsze, jednak są tylko środkami do celu. A chodzi o to, żeby spojrzeć na całość kompleksowo: wyznaczyć cel, korzyści, strategię, określić target, i zastosować odpowiednie środki do wykonania przedsięwzięcia.

Od samego zobaczenia plakatów na słupie ogłoszeniowym człowiek nie podejmuje decyzji odnośnie pójścia na mecz. Taka osoba musi znać korzyść z pójścia na mecz, odpowiadającą jego potrzebie. Każdy inaczej rozumuje korzyść, jedni mają potrzebę by zobaczyć dobrą grę, inni oderwać się od codzienności, poczuć trochę adrenaliny, wyszumieć się: pośpiewać z kumplami, poczuć siłę grupy, popić z kumplami podrzeć jape w busie, zobaczyć koleżankę itd.
Teraz pytanie: Jak osoba która chce zobaczyć dobrą grę ma przyjść na mecz jak Boguski potyka się o własne nogi lub nasze gwiazdki podkładają się Śląskowi w walce o puchary. Jak ktoś ma jechać w busie na mecz i pić jak kumple nie jadą? No z samej istoty to jest anakolut.
Dlatego, trzeba stworzyć strategię budowy Wiślackiej społeczności odrzucając stereotypowe myślenie o kibicach, przyjąć wszystkie ich wady i zalety, bo jak pokazują doświadczenia Bednarzowskie, siłą i milicyjną pałką robi się koło klubu syf i 7-tysięczną "elitę". Wszystkie wojny z kibicami zamykania stadionów, bojkoty itd. psują te społeczności kibicowskie, zniechęcają, oni szukają wtedy alternatywy na sobotę wieczór w konsekwencji się wyłączają z kibicowskiego życia, bo uświadamiają sobie, że bez Wisły też da się żyć, więc ich nie ma, ewentualnie przychodzą z obowiązku na 2 mecze w sezonie - wiadomo jakie. Ten proces dotyczy jak pewnie wnikliwi zauważyli całej polskiej subkultury kibicowskiej. Nie tylko na Reymonta jest ten problem.

Klub bardzo ładnie zróżnicował ofertę biletową, fajnie teraz rozgrywa w okienku transferowym w kontekście sprzedaży karnetów. Brakuje jedynie tego o czym pisze. Posegregowania kibiców względem potrzeb i stworzenia dla nich oferty "korzyści" a taką moim zdaniem mogłaby być oferta dla FC i osiedli. Mamy ofertę dla rodzin i dzieci, teraz może warto przygotować trochę miejsc na stadionie dla bardziej dochodowych kibiców.
Ostatnio edytowane przez regan : 07.07.2015 o godz. 00:17.
Tylko Wisła!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:35.