
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
|
Witam, W TM Ekstraklasie nie ma czasu na zbyt długi odpoczynek! Już w najbliższą środę rozegrana zostanie kolejna ligowa kolejka w grupie mistrzowskiej. Tym razem Biała Gwiazda zagra przed własną publicznością z zespołem Pogoni Szczecin. W dotychczasowych dwóch pojedynkach obu ekip, lepszy bilans ma zespołu z Grodu Kraka, który w Szczecinie pewnie wygrał 3:0 a u siebie zremisował 1:1. Początek środowego spotkania zaplanowano na godzinę 20:30 a transmisję przeprowadzi stacja NSport+. Ale jak doskonale wiemy najlepiej mecze Wisły Kraków ogląda się z wysokości trybun przy R22! Także nie ma co zwlekać i czas jak najszybciej zakupić wejściówkę! Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Pogonią Szczecin: Sezon 2006/07 10 września 2006, 14:30 Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 0:0 Sezon 2007/08 – brak spotkań Sezon 2008/09 – brak spotkań Sezon 2009/10 – brak spotkań Sezon 2010/11 – brak spotkań Sezon 2011/12 – brak spotkań Sezon 2012/13 17 marca 2013, 17:00 Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 2:0, Radosław Sobolewski 37, Cwetan Genkow 82 Sezon 2013/14: 16 grudnia 2013, 18:15 Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 2:1, Paweł Brożek 19, Łukasz Burliga 54 – Marcin Robak 70 (karny) Sezon 2013/14 (Runda mistrzowska) 3 maja 2014, 20:30 Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 5:0, Paweł Brożek 6, 60,62, Donald Guerrier 12, Semir Stil Sezon 2014/15 (Runda zasadnicza) 20 lutego, 20:30 Wisła Kraków – Pogoń Szczecin 1:1, Paweł Brożek 24- Marcin Robak 43 (k) Z obozu rywali. Pogoń w tej rundzie jeszcze nie wygrała, kapitalna końcówka sezonu pozwoliła Portowcom na spokojne utrzymanie w lidze i na tym chyba należy zakończyć ten wątek. Zarówno Pogoń jak i Górnik Zabrze nie myślą nawet o grze w europejskich pucharach w tym sezonie, więc obowiązkiem piłkarzy Wisły Kraków jest takie mecze wygrywać i zbierać cenne punkty, które potem mogą być decydujące w końcowej tabeli. Pogoń aktualnie okupuje ostatnie – ósme miejsce w grupie mistrzowskiej i po najbliższej kolejce na pewno nic w tej kwestii się nie zmieni, ponieważ podopieczni Czesława Michniewicza tracą do następnej pozycji już cztery punkty. Nie należy jednak lekceważyć zawodników Dumy Pomorza, którzy mimo wszystko będą chcieli zmazać plamę z fatalnego początku w grupie mistrzowskiej i na pewno zagrają bardzo ambitnie i będą zdeterminowani, aby przerwać złą passę i wywieźć z Krakowa chociaż jeden punkt. Piłkarze Portowców pod lupą TWSD. Przeglądając skład naszych rywali na pierwszą linię wysuwa się napastnik – Łukasz Zwoliński, który rozgrywa najlepszy sezon w karierze, młody napastnik ma na swoim koncie już 12 trafień i zbliża się do czołówki strzelców w Ekstraklasie. Kolejnym ważnym zawodnikiem drużyny Czesława Michniewicza jest Marcin Robak, który jest drugim strzelcem zespołu mając w dorobku 11 bramek. Warto wspomnieć również o Adamie Frączczaku, któremu partneruje Wojciech Golla. W środkowej strefie karty rozdaje Rafał Murawski. Wszyscy na mecz! Nie ma, co siedzieć w domu i szukać wymówek, aby nie pojawić się w środowy wieczór na R22. Czas wesprzeć naszą kochaną Wisłę w walce o europejskie puchary. Mecz w Gdańsku-w szczególności druga połowa pokazała nam, że w drużynie mimo ciężkiej sytuacji finansowej i niepewnej przyszłości poszczególnych zawodników widać potencjał, który pozwala z optymizmem patrzyć na kolejne spotkanie. Nie czekajcie, więc do ostatniej chwili z kupnem biletu, zróbcie to już dziś przez Internet i i uniknijcie kolejek w środę! www.bilety.wisla.krakow.pl Zapraszam! Pozytywne nastawienie. Wiślacy mają mało czasu na regenerację czy zaleczenie ewentualnych urazów po piątkowym spotkaniu, już w środę zmierzą się w kolejnym ważnym meczu z Pogonią Szczecin. W drużynie panuje dobra atmosfera i wszyscy skupiają się już na najbliższej potyczce. Nie będzie to łatwe spotkanie dla naszych zawodników, ponieważ Pogoń w tej rundzie jeszcze nie zdobyła punktów i na pewno będzie chciała się pokazać z jak najlepszej strony. Pamiętać jednak należy o tym, że jeżeli naprawdę chcemy walczyć o udział w europejskich pucharach należy takie mecze wygrywać. Powrót Guerriera? Przebudzenie Barrientosa. Donald Guerrier był jedynym zawodnikiem z pierwszej jedenastki, który to Gdańska nie pojechał ze względu na lekki uraz. Teraz najprawdopodobniej Haitańczyk będzie już do dyspozycji trenera Moskala, co pozwoli na wzmocnienie drugiej linii naszego zespołu. Trzeba przyznać, że Jean Barrientos w końcu rozegrał w barwach Wisły dobre spotkanie. Mimo, że dostał tylko 45 minut pokazał, że drzemie w nim potencjał, który warto wykorzystać. Piękna bramka strzelona piętką oraz rozruszanie drugiej linii po wejściu na murawę to zdecydowanie jego zasługa. Miejmy tylko nadzieję, że nie był to jednorazowy wybryk Urugwajczyka i w następnych spotkaniach również będzie wiodącą postacią w naszym zespole. Na uwagę zasługuje również postawa Rafała Boguskiego, który w trzecim kolejnym meczu strzelił bramkę, czyżby powrót do życiowej formy Boguskiego na końcówkę sezonu? Zapewne większość z kibiców by sobie tego życzyła (nawet tych krytykujących jego postawę), bo trzeba przyznać, że ostatnio Boguski daje powody do zadowolenia. Oby jak najdłużej. Uwaga na kartki. W naszym zespole zagrożeni pauzą w następnym spotkaniu są Rafał Boguski oraz Alan Uryga. Boguski ma na koncie trzy napomnienia a Alan aż 7 – dla obu, każda kolejna kartka to pauza w następnym spotkaniu. Terminarz 33. Kolejki TM Ekstraklasy: GRUPA MISTROZWSKA: 20 maja (środa) 18:00 Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk ( Canal+ Sport 2) 18:00 Lech Poznań – Śląsk Wrocław (Canal+ Sport) 20:30 Wisła Kraków – Pogoń Szczecin (NSport+) 20:30 Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok ( Canal+ Sport) GRUPA SPADKOWA: 19 maja (wtorek) 18:00 Korona Kielce – Górnik Łęczna (Canal+Sport) 18:00 Podbeskidzie Bielsko-Biała – Ruch Chorzów (NSport+, Canal+Sport 2) 20:30 Cracovia Kraków – Zawisza Bydgoszcz (Canal+ Sport) 20:30 Piast Gliwice – GKS Bełchatów (Canal+ Sport 2) Tabela ![]() ![]() (za ekstraklasa.org) Zapraszam do dyskusji.
Ostatnio edytowane przez WISŁAZWE : 18.05.2015 o godz. 16:32.
![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: mam wiedzieć ;D
Offline |
#2
|
|
Oczywiście 3-0 dla Wisły i ciąg dalszy drogi po mistrzostwo
![]()
Wisła Kraków
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#3
|
|
Nawet skromne 1-0 dla Wisły. Ważne żeby wygrać, bez znaczenia jak i w jakim stylu.
![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2010
Offline |
#4
|
|
Emocje się udzielają i na mistrza idziemy
. a tak całkiem serio to paradoksalnie układ meczów mamy nienajgorszy, bo na legie i `lecha pojedziemy jak im sie dupa bedzie palic a wtedy to graja nerwy w dużej mierze, a my raczej już na luzie. Podstawa to wygrać ze Szczecinem i nie przegrać z Jagą. A podstawa podstaw to pójść na mecz w takiej liczbie żeby nie było wstydu, bo nie wiem co by wszyscy chcieli żeby piłkarze grali innego. Przemyślcie kiedy ostatnio było o co grać tak jak jest teraz! |
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#5
|
|
Daniel Stefański głównym arbitrem środowego pojedynku między Wisłą Kraków a Pogonią Szczecin. Sędzia z Bydgoszczy w tym sezonie trzykrotnie prowadził już spotkania z udziałem Białej Gwiazdy i trzykrotnie w tych spotkaniach padał remis.. 2:2.
![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Guest
|
#6
|
|
Jeśli chcemy zająć to 4 czy 3 miejsce musimy ten mecz wygrać na co liczę.ale zdarzyć się może wszystko.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#7
|
|
3-1 dla Wisły. Biorąc pod uwagę pozostałe spotkania, to w tym Wisła ma do zgarnięcia "łatwe" 3 punkty.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2004
Skąd: ze skorupy
Offline |
#8
|
|
Bez napinki. Pogoń przegrała 3 mecze, czas na przełamanie!
![]() ![]()
"...morał: rób dobrze innym, Tobie też ktoś zrobi..."
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2003
Skąd: Stamtad ,gdzie nikt jeszcze nie dotarl :)
Offline |
#9
|
|
Kto tam w Pogoni nie gra
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 08.2013
Skąd: małopolska
Offline |
#10
|
|
Z Pogoni: Hernani, Hubert Matynia, Marcin Robak
My za to bez Donalda.
Ostatnio edytowane przez ulTraS : 19.05.2015 o godz. 10:17.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2014
Offline |
#11
|
|
Jak widać potrafimy bez Donalda
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2010
Skąd: Prądnik Czerwony
Offline |
#12
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2011
Offline |
#13
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2014
Offline |
#14
|
|
Nawet jak gra, to tak jakby sam o sobie zapomniał.
|
|
|
|
Koneser
Od: 07.2009
Skąd: Wschód
Offline |
#15
|
|
Patrząc na godziny rozgrywania spotkań w tej kolejce, dochodzę do wniosku, że lepszym z punktu marketingowego dla NC+ jest mecz Wisły od Lecha. Daje to do myślenia, że telewizja woli Wisłę pokazać w lepszym czasie antenowym niż lidera tabeli.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2007
Offline |
#16
|
|
Nie zapędzaj się. O tej samej godzinie gra Legia. Nie mogli puścić i Lecha i Legii o tej samej godzinie.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2004
Skąd: Staszów
Offline |
#17
|
|
My ogólnie bardzo dużo mamy meczy o 20:30 i jeżeli się nie mylę to jest najlepszy czas antenowy.
Co do meczu: Tylko zwycięstwo! |
|
|
|
konserwa
Od: 06.2004
Skąd: STRUSIA NH
Offline |
#18
|
|
Zajebisty spot
https://www.facebook.com/video.php?v...type=2&theater Wszyscy na mecz! Zachęcać rodzinę, przyjaciół, znajomych! Pomóżmy Wisełce wygrać TEN MECZ! |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski
Offline |
#19
|
|
Pieprzenie jesteśmy w niszowym nsporcie....
![]()
Piggy oddaj hajs
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2014
Skąd: Podkarpacie (ciemna dupa Polski)
Offline |
#20
|
|
Niszowy, czyli np. u mnie na kablówce jedyny ze sportowych kanałów z tej sieci? To jest jeden z tych kanałów promujących NC+ dla szerszego odbiorcy
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Skąd: Krk
Offline |
#21
|
|
3pkt obowiązkowo.
Trzeba robić swoje a w naszej ciekawej lidze cała czołówka może się jeszcze wywrócić do góry nogami. ![]()
GENERALNIE TO WIADOMO CO
|
|
|
|
ANAJNARAB
Od: 05.2004
Skąd: od siebie
Offline |
#22
|
|
Rozumiem że znowu nie dasz rady być na meczu.
Dziś co jest powodem. Późna pora Nieatrakcyjny przeciwnik Skąpy właściciel Zła pogoda Problemy z powrotem Pamiętaj jak ktoś Cię zapyta dlaczego znowu nie byłeś żebyś miał w głowie jakąś odpowiedź Co tam Wisła ważne żeby się wyspać bądź dobrze zabawić ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2006
Offline |
#23
|
|
Wszyscy na mecz !
![]()
|
|
|
|
Member
Od: 12.2011
Offline |
#24
|
|
Teraz się zastanawiam jak mogliśmy przegrać z tak słabym belachatowem :/
Te 3 pkt z nimi i puchary teraz byłyby blisko |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 10.2010
Skąd: Pernambuco
Offline |
#25
|
Druga zmiana w pracy... Jakie statystyki miała Pogon przed zremisowanym meczem na wiosne? nie mieli też jakiejś serii bez punktów? |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2009
Offline |
#26
|
250 km do Krakowa druga zmiana i srodek tygodnia. Za to na pewno bede na meczu ze Slaskiem. Bilety juz kupilem urlop zalatwiony. Co do meczu z Pogonia mam nadzieje ze jutro chlopaki zagraja tak jak z Lechia w drugiej polowie a wiadomo ze ich stac na to. Tylko zwyciestwo! ![]()
JAZDA JAZDA JAZDA BIAŁA GWIAZDA
|
|
|
|
Member
Od: 09.2013
Offline |
#27
|
Jesteśmy gdzie jesteśmy bo mamy mniej zawodników gwarantujących regularne występy na wysokim poziomie niż kiedyś, nic więcej nic mniej. Puchary w obecnej sytuacji to miły dodatek, i tak za wiele w nich nie zdziałamy. Ważne by utrzymywać drużyne na przyzwoitym poziomie by łatwiej było jakiegoś sponsora bądź inwestora pozyskać w bliżej nieokreślonej przyszłości |
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#28
|
|
Meczowa ''osiemnastka'' na spotkanie Wisła Kraków - Pogoń Szczecin:
BRAMKARZE: Michał BUCHALIK Michał MIŚKIEWICZ OBROŃCY: Arkadiusz GŁOWACKI Richard GUZMICS Piotr ŻEMŁO Maciej SADLOK Łukasz BURLIGA Dariusz DUDKA Boban JOVIĆ POMOCNICY: Ostoja STJEPANOVIĆ Łukasz GARGUŁA Semir STILIĆ Rafał BOGUSKI Jean BARRIENTOS Maciej JANKOWSKI Alan URYGA NAPASTNICY: Paweł BROŻEK Mariusz STĘPIŃSKI ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2005
Skąd: Wrocław
Offline |
#29
|
![]()
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
|
|
|
|
Banita
Od: 05.2015
Offline |
#30
|
|
Jest duża szansa by wygrać z Pogonią, zwłaszcza że nie mają Robaka, wystarczy pokryć dobrze Zwolińskiego i Frączczaka i będzie dobrze, jest szansa na puchary mimo malego budżetu. Szkoda, że nie będzie Guerriera, kto wie może Brożek się przełamie i z dwie bramki strzeli choć ucieka mu szansa na króla strzelców.
Ciekawe jest, to że Miśkiewicz bramkarz dobry w tamtym sezonie dużo grający nie dostał szansy, choć krytykowany Buchalik wyglądać dobrze w ostatnich meczach |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|