The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 03.11.2014, 21:10. [15 kolejka] WISŁA KRAKÓW- ŚLĄSK WROCŁAW, 8 listopada, godz. 20:30
VS.







Witam,
Powoli zbliżamy się do zakończenia rundy jesiennej. W ostatniej kolejce Wisła Kraków przed własna publicznością zmierzy się w meczu przyjaźni ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie obu ekip spokojnie można określić hitem 15. Kolejki spotkań w TM Ekstraklasie. Początek pojedynku zaplanowano na późny sobotni wieczór na godzinę 20:30. Na dzień dzisiejszy nie wyznaczono jeszcze arbitra tego meczu, jednak przypuszczać można, że będzie nim sędzia z okręgu Mazowieckiego. Transmisję z Reymonta przeprowadzi stacja Canal + Sport HD.




Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Śląskiem Wrocław:


Sezon 2006/07:

Brak spotkań.

Sezon 2007/08:

Brak spotkań.

Sezon 2008/09:

30 maja 2009 - Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 2:0, Radosław Sobolewski 27, Marek Zieńczuk 82

Sezon 2009/10:

20 kwietnia 2010 (mecz na Suchych Stawach) Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1:0, Paweł Brożek 31.

Sezon 2010/11:

1 października 2010 - Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 0:0

Sezon 2011/12:

6 maja 2012 - Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 0:1, Rok Elsner.

Sezon 2012/13:

18 listopada 2012, 17:00 – Wisła Kraków – Śląsk Wrocław 1:0, Ivica Iliev 90.

Sezon 2013/14:

29 listopada 2013, 20:30 – Wisła Kraków – Śląsk Wrocław 3:0, Łukasz Garguła 17, Rafał Boguski 52, Paweł Brożek 54.




Meldunek z obozu Śląska!



Śląsk Wrocław to pozytywne zaskoczenie w tej rundzie TM Ekstraklasy, podopieczni Tadeusza Pawłowskiego radzą sobie bardzo dobrze. Po 14 kolejkach plasują się w czubie tabeli i do lidera tabeli tracą dwa punkty. Przed własną publicznością wrocławianinie jeszcze nie zaznali smaku porażki, gorzej wiedzie im się natomiast na wyjazdach. Z eskapad po innych miastach Śląsk przywiózł tylko 7 oczek co trochę rzucą cień na ich postawę. Czy w tym punkcie można wietrzyć szansę na nasz sukces w sobotnim meczu?



Nie ma Marco jest Flavio!


W poprzednim sezonie Śląsk swoją grę oparł prawie w 100% na Marco Paixão. W tym roku jednak trzeba było zmodyfikować plan działania ze względu na kontuzję jednego z najlepszych napastników wrocławskiego zespołu. Wydawało się, że Śląskowi ciężko będzie znaleźć zastępstwo za bramkostrzelnego Portugalczyka, nic bardziej mylnego, ponieważ godnie zastępuje go.. jego brat, Falvio. Paixão ma na swoim koncie już 10 bramek w bieżącym sezonie i jest viceliderem tabeli strzelców.






Piłkarze Śląska pod lupą TWSD.





Kto zasługuje na uwagę przeglądając skład Śląska? Można by tu wymienić całą jedenastkę, ponieważ w zespole Śląska każdy z zawodników jest ważną postacią i integralną częścią drużyny. Na pierwszy ogień idzie jednak Mariusz Pawełek – zawodnik bardzo dobrze znany przy Reymonta, spędził tutaj kilka sezonów, zdobywając z Wisłą mistrzostwo Polski. Linię obrony tworzą Dudu Paraiba i Piotr Celeban. Natomiast w drugiej linii prym wodzi Sebastian Mila, który odzyskuje dawny blask i znów jest ważnym elementem układanki drugiej linii WKS-u. Miejsce w składzie odzyskał Tom Hateley, do którego przekonał się trener Pawłowski. Na boczny tor został troszkę odstawiony Robert Pich, który gdzieś zagubił formę z początku sezonu, gdzie strzelał jak na zawołanie. Miejsce w ataku Śląska należy bezsprzecznie do Flavio Paixão, który godnie zastępuje swojego brata bliźniaka. Jak dużo znaczy dla drużyny niech świadczy fakt, że został mianowany kapitanem drużyny.







(Nie)spodziewana porażka w Kielcach?





Czytając wypowiedzi po meczu Korona – Wisła, można odnieść wrażenie, że nikt nie spodziewał się porażki w piątkowy wieczór. Dziwne prawda? Bo na boisku nie za bardzo było widać 100% zaangażowanie w mecz. Gdzieś zatraciła się skuteczność i chyba w szeregi piłkarzy wdarła się zbytnia pewność siebie. Jak udało się dogonić i przegonić Lechię czy Podbeskidzie to pewnie kwestią kilku minut było powtórzenie takiego scenariusza w Kielcach?
Tak się jednak nie stało i z wyjazdu Biała Gwiazda wróciła bez zdobyczy punktowej i po 14 kolejkach zajmuje w tabeli piątą pozycję. Ewentualne zwycięstwo w sobotnim meczu przyjaźni pozwoli Wiśle zrównać się punktami ze Śląskiem i równocześnie wyprzedzić go w tabeli. Czy tak będzie przekonamy się w weekend.





Osłabiona Wisła, brak Burligi i Sadloka.




Piątkowe spotkanie w Kielcach było dla Wiślaków podwójnie bolesne, oprócz straty trzech punktów, Biała Gwiazda straciła również dwóch podstawowych obrońców. Z meczu ze Śląskiem wykluczeni zostali Łukasz Burliga oraz Maciej Sadlok. Trener Franciszek Smuda ma nie lada ból głowy aby skompletować jedenastkę na najbliższe spotkanie. O ile o obstawę prawej obrony nie trzeba się zbytnio martwić, za pewne Burligę zastąpi Dariusz Dudka, o tyle obstawa lewej flanki to duży znak zapytania. Jak każdy wie, Donald Guerrier został do Wisły ściągnięty, jako obrońca, lecz jednak jego występy w defensywie są dalekie od ideału, przykład jego umiejętności mieliśmy w Poznaniu (PP).

Raczej wątpliwe jest, aby trener Smuda wpuścił do składu młodych zawodników, którzy jeszcze nie powąchali w tym sezonie murawy. Więc raczej skazani jesteśmy na oglądanie od pierwszej minuty Guerriera.

Jest również druga strona medalu, ofensywnie usposobiony obrońca to było by ciekawe rozwiązanie i wprowadziłoby zamieszanie w szeregach zespołu Śląska. Czy tak będzie? Czy Franciszek Smuda wymyśli coś innego? O tym przekonamy się już w sobotni wieczór.







Pojedynek snajperów i asystentów.





W sobotę na murawie stadionu przy Reymonta 22 dojdzie do ciekawego pojedynku. Naprzeciw siebie stanie dwóch pretendentów do korony króla strzelców- po jednej stornie barykady Flavio Paixão, który aktualnie ma na swoim koncie 10 bramek a po drugiej Paweł Brożek, który do tej pory siedmiokrotnie znajdował drogę do siatki rywali. Pojedynek snajperów zapowiada się pasjonująco jak weźmiemy pod uwagę, że obaj mają za swoimi plecami znakomitych rozgrywających, którzy często potrafią zagrać niekonwencjonalnie i jednym podaniem zgubić obronę przeciwnika. Zarówno Semir Stilić czy Sebastian Mila posiadają zmysł do gry kombinacyjnej, obaj na swoim koncie mają po pięć asyst. Czy w sobotni wieczór, któryś z nich powiększy swój dorobek? Odpowiedź na to pytanie poznamy po ostatnim gwizdku arbitra.






Uwaga na kartki!


Tym razem w sobotnim spotkaniu na kartki uważać muszą następujący zawodnicy: Łukasz Garguła, Alan Uryga oraz Wilde Donald Guerrier. Każde następne napomnienie żółtą kartą skutkować będzie wykluczeniem z następnego meczu. Biorąc pod uwagę naszą szczupłą kadrę i liczne kontuzje, trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, aby dograć rundę jesienną bez większych strat.







Terminarz XV Kolejki TM Ekstraklasy:







7 listopada (piątek)

18:00 Piast Gliwice – Górnik Łęczna (Canal+ Family, NSport)
20:30 Lech Poznań – Podbeskidzie Bielsko-Biała ( Canal+ Sport)

8 listopada (sobota)

15:30 Lechia Gdańsk – Korona Kielce (Canal+ Family, NSport)
18:00 GKS Bełchatów – Cracovia (Canal+ Sport)
20:30 Wisła Kraków – Śląsk Wrocław (Canal+ Sport)

9 listopada (niedziela)

15:30 Ruch Chorzów – Jagiellonia Białystok (Canal+ Sport)
15:30 Zawisza Bydgoszcz – Górnik Zabrze (Canal+ Family, NSport)
18:00 Pogoń Szczecin – Legia Warszawa (Canal+ Sport)

W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując
Tominho
Senior Member
 
Od: 07.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 03.11.2014, 21:25
Najwięcej dywagacji przy okazji tego meczu będzie pewnie dotyczyło zestawienia naszej obrony. A może by tak zagrać stylem włoskim na 3 środkowych obrońców i 2 bocznych skrzydłowych...


-------------Brożek-------------Stępiński----------------

-------------------------Stilić------------------------------

------------------Garguła----Uryga----------------------

Guerrier------------------------------------------Boguski

--------Guzmics------Głowacki----------Dudka---------

------------------------Buchalik---------------------------


Boguski i Guerrier podobno mają zdrowie do biegania, więc niech pobiegają po skrzydłach. Zakładam, że Boguski w takim tempie wytrzyma 70 minut, więc nie będzie problemu, bo na ławce jest jeszcze Sarki.
Odpowiedz cytując
PiVoSH92
Senior Member
 
 
Od: 06.2014
Skąd: Podkarpacie (ciemna dupa Polski)

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 03.11.2014, 22:06
Własnie wygrałeś konkurs na najbardziej dywersyjne skrzydła Wisły w XXI w...
Odpowiedz cytując
St Yabol
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 10.2010
Skąd: Pernambuco

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 03.11.2014, 22:45
Tominho napisał(a):Wyświetl post
Najwięcej dywagacji przy okazji tego meczu będzie pewnie dotyczyło zestawienia naszej obrony. A może by tak zagrać stylem włoskim na 3 środkowych obrońców i 2 bocznych skrzydłowych...


-------------Brożek-------------Stępiński----------------

-------------------------Stilić------------------------------

------------------Garguła----Uryga----------------------

Guerrier------------------------------------------Boguski

--------Guzmics------Głowacki----------Dudka---------

------------------------Buchalik---------------------------


Boguski i Guerrier podobno mają zdrowie do biegania, więc niech pobiegają po skrzydłach. Zakładam, że Boguski w takim tempie wytrzyma 70 minut, więc nie będzie problemu, bo na ławce jest jeszcze Sarki.
Nie dość że kolana przestrzelone to skrzydła podcięte
Odpowiedz cytując
Tominho
Senior Member
 
Od: 07.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 04.11.2014, 00:38
A czym się różnią te skrzydła, które napisałem, od tych jakimi graliśmy w poprzednich spotkaniach? Bo o ile się nie mylę, to w ostatnich meczach na skrzydłach wystawiani byli właśnie Boguski i Guerrier

Podajcie swoje mądre propozycje, a nie piszecie tylko po to, żeby napisać i pożartować...

A może problem jest w tym, że nie rozpisałem w ten sposób? Jeśli to taka ogromna różnica, to ok

-------------Brożek-------------Stępiński----------------

-------------------------Stilić------------------------------

Guerrier----------Garguła----Uryga-----------Boguski

--------Guzmics------Głowacki----------Dudka---------

------------------------Buchalik---------------------------
Ostatnio edytowane przez Tominho : 04.11.2014 o godz. 00:41.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6
Stary 04.11.2014, 01:38
Szczerze to prędzej bym się szykował na Dudkę na prawej, a Guerriera na lewej.

Raczej na 90% tak to będzie wyglądało. Chyba, że Smuda zdecyduje się na Guzmicsa na lewej (podobno tam też nieźle sobie radzi) a do Głowy da Czekaja z Dudką na prawej.

Jeśli chodzi o mecz ze Śląskiem, jeśli tylko Brożek będzie zdrowy to obstawiam szanse na 60% do 40% dla nas.
A w rzeczywistości to o wszystkim pewnie zadecyduje dyspozycja dnia, bo piłkarsko są to drużyny o podobnym potencjale (może Wisła ma większe nazwiska, ale to Śląsk jest obecnie w dużo lepszej formie - więc postawiłbym między tymi drużynami znak równości).
Obstawiam 60% tylko ze względu na to, że gramy u siebie, a ze Śląskiem, nie licząc ostatniego meczu to raczej radziliśmy sobie w lidze dobrze lub bardzo dobrze.

Z braku laku zagramy pewnie jednym defensywnym pomocnikiem. To dobrze wróży dla widowiska, no ale np. wg mnie Śląsk jest jedną z niewielu drużyn w lidze, z którą gra na dwóch defensywnych ma jakikolwiek sens.
Ironią losu jest fakt, że kiedy wreszcie ulubione ostatnio ustawienie taktyczne Smudy ma rację bytu, nie mamy do dyspozycji dwóch DP (Bo Dudka musi łatać dziury w obronie).

Mam nadzieję, że po prostu wyjdziemy ofensywnie i będziemy starali się zagrać tak jak na początku sezonu. Może i wtopimy, ale pal sześć - wolę oglądać taką Wisłę, która nawet marnuje sytuacje na potęgę niż antyfutbol prezentowany w ostatnich meczach.
Kwestia tylko tego czy Smuda będzie miał jaja tak zagrać, bo ostatnio mocno zwątpiłem w jego odwagę i konsekwencję. Przegrał pierwszy mecz sezonu z Legią i z tego powodu uznał, że ofensywna gra jest nieopłacalna. To teraz zbiera oklep prawie co tydzień w bardziej opłacalnym ustawieniu)))

Z resztą coraz gorzej wróży naszej drużynie fakt, że Smuda dostaje więcej piłkarzy do gry. Bo jak zwykle wybierze nie tych co powinien. Wytrenuje świetnie, doprowadzi do formy sprzed lat stare wygi, młodych pociągnie za uszy, a potem w kluczowym momencie postawi nie na tych grajków co trzeba hahaha
Jak ich było 11-12 to przynajmniej jeden mankament naszego treneiro odpadał, więc Smuda był trenerem niemalże perfekcyjnym ))))

Żarty na bok. Wróćmy do gry z początku sezonu to będę szczęśliwy.
Jeśli jednak mamy grać jak ostatnio, 2 DP a z przodu i tak coś wpadnie - to ja jednak przestaje popierać naszego treneiro.
Wyniki ma dobre, pomysł miał, wykonanie było świetne do pewnego momentu - jeden zgrzyt i chłop sam rozpierdala to co stworzył. Zupełnie gościa nie rozumiem. A na mecz czekam z niecierpliwością bo wreszcie trafił się termin, który odpowiada mojemu grafikowi ))
Ostatnio edytowane przez s1mone : 04.11.2014 o godz. 01:57.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7
Stary 04.11.2014, 03:12
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Raczej na 90% tak to będzie wyglądało. Chyba, że Smuda zdecyduje się na Guzmicsa na lewej (podobno tam też nieźle sobie radzi) a do Głowy da Czekaja z Dudką na prawej.
A Czekaj nie jest przypadkiem kontuzjowany?
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
63.5 Kg
Senior Member
 
Od: 06.2003
Skąd: Stamtad ,gdzie nikt jeszcze nie dotarl :)

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8
Stary 04.11.2014, 09:09
wolfy napisał(a):Wyświetl post
A Czekaj nie jest przypadkiem kontuzjowany?
Oczywiście ze tak...
Czekaj się rozyspal 1075 raz w zyciu...
Odpowiedz cytując
KOMINEK
ANAJNARAB
 
 
Od: 05.2004
Skąd: od siebie

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9
Stary 04.11.2014, 10:15
A jakby Bogusia dać na obronę lepsze to niż Donald. Pamiętam kiedyś Błaszczykowski grał na prawej obronie i super sobie poradził. Wiem że trudno ich porównywać ale kto wie czy to nie najlepsze rozwiąznie.
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member
 
 
Od: 05.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10
Stary 04.11.2014, 10:58
Postawienie na Donalda na lewej obronie to jak otwarcie autostrady dla Ślaska.


"Wszystko było zrobione rodzinnie, a rodziny nie powinno mieszać się z pracą zawodową" - Henryk Kasperczak
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 04.11.2014, 11:31
St Yabol napisał(a):Wyświetl post
Nie dość że kolana przestrzelone to skrzydła podcięte
i taki skład wystawi Smuda, to najbardziej prawdopodobne

na ławce siądą poza tym Bieszczad, Sarki, Witek, Bierzało, Wójcik, Zając, Kolanko

kogo wstawiamy?

PS. Żemło, Czekaj, Jankowski, Stjepanowic, Jovanovic kontuzjowani

PS.2. Osobiście bym postawił na Kolanko na prawej, ale zbyt długo znamy Smudę. Inna sprawa jest taka że patrząc ostatnio na formę młodych piłkarzy, poziom III ligowy to jest momentami dla nich za wysoki poziom. No i w dodatku Żemło akurat teraz musiał się posypać.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12
Stary 04.11.2014, 11:39
s1mone
Pytanie co jest lepsze dla Wisły, wygrywanie po brzydkiej grze czy piękne porażki? Piękna gra i skuteczna gra tylko częściowo się pokrywają. Nie znaczy też że się wykluczają, ale trzeba mieć więcej jakości w zespole żeby złapać obie sroki za ogon na raz i połączyć te dwie rzeczy. My tej jakości nie mamy.

Wg niektórych kolegów gra w pucharach ma pomóc Wiśle odbić się od dna. (Na przykładzie Ruchu który grał w pucharach i niewiele mu to pomogło - można mieć wątpliwości). Ale jeśli zatem gramy o puchary to chyba lepiej brzydko wygrać niż pięknie przegrać. Skrajny przykład takiego podejścia - piękno gry ponad wynik to Stawowy - parchy pod jego wodzą często grały ładnie, miały przewagę w posiadaniu piłki nawet w meczach z Legią ale omal nie spadły. Chyba nie o to ci chodzi w meczach Wisły? Piękno ponad wynik? Ja wolę wynik. (Wolałbym oba, ale jak mam wybierać jedno z dwóch - wybieram wynik)

Smuda to jeden z najlepiej zarabiających trenerów w lidze i można oczekiwać od niego że zrobi wynik dobry jak na nasze możliwości, czyli zajmie 3 miejsce. To jest w naszym zasięgu. Stawiając na piękną grę jak Stawowy/Szatałow może tego nie osiągnąć. Zresztą pewnie gdyby nie 2 nasze samobóje mogliśmy wywieźć punkty z Kielc i ocena tej kopaniny z ostatniego meczu byłaby inna.

Ja oczekuję że Smuda ma jaja i ustawi najlepiej zespół żeby wygrać w meczu ze Śląskiem a nie pięknie poklepać piłęczkę jak Górnik Łęczna Szatałowa. Może być 2 defensywnych, może być 3 ofensywnych pomocników bez defensywnego (nie ma to znaczenia), byle wygrać. Niech Smuda dobierze najlepszą taktykę. Za wynik Smuda będzie rozliczany a nie za urodę gry. A jakby wygrał po pięknej grze byłoby najlepiej. Ale mnie zadowoli wygrana nawet po kopaninie.
(Przeanalizuj casus parchów z poprzedniego sezonu i do czego doprowadziło dogmatyczne trzymanie się przez Stawowowego ładnego ofensywnego ustawienia. Odpowiem niemal do spadku i dopiero wywalenie go przez Filipiaka na 4 kolejki przed końcem sezonu i zatrudnienie awaryjnie innego trenera uratowało niestety ligę dla parchów).
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 04.11.2014 o godz. 12:00.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Gwiaździsty
Senior Member
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13
Stary 04.11.2014, 12:25
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Ja oczekuję że Smuda ma jaja i ustawi najlepiej zespół żeby wygrać w meczu ze Śląskiem a nie pięknie poklepać piłęczkę jak Górnik Łęczna Szatałowa. Może być 2 defensywnych, może być 3 ofensywnych pomocników bez defensywnego (nie ma to znaczenia), byle wygrać. Niech Smuda dobierze najlepszą taktykę. Za wynik Smuda będzie rozliczany a nie za urodę gry. A jakby wygrał po pięknej grze byłoby najlepiej. Ale mnie zadowoli wygrana nawet po kopaninie.
(Przeanalizuj casus parchów z poprzedniego sezonu i do czego doprowadziło dogmatyczne trzymanie się przez Stawowowego ładnego ofensywnego ustawienia. Odpowiem niemal do spadku i dopiero wywalenie go przez Filipiaka na 4 kolejki przed końcem sezonu i zatrudnienie awaryjnie innego trenera uratowało niestety ligę dla parchów).
Sugerujesz, że Smuda wie co to jest taktyka ? Przeciez Wisła gra ciągle to samo na każdego przeciwnika (jakże podobne były mecze u siebie z Jagiellonią czy Podbeskidziem - całe szczęście samobój na 1:2 z Góralami). Róznica polega na tym czy w danym meczu grajkom chce się wiecej czy mniej biegać.
Odpowiedz cytując
Griszka30KR
Senior Member
 
 
Od: 06.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14
Stary 04.11.2014, 16:04
Gwiaździsty napisał(a):Wyświetl post
Róznica polega na tym czy w danym meczu grajkom chce się wiecej czy mniej biegać.
Czyli taktyke ma dobrą,tylko niestabilnych wykonawców....
Bednarz=Landryna=......
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#15
Stary 04.11.2014, 16:08
Gwiaździsty napisał(a):Wyświetl post
Sugerujesz, że Smuda wie co to jest taktyka ? Przeciez Wisła gra ciągle to samo na każdego przeciwnika (jakże podobne były mecze u siebie z Jagiellonią czy Podbeskidziem - całe szczęście samobój na 1:2 z Góralami). Róznica polega na tym czy w danym meczu grajkom chce się wiecej czy mniej biegać.
Nie ma to jak postawić jakąś tezę i samemu ją obalić.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#16
Stary 04.11.2014, 16:32
KOMINEK napisał(a):Wyświetl post
A jakby Bogusia dać na obronę lepsze to niż Donald. Pamiętam kiedyś Błaszczykowski grał na prawej obronie i super sobie poradził. Wiem że trudno ich porównywać ale kto wie czy to nie najlepsze rozwiąznie.
Niestety, Guerrier ostatnio prezentuje się w obronie chyba nawet gorzej, niż zaraz po przyjściu. Frustrację odreagowuje ryzykownymi i agresywnymi wejściami. Ustawienie go na lewej obronie to spore ryzyko czerwonej kartki i/lub karnego, pomijam już de facto wolny plac dla Śląska po prawej stronie.

Biorąc to pod uwagę IMHO nie tylko Boguski, ale nawet Garguła jest obecnie bezpieczniejszą opcją na lewej obronie. Nie dobrą, ale raczej lepszą.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#17
Stary 04.11.2014, 16:38
Też jestem za cofnięciem Boguskiego. Lepiej się sprawdza w defensywie niż w grze do przodu.
Kto wie? Może drugi Piszczek nam rośnie?

Ale znając Franza to Guerrier za Sadloka a Dudka za Burligę.
Inne rozwiązanie będzie dla mnie zaskoczeniem.

Co do meczu: to wygra zasada, że liga jest nieprzewidywalna i kazdy może wygrać z każdym.
Mieliśmy przegrać w Zabrzu? Wygraliśmy.
Podbeskidzie znowu miało wygrać przy Reymonta? Przegrało.
Mieliśmy podtrzymać dobrą passę w Kielcach? A guzik.
Teraz zapowiada się wp..l od Śląska.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18
Stary 04.11.2014, 16:42
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Co do meczu: to wygra zasada, że liga jest nieprzewidywalna i kazdy może wygrać z każdym.
To jedyne, na co możemy liczyć, zwłaszcza jeżeli nie wyleczy się Brożek.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Online

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19
Stary 04.11.2014, 17:10
wolfy napisał(a):Wyświetl post
To jedyne, na co możemy liczyć, zwłaszcza jeżeli nie wyleczy się Brożek.
Brożek się wyleczy, zwłaszcza że już może grać w reklamówkach.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 06.2005
Skąd: z boiska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20
Stary 04.11.2014, 18:11
spokonie
Panowie zapomnieliście że Mario Pawełek wraca na stare śmieci i na dodatek ostatnio wybronił Śląskowi mecz. Musi byc "pawełkowanie" ,po protu musi.
A jeśli szczęście Nam nie pomoze, to jest szansa ze np. przyjmiemy piątke. Kto sędziuje tak btw?

A na obronę musi wejść w końcu Żemło. (Dudka, Guzmicz, Głowa, Żemło - tak to widzę.)
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member
 
Od: 08.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21
Stary 04.11.2014, 18:23
szprotson napisał(a):Wyświetl post
Kto sędziuje tak btw?
Oficjalnie jeszcze nie ma, ale w ciemno obstawiam, że ktoś z Mazowsza. I pewnie będą chcieli posędziować na remis.

Co do rokowań, rozum każe powiedzieć, że będzie bardzo ciężko, bo Śląsk naprawdę prezentuje się solidnie od pewnego czasu. U nas nie dość, że szpital to wykartkowaliśmy się masakrycznie i choć Sadlok ostatnio notował gorsze występy to jednak jest nam niezbędny. Podobnie sprawa ma się z Burligą, który w dwóch ostatnich meczach zdobył dwa gole. Serce jednak podpowiada, że wygramy ten mecz dzięki jakiemuś farfoclowi Pawełka. Ostatnio za dobrze mu szło. Oczywiście nie życzę mu tego, ale nasze potyczki od czasu przerwy reprezentacyjnej wyglądają generalnie przezabawnie i zawsze się w nich dużo dzieje - tak będzie i tym razem.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#22
Stary 04.11.2014, 18:28
szprotson napisał(a):Wyświetl post
A na obronę musi wejść w końcu Żemło. (Dudka, Guzmicz, Głowa, Żemło - tak to widzę.)
Zwłaszcza, że jest kontuzjowany i nie będzie mógł grać jeszcze przynajmniej tydzień.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member
 
 
Od: 05.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#23
Stary 04.11.2014, 18:47
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Zwłaszcza, że jest kontuzjowany i nie będzie mógł grać jeszcze przynajmniej tydzień.
Co ten Smuda wyczynia z tymi juniorami :/




"Wszystko było zrobione rodzinnie, a rodziny nie powinno mieszać się z pracą zawodową" - Henryk Kasperczak
Odpowiedz cytując
Błaszczu_WIŚLAK
Socios Wisła Kraków
 
Od: 06.2011
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#24
Stary 04.11.2014, 19:04
silver03 napisał(a):Wyświetl post
Co ten Smuda wyczynia z tymi juniorami :/


Uraz głowy w meczu rezerw...
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member
 
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25
Stary 04.11.2014, 19:18
UUuuuuu, nawet nie wiedziałem, że Czekaj się znowu rozsypał

To już chyba po chłopaku.

Co do piękna gry / wyniku. Ostatnio gramy brzydko ze słabo-średnimi wynikami. Na początku sezonu graliśmy ładnie z średnio-dobrymi wynikami.

Sorry, mamy piłkarzy pod techniczną piłkę, to tak do jasnej cholery grajmy.
I sorki i wolę przegrać czasem, a wracać z meczów Wisły dumny z gry mojej drużyny, a nie cieszyć się bo zamurowałem bramkę a z przodu coś tam wpadło
Wiadomo, nie ma co popadać w skrajności - strefy spadkowej bym nie chciał, ale to co grała Wisła na początku sezonu nijak ni chuja nie groziło niczym, chyba że walką o pudło. Nie mamy za dużo walczaków, nasi piłkarze są indywidualnie słabi defensywnie to bierzmy tą piłke i dyktujmy warunki i tyle w temacie.
Odpowiedz cytując
PiVoSH92
Senior Member
 
 
Od: 06.2014
Skąd: Podkarpacie (ciemna dupa Polski)

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#26
Stary 04.11.2014, 19:50
Jak chcemy grać na zero z tyłu a z przodu może coś wpadnie to bierzemy Ojrzyńskiego albo Kieresia... wyjdą taniej niż Smuda a na pewno będą mieli więcej ambicji, żeby się pokazać. Mamy technicznych piłkarzy (i Urygę), trenera z "myślą" szkoleniową też w kierunku technicznej, ładnej gry...
Odpowiedz cytując
Gwiaździsty
Senior Member
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#27
Stary 04.11.2014, 19:50
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Nie ma to jak postawić jakąś tezę i samemu ją obalić.
Trener, który nie potrafi zmotywować swoich zawodników jest marnym trenerem. A taktyka jest obca Smudzie, jego taktyka to bieganie po boisku. Jak się wykonawcom za bardzo nie chce to jego "taktyka" bierze w łeb. O to chodziło.
Odpowiedz cytując
Trykuss
Member
 
Od: 09.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#28
Stary 04.11.2014, 20:06
Wygramy ze Śląskiem dlatego, że w końcu zagramy 4-4-2. Stanie się tak z przymusu ale przyniesie to dobre efekty. Brożek ma czuja i ten instynkt ale przy długich piłkach zachowuje się fatalnie. Chowa się za obrońcami i czeka aż ktoś popełni błąd... Ale nie popełni.. Każda daleka piłka na osamotnionego Brożka to jest strata. Mając dwóch napadziorów Stilic i Garguła będą mieli o wiele większe pole do popisu prostopadłymi zagraniam czyli to w czym są mocni.
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member
 
 
Od: 05.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#29
Stary 04.11.2014, 20:06
Gwiaździsty napisał(a):Wyświetl post
Trener, który nie potrafi zmotywować swoich zawodników jest marnym trenerem.
To całkiem jak za Moskala i Kulawika.
Ostatnio edytowane przez silver03 : 04.11.2014 o godz. 21:01.


"Wszystko było zrobione rodzinnie, a rodziny nie powinno mieszać się z pracą zawodową" - Henryk Kasperczak
Odpowiedz cytując
Gwiaździsty
Senior Member
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#30
Stary 05.11.2014, 08:26
silver03 napisał(a):Wyświetl post
To całkiem jak za Moskala i Kulawika.
Nie całkiem, bo tamtym trenerom "przysługę" zrobił prezio Bednarz, który zakomunikował większości zawodników, że nie mają co liczyć na przedłużenie kontraktów. Grali wiec w h... do końca swoich dni w Wiśle.
Smuda ma w przeciwieństwie do nich komfortową sytuację.
Niestety bajki Smudy, ze u niego w drużynie zapiepsza się na 100 % zweryfikowało życie.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:39.