
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
| Wyświetl wyniki ankiety: Czy tematy meczowy spełniają Twoje oczekiwania: | |||
| Tak, są kompletne. |
|
53 | 81,54% |
| Nie. |
|
7 | 10,77% |
| Jest kilka rzeczy do poprawy/uzepełnienia. |
|
5 | 7,69% |
| Głosujących: 65. Nie możesz głosować w tej ankiecie | |||
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
VS. ![]() Zapraszam do udziału w ankiecie a także pisanie w temacie swoich propozycji. Czas na kolejne spotkanie w TM Ekstraklasie. Już w najbliższą niedzielę piłkarze Wisły Kraków zmierzą się z chorzowskim Ruchem. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18: 00 a transmisję z pojedynku przeprowadzi stacji Canal + Sport. Pierwotnie niedzielny mecz miał się odbyć na stadionie w Chorzowie, jednak ze względu na problemy z murawą na obiekcie chorzowian mecz przeniesiono do Krakowa. Biała Gwiazda po trzech kolejkach zajmuje siódmą pozycję a chorzowski Ruch zamyka tabelę z zerowym dorobkiem punktowym, co jest małą niespodzianką. Jednak nie oznacza to, że faworytem niedzielnej potyczki jest zespół Wisły. Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Ruchem Chorzów: SEZON 2007/08: 5 kwietnia 2008, 20: 15 - Wisła Kraków - Ruch Chorzów 2: 0, Paweł Brożek 32, Tomas Jirsak 72 SEZON 2008/09 2 listopada 2008, 17: 00, Wisła Kraków - Ruch Chorzów 2: 0, Paweł Brożek 13, Junior Diaz 44. SEZON 2009/10* 1 sierpnia 2009, 15: 30, Wisła Kraków - Ruch Chorzów 2: 0, Arkadiusz Głowacki 20, Wojciech Łobodziński 24. SEZON 2010/11 4 marca 2011, 20: 00, Wisła Kraków - Ruch Chorzów 3: 1, Andraż Kirm 17, Tomas Jirsak 50, Maor Melikson 80 - Wojciech Grzyb 49. SEZON 2011/12 25 września 2011, 17: 00, Wisła Kraków - Ruch Chorzów 3: 2, Dudu Biton 42, Andraž Kirm 72, Júnior Díaz 82 - Igor Lewczuk 56, Maciej Jankowski 75 SEZON 2012/13 24 maja 2013, godz. 18: 00, Wisła Kraków – Ruch Chorzów 1: 1, Osman Chavez 14 – Filip Starzyński 2 (karny) SEZON 2013/14: 8 marca, sobota 18: 30, Wisła Kraków – Ruch Chorzów 0: 1, Grzegorz Kuświk 52 Europejska czkawka. Ruch Chorzów to jeden z trzech aktualnie reprezentujących Polskę zespołów na arenie międzynarodowej. Niebiescy podobnie jak pozostali pucharowi cze w początkowej fazie ligi nie zachwyca, o czym świadczy fakt, że zamykają ligową tabelę bez zdobyczy punktowej. Do tej pory podopieczni Jana Kociania musieli uznać wyższość Śląska Wrocław, Górnika Łęczna oraz Podbeskidzia Bielsko-Biała. Pewnym problemem może być również fakt, że Ruch w tym sezonie nie miał jeszcze okazji grać na swoim obiekcie, spowodowane jest to wymianą murawy przy ul. Cichej. Mecze w roli gospodarza chorzowianie rozgrywają w pobliskich Gliwicach. Niebiescy do konfrontacji z Wisłą przystąpią po czwartkowej batalii o IV rundę LE z duńskim Esbjergiem FB. Czy będzie to miało wpływ na ich niedzielne poczynania na boisku? Patrząc na mecz z innym pucharowiczem Lechem, można mniemać, że tak. Ale jak będzie w rzeczywistości – okaże się w niedzielny wieczór. Chorzowska sinusoida i przedsezonowe transfery. Ruch Chorzów to dość specyficzna drużyna jak na polskie warunki. Długo w Chorzowie nie mogli przekonać się do obcokrajowców w efekcie, czego zespół tworzony był praktycznie z samych polaków. W tym sezonie w kadrze jest już dwóch zawodników z poza Polski to bośniacki obrońca Karahmet oraz pomocnik z Rosji – Gigołajew. Czy zagraniczne transfery okażą się strzałem w dziesiątkę czy jak to często bywa niewypałami? Ruch w tym okienku transferowym pozyskał również Michała Efira, Marcina Kusia oraz Wojciecha Skabę i Michała Szewczyka. Z Chorzowem pożegnali się natomiast Michał Buchalik, Maciej Sadlok oraz Maciej Jankowski, – którzy przeszli do.. Wisły Kraków. Chorzowianie przyzwyczaili już swoich kibiców do sinusoidalnych występów w poszczególnych sezonach. Na przemian zespół z Górnego Śląska walczą o ligowy byt by w następnym sezonie bić się o europejskie puchary. Czy w tym sezonie nadszedł czas na ponowną walkę o utrzymanie? Patrząc na ligową tabelę wiele na to wskazuje, jednak z ostatecznymi ocenami wstrzymajmy się do końca rundy zasadniczej. Piłkarze Ruchu Chorzów pod lupą TWSD. Tradycją już moich tematów meczowych jest akapit poświęcony zawodnikom drużyny przeciwnej. Przeglądając skład naszego najbliższego rywala jest kilka nazwisk, które przykują naszą uwagę. Może nie ze względu na umiejętności, lecz na przeszłość z Białą Gwiazdą w tle. Na pierwszy plan wysuwa się Marek Zieńczuk, który nadal w Chorzowie jest ważnym ogniwem zespołu mającym pewne miejsce w wyjściowym składzie. Od nowego sezonu barw chorzowian broni także Michał Szewczyk, który do nowego klubu przeniósł się na zasadzie wolnego transferu. Póki, co początki Michała na Śląsku są ciężkie, niestety rodzinne koneksje nie wystarczą do gry w pierwszym składzie. Warto zwrócić jeszcze uwagę na Filipa Strzyńskiego, który mimo młodego wieku jest ważnym punktem ofensywy chorzowskiego zespołu. Jednak póki, co w tym sezonie Filip jeszcze nie wskoczył na właściwe tory i niczym szczególnym się nie wyróżnia, podobnie sprawa wygląda z Grzegorzem Kuśwkiem, który gdzieś zgubił strzelecką formę z poprzedniego sezonu. W zespole występuje nadal Łukasz Surma, który będzie z każdym meczem śrubował rekord występów na najwyższym szczeblu ligowym w Polsce. (Do tej pory rekordzistą był Marek Chojnacki) Kibice Ruchu nie przyjadą do Krakowa! W poniedziałek na stronie niebiescy.pl pojawiła się informacja na temat wyjazdu do Krakowa, grupy kibicowskie chorzowskiego Ruchu podjęły decyzję o odwołaniu wyjazdu do Grodu Kraka przyłączając się tym samym do bojkotujących kibiców Wisły Kraków. Na nieszczęście Jacka Bednarza to już drugi klub, który odwołuje swój przyjazd do stolicy Małopolski nie zasilając tym samym kasy klubowej, więc misterny plan Jacka Bednarza na poprawę finansów klubowych poprzez wpływy z biletów drużyny przeciwnej spalił na panewce. Bojkot, bojkot, bojkot. Wieści z Krakowa. Wiślacy podbudowali morale po niedzielnym zwycięstwie w Poznaniu z tamtejszym Lechem 3:2. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe jednak niemający swojego dnia Paweł Brożek marnował sytuację bramkowe na potęgę. Wisła do przerwy prowadziła 2: 0, jednak po przerwie dała sobie strzelić dwie bramki i zgotowała swoim kibicom nerwową końcówkę. Jednak ostatnie słowo należało do podopiecznych Franciszka Smudy a dokładniej Donalda Guerriera, który zapewniło Wiślakom trzy punkty. Z bardzo dobrej strony w niedzielnym meczu pokazał się Rafał Boguski, który został wybrany najlepszym zawodnikiem kolejki oraz Łukasz Garguła – strzelec dwóch bramek. Przygotowania do niedzielnego pojedynku Piłkarze Wisły tradycyjnie już do ligowych spotkań przygotowują się w bazie w Myślenicach. Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych informacji na temat zdrowia Pawła Brożka czy Emmanuela Sarkiego, – który na ostatnim treningu doznał kontuzji kolana, co wykluczyło go z gry w meczu z Lechem. Zmian w składzie raczej nie ma się co spodziewać, ponieważ zwycięskiego składu się nie zmienia a po drugie nie ma nawet na kogo wymienić. Wciąż na swoją dłuższą szansę czeka Tomasz Zając czy Adrian Wójcik, być może szansę debiutu dostanie Lucas Guedes, który został oficjalnie zgłoszony do rozgrywek ekstraklasy, ponieważ dopiero dostał pozwolenie na pracę. Szczególny mecz dla Buchalika, Jankowskiego oraz Sadloka. Niedzielne spotkanie będzie szczególne dla wyżej wymienionej trójki, ponieważ jeszcze dwa miesiące temu reprezentowali oni barwy Ruchu Chorzów, miejmy nadzieję, że jak na profesjonalistów przystało na boisku nie będzie sentymentów a może jak to często bywa w takich pojedynkach, któryś z nich zostanie bohaterem spotkania. Historia już zna przypadki gdzie zawodnik pogrążył swój były zespół. Oby to nie zadziałało w drugą stronę i mścicielem nie okazał się Michał Szewczyk. Terminarz IV kolejki TM Ekstraklasy. 8 sierpnia (piątek) 18: 00 Cracovia – Korona Kielce (Canal+ Family HD, NSport) 20: 30 Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok (Canal+ Sport HD) 9 sierpnia (sobota) 18: 00 GKS Bełchatów – Śląsk Wrocław (Canal + Family HD) 20: 30 Legia Warszawa – Górnik Łęczna (Canal+ Sport HD) 10 sierpnia: 15: 30 Lechia Gdańsk – Lech Poznań (Canal + Sport HD) 15: 30 Zawisza Bydgoszcz – Podbeskidzie Bielsko-Biała (Canal+ Family HD, NSport) 18: 00 Wisła Kraków – Ruch Chorzów (Canal+ Sport HD) 11 sierpnia (poniedziałek) 18: 00 Pogoń Szczecin – Piast Gliwice (Canal+ Family HD, NSport) Zapraszam do dyskusji oraz udziału w ankiecie.
Ostatnio edytowane przez WISŁAZWE : 06.08.2014 o godz. 20:11.
![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2011
Skąd: KRK
Offline |
#2
|
|
Teraz to jesteśmy zdecydowanym faworytem... Obyśmy to potwierdzili na boisku.
![]()
"Franek ma swoje zdanie, z którym sam się nie zgadza" - Jan Tomaszewski
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#3
|
|
Oddaje głos na kompletność tematu meczowego. Bezdyskusyjnie.
Poza tym, będąc przy częsci merytorycznej, publicznie apeluje do Pana Bednarza, ja dzielny wyznawca i orędownik zarządu, aby w końcu do jasnej anielki uruchomił sprzedaż internetową - inaczej na meczu się nie pojawie. Mecz o 3 punkty. Nic więcej. I Zając za Brożka na ostanie 15 min, niezależnie od wyniku. ![]() ![]()
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"... jakieś dziwne wizje zagłady (..) Nie wiem czym to jest spowodowane, nie wnikam w to, ale trochę mnie to niepokoi" TS: Zajmujemy się sportem, nie sprawiedliwością, ani praworządnością.(..) Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#4
|
|
Po takim meczu jak ten w Poznaniu trzeba oczekiwac od druzyny, ze na swoim stadionie tak samo dobrze sie zaprezentuje i wygra z bedacym w kryzysie Ruchem. Nic nie przemawia nad wygrana gosci ale to samo było z Nami w Poznaniu dlatego trzeba byc w pełni skoncentrowanymi zeby nie było takich problemow jak w meczu z Piastem. 3 punkty zdobyte na wyjezdzie juz sa czas najwyzszy zdobyc je na R22.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#5
|
|
Trzeba wstrzymać się z wpisami do jutrzejszego wieczora. Jeśli Ruch szczęśliwie awansuje, to do Krakowa przyjedzie pewny siebie.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2007
Skąd: Kraków - Београд
Offline |
#6
|
|
A jak odpadnie, to przyjedzie żądny rewanżu... Nie ma co patrzeć, tylko wyjść, stłamsić i wbić parę sztuk.
![]()
Косово је СРБИЈА!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2011
Skąd: KRK
Offline |
#7
|
Tak jak nie podziałał w poprzednim meczu ligowym ![]()
"Franek ma swoje zdanie, z którym sam się nie zgadza" - Jan Tomaszewski
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2013
Skąd: Kraków
Offline |
#8
|
Jestesmy faworytem i po meczu w Amika powinnismy isc teraz za ciosem na pelnej mocy. Skromne 1-0 dla nas po ogromnej przewadze i probach wjechania do bramki. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#9
|
|
Liczę na zwycięstwo - po walce ale zwycięstwo. W tym meczu pressing na połowie Ruchu i powinno być dobrze
![]() Ten mecz nie musi być łatwy, ale to my będziemy wypoczęci i nie ma co kalkulować tylko atakować. Ruch padnie choćby ze zmęczenia - nie mają kadry jak Legia żeby inna 11 grała w lidze a inna w pucharach. Brożek powinien zagrać od początku. Zając za Gargułe w II połowie. Paweł musi się najpierw odblokować. Liczę też że przy korzystnym wyniku wbiegną Lech, Żemło czy Wójcik. ![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2014
Skąd: Podkarpacie (ciemna dupa Polski)
Offline |
#10
|
|
Jak Pawła bolą plecy to się nie odblokuje za nic, Garguły bym nie zdejmował, a Stilicia za to jak najbardziej - był najbardziej leniwym graczem na boisku w meczu z Amicą.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2006
Offline |
#11
|
|
Mecz, który powinien być z gatunku: "po najmniejszej linii oporu", ale znając naszą Wisłę to nie będzie tak kolorowo. Strata punktów będzie większym wstydem, niż remis z Piastem. Ruch goli każdy, zobaczymy jak sobie poradzimy na Reymonta. Kiedyś była to twierdza nie do zdobycia, teraz po konflikcie już nie świeci takim blaskiem
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2007
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#12
|
|
Prawda jest jedna i wygląda następująco, w niedziele tylko wygrana, przy dobrej grze takiej jak w Poznaniu a nawet lepszej. Ja rozumiem że faworytem do wygrania ligi nie jesteśmy, ale wygrywać u Siebie z taką drużyną jak Ruch to obowiązek!
![]()
Bóg, Honor i Wisła!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 10.2010
Skąd: Pernambuco
Offline |
#13
|
z Piastem tez mielismy wygrac, a kazdy widzial jak bylo, nie zdziwie sie jeżeli skonczy sie tak samo ale mocno licze na dobry wynik i wygraną 2-3 bramkami |
|
|
|
semper fi
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC
Offline |
#14
|
|
Wygramy, zespół niesiony żywiołowym dopingiem 10 tysięcy kibiców nie ma prawa przegrać :]
![]()
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#15
|
|
Jacek dystrybuuje bilety gdzie się da :
Cytat:
![]() ![]()
„Wiślaku - nie pytaj, co Wisła dała Tobie, pytaj, co Ty dałeś Wiśle”
|
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#16
|
|
Daniel Stefański został wyznaczony do sędziowania niedzielnego pojedynku pomiędzy Wisłą Kraków a Ruchem Chorzów. Arbiter z Bydgoszczy w zeszłym sezonie prowadził trzy spotkania z udziałem Białej Gwiazdy:
Korona Kielce - Wisła Kraków 2:3 Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 0:0 Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 3:0 ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2013
Offline |
#17
|
|
Sędzia szczęśliwy dla nas w Kielcach podyktował dla nas rzut karny
a w Szczecinie nie podyktował przeciwko nam ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#18
|
|
Nie sądzę, że Wisła jest faworytem. Raczej nie wygramy tego meczu
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Online |
#19
|
|
Na pewno jesteśmy faworytem.
Niestety Ruch był dla nas zawsze trudnym rywalem. Jeśli mam strzelać obstawiam minimalne zwycięstwo przy dużej przewadze w posiadaniu piłki. A rzeczywistość i tak swoje ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Offline |
#20
|
|
Ruch awansowal po pramce w ostatniej akcji, to moze nie byc dla nas dobry omen, oby z tego powodu, ze beda na fali nie narobili nam problemow.
![]()
Czy wygrywasz czy nie.... <3
|
|
|
|
Member
Od: 08.2013
Offline |
#21
|
|
Dzień do meczu, a tu tak cicho?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2014
Skąd: Podkarpacie (ciemna dupa Polski)
Offline |
#22
|
|
Wszyscy kibice Legii uciekli na swoje fora
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski
Offline |
#23
|
|
Zwycięstwo, nic innego w grę nie wchodzi! Ruch pewnie będzie zmęczony po Czwartkowym meczu także szansa na zwycięstwo jest oby Brożek zaczął w końcu trafiać
Ciekawe czy Kocian da odpocząć zawodnikom czy pojadą na maksa![]()
Piggy oddaj hajs
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#24
|
|
Trzeba sie odkuc za porazke na R22 w poprzednim sezonie
|
|
|
|
ANAJNARAB
Od: 05.2004
Skąd: od siebie
Offline |
#25
|
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Offline |
#26
|
|
Z Ruchem miewaliśmy niewytłumaczalne problemy nawet w czasach gdy zdobywaliśmy tytuły. W zeszłym sezonie to też był bardzo niewygodny rywal, nie wygraliśmy z nimi ani razu. Nie będą wiecznej przegrywać, kiedyś muszą zdobyć pierwsze punkty. Dlatego mam spore obawy przed tym meczem. Nie ma co liczyć na taką grę jak w Poznaniu. Nie będziemy mieli tylu okazji do zdobycia gola. Bardziej to będzie przypominało mecz z Piastem. Trzeba się nastawić na twardą walkę i być do bólu skutecznym.
|
|
|
|
Member
Od: 08.2013
Offline |
#27
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2007
Skąd: Kraków - Београд
Offline |
#28
|
|
Mecz już dziś, a tu taka cisza?
Myślę, że wygramy, i to zdecydowanie. Mamy lepszy skład. ![]()
Косово је СРБИЈА!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Skąd: Krk
Offline |
#29
|
|
Łatwo nie będzie,ale podobnie liczę na wygraną. Skromne 2-1 i 3 pkt zostają u nas.
![]()
GENERALNIE TO WIADOMO CO
|
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#30
|
|
Ciężki mecz się zapowiada. Ruch po meczu pucharowym, z jednej strony zmęczony z drugiej podbudowany awansem do kolejnej rundy. Okaże się co jest silniejsze zmęczenie czy podbudowanie awansem.
Myślę jednak, że wygramy a bramkę na wagę trzech punktów zdobędzie były gracz Ruchu ![]() ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|