
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
VS. ![]() Przed nami kolejne starcie w Ekstraklasie. Tym razem Wisła Kraków zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z Lechem Poznań. Faworytem spotkania wydaje się być drużyna ze stolicy Wielkopolski, która w pierwszych dwóch spotkaniach zdobyła 4 punkty i zajmuje 3 miejsce. Spotkanie Lech i Wisły zaplanowano na najbliższą niedzielę na godzinę 18:00. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi stacja Canal + Sport HD. Wyznaczono również głównego arbitra niedzielnego pojedynku, został nim Paweł Raczkowski w Warszawy, kibice Wisły nie mają z nim dobrych wspomnień w zeszłym sezonie prowadził on trzy spotkania z udziałem Białej Gwiazdy i wszystkie zakończyły się porażkami naszego klubu. (Zawisza Bydgoszcz- Wisła Kraków 3: 1, Wisła Kraków – Ruch Chorzów 0: 1, Lech Poznań – Wisła Kraków 3:0) Historia spotkań pomiędzy Lechem Poznań a Wisłą Kraków: Sezon 2007/08: 15 marca 2008, 18: 30 Lech Poznań – Wisła Kraków 1: 2, Piotr Brożek 40 (s) – Marek Zieńczuk 14, Paweł Brożek 70. Sezon 2008/09: 5 kwietnia 2009, 17: 00, Lech Poznań – Wisła Kraków 1: 1, Semir Stilić 82 – Peter Singlar 51. Sezon 2009/10 18 października 2009, 17: 00, Lech Poznań – Wisła Kraków 1: 0, Robert Lewandowski 60. Sezon 2010/11 31 października 2010, 17: 00, Lech Poznań – Wisła Kraków 4: 1, Dimitrije Injac 52, Siergiej Kriwiec 67, Semir Štilić 80 (k) , Mateusz Możdżeń 90 - Paweł Brożek 49 Sezon 2011/12 9 września 2011, 20:30. Lech Poznań – Wisła Kraków 0: 1, Dudu Biton 25. Sezon 2012/13: 4 maja 2013, 18: 00, Lech Poznań – Wisła Kraków 1: 0, Łukasz Teodorczyk 45. Sezon 2013/14: Runda zasadnicza: 6 grudnia 2013, 20: 30, Lech Poznań – Wisła Kraków 2: 0, Luis Henríquez 56, Gergő Lovrencsics 82. Runda finałowa: 25 kwietnia 2014, 20:30 , Lech Poznań – Wisła Kraków 3:0, Łukasz Teodorczyk 7, Alan Uryga 11 (s), Kasper Hämäläinen 78. Jak pokazuje powyższa historia ostatnich spotkań pomiędzy Lechem Poznań a Wisłą Kraków, ciężko przychodzi nam zdobywanie punktów w Poznaniu? Ostatnio pełną pulę zainkasowaliśmy w 2011, wtedy też strzeliliśmy ostatnią bramkę…, Co chyba trzeba pozostawić bez komentarza. Z obozu rywala. Lech do spotkania z Wisłą przystąpi po czwartkowym boju w Lidze Europy z islandzkim Stjarnan. Pierwsze spotkanie poznaniacy rozgrywają na wyjeździe, co może przemawiać dodatkowo na korzyć podopiecznych Franciszka Smudy. Czy będzie to jednak plus w niedzielnej konfrontacji okaże się po meczu. Jak co roku cel w Poznaniu jest taki sam, awans do fazy grupowej LE oraz walka o mistrzostwo kraju. Oba cele, będzie Kolejorzowi ciężko zrealizować. Powodem, przez który tak twierdzę jest przede wszystkim zbyt szczupła kadra do rywalizacji na dwóch frontach, a jeżeli dorzucimy do tego zmagania w Pucharze Polski, to może z tego wyjść mieszanka wybuchowa – tyle, że z negatywnym skutkiem. Trzeba przyznać, że Lech z wysokiego pułapu zaczął ligowe rozgrywki gładko i bez większych kłopotów aplikując gliwiczanom cztery bramki. W ostatniej kolejce podopieczni Mariusza Rumaka zremisowali z Górnikiem Zabrze 1:1. Trochę gorzej rozpoczęli zmagania na arenie międzynarodowej przegrywając pierwsze spotkanie z zespołem Nőmme Kalju 1:0. Starty jednak zostały odrobione z nawiązką w rewanżowym spotkaniu i poznaniacy awansowali do kolejnej rudny. Piłkarze Lecha Poznań pod lupą TWSD. Skład Lecha jakoś specjalnie się nie zmienia przez ostatnie sezony, co prawda prawie w każdym okienku ktoś odchodzi, ale na jego miejsce od razu pozyskiwany jest nowy zawodnik. Przeglądając kadrę poznaniaków, jest kilka nazwisk, które przykuwają naszą uwagę. Dostępu do bramki naszych rywali strzegą na zmianę Jasmin Burić oraz Krzysztof Kotorowski, – który mimo swojego wieku, gdy tylko pojawia się na murawie jest pewnym punktem defensywy Kolejorza. Pewnym punktem obrony jest również Hubert Wołąkiewicz. Lech dysponuje również mocną drugą linią do Łukasza Trałki, Kaspera Hämäläinena oraz Szymona Pawłowskiego dołączył ostatnio młody Darko Jevtić. Szansę pokazania się dostają również młodzi zawodnicy tacy jak Linetty czy Kowancki. W linii ataku pewne miejsce ma Łukasz Teodorczyk, ale po piętach depcze mu strzelec trzech bramek w tym sezonie Ubiparip, który może już niedługo na stałe zastąpić Teodorczyka, bo ten ma oferty transferowe m.in. z Włoch. Na razie zagadką jest nowo pozyskany Muhamed Keďta o jego formie przekonamy się podczas niedzielnego spotkania. Wieści z Reymonta. Zarząd naszego klubu zaskakuje nas kolejnymi fascynującymi pomysłami. Po kampanii jak to nasz klub szanuje wszystko i wszystkich oprócz swoich kibiców, teraz przyszedł czas na większe przedsięwzięcie! Organizacja sprzedaży biletów do Poznania, nie ma w tym nic dziwnego, bo Jacek Bednarz ma już w tym doświadczenie – organizował już wyjazd do Łęcznej, ale tym razem zafundował Kibicom wyjazd z atrakcjami. Uwaga! Odbiór biletów na niedzielny mecz będzie miała miejsce w… Poznaniu! Co tu komentować, po prostu brak słów. Drugą kwestią, którą poruszę w tym wątku jest nieudolność wprowadzenia zmian w systemie biletów, który odmówił posłuszeństwa już w podczas pierwszego testu. SKWK wystosowało list otwarty do przewodniczącego RN – Mirosława Pawełczyka. SKWK napisał(a):
Przygotowania do meczu z Lechem z Brożkiem i Donaldem. Piłkarze Wisły do niedzielnego pojedynku przygotowują się w bazie treningowej w Myślenicach. Dobrą wiadomością dla kibiców oraz dla sztabu szkoleniowego jest powrót do zajęć Pawła Brożka, co prawda nasz najlepszy snajper nie brał udziału w wewnętrznej gierce, ale trenował z pełnym obciążeniem. Decyzja, co do jego występu ma zapaść w przeciągu kilku dni. Na treningach coraz lepiej prezentuje się Donald Guerrier, który podczas letnich przygotowań leczył kontuzję kostki. Jak zapewnia zawodnik teraz nie ma już śladu po urazie i jest do dyspozycji trenera. Testy Marcelo, szansa Zająca, przedłużające się problemy z Jovanoviciem. Od wtorku z zespołem trenuje brazylijski napastnik Marcelo, który ma kilka dni na przekonanie o swoich umiejętnościach, sztab szkoleniowy Białej Gwiazdy. Co prawda jego dotychczasowe dokonania nie rzucają nikogo na kolana, ale liczy się przede wszystkim to, że jest to zawodnik darmowy? Być może szansę na dłuższy występ dostanie Tomasz Zając, który w meczu z Piastem dostał od Franciszka Smudy 30 minut na pokazanie swoich umiejętności. Przyznać trzeba, że na tle całej drużyny młody napastnik zaprezentował się bardzo dobrze. Nie bał się indywidualnych czy niekonwencjonalnych zagrań, pokazywał się partnerom do gry. Brakuje mu jednak jeszcze troszkę tej dojrzałości boiskowej, ale jeżeli regularnie będzie się pojawiał na boisku to i z czasem jej nabierze. Nadal z zespołem nie trenuje Marko Jovanović, który przechodzi kolejne serie badań po których lekarze mają stwierdzić czy Serb będzie mógł jeszcze zawodowo uprawiać sport. Miejmy nadzieję, że Marko szybko wróci do pełni zdrowia. Po zabiegu jest już Ostoja Stjepanović, którego teraz czeka długa rehabilitacja. Terminarz III kolejki TM Ekstraklasy: 1 sierpnia (piątek) 18: 00 - Jagiellonia Białystok – Cracovia 20: 30 – Piast Gliwice – Lechia Gdańsk 2 sierpnia (sobota) 18: 00 Korona Kielce – Pogoń Szczecin 20: 30 Legia Warszawa – Górnik Zabrze 3 sierpnia (niedziela) 15: 30 Śląsk Wrocław – Zawisza Bydgoszcz 15: 30 Podbeskdzie Bielsko-Biała – Ruch Chorzów 18: 00 Lech Poznań – Wisła Kraków 4 sierpnia ( poniedziałek) 18: 00 Górnik Łęczna – GKS Bełchatów Zapraszam do dyskusji.
Ostatnio edytowane przez WISŁAZWE : 02.08.2014 o godz. 09:10.
![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2013
Skąd: Kraków
Offline |
#2
|
|
Typuję 2;0 dla Amiki, może 2;1 po bramce takiego Stilica lub Dudki z wolnego.
Lech jest w formie, my nie - to cały komentarz, a po wpadce w LE będą chcieli wygrać tym bardziej. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#3
|
|
Niestety na razie jeszcze sie nie rozkrecilismy, ostatnie mecze w Poznaniu Nam nie wyszly wiec nie wiem czemu teraz mialobyc inaczej. Zeby tylko Zajac zagrał od poczatku za Sarkiego byłoby dobrze. Niech sie chlopak wykaze w spotkaniu z takim rywalem.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2011
Skąd: KRK
Offline |
#4
|
|
Myślicie że Jacuś zorganizuje w końcu wyjazd, tak jak powinien, czy nie ma na co liczyć?
![]()
"Franek ma swoje zdanie, z którym sam się nie zgadza" - Jan Tomaszewski
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2003
Skąd: Stamtad ,gdzie nikt jeszcze nie dotarl :)
Offline |
#5
|
|
|
semper fi
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC
Offline |
#6
|
|
No jak - odbiór biletów dla wyjazdowiczów w kasie na miejscu ...
![]()
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#7
|
|
Jeśli sparciały Smuda nie będzie chciał na dzień dobry iść na wymianę ciosów z Amicą to możemy nawet powalczyć o remis. Pomijam fakt czy zajedzie naszą 11 czy też da trochę czasu zmiennikom żeby też pobiegali.
Faworytem jest na pewno Amica i otwarta gra z nimi przy naszych problemach z DP i być może obroną (brak Głowackiego) to typowy samobój Smudy. Mam nadzieję że Smuda jest mądrzejszy od Stawowego (ach szkoda że Filipiak go pogonił w końcówce poprzedniego sezonu bo parchy spadłyby do I ligi) i czasem dostosowuje taktykę do przeciwnika. Najgorsze co może być to otwarta gra z naszej strony od początku meczu. ![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#8
|
![]()
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Szczawnica
Offline |
#9
|
tak czy siak przeczuwam EKSTRAw....... od Amici jak Głowa nie bedzie zdolny do gry Smuda znów pieprzy bez sensu ze wpuści nie przygotowanego Donalda zamiast młodzieży która powinna już byc gotowa do gry, coś czuje że po tym sezonie nasza mlodziez porozjeźdza się po polsce ![]()
Jechałeś gdzieś kiedyś na 90 minut
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#10
|
|
"Lubimy wymianę ciosów".
Tak, jasne. Juz widzieliśmy to wielokrotnie. Kończyło się zabiciem meczu juz po 30 minutach. Czyli z Poznania wyjeżdżamy z przynajmniej 2 bramkami w plecy. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#11
|
|
Franek po prostu nie doprecyzował. W Wiśle wymiana ciosów polega na tym, że najpierw zadaje go nam przeciwnik, a potem sami wyprowadzamy cios tyle, że... w siebie.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2013
Offline |
#12
|
|
Nie widzę wielkich szans na pozytywny wynik no ale zawsze trzeba mieć nadzieje...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2013
Offline |
#13
|
|
Tak boimy się tego Lecha z karykaturą trenera, który ostatnimi czasy przegrał 0:1 z amatorami z Estonii a wczoraj z Islandii?
Lech to oczywiście mocna drużyna, ale czasem zalicza takie wtopy że szkoda gadać. |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2013
Skąd: Nowhere
Offline |
#14
|
Smuda z każdym kolejnym wywiadem kompromituje się coraz bardziej. Jakich to niby młodych "wpakował" wiosną do składu? Burdenskiego, o którym wszyscy wiedzieliśmy, że nie nadaje się do gry w piłkę na poziomie Ekstraklasy? Klaricia, który talentem miał przebijać wszystkich juniorów w klubie? Może chodzi mu o Czekaja, który już któryś rok z rzędu ma łatkę super talentu? Tak sobie zajrzałem w statystyki z ubiegłego sezonu i wynika z nich, że Bartosz, Zając i Żemło razem wzięci rozegrali aż 5 spotkań na poziomie Ekstraklasy. Oczywiście nie uwzględniam minut gry. No faktycznie Franio wpychał na tyle młodych, że wiosną 2014 mieliśmy skład opierający się na samych juniorach... Do Poznania nie pojedzie najpewniej Sarki. Mimo tego, że w ostatnich meczach nie błyszczał, to jest to obok Donalda jedyny skrzydłowy jakiego mamy i przydałby się nawet jako joker, który wejdzie w drugiej połowie i rozrusza grę. Smuda w jego miejsce pewnie znowu wstawi Gargułę, w którym widzi potencjał na znakomitego skrzydłowego...
Ostatnio edytowane przez Smuga : 01.08.2014 o godz. 16:43.
![]() ![]() W moim sercu jedna wiara, jeden klub, jedno bicie, Wisła Kraków ponad życie!!! ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2003
Skąd: Stamtad ,gdzie nikt jeszcze nie dotarl :)
Offline |
#15
|
PS. Poczytaj co ten mędrzec wypowiada o młodych ,ich wprowadzaniu , puszczaniu na miny itd...-czysty błazen.... |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2013
Skąd: Kraków
Offline |
#16
|
|
W Poznaniu nie wiadomo czy zagra Brożek, Głowacki i na pewno nie zagra Sarki.
Czyżby przygotowania Smudy dawały się już we znaki ? ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#17
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2013
Skąd: Nowhere
Offline |
#18
|
|
Ponoć Głowa jednak zagra. Ale patrząc na cały skład i wnioski jakie wyciągnął Smuda od czasu spotkania z Piastem niestety nie wygląda, to wszystko dobrze. Obym się mylił, ale zanosi się na blamaż lub w najlepszym razie fartowny remis.
![]() ![]() W moim sercu jedna wiara, jeden klub, jedno bicie, Wisła Kraków ponad życie!!! ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Skąd: Krk
Offline |
#19
|
|
Każdy punkty to będzie miła niespodzianka. Realnie jak podejdziemy poważnie do tematu to dostaniemy na spokojnie 2-0 i pozamiatane.
Jak Franzowi sie zachce radosnej piłki i wymiany ciosów to się to źle skończy dla nas. ![]()
GENERALNIE TO WIADOMO CO
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2013
Offline |
#20
|
|
Powiem tyle 1 pkt w Łęcznej to ok bo Górnik Łęczna to trudny teren i pewnie nie jednemu da się jeszcze we wznaki , ale mecz z Piastem u siebie to komedia , statystyki po naszej stronie posiadanie piłki , mnóstwo rzutów rożnych , liczne strzały na bramke i co wymęczony remis , te mecze gdzie mamy do dyspozycji najmocniejszą 11 jak narazie to nie wyglądały dobrze a Franek mówił żę podstawowym składem możemy powalczyć z każdym nawet z Legią w Warszawie.
Jeśli chodzi o mecz niedzielny to wierzę w cuda i to że jakieś pkt zdobędziemy tak naprawdę po tym meczu będziemy mieli 100% odpowiedz czy walczymy o pierszą 8 czy o utrzymanie do końca . |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#21
|
|
Mecz meczowi nierówny, a Lech wcale nie taki mocny.
Widzę tu już masowy lament, bo my jesteśmy niepokonani i mamy 2 pkt w 2 meczach, a Lech zaliczył remis i wygraną ![]() Generalnie żaden wynik mnie nie zaskoczy. Ani nawet 3:0 dla nas, ani 3:0 dla Lecha. Mamy nieobliczalną drużynę, która może spuścić srogi wpierdziel każdemu - włącznie z Legią, ale i może przegrać z każdym. Trzeba poczekać do meczu. A jeśli mam obstawiać to uważam, że kto pierwszy strzeli bramkę - wygra. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2014
Skąd: Podkarpacie (ciemna dupa Polski)
Offline |
#22
|
|
Jeżeli zagra Brożek i będzie miał dobry dzień bramka powinna wpaść, bo z Piastem dzieliliśmy i rządziliśmy w środku pola, ale nie było za dużo dobrych strzałów Brożek tutaj znacznie by pomógł.
Problem leży w obronie, a konkretnie w osobie Głowy/Czekaja jeśli ten pierwszy zagra to o wynik aż tak się nie boję, jeżeli ten drugi... nie radziłbym Dudce wychodzić na boisko, bo choćby grał za dwóch to błędów Urygi, Czekaja i średnio dysponowanego Burligi nie naprawi.
Ostatnio edytowane przez PiVoSH92 : 01.08.2014 o godz. 22:41.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2002
Skąd: z dołu tabeli
Offline |
#23
|
|
Nie wiem czemu ale mam dobre przeczucia, 2:2.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 08.2008
Offline |
#24
|
|
Pogoń to nie Wisła pod wodzą Jego Ekscelencji Miłościwie Nam Panującego Jacka vel Baldhead Bednarza - ma tylu zawodników, że uda się sklecić dwa równoległe składy.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2003
Skąd: Stamtad ,gdzie nikt jeszcze nie dotarl :)
Offline |
#25
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2014
Skąd: Podkarpacie (ciemna dupa Polski)
Offline |
#26
|
|
Według PS Brożek zacznie mecz na ławce. Za Sarkiego pewnie wejdzie Donald albo Zając, więc Boguś dalej radośnie będzie "hasał" po boisku...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2009
Offline |
#27
|
![]() Chciałbym, byśmy nieco przerzedzili środek, postawili na szybkie skrzydła (Zając może zagrać z prawej strony?) i nie szli na wymianę ciosów. Tym bardziej, że sfrustrowani nieudaną wyprawą na północ kuchenkorze będą chcieli się odgryźć. ![]()
Nie uczyniłeś mnie garbatym
Dzięki Ci za to Panie |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#28
|
|
Skąd w was taki optymizm?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2008
Skąd: Kraków
Offline |
#29
|
|
Dobre pytanie. Wymiana ciosów Smudy skończy się według mnie tragicznie, oby na 3 w plecy się skończyło.
![]()
Wisła ponad wszystko
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Offline |
#30
|
|
Zawsze trzeba wierzyć w swoich. Mam dziwne przeczucie, że będzie dobrze. Liczę na bramkowy remis. Nawet jak przegramy to wstydu nie będzie. Do tej pory graliśmy z rywalami, którzy bronili się w 10. Lech zagra otwartą piłkę, będzie więcej miejsca dla naszych ofensywnych graczy. Można ich złapać na szybką kontrę. Nie wiadomo w jakiej formie będzie Lech po meczu pucharowym. I zwykle jak nikt na nas nie stawia to piłkarze lubią się spiąć. Tyle mojego naiwnego myślenia. Obym miał rację
![]() |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|