The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło


Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
el Nuero
Senior Member
 
 
Od: 02.2009
Skąd: Białystok - Rzym

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 20.03.2014, 10:42. Może jestem naiwny, ale w 1939 r. też chciano "obłaskawić" dyktatora
Moim zdaniem Putin po prostu dobrze odrobił lekcję z historii ad. 1939 i potem. Hitler dopóki postępował zgodnie z taktyką "pełzającej agresji" (zajmujemy, nie strzelamy), odnosił sukcesy terytorialne - wcielił Austrię, zeżarł pół Czechosłowacji. W tym czasie angielskie barany z gatunku N. Chamberlaina uważały, że "zyskały dla Europy pokój". Szkoda, że tylko na 1 rok.

Między Austrią 1938 i Krymem 2014 jest wiele podobieństw. W obydwu przypadkach chodziło o "mniejszość narodową", która powinna być włączona do organizmu "większego brata". W obydwu też sytuacjach społeczność międzynarodowa (Francja, Anglia, etc.) okazała się wyjątkowo ślepa/ głupia/ leniwa/ niepotrzebne skreślić. A skoro widział Hitler - i widzi Putin - że nikt nie reaguje, to czemu z tego nie skorzystać? Jeszcze trochę, a pytanie nie będzie brzmieć CZY - ale KTO następny? Niemożliwe? Nigdy nie mów nigdy. Polecam lekturę: http://kresy24.pl/47394/krymie-eston...stan-bialorus/

Putin nieźle rozgrywa jeszcze jedną rzecz: brak jedności pomiędzy państwami na zachód od Rosji. Ukraina - pretensje prawego sektora do polskiego Przemyśla czy Chełma. Litwa - tępienie mniejszości (polskiej, a rosyjskiej też), zwłaszcza pod względem językowym. Białoruś - bariera wizowa względem Bałtów i Polski, Estonia - do lutego 2014 r. (!!!) nie miała oficjalnego porozumienia o granicy morskiej i lądowej z Rosją. Dzięki temu oraz "terroryzmowi demokratycznemu" (wkraczamy - głosujemy - przyłączamy) może zdobyć naprawdę dużo. Do momentu, aż ktoś na poważnie mu się postawi (Turcja?) bądź on sam zdecyduje o rozpoczęciu "oficjalnych" działań wojennych.

Nabijamy się, że Rosjanie zajęli cały Krym, a Ukraińcom nawet strzelać się nie chciało. Ale czy Putin w podobny sposób nie mógłby zneutralizować Polski (a przynajmniej jej część)?. Wystarczyłoby zatrudnić Białorusów znad granicy do złożenia Polsce "wizyty" wojskowo-gospodarczej. Jako że obie nacje mieszkają po obydwu stronach granicy, raczej nie chcieliby do siebie strzelać, natomiast zluzowanie bariery wizowej mogłoby skutkować wzrostem obrotów handlowych na okolicznych bazarach i galeriach. W ten sposób, dając "zajęcie" Polakom i Białorusinom, Putin mógłby bez zbędnego hałasu np. "przegłosować" przyłączenie Estonii, oczywiście wykorzystując znowu rosyjską mniejszość. Mam nadzieję, że te czarne scenariusze okażą się S-F, bo inaczej, gdy apetyt imperatora będzie rósł w miarę jedzenia... Boże ratuj!
„Chłop pańszczyźniany pracował dla pana feudalnego na początku XVI wieku 52 dni w roku, a później 104 dni. I to był feudalny wyzysk. My na początku XXI wieku pracujemy dla Najjaśniejszej Rzeczypospolitej 164 dni. I to jest sprawiedliwość społeczna” ( R. Gwiazdowski)
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

 

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:34.