
|
|||||||
| Hyde Park Sportowy (moderowane) Odpowiednie miejsce do wymiany poglądów na tematy sportowe, nie tylko piłkarskie, nie dotyczące jednak bezpośrednio "Białej Gwiazdy". O sytuacji w reprezentacji, innych polskich klubach czy ligach na świecie oraz o innych dyscyplinach sportu piszcie |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
|
Witam,
już w niedzielę w Dani ruszają XI Mistrzostwa Europy. Turniej będzie trwał od 12 do 26 stycznia 2014. Mecze rozgrywane będą w czterech miastach. Kopenhaga, Aarhus, Aalborg oraz Herning. Poniżej prezentuję podział na grupy oraz zapraszam Was do dyskusji na temat turnieju oraz szans Polaków. Grupa A (Herning) 1. Dania 2. Czechy 3. Macedonia 4. Austria. 12.01.2014: 18:00 Czechy - Austria 20:30 Dania - Macedonia 14.01.2014: 18:15 Macedonia - Czechy 20:30 Austria - Dania 16.01.2014: 18:15 Macedonia - Austria 20:30 Dania - Czechy GRUPA B ( Aalborg) 1. Hiszpania 2. Islandia 3. Węgry 4. Norwegia 12.01.2014: 16:00 Islandia - Norwegia 18:15 Hiszpania - Węgry 14.01.2014: 18:00 Węgry - Islandia 20:15 Norwegia - Hiszpania 16.01.2014: 18:00 Hiszpania - Islandia 20:15 Norwegia - Węgry GRUPA C (Aarhus) 1. Serbia 2. Francja 3. Polska 4. Rosja 13.01.2014: 18:00 Serbia - Polska (TVP2) 20:15 Francja - Rosja 15.01.2014 18:00 Rosja - Serbia 20:15 Polska - Francja (TVP2) 17.01.2014 18:00 Polska - Rosja (TVP2) 20:15 Serbia - Francja GRUPA D ( Kopenhaga) 1. Chorwacja 2. Szwecja 3. Czarnogóra 4. Białoruś 13.01.2014 18:00 Chorwacja - Białoruś 20:15 Szwecja - Czarnogóra 15.01.2014 18:00 Czarnogóra - Chorwacja 20:15 Białoruś - Szwecja 17.01.2014 18:00 Chorwacja - Szwecja 20:15 Białoruś - Czarnogóra Rywale Polaków Jak widać powyżej Polacy trafili do grupy C w której swoje siły zmierzą z Serbami, srebrnymi medalistami ostatnich mistrzostw Europy. Drugim rywalem Biało- czerwonych będzie zespół Francji. Trójkolorowi w ostatnich mistrzostwach zajęli odległe 11 miejsce. Nie zapominajmy jednak, że Francuzi to mistrzowie Starego Kontynentu z 2006 oraz 2010 roku. Na zakończenie zmagań w grupie Polska zmierzy się z teoretycznie najsłabszym zespołem w grupie Rosją. Rosjanie na ostatnim turnieju zajęli 15 miejsce. Potyczki z Serbami: MŚ, Szwecja 2011. Polska - Serbia 27:26 ME, Serbia 2012, Polska - Serbia 18:22 MŚ, Hiszpania 2013, Polska - Serbia 25:24 Kwalifikacje do IO w Londynie Polska - Serbia 25:25 Potyczki z Francją: ME, Austria 2010. Polska - Francja 24:29 Mecze z Rosją: MŚ, Chorwacja 2009, Polska - Rosja 24:22 Turniej reprezentacji, Polska - Rosja 30:35 Turniej w Gdyni, 2011. Polska - Rosja 29:29 Dalsza faza rywalizacji. Po zakończeniu pierwszej fazy turnieju awans do następnej fazy uzyskują po 3 zespoły z każdej grupy. Zespoły z grupy A i B utworzą jedną grupę - GRUPA I, natomiast zespoły z grupy C oraz D połączą się i utworzą drugą grupę - GRUPA II. Kadra na mistrzostwa, praktycznie już gotowa. Dziś popołudniu trener Michael Biegler podał dziś nazwiska 17 zawodników, którzy udadzą się na turniej do Dani. Na miejscu selekcjoner będzie musiał zrezygnować jeszcze z jednego zawodnika. Do tej pory zrezygnowano z trójki zawodników: Patryka Kuchczyńskiego, Rafała Glińskiego oraz Marcina Wicharego. Co było największym zaskoczeniem. Tak na dzień dzisiejszy prezentuje się nasza kadra: Bramkarze: Sławomir Szmal (Vive Targi Kielce), Piotr Wyszomirski (Csurgoi KK) Skrzydłowi: Adam Wiśniewski (Orlen Wisła Płock), Robert Orzechowski (Górnik Zabrze), Przemysław Krajewski (Azoty Puławy), Jakub Łucak (Chrobry Głogów). Rozgrywający: Karol Bielecki, Michał Jurecki, Krzysztof Lijewski, Piotr Chrapkowski (wszyscy Vive Targi Kielce), Michał Kubisztal (Górnik Zabrze), Mariusz Jurkiewicz (Orlen Wisła Płock), Bartłomiej Jaszka (Fuechse Berlin), Michał Szyba (KS Azoty Puławy). Obrotowi: Bartosz Jurecki (SC Magdeburg), Kamil Syprzak (Orlen Wisła Płock), Piotr Grabarczyk (Vive Targi Kielce). Jak widzicie naszą grę na tych mistrzostwach, czy stać nasz zespół na dobry wyniki? Co dla nas będzie osiągnięciem godnym zapamiętania, czy mamy realne szansę włączyć się do walki o strefę medalową, czy jednak na drugiej fazie zakończymy udział w tym turnieju? Kto waszym zdaniem zostanie mistrzem Europy? Czy Duńczycy obronią tytuł najlepszej ekipy Starego Kontynentu? Kto może zostać czarnym koniem rozgrywek? Zapraszam do dyskusji! ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#2
|
|
Trafiliśmy do najtrudniejszej grupy. 2-3 lata temu mieliśmy potencjał, by w takiej stawce podjąć walkę. Na dzień dzisiejszy typuję 3 porażki (realnie powalczyć możemy co najwyżej z Rosją moim zdaniem).
Niemniej jednak zawsze fajnie się chłopaków ogląda na tych turniejach ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2011
Skąd: KRK
Offline |
#3
|
|
A z nimi to nigdy nic nie wiadomo...
Nie zdziwią mnie 3 porażki, nie zdziwią mnie 3 zwycięstwa (no może troszkę). Wierzę w awans, stać nas na to. Ruscy i Francja do ogarania wg. mnie. ![]()
"Franek ma swoje zdanie, z którym sam się nie zgadza" - Jan Tomaszewski
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: Wieś pod Krakowem
Offline |
#4
|
|
ME to dużo trudniejszy turniej niż MŚ, tutaj naprawdę grają najlepsze drużyny.
Co do naszych - w żadnym meczu w grupie nie jesteśmy na straconej pozycji, choć z drugiej strony nie jesteśmy też faworytem. W pierwszym meczu będzie ciężko, potem z Francją i Rosją mecze będą na styku, zadecydują 1-2 bramki. Gdyby udało się wyjść z grupy i to nie z zerowym dorobkiem to potem można naprawdę powalczyć - może nie o medale ale 5-6 miejsce byłoby sukcesem. Optymistyczne było niedawne zwycięstwo z Węgrami. ![]()
Jarosław Królewski....Nie jestem fanem.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2013
Offline |
#5
|
|
Ja jestem ciekaw czy Biegler rozwiązał nasz największy problem czyli grę w ataku gdy nasi przeciwnicy grają inną taktyką w obronie aniżeli 6-0 , w poprzednich turniejach na nas wystarczało ustawienie 5-1(mecze z Francją) bądź 4-2. A grupa piekielnie trudna.
|
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#6
|
|
Mamy chyba pierwszą niespodziankę ME. W grupie A - Austria pokonuje Czechy 30:20, natomiast w grupie B bez niespodzianek i pewne zwycięstwa faworytów. Hiszpanie ogrywają Węgrów 34:27 a Islandia pokonuje Norwegię 31:26
![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2005
Skąd: Wrocław
Offline |
#7
|
|
Serbowie są przetrzebieni kontuzjami, a największy ostatnio sukces osiągnęli na ME u siebie (srebro), tak że raczej są do pokonania, Rosja też nic nie gra, więc właściwie powinni z Francją zagrać o pierwsze miejsce w grupie..
W II fazie najbardziej groźna będzie Chorwacja, z którą najczęściej ostatnio przegrywamy.... ![]()
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Skąd: Sandomierz/Kraków
Offline |
#8
|
|
No i zaczęliśmy. Frajerska porażka ale z drugiej strony zasłużona. Genialny Szmal, obrona dobrze szczególnie w drugiej połowie (tylko 7 bramek straconych), ale gra w ataku to dno - jak zbieranina chłopców na lekcji WF w podstawówce.
W środę Francja, w piątek mecz o wszystko z Rosją. ![]()
Puchar jest na5z!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2006
Offline |
#9
|
|
I szybki powrót do domu. Zresztą bardzo bliski.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#10
|
|
Tylko Polacy potrafią w tak frajerski sposób przegrać
![]()
TYLKO WISŁA!
|
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#11
|
|
Znakomity Szmal, bardzo dobry Jurkiewicz a reszta no niestety daleko z tyłu.
No cóż jeżeli imprezą docelową są Mistrzostwa Europy w 2016 raku to trzeba się przygotować na to, że będziemy na tych zawodach ogrywać zawodników którzy będą stanowić trzon tej reprezentacji. (Krajewski, Chrapkowski, Łucak, Szyba). Szkoda dzisiejszego wyniku zwłaszcza, że początek II połowy mieliśmy bodaj 6:0 i nawet wyszliśmy na prowadzenie. Szkoda tych rzutów karnych no i końcówki meczu. P.S Nie wiem czy tylko ja, ale odkąd pamiętam jestem jakoś dziwnie uprzedzony co do Krzyśka Lijewskiego i Bartłomieja Jaszki jakoś ich gra mi nie pasuje i kiedy widzę ich na parkiecie wyczuwam kłopoty ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#12
|
|
Czyli co po Mistrzostwach juz? Z Francja tym bardziej nie wroze niczego dobrego.
|
|
|
|
semper fi
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC
Offline |
#13
|
|
Zgodnie z tradycją "mecz otwarcia" już był.
Dzisiaj "mecz o wszystko" i na koniec "mecz o honor" ![]() Mam cichą nadzieję że honoru bronić nie trzeba będzie i dzisiaj jakimś cudem francuzów pokonają ... ![]()
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#14
|
|
Francuzów?
Musiałby sie stać cud, a drużyna Francji musiałaby nagle, całym składem się rozchorować. To, co wyprawiali w ostatnim meczu (i nie chodzi tylko o to, że to było na tle przeciętnej Rosji) to ręce same składały sie do oklasków. Twarda, mobilna obrona nie dopuszczająca do rozgrywania schematów przez rywala i błyskotliwy, potężny atak, zupełnie jakby wpuścić licealistów między grupkę przestraszonych przedszkolaków: przewaga szybkości, siły fizycznej, techniki. A nasz atak, jakiś taki bez ikry. No, ale życzę powodzenia... |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2005
Skąd: Polska
Offline |
#15
|
|
A dlaczego piszecie że mecz z Rosją to będzie mecz o honor? Wychodzą chyba po trzy zespoły z każdej grupy, zakładając że dziś przegramy z Francją a Rosja przegra z Serbami to nadal mamy szansę na 3 miejsce. Wiadomo że wtedy to już praktycznie nie ma co liczyć na dalszy awans,ale szanse na wyjście z grupy C nadal są.
![]()
Bo takich stworzył nas świat, pełnych pogardy, zła i grzechu. Więc zawsze dumnie będziemy trwać, teraz i zawsze i na wieki wieków.
|
|
|
|
semper fi
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC
Offline |
#16
|
|
To było z przymrużeniem oka - w piłce nożnej od dawna gramy praktycznie te 3 mecze.
![]() Wolałbym mieć jedną wygraną i iść na mecz z ruskimi niż liczyć na szczęśliwy układ ... ![]()
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2004
Offline |
#17
|
|
Mamy SPORĄ szansę żeby przegrać 3 mecze i jechac do domu. uskie miażdzą Serbów.
![]()
http://www.youtube.com/watch?v=vbTMz...layer_embedded Zaczyna się od piknika....
|
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#18
|
|
No i sytuacja w grupie przed naszym meczem jest taka:
![]() ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#19
|
|
No i cóż, po zaciekłym meczu przegrywamy kolejne spotkanie jedną bramką... Co więcej sytuacja jest tak abstrakcyjna, że przy wygranej z Rosją i porażce Serbów z Francją, wciąż możemy awansować na 2.miejsce i wejść do kolejnej fazy z dwoma punktami.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Skąd: Sandomierz/Kraków
Offline |
#20
|
|
Qrwa, ale szkoda tej porażki dzisiaj. Spieprzylismy grę w końcówce w przewadze bo były sytuacje. W ogóle w przewadze gramy fatalnie za każdym razem. No i trochę za dużo kar dostawaliśmy w momencie gdy łapaliśmy dystans.
![]()
Puchar jest na5z!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Online |
#21
|
|
Wystarczyło rzucić karnego. Moim zdaniem za mało rzucamy kozłem
. A zachwyty nad formą bramkarzy przeciwnika zaczynają irytować. Jednak postawić się Francji to coś znaczy.![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#22
|
|
Wprawdzie jeszcze żadnego meczu Polaków na tych ME nie oglądałam, ale jutro koniecznie trzeba kibicować chłopakom
Szanse na awans wciąż mamy, co prawda nie zależy to tylko od nas, ale nie jesteśmy na straconej pozycji. Sytuacja w tabeli: ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2009
Offline |
#23
|
|
O ile dobrze ogarniam to jeśli wygramy to awans do II rundy mamy na 100%
Tu sie rozchodzi o te małe punkty(bramki) i to czy w II rundzie bedzie mieć 0 cz 2 punkty |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Offline |
#24
|
|
^^^ No akurat awans zależy tylko od nas. Wygrywamy - wchodzimy
|
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#25
|
|
Do tego jest szansa nawet na drugie miejsce w grupie.
![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2007
Offline |
#26
|
|
Wychodzi na to ,że Francja wygrywa z Serbią a my z Ruskimi i mamy 2 miejsce? No może jutro w końcu to szczęście będzie po naszej stronie
|
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#27
|
|
To sprawa trochę skomplikowana. Ponieważ przy naszym zwycięstwie i porażce Serbii tworzona jest mała tabelka pomiędzy Polską, Rosją i Serbią. Cytat:
![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
||
|
|
Senior Member
Od: 07.2009
Skąd: Krk
Offline |
#28
|
|
czyli podsumowując jak będziemy prowadzili 4 bramkami, to trzeba dać Ruskim wbić 2, żeby awansować z 2pkt.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Skąd: Sandomierz/Kraków
Offline |
#29
|
![]() ![]()
Puchar jest na5z!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Offline |
#30
|
|
Straszliwe dno w ofensywie. Jeśli wygramy, to pewnie właśnie wymarzoną 1-2 bramkami, ale bliższy jestem obstawienia, że znowu przejebiemy jedną. :/
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|