
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
![]() VS. ![]() Za nami 4 kolejki nowego sezonu Ekstraklasy. Podopieczni Franciszka Smudy radzą sobie jak do tej pory całkiem nieźle na swoim koncie mają 6 oczek i zajmują 7 pozycję. Niektórzy pesymistycznie nastawieni do nowego sezonu przewidywali jeszcze gorszy start od obecnego, na szczęście (póki co) się mylili. W najbliższą niedzielę Biała Gwiazda podejmować będzie na własnym stadionie Lecha Poznań, który swoją grą w dotychczasowych spotkaniach bardziej rozczarowywał niż cieszył swoich kibiców. Historia spotkań: Sezon 2006/07 7 kwietnia 2007, 18:30 Wisła Kraków – Lech Poznań 0:0 Sezon 2007/08 1 września 2007, 18:15 Wisła Kraków – Lech Poznań 4:2 - Paweł Brożek 12,25, Jean Paulista 23,41 - Jakub Wilk 50, Cléber 90 (s) Sezon 2008/09 14 września 2008, 17:00 Wisła Kraków – Lech Poznań 1:4 - Rafał Boguski 51 - Rafał Murawski 5, Robert Lewandowski 8, 58, Tomasz Bandrowski 40 Sezon 2009/10 24 kwietnia 2010, 16:00 Wisła Kraków – Lech Poznań 0:0 Sezon 2010/11 11 maja 2011, 20:00 Wisła Kraków – Lech Poznań 1:0, Cwetan Genkow 73 Sezon 2011/12 9 marca 2012, 20:30 Wisła Kraków – Lech Poznań 0:0 Sezon 2012/13 2 listopada 2012, 20:45 Wisła Kraków – Lech Poznań 0:1, Szymon Drewniak 36 Sylwetka rywala: Drużyna z Poznania początek sezonu ma kiepski, w oczach ekspertów stawiana jako jedna z trzech drużyn w rolifaworyta w walce o pozycje medalowe. Kiepska postawa w lidze miała przełożenie na start w europejskich pucharach,Lech bez problemu pokonał niżej notowany fiński zespół lecz kiedy w następnej rundzie przyszło mu się zmierzyć z litewskim "potentatem" z Wilna i wtedy okazało się, że balonik nadmuchany europejskim powietrzem pękł szybciej niż się spodziewano. Teraz podopieczni Mariusza Rumaka, mogą skupić się na walce w Ekstraklasie i Pucharze Polski. Jednak czy będą w stanie podnieść się psychicznie po plamie na honarze jaką sprawili sobie odpadając z Żalgirisem? W PP, Lech zmierzył się z I-ligową Termalicą Nieciecza, którą odprawił z bagażem 4 bramek i pewnie awansował do kolejnej rundy. Gra poznaniaków szczególnie w I połowie pozostawiała wiele do życzenia, po przerwie Nieciecza opadała z sił i stąd tak wysoki wynik. Przedsezonowe sparingi i transfery. Lech do sezonu przygotowywał się na własnych obiektach i na zgrupowaniu w Opalenicy. Podczas trwania letniej przerwy poznaniacy rozegrali następujące sparingi: Lech Poznań - Omonia Nikozaja 0:0 Lech Poznań - Wisła Kraków 3:1 Lech Poznań - Hapoel Tel Awiw 0:1 Lech Poznań - FC Nirdsjaelland 4:1 Zespół Lech przed nowym sezonem miał być na tyle wzmocniony aby relanie powlaczyć na trzech fronatach, jednak transferowa ofensywa poznaniaków zakończyła się na dwóch znanych nazwiskach i kilu uzupełnieniach składu, bardziej znaczące były transfery z klubu, klub pożegnał m.in Tonewa czy Durdevićia. Przybyli: Barry Douglas (O - Dundee United FC), Kamil Drygas (P - Zawisza Bydgoszcz), Maciej Gostomski (B - Bytovia Bytów), Dimitrije Injac (P - powrót po kontuzji), Dawid Kownacki (P - zespół ME), Szymon Pawłowski (P - Zagłębie Lubin) Odeszli: Błażej Cyfert (O - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski), Ivan Đurđević (O - koniec kariery), Jakub Miszczuk (B - Arka Gdynia), Piotr Reiss (N - koniec kariery), Aleksandyr Tonew (P - Aston Villa FC), Aleksander Wandzel (B - Legia Warszawa) Wieści z Reymonta. Podczas ligowej przerwy, PZPN nie pozwolił zbytnio nudzić się piłkarzom polskich klubów, jedni udali się na kadrę inni trenowali aby w piątkowe popołudnie rozgrać pucharowe spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec. Franciszek Smuda podszedł do pojedynku z II-ligowym klubem bardzo poważnie i tego samego wymagał od swoich zawodników. Trener Wiślaków wystawił najmocniejszy skład, brakło tylko narzekającego na uraz Rafała Boguskiego. Zawodnicy "Białej Gwiazdy" zaprezentowali się dobrze a momentami bardzo dobrze biorąc sobie do serca słowa szkoleniowca. Od poniedziałku przy Reymonta rozpoczęła się operacja pod krypotonimem "Lech". Wiślacy do meczu podejdą podwójnie zmotywowani po pierwsze mają z poznaniakami rachunki do wyrównania, ponieważ podczas przedsezonowych sparingów Lech okazał się lepszy od Wisły pokonując ją 3:1. Po drugie Wiślacy będą chcieli podtrzymać serię bez porażki i zainkasować w końcu komplet punktów przed własną publicznością.. Donald doleciał! Awizowany już od dawna haitański obrońca Donald Guerrier w końcu trafił do Krakowa! Radość zapanowała w Grodzie Kraka, bo po wielu tygodniach załatwiania wizy w końcu się udało i od poniedziałku obrońca przechodzi w Krakowie testy medyczne oraz trenuje z zespołem "Białej Gwiazdy". Jak będzie jego przyszłość okaże się po badaniach medycznych. W kuluarach mówi się, że nasz zespół zostanie jeszcze wzmocniony jednym lub dwoma zawodnikami (pomocnik i napastnik). Jak będzie? Okaże się już na dniach bowiem 31 sierpnia zamyka się okienko transferowe w Polsce. Miejmy nadzieję, że to nie były czcze obietnicę i zespół faktycznie zostanie wzmocniony nie tyle co znanymi nazwiskami ale przede wszystkim zawodnikami, którzy swoją wartość udowodnią na boisku. Terminarz V kolejki T Mobile Ekstraklasy: 23 sierpnia (piątek) 18:00 Zagłębie Lubin - Cracovia 20:30 Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 24 sierpnia (sobota) 15:30 Zawisza Bydgoszcz - Podbeskidzie Bielsko-Biała 18:00 Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 20:30 Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 25 sierpnia (niedziela) 15:30 Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 18:00 Wisła Kraków - Lech Poznań 26 sierpnia (poniedziałek) 18:00 Korona Kielce - Piast Gliwice Zapraszam do dyskusji! ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2005
Offline |
#2
|
![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#3
|
|
W koncu mecz na ktorym bede mam nadzieje, ze moje przybycie da w koncu ligowa wygrana na R22
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 10.2010
Skąd: Pernambuco
Offline |
#4
|
|
@WISLAZWE, a gdzie ankieta?
![]() z dwa dni temu miałem sen z meczem w roli głównej, Wisła wygrywała 2-0, tylko kurde sny powinno sie interpretować odwrotnie i tego się boje |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2011
Offline |
#5
|
|
Jak odwrócisz będzie 5-0. Odwracać można na wiele sposobów.
Liczę na coraz lepszą grę w ofensywie. Jeżeli formacja obrona zagra tak jak w dotychczasowych meczach będzie OK. Musimy liczyć na to że Miskiewicz będzie miał dzień bez baboli. Remis mnie nie zadowoli. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#6
|
|
Tu nie ma to czy tamto. Gramy coraz lepiej i czas zbierać owoce.
Brożek w gazie, obrona żelazna, młodzież w natarciu, każdy kto pojawi się na boisku ma wydolnośc maratończyka, trener komplementarnie łączący młodzieńczy wigor z doświadczeniem i rozwagą. Drużyna przeciwna rozbita po europejskiej epopei. Czegóż chcieć więcej. Innego wyniku niz przekonywujace zwycięstwo trzema, czterema bramkami nie przyjmuje jako możliwy. Od tego meczu zaczynamy marsz po czternasty... ![]() Smuda czyni cuda. No dwadzieścia tysiaków jak zawsze wiernych kibiców mnie zdziwi. Liczę na więcej. ![]() |
|
|
|
Junior Member
Od: 08.2013
Offline |
#7
|
|
Bez hura optymizmu proszę ...
W poprzednich rundach przychodziłem na stadion na gazie przekonany że wygramy ( ah ta naiwność) i sprowadzano mnie na ziemie raz za razem. W drużynie coś drgnęło, możliwe, że wystarczy to na Lecha, który ostanio nie pokazywał się z dobrej strony. |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2009
Offline |
#8
|
|
Chciałbym, żeby widoczny na forum hurraoptymizm przełożył się na frekwencję. Wtedy na pewno o punkty byłoby łatwiej.
![]()
"Przejąłem zespół na ostatnim miejscu, więc ani nie spadłem, ani się nie utrzymałem".
BYŁEŚ NA MECZU Z (7)EGIĄ? TO JUŻ WIESZ JAK TRAFIĆ NA KOLEJNY!!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2012
Offline |
#9
|
|
dawno nie było mnie na meczu, ale teraz wybieram się kolegami, chcę poczuć w końcu atmosferę!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Skąd: Krk
Offline |
#10
|
|
Wydaję mi się, że słabo złapaliście ironię Elefanta
Inna sprawa jest, czy ta ironia jest naprawdę konieczna, podczas gdy wszystko w sumie zaczyna iść w trochę lepszym kierunku, czy to tylko dość rozpaczliwa próba trzymania się swojej opinii, że w tym składzie personalno-trenerskim nie uda się nic osiągnąć ![]() ![]()
Some people think football is a matter of life and death. I assure you, it s much more serious than that. Bill Shankly
Listen fucking stars - you're breaking our hearts!! |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2009
Skąd: z głębi duszy
Offline |
#11
|
|
jak nie teraz to kiedy? Wisełce jest potrzebne zwycięstwo u Siebie drużyna nabierze wiary w zespół i będą łoić całą resztę trzeba pyknąć dziewice z amiki 3:0! Smuda naprawdę wprowadził "styl" w poczynania Wisełki to już nie są dzieci we mgle Kulawika gdzie zwycięstwo było dziełem przypadku JAZDA JAZDA JAZDA Panowie!
' |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Offline |
#12
|
Jedno co można powiedzieć to tylko to , że poukładał gre w obronie. I dał im ostro w dup... w lato, co teraz przynosi korzyści w postaci wydolności. Natomiast, dalej jest dla mnie niezrozumiałe zachowanie drużyny w momęcie korzystnego wyniku, odrazu się kneblujemy na swojej połowie i czekamy na wyrok, aż nam coś wpakują, zamiast kontynułować wcześniejszą dobrą gre. Vide Jagielonia i Korona gdzie tak naprawdę tylko fart i Miśkiewicz a później głupota Golańskiego sprawiły, ze było 2-3 a nie 3-2. ![]()
Czy wygrywasz czy nie.... <3
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
#13
|
|
Bo jak wszędzie grajki słyszą że 8 miejsce jest szczytem ich możliwości, to prowadzenie traktują jak skarb, którego trzeba bronić skoro już go mamy. Z podświadomością nie wygrasz. A przestawić ich można tylko stawiając oczywiste cele.
Ps. Dzieci we mgle to były za Probierza, za Kulawika zamiast grać zajmowano się rozrzedzaniem mgły. Dzięki temu Smuda trafił na pobojowisko ale przynajmniej bramki było widać.
Ostatnio edytowane przez Drozd : 21.08.2013 o godz. 13:47.
![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#14
|
|
Może mi któryś mózg wyjaśnić po co pompujecie balon?
Wiem że Elefant sobie jaja robi. ![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Skąd: Krk
Offline |
#15
|
|
Najlepiej jest być wiecznie smutnym sceptykiem.
Chłopaki dobrze ostatnio grają,Garguła,Chrapek widać,że podłapali formę.Głowacki i Bunoza jak profesor od początku sezonu...Brozio jak złapie optymalną formę to dalej wciąga tą ligę nosem,taka prawda. Są oznaki tego,że może być lepiej i tego się trzeba trzymać ![]() A leszek swoją drogą wcale takiej kosmicznej piły nie gra,patrząc chociażby po ostatnim meczu z Niecieczą. To co Termalica robiła w obronie to takiej komedii już dawno nie widziałem... Jedziemy z pyrami,trzeba być optymistą.2-1 dla Wisełki ![]()
GENERALNIE TO WIADOMO CO
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2009
Offline |
#16
|
Umiarkowany optymizm w chwili obecnej byłby najwłaściwszy. Tracimy mało bramek, w grze widać jakieś zalążki pomysłów, wreszcie jest napastnik. Moim zdaniem drużynie brakuje jeszcze pewności siebie, która przyjdzie wraz z wynikami. Dobrze byłoby, żeby Małecki odpalił, bo na razie w ogóle nie widać jego charakterystycznej dynamiki i odejścia. Uważam, że skład mamy w zupełności wystarczający na pierwszą ósemkę. ![]()
"Przejąłem zespół na ostatnim miejscu, więc ani nie spadłem, ani się nie utrzymałem".
BYŁEŚ NA MECZU Z (7)EGIĄ? TO JUŻ WIESZ JAK TRAFIĆ NA KOLEJNY!!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
#17
|
Teraz może kolega wyjaśni co rozumie przez "balon"? ps. Może ktoś pamięta mecz Legia-Wisła 0:3 w końcówce lat 80' Grenda, Janik,Jałocha, Dziubiński,Marzec ... Wtedy gdyby były buki kurs byłby pewnie ze 40. I nikt nie pitolił o pompowaniu balonów. W kilka miesięcy z drużyny 13/14 wskoczyliśmy na pudło. Bo młodzi uwierzyli.
Ostatnio edytowane przez Drozd : 21.08.2013 o godz. 15:40.
![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Tarnów
Offline |
#18
|
![]()
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2003
Skąd: Poznań - emigracja
Offline |
#19
|
Bezpodstawny optymizm jest częścią bycia kibicem. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2005
Offline |
#20
|
Powazna zapowiedz niczym przed meczem Wisły z Barceloną Zejdzcie na ziemie.. Lech niczego wielkiego nie prezentuje w tym sezonie, a Wisla jest duzo mocniejsza niz przed startem ligi, Poznaniaki jak najbardziej do pokonania. Ot ligowy sredniak na dzis dzien. 3;0 dla Wisly mnie nie zdziwi tak jak nie zdziwi mnie 3;0 dla Lecha, wygra ten kto bedzie miec lepszy dzien.
Ostatnio edytowane przez c. : 21.08.2013 o godz. 15:50.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
#21
|
.To był tylko jeden z wielu dowodów na prostą prawidłowość. Jesteś najwyżej taki dobry za jakiego się uważasz. Możesz się oczywiście przeceniać, ale nie możesz pokazać, że jesteś lepszy niż sam uważasz, że jesteś. Chyba że zupełnie przypadkiem, a i wtedy odbierzesz to jako fart, a nie dowód, że jesteś lepszy niż myślałeś. Co dalej będzie wstrzymywało twój rozwój. ![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Skąd: Chrzanów
Offline |
#22
|
|
Wybacz, nie mogłem się powstrzymać... Normalny ambitny człowiek zamiast zapychać sobie głowę jakimiś parapsychologicznymi bredniami po prostu zapieprza najlepiej jak może. A każdy kolejny wynik weryfikuje ocenę własnych zdolności. I żadna ocena własnych możliwości (zawyżona czy zaniżona) jeśli się po prostu robi swoje nie wpływa na wyniki. A jeśli wpływa to nie jest to pokłosiem samooceny jako takiej a nieprofesjonalnym podejściem (lekceważeniem bądź odpuszczaniem). ![]()
"(...)Był oskarżony o organizowanie w sezonie 2003/2004 wśród piłkarzy zrzutki pieniędzy, z których później opłacali sędziów pomagających Kolporterowi Koronie w awansie do II ligi. W trakcie śledztwa prowadzonego w ubiegłym roku przez wrocławską prokuraturę obaj przyznali się do winy(...)"
"(...)wciągał w handel meczami i młodych, i starych, i Polaków, i obcokrajowców, i tych, którzy na kupowanie wyników mieli, i tych, którzy nie mieli (tym przecież pożyczał).(...)" |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR
Offline |
#23
|
|
W życiu bym nie przypuszczał, że jakiś Paulo Coelho zgadza się ze mną prawie co do słowa ... A co do oceny. Lewy obrońca ma piłkę, widzi prawoskrzydłowego sprintem wychodzącego po skrzydle odległość 60 metrów. Jeżeli przerzut wyjdzie(1), a skrzydłowy opanuje piłkę(2) mamy sam na sam. Muszę pisać w jaki sposób ew sytuacja sam na sam zależy od poczucia własnych umiejętności jednego i drugiego zawodnika? W skrócie. Jak(1) pomyśli " k... przecież ja na 60 m nie kopnę" to okazję szlag trafia. ![]()
Hej Nasz TS !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#24
|
|
Nie - najlepiej być nabuzowanym gimbusem, który najpierw się napala i stawia poprzeczkę nierealnie wysoko, a po porażce chce zwalniać trenera i zawodników, bo "zawiedli". Najbliższy przykład z przeszłości: zeszłoroczne mecze Pucharu Polski ze Śląskiem, gdzie obiektywnie nie mieliśmy żadnych argumentów.
Ja liczę na zwycięstwo, ale uczciwie trzeba przyznać, że to Amica jest faworytem. Nie jestem z tego powodu smutny. Ot - życie. Nie zawsze faworyci wygrywają, ale trzeba pamiętać, że dla Rumaka jest to kolejny mecz o życie. Jeżeli ma jakiś posłuch w drużynie, to Amica zepnie poślady. Napalajcie się dalej. Paulo Coelho - Poziom idzie w górę...
Ostatnio edytowane przez wolfy : 21.08.2013 o godz. 18:22.
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Tarnów
Offline |
#25
|
|
Tak. !!
W ogóle bycie kibicem nie jest racjonalne ( zapytajcie mojej połowicy .... ). Racjonalizm trzeba zachować do bukmacherki.
Ostatnio edytowane przez Grantar : 21.08.2013 o godz. 19:40.
![]()
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2009
Skąd: z głębi duszy
Offline |
#26
|
|
po pierwsze nie pompuje żadnego balonika swoją wypowiedzią, może dobrze mówicie, że tęsknimy za wielką Wisełką ale ja widzę w niej potencjał który może zmiażdżyć dziewczynki z Wronek!3:0 nie osiągalne? proszę Was co ta amika prezentuje? pamiętacie pierwszą połowę z Jagą? to był styl niech smuda zmobilizuje ich na całe 90 minut takiego grania to nawet legie możemy zniszczyć czego niestety nie zrobili rumuni...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#27
|
|
No może... Z przyczyn technicznych ostatnich meczów nie oglądałem. Forum poczytałem to i taką a nie inną opinie wysnułem Więc jak ironia to tylko malutka i skierowana raczej do forum. No a co do meczu to ja jestem niepoprawnym optymistą. A Kazek może doczeka się następcy... Cytat:
|
||
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#28
|
|
Głównym arbitrem niedzielnego meczu przy Reymonta będzie Szymon Marciniak. Arbiter z Płocka prowadził już jeden mecz z udziałem Wisły Kraków w tym sezonie, był to bezbramkowy remis ze Śląskiem we Wrocławiu.
![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków
Offline |
#29
|
|
Ja też uważam jak wolfy że nie ma co grzać atmosfery. To Amica będzie faworytem, tym bardziej że nie mają już w głowach pucharów tylko walkę o MP. Ostatnio wronieccy piłkarze rozbili 4-0 na wyjeździe Nieciecze czyli czołowy zespół I ligi. My rozbiliśmy średnika ale II ligi. To tak dla ochłody.
Oczywiście jak każdy mam nadzieję na dobry wynik, zwycięstwo czy choćby remis. Zobaczymy jak będzie ![]() ![]()
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
|
|
|
|
Member
Od: 01.2008
Offline |
#30
|
Ruch, Cracovia i Zagłębie na remis - przy takich drużynach powinni mieć co najmniej 7 pkt. Korona wygrana - nie od dziś wiadomo, że Korona nie umie grać na wyjazdach, także ten mecz mógł im tylko podnieść morale a nie określić "potencjał" aktualnej formy. Teraz była przerwa dwutygodniowa (w lidze, pucharów nie liczę), także nie wiadomo czy będą na poziomie ŻALu czy coś się im zaczęło układać Dla mnie szanse 6/4 dla Wisły. |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|