
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
| Wyświetl wyniki ankiety: Spotaknie z Piastem zakończy się: | |||
| Zwycięstwem Wisełki! |
|
51 | 69,86% |
| Remisem. |
|
8 | 10,96% |
| Porażką Wisły |
|
14 | 19,18% |
| Głosujących: 73. Nie możesz głosować w tej ankiecie | |||
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#1
|
VS ![]() Przed nami kolejne spotkanie T-Mobile Ekstraklasy. Tym razem krakowska Wisła przed własną publicznością podejmować będzie beniaminka Piasta Gliwice. Oba zespoły solidarnie w poprzedniej kolejce podzieliły się punktami ze swoimi rywalami. Wisła bezbramkowo zremisowała w meczu przyjaźni z Lechią Gdańsk, natomiast ''Piastunki'' przed własną publicznością zmierzył się z Jagiellonią Białystok - remisując 1:1. W rundzie jesiennej Wiślacy w meczu z Piastem robili wszystko co mogli aby spotkanie...przegrać. Cel został osiągnięty i pomnożony razy dwa, Piast zaaplikował nam dwie bramki a do tego do dymisji podał się trener Michał Probierz, z którym nie było po drodze z kilkoma zawodnikami, czego efektem były ''świetne'' mecze w wykonaniu naszych piłkarzy. Meldunek z Okrzei. Zespół Piasta jak już wcześniej wspomniałem są beniaminkiem polskiej Ekstraklasy, trzeba przyznać, że radzą sobie całkiem nieźle. Po 20 spotkaniach z dorobkiem 30 punktów plasują się na 6 pozycji. Piast w rundzie wiosennej do swojego dorobku z jesieni dorzucił do tej pory 8 oczek, mamy nadzieje, że po niedzielnym meczu nie dopisze sobie kolejnych punktów. Walczą o puchary? Tabela pokazuje, że do miejsca gwarantującego udział w el. europejskich pucharów ''Piastunkom'' brakuje tylko 4 punktów. Coraz głośniej ''młode wilki'' z Gliwic mówią o tym, że celują w puchary. Czy ponosi je fantazja? Czy może dobre występy w lidze, chęć pokazania się w Europie, młodość, zadziorność i ambicja - nakazują traktować zapowiedzi Gliwiczan na poważnie? Skład Piasta jest zróżnicowany, jest to połączenie młodości z doświadczeniem. W drużynie występują zawodnicy o znanych ekstraklasowych nazwiskach m.in - Mariusz Zganiacz, Marcin Robak czy Adrian Sikora. Z młodszych zawodników warto zwrócić uwagę na bramkarza Dariusza Trelę, Tomasza Podgórskiego czy Tomasa Docekala. Akurat na nasze szczęście (?), Trela w spotkaniu z Wisłą będzie pauzował za czerwoną kartkę którą obejrzał w poprzedniej kolejce. W bramce najprawdopodobniej zastąpi go Jakub Szmatuła, bo wątpliwe aby Marcin Brosz zdecydował się postawić na niedoświadczonego Jakuba Szumskiego. Wielkanocny zbuk. Za nami najsłabszy mecz Wisły pod wodzą Kulawika, Wiślacy w meczu z Lechią zawiedli na całej linii. Brakuje już nawet słów aby opisać niektóre zagrania naszych kopaczy. Po wielkanocnym zbuku jakie zafundowali nam podopieczni Tomasza Kulawika, jedyny pozytyw jaki znalazłem to dopisanie jednego punktu i awans na 8 pozycję w tabeli. Czas na rewanż! Piast to drużyna (jedna z wielu w tym sezonie) z którą Wiślacy mają rachunki do wyrównania. W rundzie jesiennej Piast okazał się drużyną lepszą, której bardziej zależało na zwycięstwie niż nam i ograł Wisłę 2:0. Teraz w niedzielne popołudnie nadarzy się okazja do wyrównania rachunków z beniaminkiem. Nie ukrywam, że nie jestem optymistą przed tym spotkaniem. Porównując ostatnią kolejkę Piast przeciwko Jagiellonii zaprezentował się o klasę lepiej niż Wisła na tle Lechii. Bez Sobola, za to z Ilievem i Gargułą. W niedzielnym spotkaniu Kulawik nie będzie mógł skorzystać z Radosława Sobolewskiego, który w Gdańsku zobaczył czwartą zółtą kartkę w sezonie i zmuszony jest odbyć karę jednego meczu. Do meczowej osiemnastki powinien wrócić Ivica Iliev, który z tych samych powodów co Sobol teraz, pauzował w meczu z Lechią. Do składu i to od razu pierwszego wskoczył Łukasz Garguła, który rozegrał 86 minut w poprzedniej kolejce, ale niczym szczególnym się nie wyróżnił. O przepraszam zapomniałbym o rzucie wolnym w jego wykonaniu. Czy i tym razem Garguła dostanie szansę gry od pierwszej minuty, czy przez absencję Sobolewskiego, trener zdecyduje się na większą rotację w pierwszym składzie? Na kartki musi uważać dwóch naszych zawodników: Cezary Wilk ( 7 żółtych kartek), Tsvetan Genkov (3 żółte kartki) Niepokonana nasza Wisełka kochana! Tak tej Wiosny możemy śpiewać, Wisła to jedna z dwóch drużyn które na wiosnę nie doznały porażki. W pięciu dotychczasowych spotkaniach Wiślacy zdobyli 9 punktów, 2 razy wygrywając i 3 razy remisując. Bilans bramkowy, w szczególności bramek strzelonych nie jest imponujący. Nasi zawodnicy do siatki rywali trafiali tylko 4 razy. Jedyne czym możemy się poszczycić to defensywa, do tej pory straciliśmy 1 bramkę tyle samo co Lech Poznań - a mniej od wymienionej dwójki ma tylko GKS Bełchatów okrągłe zero. Miejmy nadzieję, że po niedzielnym spotkaniu dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań awansujemy w tabeli i jednocześnie wyprzedzimy naszego najbliższego przeciwnika. Ostatnie potyczki pomiędzy Wisłą Kraków a Piastem Gliwice: Sezon: 2007/08 - brak spotkań. Piast występował w II lidze ( aktualnie w I) Sezon 2008/09 - 18 października 2008, Wisła Kraków - Piast Gliwice 2:0, Rafał Boguski 45, Paweł Brożek 90 Sezon 2009/10* - 24 października 2009, Wisła Kraków - Piast Gliwice 2:1, Paweł Brożek 24, Marcelo 75 - Jakub Biskup 55 * mecz rozegrany w Sosnowcu. Sezon 2010/11 - brak spotkań. Piast Gliwice występował w I lidze. Sezon 2011/12 - brak spotkań. Piast Gliwice występował w I lidze. Poniżej przedstawiam terminarz 21. kolejki T-M Ekstraklasy: 5 kwietnia, piątek: 18:00 Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko- Biała 20:45 Lech Poznań - Lechia Gdańsk 6 kwietnia, sobota: 13:30 Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 15:45 Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 18:00 Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 7 kwietnia, niedziela: 14:30 Korona Kielce - GKS Bełchatów 17:15 Wisła Kraków - Piast Gliwice 8 kwietnia, poniedziałek: 18:30 Widzew Łódź - Polonia Warszawa Zapraszam do dyskusji! ![]()
Ostatnio edytowane przez WISŁAZWE : 03.04.2013 o godz. 21:57.
![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#2
|
|
Oglądałem ostatni mecz Piasta i tego żałuję - byli żałośni. Nasi też się nie popisali. Pytanie na ile miarodajne były kolejki rozgrywane w okolicy świąt?
Stawiam remis albo nasze zwycięstwo, nie nastawiałbym się jednak na dużo goli (co jest w miarę oczywiste). Nie mamy się czego bać jeżeli chodzi o ofensywe, ich obrona tez jakimś monolitem nie jest, ale są nad nami nie bez powodu. ![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#3
|
|
Mam nadzieje, ze zagramy jak z Pogonia a nie jak z Lechią. Arbitrem tego spotkania bedzie Paweł Raczkowski z Warszawy
|
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#4
|
Co ciekawe ten sam arbiter sędziował mecz jesienny ![]() ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#5
|
|
Liczę na to, że brak Treli w bramce Piasta będzie znaczącym osłabieniem. Mam nadzieję, że uda nam się wbić chociaż jedną bramkę i wygrać ten mecz. Ciekawe, czy Genkov zagra od pierwszych minut - bardzo bym chciała
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Tarnów
Offline |
#6
|
|
................Pereiko...........
Jaliens Głowacki Chavez Bunoza Małecki Chrapek Garguła Sarki ........ Iliev ... Boguski Tak se zapodam do dyskusji ![]()
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#7
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#8
|
|
Odwiesili mu kartkę?
![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2013
Offline |
#9
|
|
Pareiko - Jaliens, Chavez, Głowacki, Jovanović - Wilk, Uryga - Iliev, Małecki, Kosowski - Genkow
Jak Urydze nie będzie szło to za niego Sikorski i gramy dwoma napastnikami (Cwetan na szpicy, Sikor cofnięty). Sarki za Kosowskiego i Chrapek/Garguła za Iliewa jak już sił zacznie brakować. Dobrym pomysłem byłoby też wstawienie graczy ze zbioru {Burliga, Czekaj, Garguła, Sarki, Boguski, Chrapek} do pierwszego składu i oszczędzenie w tym meczu najlepszych zawodników zważywszy na to, że nasi kolejni trzej przeciwnicy to Legia i dwa razy Śląsk. ![]()
www.zlamacsport.blog.pl - sport w obiektywnej analizie
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#10
|
|
a skonczy sie tak
Pareiko- Jovanovic,Głowa,Chavez,Jaliens-Chrapek,Garguła,Wilk,-iliev,Kosowski,Boguski ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2006
Offline |
#11
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2011
Offline |
#12
|
|
Cytat:
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2010
Offline |
#13
|
|
Z lechią widać było że nie mamy trenera. Mam nadzieję że tym razem mecz się nam ułoży. Dosadne były słowa Kosowskiego w przerwie meczu w Gdańsku: Liczę że trener nam powiem co mamy zrobić aby poprawić grę w drugiej połowie. Czułem w tej wypowiedzi nutkę ironii. Jeśli chodzi o mecz z Piastem, mam nadzieję że nie zagra Garguła lecz ktoś inny na jego miejscu. Stawiam na Chrapka. Pewnie znowu dostanę bana po meczu ale grunt aby wygrali.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2011
Offline |
#14
|
|
Liczę na Sarkiego i Gienkova w pierwszy, składzie... Liczę że Lukasz G. zniknie z pola widzenia trenera... Liczę na kolejne zero z tyłu... Liczę że Iliev przestanie się kiwać sam ze sobą... i oczywiście liczę na jakieś 1:0 ;]
|
|
|
|
Guest
|
#15
|
|
obawiam się, że nasze orły, będą już myślami przy przy pp ze Śląskiem i mogą cofać nogi=remis
obym się mylił i nasze zwycięstwo w jakimkolwiek rozmiarze. jeśli faktycznie kibice w Gliwicach marzą o pucharach to... szanuję to i ich, ale jeszcze tego brakowało trzy szybkie i celne ciosy w punkt w pierwszej półgodzinie p. uefa |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#16
|
|
Szkoleniowiec Wisły liczy bardzo na powrót Iliewa: „Ivica jest niezwykle kreatywnym zawodnikiem, dzięki któremu możemy stworzyć wiele sytuacji bramkowych. Tego ewidentnie brakowało nam w meczu w Gdańsku”.
Czyli chyba mozna w ciemno wstawiac Ilieva do 1 składu - mam nadzieje, ze za Gargułe. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Somewhere between nowhere and goodbye
Offline |
#17
|
|
Iliev jedyne co gwarantuje w meczu to żenującą symulkę w polu lub tuż przed polem karnym. No i to, że po 4 sprintach będzie oddychał rękawami. Nigdy nie przepadałem za tym serbskim Łobodzińskim, który z kreatywnością widział się ostatnio może w Serbii i zapomniał ją zapakować w podróż do Krakowa. Przez cały pierwszy sezon mówiło się o jego genialnej skuteczności (oczywiście w Serbii) i że w Krk się odblokuje. No to minęło jakieś 60 spotkań w których Iliev strzelił kosmiczną ilość 3 goli więc teraz nie wypada pitolić głupot o skuteczności - trzeba wymyślać coś innego, równie zgodnego z prawdą, np. że jest kreatywny co jest oczywiście kpiną i spóźnionym żartem prima aprillisowym.
A co do meczu obstawiam 0:0.
Ostatnio edytowane przez thechris : 06.04.2013 o godz. 09:31.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#18
|
|
widze ze kazdy inaczej rozumie kreatywnosc pilkarza. Ja przez kreatywnosc rozumiem grajka który sam moze zrobic przewaga, który WYKREUJA innym pozycje do gry (no poprzez drybling, dobre ustawienie sie czy też madre wyciągniecie rywala ze strefy). Pilkarz kreatywny to taki ktory popisze sie nietuzinkowym zagraniem (celnym!) to taki któremu można podać piłke i on rozegra akcje. Jedyne co moge zarzucic Ivicy to brak crossów(no ale na jego pozycji sie crossow nie rzuca) i brak skuteczności, ale ten brak skuteczości powinno sie wyliczać ze wzoru (ilośc oddanych strzałów w sytuacjach iluśtam procentowych dzielone przez ilośc bramek) No ale to nie jest tez snajper tylko skrzydłowy wiec chyba tylko laik oczekuje by skrzydłowy był żądłem. Od kłucia jest napastnik a skrzydłowy jest od dogrania mu piłki.
I nie wiem kto mówił o jego genialnej skuteczności, chyba jacyś idioci,wszak większośc wiedziała ze to jest skrzydłowo a że w lidze dwóch zespołów i 14 parodii strzelił 13 bramek to nie jest tak naprawde wielki wyczyn.Akurat miał sezon, jak Marek Zienczuk czy inni. ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Banita
Od: 07.2005
Skąd: Krk
Offline |
#19
|
|
Kulawik pewnie jakoś kuriozalnie ustawi skład , ale skoro gramy 4-2-3-1 to ja bym dał :
Pareiko - Jovanovic, Chavez, Glowacki, Bunoza - Wilk, Jakiens - Iliev, Sarki,Małecki - Genkov |
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#20
|
|
Kolejna zapowiedź Kulawika. Najpierw, że mecz z Lechią powinien być ciekawy dla Kibica, a teraz to że zagramy ofensywnie.. Już widzę tą ofensywę. Wymęczymy 1:0 albo jeszcze będziemy gonić wynik.
![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: KRK
Offline |
#21
|
|
a ja mam nadzieje na 3:0 i wskoczenie na 6 miejsce, porazke Polonii i tylko 4 punkty straty do 4go w tabeli Górnika.
Wbrew pozorom, mamy calkiem duze szanse na grze w pucharach. Teraz Śląsk będzie mieć okazję aby oddać nam za mistrzostwo, a finalista w tym ukladzie juz ma puchary, bo Legia i tak i tak sobie je zapewni. A nawet jakby Wisla nie weszla na finalu, to wtedy i Slask i Legia moga miec zapewnione miejsce w pucharach. Wtedy 4 miejsce bedzie pucharowe... |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#22
|
|
Ten mecz trzeba koniecznie wygrać.
Powody są dwa. Pierwszy to taki, że punkty zapewnią nam spokój. Rzut oka na terminarz wskazuje, że pomijając mecz z Piastem mamy jeszcze dziewięć kolejek. Z tych dziewięciu tylko dwa,może trzy to mecze, gdzie mozemy myśleć o punktach. Reszta to mecze w których delikatnie mówiąc faworytem nie jesteśmy. Drugi wynika z pierwszego. Mając spokój, trzeba będzie ogrywać tych, którzy stanowić będą o naszej grze w przyszłym sezonie. Chrapek, Czekaj itd. i ewentualnie kogo tam możemy jeszcze wyciągnąc z ME. |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2006
Offline |
#23
|
|
Z czym do ludu. Faworytem tego spotkania będzie Piast. Niestety, ale doszło do takiej sytuacji, że na Reymonta jest nam ciężko wygrać. 1-0 dla Wisły - marzę o takim wyniku.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#24
|
|
Mecze z Jaga i Pogonia mowia co innego. Czemu mamy nie byc faworytem u Siebie, gdzie wygralismy ostatni mecz a na dodatek nie przegralismy zadnego w rundzie wiosennej? To juz nie jest 12 miejsce i 18 punktow tylko 9 i 27 a to jest znaczna roznica. Gdybysmy byli nizej i mieli mniej punktow moglbym sie zgodzic, ze to Piast jest faworytem
Ostatnio edytowane przez mitmichael : 06.04.2013 o godz. 21:04.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Kraków /Krowodrza
Offline |
#25
|
|
Jest o co walczyć.. wygrywając z Piastem wskoczymy na siódmą pozycję w tabeli
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2011
Skąd: Nowa Huta
Offline |
#26
|
|
A może nawet na 6 przy wygranej 2-0
![]() |
|
|
|
Member
Od: 03.2006
Skąd: KRÓLESTWO DĘBNIKI
Offline |
#27
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#28
|
|
Meczowa osiemnastak na spotaknie z Piastem Gliwice:
Bramkarze: Sergiej Pareiko, Michał Miśkiewicz Obrońcy: Gordan Bunoza, Osman Chavez, Arkadiusz Głowacki, Marko Jovanovič, Alan Uryga, Łukasz Burliga Pomocnicy: Cezary Wilk, Michał Chrapek, Emmanuel Sarki, Łukasz Garguła, Kamil Kosowski, Ivica Iliev, Patryk Małecki, Paweł Stolarski Napastnicy: Cwetan Genkow, Daniel Sikorski. W kadrze nie ma pauzującego za kartki Radosława Sobolewskiego. Brakło również miejsca dla Rafała Boguskiego i Kew Jaliensa.
Ostatnio edytowane przez rav : 07.04.2013 o godz. 14:14.
![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2005
Offline |
#29
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2003
Skąd: Poznań - emigracja
Offline |
#30
|
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|