
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
| Wyświetl wyniki ankiety: Czy mecz Widzew Łódź zakończy się: | |||
| Zwycięstwem Widzewa |
|
24 | 25,26% |
| Remisem |
|
16 | 16,84% |
| Zwcięstwem Wisły |
|
55 | 57,89% |
| Głosujących: 95. Nie możesz głosować w tej ankiecie | |||
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2011
Offline |
#1
|
|
Wisła wygrała zasłużenie, inna teza to nonsens.
Widzew z powodu braku umiejętności wniósł do gry jedynie agresje, Wisła zaś pokazała że z takimi drużynami wyższą kulturą gry i zaangażowaniem, też można wygrywać, szkoda jedynie zbyt szybko straconej bramki, ale widać Sobolewski nie jest już piłkarzem na pierwszą jedenastkę, podobnie Czekaj, który to już jego błąd w obronie !? Zwycięstwo z tak grającym rywalem na jego boisku to krok we właściwym kierunku, a Kulawik już daje więcej niż Probierz. Lepiej ustawił boki obrony, a bramki są efektem powtarzalności, czyli tak oczekiwanych schematów gry w ofensywie, dla mnie było więcej pozytywów niż mogłem przypuszczać, bo nie tylko wynik cieszy |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#2
|
|
jak to często bywa wygraliśmy i nie ma komu pisać w tym temacie
meczu niestety nie miałem okazji oglądać , ale widziałem bramki i to mogę skomentować wypracowane akcje! wystarczy zobaczyć sobie jaki sprint zrobił Boguski przy 2 bramce . Wiedział w którym miejscu ma być i od razu gdy Melikson zgrał Ilievovi zaden przeciwnik nie mógł go dogonić. Sikorski i Genkov na miejscu Rafała stali by w miejscu , akcja w zadnym wypadku nie była by taka efektywna . Takie akcje nie biorą się z przypadku . Brawa dla Kulawika , że z tak rozbitej drużyny udaje mu się cokolwiek wypracować . Nawet jeśli nie wygląda to rewelacyjnie cały mecz , to liczą się w tym momencie tylko 3 punkty . |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#3
|
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2007
Offline |
#4
|
|
No Melikson szybkościowo jest na pewno cieniem samego siebie. Ciekaw tylko jestem czy to przygotowanie czy prowadzenie się po prostu zapuścił... Kiedyś jakby dostał taką piłkę na kontrę to by minął tych Wydzewiaków na pełnej szybkości a tak miał problem ich wyprzedzić... Jak nie Melikson.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2006
Skąd: inąd
Offline |
#5
|
W sumie zgoda bo nawet patrząc z twarzy ,mozna odniesc wrazenie ze Maorowi sie przytyło. ![]()
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#6
|
|
Nic takiego nie zauważyłem. Nawet jeśl i to z przytyciem nie traci się tak bardzo szybkości (pamiętam pączka Ronaldo, szybszego od większości obrońców). Jest po prostu źle przygotowany do sezonu.
![]()
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2005
Offline |
#7
|
|
No na pewno, zresztą widać to że każdy zespół stara mu się zostawić jak najmniej miejsca, czego niestety nie wykorzystujemy, do tego jest rzucany na bok(z braku skrzydłowych). Generalnie Melikson mniej czaruje a bardziej się miota.
![]()
94 - Allah Akbar!!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2011
Offline |
#8
|
|
30 minut naszej porządnej gry, głupia bramka i wkradła się w grę kopanina która została aż do końca, nam nie jest to na ręke, trudno aby taki Garguła, Melikson czy Iliev dawali radę fizycznie, tutaj też trzeba znaleść jakiś lek, obrona OK, Jaliens często zapuszczał się w przód, podoba mi się to, w miarę dobrze zagrał z tyłu, ale ta bramka nie wiem kogo obwinić, Jaliensa że jest na prawej obronie, Czekaja że pozostawił rywala bez opieki czy Sobola?
Druga połowa to ... typowa polska piłka, wysoka postawiona obrona Widzewa i szkoda że tego nie wykorzystaliśmy po raz trzeci. Jak tak mamy wygrywać do końca rundy to OK, szybko trzeba nadrobić braki punktowe, natomiast w drugiej rundzie postarać się o jakiś styl |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2005
Skąd: NBZ
Offline |
#9
|
|
Zawsze powtarzałem że Wisła musi grać piłką po ziemi , kombinacyjnie i coś z tego będzie . Tak chciał grać Moskal -niestety nie dano mu szansy , teraz tak chce grać Kulawik - BRAWO!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Tarnów
Offline |
#10
|
|
Nie wiem dlaczego połowa forum jedzie po Czekaju.
Robi tyle samo błędów co inni nasi obrońcy ...ale niektórzy mają jakąś tezę której się będą trzymać . Jeśli on zawinił przy bramce Widzewa to co powiedzieć o Sobolu ? - dośrodkowanie było idealne a mogło takie być bo Sobol na to pozwolił... Przy akcji ze słupkiem przysnęła cała nasza obrona na czele z Jaliensem który dopuścił do wejścia w pole karne wrogowi i dośrodkowania ... Odsyłacie Czekaja do rezerw .. kosztem kogo ? Chaveza ? ...
Ostatnio edytowane przez Grantar : 27.10.2012 o godz. 09:36.
![]()
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2008
Offline |
#11
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Tarnów
Offline |
#12
|
http://videa.hu/videok/sport/widzew-...boyGcTNoXm7wOu gdzieś od 2:33 min Rzeczywiście Czekaj źle się zachował nie idąc do końca na piłkę .... Wynikało to z szybkiego rozpoczęcia rzutu wolnego ... Czekaj w przeciwieństwie do Sobola ruszył za akcją ale nie kontrolował przeciwników za plecami .... Powinien chyba wyskoczyć do piłki, ale może bał się samobója ? Co do Jaliensa: rozegrał dobry mecz ... nie zwalam winy tylko na niego jeśli chodzi o omawianą sytuację . Zwróciłem uwagę że nieco zaskoczona była cała obrona Wisły ...
Ostatnio edytowane przez Grantar : 27.10.2012 o godz. 15:35.
![]()
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Skąd: Krk
Offline |
#13
|
|
Zgadzam się. Nie wiem co niektórzy mają do Czekaja. Każdy widzi, że techniką nie grzeszy, ale czyści bardzo ładnie. Cleber też technicznym wirtuozem nie był, co miał to szło w trybuny przeważnie, styl gry Czekaja jest podobny, ale zauważyłem, że wczoraj zagrał kilka fajnych długich i dokładnych (!) piłek. Z meczu na mecz gra lepiej, przy bramce to niestety Sobol odpuścił..
Do śmiesznego chrisa. Człowieczku jak chcesz to oglądaj Real z Barceloną, Borussią, czy .... wie z kim jeszcze, ale nie irytuj nas tutaj swoim nędznym .......eniem. Pożytku z ciebie nie ma najmniejszego, bo na mecze i tak nie chodzisz także bądź łaskaw i zamilknij ze swoimi teoriami rodem z Mongolii. Graliśmy na boiskui drużyny, która radzi sobie świetnie w tym sezonie, my zgoła odmiennie, wygraliśmy, w tych ciężkich czasach taki wynik trzeba odbierać jako sukces. Teraz trzeba konieczine zrobić wszystko, żeby puknąć Amiczkę. ![]()
Some people think football is a matter of life and death. I assure you, it s much more serious than that. Bill Shankly
Listen fucking stars - you're breaking our hearts!! |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 04.2011
Skąd: Czyżyny
Offline |
#14
|
|
Przy okazji meczu w Widzewem, chciałem odnieść się do sytuacji Wisły z ostatnich lat. Mały quiz. W jakiej kolejności ustawisz/ co byś najbardziej chciał:
a. ładna gra i przegrana b. brzydka gra i wygrana c. ładna gra i wygrana Pomimo że nie jesteśmy na forum miłośników piłki nożnej tylko Wisły, znaczna część przedkłada odpowiedź a. nad b. Niektórzy zachwycali się Maaskantem i Moskalem. Jak dla mnie Probierz był wybawieniem z całej tej sytuacji. Tomek też mnie wystraszył, bo powiedział na wstępie że Wisła ma grać ładnie. Wczoraj było idealnie. Pomimo że jak zobaczyłem przed meczem skład to zagotowałem, z przebiegu meczu i zmian jestem zadowolony. Wiem że pomogła tutaj czerwona kartka dla Widzewa, ale mimo wszystko było OK. Nie było murowania bramki, otwarta gra do końca. Szacunek za to dla Tomka Kulawika. Było dokładnie jak w niedawnym meczu Borussia-Real, normalna gra do końca. Jednym słowem powinniśmy być wszyscy usatysfakcjonowani. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2010
Offline |
#15
|
|
Jak dla mnie Czekaj zagrał wczoraj bardzo dobre zawody. Przyzwoicie w powietrzu, pewnie wszystko czyścił i co najważniejsze - znakomicie wyprzedzał zawodników Widzewa. Bramkę moim zdaniem zawalił nie on, a Sobolewski, który całkowicie odpuścił Kaczmarka. Jeśli chodzi o Czekaja, to pretensje do niego można by mieć po sytuacji, w której ten nędzny ciapaty symulant trafił w słupek - wtedy tak, Michał zawalił, bo zaspał i dał uciec napas... aktorowi z Widzewa.
Generalnie Wisła przez pewien okres wyglądała tak, jak ta za Moskala, czyli dużo zagrań z pierwszej piłki, wymienność pozycji, walka. Wtedy brakowało strzałów na bramkę i goli, teraz udało się wygrać, także jestem optymistycznie nastawiony. Najbardziej irytował mnie wczoraj Cezary Wilk. Wszystko wskazuje na to, że Kulawik i jemu kazał rozgrywać z pierwszej piłki, ale na Boga, on tego nie potrafi. A sytuacja, w której Kaczmarek zabrał mu piłkę na początku meczu, doskonale obrazuje jego piłkarskie umiejętności. Jak piłka od niego doleci - to okej, może jakoś ją przyjmie. Ale jak trzeba zrobić ruch, zastawić się pod presją rywala, to niestety zaczynają się schody. Radek Sobolewski też zagrał moim zdaniem niestety słabo, był ociężały, wolny, ale w jego przypadku można zwalić to wszystko na kontuzję. Aha, jeszcze jedno. Prawdę mówiąc szkoda mi trochę tego Quioto. Mam wrażenie, przeczucie, że chłopak potrafi grać w piłkę. No ale popełnił błąd i musi niestety odpokutować, bo kto wie, czy jakby te parę meczów temu nie stało się to, co się stało, to być może obecnie Romek biegałby w pierwszym składzie i pracował na transfer definitywny. A wchodząc z ławki na 5 minut będzie o to ciężko. |
|
|
|
Member
Od: 04.2011
Offline |
#16
|
|
Myślę że zagraliśmy wczoraj przyzwoity mecz, pierwsze 30 minut bardzo dobre i "w miarę" reszta meczu, przy czym marne ostatnie fragmenty gry i tak wypadały o niebo lepiej niż mecze z tego sezonu np z Podbeskidziem czy z Piastem. Podoba mi się że od momentu gdy grajków przejął Kulawik nasza obrona nie wybija bezmyślnie piłki pod nogi przeciwnika, tylko stara się ją sensownie wyprowadzić do kontry.
Z zawodników na plus Boguski, Iliev, Garguła, Bunoza na minus Melikson, myślę że może grać o wiele lepiej ale czy już nie w innym otoczeniu. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2011
Offline |
#17
|
|
Informacje o buncie przeciw Probierzowi są w świetle tego jaka jest zmiana w grze są coraz bardziej prawdopodobne. Dowodzi to tylko ogromnej patologii jaka jest w naszym klubie. Poprawa gry rzecz jasna cieszy. Gdy będziemy potrafili utrzymać poziom gry z pierwszych 20 minut meczu przez całe spotkanie-wrócimy na właściwe tory
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2005
Offline |
#18
|
|
Mnie się najbardziej podobało zachowanie Boguskiego pod bramką! Idzie na przód na równo z prowadzącym na skrzydle piłkę i tak naprawdę nawet nie musi dokładać nogi, bo piłka sama się od niego odbija i wpada do siatki. Ileż takich dośrodkowań jak dziś przy bramkach mieli Iliev i Melikson w meczy z Jagiellonią? Ja naliczyłem ich około 10 i gdyby Sikorski nie zostawał na tyłach tylko szedł na pałę na bramkę przynajmniej z 3-4 dośrodkowania wpakował by do siatki tak jak to zrobił dziś Boguski, a tak piłka przelatywała w poprzek pola karnego irytując tak dośrodkowyjących, jak i kibiców. Sikorski i Genkov to napastnicy lepiej się zastawiający, walczący mocno w powietrzu, potrafiący się urwać przy prostopadłej piłce, ale brakuje im tego zmysłu, instynktu łowcy, rzadko kiedy są tam gdzie powinni.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#19
|
|
Dopóki Widzew (czyli z 15 minuta)nie zaczął grać agresywniej jechaliśmy z nimi jak z C-klasą. Robiliśmy wysoki pressing, Sobol zgarniał bezpańskie płki i naprawde kilka razy bardzo fajnie pograliśmy piłka grając u siebie potem na połowie Widzewa potem znowu u siebie a Widzew biegał i biegał.
No i widac juz troszke ręki Kulawika, inaczej ustawia sie cała druzyna gdy gramy z piątki, stoperzy podchodza pod gre a boczni wybiegają prawie do srodkowej linii, identycznie jak to było gdy trenerem przez chwilę był Moskal. Szkoda tylko że Rafał trzeciej nie strzelił pod koniec pierwszej połowy. Tylko co teraz powiedzą Ci którzy pisali że Boguski sie juz do gry w piłke nie nadaje ![]()
Ostatnio edytowane przez szprotson : 27.10.2012 o godz. 14:22.
![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2008
Offline |
#20
|
|
Tomasz Kulawik pokazuje, że nie chce być tylko trenerem awaryjnym, tymczasowym itd. Podejmuje autonomiczne decyzje - szczególnie odnośnie zestawienia pierwszej 11. Nie ma wciskanych na siłę do składu ,,młodych, zdolnych" , Genkova bez formy, czy porażek transferowych Bednarza. I drużyna jakoś gra.
Tylko tak dalej. P.S.Sam wyśmiewałem kiedyś na forum pomysł, że Bunoza może grac na lewej obronie, no a teraz mi głupio ![]()
Ostatnio edytowane przez pikey : 27.10.2012 o godz. 13:19.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#21
|
|
Mam tak samo. Myślę, że to kwestia oglądania przez kilka meczy jednej z porażek Bednarza. Bunoza wciąga Frederiksena nosem i prezentuje się naprawdę dobrze i z przodu, i z tyłu. Martwi mnie to, że ma już trzy kartki...
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2007
Skąd: Bydgoszcz
Offline |
#22
|
![]() Nie wiem czy pamiętasz jak pisałem Ci kiedyś(rok temu gdzieś), żebyś ocenił Gordana po dłuższym czasie...nawet zakład proponowałem, ale nie podniosłeś rękawicy ![]() ![]()
Zlekceważą twój głos
Którym wróżysz im los Od jakiego ich nic nie wyzwoli Bo zabije ich las Rąk co klaszczą na czas W marsza rytm co śmierć niosąc nie boli Patrz jak piją i żrą Twoją żywią się krwią I żonglują słowami twych pieśni Lecz nic nie śni im się A najlepiej wiesz że Nie istnieje wszak to co się nie śni. Jacek Kaczmarski |
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...
Offline |
#23
|
|
Jest dobry w porównaniu do Frederiksena. Widzisz kontekst?
![]()
Już za cztery lata,
Już za cztery lata, Może będzie Ekstraklasa!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#24
|
|
jasne, ale musisz przyznac ze od przyjscia do Wisly troche sie jednak rozwinął (lepiej ocenia lot piłki, trafia w górne piłki ..)
![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2007
Skąd: Bydgoszcz
Offline |
#25
|
|
Pisanie, że prezentuje się naprawdę dobrze i z przodu i z tyłu, nawet w kontekście Fredriksena a pisanie (jak to miało miejsce jakis czas temu) że do niczego się nie nadaje i jest beznadziejny* trochę się różni
Widzisz różnicę w swoich zdaniach, czy nadal nie potrafisz się przyznać do zbyt pochopnego wydawania opinii? No to będzie coś z tego Bunozy czy też nie? * - przytaczam z pamięci, słowa mogły być nieco inne, lecz oddające sens. ![]()
Zlekceważą twój głos
Którym wróżysz im los Od jakiego ich nic nie wyzwoli Bo zabije ich las Rąk co klaszczą na czas W marsza rytm co śmierć niosąc nie boli Patrz jak piją i żrą Twoją żywią się krwią I żonglują słowami twych pieśni Lecz nic nie śni im się A najlepiej wiesz że Nie istnieje wszak to co się nie śni. Jacek Kaczmarski |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2004
Offline |
#26
|
|
zacząłem oglądac mecz gdzies od 35 minuty i nie wiem ale chyba wtedy Wisła przestała grać co dało sie wyczuc po komentujących to spotkanie. Widzem zapierdzielał jak małe samochodziki zeby gonić ten wynik wiec mysle sobie - spoko, niech tak biegaja a w 70 minucie bedą sie czołgać. Intuicja mnie zawiodła gdyż Widzewiacy grający nota bene w 10 gnietli nas presingiem praktycznie od Pareiki. Ja sie pytam - WTF !?!?!?!?!?! Co jest za naszym przygotowaniem ? czy moze to niechęć do walki o wynik zeby go utrzymac, co sie kuwa dzieje !!!
aha, panie Łukaszu G. , nie moge na pana patrzec żółta kartka Wilka to jakis dramat sedziego. Tu nawet był faul na Wilku ten cały Dhifallah jakby taki teatr (symulka z Głową) zrobił w Angli to by żywy ze stadionu nie wyszedł
Ostatnio edytowane przez tommiyacht : 27.10.2012 o godz. 13:59.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2008
Skąd: R 22
Offline |
#27
|
|
Jeszcze niedawno pisaliśmy,że nie ważne w jakim stylu ale ważne żebyśmy w końcu zaczęli gromadzić jakieś punkciki.Teraz nie narzekajmy zwłaszcza,że styl był...do 30 minuty.Po stracie przez nas bramki ewidentnie graliśmy na utrzymanie wyniku.Widzew utrudniał nam grę jak mógł i stąd taki obraz.Szkoda,że nie potrafimy dobić rywala i sami wprowadzamy w swoje szeregi nerwówkę.Mecz ten pokazał,że grać potrafimy...ale coś nadal leży w psychice piłkarzy.Mimo wszystko powoli małymi kroczkami wygrzebujemy się z marazmu.Teraz mecz z amiką...Mecz który powie nam wiele...Paradoks jest taki,że jeśli wygramy możemy znów powalczyć o najwyższe cele...Nasza liga jest bardzo wyrównana i wszystko może się zdarzyć.Ja tam wierzę do końca.
![]()
"Wierność Jest Istotą Naszego Honoru..."
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2004
Offline |
#28
|
|
W naszej sytuacji marudzenie na brzydkie zwycięstwo byłoby przesadą. Coś się ruszyło w grze odkąd odszedł Probierz, który jedyne co potrafił to pajacować przy linii i pisać w notesie.
![]()
.
. |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#29
|
|
Wszyscy jadą po Sobolu i Czekaju, a tymczasem do straty gola w równym stopniu przyczynili się Kew i Iliev
http://videa.hu/videok/sport/widzew-...boyGcTNoXm7wOu 1:48 Kew daje się nabrać na prostą sztuczkę techniczną Łódzkiego Neymara, a Iliev podchodzi do niego jakby od niechcenia. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2005
Skąd: Wrocław
Offline |
#30
|
|
Jeżeli chodzi o straconą bramkę to mimo wszystko należy zapisać ją na konto Sobola i Czekaja do spółki.
Natomiast widać jak wygląda gra Wisły bez Meliksona - obrona Częstochowy grając w przewadze.... Garguła wczoraj całkiem poprawnie, ale mimo wszystko wg mnie nie powinien grać w I składzie.... Boguski wczoraj dzień konia, natomiast dziwiło mnie to szybkie rozgrywanie przez Widzew rzutów z autu i wolnych. Chłopcy z boku od razu rzucali piłki i nasi byli zaskopoczeni - ak choćby przy akcji gdzie był słupek Sędzia beznadziejny za 1 faul Bunozy od razu dał mu żółtko, Wilkowi to chyba za nazwisko, ale najbardziej rozwalił mnie swoją wypowiedzią Broź - "Wiślacy po dotknięciu przeciwnika od razu padają". K....a przecież co ten idiota z Tunezji odstawiał to na Oscara się nadawało i czerwień w I połowie, a Kaczmarek gdy Garguła położył mu rękę na plecach wyjebał się jakby mu wjechał od tyłu 2 nogami wyprostowanymi.... ![]()
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|