
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 04.2006
Offline |
#91
|
Dlatego właśnie ranking nie patrzy na to co pokazujesz w jednym sezonie tylko w pięciu. Dzięki temu jest bardziej obiektywny. ![]()
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2005
Skąd: Wrocław
Offline |
#92
|
Realne miejsce Polski patrząc na bieżący sezon to właśnie w granicach 20-22 bo kraje z tych miejsc mają raptem 3 pkt straty w ranikngu, które będą zbierać punkty w fazie grupowej LM/LE, a my możemy liczyć tylko na kolejny sezon konia Legii.... ![]()
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
|
|
|
|
Member
Od: 09.2006
Offline |
#93
|
|
Najwłaściwszym miernikiem do oceny wyników drużyn w pucharach jest ich odniesienie do rozstawienia.
Moim zdaniem rundy eliminacyjne są co najmniej równie ważne jak rundy zasadnicze dla federacji znajdujących się poza pierwszą piętnastką. Dla przykładu patrząc na kryterium rozstawienia Polska w sezonie 2012/13 powinna zdobyć 5.000 pkt, z czego aż 4.000 w rundach eliminacyjnych. Skąd ten rachunek, wyjaśnienie poniżej. Tyle punktów powinny zdobyć polskie kluby pokonując jedynie niżej rozstawionych od siebie rywali: Slask Wroclaw Champions League 2 QR - rozstawiony, 2 wygrane, 2 pkt 3 QR - nierozstawiony, 2 porażki Europa League Play-off - nierozstawiony, 2 porażki RAZEM: 2 pkt Legia Europa League 2,3 QR - rozstawiona, 4 wygrane, 4 pkt Play-off - nierozstawiona, 2 porażki RAZEM: 4 pkt Wronki EL 1,2,3 QR - rozstawione, 6 wygranych, 6 pkt Play-off - rozstawione, 2 wygrane, 2 pkt Group Stage - trzeci koszyk, 2 wygrane, 4 porażki, 4 pkt RAZEM: 12 pkt Ruch EL 2 QR - rozstawiony, 2 wygrane, 2 pkt 3 QR - nierozstawiony, 2 porażki RAZEM: 2 pkt OGÓLNY WYNIK: 20 pkt : 4 kluby = 5.000 [współczynnik] Do tej pory sytuacja wygląda następująco: Slask - 1 pkt (1 pkt stracony z Buducnost) Legia - 2,5 pkt (0,5 pkt stracone z Lipawą, 1 pkt stracony z Ried) Wronki - 4 pkt (0,5 pkt stracone z Zhetysu, 0,5 stracone z Khazarem, 1 pkt + 6 pkt stracone z AIK) Ruch - 2 pkt Z powodu punktów straconych w eliminacjach polskie kluby, które nadal są w grze muszą zdobyć o wiele więcej punktów. Paradoksalnie tylko Ruch wykonał swoje zadanie. Najwięcej straciły Wronki. W Play-off EL Śląsk musi wygrać 1 mecz (lub 2 zremisować), by osiągnąć wynik minimalny, a Legia wygrać 1 mecz i 1 zremisować. Wnioski? Wystarczy pokonywać słabszych, by uzyskać 5.000. W obecnej sytuacji - po eliminacyjnych stratach Wronek, Śląska i Legii - taki wynik w sezonie 2012/13 należałoby uznać za sukces. |
|
|
|
Junior Member
Od: 08.2012
Offline |
#94
|
|
No to jesteśmy trochę mądrzejsi.
13. CYPR 26,083 4LE Nefci - APOEL 1:1 4LM AEL Limassol - Anderlecht 2:1 Zgodnie z planem. APOEL raczej rozprawi się u siebie z Nefci a AEL gdzieś w grupie zagra. 14. AUSTRIA 24.625 4LE PAOK - Rapid Wieden 2:1 Bardzo dobry wynik bo mimo remisu 1:1 i grze w 10 na 11 PAOK strzelił i coraż bliżej by Austria nie miała żadnej ekipy w grupach, ale co z tego... 15. DANIA 24,100 LM Nordsjaelland 4LM Kobenhavn - Lille 1:0 4LE Midtjylland - Young Boys 0:3 4LE Horsens - Sporting Lizbona 1:1 Tutaj liczę w sumie zgodnie z planem. Horsers a przede wszystkim Midtylland odpadają. Kopenhaga mimo wszystko sądzę, że zagra w LE bo u siebie Duńskie zespoły są o wiele mocniejsze w moim mniemaniu. 16. SZWAJCARIA 22.675 4LM Basel - CFR Cluj 1:2 4LE Midtjylland - Young Boys 0:3 4LE Luzern - Genk 2:1 Zaskakująca porażka Basel. Reszta zgodnie z planem. Dobrze jakby chociaż Luzern odpadło. 17. IZRAEL 21.250 4LM BATE Borysow - Ironi Kiryat Shmona 2:0 4LE HF91 Dudelange - Hapoel Tel-Awiw 1:3 Zgodnie z planem. 18 POLSKA 20.750 4LE Sląsk Wroclaw - Hannover 96 3:5 4LE Legia Warszawa - Rosenborg 1:1 Obyśmy nie pluli sobie w brodę, za tą straconą bramkę... 19. BIAŁORUŚ 18.500 4ML BATE Borysow - Ironi Kiryat Shmona 2:0 Zgodnie z planem. 20. CHORWACJA 18.083 4LM Dinamo Zagrzeb - Maribor 2:1 Było blisko niespodzianki, ale i tak dobry wynik Mariboru. 21. RUMUNIA 17.924 4LM Basel - CFR Cluj 1:2 4LE Dinamo Bukareszt - Metalist Charków 0:2 4LE Vaslui - Inter Mediolan 0:2 4LE Ekranas - Steaua Bukareszt 0:2 Raczej zgodnie z planem chociaż wygrana Cluj raczej zaskakująca. Dwie ekipy w grupach i módlmy się by nie punktowały za dobrze. 22. CZECHY 17.725 4LE Slovan Liberec - Dnipro Dniepropietrowsk 2:2 4LE Lokeren - Viktoria Pilzno 2:1 4LE Feyenoord - Sparta Praga 2:2 Tutaj mogło być jeszcze lepiej gdyby Dipro utrzymało wynik 2:0. Ale jest i tak dobrze. Jest szansa na 0 zespołów w grupie chociaż trzeba powiedzieć, że taki scenariusz jest super optymistyczny. To na co przede wszystkim musimy liczyć to Legia. A ta na własne życzenie tylko zremisowała ze słabym Rosenborgiem. Mam nadzieję, że ten jeszcze jeden mecz w lidze da coś Legii bo momentami to naprawdę wygląda fajnie. Rado musi łapać formę a reszta ekipy nastawić celowniki bo jak się ma mało okazji w meczu to trzeba wykorzystywać je w większości. Śląsk i tak dziwne, że aż tak powalczyć jak dla mnie. Szkoda końcówki bo każde 0,125 się liczy. Teraz jedyna szansa w Legii i tym, że awansuje do grupy. Jak przegra będzie fatalnie. Jak wygra i wejdzie o dziwo ten sezon może być dla nas udany ze względu na fakt, że kilka krajów może potracić punkty. |
|
|
|
Junior Member
Od: 07.2012
Skąd: California
Offline |
#95
|
|
Zastanawiam się, co musiało by się stać, żeby w przypadku awansu Legii do fazy grupowej Ligi Europy, polski klub nie był znów losowany z ogona. Jest kilka par, w których drużyna nierozstawiona ma szansę wyeliminować wyżej rozstawionego rywala:
ANZHI MAKHACHKALA 1 - 0 AZ AZ Alkmaar TROMSE 3 - 2 Partizan Belgrad MOLDE 2 - 0 SC Heerenveen FC LUZERN 2 - 1 KRC Genk LOKEREN 2 - 1 Victoria Płzen Wychodzi 5 par. Żeby Legia była losowana z 3. koszyka, aż 8 drużyn niżej notowanych od Legii musi awansować (zakładająć, że w play-off LM odpadną AEL, NK Maribor i Hapoel Shmona). Poza tym szanse na grupę LE mają również Crvena (0 - 0 z Bordeaux) i Videoton (0 - 0 z Trabzonsporem). Czyli wychodzi 7 par. Brakuje, więc jeszcze jednej. Osobiście wydaję mi się to mało prawdopodobne i najważniejsze, żeby Legia wogóle weszła do grupy. Bo jak pokazały poprzednie sezony, polskie kluby nie są na straconej pozycji, nawet gdy są losowane z 4. koszyka. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Offline |
#96
|
|
http://www.transfermarkt.de/de/isido...ler_48291.html sam jestem ciekaw jak sprawdzi sie ten zawodnik w Poloni ale mysle ze w przyszłosci powinnismy zmierzac w kierunku polotyki transferowej pozyskujac jak juz obcokrajowców to z ligi portugalskiej, okazji z ligi Hiszpanskiej, Greckiej gdzie piłkarze sa zaawansowani technicznie i sa ograni w tych ligach słusznosc tego kierunku pokazuje nam Cypr oraz nasze transfery jakis dokonalismy kiedys Cleber , Paulista , z wyłaczeniem ( Baretto)
![]() |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#97
|
|
Temat do zamknięcia . Kończymy sezon z ogromnym dorobkiem 2.500 pkt oraz 18 pozycją w rankingu euefa z perspektywami na spadek na 22 miejsce.
Swoje drużyny w fazie grupowej ma Azerbejdżan , Słowenia , Węgry . Jesteśmy najwyżej sklasyfikowaną federacją któa juz podziękowała za grę w europie . nie ma co , Polska piłka rośnie w siłę pozdrawiam |
|
|
|
Member
Od: 04.2005
Skąd: Myślenice
Offline |
#98
|
|
Jesteśmy skazani na 4 kluby w eliminacja i trzeba się z tym pogodzić , bo miejsce 15 jest dla nas niemal nieosiągalne .Na starcie przyszłego sezonu 2013/2014 tracimy aż 5.000 za sezon 08/09 .
Rankingi klubowe Lech Poznan 23.650 Wisła Kraków 15.150 Legia Warszawa 13.650 Sląsk Wrocław 7.150 Ruch Chorzów 6.150 Jak widać nawet wysoki ranking Lecha nie wiele znaczy ,Śląsk zawiódł na całej linii ,bo przejście przeciętnego mistrza Szwecji dało by Wrocławianom chociaż grupę LE ,Legia walczyła ale nie wyszło, Ruch sprawił ze malutkie Czechy wciąż przed nami . I znów pozostaje wierzyć ze może w przyszłym roku będzie lepiej .... |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#99
|
przeciętny Mistrz Szwecji wbił nam 5 bramek , przeciętna drużyna Bundesligi 10 , ciekaw jestem ile Śląsk by dostał w starciu z kimś naprawdę dobrym , 15-20 bramek w dwumeczu? i z czym do ludzi . Tutaj nawet nie ma nad czym gdybać . |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2008
Offline |
#100
|
|
Popieram Karheropa, całe szczęście, że ten komediodramat z Śląskiem w roli głównej dobiegł końca! W tym roku w grupach LE grają naprawde porządne ekipy i coby to było gdy przyjechał na Śląsk Inter, Liverpool czy Stuttgart? 0:5, 0:6?
Zeby nie odbiegać od tematu warto odnotować fajne wyniki ekip z Azerbejdżanu i Węgier. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2003
Offline |
#101
|
|
W tym sezonie dalej do pucharów łapią się trzy drużyny z ligi + jedna z PP czy możemy jedno miejsce stracić?
![]()
Ddf
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2009
Skąd: Białystok - Rzym
Offline |
#102
|
|
Tak sobie liczę:
Śląsk w tym roku - 6 meczów, 1 zwycięstwo, 5 porażek, bilans 7-17 Wisła przed rokiem (tylko kwalifikacje) - 6 meczów, 5 zwycięstw, 1 porażka, bilans 10-5 Spadamy panowie... tylko gdzie jest dno? Porażka z mistrzem Wyspy Bezludnej albo Owczej? Bo już Azerbejdżan pokazał, że nawet wielki APOEL da się pokonać, i to jeszcze na jego terenie :-( Co nam dają rozstawienia, 23 pkt. Lecha (niewykorzystane), 15 pkt. Wisły (skoro w ogóle nie grała) czy też dorobek Legii, skoro polskie ekipy wyproszono, zanim jeszcze zabawa na dobre się zaczęła. Nie ma punktów, nie ma pieniędzy, zostali tylko mocno przepłaceni kopacze. Nawet trudno ich nazwać dobrymi piłkarzami, bo 10 bramek to nawet Wisła nie dostała od Realu Madryt, ani Legia od Barcelony. Tyle że dziś na polskie ekipy nie potrzeba hiszpańskich kolosów, wystarczy pierwszy-lepszy średniak europejski, któremu nie brakuje ambicji i chęci do gry. ![]()
„Chłop pańszczyźniany pracował dla pana feudalnego na początku XVI wieku 52 dni w roku, a później 104 dni. I to był feudalny wyzysk. My na początku XXI wieku pracujemy dla Najjaśniejszej Rzeczypospolitej 164 dni. I to jest sprawiedliwość społeczna” ( R. Gwiazdowski)
|
|
|
|
Senior Member
Od: 01.2003
Skąd: Kraków
Online |
#103
|
|
Żeby mieć mniej drużyn musiałyby nas wyprzedzić Andora i San Marino (miejsca 52 i 53) co jest praktycznie niemożliwe.
![]()
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
|
|
|
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#104
|
|
Zanim w nadchodzącym tygodniu ruszą rozgrywki grupowe chciałbym kilka jeszcze słów o sytuacji w rankingu po zakończeniu kwalifikacji.
Po zakończeniu kwalifikacji ranking krajowy wygląda następująco ![]() Wśród 19 krajów, które zajmują miejsca 13-31 tylko 3 oprócz Polski nie mają żadnego klubu w rozgrywkach grupowych. .. Polska dzięki wynikom w kwalifikacjach zdobyła 2,500 to najwyższy wynik spośród krajów, których wszystkie kluby zostały wyeliminowane z rozgrywek. Ponieważ krajów, które mają choć jeden klub w rozgrywkach LM lub LE jest 28 więc w rankingu krajów w których o pozycji decyduje liczba klubów, które zakwalifikowały się do rozgrywek grupowych a w dalszej kolejności liczba punktów zdobytych to Polska zajęłaby 29 miejsce. 29 miejsce na szczęście Polsce nie grozi. Proponuje popatrzeć na poniższe zestawienie. ![]() o ile kraje zajmujące miejsca 19-22 mogą zepchnąć Polskę na 23 bo wystarczy, że średnio każdy z klubów, który jest jeszcze w grze z tych krajów będzie zdobywał po 4-6 punktów to jednak niżej niż 23 miejsce Polska nie spadnie. Polska ma ponad 6,5 punktów przewagi nad Słowacją, która także już punktów nie zdobędzie… Polskie kluby zdobyły 2,500 to niewiele ale… w sezonie 2007/08 który w bieżącym sezonie przestał być wliczany do rankingu Polska zdobyła 1,666 co oznacza, że Polska po bieżącym sezonie ma o 0,834 punktów więcej ! Fakt ten ma także znaczenie dla Wisły ponieważ… Wisła w rankingu klubowym póki co zajmuje wyższe miejsce niż rok temu ! Wisła zajmuje teraz 109 miejsce podczas gdy zeszłorocznym sezonie Wisła zakończyła na 113 miejscu. By nie było za wesoło trzeba dodać, że Wisła będzie z tego miejsca spychana i na pewno spadnie poniżej 113 miejsca w okolice 120. Poniżej zestawienie które pokazuje jak zdobywane były punkty do rankingu klubowego ![]() Poniżej zestawienie które pokazuje jak zmieniła się liczba punktów klubów w rankingu klubowym i jak to się przełożyło na ich miejsce. ![]() To jakie miejsce zajmie Polska w rankingu i z której rundy będą polskie kluby zaczynać nie jest tak ważne jak liczba punktów w rankingu klubowym. Niestety Wisła punktów dla siebie nie zdobędzie już, inni dla Wisły też nie. Teraz Wisła będzie spychana na niższe miejsca przez te kluby, które dla siebie grają lub dla których grają kluby z ich krajów. |
|
|
|
Junior Member
Od: 07.2012
Skąd: California
Offline |
#105
|
|
Zdobywca Pucharu Polski rozpocznie grę w eliminacjach Ligi Europy od II. czy III. rundy? Bo widziałem tabelę, która zawierała informację, że jeśli triumfatorzy LM i LE zapewnią sobie grę w europejskich pucharach z ligi to zdobywca Pucharu Polski rozpocznie grę od III. rundy. Więc jak będzie?
|
|
|
|
Member
Od: 08.2008
Offline |
#106
|
Wg rozpiski Zdobywca Pucharu Polski zaczyna od 2 rundy el Jeżeli Zwycięzca LM tak jak Chelsea w tym roku nie załapie się do pucharów i Atletico które jest obrońcą tytułu zakwalifikuje się do LE to następują przesunięcia w skutek czego Zdobywca Pucharu Polski zacznie od 3 rundy el |
|
|
|
bananowy chłopiec
Od: 07.2006
Offline |
#107
|
|
Będzie ktoś to kontynuował na sezon 2013/2014?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2009
Skąd: W buszu chciałbym mieszkać.
Offline |
#108
|
|
Eee, a po co?
![]()
13.04.2013r. - mecz z poWIŚLEm Warszawa. "Rudy Włoch działa. Nie ufaj rudym ludziom, bo one rude są."
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ
Offline |
#109
|
|
W następnym sezonie definitywny zakaz faulowania. Zgarniemy FAIR-PLAY i zagramy w LE.
![]() Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA. Cytat:
|
|
|
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#110
|
|
Tak. Będę dalej pisał. Sezon 2012-2013 uważam za zamknięty.
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|