
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#1
|
|
Zasady moderowania tematu
Przedmiotem tego tematu jest dyskusja o tym:
Zasady tworzenia rankingów Ranking klubowy. Ranking klubowy jest zestawieniem klubów wg liczby punktów zdobytych w ciągu 5 lat poprzedzających bieżący sezon. Punkty zdobywane przez kluby w każdym sezonie są sumą:
Ranking Krajowy jest zestawieniem krajów wg liczby punktów zdobytych w ciągu 5 lat poprzedzających bieżący sezon. Punkty zdobywane przez kraje w każdym sezonie są sumą:
|
|
|
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#2
|
|
Tegoroczne rozgrywki Ligi Europejskiej i Ligi Mistrzów odbywac się będą wg poniższego schematu
![]() W związku z przyznaniem 6 najwyższym w rankingu krajowym krajom zmienił się schemat rozgrywek LE. Niestety straciliśmy na tym. Zdobywca Pucharu Polski zacznie nie od III rundy jak w tym roku ale od II rundy. Ta zmiana sprawi także, że podniosą się progi punktów potrzebnych do rozstawienia w poszczególnych rundach. Na początek kilka faktów ![]() Jak widzicie z roku na rok rośnie zawsze za wyjątkiem jednego przypadku (III runda 09/10 i kolejny sezon) rósł próg punktów potrzebnych do rozstawienia. Warto też zaznaczyć, że ten wzrost największy jest w IV rundzie. Czy nowy system obniży te progi ? Popatrzcie. ![]() Na początku kilka danych podstawowych. Dotychczas udziałem w Lidze Europejskiej premiowane było 161 klubów. W nowym systemie także 161 klubów zostanie nagrodzonych za zdobycie Pucharu lub odpowiednio wysokiego miejsca w lidze udziałem w LE z tą różnicą, że sześciu zdobywców Pucharu z najlepszych lig zacznie rozgrywki odrazu od grupy. DOtychczas było tak, że w I rundzie rozpoczynało 54 klubów spośród wspomnianych 161. Po pierwszej rundzie odpadało 27 klubów. W nowym systemie w kwalifikacjach już w pierwszej rundzie zagra 78 z 156 klubów czyli nieco ponad połowa wszystkich klubów, które w ogóle biorą udział w kwalifikacjach. Efekt tego będzie taki, że po pierwszej rundzie odpadnie z rozgrywek o 12 klubów więcej niż dotychczas. Ponadto gdy przyjdzie do rozstawiania to 12 klubów, które było by rozstawione w starym systemie będzie nierozstawione to dlatego, że w poprzednim systemie nierozstawiane były 25 nagorsze kluby, teraz nierozstawionych klubów będzie 39 nagorszych klubów. Jasne? Dotychczas w II rundzie grało 80 klubów. Teraz też tak będzie tyle, że do klubów, które zaczynają już w tej grze dojdą te które zawyżały średnią w III rundzie czyli wicemistrzowie z miejsc 16-18 i zdobywcy pucharów z miejsc 19-27. Oczywiście do II rundy awansują kluby z I gdzie jak pamiętamy próg rozstawienia był wyższy. Efekt? ZNowu podwyższenie progu. W III rundzie wystartuje w nowym systemie 18 klubów tj. o 12 klubów mniej niż w starym systemie. Wicemistrzowie z miejsc 16-18 i zdobywcy pucharów z miejsc 19-27 to właśnie ta dwunastka, która wystartowała wcześniej. Pozostałe kluby, które w starym systemie zaczynały w tej rundzie dalej będą zaczynać w tej rundzie. Czy to znaczy, że nic się nie zmieni jeśli chodzi o liczbę punktów potrzebnych do rozstawienia w tej rundzie skoro żaden klub z dotychczasowej IV rundy nie zostanie przesunięty w nowym systemie do III rundy a wszystkie kluby, które dotąd zaczynały w tej rundzie dalej będą zaczynać oczywiście za wyjątkiem tej 12, która wystartowała w II rundzie nowego systemu ? Niestety... Zmieni się na gorsze... W III rundzie po prostu w nowym systemie o awans będzie walczyć 29 rozstawionych klubów i 29 nierozstawionych. DOtychczas w tej rundzie było 35 rozstawionych i 35 nierozstawionych. Innymi słowy. W starym systemie w trzech pierwszysch rundach kwalifikacyjnych rozpoczynało grę 137 klubów. DO III rundy dochodziło 70 i 35 najlepszych było rozstawionych. Teraz także w trzech pierwszych rundach kwalifikacyjnych rozpoczynie grę 137 klubów. Tyle, że teraz do III rundy dojdzie 58. 29 z nich będzie rozstawionych. Kluby, które dojdą do III rundy a pod względem kolejności punktów w rankingu klubowym zajmą miejsca 30-35 będą nierozstawioen choć w starym sytemie były by rozstawione. Dlaczego ? Ano dlatego, że próg punktów potrzebnych do rozstawienia się podniósł... Może więc w IV rundzie będzie lepiej skoro nie będzie w tej rundzie zaczynało 6 zdobywców pucharu z najlepszych lig, które wiadomo często są reprezentowane przez kluby o dużej liczbei punktów? Niestety ale i tu będzie gorzej jednak nie z powodu zmiany systemu kwalifikacji ale dlatego, że jak pokazała pierwsza tabelka w IV rundzie od 3 lat systematycznie rośniei to bardzo liczba punktów, którą zajmował ostatni klub rozstawiony. Tu akurat zmiana systemu w żaden sposób nie wpłynie na rozstawienie. Dlaczego ? Skoro 6 klubów już czeka w grupie to trzeba o 6 par zmniejszyć liczbę meczów kwalifikujących do grupy... Efekt? 62 mecze zamiast 74. 31 rozstawionych i 31 nierozstawionych zamiast 37 rozstawionych tyle że... W starym systemie ostatnim 37 klubem rozstawionym był ostatni klub spośród 6 zdobywców pucharu z najsilniejszych lig i 31 innych klubów, które zaczynały w IV rundzie lub do niej się zakwalifikowały. W nowym systemie systemie ostatnim gdzie jest 31 rozstawionych klubów, ostatnim będzie więc ten sam klub co ostatni klub ze starego systemu. Tam było 37 łącznie z 6 co teraz jest w grupie a skoro teraz ta 6 nie gra to 37-6=31. Chciałem na koniec obliczyć o ile się podniesie próg w poszczególnych rundach. Najłatwiej wyliczyć jak wyglądałby próg dla III rundy kwalifikacji do LE. W tym roku 29 klubem pod względem licby punktów była Alania Władykaukaz mająca 8,941 punktów. Ranking krajowy 2013 od którego przed rozpoczęciem rozgrywek wygląda następująco : ![]() Ostatnia kolumna ukazuje dystans Polski do danego miejsca. Kraje czerwone to kraje do których Polska traci więcej niż 4 punkty, kraje białe (oczywiście za wyjątkiem miejsc 8-12 i 30 - 52) to kraje, które dzieli dystans od -2,00 do 2,3 kraje niebieskie to kraje nad którymi przewaga Polski jest większa niż 3,0 Miniony sezon pokazał, że Polska potrafi zdobyć 6,625. Rzut oka na wyniki Polski ukazuje zresztą, że pomijając sezon 2009/2010 średnia zdobycz punktowa wynosi (5+4,5+6,625):3=5,375. 4,500 i 5,000 to punkty które może ugrać Polska mając jeden klub w grupie. Wynik ponad 5,000 wymaga awansu dwóch klubów do grupy LE lub takiego numeru jaki wywinął APOEL w minionym sezonie. Tak czy siak Jeśli zajmująca 13 miejsce Austria zdobędzie tylko 2,250 (wynik z sezonu 2008/09) to by Polska prześcignęła Austrie musi zdobyć 7,125. Możliwe ? Mało prawdopodobne ale możliwe skoro 6,625 stało się faktem w minionym sezonie. Kiedy popatrzymy na dystans krajów, które gonią Polskę zwraca uwagę przeskok pomiędzy miejscem 22 i 23. Do 22 Polska traci 3,042 a do 23 aż 5,542. Niżej niż na 22 miejsce nie spadniemy. BY tak się stało wszystkie kraje, zajmujące miejsca 19-22 wśród których wiele dzieli ponad 2 punkty musiałyby Polskę prześcignąć a zajmująca 23 miejsce Słowacja zdobyć ok 7,000 punktów co było by cudem przewyższającym to co zrobił APOEL. Zresztą trzeba sobie powiedzieć, że to miejsce 18 jest dobrze okopane. 19 sta jest Białoruś, której wyniki zależą od tego co ugra BATE, 20sta jest Rumunia, której wyniki będą się dzielić przez 5 a nad miejscami 21 i 22 mamy przewagę ponad 3 punkty. Szanse na obrone miejsca 18 mamy spore o ile nie popełnimy wielkiej wtopy zdobywając mniej niż 2,500. Warto w tym miejscu przypomnieć, że po zakończeniu kwalifikacji zeszłorocznych Polska miała 2,875 a Legia i Wisła zdobyła w grupie po 1,500 punktów każda. O co jednak gramy w tym roku ? Długofalowo o 15 miejsce a myśląc o miejscu na koniec rozgrywek tegorocznych, które się przełoży na lepszy lub gorszy start w sezonie 2014/15 to dobrze było by skończyć na miejscu 16-18 czyli innymi słowy co najmniej nie spaść z miejsca które mamy. Zajęcie miejsca 18 na koniec powoduje, że zdobywca Pucharu Polski zacznie rozgrywki od III rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej. Zajęcie miejsc 19-21 skutkować będzie tym, że cała trójka zaczynać będzie od II rundy kwalifikacji do LE. Zajęcie miejsc 22-27 powoduje, że tylko zdobywca 3 miejsca zaczyna od I rundy. Ponieważ wole myślenie długofalowe polecam wyliczenie ile musi zdobywać kraj, który chce zająć 15 miejsce. ![]() Jak pokazuje powyższa tabela ukazująca liczbę punktów zdobywanych w rozgrywkach organizowanych po Reformie Platiniego 15 miejsce zajmuje Szwajcaria, która ma 17,650 co oznacza średnio na sezon 5,883. Wg mnie zmiana systemu kwalifikacji do Ligi Europejskiej nie wpłynie na ten wskaźnik dlatego jeśli chcemy by Polska zdobyła 15 miejsce w jakiejśtam przyszłości to celujmy w 5,875, które dzieli od wyliczonych 5,883 tylko 0,008 punktu.
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 08.04.2012 o godz. 11:21.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2009
Skąd: Białystok - Rzym
Offline |
#3
|
|
Wit.Ek - mam pytanie "punktowe", które i naszej Wisełki dotyczy. Dlaczego twoim zdaniem tak "nienormalnie" przydzielane są punkty za udział w grupowych fazach LM i LE? W LM za awans dostaje się 4 pkt. To rozumiem - trudni rywale, więc więcej punktów. W LE są 2 pkt., ale tylko "pocieszenia". W rzeczywistości skutkuje to paranoją, że klub który przegra wszystkie 6 meczów i ten, który wygra 1 a resztę przegra - otrzymuje na koniec 2 pkt. Przecież takie liczenie jest chore! Czy nie powinne być 2 pkt. doliczane do dorobku osiągniętego w grupie? Duży bonus (4 pkt.) + dorobek grupowy w LM, mały bonus (2 pkt.) + dorobek grupowy w łatwiejszych, przynajmniej teoretycznie, rozgrywkach LE. Gdzie tu logika
Pytam tak dociekliwie, bo jak zobaczyłem, ile punktów Wisełce zostanie za rok, to... aż złość człowieka bierze (za Levadię i Karabach). Każdy punkt byłby na wagę złota, a tymczasem w LE po pierwszym zwycięstwie traci się bonus. Czy oni się z głupimi na głowy pozamieniali z takim liczeniem? |
|
|
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#4
|
Za awans do LM klub dostaje 4 punkty bonusowe, które dolicza się do wyników osiągniętych. Myślę sobie, że UEFA wprowadziła te punkty po to by "najlepsze kluby" zrzeszone chyba w czymś co się nazywa G18, które co roku grają w LM mogły jeszcze baqrdziej odskoczyć w rankingu klubowym. Większa ilośc punktów to większa szansa na pierwszy koszyk w LM itp. Sądze, że właśnie dlatego wprowadzono te punkty bonusowe. Z "troski" o kluby, które ciągle szachują UEFĘ, że jesli nie będzie dla nich dobrze to zrobią osobną ligę a nie dlatego by wynagrodzić Wisełce, Debreczynowi albo innemu BATE, że przegrały wszystkie mecze z rywalami zktórymi nie miały szansy wygrać ani jednego meczu. Czemu natomiast istnieją 2 pkt pocieszenia w LE? Ano dlatego, by klub, który przegra wszystko w grupie albo tylko raz zremisuje nie miał mniej punktów niż klub, który za udział w IV rundzie kwalifikacji dostał 1,5 pkt pocieszenia. Innymi słowy bez tych 2 pkt mogłoby się zdarzyć, że klub który odpadł w IV rundzie kwalifikacji dostałby więcej punktów do rankingu niż klub, który wygrał dwumecz w IV rundzie kwalifikacji. Oczywiście, że lepiej było by gdyby 2 pkt nie były dodawane po to by klub nie zdobył mniej niż 2 pkt ale były by bonusowymi tak jak w LM ale nagle by się okazało, że kluby z "tanich marketingowo lig" pięły by się w górę bardziej niż kluby "marketingowo lepsze" grające w LM i tam dostające baty. Jest jeszcze jeden przejaw troski o kluby grające w LM. Otóż za wyjście z grupy kluby dostają 5 pkt bonusowych. WIecie czemu ? ANo dlatego, że kluby które wyjdą z grupy LE by dojść do ćwierćfinału rozgrywją 2 dwumecze a więc mają szanse na zdobycie 8 pkt. podczas gdy kluby które wyjdą z grupy LM by dojść do ćwierćfinału rozgrywją 1 dwumecze a więc mają szanse na zdobycie 4 pkt. By więc kluby, które wyjdą z LE nie miały szansy na zebranie o 4 punkty więcej niż klub wychodzący z LM UEFA klubom które wyszły z grupy LM dodaje 5 pkt i po sprawie Efekt tego taki, że jeśli w rundzie następującej po rozgrywkach grupowych dwukrotnie wygra klyb który wyszedł z: Ligi Mistrzów to do rankingu klubowego dostanie za udział w tej rundzie 9 punktów Ligi Europejskiej to do rankingu klubowego dostanie za udział w tej rundzie 4 punkty i szanse zdobycia kolejnych 4 o ile wygra w kolejnej rundzie oba mecze. Tak właśnie zadbały kluby z najlepszych lig oto by w najważniejszym rankingu-rankingu klubowym, kluby z "gorszych" lig za bardzo nie mogły im zagrozić
Ostatnio edytowane przez Wit.Ek. : 02.09.2011 o godz. 20:30.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#5
|
|
Małe podsumowanie jako ze juz nic nie ulegnie zmianie . Punkty rankingowe polskich drużyn :
Lech 22.483 Wisła 14.983 Legia 11.983 Śląsk 5.483 Jagiellonia 5.233 Ruch 4.983 Polonia 4.983 Inne 3.983 Co ważne co się tyczy naszego rankingu i ew drużyn Śląska , Poloni i innych . Rozstawienie w 2nd kwalifikacji EL ma na 99% każda polska drużyna . Dość wysoko podbiliśmy ranking klubowy w stosunku do lat poprzednich dla samej federacji . Oczywiście i tak jest to dopiero kropla w morzu potrzeb. W 3nd kwalifikacji LE Wisła , Lech , Legia pewne rozstawienie, reszta na 90% raczej nie (próg z ostatniiego roku 6.833) w 4nd kwalifikacji LE Lech pewne rozstawienie , Wisła i Legia ciężko wyrokować , reszta bez szans W el LM 2nd wszystkie drużyny rozstawione 3nd Lech , pewne rozstawienie , Wisła i Legia na 70% ( bardzo dużo zależy od rozstrzygnięć w poszczególnych ligach . Reszta polskich klubów byłaby nierozstawoiona (95%) 4nd nie można tego wyrokować ---- |
|
|
|
Member
Od: 08.2008
Offline |
#6
|
|
No i Wisła niestety zakończyła już rozgrywki w Lidze Europy . Nikt nie powie że to był słaby sezon w wykonaniu Wisły w europejskich pucharach Dowodem jest liczba zdobytych pkt do rankingu klubowego a co za tym idzie awans na 113 miejsce
Obecnie Wisła ma współczynnik 14.983 co oznacza że taka ilość pkt pozwala na pewne rozstawienie w 3 rundzie el LM a co za tym idzie zagwarantowanie sobie przynajmniej udziału w fazie grupowej LE co oczywiście nie jest priorytetem Wisły ani żadnego Mistrza Polski Rzeczywistość jest taka że sukcesami są awanse do fazy grupowej LE i Wisła wskoczyła do grona drużyn które wg współczynników mają realne szanse na rozstawienie w 4 decydującej rundzie el LE Najważniejsze że to jest nasz pierwszy tak udany sezon i nasz współczynnik może tylko rosnąć pod warunkiem regularnej gry w europejskich pucharach Zestawienie klubów mających największy współczynnik w swoim kraju - Najsilniejsi Mistrzowie 1.PNG i aktualnie rozstawienie w 3 el LM 2.PNG 3.PNG Jak się można domyśleć na dzień dzisiejszy Wisła byłaby pierwszym nierozstawionym klubem w 4 rundzie el Lm Patrząc na ostatnie lata nie zawsze kluby z najwyższymi współczynnikami awansowały do 4 rundy Ta Liga Mistrzów jest tak blisko że aż tak daleko |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2007
Offline |
#7
|
1. Rozstawienie w 3 rundzie eliminacji do LM oczywiście nie gwarantuje udziału w fazie grupowiej LE. Trzeba jeszcze 3 rundę przejść. 2. Analiza na chwilę obecną rozstawienia w 4 rundzie LM jet bardzo mocno na wyrost. Pamiętamy jakie cuda działy sie w poprzednim sezonie (odpadały drużyny z wyższym rankigiem) i jak niewiele brakowało nam (byliśmy chyba 6 na liście) aby być rozstawionym w IV rundzie. |
|
|
|
Junior Member
Od: 05.2011
Offline |
#8
|
|
Sytuacja wygląda dobrze za ostatnie 2 sezony. Gdybyśmy przez trzy kolejne punktowali w okolicach 5-5.5 pkt. rocznie to na pewno znaleźlibyśmy się w pierwszej piętnastce. Zwróćmy uwagę że Lech miał również jeden dobry sezon 2008/2009, w którym Polska zapunktowała aż 5 pkt. Niestety w następnym sezonie w decydującej rundzie eliminacji do le odpadł w rzutach karnych z Club Brugge (blamaż Wisły z Levadią pomijam milczeniem) - chodzi o to, że jak na dłoni widać tu o ile lepiej wyglądałaby nasza sytuacja teraz - perspektywa awansu do pierwszej piętnastki być może już za rok - gdyby wówczas chociaż jedna z naszych drużyn się zakwalifikowała do rundy zasadniczej i w niej zapunktowała jeszcze 2 - 2.5 punkta. Mam nadzieję że nie popełnimy już więcej gaf i w najbliższych sezonach będziemy regularnie kwalifikować 1-2 drużyny do fazy grupowej LE. Chodzi o regularność. Tylko tyle i aż tyle. W najbliższym sezonie aż trzy polskie drużyny będą miały współczynnik powyżej 11 pkt. - to naprawdę niezły punkt wyjścia. Trzeba jeszcze się zakwalifikować. Tak więc Wisła - do roboty w PP. Lech niech wygrywa dalej i wskoczy do pierwszej czwórki a Legia niech już wygra tą ligę. I proszę mi tu nie zarzucać że nie kibicuję Wiśle, bo kibicuję naszemu futbolowi.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2008
Offline |
#9
|
|
No to wszystko jasne:
1. ŚLĄSK WROCŁAW - eliminacje LM 2. Ruch Chorzów - eliminacje LE 3. legia warszawa - eliminacje LE 4. lech poznań - eliminacje LE Chcąc nie chcąc trzeba kibicować wszystkim aby udało się poprawić wynik tego sezonu w ligach europejskich. Startujemy w następnym sezonie z 18 miejsca!! Warto zauważyć że do 17 Izraela tracimy już tylko 1,375!!!także jest o co walczyć ![]() kiedy będą losowania 1 i 2 rundy LM i LE? wie ktoś? |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 05.2005
Skąd: Wrocław
Offline |
#10
|
Amika w 4 rundach el. LE gra 8 meczów przy wszystkich 8 wygranych - mamy 2,0 pkt do rankingu krajowego: Legia i Ruch w 3 rundach LE grają razem 12 meczów - przy wszytskich wygranych- mamy 3,0 pk rankingowych; Śląsk gra 3 rundy el. LM - 6 meczów - przy wszystkich wygranych - mamy 1,5 pkt..... Czyli w eliminacjach wygrywając wszystko można zdobyć sporo 6,5 pkt rankingowych - jeżeli sie wszysto wygra 26 meczów !!!! Tymczasem Wisła i Legia w fazie grupowej i rundzie pucharowej zdobyły w dwójkę prawie 4 pkt rankingowe , przy 16 meczach i tylk o6 zwycięstwach i 3 remisach!!!! Realnie patrząc, to może się skończyć jak 2 lata temu, że jedna drużyna odpadnie w playoff el LE i pożegnamy sie z pucharami w sierpniu tego roku. Cudem będzie dotarcie Ruchu do 3 r elLe ( pamiętam ich męczarnie sprzed 2 lat z FC Valetta), Śląsk jeżeli przejdzie 1 przeszkodę w el.Lm, i będzie miał 3 wagony szczęścia w 3 rundzie to może cudem awansuje do fazy grupowej, ale ja obstawiam, że po przegranej w 3 rundzie el LM, dostaną też w 4 r elLE. Ruch może odpaść nawet w 2 rundzie elLE - bo tam nie da sę grać z kontry, a Zieniu miał już 2 rundę KOnia więc na 3 raczej nie mają co liczyć.... Max 3 runda i to po bólach w 2giej.... Legia jak będzie rozstawiona w 3 r elLE to dojdzie do Play Off i to jest jedyny zespół, który moim zdaniem na dzień dzisiejszy ma duże szanse na faze grupową LE; AMika jeżeli doczołga sie do 4 rundy el.LE to pomimo roztsawienia odpadnie na bank, jeżeli się doczołga.... Realny wynik dla POlski w kolejnym sezonie pucharowym to 2,0-2,5 pkt - wszystko co powyżej będzie moim zdaniem bonusem, biorąc pod uwagę poziom polskiej ligi..... ![]()
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
|
|
|
|
Junior Member
Od: 07.2011
Offline |
#11
|
|
Za nami już pierwsze rundy kwalifikacyjne. Po meczach Lecha odrobiliśmy do Izraela 0,375pkt, niestety Białoruś zmniejszyła do nas stratę o 0,125pkt. W stawce nie ma już żadnej drużyny z Liechtensteinu, San Marino, Andory i Wysp Owczych.
W drugiej rundzie sytuacja przedstawia się następująco: Śląsk-Buducnost - rywal nie z najwyższej półki, ale ukąsić może. Mimo to awans Śląska powinien być. (0,250) Lech-Xezer - w zasadzie niewiele bardziej wymagający rywal od Zhetysu, więc wynik powinien być podobny (0,375) Ruch-Metalurg Skopje - może być różnie, nie oczekujmy fajerwerków (0,125) Legia-Metalurg Lipawa - też może być różnie, ale jednak tutaj stawiałbym na polski klub (0,5) Łącznie:1,25+3 kluby dalej - całkiem przyzwoity wynik. A co u naszych najgroźniejszych rywali w rankingu: Białoruś (1,75 straty do Polski) BATE-Vardar - mistrzowie Białorusi nie powinni mieć większych problemów (0,5) Naftan-Crvena Zvezda - zdecydowanym faworytem Belgrad (0) Szachtior S.-SV Ried - ten pojedynek może się skończyć różnie, ale bądźmy dobrej myśli (0,125) FC Gomel-FK Renova - podobnie jak wyżej, aczkolwiek Gomel ma trochę więcej szans niż Soligorsk (0,250) Łącznie:0,875+1 lub 2 kluby dalej - trochę stracą, ale gonić będą dalej. Grunt to odrobione 0,125 głupio stracone dzisiaj przez Lecha i dołożenie kolejnych 0,25pkt. Izrael (1,0 przewagi nad Polską) Hapoel Kiryat Shmona-MSK Zilina - czy ktokolwiek ma wątpliwości, że to Zilina przejdzie dalej? Ja nie (0) Bnei Yehuda-Shirak Gyumri - może nie spacerek, ale obstawiałbym pewne zwycięstwo Izraelczyków (0,5) Maccabi Netanya-KuPS Kuopio - ten wynik ciężko przewidzieć, ale chyba jednak przejdzie Netanya (0,25) Łącznie:0,75+1 lub dwa kluby awansujące dalej oraz czekające w Q4 LE Hapoel Tel Awiw - odrabiamy 0,5pkt. i zostaje nam już tylko 0,5 do awansu na 17. miejsce |
|
|
|
Member
Od: 07.2010
Offline |
#12
|
|
UEFA przydziliła juz potencjalnych rywali dla Śląska (grono potencjalnych rywali pomniejszyło się do 5 ). Więc w jutrzejszym losowaniu (Śląsk jest nierostawiony) może trafić na :Anderlecht,BATE Borisov/Vardar,The New Saints/Helsingborg,CFR Cluj,F91 Dudelange/Red Bull Salzburg.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2008
Offline |
#13
|
odpadnięcie w 2 rundzie - koniec pucharów odpadnięcie w 3 rundzie - gra w 4 (ostatniej) rundzie el. LE odpadnięcie w 4 rundzie - gra w grupie LE |
|
|
|
Member
Od: 05.2010
Skąd: Kraków
Offline |
#14
|
|
Dzisiejsze wyniki:
Zwycięstwo Ruchu: + 1pkt Remis Legii: + 0,5pkt Remis Lecha: + 0,5 pkt Bilans czwartkowy: 2/4=0,5 pkt. Bilans tego tygodnia: +0,750pkt (+ 1 pkt za zwycięstwo Śląska) Ogólnie Ruch zaskoczył mega pozytywnie...ale reszta bardzo ale to BARDZO mizernie. 1 drużyna w fazie grupowej będzie wielkim sukcesem polskiej piłki. Obym sie mylił. |
|
|
|
Junior Member
Od: 07.2008
Offline |
#15
|
|
Nie jest zle!
-Slask wraca do Wroclawia ze swietna zaliczka 0-2. -Ruch tak samo, swietny powrot i dobry wynik u siebie 3-1(bardzo cenna bramka w doliczonym czasie) -Lech mimo wszystko trafili na bardzo niewygodnego przeciwnika (2 tydz z rzedu podróżują po azji) -Szkoda jedynie straconych pktow Legii. Prowadzac 2-1 i grajac z przewaga zawodnika powinni gladko ich pojechac. Mimo wszystko mysle ze wszystkie druzyny powinni przejsc do 3 rundy bez ogromnych klopotow. Ok a tak w temacie: W tym roku powinnismy sie skupic przede wszystkim na druzyny z miejsc od 14 do 21 bo powyzej jak i ponizej dzieli nas spora liczba punktow. Podsumowanie pierwszych meczow 2 rundy: Czerwony: Niekorzystny Zolty: korzystny Zielony: Bardzo korzystny ![]() Jak widac sporo zielonego i zoltego, i poza poza Szwajcaria(skutecznosc 100%) duzo druzyn z naszego rejonu potracilo punkty. Pragne najbardziej zwrocic uwage na mecze 2r LM bo awans do 3LM daje gwarantowane 4 mecze w eliminacjach a jak widac powyzej mistrz Izraelu, Austrii i Chorwacji zaliczyli wtope i sa duze szanse na ich odpadniecie. A oto jak prezentuje sie ranking druzyn z naszego rejonu po pierwszych meczach 2 rundy: ![]() Puki co stracilismy 0.375 pkt (mamy 1.125 na 1.500 mozliwych) co daje nam 75% skuteczności. W chwili obecnej ranking powyzszy nie odzwierciedla za bardzo na jakim poziomie stoimy bo sporo druzyn zaczelo (i zaczynaja) przygode z pucharami od dalszych rund eliminacyjnych ale puki co myślę ze mozemy byc (w miare) zadowoleni bo odrobilismy juz prawie pkt do Israela i Austrii. Pozostaje nam liczyc na szczesliwe jutrzejsze losowanie. Zeby Ruch uniknal rakiety i Slask nie trafil na Anderlecht! |
|
|
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#16
|
Krajów, które dzieli 0,500 tj tych co zdobyły od 0,875 do 1,375 jest 15. Poza tym wiele klubów z krajów, które chcemy gonić z racji wysokiej pozycji w rankingu jeszcze nie zaczęło gry albo rozegrało pierwszy mecz w II rundzie. Porównywanie Czech, które zdobyły 0,750 bo w 3 meczach były 3 zwycięstwa z wynikami Polski, która niby zdobyła o połowę więcej punktów ale w 6 meczach niby jest możliwe ale... Nawet 100% skuteczność w kwalifikacjach i brak zespołu w rundach zasadniczych może oznaczać gorszy wynik niż wynik kraju, którego połowa klubów np 2 z 4 odpadły w II rundzie kwalifikacji ale pozostałę 2 zakwalifikowały się do rund zasadniczych. Za wcześnie na obszerne analizy. Tak mi się wydaje... |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Offline |
#17
|
Przede wszystkim różnicę na plus robią drużyny, które grają w fazach grupowych, bo tam każde zwycięstwo jest liczone x2 w przeciwieństwie do eliminacji.Ale trzeba przyznać, że mimo braku Wisły w rankingach może być ciekawie. Tracimy do Danii sporo ale na wstępie można powiedzieć, że szału nie będzie w ich wykonaniu. Ich mistrz w LM zapewne zostanie rozjechany. Kopenhaga będzie miała pod górkę, a do tego liczba zespołów w ich wykonaniu to 5 co oznacza, że każda wygrana w grupie jest liczona jako 0,4 pkt-a. Wnioskować można, że będą mieć 2 drużyny w grupach LM/LE Izrael ma słabego mistrza, słabe drużyny, jedynie Hapoel ma duże szanse na grupe, czyli I drużyna w grupie Szwajcaria chyba nie do ruszenia, FC Basel będzie orało jak co roku, Young Boys również. Wróżbita Maciej pewnie tak jak ja optowałby za 17 miejscem, które można uznać za satysfakcjonujące. Wynik krajówki to ponad 4,5 pkt-a i jedna lub 2 drużyny w grupie LE. ![]()
Kiedyś w Wiśle grali reprezentanci Polski, kiedyś Reprezentacja Polski opierała się na zawodnikach Wisły, a teraz ? Teraz nastały czasy, że Reprezentacja opiera się na cudzoziemcach, a Wisła na piątym sorcie europejskim ...
- 1906 poparcia ikon Wisły Kraków S.A. Arek Głowacki za 10 lat wspaniałych występów, z czego za 299 występy Tomasz Frankowski za 253 występy / 156 bramek Paweł Brożek za 246/ 110 bramek Marcin Baszczyński za 9 lat na R22 i 334 występy |
|
|
|
Rankingowy ekspert
Od: 03.2003
Skąd: z Krakowa
Offline |
#18
|
|
Ostrzegam, ze wrozby czyli posty typu "17 miejsce jest w naszym zasiegu bo tak mi sie wydaje/bo trzeba wierzyc itp. bede bezlitosnie kasowal.
|
|
|
|
Junior Member
Od: 07.2012
Offline |
#19
|
|
wszystko na to wskazuje ,że obecny sezon nie będzie zbyt dobry w wykonaniu klubów austryjackich,
Salzubrg odpada mimo zwycięstawa 4:3 z Dudelange, a to oznacza (o ile Śląsk awansuje do 3 rundy el. LM), że Śląsk zagra co najmniej 4 meczy w fazie eliminacyjnej |
|
|
|
Junior Member
Od: 02.2012
Offline |
#20
|
|
niestety dalej przechodzi izraelska Shmona
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#21
|
![]() ![]()
Dziś tylko wiara pozostała w nas
Że przyjdzie kiedyś taki czas, Że na drzewach zamiast liści Będą wisieć komuniści! UWAGA!!! Z OKAZJI OTWARCIA STADION ZAMKNIĘTY! |
|
|
|
Junior Member
Od: 07.2012
Offline |
#22
|
jak narazie Helsingborg prowadzi 2:0 |
|
|
|
Member
Od: 10.2008
Offline |
#23
|
|
Czy jesli Ruch awansuje to bedzie rozstawiony w 4 rundzie? Mnie sie wydaje ze tak , poniewaz przejmie wspolczynnik Pilzna ktore na ta chwile jest przed ostatnia druzyna rozstawiona w 4 rundzie?
Czy jesli Slask wygra z helsinborgiem to bedzie rozstawiony w 4 rundzie? Mnie sie wydaje ze nie poniewaz przejmie wspolczynnik Szwedow ale i tak bedzie nie rozstawiony, czy moze cos sie zdarzyc zeby Slask byl rozstawiony czy jest to nawet teoretycznie nie mozliwe? |
|
|
|
Junior Member
Od: 05.2011
Skąd: Kraków
Offline |
#24
|
|
Współczynników się nie przejmuje, można przejąć jedynie rozstawienie
Ależ szczęście Dinama Zagrzeb, zainkasowali 0,250 pkt dla kraju i w 90. minucie awansowali dalej ;( Oby dzisiaj nasze kluby się popisały i zdobyły kolejne 0,750 pkt do krajowego. |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2006
Offline |
#25
|
Jedynie sytuacja jak losowanie kolejnej rundy przed rozstrzygnięciem rywalizacji w rundzie wcześniejszej można sprawić, że można skorzystać na wysokim współczynniku rywala. Jest to spowodowane tym, iż podczas losowania za współczynnik pary liczony jest współczynnik zespołu rozstawionego. Znaczy jak teraz było losowanie 3 rundy el LE to para Lech/Khazar była rozstawiana na podstawie współczynnika Lecha, więc jak Khazar ich przejdzie to skorzysta na ich współczynniku. W przypadku 4 rundy el LE tak nie będzie, bo losowanie odbędzie się po rozstrzygnięciu rywalizacji w trzeciej rundzie. Mam nadzieje, że nie zamieszałem za bardzo.
Ostatnio edytowane przez mr_kwolf : 26.07.2012 o godz. 09:13.
![]()
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
|
|
|
|
Member
Od: 05.2010
Skąd: Kraków
Offline |
#26
|
|
Dzisiejsze wyniki:
Zwycięstwo Ruchu: + 1 pkt Zwycięstwo Legiii: + 1 pkt Zwycięstwo Lecha: + 1 pkt Bilans czwartkowy: 3/4=0,750 pkt. Bilans tego tygodnia: 0,750 pkt(+ 0 pkt za KOMPROMITACJE Śląska) Łączne ilość punktów zdobytych w tej rundzie: 0,750pkt+ 0,750 pkt= 1,5 pkt Ogólnie nie jest źle ( albo ja będąc pesymistą spodziewałem się gorszych wyników), unikneliśmy wpadek pokroju odpadniecia Jagielloni w zeszłym sezonie choć koło kompromitacji Śląska cięzko przejść obojętnie. Osobiście nadal uważam że jedna drużyna w fazie grupowej LE bedzie bardzo dobrym wynikiem. Tako rzecze wróżbita Maciej. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Offline |
#27
|
|
Po dzisiejszych meczach mamy 1,875 pkt
|
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2006
Skąd: Wrocław
Offline |
#28
|
Podsumowując w dwumeczu Śląsk i tak był lepszy. Levadia....TO była kompromitacja, bo nie było awansu. ps. Z taką grą o LM mogą tylko pomarzyć. pozostaje mieć nadzieję że na nastepne mecze kogoś albo kupią albo zaczną grać lepiej. |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Offline |
#29
|
|
ANALIZA PO III RUNDZIE PUCHARÓW EUROPEJSKICH
Zapunktowali dla nas następująco: Śląsk: 2 LM - 0,250 = 0,250 pkt-a do rankingu krajowego / powinno być 0,500 pkt-a = 50% Lech: 1. el. LE - 0,375 + 2. el. LE 0,375 = 0,75 pkt-a do rankingu krajowego / powinno być 1 pkt-a = 75% Legia : 2 el. LE - 0,125 = 0,375 pkt-a do rankingu krajowego / powinno być 0,500 pkt-a = 75% Ruch: 2 el. LE - 0,500 = 0,500 pkt-a do rankingu krajowego / powinno być 0,500pkt-a = 100% ------------------- suma= + 1,875 pkt-a Możliwości rywalizacji 18.Polski z 17.Izraelem 3/4 DRUŻYNY ROZPOCZYNAJĄ III RUNDĘ PUCHARÓW EUROPEJSKICH JAK NA RAZIE to + 1,875 Polski vs + 1,000 pkt-a Izraela = + 0,875 Warte zaznaczenia są niżej wypisane mecze: MSK Zilina (Svk) - Hapoel Kiryat Shmona (Isr) 1-0 , 0:2 0,250---> awans Hapeol Kiryat Shmona, niestety Żilina odpadła Macabii Netanya (Isr) - KuPS Kuopio (Fin) 1:2 , 1:0 0,250 --> brak awansu Netanyi Yehuda (Isr) - Shirak Gyurmi (Arm) 2:0, 1:0 + 0,500 --> awans Yehuda + Hapoel Tel-Aviv rozpoczyna w IV rundzie i będzie na 100% rozstawionyMożliwości rywalizacji 18.Polski z 16.Szwajcarią 4/4 DRUŻYNY ROZPOCZYNAJĄ III RUNDĘ PUCHARÓW EUROPEJSKICH JAK NA RAZIE to + 1,875 Polski vs + 1,250* pkt-a Szwajcarii = + 0,625 Warte zaznaczenia są niżej wypisane mecze: Flora Tallin (Est)- FC Basel (Sui) 0:2 , 0:3 --> wiadomo :( FC Luzern4 runda el.LE Young Boys (Sui) - Zimbru (Mol) 1:0 , 0:1 karne 4:2 --> awans Young Boys :((. a tak niewiele brakło Servette (Sui) - Gandzasar (Arm) 2:0, 3:1 --> awans Servette Możliwości rywalizacji 18.Polski z 15.Danią 4/5 DRUŻYNY ROZPOCZYNAJĄ III RUNDĘ PUCHARÓW EUROPEJSKICH JAK NA RAZIE to + 1,875 Polski vs + 0,8 pkt-a Dani = + 1,075 Warte zaznaczenia są niżej wypisane mecze: dodatkowo: FC Nordsjælland Den - faza grupowa LM --> gwarantowane 0,800 pkt-a do rankingu krajowego FC Kobenhawn - 3 runda el. LM vs Club Brugge FC Midtjylland 4 runda el. LE AC Horsens - 3 runda LEvsDacia / Elfsborg Aarhus (Den) - Dila (Gru) 1:2 , 1:3 ---> odpada Aarhus ! DANIA JESZCZE NIE WYGRAŁA PUNKT-A NA BOISKU! ![]()
Kiedyś w Wiśle grali reprezentanci Polski, kiedyś Reprezentacja Polski opierała się na zawodnikach Wisły, a teraz ? Teraz nastały czasy, że Reprezentacja opiera się na cudzoziemcach, a Wisła na piątym sorcie europejskim ...
- 1906 poparcia ikon Wisły Kraków S.A. Arek Głowacki za 10 lat wspaniałych występów, z czego za 299 występy Tomasz Frankowski za 253 występy / 156 bramek Paweł Brożek za 246/ 110 bramek Marcin Baszczyński za 9 lat na R22 i 334 występy |
|
|
|
Forumowy Di Caprio
Od: 07.2005
Offline |
#30
|
|
Dania przy odrobinie szczęścia zakończy sezon z 0pkt na boisku w ogóle.
mam taką teorię - wychodzi na to, że póki się zaczyna we wczesnych rundach i jest się dalej w rankingu, to trzeba próbować naprawdę nazbierać jak najwięcej punktów, gra się więcej meczy i jest więcej szans na wygrywanie ze słabszymi, bo później jak jest się wyżej w rankingu - jest więcej drużyn i się później zaczyna gre to i ciężej wygrać bo nie gra się z ogórami i jak już cos się ugra to dzieli się te punkty przez większą liczbę.. widać to doskonale na przykładzie Danii, która była na wysokim miejscu w rankingu, ma 5 drużyn w pucharach, dwie w LM, z czego jedna w fazie grupowej, ale w tym wypadku i Nordsjaelland ma małą szansę na zdobycie punktów i Kopenhaga ma małą szansę na awans do LM, a w LE już jednej drużyny nie ma, dwie też nie są pewniakami do awansu.. |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|