The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Zamknięty temat
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Taxu
Member
 
Od: 11.2009
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#91
Stary 13.03.2012, 23:34
zybert77 napisał(a):Wyświetl post
znaczy chodzi o to, że zamiast 20 milionów euro zarobił tylko 6?

Brak kasy, długi, wojna po między starymi znajomymi w Wiśle
Lukasz
Senior Member
 
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#92
Stary 13.03.2012, 23:41
montypajton napisał(a):Wyświetl post
...

A na poważnie...w praktyce pewnie to zbyt dużo nie zmieni. I tak od dłuższego czasu wiało prowizorką. Teraz będzie tak samo, tylko inni figuranci będą zajmować miejsca na stołkach...
Problem jest w tym że do tej pory 'figuranci' wystarczali - jak niegdyś taki Bednarz czy cała masa innych. Problem obecnie jest inny. Figurant już nie wystarcza. Żaden figurant nie wystarczy. Co gorsze - figurant z wizją też już nie wystarcza.

Jak już wspomnieli koledzy tutaj na forum - Basałaj miał wizję tego klubu. Nie ważne czy realizowana lepiej czy gorzej - to był ktoś kto wiedział czego chce, choć nie udało mu się to osiągnąć (nie umiał, nie umiał kasy, źle wyznaczył cele - nie ważne). Czy przyjdzie na jego miejsce ktoś kto będzie umiał poskładać wszytkie klocki?

Dzisiaj główny architekt polityki klubu podaje się do dymisji. Druga najważniejsza osoba w klubie, która dawała gwarancje na rozsądne poskładanie drużyny - Stan, najwyraźniej nie chce podjąć dalszej współpracy. Nowatorskie i moim zdaniem, zdrowe i dobre podejście do klubu pękło jak mydlana bajka . Pękło już w momencie zwolnienia Roberta Maaskanta.

Czy żal mi Basałaja ? Personalnie nie. Można było pewne rzeczy, niezależne od woli bossa zrobić lepiej. Bardzo jednakże żal mi upadku pewnego kierunku polityki personalnej (zagraniczny trener, dyrektor sportowy) i nakreślonej nowoczesnej wizji klubu. Za tą wizję, za Stana, za MP i puchary tym roku jestem Bogdanowi wdzięczny. Powodzenia.
Ostatnio edytowane przez Lukasz : 13.03.2012 o godz. 23:45.
zybert77
Senior Member
 
Od: 09.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#93
Stary 13.03.2012, 23:41
Taxu napisał(a):Wyświetl post
Brak kasy, długi, wojna po między starymi znajomymi w Wiśle
normalnie tragedia, na szczęście jest bunkier przy R22... można się schować i śnieżkami obrzucać agresorów
Wojtas
Senior Member
 
 
Od: 06.2006
Skąd: inąd

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#94
Stary 13.03.2012, 23:43
To co sie dzieje od pewnego czasu w tym klubie naprawde zaczyna wręcz męczyć.

Sam juz nie wiem jaka droga idzie Wisla,skoro Cupial nie dal kasy na szkółke itd,to nie dziwie sie ze ktokowliek przyjdzie na stanowisko prezesa nie bedzie mial tak naprawde nic do powiedzenia.
Basalaj mail duze plany,ale teraz widac ze nic nie mogl.

Mialo byc po Europejsku,byl trener,dyrektor z Holandii

i teraz znowu tabula rasa

Dokad ty zmierzasz WIsło?
Ostatnio edytowane przez Wojtas : 13.03.2012 o godz. 23:47.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
KOALIK
Banita
 
Od: 02.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#95
Stary 13.03.2012, 23:43
Za taką wiadomość można iść na imprezę! Najgorszy prezes Wisły obok swojego braciszka Janusza. Basałajowie - nigdy więcej na Reymonta!!! Won!
Dariook
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#96
Stary 13.03.2012, 23:46
Jest zle, bedzie jeszcze gorzej ... Tyle w temacie.
zybert77
Senior Member
 
Od: 09.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#97
Stary 13.03.2012, 23:46
KOALIK napisał(a):Wyświetl post
Za taką wiadomość można iść na imprezę! Najgorszy prezes Wisły obok swojego braciszka Janusza. Basałajowie - nigdy więcej na Reymonta!!! Won!
jest taka piosenka "tańcz głupia tańcz", nie zapomnij o niej na tej imprezie
JrQ-
Senior Member
 
 
Od: 10.2006
Skąd: C:/WINDOWS/Pulpit

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#98
Stary 13.03.2012, 23:47
qchar90 napisał(a):Wyświetl post
Pablo84, otoz to
w zarzadzie jako prezes ktos w stylu Wilczka/Hellera, dyrektor sportowy pewnie Jacek Bednarz
cos czuje ze po Euro do nas trafi Franek Smuda
a na boisku beda nas raczyc swoimi umiejetnosciami Piechy,Pazdany i inne ligowe gwiazdki wazne ze Wisla bedzie Polska
ta, bo sponsorzy walą do nas drzewiami i oknami
...
pooojebaaałem cytaty, ale nie chce mi sie poprawiac, chodzilo o sponsora na koszulki...
Ostatnio edytowane przez JrQ- : 13.03.2012 o godz. 23:49.
qchar90
Senior Member
 
 
Od: 10.2006
Skąd: katowice

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#99
Stary 13.03.2012, 23:47
chyba Kapce znów się udalo, tak jak bylo za Petrescu i Mielcarskiego
tak teraz sie pozbywa Holendrow i Basalaja
niech zyje nam Kapka, niech sciaga kolejnych Paljicow Cikosow Jovanicow, na trenera Okuke czy Liczke

snyrting
Senior Member
 
 
Od: 08.2007
Skąd: krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#100
Stary 13.03.2012, 23:50
Wracamy na stare śmieci, pogratulować.

Gdyby Cupiał zarządzał Telefoniką tak jak zarządza Wisła, to po dziś dzień, sprzedawałby kable na giełdzie w Balicach.
Co takiego się stało przez te ostatnie pół roku co uzasadniałoby wyrzucenie trenera, prezesa i dyrektora sportowego (nie oszukujmy się, Valckx też już poleciał)?

Ja już nawet nie mam siły tego komentować. Dziwi mnie tylko to, że jeszcze znajdują się naiwni, którym zwolnienie Basałaja wydaje się dobrym pomysłem.
alpol34
Banita
 
Od: 03.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#101
Stary 13.03.2012, 23:51
a mi zalzey na wynikach i sukcesach ale ogolnie szkoda Błasaja bo chciałas cos zrobic w wisle, moze byc to psuniecie zabojcze!!!!
Marszałek
Senior Member
 
 
Od: 11.2004
Skąd: C.K. Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#102
Stary 13.03.2012, 23:51
Zwolnil Basałaja i co to zmiani w czymkolwiek, zatrudnili to coś się zmieniło ? Przed niezdrowym podnieceniem powiem Wam,że tylko nazwiska się zmieniają i zmieniać się będą a zmian zadnych nie bedzie.
Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.
Lukasz
Senior Member
 
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#103
Stary 14.03.2012, 00:00
Marszałek napisał(a):Wyświetl post
Zwolnil Basałaja i co to zmiani w czymkolwiek, zatrudnili to coś się zmieniło ? Przed niezdrowym podnieceniem powiem Wam,że tylko nazwiska się zmieniają i zmieniać się będą a zmian zadnych nie bedzie.
Już odpowiadam: zatrudniając Stana i Roberta dał gość jakieś nadzieje na normalność, którą nota bene żyło się całkiem dobrze ponad rok. Patrząc na Bednarza i Probierza jakoś ciężko mi nawet myśleć co z tego duetu będzie.
kacpaw91
Senior Member
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#104
Stary 14.03.2012, 00:01
Reserve napisał(a):Wyświetl post
A wziąłeś geniuszu pod uwagę cenę zakupu tej działki?
Jakiś czas temu obiło mi się o uszy, że Lechia chce wykorzystać środki unijne na budowę bazy. W tym wypadku pewnie trzeba mieć jakiś 10% wkład własny. Taka baza kosztuje ok. 50-60 milionów. Czy 5-6 milionów złotych byłoby wielkim problemem dla czegoś co dałoby przyszłość klubowi? Jeżeli tak to nie mamy co marzyć o tym, że będzie lepiej.

Słabe wyniki finansowe Basałaja rozumiem w ten sposób:
1. Zbyt duże pensje zawodników 24-osobowej kadry, dawniej nie opłacaliśmy aż tylu zawodników na takim poziomie.
2. Brak sprzedaży zawodników zimą.
3. Marna frekwencja w stosunku do zakładanej - wliczono do budżetu 22 tysiące (?)
4. Niekorzystny przebieg negocjacji z miastem
5. Wypłacanie pensji Maaskantowi
6. Brak sponsora generalnego

Zaczekajmy jednak na spisywanie ostatnich decyzji na straty dopóki nie poznamy nazwisk następców i ich koncepcji budowy. Zagraniczny prezes, zagraniczny dyrektor mający doświadczenie w lepszych ligach? Pana Cupiała na to stać. Gdyby mu nie zależało nie byłoby Probierza w Wiśle, nie byłoby powrotu Bednarza. Byliby tańsi zastępcy - zostałby Moskal, a następcą Stana zostałby np. Żuraw. Mi szkoda tylko jednego - tego, że po raz kolejny nie mamy długofalowej polityki.

Co do następcy Basałaja pomyślałem, że jeżeli to ma być ktoś nie mający doświadczenia w prowadzeniu klubu piłkarskiego to wolę... Clebera na tym stanowisku. A może myślą o kimś nowym? (np. Dudku)
Marszałek
Senior Member
 
 
Od: 11.2004
Skąd: C.K. Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#105
Stary 14.03.2012, 00:03
Lukasz napisał(a):Wyświetl post
Już odpowiadam: zatrudniając Stana i Roberta dał gość jakieś nadzieje na normalność, którą nota bene żyło się całkiem dobrze ponad rok. Patrząc na Bednarza i Probierza jakoś ciężko mi nawet myśleć co z tego duetu będzie.
A on im płacił pensje i dawał kasę na tranfery ? czyli czy to do niego należała ostateczna decyzja kto, jak i gdzie oraz za ile ? To taki pół prezes
Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.
madziar
Senior Member
 
Od: 04.2003
Skąd: Rzeszów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#106
Stary 14.03.2012, 00:06
snyrting napisał(a):Wyświetl post
Gdyby Cupiał zarządzał Telefoniką tak jak zarządza Wisła, to po dziś dzień, sprzedawałby kable na giełdzie w Balicach.
Przeciez Wisla zarzadza tak że juz od jakiegos czasu calkiem niezle na naiej zarabia... Co wlozyl to wyjal z zyskiem wiec skad takie argumenty u Ciebie? Fakt dla kibicow lipa ale jesli chodzi o strone biznesu to perfekt Gdyby tak zarzadzal Telefonika jak zarzadza Wisla to pewnie zyski by podwoil jak nie potroil
Ostatnio edytowane przez madziar : 14.03.2012 o godz. 00:10.
Lukasz
Senior Member
 
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#107
Stary 14.03.2012, 00:12
Marszałek napisał(a):Wyświetl post
A on im płacił pensje i dawał kasę na tranfery ? czyli czy to do niego należała ostateczna decyzja kto, jak i gdzie oraz za ile ? To taki pół prezes
Niech będzie - Cupiał dał mi nadzieje na normalność w tym klubie. Tak czy siak pozytywny i miły kaprys.
mihaq
Member
 
Od: 11.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#108
Stary 14.03.2012, 00:17
Wiadomo, albo może ktoś się domyśla, kiedy można spodziewać się nowego prezesa? Jak długo teoretycznie może trwać taki stan "bezkrólewia"?
wislak2119
Member
 
Od: 05.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#109
Stary 14.03.2012, 00:26
madziar napisał(a):Wyświetl post
Przeciez Wisla zarzadza tak że juz od jakiegos czasu calkiem niezle na naiej zarabia... Co wlozyl to wyjal z zyskiem wiec skad takie argumenty u Ciebie? Fakt dla kibicow lipa ale jesli chodzi o strone biznesu to perfekt Gdyby tak zarzadzal Telefonika jak zarzadza Wisla to pewnie zyski by podwoil jak nie potroil
To jest jakaś ukryta ironia, czy naprawdę tak uważasz? Jeśli wg Ciebie Cupiał zarabia na Wiśle, to znaczy, że czas iść spać. Wisła jest zadłużona strasznie, jak na polskie warunki, względem Telefoniki, więc takie pieprzenie, że to dla niego dobry biznes wywołuje śmiech
ziz99
Senior Member
 
Od: 10.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#110
Stary 14.03.2012, 00:34
Czyli czystek cd. Jako następcę media widzą podobno kogoś z TF http://www.sport.pl/sport-krakow/1,1...ezygnowal_.htm.

Cupiał teraz chce polski skład ... zobaczymy jak daleko tak zajedziemy. Naoglądał się Wolskiego itp i myśli, że na gwizdek będzie miał to u siebie - przy okazji zarobi na tym. Paranoja!

Czyli mamy tak: niepewny trener, niegdyś zwolniony dyr sportowy i skład, który zaraz się rozjedzie po świecie...

Nic z tego dobrego nie będzie, przynajmniej nic na to nie wskazuje.
Adam.M79
Member
 
Od: 12.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#111
Stary 14.03.2012, 00:35
mihaq napisał(a):Wyświetl post
Wiadomo, albo może ktoś się domyśla, kiedy można spodziewać się nowego prezesa? Jak długo teoretycznie może trwać taki stan "bezkrólewia"?
Jak pisałem ktoś z duetu Wilczek Pilch miał przyjść od 1 lipca. Skoro Basałaj się pospieszył to nowy stary prezes (stary gdyż obaj już przypominam byli) też pewnie będzie szybciej czyli na dniach.
Lukasz
Senior Member
 
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#112
Stary 14.03.2012, 00:42
mihaq napisał(a):Wyświetl post
Wiadomo, albo może ktoś się domyśla, kiedy można spodziewać się nowego prezesa? Jak długo teoretycznie może trwać taki stan "bezkrólewia"?
Prezesa powołuje Rada Nadzorcza na Walnym Zgromadzeniu. Trzeba zwołać Zgromadzenie i wybrać Prezesa. (Członków zarządu powołuje i odwołuje rada nadzorcza, chyba że statut spółki
stanowi inaczej.) Teoretycznie/prawnie jest możliwe aby spółka funkcjonowała jakiś czas bez Zarządu, natomiast w tym czasie nie jest możliwe podejmowanie kluczowych decyzji (tylko Zarząd prowadzi sprawy spółki i reprezentuje spółkę).

Art. 383. KSH
§ 1. Do kompetencji rady nadzorczej należy również zawieszanie, z ważnych powodów,
w czynnościach poszczególnych lub wszystkich członków zarządu
oraz delegowanie członków rady nadzorczej, na okres nie dłuższy niż trzy miesiące,
do czasowego wykonywania czynności członków zarządu, którzy zostali
odwołani, złożyli rezygnację albo z innych przyczyn nie mogą sprawować swoich
czynności.

§ 2. W przypadku niemożności sprawowania czynności przez członka zarządu rada
nadzorcza powinna niezwłocznie podjąć odpowiednie działania w celu dokonania
zmiany w składzie zarządu.
Ostatnio edytowane przez Lukasz : 14.03.2012 o godz. 00:49.
dj_ibutti
Senior Member
 
 
Od: 02.2004
Skąd: Kraków, Czyżyny

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#113
Stary 14.03.2012, 00:57
Ja jako zarząd, ogłaszam, że nie jestem już zarządem.
(B.Basalaj)
KLUB FUTBOLU AMERYKAŃSKIEGO: KRAKÓW TIGERS
Maciuś
bananowy chłopiec
 
 
Od: 07.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#114
Stary 14.03.2012, 07:27
Bardzo dobrze ze sie zwolnil bo nic nie osiagnal a byl tylko hamulcowym.
prezes85
Senior Member
 
Od: 07.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#115
Stary 14.03.2012, 07:42
kacpaw91 napisał(a):Wyświetl post
Jakiś czas temu obiło mi się o uszy, że Lechia chce wykorzystać środki unijne na budowę bazy. W tym wypadku pewnie trzeba mieć jakiś 10% wkład własny. Taka baza kosztuje ok. 50-60 milionów. Czy 5-6 milionów złotych byłoby wielkim problemem dla czegoś co dałoby przyszłość klubowi? Jeżeli tak to nie mamy co marzyć o tym, że będzie lepiej.

Skąd Wy macie takie bzdurne informacje? Unia daje 30-50%, a nie 90...
Pan Jotka
Senior Member
 
 
Od: 12.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#116
Stary 14.03.2012, 07:52
Co za różnica kto będzie? Prawnik, ślusarz czy też tramwajarz...Cupiał jako dobrodziej jest największym hamulcowym. Zamiast obiecywać co czerwiec gruszki na wierzbie wybuduj pan w końcu akademie, zatrudnij trenera na dłużej, kup normalnych perspektywicznych kopaczy i buduj pan sukces w oparciu o stały poziom wynikający z pracy organicznej. A nie co roku fundujesz pan, panie Cupiał , nowy plan 6eścio letni i obiecujesz budowę tamy siedmiu przełomów!!!
Ostatnio edytowane przez Pan Jotka : 14.03.2012 o godz. 07:54.
mitmichael
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#117
Stary 14.03.2012, 08:10
Jak jeszcze kiedys po raz trzeci przyjdzie do Wisly z nowa wizja to chyba skonam
Merkury
Senior Member
 
Od: 06.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#118
Stary 14.03.2012, 08:30
W strukturze funkcjonowania klubu takiego jak Wisła od samego początku ery Cupiała kolejni prezesi mieli tyle do powiedzenia co nic. Zarząd wykonuje u nas polecenia góry RN vel samego Cupiała. Basałaj mógł mówić o budowie tego czy tamtego ale realia w jakich przyszło mu pracować już na dzień dobry w momencie wyprzedaży drużyny okazały się inne od tych, które skłoniły go do pracy w klubie. Czas na kolejnego figuranta - nikt poważnym w tym klubie nie zachce pracować dopóki nie zmieni się właściciel, który ma wszystko w czterech literach.
Pomijając fakt, że Basałaj nie nadawał się do roli prezesa bo poza pustymi frazesami nie było materii.
Teraz Bednarz siłą rzeczy stał się jednoosobowym członkiem zarządu za moment zostanie również dyrektorem sportowym bo to nie koniec dymisji w klubie.
Ostatnio edytowane przez Merkury : 14.03.2012 o godz. 08:42.
RYBA
Senior Member
 
 
Od: 10.2011
Skąd: SZCZUCIN/KRAKÓW

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#119
Stary 14.03.2012, 09:00
ehh... nadchodzą chyba ciężkie czasy, w ostatnich miesiącach ciężko się dopatrzeć jakichkolwiek pozytywów:/
TUSK TY MATOLE TWÓJ RZĄD ROZJEBIĄ KIBOLE !!!
KOMINEK
ANAJNARAB
 
 
Od: 05.2004
Skąd: od siebie

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#120
Stary 14.03.2012, 09:21
Zwolnienie Basałaja zatrudnienie Bednarza dalsze losy Stana wywołują ostrą dyskusję.

Jak widzę temat poruszany jest w trzech różnych miejscach a dotyczy tego samego. Żeby uporządkować dyskusję zmykam więc
Basałaj nie jest już prezesem Wisły
i Stan Valckx - dyrektor sportowy Wisły Kraków.
a
zapraszam do dyskusji w temacie Aktualni pracownicy Wisły Kraków: prezes, marketing ..............
Ostatnio edytowane przez KOMINEK : 14.03.2012 o godz. 09:29.

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Zamknięty temat

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:24.