The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło


Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Krzysiek
Senior Member
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 12.03.2012, 18:01. Australia - proszę o kontakt
Cześć (z góry przepraszam za zaśmiecanie pokoju i proszę moderatorów o nie zamykanie tematu do końca tygodnia).

Wiem, że na forum są osoby mieszkająca na co dzień w Australii. Chciałbym nawiązać z nimi kontakt, gdyż mam do nich kilka pytań. Mam w planie odwiedzić ten kraj w najbliższym czasie. A jeżeli nadarzy się sprzyjająca okazja, przeprowadzić się tam.

Jeszcze raz proszę moderatorów o uszanowanie mojej prośby.

Dziękuje i pozdrawiam.
I w każdej chwili, czy dobrej czy złej, będę kochał WISEŁKĘ na pewno to wiem!

Znów przyjdzie wiosna i lepsze czasy, powróci nasza Wisełka na czoło ekstraklasy!
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi
 
 
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 12.03.2012, 19:24
To tak w temacie. Nie jestem z Australii ale też kiedyś mi po głowie to chodziło i patrzyłem na oferty pracy.

Mogę powiedzieć że ofertę i zawodową i socjalną i w ogóle ma dużo lepszą Nowa Zelandia - a nie jest dużo dalej
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując
Marszałek
Senior Member
 
 
Od: 11.2004
Skąd: C.K. Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 12.03.2012, 20:21
chyba nie ma osoby, która by się w temacie Australii nie orientowała

interesuje mnie kto przechodził już samą procedurę ? Punkty itd.
Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.
Odpowiedz cytując
StelmiOriginal
Senior Member
 
 
Od: 08.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 12.03.2012, 20:29
Kiedyś bardzo łatwo było zdobyć wizę do Australii, tudzież obywatelstwo Wie ktoś może ile kosztuje wznowienie paszportu australijskiego? Szukalem w internecie, ale ciężko u kangurów coś znaleźć
WISŁA!!!
Odpowiedz cytując
SV_
Senior Member
 
Od: 10.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 12.03.2012, 20:35
Marszałek napisał(a):Wyświetl post
chyba nie ma osoby, która by się w temacie Australii nie orientowała

interesuje mnie kto przechodził już samą procedurę ? Punkty itd.

Dlaczego?




JŻS
Odpowiedz cytując
Puchatek
Member
 
 
Od: 12.2011
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6
Stary 12.03.2012, 20:36
Nie lepiej gdzieś jakaś egzotyczna wysepka na Pacyfiku z willą i widokiem na ocean z czterech stron ?
Australia jest niegościnna jeśli chodzi o zakładanie działalności przez obcokrajowców i w ogóle mi się te rejony nie podobają no może dlatego, że kiedyś mnie kangur nastraszył w ZOO Ja bym wybrał Amerykę Południową jakąś miejscowość turystyczną przynajmniej zbijał bym kasę na głupich turystach
W nas wiara siła i natchnienie! Szeregi rosną nasze wciąż! Niesiemy Polsce odrodzenie! My, nowe pokolenie!
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi
 
 
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7
Stary 12.03.2012, 20:52
Dlatego mówię o Nowej Zelandii - znajomy był służbowo rok temu i po prostu mówił że raj na ziemi.
Rano jedziesz na narty - 2 godz w góry a popołudniu kąpiesz się w ciepłym oceanie - miazga.

A bardziej zawodowo:

Nie wiem jak jest teraz ale jak kiedyś siedziałem w temacie - 4-5 lat temu to Nowa Zelandia miała ofertę dla branży IT że przez pierwszy rok pobytu nie płaciło się w ogóle podatków - tylko jakaś tam składka zdrowotna itp - więc miało się ze 20-30% więcej.

Poza tym firmy, które mnie interesowały gwarantowały znalezienie mieszkania niedaleko zakładu pracy itp itd - widać było że im zależy. Ciągle zresztą podobno brakuje im ludzi - zwłaszcza IT.
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując
Krzysiek
Senior Member
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8
Stary 13.03.2012, 20:43
Dzięki wielkie wszystkim za odpowiedzi.

Ewentualny wyjazd na drugi koniec świata to melodia przyszłości, ale patrząc na to co dzieje się w Polsce, począwszy od gospodarki na polityce kończąc, nie daje młodym (w tym mnie i narzeczonej) innego wyboru. Pakować manatki i jazda za chlebem gdzieś gdzie jest lepiej (i cieplej )
I w każdej chwili, czy dobrej czy złej, będę kochał WISEŁKĘ na pewno to wiem!

Znów przyjdzie wiosna i lepsze czasy, powróci nasza Wisełka na czoło ekstraklasy!
Odpowiedz cytując
StelmiOriginal
Senior Member
 
 
Od: 08.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9
Stary 13.03.2012, 21:04
Do tego warto (w przeciwienstwie do Polski) pracować tam legalnie. Na początku podatki niskie, a po nie pamiętam 4-5 latach obywatelstwo Dla zaczynających tam pracę i ogólnie zycie jest wiele ulg, warto poczytać w internecie..
WISŁA!!!
Odpowiedz cytując
Puchatek
Member
 
 
Od: 12.2011
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10
Stary 13.03.2012, 23:56
Tylko żeby pracować tam legalnie musisz mieć wizę a żeby ją zdobyć to nie tak łatwo no chyba,że jesteś bogaty, zdolnym studentem ze sporą sumą pieniędzy lub uchodźcą(może rządy Tuska da radę pod to podpiąć Białoruś niedaleko). Jak Cię tu nic nie trzyma to jedź w ciemno a z czasem i samozaparciem się wszystko ułoży. Jak język znasz jeszcze to z głodu nie umrzesz i zawsze na jakiegoś ipada zarobisz
W nas wiara siła i natchnienie! Szeregi rosną nasze wciąż! Niesiemy Polsce odrodzenie! My, nowe pokolenie!
Odpowiedz cytując
Proud
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2007
Skąd: Bydgoszcz

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 14.03.2012, 00:05
Na moim kierunku prowadzący załatwiają pracę w Australii za jakieś 300-400tys zł/rok.

Jednak nie bardzo mi się widzi jechać na kontrakt 4-6 letni, z dala od Polski, rodziny, Wisły.
Zresztą w mojej branży praca zapewne na jakimś zadupiu 400km od większego miasta i spore zagrożenia dla życia i zdrowia ;D
Zlekceważą twój głos
Którym wróżysz im los
Od jakiego ich nic nie wyzwoli
Bo zabije ich las
Rąk co klaszczą na czas
W marsza rytm co śmierć niosąc nie boli


Patrz jak piją i żrą
Twoją żywią się krwią
I żonglują słowami twych pieśni
Lecz nic nie śni im się
A najlepiej wiesz że
Nie istnieje wszak to co się nie śni.


Jacek Kaczmarski
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:37.