The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło


Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
wolfy
Senior Member
 
Od: 01.2005
Skąd: Z Krainy Deszczowców...

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#24
Stary 07.02.2012, 00:07
interia napisał(a):
(...)Według mec. Piotra Schramma przeszkodą w ujawnieniu dokumentów, związanych z przygotowywaniem treści ACTA jest stanowisko Ministerstwa Kultury. To szef tego resortu jest z mocy polskiego prawa ich dysponentem i on zapewniał, że materiałów nie można ujawnić z powodu klauzuli zastrzeżenia. Zastrzeżenie jest zaś instytucją polskiego prawa, związaną z ustawą o ochronie informacji niejawnych. Trudno sobie zresztą wyobrazić, by podobną klauzulę mogły na stanowiska negocjacyjne nałożyć w Polsce inne państwa.Gdyby chodziło o zastrzeżenia w ramach dokumentów unijnych, to poznalibyśmy same stanowiska, tyle nie moglibyśmy się dowiedzieć kto dane stanowisko wyraził - mówi prawnik.

Teoretycznie można sobie wyobrazić, że minister Bogdan Zdrojewski zdejmie za stanowisk negocjacyjnych w sprawie ACTA klauzulę zastrzeżenia. Mec. Schramm jednak w to nie wierzy, choćby dlatego, "że jeżeli istniały przesłanki do tego, żeby taką klauzulę nadać, no to pewnie będzie teraz trudno żeby z kolei zająć stanowisko, że tych przesłanek nie było".

Opinia publiczna chciałaby zapewne wiedzieć, jakimi powodami kierował się minister utajniając dokumenty, które następnie miałyby być odtajnione.

Sprawa ujawnienia przebiegu negocjacji w sprawie ACTA nie tylko się więc w Ministerstwie Kultury zaczyna, ale i tam się kończy. Bez ich ujawniania.
I jak tu wierzyć w dobrą wolę rządku?

Link.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

 

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:54.