
|
|||||||
| Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Member
Od: 08.2003
Skąd: Kraków, Podwale
Offline |
#1
|
|
"Gazeta Krakowska": Miasto kompletnie nie radzi sobie z pseudografficiarzami. Przez ostatnie dni napisy "Wisła to k..wa", " Cracovia hooligans", "J...ć Wisłę" i wiele innych pojawiło się na blokach, kamienicach i estakadach Krakowa.
Mieszkańcy są wściekli, a straż miejska bezsilna. Władze najbardziej dotkniętych problemem spółdzielni mieszkaniowych myślą o rozwiązaniu problemu na własną rękę. Możliwe, że utworzą sąsiedzkie patrole. Na os. Tysiąclecia chuligani pomalowali ok. 20 budynków, na os. Złotego Wieku pokryte bazgrołami zostały elewacje prawie wszystkich bloków. - Zniszczyli nawet front Domu Kultury "Kuźnia", którego malowanie właśnie ukończyła ekipa remontowa - mówi poirytowany Zbigniew Przygoda, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Mistrzejowice, zarządzającej os. Tysiąclecia i Złotego Wieku. Spółdzielnia Mistrzejowice wyceniła straty na 15-16 tys. złotych. Tyle będą kosztować farby zużyte do malowania. Przynajmniej kilka tysięcy na pomalowanie elewacji wyda Spółdzielnia Mieszkaniowa Oświecenia. - Zmasakrowali wiele bloków, w tym świeżo malowane na os. Oświecenia i 2. Pułku Lotniczego, którymi zarządzamy - złości się Roman Kuźniak, prezes SM Oświecenia. - Lokatorzy są wściekli, bo zapłacą kilka razy za odnowienie budynków - podkreśla. - Najgorsze jest to, że nie ma jak wyłapać sprawców, bo robią to nocą. Za odmalowanie ścian płacimy potem my - denerwuje się Aneta Wantuch z os. Oświecenia. Ludzi irytuje na mała skuteczność straży miejskiej, która powinna poradzić sobie z pseudografficiarzami. - Strażnicy wyłapują rencistów z piwem, a tymi wandalami w ogóle się nie zajmują. Patroli jest za mało, tutaj wcale ich nie widzę - mówi Stanisław Kubik z os. Złotego Wieku. Straż miejska przyznaje, że faktycznie niewiele może. Jej rola ogranicza się głównie do zwracania uwagi administratorom, by zamalowywali napisy. - Jeżeli kogoś złapiemy na gorącym uczynku, zapłaci karę 500 zł albo dostanie wniosek do sądu, który może skazać na zapłatę nawet 5 tys. zł - stwierdza Marek Anioł, rzecznik straży. Dodaje jednak, że przypadki złapania wandali na malowaniu są rzadkie. Sprawy pseudograffiti prawie nie trafiają na policję. - Tylko wtedy, gdy zostanie zamalowany zabytkowy obiekt czy zniszczona duża liczba elewacji. Pamiętam kilka podobnych przypadków - podkreśla Dariusz Nowak, rzecznik policji. Niewiele pomaga także monitoring, który ma kilka spółdzielni. - Nagraliśmy filmy, ale "malarze" mają kaptury i nie można ich zidentyfikować - mówi prezes Zbigniew Przygoda. - Może pomogłyby sąsiedzkie patrole mieszkańców na osiedlu - głośno myśli. Przygoda chce się spotkać z władzami spółdzielni, w których najczęściej pojawiają się graffiti. Będą szukać rozwiązania. Małgorzata Stuch "Gazeta Krakowska" ------------------------------------------------------------ Nogi bym z du....powyrywał... ![]()
-------------------
-> Only Wisla <- ------------------- |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2011
Offline |
#2
|
|
Cytat:
![]() |
|
|
|
semper fi
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC
Offline |
#3
|
|
a może on chce nogi wyrwać Gośce Stuch z Krakowskiej
![]()
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2007
Skąd: z pewnej arcyskromnej oprawy
Offline |
#4
|
|
Niewiele pomaga także monitoring, który ma kilka spółdzielni. - Nagraliśmy filmy, ale "malarze" mają kaptury i nie można ich zidentyfikować - mówi prezes Zbigniew Przygoda. - Może pomogłyby sąsiedzkie patrole mieszkańców na osiedlu - głośno myśli. Przygoda chce się spotkać z władzami spółdzielni, w których najczęściej pojawiają się graffiti. Będą szukać rozwiązania.
http://www.youtube.com/watch?v=pCcsS...eature=related 2:02 |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2009
Skąd: Kraków/Tychy
Offline |
#5
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2009
Offline |
#6
|
|
Tak chciałbym spytać; temat Malujemy Wiślackie Okolice nie wystarcza?
![]() ![]() FORZA WISŁA
'Gdybym mógł cofnąć czas i pomyśleć nad wyborem, nawet drugi ten raz wybrałbym tą samą droge.' |
|
|
|
Member
Od: 08.2003
Skąd: Kraków, Podwale
Offline |
#7
|
|
No raczej nie, bo to nie jest temat o malowaniu ale o dewastacji...
![]()
-------------------
-> Only Wisla <- ------------------- |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2011
Offline |
#8
|
|
Przystanek koło Bonarki to samo, na jasnej waniliowej ścianie bazgroły żydków czarnym sprayem.
A ulica Dietla, a dokładnie jej początek od Mostu Grunwaldzkiego, to masakra. Na nowo odnowionej kamienicy cały parter w bazgrołach. I żydków i naszych. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#9
|
|
i co dadza Wasze placze i po co taki temat? bedziecie tu wypisywac kazde miejsce i kazda kamienice w Krakowie, ktora jest pobazgrana?
![]()
www.wislaszaliki.pl.tl
Kalwaria Bezżydowska |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|