The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło


Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Vasquez
Member
 
Od: 08.2003
Skąd: Kraków, Podwale

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 14.11.2011, 18:22. Chuligani zamalowali Kraków
"Gazeta Krakowska": Miasto kompletnie nie radzi sobie z pseudografficiarzami. Przez ostatnie dni napisy "Wisła to k..wa", " Cracovia hooligans", "J...ć Wisłę" i wiele innych pojawiło się na blokach, kamienicach i estakadach Krakowa.

Mieszkańcy są wściekli, a straż miejska bezsilna. Władze najbardziej dotkniętych problemem spółdzielni mieszkaniowych myślą o rozwiązaniu problemu na własną rękę. Możliwe, że utworzą sąsiedzkie patrole.

Na os. Tysiąclecia chuligani pomalowali ok. 20 budynków, na os. Złotego Wieku pokryte bazgrołami zostały elewacje prawie wszystkich bloków. - Zniszczyli nawet front Domu Kultury "Kuźnia", którego malowanie właśnie ukończyła ekipa remontowa - mówi poirytowany Zbigniew Przygoda, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Mistrzejowice, zarządzającej os. Tysiąclecia i Złotego Wieku.


Spółdzielnia Mistrzejowice wyceniła straty na 15-16 tys. złotych. Tyle będą kosztować farby zużyte do malowania. Przynajmniej kilka tysięcy na pomalowanie elewacji wyda Spółdzielnia Mieszkaniowa Oświecenia. - Zmasakrowali wiele bloków, w tym świeżo malowane na os. Oświecenia i 2. Pułku Lotniczego, którymi zarządzamy - złości się Roman Kuźniak, prezes SM Oświecenia. - Lokatorzy są wściekli, bo zapłacą kilka razy za odnowienie budynków - podkreśla. - Najgorsze jest to, że nie ma jak wyłapać sprawców, bo robią to nocą. Za odmalowanie ścian płacimy potem my - denerwuje się Aneta Wantuch z os. Oświecenia.

Ludzi irytuje na mała skuteczność straży miejskiej, która powinna poradzić sobie z pseudografficiarzami. - Strażnicy wyłapują rencistów z piwem, a tymi wandalami w ogóle się nie zajmują. Patroli jest za mało, tutaj wcale ich nie widzę - mówi Stanisław Kubik z os. Złotego Wieku.

Straż miejska przyznaje, że faktycznie niewiele może. Jej rola ogranicza się głównie do zwracania uwagi administratorom, by zamalowywali napisy. - Jeżeli kogoś złapiemy na gorącym uczynku, zapłaci karę 500 zł albo dostanie wniosek do sądu, który może skazać na zapłatę nawet 5 tys. zł - stwierdza Marek Anioł, rzecznik straży. Dodaje jednak, że przypadki złapania wandali na malowaniu są rzadkie. Sprawy pseudograffiti prawie nie trafiają na policję. - Tylko wtedy, gdy zostanie zamalowany zabytkowy obiekt czy zniszczona duża liczba elewacji. Pamiętam kilka podobnych przypadków - podkreśla Dariusz Nowak, rzecznik policji.

Niewiele pomaga także monitoring, który ma kilka spółdzielni. - Nagraliśmy filmy, ale "malarze" mają kaptury i nie można ich zidentyfikować - mówi prezes Zbigniew Przygoda. - Może pomogłyby sąsiedzkie patrole mieszkańców na osiedlu - głośno myśli. Przygoda chce się spotkać z władzami spółdzielni, w których najczęściej pojawiają się graffiti. Będą szukać rozwiązania.

Małgorzata Stuch "Gazeta Krakowska"


------------------------------------------------------------

Nogi bym z du....powyrywał...
-------------------
-> Only Wisla <-
-------------------
Odpowiedz cytując
piotrek06
Senior Member
 
 
Od: 04.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 14.11.2011, 18:31
Cytat:
Nogi bym z du....powyrywał...
niektórym Naszym, którzy malują w podobny sposób też, czy tylko żydkom
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi
 
 
Od: 09.2003
Skąd: TYNIEC

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 14.11.2011, 18:33
a może on chce nogi wyrwać Gośce Stuch z Krakowskiej
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując
Bóg Trybun (objawion)
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2007
Skąd: z pewnej arcyskromnej oprawy

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 14.11.2011, 18:56
Niewiele pomaga także monitoring, który ma kilka spółdzielni. - Nagraliśmy filmy, ale "malarze" mają kaptury i nie można ich zidentyfikować - mówi prezes Zbigniew Przygoda. - Może pomogłyby sąsiedzkie patrole mieszkańców na osiedlu - głośno myśli. Przygoda chce się spotkać z władzami spółdzielni, w których najczęściej pojawiają się graffiti. Będą szukać rozwiązania.

http://www.youtube.com/watch?v=pCcsS...eature=related 2:02
są kibice i kibuce, Kraków wiedzie prym w tej sztuce

Odpowiedz cytując
brzydki.brzydal
Senior Member
 
 
Od: 07.2009
Skąd: Kraków/Tychy

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 14.11.2011, 22:52
piotrek06 napisał(a):Wyświetl post
niektórym Naszym, którzy malują w podobny sposób też, czy tylko żydkom
Wszystkim, ktorzy nie maluja, a bazgrza.
Odpowiedz cytując
Cinek1906
Senior Member
 
 
Od: 08.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6
Stary 14.11.2011, 22:54
Tak chciałbym spytać; temat Malujemy Wiślackie Okolice nie wystarcza?
FORZA WISŁA
'Gdybym mógł cofnąć czas i pomyśleć nad wyborem, nawet drugi ten raz wybrałbym tą samą droge.'
Odpowiedz cytując
Vasquez
Member
 
Od: 08.2003
Skąd: Kraków, Podwale

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7
Stary 14.11.2011, 23:04
Cinek1906 napisał(a):Wyświetl post
Tak chciałbym spytać; temat Malujemy Wiślackie Okolice nie wystarcza?
No raczej nie, bo to nie jest temat o malowaniu ale o dewastacji...
-------------------
-> Only Wisla <-
-------------------
Odpowiedz cytując
Voin
Senior Member
 
 
Od: 05.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8
Stary 15.11.2011, 18:33
Przystanek koło Bonarki to samo, na jasnej waniliowej ścianie bazgroły żydków czarnym sprayem.
A ulica Dietla, a dokładnie jej początek od Mostu Grunwaldzkiego, to masakra. Na nowo odnowionej kamienicy cały parter w bazgrołach. I żydków i naszych.
Odpowiedz cytując
vabanq
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9
Stary 15.11.2011, 19:04
i co dadza Wasze placze i po co taki temat? bedziecie tu wypisywac kazde miejsce i kazda kamienice w Krakowie, ktora jest pobazgrana?
www.wislaszaliki.pl.tl
Kalwaria Bezżydowska
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:08.