
|
|||||||
| Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#1
|
|
Wiem, że jest już temat o Football Managerze, ale tu jest nieco inna sprawa, a nie chciałbym, by dyskusja rozmyła się wśród rozmów o rozgrywce, dlatego prosiłbym moderatorów o wyrozumiałość i nieusuwanie tego tematu.
Jestem odpowiedzialny za bazę danych Wisły do nadchodzącej edycji FM-a. Z pierwszym składem nie mam problemów, natomiast przydałaby mi się pomoc przy tworzeniu Młodej Ekstraklasy i drużyn juniorskich. ME planuję odwzorować całą, z niższych grup wiekowych co najwyżej najzdolniejszych piłkarzy. Jakiś tam ogląd mam, czasem bywam na ME, ale znawcą w tej dziedzinie nie jestem. Tak więc jakieś uwagi, szczególnie co do młodych wiślaków byłyby mile widziane. Póki co z ME zrobiłem: Chrapek - Prawonożny, główna pozycja OPL, może też z powodzeniem grać jako PL, PŚ i OPŚ. Dałem mu też jakieś tam umiejętności gry na prawym skrzydle. Niezły technicznie jak na ME, przyzwoita szybkość, drybling. Reszta bez rewelacji. Brud - Prawonożny, PŚ, od biedy zagra też i po prawej stronie. Najlepszy na chwilę obecną chwilę zawodnik z Młodej Wisły, umiejętności dość zrównoważone, bez jakiejś jednej wybijającej się ponad resztę. Skołorzyński - OP, w razie potrzeby też OL, solidny, choć bez rewelacji Cygal - OL, nic nadzwyczajnego. Stanek - PP, zagra też jako OPP i PŚ. Prawonożny, solidny jak na ME zawodnik. Czekaj - prawonożny OŚ, może też grać jako OP. Oznaczenia pozycji chyba jasne dla tych, co grają w FM-a? Jeśli są jakieś uwagi, to pisać. Wszyscy chyba chcemy, by Wisła była jak najlepiej odwzorowana w grze? ![]()
Dziś tylko wiara pozostała w nas
Że przyjdzie kiedyś taki czas, Że na drzewach zamiast liści Będą wisieć komuniści! UWAGA!!! Z OKAZJI OTWARCIA STADION ZAMKNIĘTY! |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2008
Skąd: JKG
Offline |
#2
|
|
Czekaj zapowiada się bardzo ciekawie, także przy odpowiednim treningu powinien wyrosnąć na prawego obrońcę, który wybił by się z ligi polskiej.
edit: oczywiście, że prawego. myślałem o tym, a napisałem inaczej. mój błąd. Powód: prawy
Ostatnio edytowane przez KacpiTSW : 05.07.2011 o godz. 15:58.
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#3
|
|
Lewego obrońcę?
W życiu go nie widziałem grającego na tej pozycji, literówka czy rzeczywiście tam grywa? Zauważyłem, że Brud wystąpił parę razy na lewej stronie pomocy, więc dam mu pewnie jakieś minimalne umiejętności gry na tej pozycji.
Ostatnio edytowane przez martin_6 : 05.07.2011 o godz. 14:54.
![]()
Dziś tylko wiara pozostała w nas
Że przyjdzie kiedyś taki czas, Że na drzewach zamiast liści Będą wisieć komuniści! UWAGA!!! Z OKAZJI OTWARCIA STADION ZAMKNIĘTY! |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#4
|
|
Czy Masiuda gra na środku pomocy jako zawodnik bardziej ofensywny czy defensywny?
Gdzie właściwie nominalnie gra rzucany po całym boisku Uryga? ![]()
Dziś tylko wiara pozostała w nas
Że przyjdzie kiedyś taki czas, Że na drzewach zamiast liści Będą wisieć komuniści! UWAGA!!! Z OKAZJI OTWARCIA STADION ZAMKNIĘTY! |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2008
Offline |
#5
|
|
Najłatwiej byłoby Ci spróbować dostać się bezpośrednio do Kulawika bądź Kmiecika.
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#6
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2009
Skąd: Okolice Krakowa
Offline |
#7
|
![]() Sebastian Czapa, Krzysiek Mączyński (jako, że jest jeszcze naszym zawodnikiem), Michał Szewczyk, Michał Nalepa No jeśli chodzi o juniorów to juz na prawde musi być kontakt z trenerem ale dobrym zawodnikiem jest Dawid Litewka. Prezentuje bardzo dobrą technikę P.S Czekaja można wyszkolić na dobrego lewego obrońce ![]() Powód: P.S
Ostatnio edytowane przez *Michael* : 05.07.2011 o godz. 15:40.
![]()
Zawsze Wierni i Oddani - WISŁY KRAKÓW chuligani !!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2008
Skąd: JKG
Offline |
#8
|
|
Uryga grał w reprezentacji Polski środkowego obrońcę z tego co kojarzę.
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#9
|
|
A w ME grywa jako pomocnik albo napastnik. I bądź tu mądry.
![]()
Dziś tylko wiara pozostała w nas
Że przyjdzie kiedyś taki czas, Że na drzewach zamiast liści Będą wisieć komuniści! UWAGA!!! Z OKAZJI OTWARCIA STADION ZAMKNIĘTY! |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#10
|
|
martin - wez pod uwage jak to wygladało wczesniej
w sensie - ile pilkarzy z druzyny mistrzowskiej WIsły ME sie rozwinęlo piłkarsko i cos graja a ile zniknęło jak to wygladało 2 lata temu i jak rok temu. Bo skoro przez 3 lata nie wyszedł od Nas zaden talant to glupio w FM mieć takich 10. ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#11
|
|
To wiem. Pewnie kilku zawodnikom dam potencjał na solidnych ligowców (też nie wiadomo, czy go w grze wykorzystają), a reszta... cóż, poziom 1., 2. Ligi.
![]()
Dziś tylko wiara pozostała w nas
Że przyjdzie kiedyś taki czas, Że na drzewach zamiast liści Będą wisieć komuniści! UWAGA!!! Z OKAZJI OTWARCIA STADION ZAMKNIĘTY! |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#12
|
|
jakiś tam np. 16 latek czy 15 latek moze miec zadatki na gwiazde co nie
ale 20,21 latek grający wciąż w ME to raczej końcówka jego kariery niz początek ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski
Offline |
#13
|
|
Ostatni post dopiero był w lipcu, ale może koledze przyda się moja notka.W Fm nie wiem jak u innych, ale zawsze u mnie wypalali Chrapek i Kamil Jeleń naprawdę dwa fajne talenty raz w jednym sezonie Jeleń grał razem z Małeckim w pierwszym składzie Jeleń na lewej mały na prawe.Czekaj też się fajnie rozwija jako obrońca
![]()
Piggy oddaj hajs
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#14
|
|
Baza już zamknięta. Pozostaje czekać do premiery gry.
Z opracowywaniem Chrapka nie mam nic wspólnego od chwili, gdy poszedł na wypożyczenie, w sumie mogłem go ocenić tylko na podstawie meczów ME, ale myślę, że jest dobrze "zrobiony". Jeleń zakończył karierę i przerzucił się na futsal. ![]()
Dziś tylko wiara pozostała w nas
Że przyjdzie kiedyś taki czas, Że na drzewach zamiast liści Będą wisieć komuniści! UWAGA!!! Z OKAZJI OTWARCIA STADION ZAMKNIĘTY! |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#15
|
|
FM już wyszedł, być może niektórzy już w niego grają, więc proszę o uwagi. Weźcie tylko pod uwagę, że bazę danych oddawałem w sierpniu, więc umiejętności odwzorowane właśnie na sierpień i nie miałem dużego wpływu na umiejętności piłkarzy przychodzących do klubu latem (według wytycznych twórców gry zajmują się tym researcherzy klubów, w których zawodnik grał na wiosnę, ja mogłem wprowadzać poprawki tylko w przypadkach oczywistych niedociągnięć, tak było choćby w przypadku Nuneza, który nie miał ustawionej pozycji w środku pomocy).
![]()
Dziś tylko wiara pozostała w nas
Że przyjdzie kiedyś taki czas, Że na drzewach zamiast liści Będą wisieć komuniści! UWAGA!!! Z OKAZJI OTWARCIA STADION ZAMKNIĘTY! |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2009
Offline |
#16
|
|
Gram od 11. Z tego co do tej pory zauważyłem to dobry Iliiev, Melikson i Kew. Bardzo cienko Andraż Kirm.
Gram dwoma ŚP - Melikson i Brud. Ten drugi strzelił nawet bramkę w pierwszym meczu sezonu z GKSem Bełchatów. Wydaje mi się, że za słabe atrybuty ma Pareiko, bo broni bardzo źle i muszę poszukać innego GK. Narazie tyle, napiszę coś więcej wieczorem. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2009
Offline |
#17
|
|
Ale dobrzy w sensie że mocni (za mocni?) czy dobrze odwzorowani? To samo pytanie odnośnie Kirma.
![]()
Dziś tylko wiara pozostała w nas
Że przyjdzie kiedyś taki czas, Że na drzewach zamiast liści Będą wisieć komuniści! UWAGA!!! Z OKAZJI OTWARCIA STADION ZAMKNIĘTY! |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#18
|
|
Kirm wymiata gra na boisku. Prawdopodobnie głównie dzięki niemu i Meliksonowi awansuje do Ligi Mistrzów. Wygrana na wyjezdzie w Hajfie 3-1.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2009
Skąd: Podwawelskie
Offline |
#19
|
|
Moglibyście zarzucić zdjęcia kluczowych graczy?
I takie pytanko, gdzie kupowaliście FMa? Bo z tego co wyczytałem, to nie we wszystkich dużych sklepach i empikach w Krakowie jest dostępny. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#20
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#21
|
|

|
||||||
![]() |
|
|