The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Sensej
Senior Member
 
Od: 07.2003
Skąd: z tamtąd gdzie mnie nie chcą

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 22.10.2011, 22:29. Strefa kibica - Niby dobrze ale czemu tak źle ?
No właśnie nasza strefa, ale czy tak naprawdę ona jest dla nas czy na przeciw nam? Każdy na pewno w swojej krótkie karierze napotkał kłopot związany z jej działaniem. Zbierzmy tutaj nasze kłopoty i przekażmy je zarządowi( tutaj liczę na pomoc SKWK, TWSD w monitorowaniu postępów, kontaktem) i monitorujmy nasz klub. To on jest dla nas !

Lista moich grzechów
1) Brak możliwości płacenia kartą - XXI wiek a my mamy takie zacofanie, zwłaszcza że w okolicy stadionu nie ma bankomatu.
2) Brak możliwości zakupu biletów przez internet - 33 tysięcy nigdy nie osiągniemy bez tego, unikniemy kolejek w kasach, zredukujemy etaty w kasach.
3) Konieczność posiadania KK przy zakupie biletu - Jak dla mnie absurd. Problem już według mnie tysięcy z nas, ktoś kiedyś chciał komuś bilet, albo ktoś nam co jestem w strefie kibica zawsze ktoś z kwitkiem odejdzie a nie z biletem. NIKT mi nie wmówi że skoro nasze aktualne karty kibica mają wstępna możliwość posiadania zakupu przez internet to nie da się ich doładować bez pokazywania w strefie.
4) Przekazanie, anulacją biletu. Zwłaszcza to pierwsze, dlaczego nie można komuś legalnie przekazać biletu? Problem koników na naszym stadionie długo jeszcze nie zaistnieje. A jak coś kupiłem mam prawo komuś przekazać własność.
5) Nadawanie praw na Kartę Kibice, rzeczywiste lub umowne. Przykład - Student który kupił karnet w Lipcu pokazując legitymacje studencką, musi ją pokazywać przy wejściu na stadion i kupnie biletów na mecze pucharowe. Jak wiadomo legitymacja czy się będzie studentem czy nie będzie ważna do 31.10 danego roku. Dlatego uważam że pokazywania jej do danej danej nie powinno być koniecznością. Zwłaszcza że nie ma w klubie możliwości np. dopłaty do meczów po 31.10 do karnetu dla studenta który już nim nie będzie od listopada.
6) Brak pakietów np. 3 mecze LE.
7)Wydłużenie okresów sprzedaży biletów. Wzorem drużyn z zachodu. Okres miesiąca przed meczem uważam za absolutne minimum. Pozwoli to kupić bilety na kilka meczów za jednym razem.
8) Otwarta strefa kibica po meczach. Ta kwestia mnie nasza po Fulham nie wiem jak to wygląda np gdy po meczu są godziny otwarcia. Ale powiedzmy chce sobie kupić bilet na Podbeskidzie po Fulham bo mam x km do Krakowa, a akurat tu jestem, wynik 1-0 i wspaniała atmosfera na fali chce iśc na następny mecz. I kupuję bilet, ale co nie mogę bo strefa zamknięta akurat wtedy gdy 16 tysięcy jej potecjnalnych klientów jest obok.

Jak widać jest już 8 grzechów. Wypisujcie swoje, może uda się by od wiosny żyło nam się lepiej ?
Odpowiedz cytując
CH.
Senior Member
 
Od: 01.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2
Stary 22.10.2011, 22:34
1) tu zdania są podzielone
2) klub dał sondę bo w innych klubach marnie idzie sprzedaż drogą internetową, pewnie wprowadzą gwoli ciekawości jak to będzie schodzić
3) to nie wymysł klubu
4) to nie wymysł klubu
5) to nie wymysł klubu
(PS: wystarczy głową poruszyć.. nie o wszystkim mozna pisać publicznie, jeśli się chce to można.. wystarczy chyba?)
pozostałe.. to takie problemiki raczej może i do poprawy ale jeśli to jedyne problemy to jest dobrze
Ostatnio edytowane przez CH. : 22.10.2011 o godz. 22:39.
Odpowiedz cytując
Sensej
Senior Member
 
Od: 07.2003
Skąd: z tamtąd gdzie mnie nie chcą

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3
Stary 22.10.2011, 22:39
Co 3) chodzi mi to że już posiadam KK ale muszę ją pokazać gdy np. chce kupić sobie bilet na LE gdzię nie ma konieczności nawet jej posiadania. Tu chodzi o jakaś dziwny system nabijania tych biletów? według mnie na 100% technicznie klub może to robić bez konieczności fizycznego posiadania karty kibica w okienku.

4 i 5 to też raczej wymysł klubu
Odpowiedz cytując
Devonisch
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Z Nowej Huty

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4
Stary 22.10.2011, 22:54
Sensej napisał(a):Wyświetl post
Co 3) chodzi mi to że już posiadam KK ale muszę ją pokazać gdy np. chce kupić sobie bilet na LE gdzię nie ma konieczności nawet jej posiadania. Tu chodzi o jakaś dziwny system nabijania tych biletów? według mnie na 100% technicznie klub może to robić bez konieczności fizycznego posiadania karty kibica w okienku.

4 i 5 to też raczej wymysł klubu
To jest tzw polska biurokracja. Bo ja kupując bilet na LE przez Fanklub wysyłam "guru FC" sms, że chcę bilet. On wysyła do klubu imię nazwisko i PESEL. Bez żadnego innego kontaktu idę na stadion i przykładam KK i ta zczytuje nabity w systemie bilet. Potwierdzenie nabycia biletu ma "guru", z którym się spotykam dopiero na trybunie. To potwierdza, że Twoja sytuacja jest dzikim wymysłem klubu. Plus te ankiety o internetową sprzedaż....... niby marketing zaczął działać dobrze a zachowują się jak amatorzy......

PS. Aczkolwiek na Odense mnie baba zapytała z ochrony gdzie mam potwierdzenie zakupu przykładając KK do czytnika. Odpowiedziałem: A jak płacisz kartą w sklepie to co?
STELLA BIANCA FOREVER - SOCIOS WISŁA KRAKÓW
Odpowiedz cytując
przem
Senior Member
 
Od: 11.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5
Stary 22.10.2011, 23:39
Musi być płatność kartą! Wprawdzie jest bankomat WBK przy DS Alfa, PKO BP koło Yakuzy i ew. można się wybrać pod budynki C1-C2 AGH dla PEKAO SA (BP też tam jest), także Euronet przy rolniczej...
Niemożność nabicia biletu na istniejącą KK (ale nieposiadaną przez chcącego je kupić) to też jaja. Legitymacja studencka nie jest ważna do 31 X, ale do 31 III - można ją sprawdzać, nie widzę tu problemu. Ale może niech też klub zacznie uznawać legitymacje zagraniczne - na mojej jest jawnie napisane "STUDENT", moje dane i nazwa Uniwersytetu. Termin ważności jest oznaczony jako "Geldigheidstermijn", ale każdy przeczyta "periode: 01.10.2011-13.02.2012". A zakup przez internet jest najbardziej komfortową opcją dla wielu, wielu ludzi - zwłaszcza jak się go udostępni poprzez tzw. szybkie przelewy (mtransfer w mbanku, inne w innych) czy kartę kibica będącą kartą płatniczą (Polonia, Lech...). Ludzie nie umieją płacić kartą przez internet - w większości - ale dla części byłoby to spore udogodnienie (1 kolejka, zamiast dwóch). Niech sobie sprawdzą dowód przy kk (tylko po co, skoro pracownik klubu potwierdza Twoje dane na KK ze zdjęciem?), ale bez wariactwa... Bilety przez internet są obiecane chyab od zeszłego sezonu. A tu dalej nic...
Odpowiedz cytując
masterlag
Senior Member
 
Od: 05.2008
Skąd: z WENUS

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6
Stary 23.10.2011, 00:03
Mnie właśnie też mocno zastanawia fakt, dlaczego, skoro są KK muszę mieć przy sobie potwierdzenie? Przecież kurde, jak przykładam KK do czytnika i mam zielono przed oczami to przecież to jest jasne, że wszystko odbyło się legalnie i przepisowo. Okey, gdyby czytniki nawaliły (choć nie wiem co by się musiało stać by padły wszystkie np. przy trybunie C), więc wtedy to potwierdzenie jest przydatne. Ale tak? Zwykle ludzie nie zabierają ze sobą potwierdzeń (bo patrząc z praktycznej strony to mają charakter kolekcjonerski co najwyżej) i co? Mimo, że jak przykładni obywatele, zapłacili za bilet 40 zł, to mogą nie wejść (podobno mają teraz pilnować z tymi potwierdzeniami, tak jak na meczu z Fulham)... Durnota!

Kupno przez internet czy płatność kartą w Strefie to moim zdaniem wręcz obowiązek w takim Klubie, w XXI wieku. Mi osobiście raczej to dużej różnicy nie robi ewentualnie, ale oprócz mnie są tysiące innych kibiców.
Swoją drogą ciekawe, ile wychodzi utrzymanie internetowej rezerwacji biletów? Ale nie wydaje mi się, by były to koszmarne koszty...

Co do KK jeszcze. Wszyscy powtarzają, że to nie wymysł klubu, a ja się spotkałam z opinią, że to jednak jest wina klubu, ponieważ KK nie jest w cale obowiązkowa. Obowiązkowa jest identyfikacja, którą to KK bardzo ułatwiają (ale ponoć wystarczył by jakiś dowodzik np. i spojrzenie w kamerkę przy wejściu na stadion- co nie wydłużyłoby wejścia!).
Jest to sprawa o tyle upierdliwa, że właśnie gdybym chciała zaprosić jakiegoś "gościa" na mecz i namówiłabym takiego/taką na wydatek 20 zł ("słaby" mecz, trybuna G), to już na te 30 zł nie każdy pójdzie, szcz. jeśli ktoś nie jest zafascynowany piłką/sceną kibicowską.

Myślę, że właśnie SKWK mogłoby zrobić jakąś akcję z listem do klubu. Oczywiście nie tak, żeby każdy tam pisał coś od siebie, ale przekazać stosowne pismo z naszymi pytaniami, racjami, argumentami.
Walczmy kurczę o swoje na każdym szczeblu piłkarsko-kibicowskiego życia.
Krakowska Wiślaczka!
Odpowiedz cytując
zegarmistrz
Banita
 
Od: 09.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7
Stary 23.10.2011, 16:58
Cytat:
1) Brak możliwości płacenia kartą
Zbrodnia. Konia z rzędem temu, kto wymyśli jakiś logiczny powód takiej sytuacji.
Cytat:
2) Brak możliwości zakupu biletów przez internet
W klubie aspirującym do gry w Lidze Mistrzów - zbrodnia. Wielu kibiców Wisły mieszka poza Krakowem, tym z Krakowa też może się nie chcieć dojeżdżać na stadion, na który można się dostać tylko dwoma tramwajami (z czego jeden jeździ raz na godzinę).
Cytat:
3) Konieczność posiadania KK przy zakupie biletu
To akurat nie jest wina klubu, ale moim zdaniem powinno być to rozwiązane tak, jak po drugiej stronie Błoń. Raz przychodzisz na stadion, robisz sobie zdjęcie, wpisują Cię do bazy. Po czym swobodnie kupujesz sobie bilety i wchodzisz na stadion.
Cytat:
4) Przekazanie, anulacją biletu.
Kolejna zbrodnia.
Cytat:
5) Nadawanie praw na Kartę Kibice, rzeczywiste lub umowne.
Przekombinowane. Student, który za tydzień nie będzie studentem, powinien o tym pomyśleć w momencie kupowania karnetu.
Cytat:
6) Brak pakietów np. 3 mecze LE.
Takie coś faktycznie by się klubowi przydało, bo jeżeli (odpukać) już przed meczem z Twente będzie wiadomo, że będzie to mecz o pietruszkę, to w grudniową zimnicę na Reymonta nie stawi się prawdopodobnie nawet 10 tysięcy ludzi. Gdyby takie pakiety istniały, ludzie przychodziliby na mecz, bo żal byłoby im już wydanej kasy.
Cytat:
7)Wydłużenie okresów sprzedaży biletów.
Pomysł nie byłby zły, ale tylko na mecze bardziej prestiżowe (np. puchary europejskie). Na ekstraklasę ludzie i tak kupują bilety na 2-3 dni przed meczem, bo wiedzą że będą takie pustki, że będą mogli sobie dopasować miejsce nawet do znaku zodiaku i fazy księżyca.
Cytat:
8) Otwarta strefa kibica po meczach.
Prościej i taniej byłoby chyba uruchomić sprzedaż internetową, wtedy mógłbyś kupić bilet bez ruszania się z domu.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:10.