
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 06.2008
Skąd: R 22
Offline |
#391
|
|
Jeden z lepszych meczy Wisły w tym sezonie!Zgadzam się z tym w 100 %.Aż się chciało to oglądać a momentami nawet ta gra przypominała mi w końcu dawne wspaniałe lata.Oby tak dalej widać że piłkarze zaczynają się rozumieć i w końcu zgrywać na całego choć mamy w drużynie samych prawie obcokrajowców.Powiem jednak szczerze że przy stanie 2-1 miałem znów czarne myśli zwłaszcza po każdym stałym fragmencie gry gości.Tego mistrzostwa nikt nie może nam już odebrać!
![]()
"Wierność Jest Istotą Naszego Honoru..."
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2011
Skąd: ze wsi
Online |
#392
|
|
Byłem, widziałem, piszę po przeczytaniu poprzednich wpisów. Żeby się nie powtarzać: bardzo dobry mecz Paljicia, nie zgadzam się z niskimi ocenami dla Sziwakowa - był ciągle pod grą, niesłychanie pożyteczny, choć rzeczywiście trochę błędów. Bezbarwny Kirm.
Nikt chyba jeszcze o tym nie pisał, ale dziś wyszliśmy w składzie: Rosjanin (obywatel Estonii) - Słowak, Holender, Honduranin, Serb (obywatel Niemiec) - Białorusin, Polak, Czech - Słoweniec, Izraelczyk, Bułgar. Jedenastu piłkarzy, jedenaście różnych nacji, JEDNA DRUŻYNA. Robert Maaskant!!! Z pozdrowieniami dla Piechniczka, Laty i innych zwolenników polskiej szkoły trenerskiej ![]() Wydaje mi się, że przed nami wielkie mecze Meliksona i Genkowa. |
|
|
|
Junior Member
Od: 02.2011
Offline |
#393
|
|
Powiem Że to byŁ jeden z lepszych meczÓw wiseŁki ,trochĘ utracili wiary po stracie bramki ale szybko siĘ otrzĄsnĘli .mogŁy siĘ podobaĆ zagrania z pierwszej piŁki a zwŁaszcza akcja klepana po ktÓrej genkov strzeliŁ prosto w bramkarza.widaĆ coraz wyraŹniej pracĘ trenera maskanta
oby tak dalej .w okienku transferowym moŻe jakieŚ 2-3 wzmocnienia i jedziemy dalej |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#394
|
|
Świetny mecz w naszym wykonaniu, cieszy swoboda rozgrywania piłki, przez momenty widzac klepanie naszej Wisły skojarzyła mi się barcelona. Cieszy znowu strzelony gol przez Genkova mam nadzieje że teraz już co mecz dołoży coś od siebie. W letnim okienku poprawić defensywe i myśle ze bedzie zajebiscie
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2005
Offline |
#395
|
|
Genkow był ostro tarmoszony przez całe spotkanie.
Za przykład http://www.youtube.com/watch?v=UEmCK...layer_embedded Po bramce Genkow nie cieszył się z gola tylko na w....ieniu do tego kolesia co go trzymał, a robił to na tyle mocno że trudno było Gienkowi ruszyć się do przodu. Gdyby Sapela wyplułby piłkę w stronę Gienka to nie zdziwiłbym się gdyby rywal go powalił na ziemię a co za tym idzie 3 karny,.
Ostatnio edytowane przez aNouc : 16.04.2011 o godz. 14:00.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#396
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: Kraków
Offline |
#397
|
|
Zacznę od Sivakowa, który widzę wzbudza chyba teraz największe kontrowersje - moim zdaniem zagrał poprawnie, dobrze asekurował, nieźle operował piłką, był przydatny, myślał na boisku. Pokazał duże możliwości - w jego przypadku byłbym za wykupieniem go z Włoch, z uwagi na te możliwości. Oczywiście, łatwo to napisać, trudniej wykonać. Na swojej pozycji może być bardzo cennym ogniwem zespołu..
Pareiko znów pokazał klasę, spokój, duże umiejętności i opanowanie. To zdecydowanie najlepszy bramkarz Wisły od czasów Dolhy. Cikos - nie miał trudnego zadania, mimo to tradycyjnie słabo blokował dośrodkowania. W ofensywie chaotyczny. Widać postęp u Jaliensa, tym razem grającego i ustawiającego się znacznie pewniej. Chavez - znów za dużo błędów jak na stopera. Palić kolejny raz był chyba najlepszy w całej formacji. W drugiej linii klasą sam dla siebie był oczywiście Melikson. On w naszej lidze długo nie pogra, bo w przeciwieństwie do polskich kopaczy myśli na boisku, jest szybki i dynamiczny, wie co zrobić z piłką i do tego posiada solidne wyszkolenie. Bardzo przyjemnie ogląda sie jego grę. Diament w naszej lidze. Piłkarz inny niż wszyscy. Nie rozumiem nadmiernych zachwytów nad Wilkiem, który popełniał sporo błędów w kryciu, asekuracji i operowaniu piłką. Wcale nie zaprezentował się aż tak świetnie, jak niektórzy opisują. Nie można kreować go na kogoś, kim jeszcze nie jest. Jirsak - od ofensywnego pomocnika można i trzeba wymagać więcej. Pokazuje to choćby Melikson. Czech niestety nim nigdy nie będzie, choć w piątek wypadł przyzwoicie. Operuje jednak piłką gorzej od Garguły i Sivakowa, więc jestem bardzo ciekawy jak będzie ustawiał go dalej Maaskant. Kirm miał tym razem za mało wygranych pojedynków indywidualnych. Robił sporo ruchu, ale z minimalnym efektem. Genkow strzelił gola, ale tradycyjnie swoje doskonałe okazje też zepsuł. Od klasowego napastnika można oczekiwać lepszej skuteczności. Rios znów zawiódł i rozczarował. Chyba jednak czas pogodzić się z myślą, że lepiej dla niego i Wisły, jeśli latem wróci do Argentyny. Nie zrobił nic wartościowego przez czas, który dostał od trenera na boisku. Martwi też przerażająca słabość naszej defensywy przy stałych fragmentach gry rywali - nie może być tak, że każde dośrodkowanie ze stojącej piłki rodzi popłoch i znakomitą szansę bramkową. ![]()
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...) "Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze" |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2007
Skąd: Kraków
Offline |
#398
|
|
Nie zgodzę się w kwestii Cikosa i Jirsaka.
Po pierwsze, Słowak wg mnie zagrał jeden z lepszych meczów w Wiśle, był bardzo aktywny w ofensywie i gdyby sędzia znał miał pojęcie o swoim fachu to zarobiłby nam rzut karny. Z dośrodkowań pamiętam 1 z jego strony, z 45 minuty. Myślę, że na tyle popularne stały się już te hasła na temat Cikosa, że nawet niektórzy powtarzają je po dobrym meczu danego zawodnika... A co do Jirsaka to nigdy nie był to typ przebojowego piłkarza, on wypełniał swoje zadania i robił to dużo lepiej od Sivakowa, od którego na odległość biła nonszalancja, flegmatyczność. Jirsak zaliczył na prawdę dużo dobrych przerzutów na 2 stronę (idealnie do nogi), na minus zaliczyłbym mu tylko sytuację, gdzie strzelił zbyt lekko, oraz w drugiej połowie 2 razy trochę się pogubił pod bramką przeciwnika. Po raz kolejny ciekawi mnie fakt, czemu Wisła zaczyna mecze zwykle w 20-25 minucie. Jesteśmy zabójczo skuteczni tuż po przerwie, nareszcie potrafimy grać po ziemi szybkimi wymianami i chyba w końcu mamy wykonawce stałych fragmentów gry z prawdziwego zdarzenia. Reszta już chyba była powiedziana przez innych użytkowników, Jaliens wygląda coraz lepiej, Paljić gra cały czas na równym, wysokim poziomie Jeśli zagramy tak w czwartek to seria Lenczyka będzie zagrożona. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów
Offline |
#399
|
|
Wreszcie rozsądna ocena występu Wilka - na chwilę obecną środek pola nadal powinien być ustawiany z Sobolem jako defensywnym pomocnikiem. Czarek jest jak dla mnie nieco lepszym niż średnia krajowa pomocnikiem, dobrym graczem by od czasu do czasu zastąpić Sobola, na pewno jednak nie człowiekiem, który zastąpi Radka. Sobol w formie to gracz o klasę lepszy od Wilka - a przecież Cezary wcale młodym graczem nie jest (niestety nadal niektórzy go tak postrzegają...) i o jakimś gigantycznym rozwoju tego piłkarza raczej nie możemy myśleć.
Martwi mnie również Chavez - poza siłą brakuje mu chyba wszystkiego. Jest mało zwrotny, wolny a do tego wprost tragiczny przy próbach wyprowadzania piłki. Wcale tak bardzo nie upierałbym się przy jego zakupie - na miejscu Stana rozglądałbym się za kimś dużo lepszym. |
|
|
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#400
|
||
Typowy defensywny pomocnik. Takie jest moje zdanie.
Kirm miał tym razem za mało wygranych pojedynków indywidualnych. Robił sporo ruchu, ale z minimalnym efektem.
Widać u niego jednak postęp, od meczu z Podbeskidziem moim zdaniem radzi sobie coraz lepiej i będzie z niego pociecha, nie chcę chłopaka w jakikolwiek sposób usprawiedliwiać, ale on najdłużej z nowych zawodników mieszkał w hotelu, a życie na walizkach jak wiadomo nie jest łatwe, jak sprawy osobiste zostały ustabilizowane toi z formą nie ma problemów, znalzał wspólny język na boisku z Kirmem, Meliksonem, Małeckim czyli z którymi najczęściej operuje piłką, na pewno wczorajsza bramka nie była jego ostatnią w tej rundzie. Do tej pory, szczerze mówiąc, byłem zwolennikiem dania szansy w końcu Riosowi, jeszcze przed meczami w ME, jednak po tych 20 minutach wczoraj, mój entuzjazm do tego zawodnika i mojej decyzji znacznie osłab - nie jest to zawodnik dla Wisły i chyba naprawdę lepiej będzie przede wszystkim dla niego jak latem wróci do rodzimej ligi. ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|||
|
|
Senior Member
Od: 05.2005
Skąd: i tak nie wiecie gdzie to jest
Offline |
#401
|
![]()
czy świat sie zmieni gdy z młodych gniewnych powstaną starzy w....ieni?!?!
Imagine there's no countries. It isn't hard to do. Nothing to kill or die for and no religion too. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#402
|
|
No właśnie. Kluczowym jest zadanie sobie pytania, kiedy Radek był ostatnio w formie ?
Tak, żeby zagrać powtarzalnie dwa mecze pod rząd na wysokim poziomie. Od siedzenia na ławie Czarek się nie tylko nie rozwinie, ale cofnie. Zagrać powinien ten, który jest w lepszej dyspozycji przed meczem. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2009
Skąd: Myślenice
Offline |
#403
|
|
Za Ligą +, akcja na 3:1 trwała 1.5 minuty, Wiślacy wymienili 25 podań, 5 razy przenosząc ciężar gry z jednego skrzydła na drugie:]
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2007
Offline |
#404
|
|
Fajnie to wyglądało. Iście Barcelońsko.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów
Offline |
#405
|
|
Nie nie - zgodna z tym co działo się na boisku. Cezary wcale nie grał jakiegoś wielkiego meczu... Ja przede wszystkim chciałbym zwrócić uwagę na jeden fakt - Wilk może zastąpić Sobola będącego w formie takiej jak teraz. Niestety jeżeli porównasz Czarka z Sobolem w najlepszej formie wypadnie On przy nim dość blado. A przecież wszyscy chcielibyśmy by w miejsce starzejącego się Sobola przyszedł ktoś lepszy lub równy jemu.
Poza tym jak dla mnie Sobol nawet teraz daje zespołowi więcej niż Wilk - ale to już subiektywna opinia i z nią zgadzać się wcale nie musisz. |
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2006
Skąd: C:/WINDOWS/Pulpit
Offline |
#406
|
|
generalnie to fajnie się teraz naszą grę ogląda w porównaniu do tego, co było na początku sezonu, gdy nie mogliśmy wymienić kilku podań
Cytat:
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2006
Skąd: inąd
Offline |
#407
|
|
No ta akcja co Genkov nie wykorzystał to mi wlasnie akcje Barcy przypominala. Zaczyna mi sie podobac ta gra kombinacyjna,duza wymiana pozycjii i podan.Melikson tutaj króluje bo on praktycznie co akcja to jest na inne pozycjji.Wogole strasznie lubie patrzec na jego gre,i tylko czekam zeby dostał piłke.Super sie go oglada ![]() ![]()
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2010
Offline |
#408
|
Należy zadac sobie pytanie jaką formę prezentował Sobol będąc w Czarka wieku. Sprawdził ktoś z piszących na forum? Kiedy Sobol wypłynął na szersze wody? (repra i puchary) Radek przeszedł do Wisły w 2005 roku mając lat 29. Dopiero wtedy stał się cenionym ligowcem i reprezentantem kraju. Wilk ma 25 lat. Co robił i gdzie był Sobol mając 25 lat? Odpowiem za was. Grał w Wiśle Płock czyli klubie przeciętnym. Nikt nie myślał wtedy aby powoływac go do reprezentacji a przypomne że Wilk nie tylko pełnił w piątek funkcje kapitana zespołu przyszłego mistrza Polski ale również jest w szerokiej kadrze Smudy z realnymi szansami na występ na EURO 2012. Już teraz jest lepszym DPŚ niż Murawski, Sobolewski czy Vrdoljak. Więc pomyślcie nad tym zanim porównacie Radka do Czarka |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2010
Offline |
#409
|
|
GALERIA ZDJĘĆ (kiks.tv):
http://kiks.tv/2011/04/galeria-wisla...gks-belchatow/ |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2010
Offline |
#410
|
|
Nie rozumiem czego chcecie do Jirsaka, idealnie wpisuje się w Nasze obecne ustawienie (nie w ostatnim meczu co prawda z powodu Meliksona nie w środku tylko na skrzydle). Jirsak ma biegać od pola karnego do pola karnego i wspomagać w obronie i ataku, jest lącznikiem pomiędzy formacją atatku i obrony i z tych zadań wywiązuje się doskonale. I potrafi kontrolować tempo gry. Wszystkie ekstra podania do przodu (otwierające droge do bramki) to już wartość dodana, Melikson jest rozliczany za stworzone sytuacje, a nie Jirsak.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Offline |
#411
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2010
Offline |
#412
|
|
Radkowi zdecydowanie zaczyna brakować szybkości. Odbija sie to nam czkawką, bo albo nie daje rady przeciąć podania, albo zdecydowanie za często musi przeciwnika równać z trawą, bo inaczej mu ucieka. Myślę, że nadszedł czas, by Sobol zaczął być wartościowym zmiennikiem Wilka, a nie odwrotnie.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów
Offline |
#413
|
Sprawdzać nie musiałem, bo doskonale pamiętam gdzie i jak grał Sobolewski w wieku Czarka. Radek grał w przeciętnym Płocku, jednak już wtedy był uznanym ligowcem o którego co okienko pytały możniejsze kluby. Mniej więcej w Wilka wieku Sobol przeniósł się do Grodziska gdzie stał się najlepszym defensywnym pomocnikiem ligi (nie jest tak jak piszesz, że dopiero u nas zyskał ten status - w reprezentacji też nie zadebiutował będąc piłkarzem Wisły tylko Dyskobolii). Pytasz gdzie był Sobol w wieku Wilka? Proponuję zapoznać się bardziej szczegółowo choćby ze statystykami Radka i Czarka. Tak naprawdę o Wilku wielu z Was dowiedziało się w momencie, gdy go pozyskaliśmy... Wilk reprezentantem? Nie żartuj - "Smudowe" powołania to śmiech na sali i tak samo traktuję powołania Wilka. Czarek już teraz lepszy od Sobola, Murawskiego czy Vrdoljaka? Optymista z Ciebie... To, że w wieku Czarka Sobol kisił się w Wiśle Płock nie jest jego winą - nikt z Płocka puścić go do lepszego klubu nie chciał (stąd konflikt z działączami i zawieszenie). Gdyby Sobol trafił do mocnej swego czasu Polonii Warszawa (a to właśnie Warszawiacy mocno zabiegali o Radka) jego występy w reprezentacji nadeszłyby dużo szybciej. Na koniec napiszę raz jeszcze - Cezary Wilk to niezły grajek, jednak Sobolowi w formie może co najwyżej buty nosić. A zastąpić Sobola wypadałoby kimś, kto dorówna Radkowi za jego najlepszych czasów (a nie tylko teraz, gdy forma już nie ta...).
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 17.04.2011 o godz. 10:29.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2006
Skąd: C:/WINDOWS/Pulpit
Offline |
#414
|
|
Cytat:
Czarek jest niezły, ale Sobol jest jeszcze gorszy niestety, z całym szacunkiem dla Radka |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 03.2004
Skąd: Chrzanów
Offline |
#415
|
ps. Radek jest gorszy wg Ciebie - wg mnie nadal jest zawodnikiem dającym zespołowi więcej niż Wilk. Tu nie ma co dyskutować bo każdy zostanie przy swoim ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#416
|
|
W mojej opinii Wilk będzie klasowym defensywnym pomocnikiem, nie gorszym piłkarsko od Sobola. Pewnie mentalnie nie dorówna Sobolowi, ale mimo wszystko najwyzszy czas zacząc na niego stawiać. Wieku nie oszukasz, niestety. Tak jak mówili przedmówcy, Radek jest co raz wolniejszy, a braki musi nadrabiać walecznością i ostrością gry. Co raz wiecej tez w jego podaniach niedokładności i strat.. O tym który zagra danego meczu niech decyduje dyspozycja, a nie nazwisko.
![]()
|
|
|
|
Member
Od: 07.2010
Offline |
#417
|
|
wg mnie Wilk był najsłabszym zawodnikiem Wisły w tym meczu. Nic mu nie wychodziło. Popełniał proste błedy, zdarzały mu się straty, które mogły zakończyć się nieprzyjemnie dla naszego zespołu. Uważam, że Radek jest mimo swojego wieku o wiele lepszym zawodnikiem niż Czarek, ale na tej pozycji liczy się doświadczenie, które Wilk będzie zdobywał z każdym meczem
|
|
|
|
Member
Od: 09.2008
Skąd: Skawina - okolice
Offline |
#418
|
|
Nie wiecie jaką 11 kolejki wybrali w magazynie liga+ ekstra?
![]() NIE DLA KOSMITÓW NA MŁYNIE!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2009
Skąd: UK/ Energy2000
Offline |
#419
|
|
Jeliens , Melikson , Gienek , jesli chodzi o naszych.
Najlepszy gracz kolejki: Melikson. ![]() "JEDNA WIARA JEDEN KLUB WISŁA KRAKÓW AŻ PO GRÓB"
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2008
Skąd: Warszawa
Offline |
#420
|
|
Jaliens, Melikson i Genkow w 11 kolejki Canal+
![]()
Wisła górą,
Wisła pany, jestem w sobie zakochany
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|