
|
|||||||
| Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny. |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
WISŁA KRAKÓW
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22
Offline |
#61
|
|
W jednym meczu straciliśmy dwóch ważnych zawodników z dobrzej funkcjonującej maszynki, teraz pojawia się pytanie czy mamy ich kim zastąpić?
Jeżeli patrzyć na zastępstwo dla Sobolewskiego to i owszem jest Wilk, jest również Sivakov - wydaje się, że w pierwszym składzie wyjdzie Wilk, nie tylko dlatego, że jest w tym momencie w lepszej formie ale przede wszystkich Robert powinien pokazać Czarkowi, że na niego stawia i ma do niego zaufanie mimo tej niefortunnej interwencji w ostatnim meczu. Poza tym to w końcu nasz kapitan pod nieobecność Sobola. Co do pozycji Małeckiego, to już tak różowo nie jest - niby mamy teoretycznie dwóch zawodników, podobnie jak na defensywnym pomocniku, lecz tu aktualna forma obu zawodników jest trochę niewiadomą, wiem zaraz powiecie, że Andy dziś 4 bramki strzelił, ostatnio 2 - cóż z tego jeżeli Maaskant nadal wpuszcza go na przysłowiowe ''wąchanie trawy'' i zapisanie się w protokole. Być może piątkowy mecz jest ostatnią szansą dla Riosa, aby może nie wskoczyć od razu do pierwszego składu, ale wchodzić przynajmniej w 60 minucie i grać! Myślę, że Rios o tym doskonale wie, ale My nie wiemy co siedzi w głowie trenera i nie wiadomo czy da mu szansę od pierwszej minuty. Drugi do zastąpienia Małego jest Wojciech Ł. ( chyba tak teraz trzeba będzie pisać) którego forma to kolejna niewiadoma niestety, bo cóż można powiedzieć po paru minutach na boisku w ostatnim meczu. Więcej na temat Pana Korupcji nie będę pisał, bo nie ma nawet co. W moim odczuciu Maaskant powinien w końcu dać szansę Argentyńczykowi dłuższą niż 5 minut. Cieszy przebudzenie Genkova - liczę na podtrzymanie serii w następnych meczach. ![]() W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
Kraków, 9 marca 2012. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2006
Offline |
#62
|
|
Cytat:
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#63
|
|
Pareiko - Cikos , Jaliens , Chavez , Paljic - Wilk , Jirsak , Melikson - Rios , Genkov , Kirm
Wojciech Ł nie powinien powąchać murawy. Rios jest w niezłej formie i fajnie gdyby przełożyło się to na ekstraklasowe boiska . Na razie jest o dwie klasy lepszy od napastników z ME ( 7 bramek w 2 meczach , większość tyle w całym sezonie nie ustrzeli), więc trzeba sobie wkońcu odpowiedzieć na pytanie czy ma przyszłość w naszej druzynie i czy warto wydawac na niego majątek przy wykupie. Co do samego meczu to tylko zwycięstwo . 3-0 będzie ok . |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#64
|
. Jeśli byłby wyniki to dla mnie mogli by i Eskimosa ściągnąć na obronę. Liczę , że wygramy po ciekawym meczu 2:0 lub 3:1.![]()
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#65
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: Łódź
Offline |
#66
|
|
Z GKS-em najprawdopodobniej zagramy tak:
![]() Dlaczego TAK: Trener stawia na Łobodzińskiego, on wydaje się najbardziej naturalnym zmiennikiem Małeckiego. Wilk jest faworytem do zajęcia miejsca po Sobolewskim. Trzon drużyny pozostaje bez nadprogramowych zmian. Dlaczego NIE: Z Łobodzińskim do czasu meczu może się wiele rzeczy okazać... Kibice mają nieco inne zdanie Łobodzińskim. Trener może chcieć dać szansę innym zawodnikom. Wariant 2: ![]() Dlaczego TAK: Zawodnicy najczęściej będący w grze. Ustawienie sprawdzane w pewnym zakresie w poprzednich meczach. Dlaczego NIE: Z GKS-em powinniśmy walczyć o zwycięstwo, druga linia zbyt defensywna. Jedna roszada więcej, niż w wariancie wyżej. Trener ogranicza sobie możliwości zmian w pomocy w trakcie meczu. Wariant 3: ![]() Dlaczego TAK: Rios drugi raz błysnął w ME, zasługuje na szansę. Trener mówił wcześniej, że Małecki dobrze spisuje się na pozycji odpowiedniej dla Riosa. Tylko dwie roszady. Dlaczego NIE: Nie wiadomo jak Rios wywiąże się z zadań defensywnych. Nie wiadomo czy nie trzeba będzie przeorganizować gry, żeby dopasować ją pod Riosa. W grę jeszcze wchodzi wykorzystanie Paljicia albo Burligi w ataku, ale wątpię żeby trener się na to zdecydował. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2003
Skąd: Tarnów
Offline |
#67
|
Analiza wariantowych składów dobra .... Należy założyć że obrona zostanie jak w ostatnim meczu. Na swoich pozycjach zagrają także Melikson, Genkov, Wilk (w miejsce Sobola) i Kirm (lewa pomoc). Nie jest wielką różnicą dla mnie czy w środku obok Wilka zagra Sivakow czy Jirsak ( chociaż ja wolałbym tu Burligę ...) Podstawowe pytanie dotyczy prawego pomocnika .... W grę wchodzi chyba tylko Rios i Łobo i gdyby za nimi nie grał Cikos stawiałbym na Riosa. Niestety Cikos bez wsparcia wyraźnie się gubi, za co go czasami trudno winić ....... Łobo poprawiłby ten układ. Riosa można rozpatrywać tez jako alternatywę dla Sivakov/Jirsak ... bowiem jest dobrze gra w odbiorze i potencjalnie z Meliksonem są w stanie trochę technicznie pograć w ofensywie. Tylko że wtedy Wilk musiałby czyścić wszystko ... i zajeździłby się po 45 minutach ...
Ostatnio edytowane przez Grantar : 13.04.2011 o godz. 10:39.
![]()
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2006
Skąd: Gdańsk
Offline |
#68
|
|
@up
ktoś to w ogóle przeczytał? Kogo to obchodzi? Liczą się tylko 3pkt. Czekam na kolejne bramki Genkova i kolejne błyski Maora. |
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Offline |
#69
|
traktuj to jako ostrzeżenie ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2007
Offline |
#70
|
|
Uran235 - myśle, że wariant drugi jest najmniej realny, gdyż jest po prostu zbyt defensywny. Środek pola Jirsak-Sivakov mógłby jako tako sprawdzać się przy bronieniu wyniku, ale nie w sytuacji, gdzie chcemy strzelać bramki. Tomas był już próbowany jako rozgrywający operujący za plecami napastnika (przez Skorżę) i nie przypominam sobie, żeby prezentował się tam lepiej niż przeciętnie. Po za tym wydaje mi się, że Maaskant ma jasną koncepcję co do środka pola - o pozycję DPŚ walczą Sobol z Wilkiem, o środkowego Sivakov z Jirsakiem, a o ofensywnego Melikson z Gargułą. Dlatego wątpie by nagle Jirsak miał zagrać na pozycji Maora.
Istnieje jeszcze możliwość (choć niezbyt duża), że Rios zagra na pozycji Meliksona, a Maor na skrzydle. Jednak najpewniej skończy się na wariancie 1, choć pewnie 90% kibiców wolałaby Riosa kosztem nieszczęsnego Łobo. |
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2005
Skąd: Łódź
Offline |
#71
|
|
Z dalszej części Twojego postu wynika, że uznajesz, że gramy ze skrzydłowymi, także w Twojej terminologii Paljić miałby grać wlaśnie na skrzydle. Jak dla mnie gramy trójką napastników, bo boczni często trzymaja się wąsko. W końcowej fazie akcji przeciwległy boczny nie wbiega do szesnastki z głebi skrzydła na domknięcie tylko ustawia się na środku szesnastki. Boczni wracają się tylko przy głębszej defensywie, kiey akcja dochodzi nawysokość naszego pola karnego. strefa między naszym polem karnym a połową przeciwnika przeważnie nie interesuje ich w defensywie. Ale na dobrą sprawę pozostaje to kwestią nomenklatury. Dla Paljicia to pozycja jest nominalna, tak grał w Niemczech.
Wariant 4: ![]() Dlaczeo TAK: Nominalna pozycja Paljicia. Szansa dla Branco. Branco musi być gotowy do gry, bo Cikos ma 3 żółte kartki. Dlaczego NIE: Trzy roszady. Zmiana w linii obrony i defensywnego pomocnika. Branco na ławce daje większe pole manewru niż Burliga.
Takie ustawienie mogłoby być ciekawe nawet jako połączenie opcji 2 i 3. Wariant 5: ![]() Dlaczego TAK: Szansa dla Riosa. Przetestowana trójka napastników. Brak większej potrzeby reorganizacji gry, zawodnicy o zbliżonych profilach. Dlaczego NIE: Trzy roszady. Nie wiadomo, czy trener widzi Riosa na tej pozycji. Nie wiadomo, czy środek pola będzie dostatecznie mocny. |
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2003
Skąd: Piła
Offline |
#72
|
|
Moim zdaniem naturalnym zmiennikiem dla Małeckiego powinien w obecnej sytuacji być Rios. Co najmniej 45 minut należy mu się za postawę w ostatnich meczach MEsy. To będzie dla niego nagroda, ale też zachęta dla pozostałych rezerwowych zawodników, że warto się starać.
Meliksona chciałbym widzieć tam, gdzie radzi sobie najlepiej, czyli w środku boiska. Gdy przestawimy go bardziej na bok może się okazać, że nie ma kto "robić gry" i nie wiele wskóramy przy całkiem solidnie grającym w defensywie Bełchatowie. W dobrej formie jest Kirm, a także Genkov więc o ofensywę bym się nie martwił. Co do kartki za którą pauzuje Małecki - paradoksalnie może to i nawet lepiej, bo na pewno nie wypadnie nam na mecz ze Śląskiem we Wrocławiu, a tam będzie ciężko. Oby tylko Chavez i Jaliens nie dostali kolejnych upomnień, bo sezon wchodzi w decydującą fazę. Kolejne spotkania: Śląsk - wyjazd Górnik - u siebie Lechia - wyjazd Na wyjazdach idzie nam średnio, a Śląsk i Lechia to dobre drużyny. 3 punkty z Bełchatowem są niezbędne, tym bardziej, że w tej kolejce między sobą grają Lech i Legia. Edit: http://www.wislakrakow.com/www/showa...rticleid=24998 Łobodziński w pierwszej 11-tce. Rios jako alternatywa dla Genkova. Powód: .
Ostatnio edytowane przez MCX : 13.04.2011 o godz. 13:22.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2004
Skąd: Getta
Offline |
#73
|
|
Żenada z biegającym po murawie Wojciechem Ł.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#74
|
|
stawiam na Uran wariant 1
Nie chce by Łobo grał, ale oceniam to przez pryzmat sezonu. Widze jak trener przeprowadza zmiany,i kto na te zmiany wchodzi. OPcja zeby Łobo nie grał, to Cupiał musi wejsc do szatni i po prostu wręczyć mu bilet. Paljic na pomocy ? To też ciekawe biorac pod uwage ze na Koronie kilka razy krótkim zwodem czyli tzw.walizeczką mijał przeciwników,w ofensywie moglby to robic częściej nie mając takich ogromnych konsekwencji jak bawi sie w kiwke będąc bocznym obroncą i jego jedyna alternatywą jest kilkumetrowy wślizg Chaveza. I tutaj jedyne co mnie zastanawiam ,czy Chavi zrobi karnego na Nowaku czy nie. ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2003
Offline |
#75
|
|
Błagam, niech ktoś z Klubu zareaguje i pokaże, że się szanujemy. Zawodnik, za którym ciągnie się korupcyjny smród nie ma prawa grać w naszym składzie!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#76
|
|
No, ale tak parę dni przed meczem zdradzać kto wskoczy do 11 - może podpucha?
Zresztą możemy się szykować na Wojtka Ł. na boisku, klub do tej pory nic nie zrobił, więc zapewne zostanie tak jak jest.
Ostatnio edytowane przez silver03 : 13.04.2011 o godz. 13:49.
|
|
|
|
Tylko Wisła
Od: 11.2002
Offline |
#77
|
|
http://wislakrakow.com/www/showartic...rticleid=24998
Nie podoba mi sie to (oczywiscie nie chodzi o Wilka) ... Naprawde nierozumiem, czym Łobo przewyzsza Riosa. Dziwne to (pomijam watek korupcyjny)
Ostatnio edytowane przez mic : 13.04.2011 o godz. 14:13.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2003
Skąd: Piła
Offline |
#78
|
|
Fakty są takie, że Łobodziński ma postawione zarzuty. Sąd nie zadecydował jeszcze, że jest winny lub nie. Też wolałbym go nie widzieć w pierwszym składzie i w ogóle na boisku, niech sobie siedzi na trybunach ale... prawo Maaskanta, może z niego skorzystać.
Tekst napisany jest w takim tonie, jakby decyzja była już nieodwołalna. Wynika też z niego, że wariant Rios za Małeckiego nie wchodzi w grę, szkoda. No, chyba, że do soboty Cupiał podejmie jakieś decyzje i Łobodziński będzie przy Reymonta persona non grata. |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 06.2005
Skąd: z boiska
Offline |
#79
|
|
Taki jest Maaskant.
Podobna sytuacja była na początku sezonu jak nie wiadomo był kto ma bronić, dał pełne poparcie Pawełkowi który ...odwdzięczył sie dobrą grą. Może tutaj będzie tak samo.Ciekawe czy jakby Łobo grał na swoim international level czy tak każdy by po nim jechał? Jak do klubu miał przyjsc Peskovic ( Wyobrazacie sobie teraz Peskovica zamiast Pareiki?) Cupiał to zavetował z racji historii piłkarza. Jeśli tutaj w sytuacji z Łojtkiem nie będzie zadnej reakcji Bogusia,to : a)wywalą go po sezonie bo Maaskant przekonał bosa ze Łobo moze bardziej pomóc niz przeszkodzić w zdobyciu MP b)Wojtek wytłumaczył sie jakos? c)Cupiał nie miał czasu go wy.......ić ![]()
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2003
Offline |
#80
|
|
Czy nikt rozsądny tutaj nie rozumie faktu, że Wojciech Łobokop, przewija się od kilku lat jako uczestnik afery korupcyjnej i wypływa coraz więcej faktów na temat jego ewentualnego udziału w tym procederze? A w związku z tym jeśli zostałby postawiony w stan oskarżenia a następnie prawomocnie skazany to to g*ówno, które przy wybuchu oblepi Wisłę zdąży juz zaschnąć na tyle, że będziemy je zdrapywać z siebie dłuższy czas?
Niech w Klubie pomyślą o ewentualnej utracie wartości marki jaką jest Wisła Kraków, stratach związanych z wycofaniem się sponsorów, medialnej zawierusze. Już teraz pisze się, że podejrzany gracz gra w Wiśle Kraków. Jeśliby go skazali to wyobraźcie sobie nagłowki pierwszych stron gazet i czołówki serwisów sportowych. Czy w tym Klubie ktokolwiek myśli? |
|
|
|
Banita
Od: 06.2008
Offline |
#81
|
Łobodzińskiemu nie zostały przedstawione oficjalne zarzuty, więc może być winny, ale może też być czysty, więc chwilowo odpie**ol się od niego i cierpliwie poczekaj na koniec sprawy. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2003
Offline |
#82
|
|
To Ty myśl i przestań pierdzielić głupoty. Jak zostaną mu postawione oficjalne zarzuty to się go powinno w jakiś sposób dyscyplinarnie wypierd****.
Póki padł na niego cień podejrzenia to należy go kulturalnie odsunąć od składu, żeby później nie było płaczu. Jest takie powiedzenie, że "Żona Cezara musi być poza wszelkim podejrzeniem". Czy tak się tłumaczy zawodowy piłkarz, który o niczym nie wie? Nic mi nie wiadomo o propozycjach korupcyjnych - powiedział. - Podpisywałem jakieś listy, które do szatni przynosił jeden z piłkarzy, ale do końca nie wiedziałem, co to za listy. W szatni podpisywało się różne papiery. Na moje konto wpływały premie za wygrane mecze, ale nigdy nie sprawdzałem, czy kwoty zgadzają się z tym, co podpisałem. Dopiero teraz mam więcej wiedzy na ten temat - zakończył. Powód: dopiska
Ostatnio edytowane przez Greeg : 13.04.2011 o godz. 14:37.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2003
Skąd: Wiola D czasem Las Wólkas
Offline |
#83
|
|
Wojtek ma wprawę w handlu to może nam załatwi wygraną
![]()
Myjcie owoce zakazane
|
|
|
|
Banita
Od: 06.2008
Offline |
#84
|
|
Cytat:
|
||
|
|
Senior Member
Od: 05.2010
Offline |
#85
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2003
Offline |
#86
|
|
Niestety nie mam dostępu do kontraktów jakie podpisujemy z naszymi piłkarzami, ale zapewne są możliwości, żeby gracza od składu odsunąć na tej podstawie, iż jego nazwisko przewija się w aferze korupcyjnej. To już byłby widoczny znak, że Wisła nie może tolerować takich podejrzeń. Oczywiście pieniądze mu wypłacać, trenować też mu nie można zakazać, ale niech do jasnej cholery nie biega po boisku.
Media tak piszą ... gorzej jeśli sędzia wydający wyrok w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej tak twierdzi w uzasadnieniu: Sędzia Tomasz Koszyca, który wczoraj skazał czterech sprzedawczyków z Polaru, w czasie procesu wymienił z nazwiska Wojciecha Łobodzińskiego, reprezentanta Polski i piłkarza Wisły Kraków. Powiedział konkretnie tak: - Zeznania tych świadków, w tym Łobodzińskiego, są niewiarygodne. Piłkarze kwitowali odbiór pieniędzy, ale ich nie dostawali. Tłumaczenia zawodowca, że nie wiedział, co podpisuje, można włożyć między bajki. Biorąc pod uwagę rozmach wciąż prowadzonego śledztwa, te osoby mogą się spodziewać kłopotów. Oczywiście, że klubowi nie grożą pewnie konsekwencje prawne, gdyż zapewne nie handlował meczami gdy grał u nas. Ale gdybyś czytał uważnie i ze zrozumieniem to wiedziałbyś, że pisałem o konsekwencjach marketingowych, wizerunkowych i w końcu finansowych. Marka Wisły Kraków jest warta dosyć dużo. A wymienianie w czołówkach dzienników czy serwisów sportowych, iż piłkarz Wisły Kraków, dawniej Zagłębia Lubin jest zamieszany w aferę korupcyjną systematycznie tą markę deprecjonuje i obniża jej wartość. Dziękuję, dobranoc. Rozumiem, że można polemizować, ale pewien kręgosłup moralny trzeba mieć. Powód: dopisek
Ostatnio edytowane przez Greeg : 13.04.2011 o godz. 14:50.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2006
Skąd: Krk
Offline |
#87
|
|
Szczytem żenady będzie bieganie Pana Wojciecha Ł. po murawie podczas meczu z GKS-em. Czy oni w klubie nie myślą ? Taki gość powinien zostać zawieszony do czasu wyjaśnienia sprawy i mam gdzieś, że to 'osłabi' zespół. Jakieś elementarne zasady 'higieny' trzeba zachowywać.
Ja osobiście będę milczał podczas wyczytywania jego nazwiska przed meczem. No chyba, że gniazdo zarzuci, że zamiast Ł*********, krzyczymy Wojciech EŁ. ![]()
Some people think football is a matter of life and death. I assure you, it s much more serious than that. Bill Shankly
Listen fucking stars - you're breaking our hearts!! |
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2004
Skąd: Getta
Offline |
#88
|
|
Na takiej podstawie, że w zasadzie już wszyscy z tego meczu się przyznali i powiedzieli jak było. Tylko Drumlak (który mataczył i był za to zatrzymany) i nasz Wojtuś "palą Jana". Wyrok jest po prostu kwestią czasu (a w zasadzie opieszałości naszych sądów) i mając takie poszlaki klub powinien póki co odsunąć gościa od gry, bo kibice nie mają zapewne zamiaru oklaskiwać sprzedawczyka. A przed meczem mamy krzyczeć Ł. czy Łobodziński ?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 08.2006
Offline |
#89
|
|
|
|
|
Member
Od: 01.2011
Offline |
#90
|
|
a moim zdaniem powinnismy krzyknać pare razy w piatek ANDY RIOS !!
niech zobaczy ze ma u nas wsparcie iniech sie dalej stara w ME to i moze ROBERT nie bd miał wyboru i go wpusci w koncu na cały mecz. |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|