The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Wyświetl wyniki ankiety: Wynik meczu 20 kolejki
Zwycięstwo Wisły Kraków 164 84,97%
Remis 20 10,36%
Zwycięstwo Jagielloni Białystok 9 4,66%
Głosujących: 193. Nie możesz głosować w tej ankiecie

 
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Prev Poprzedni post   Następny post Next
WislaFan123
Senior Member
 
Od: 08.2003
Skąd: KRK

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 31.03.2011, 15:56
Kris Dee napisał(a):Wyświetl post
Uzasadniłem dlaczego powinna być dwójka defensywnych pomocników. Przy dwóch ofensywnych bocznych obrońcach i jednym defensywnym pomocniku, po stracie piłki takie jaja wychodzą:

No ale nigdy cos takiego sie nie dzieje.. Nigdy nie powinno 2 bocznych obroncow wychodzic (nie mowimy o skrajnych przypadkach). Jezeli prawy obronca wychodzi do przodu, to cala linia obrony na tej samej wysokosci przesuwa sie w prawo tj. prawy srodkowy obronca gra wtedy bardziej jako boczny, lewy obronca jako srodkowy, a wtedy lewy pomocnik w razie potrzeby przesuwa sie na lewa obrone, ale to bardziej przy 4-4-2, przy 4-3-3 i bardzo wysoko grajacych szkrzydlowych to oni raczej do defensywy malo wracaja. Wiec w tym przypadku najczesciej defensywny pomocnik schodzi na stopera. To sa rzeczy, na ktore malo sie zwraca uwage, a nawet nie grajac wczesniej w pilke i nie bedac uczonym tego, nawet sie uwagi nie zwraca. I to tylko jesli chodzi o stadion, w telewizji jeszcze mniej to widac.

Swietnym przykladem jest Barca, bo kazdy mysli ze swietnie graja w ofensywie i tyle. Ale ich sila polega tez wlasnie na ruchliwosc i przesuwaniu. Mimo ze akurat w ich przypadku prawie caly czas 2 bocznych obroncow atakuje, to jednak poprzez ciagle przesuwanie i asekuracje, rzadko kiedy sa kontrowani.

Aha, no i Twoj graf nie ma kompletnie sensu, bo jak jest atak, to stoperzy nie stoja przy lini pola karnego tylko przy lini srodkowej, a Sobol jeszcze wyzej zeby wlasnie takich dziur nie bylo i zeby zawezic srodek pola.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

 

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:44.