grzechu1991 napisał(a):

|
A nie jest tak, że Piechniczka, mogą pozwać Stan i Maaskant, za oszczerstwo, np, a Basałaj dodatkowo w imieniu klubu o naruszenie dobrego imienia Wisły Kraków?
|
Wisła jako przedsiębiorstwo nie może złożyć zawiadomienia do prokuratury o popełnieniu przestępstwa pomówienia. Może natomiast wystąpić na drodze cywilnej z art.23 KC o ochronę dobrego imienia firmy + na drodze dyscyplinarnej. Valckx i Maaskant mogą wystąpić na drodze karnoprawnej i cywilnoprawnej. A więc podwójnie udupić leśnego dziada. Jego tłumaczenia o tym, że wywiad nie był autoryzowany mają g...o do rzeczy, bo wątpię żeby miał nagranie tego wywiadu, a AGORA prawników ma dobrych.
BTW:Nie zgłębiałem się nigdy w statut PZPNu, ale coś mi świta że osoba z wyrokiem nie może być we władzach. Przewijał się ten temat przy okazji ustanawiania komisarza itp. Ktoś pamięta?