
|
|||||||
| Hyde Park Sportowy (moderowane) Odpowiednie miejsce do wymiany poglądów na tematy sportowe, nie tylko piłkarskie, nie dotyczące jednak bezpośrednio "Białej Gwiazdy". O sytuacji w reprezentacji, innych polskich klubach czy ligach na świecie oraz o innych dyscyplinach sportu piszcie |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski
Offline |
#421
|
|
Sam wiele razy mówił bo to jego pasja i chce się ścigać na serio bo skończeniu z F1 a teraz się jedynie bawi....Trzymaj się Robert
Załamka :/ ![]()
Piggy oddaj hajs
|
|
|
|
Senior Member
Od: 03.2003
Skąd: Sandomierz/Kraków
Offline |
#422
|
|
Oby wszystko dobrze sie skonczylo ale abstrahujac od calej sytuacji jak zawodowy kierowca w F1 moze miec pozwolenie na udzial w jakis gownianych rajdach
![]()
Puchar jest na5z!
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2007
Offline |
#423
|
|
dlaczego Renault pozwalało...a ona dlatego że prężnie działają w Rajdach i była to dla nich niejako promocja i reklama swojego zespołu że taka postać jak Kubica startuje w rajdach
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Gdańsk
Offline |
#424
|
|
Z czystej fascynacji. Robert od dawna podkreślał, że nie wiąże z Formułą 1 planów na całe życie, bardziej go kręciło WRC. Nie zmienia to jednak faktu, że ryzyko startów równocześnie w F1 i tego typu rajdach jest ryzykiem nieadekwatnym do celu. I tak jak wszyscy, cholernie się dziwę, że Renault nie zastrzegło zakazu w kontrakcie.
Musi być dobrze! ![]()
Jesteśmy fanatykami, bo tylko fanatycy umieją dokonać wielkich rzeczy. - J. Mosdorf
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2010
Offline |
#425
|
|
Kubica miał tak mocną pozycję w negocjacjach, że wymógł na renault możliwość startów w rajdach.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 03.2008
Skąd: Kraków
Offline |
#426
|
|
a skąd wiecie, że Renault wyraziło zgodę na wzięcie udziału w tym wyścigu? Robert jechał w Skodzie, na której nie było reklam obecnej jego ekipy.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#427
|
|
Te rajdy to była nonszalancja ze strony zarówno Roberta, jak i ekipy. Totalna głupota, no i sie zemściła niestety... Trzymać kciuki pozostaje nam tylko.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2007
Offline |
#428
|
|
chyba nie przypuszczasz ze wystartowałby bez zgody Lotus-Renault?
|
|
|
|
Senior Member
Od: 06.2003
Skąd: Stamtad ,gdzie nikt jeszcze nie dotarl :)
Offline |
#429
|
|
Ludzie ale to jest prosta sprawa.
Jest zawodnikiem teamu F1 i tam tez staruje a nie robi sobie jakies zabawy w rajdach bo to jest jego fascynacja. Renault powinno bylo podpisac z nim w kontrakcie calkowity zakaz wystepow poza F1... Skoro pilkarz nie moze jezdzic na nartach to kierowca nie powienien startowac gdzie mu sie podoba. To jest jego czysta glupota.... |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2007
Offline |
#430
|
|
głupota nie głupota najważniejsze jest teraz jego zdrowie nie ma sensu gdybać co by się stało gdyby
znowu zaraz bedzie 50 postow roztrzasania dlaczego mial zgode |
|
|
|
Senior Member
Od: 09.2007
Offline |
#431
|
|
Miejmy nadzieje na pomyślne wieści z Włoch. Teraz nic innego prócz cierpliwego oczekiwania na oficjalne informacje o stanie zdrowia Kubicy.
![]()
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#432
|
|
Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem czy to był dobry wybór czy zły . Robert chciał startować w rajdach , sam zresztą powiedział że gdyby mu tego zabroniono , byłby gotowy odejsć z F1 .
Tak musiało być i tyle . Teraz trzeba trzymać kciuki za to aby ten wypadek nie spowodował kalectwa i braku możliwości uprawiania czynnie sportów ekstremalnych . |
|
|
|
Pro Publico Bono
Od: 08.2003
Offline |
#433
|
|
Cytat:
http://rod.salon24.pl/276107,smutny-...roberta-kubicy Nie wiem na ile jest to prawda. W Eurosporcie przed chwilą też mówili o grożącej amputacji :( |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 03.2008
Skąd: Kraków
Offline |
#434
|
|
nie wiem, nie mam żadnych informacji o tym, więc nie wypowiadam się...
swoją drogą dziwne by było postępowanie Renaulta, gdyby pozwolili Robertowi jeździć w Skodzie - co to za reklama dla nich? Dużo bardziej prawdopodobne jest to, że Robert ma na tyle mocną pozycję, że jest w stanie sobie załatwić takie sprawy ze swoim teamem. |
|
|
|
Lokalny Patriota
Od: 05.2005
Offline |
#435
|
|
I tak to co się kocha i jest życiową pasją przez zostanie przez grupkę dyletantów nazwane głupotą i kretynizmem.
Najważniejsze to jest zdrowie Kubicy, a to czy wróci do F1 to już drugorzędna sprawa - ładnie się zapewne ten Boullier wkurzy, hehe. ![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2007
Offline |
#436
|
|
a ja sie zastanawiam nad jednym...jesli to była dojazdowka do OS1, dlaczego była jechana na maksa
z drugiej strony ze zdjec jego strona drzwi nie jest tak bardzo zniszczona..... ponadto gdzies mowili (nieoficjalnie) ze podobno Kubica specjalnie wymanewrował w ostatniej chwili autem w ten sposob aby uderzenie było jego strona i pilot nie doznał uszczerbku na zdrowiu |
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2006
Offline |
#437
|
Równie dobrze można napisać , po co wogóle Ayrton Senna startował w F1 , skoro ten sport odebrał mu życie . |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2005
Skąd: Polska
Offline |
#438
|
|
http://www.youtube.com/watch?v=78smQ...layer_embedded
brylant17, o tym wybrzuszeniu asfaltu na pewno wiedział bo przecież podczas opisu trasy raczej ono już było.Co do deszczu to prędzej,szczególnie gdy zaczął padać już w trakcie przejazdu,a on miał opony na suchą nawierzchnię.
Ostatnio edytowane przez LuKaS TSW : 06.02.2011 o godz. 15:18.
![]()
Bo takich stworzył nas świat, pełnych pogardy, zła i grzechu. Więc zawsze dumnie będziemy trwać, teraz i zawsze i na wieki wieków.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski
Offline |
#439
|
|
ANSA: Przyczyną wypadku Roberta Kubicy podczas rajdu samochodowego Ronde di Andora był mokry asfalt oraz jego wybrzuszenie z powodu wystającego korzenia drzewa
![]()
Piggy oddaj hajs
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2008
Offline |
#440
|
|
To na sto procent nie mogła być dojazdówka - wręcz nie wyobrażalnym jest by taki wypadek stał się jeszcze przed startem do odcinka...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#441
|
Jak jesteś wolny, masz 20 lat i twoją pasją są skoki na główkę na Zakrzówku to ok. Jak masz 30, jesteś żonaty i rodzi ci sie synek, to ze skokami kończysz, choćby była to twoja największa miłość, bo są sprawy ważniejsze - nie możesz zatem dalej ryzykować zdrowiem / życiem. Trzeba umieć priorytetować sprawy. Kubica jest kierowcą F1 z milionowym kontraktem, to powinien się ograniczyć jeśli chodzi o tak skrajnie ekstremalne hobby (bo to nie jakaś jazda po mieście od świateł do świateł passatem 1,9, ale 200 km po wiejskich dróżkach w 300 koniowych maszynach!). Nie zrobił tego, powinno zareagować Renault. Nie zareagowało to teraz cierpią wszyscy. Przez ogólną głupotę, nazwijmy rzecz po imieniu... Szkoda Roberta, trzymam kciuki i głęboko wierzę, ze jakoś się poskłada chłopak, ale to współczucie nie może zaciemniać trzeźwego osądu całej sprawy. |
|
|
|
Senior Member
Od: 12.2005
Skąd: Polska
Offline |
#442
|
|
http://rajdy.autoklub.pl/news/jechali-za-robertem,34299 rozwiewam wątpliwości jakoby to miało być przed startem OS 1
![]()
Bo takich stworzył nas świat, pełnych pogardy, zła i grzechu. Więc zawsze dumnie będziemy trwać, teraz i zawsze i na wieki wieków.
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 11.2008
Offline |
#443
|
|
Przez jeden taki rajd w niedziele Kubica moze sobie swietna kariere zmarnowac. Operacja trwa, badzmy dobrej mysli. Na razie za duzo tych niepoficjlanych wiadomosci
|
|
|
|
Lokalny Patriota
Od: 05.2005
Offline |
#444
|
|
Dobrze ale nikt nie mówi, że hobby musi być bezpieczne. Startuje w wyścigach samochodowych i doskonale wie jakie wiąże się z tym ryzyko. Gdyby nie zaawansowana technologia już kilka lat temu mógł podzielić los Senny w Kanadzie.
![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2007
Offline |
#445
|
|
proponuje usuwac wszystkie wypowiedzi mowiace o tym jaka to byla glupota Kubicy...ludzie opamietajcie się z takimi komentarzami, moze to prawda ale nie jest to czas ani miejsce na takie wypowiedzi...czekajmy na info o stanie zdrowia a nie pi...rzmy glupoty
|
|
|
|
Senior Member
Od: 05.2010
Offline |
#446
|
|
Wg mnie wypadek mógł wyniknąć z nadsterowności pojazdu. Przed chwilą Kościuszko w TVN24 powiedział, że często w tym samochodzie ucieka tył, czyli Kubica musiał skontrować poślizg, a przez to wpadł na nierówność asfaltu, którą powinien ominąć.
Tym bardziej, że to było poza trasą, więc mógł o tej nierówności nie wiedzieć dokładnie. |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Skąd: Kraków
Offline |
#447
|
|
Dlatetgo pogrubiłem nawet, że chodzi mi o hobby ekstremalne. A tu się nie popisali, te rajdy były przejawem totalnej amatorki Kubicy i teamu ogólnie. Bo paranoją jest, że w czasach gdy od sportowca wymaga się 100% profesjonalizmu (nawet w takiej Legii ponoć płącili kary za każdy kilogram nadwagi po przerwie świątecznej, a co dopiero mówić o dyscyplinie w najlepszych ligach?) jakiś kierowca F1 W TRAKCIE PRZEDEZONOWYCH TESTÓW wyjeżdża sobie na rajdy i rozbija sie w samochodzie konkurencyjnej marki, realizując swoje hobby. Niepojęte!
|
|
|
|
Socios Wisła Kraków
Od: 02.2005
Offline |
#448
|
Zrozum że Robert nie trenował rajdów a trening to w rajdach podstawa by jeździć bezpiecznie.Uważasz że to ok jak ktoś raz na 2 miesiące bez przygotowania bierze udział w rajdach? ![]()
94 - Allah Akbar!!
|
|
|
|
Junior Member
Od: 03.2007
Offline |
#449
|
Pozatym Robert ma tak silna karte przetargowa w Renault, że tak naprawde to pozwoliliby mu na gre w rosyjską ruletke gdyby miał taki kaprys. Napewno wiedzieli w co się pakują skoro dali mu na to pozwolenie. Znając polską metanlość to gdyby miał wypadek na ulicy to bylyby pretensje dlaczego nie lata, lub dlaczego się nie teleportuje. Trudno, przypadki chodzą po ludziach. Koniec. Czekamy na oficjalne info. Myślę, że nie wystartuje w pierwszym GP ale dzisiejsza medycyna jest na takim poziomie, że jeszcze nas zaskoczy gdy wkrótce wskoczy na najwyższy stopień podium w GP! |
|
|
|
Lokalny Patriota
Od: 05.2005
Offline |
#450
|
![]() |
|
|

|
||||||
![]() |
|
|