The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło


Hyde Park Sportowy (moderowane) Odpowiednie miejsce do wymiany poglądów na tematy sportowe, nie tylko piłkarskie, nie dotyczące jednak bezpośrednio "Białej Gwiazdy". O sytuacji w reprezentacji, innych polskich klubach czy ligach na świecie oraz o innych dyscyplinach sportu piszcie

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
brylant17
Senior Member
 
 
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#421
Stary 06.02.2011, 14:49
Marszałek napisał(a):Wyświetl post
Nie rozumiem, po co Kubica startuje w takich rajdach?
Sam wiele razy mówił bo to jego pasja i chce się ścigać na serio bo skończeniu z F1 a teraz się jedynie bawi....Trzymaj się Robert




Załamka :/
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
dynek.pl
Senior Member
 
 
Od: 03.2003
Skąd: Sandomierz/Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#422
Stary 06.02.2011, 14:49
Oby wszystko dobrze sie skonczylo ale abstrahujac od calej sytuacji jak zawodowy kierowca w F1 moze miec pozwolenie na udzial w jakis gownianych rajdach to jest nielogiczne - przeciez pilkarze maja na przyklad zakaz jazdy na nartach w kontrakcie.
Puchar jest na5z!
Odpowiedz cytując
leszekpw
Senior Member
 
Od: 05.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#423
Stary 06.02.2011, 14:50
dlaczego Renault pozwalało...a ona dlatego że prężnie działają w Rajdach i była to dla nich niejako promocja i reklama swojego zespołu że taka postać jak Kubica startuje w rajdach
Odpowiedz cytując
Wizard
Senior Member
 
Od: 07.2006
Skąd: Gdańsk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#424
Stary 06.02.2011, 14:51
Marszałek napisał(a):Wyświetl post
Nie rozumiem, po co Kubica startuje w takich rajdach?
Z czystej fascynacji. Robert od dawna podkreślał, że nie wiąże z Formułą 1 planów na całe życie, bardziej go kręciło WRC. Nie zmienia to jednak faktu, że ryzyko startów równocześnie w F1 i tego typu rajdach jest ryzykiem nieadekwatnym do celu. I tak jak wszyscy, cholernie się dziwę, że Renault nie zastrzegło zakazu w kontrakcie.

Musi być dobrze!
Jesteśmy fanatykami, bo tylko fanatycy umieją dokonać wielkich rzeczy. - J. Mosdorf
Odpowiedz cytując
murray
Senior Member
 
 
Od: 05.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#425
Stary 06.02.2011, 14:52
dynek.pl napisał(a):Wyświetl post
Oby wszystko dobrze sie skonczylo ale abstrahujac od calej sytuacji jak zawodowy kierowca w F1 moze miec pozwolenie na udzial w jakis gownianych rajdach to jest nielogiczne - przeciez pilkarze maja na przyklad zakaz jazdy na nartach w kontrakcie.
Kubica miał tak mocną pozycję w negocjacjach, że wymógł na renault możliwość startów w rajdach.
Odpowiedz cytując
krkgiba
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 03.2008
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#426
Stary 06.02.2011, 14:53
a skąd wiecie, że Renault wyraziło zgodę na wzięcie udziału w tym wyścigu? Robert jechał w Skodzie, na której nie było reklam obecnej jego ekipy.
Odpowiedz cytując
felipe
Senior Member
 
Od: 07.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#427
Stary 06.02.2011, 14:53
Te rajdy to była nonszalancja ze strony zarówno Roberta, jak i ekipy. Totalna głupota, no i sie zemściła niestety... Trzymać kciuki pozostaje nam tylko.
Odpowiedz cytując
leszekpw
Senior Member
 
Od: 05.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#428
Stary 06.02.2011, 14:55
chyba nie przypuszczasz ze wystartowałby bez zgody Lotus-Renault?
Odpowiedz cytując
63.5 Kg
Senior Member
 
Od: 06.2003
Skąd: Stamtad ,gdzie nikt jeszcze nie dotarl :)

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#429
Stary 06.02.2011, 14:55
Ludzie ale to jest prosta sprawa.
Jest zawodnikiem teamu F1 i tam tez staruje a nie robi sobie jakies zabawy w rajdach bo to jest jego fascynacja.

Renault powinno bylo podpisac z nim w kontrakcie calkowity zakaz wystepow poza F1...

Skoro pilkarz nie moze jezdzic na nartach to kierowca nie powienien startowac gdzie mu sie podoba.
To jest jego czysta glupota....
Odpowiedz cytując
leszekpw
Senior Member
 
Od: 05.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#430
Stary 06.02.2011, 14:56
głupota nie głupota najważniejsze jest teraz jego zdrowie nie ma sensu gdybać co by się stało gdyby

znowu zaraz bedzie 50 postow roztrzasania dlaczego mial zgode
Odpowiedz cytując
PhantomRanger
Senior Member
 
Od: 09.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#431
Stary 06.02.2011, 14:56
Miejmy nadzieje na pomyślne wieści z Włoch. Teraz nic innego prócz cierpliwego oczekiwania na oficjalne informacje o stanie zdrowia Kubicy.
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#432
Stary 06.02.2011, 14:57
Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem czy to był dobry wybór czy zły . Robert chciał startować w rajdach , sam zresztą powiedział że gdyby mu tego zabroniono , byłby gotowy odejsć z F1 .
Tak musiało być i tyle . Teraz trzeba trzymać kciuki za to aby ten wypadek nie spowodował kalectwa i braku możliwości uprawiania czynnie sportów ekstremalnych .
Odpowiedz cytując
Ela
Pro Publico Bono
 
Od: 08.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#433
Stary 06.02.2011, 14:58
Marszałek napisał(a):Wyświetl post
Nie rozumiem, po co Kubica startuje w takich rajdach?
Cytat:
Wielu zadaje sobie pytanie, dlaczego zespół pozwolił Kubicy na starty w rajdach samochodowych, które nie ma co ukrywać, są bardzo niebezpieczną dyscypliną. BMW zabroniło mu takich startów, Renault niestety postąpiło inaczej. Pojawiają się głosy, że Kubica w nowym kontrakcie z Lotusem-Renault wymógł zgodę na udział w takich rajdach. Nie wiem ile w tym prawdy, bo jednak występu w rajdzie Montecarlo Kubicy zabroniono. Wydaje mi się jednak, że problem leżał w samym kierowcy. Kubicę bardziej ciągnęło do rajdów niż do Formuły 1. Kilka razy wypowiadał się na ten temat, przebąkiwał nawet o porzuceniu F1 dla rajdów. Wielka szkoda, bo Robert to naprawdę jeden z najbardziej utalentowanych kierowców F1.

http://rod.salon24.pl/276107,smutny-...roberta-kubicy

Nie wiem na ile jest to prawda.

W Eurosporcie przed chwilą też mówili o grożącej amputacji :(
Odpowiedz cytując
krkgiba
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 03.2008
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#434
Stary 06.02.2011, 14:58
leszekpw napisał(a):Wyświetl post
chyba nie przypuszczasz ze wystartowałby bez zgody Lotus-Renault?
nie wiem, nie mam żadnych informacji o tym, więc nie wypowiadam się...

swoją drogą dziwne by było postępowanie Renaulta, gdyby pozwolili Robertowi jeździć w Skodzie - co to za reklama dla nich?
Dużo bardziej prawdopodobne jest to, że Robert ma na tyle mocną pozycję, że jest w stanie sobie załatwić takie sprawy ze swoim teamem.
Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota
 
 
Od: 05.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#435
Stary 06.02.2011, 15:00
I tak to co się kocha i jest życiową pasją przez zostanie przez grupkę dyletantów nazwane głupotą i kretynizmem.
Najważniejsze to jest zdrowie Kubicy, a to czy wróci do F1 to już drugorzędna sprawa - ładnie się zapewne ten Boullier wkurzy, hehe.
Liga niezwykłych dżentelmenów: Retro Liga

Odpowiedz cytując
leszekpw
Senior Member
 
Od: 05.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#436
Stary 06.02.2011, 15:04
a ja sie zastanawiam nad jednym...jesli to była dojazdowka do OS1, dlaczego była jechana na maksa?

z drugiej strony ze zdjec jego strona drzwi nie jest tak bardzo zniszczona..... ponadto gdzies mowili (nieoficjalnie) ze podobno Kubica specjalnie wymanewrował w ostatniej chwili autem w ten sposob aby uderzenie było jego strona i pilot nie doznał uszczerbku na zdrowiu
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#437
Stary 06.02.2011, 15:08
_ukoL napisał(a):Wyświetl post
I tak to co się kocha i jest życiową pasją przez zostanie przez grupkę dyletantów nazwane głupotą i kretynizmem.
Najważniejsze to jest zdrowie Kubicy, a to czy wróci do F1 to już drugorzędna sprawa - ładnie się zapewne ten Boullier wkurzy, hehe.
Dokładnie!

Równie dobrze można napisać , po co wogóle Ayrton Senna startował w F1 , skoro ten sport odebrał mu życie .
Odpowiedz cytując
LuKaS TSW
Senior Member
 
Od: 12.2005
Skąd: Polska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#438
Stary 06.02.2011, 15:09
http://www.youtube.com/watch?v=78smQ...layer_embedded

brylant17, o tym wybrzuszeniu asfaltu na pewno wiedział bo przecież podczas opisu trasy raczej ono już było.Co do deszczu to prędzej,szczególnie gdy zaczął padać już w trakcie przejazdu,a on miał opony na suchą nawierzchnię.
Ostatnio edytowane przez LuKaS TSW : 06.02.2011 o godz. 15:18.
Bo takich stworzył nas świat, pełnych pogardy, zła i grzechu. Więc zawsze dumnie będziemy trwać, teraz i zawsze i na wieki wieków.
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member
 
 
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#439
Stary 06.02.2011, 15:11
ANSA: Przyczyną wypadku Roberta Kubicy podczas rajdu samochodowego Ronde di Andora był mokry asfalt oraz jego wybrzuszenie z powodu wystającego korzenia drzewa
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
Kosa93
Senior Member
 
Od: 07.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#440
Stary 06.02.2011, 15:13
To na sto procent nie mogła być dojazdówka - wręcz nie wyobrażalnym jest by taki wypadek stał się jeszcze przed startem do odcinka...
Odpowiedz cytując
felipe
Senior Member
 
Od: 07.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#441
Stary 06.02.2011, 15:16
_ukoL napisał(a):Wyświetl post
I tak to co się kocha i jest życiową pasją przez zostanie przez grupkę dyletantów nazwane głupotą i kretynizmem.
Najważniejsze to jest zdrowie Kubicy, a to czy wróci do F1 to już drugorzędna sprawa - ładnie się zapewne ten Boullier wkurzy, hehe.
Pasja pasją, ale w pewnych sytuacjach rozsądek u poważnych ludzi musi przewazyc.
Jak jesteś wolny, masz 20 lat i twoją pasją są skoki na główkę na Zakrzówku to ok. Jak masz 30, jesteś żonaty i rodzi ci sie synek, to ze skokami kończysz, choćby była to twoja największa miłość, bo są sprawy ważniejsze - nie możesz zatem dalej ryzykować zdrowiem / życiem. Trzeba umieć priorytetować sprawy. Kubica jest kierowcą F1 z milionowym kontraktem, to powinien się ograniczyć jeśli chodzi o tak skrajnie ekstremalne hobby (bo to nie jakaś jazda po mieście od świateł do świateł passatem 1,9, ale 200 km po wiejskich dróżkach w 300 koniowych maszynach!). Nie zrobił tego, powinno zareagować Renault. Nie zareagowało to teraz cierpią wszyscy. Przez ogólną głupotę, nazwijmy rzecz po imieniu... Szkoda Roberta, trzymam kciuki i głęboko wierzę, ze jakoś się poskłada chłopak, ale to współczucie nie może zaciemniać trzeźwego osądu całej sprawy.
Odpowiedz cytując
LuKaS TSW
Senior Member
 
Od: 12.2005
Skąd: Polska

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#442
Stary 06.02.2011, 15:17
http://rajdy.autoklub.pl/news/jechali-za-robertem,34299 rozwiewam wątpliwości jakoby to miało być przed startem OS 1
Bo takich stworzył nas świat, pełnych pogardy, zła i grzechu. Więc zawsze dumnie będziemy trwać, teraz i zawsze i na wieki wieków.
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#443
Stary 06.02.2011, 15:19
Przez jeden taki rajd w niedziele Kubica moze sobie swietna kariere zmarnowac. Operacja trwa, badzmy dobrej mysli. Na razie za duzo tych niepoficjlanych wiadomosci
Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota
 
 
Od: 05.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#444
Stary 06.02.2011, 15:20
felipe napisał(a):Wyświetl post
...
Dobrze ale nikt nie mówi, że hobby musi być bezpieczne. Startuje w wyścigach samochodowych i doskonale wie jakie wiąże się z tym ryzyko. Gdyby nie zaawansowana technologia już kilka lat temu mógł podzielić los Senny w Kanadzie.
Liga niezwykłych dżentelmenów: Retro Liga

Odpowiedz cytując
leszekpw
Senior Member
 
Od: 05.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#445
Stary 06.02.2011, 15:21
proponuje usuwac wszystkie wypowiedzi mowiace o tym jaka to byla glupota Kubicy...ludzie opamietajcie się z takimi komentarzami, moze to prawda ale nie jest to czas ani miejsce na takie wypowiedzi...czekajmy na info o stanie zdrowia a nie pi...rzmy glupoty
Odpowiedz cytując
murray
Senior Member
 
 
Od: 05.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#446
Stary 06.02.2011, 15:22
Wg mnie wypadek mógł wyniknąć z nadsterowności pojazdu. Przed chwilą Kościuszko w TVN24 powiedział, że często w tym samochodzie ucieka tył, czyli Kubica musiał skontrować poślizg, a przez to wpadł na nierówność asfaltu, którą powinien ominąć.
Tym bardziej, że to było poza trasą, więc mógł o tej nierówności nie wiedzieć dokładnie.
Odpowiedz cytując
felipe
Senior Member
 
Od: 07.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#447
Stary 06.02.2011, 15:29
_ukoL napisał(a):Wyświetl post
Dobrze ale nikt nie mówi, że hobby musi być bezpieczne. Startuje w wyścigach samochodowych i doskonale wie jakie wiąże się z tym ryzyko. Gdyby nie zaawansowana technologia już kilka lat temu mógł podzielić los Senny w Kanadzie.
Dlatetgo pogrubiłem nawet, że chodzi mi o hobby ekstremalne. A tu się nie popisali, te rajdy były przejawem totalnej amatorki Kubicy i teamu ogólnie. Bo paranoją jest, że w czasach gdy od sportowca wymaga się 100% profesjonalizmu (nawet w takiej Legii ponoć płącili kary za każdy kilogram nadwagi po przerwie świątecznej, a co dopiero mówić o dyscyplinie w najlepszych ligach?) jakiś kierowca F1 W TRAKCIE PRZEDEZONOWYCH TESTÓW wyjeżdża sobie na rajdy i rozbija sie w samochodzie konkurencyjnej marki, realizując swoje hobby. Niepojęte!
Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków
 
Od: 02.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#448
Stary 06.02.2011, 15:37
_ukoL napisał(a):Wyświetl post
Dobrze ale nikt nie mówi, że hobby musi być bezpieczne. Startuje w wyścigach samochodowych i doskonale wie jakie wiąże się z tym ryzyko. Gdyby nie zaawansowana technologia już kilka lat temu mógł podzielić los Senny w Kanadzie.
Sory ale niektóre rzeczy trzeba nazywać po imieniu.Czy głupota to nie wiem ale na pewno gruba lekkomyślność.Rajdy a F1 to zupełnie inne sporty.Kubica jest zawodowym kierowcą F1 a nie rajdowym i powinien w jednym czasie uprawiać tylko jeden z tych sportów.
Zrozum że Robert nie trenował rajdów a trening to w rajdach podstawa by jeździć bezpiecznie.Uważasz że to ok jak ktoś raz na 2 miesiące bez przygotowania bierze udział w rajdach?
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
Serhean
Junior Member
 
Od: 03.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#449
Stary 06.02.2011, 15:42
felipe napisał(a):Wyświetl post
Dlatetgo pogrubiłem nawet, że chodzi mi o hobby ekstremalne. A tu się nie popisali, te rajdy były przejawem totalnej amatorki Kubicy i teamu ogólnie. Bo paranoją jest, że w czasach gdy od sportowca wymaga się 100% profesjonalizmu (nawet w takiej Legii ponoć płącili kary za każdy kilogram nadwagi po przerwie świątecznej, a co dopiero mówić o dyscyplinie w najlepszych ligach?) jakiś kierowca F1 W TRAKCIE PRZEDEZONOWYCH TESTÓW wyjeżdża sobie na rajdy i rozbija sie w samochodzie konkurencyjnej marki, realizując swoje hobby. Niepojęte!
Wywnioskowałem z Twoich słów, że osoby pracujące w teamie Roberta to konkretni amatorzy, nie znaja sie na rzeczy, nie wiedza wogóle co to jest rajd, z czym się to wiąże i tak poprostu powiedzieli no słuchaj jak chcesz to sobie pojedź będzie fajnie.
Pozatym Robert ma tak silna karte przetargowa w Renault, że tak naprawde to pozwoliliby mu na gre w rosyjską ruletke gdyby miał taki kaprys.
Napewno wiedzieli w co się pakują skoro dali mu na to pozwolenie.
Znając polską metanlość to gdyby miał wypadek na ulicy to bylyby pretensje dlaczego nie lata, lub dlaczego się nie teleportuje.
Trudno, przypadki chodzą po ludziach. Koniec. Czekamy na oficjalne info.
Myślę, że nie wystartuje w pierwszym GP ale dzisiejsza medycyna jest na takim poziomie, że jeszcze nas zaskoczy gdy wkrótce wskoczy na najwyższy stopień podium w GP!
Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota
 
 
Od: 05.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#450
Stary 06.02.2011, 15:43
1q2 napisał(a):Wyświetl post
Sory ale niektóre rzeczy trzeba nazywać po imieniu.Czy głupota to nie wiem ale na pewno gruba lekkomyślność.Rajdy a F1 to zupełnie inne sporty.Kubica jest zawodowym kierowcą F1 a nie rajdowym i powinien w jednym czasie uprawiać tylko jeden z tych sportów.
Zrozum że Robert nie trenował rajdów a trening to w rajdach podstawa by jeździć bezpiecznie.Uważasz że to ok jak ktoś raz na 2 miesiące bez przygotowania bierze udział w rajdach?
Jest kierowcą Formuły 1 i nie powinien ryzykować biorąc udział w rajdach samochodowych ale to młody człowiek, który realizował swoje pasje ścigając się w rajdach i jeżeli ktoś popełnił błąd to na pewno Lotus Renault, który nie zabronił mu tego w kontrakcie. Kubice jestem w stanie w pełni zrozumieć i usprawiedliwić.
Liga niezwykłych dżentelmenów: Retro Liga

Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:25.