The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło


Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Miro
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Krk i okolice

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#361
Stary 21.12.2010, 23:38
Moze mamy tu na forum pośród Wislackiej Braci jakiegos technika z TEPSY ?

Mam problem z parametrami linii pod ADSL. To znaczy aktualne 2 Mbity smiga bez klopotu ale zamarzylo mi sie troszke wiecej, zaglębilem się w temat i okazalo sie ze wartosci SNR Margin i Line Attenuation na mojej lini szaleją w zależnosci od tego co i jak jest aktualnie podpiete.

1. Przypadek . Podpięty router z modemem adsl i telefony poprzez filtry.


2. Przypadek - Podpiety router z modemem, telefon odlaczony



3. Przypadek - Podpiety router z modemem i telefon ale bez filtra.



Glupieje zwlaszcza przy ostatnich wynikach - przeciesz filtry powinny poprawiac jakość linii a u mnie jest prawie dwukrotne wieksze tlumienie po zalozeniu filtra.

Jest ktos zorientowany w takich tematach?
Odpowiedz cytując
Donson
Senior Member
 
 
Od: 03.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#362
Stary 21.12.2010, 23:44
Tylko nie dzwoń z tym do nich na Błękitną Linię bo wywalisz tepse na kolana jak mróz PKP
JESTEM LAMUSEM
Odpowiedz cytując
Konfliktowy
Member
 
Od: 11.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#363
Stary 21.12.2010, 23:49
Wpinasz filtr przed modem od tepsy?

EDIT :

Filtr wpięty bezpośrednio do telefonu?

EDIT:

Więc jest źle podpięte. Nie jestem technikiem tepsy ale kiedyś o tym też szukałem. Filtr wpinasz do gniazdka, a do filtra bezpośrednio telefon.

EDIT:

http://www.insdar.pl/neostrada_instalacja.htm

EDIT:

Może powodem takiego tłumienia jest kiepska instalacja? Stare kable,kiepskie skrętki itp.. Możesz spróbować odłączyć też telefony i w tedy sprawdzić. Do tepsy śmiało możesz zadzwonić i powiedzieć, że jesteś zainteresowany ich oferta i prosisz o sprawdzenie jakie łącze może być na Twojej lini.
Ostatnio edytowane przez Konfliktowy : 22.12.2010 o godz. 00:38.
Odpowiedz cytując
Miro
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Krk i okolice

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#364
Stary 21.12.2010, 23:58
@Donson
Nawet nie probuje ;-))... i tak by mnie zlali jako klienta multimo

@Konfliktowy
filtr jest wpiety tak jak nalezy czyli przed samym telefonem

Pogladowo to wyglada tak



edit

tak bezpośrednio

edit2

Konfliktowy... jestes genialny ...naprawde. Dopiero teraz uswiadomilem sobie ze od 6 lat uzywam wpierw neo a potem multimo z źle wpiętym filtrem.

Ale powiem Ci ze parametry w dalszym ciagu sa gorsze niz bez filtra - poprawilo sie do 40db
Ostatnio edytowane przez Miro : 22.12.2010 o godz. 00:21.
Odpowiedz cytując
gonzo
Senior Member
 
Od: 02.2003
Skąd: Imperium Kurdwanów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#365
Stary 22.12.2010, 21:03
Mój problem polega na tym że dziś kupowaliśmy z ojcem komputer ...
Mamy dysk twardy Samsunga 1 TB. Informatyk w sklepie przy składaniu mówił że przystosował go do WIndowsa 7 (jakies tam ustawienia). Po czym gdy dowiedział się że będzie jednak XP instalowany pozmianiał cos i z całym pudłem pojachaliśmy do domu. Instalowałem przed chwilą win XP i widział mi tylko jedną partycje 130 GB. Reszty nie ma - sformatowałem ją i zainstalowałem XP.
Z tym że wcześniej mówił że partycje są już porobione.
Co tu teraz czynić aby odzyskać pozostałą część ?
Ostatnio edytowane przez gonzo : 22.12.2010 o godz. 21:14.
Odpowiedz cytując
Konfliktowy
Member
 
Od: 11.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#366
Stary 22.12.2010, 23:33
Najprościej było usunąć wszystkie partycje, a później utworzyć je na nowo.

EDIT:

Wydaje mi się, że nie widzi Ci partycji bo zwyczajnie masz je nie utworzone. Utworzoną miałeś tylko partycje na system a reszta sobie leży nie podzielona ani nic. Instalowałeś z poziomu DOSa czy normalnie?
Ostatnio edytowane przez Konfliktowy : 23.12.2010 o godz. 00:03.
Odpowiedz cytując
gonzo
Senior Member
 
Od: 02.2003
Skąd: Imperium Kurdwanów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#367
Stary 22.12.2010, 23:43
Jak usunąć wszystkie jak widać tylko jedną ?
Odpowiedz cytując
4fan_player
Senior Member
 
Od: 04.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#368
Stary 23.12.2010, 22:17
Witam,
Możliwe, że za jakiś czas będę kupował laptopa. Mimo, że kiedyś skończyłem Technikum Informatyczne to moja wiedza nt. komputerów jest dosyć znikoma i ogranicza się do tego co działo się 2-4 lata temu Laptopa będę potrzebował głównie do internetu, Offica, filmy, muzyka. Jedyną grą na którą znajduje czas jest Football Manager jeżeli chodzi o wygląd to raczej jakiś konserwatywny bez żadnych zbędnych dodatków. Monitor 15,6" większy raczej nie potrzebny. Karta graficzna raczej nie musi być bardzo dobra FM chyba na każdej nowym lapku pójdzie Duży nacisk chciałbym położyć na wydajność więc RAM miałaby duże znaczenie. No i najważniejsze budżet to gdzieś pomiędzy 2500-3000. Ale raczej z naciskiem na tą pierwszą kwotę liczę na Wasze rady
Odpowiedz cytując
wislak_92
Senior Member
 
 
Od: 03.2007
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#369
Stary 23.12.2010, 22:54
4fan_player napisał(a):Wyświetl post
Witam,
Możliwe, że za jakiś czas będę kupował laptopa. Mimo, że kiedyś skończyłem Technikum Informatyczne to moja wiedza nt. komputerów jest dosyć znikoma i ogranicza się do tego co działo się 2-4 lata temu Laptopa będę potrzebował głównie do internetu, Offica, filmy, muzyka. Jedyną grą na którą znajduje czas jest Football Manager jeżeli chodzi o wygląd to raczej jakiś konserwatywny bez żadnych zbędnych dodatków. Monitor 15,6" większy raczej nie potrzebny. Karta graficzna raczej nie musi być bardzo dobra FM chyba na każdej nowym lapku pójdzie Duży nacisk chciałbym położyć na wydajność więc RAM miałaby duże znaczenie. No i najważniejsze budżet to gdzieś pomiędzy 2500-3000. Ale raczej z naciskiem na tą pierwszą kwotę liczę na Wasze rady
http://www.nhl.pl/index.php?showforum=2

Tu masz wszystko, za taką kwote spokojnie mozesz pograc w nowe tytuly.

PS. Z Windowsem czy bez?
Ostatnio edytowane przez wislak_92 : 23.12.2010 o godz. 23:11.
"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustępliwej walki. Nie dopuście do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych...podania ręki". - Henryk Reyman
Odpowiedz cytując
4fan_player
Senior Member
 
Od: 04.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#370
Stary 23.12.2010, 23:39
A z Windowsem są dużo droższe? nie bardzo się orientuje
Odpowiedz cytując
mic
Tylko Wisła
 
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#371
Stary 23.12.2010, 23:41
4fan_player napisał(a):Wyświetl post
A z Windowsem są dużo droższe? nie bardzo się orientuje
Drozsze sa ok 200-400 zl. Zalezy jaki Win, jaka firma itd.

Jezeli jestes studentem to mozesz miec Windowsa za darmo z MSDNAA, jezeli nie zawsze zostaja Ci warezy.

I radze Ci isc raczej w Asusa (seria N), badz niektore modele HP lub Toshiby. Inne bym odradzal.
Jeszcze Packard-Bell, malo znane w Polsce, ale naprawde dobry sprzet robia
Ostatnio edytowane przez mic : 23.12.2010 o godz. 23:50.
Odpowiedz cytując
4fan_player
Senior Member
 
Od: 04.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#372
Stary 23.12.2010, 23:54
mic napisał(a):Wyświetl post
Drozsze sa ok 200-400 zl. Zalezy jaki Win, jaka firma itd.

Jezeli jestes studentem to mozesz miec Windowsa za darmo z MSDNAA, jezeli nie zawsze zostaja Ci warezy.

I radze Ci isc raczej w Asusa (seria N), badz niektore modele HP lub Toshiby. Inne bym odradzal.
Jeszcze Packard-Bell, malo znane w Polsce, ale naprawde dobry sprzet robia
To MSDN AA to całkiem ciekawe rozwiązanie akurat mój wydział łapie się pod wymogi. A jak wygląda to w praktyce? Jak uzyskuje się dostęp do win'a?
Odpowiedz cytując
mic
Tylko Wisła
 
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#373
Stary 23.12.2010, 23:57
4fan_player napisał(a):Wyświetl post
To MSDN AA to całkiem ciekawe rozwiązanie akurat mój wydział łapie się pod wymogi. A jak wygląda to w praktyce? Jak uzyskuje się dostęp do win'a?
Dostajesz swoj login i haslo, i albo sciagasz z ich strony i wklepujesz seriala, ktory bedzie na tej stronie, albo sciagasz z torrenta/wareza itp i uzywasz seriala z msdnaa. Tak w skrocie. Co do loginu i hasla to musisz znalezc kolesia ktory to zaklada, zapytaj bylekogo na uczelni to da Ci namiary
Odpowiedz cytując
nbp
Banita
 
Od: 10.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#374
Stary 27.12.2010, 17:59
Panowie mam słuchawki LOGITECH H530 z wgranymi już sterownikami. I słuchaweczki pięknie działały, ale pewnego razu pojawił mi się taki o to komunikat:

System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)

I ni chu chu, nie działają. Nie chcą się zainstalować na moim kompie ( windows 7 ).


Oczywiście sprawdziłem to na innych komopach, i też nie działają !! Unknown Device - błąd słuchawek i nie chą działać.

Oczywiście byłem an stronie producenta, no ale nie można ściągnąć żadnych sterowników nowych czy aktualizacji, no bo one są wgrane już w tych słuchawkch.


W media markcie mi ich nie przyjmą do naprawy, bo to prezent był, i rachunku oczywiście nikt normalny nie trzyma ;-/.


Więc co mam zrobić ? Przeglądałem neta i widzę, że innio też mają problemy takie typu błąd 43 i nie ptorafią sobie z tym poradzic.
Odpowiedz cytując
alkoholik
Senior Member
 
Od: 03.2008
Skąd: Kraków(Nowy Kleparz)

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#375
Stary 30.12.2010, 02:40
Pamowie mam nowy sprzet ciesze się bo nie dałem dużo Amd athlon x3 440 3.0g Palit gts450 1g128bit ddr5 i narazie mało ramu 2gb
Odpowiedz cytując
dawidTS
Senior Member
 
Od: 01.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#376
Stary 06.01.2011, 14:02
Siemano

mógłby mi ktoś wycenic taki zestawik.( W nawiasach ocena stanu sprzetu w skali 0-5)
jest to blaszak :
Obudowa (stan to 2/5 cala sie rozlatuje z przodu)
procek: Intel Pentium IV 3.06 GHz
ram; 1,5 GB DDR 2
karta graficzna: GeForce 8500 256 MB
zasilasz: nie pamietam firmy ale moc to 550 W ,chyba to był Feel ale nie jestem pewien
plyta gl: Asus p5vd
dysk twardy: Segatte 160 GB
monitor: Flatron 17 cali ( 4/5)


ile moge za niego zabrac kaski? chce to sprzedac bo leży w domu na wsi a mi sie kaska przyda na Gainera
Ostatnio edytowane przez dawidTS : 06.01.2011 o godz. 14:06.
TYLKO CW3L3 NOSZA ZELE !
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member
 
 
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#377
Stary 06.01.2011, 17:42
Mam pytanie, mam dwa konta na Win 7 jedno moje (admin) drugie mamy chciałbym na tym drugim zrobić ograniczenia.Aby nie można było wchodzić na partycje....Jak zrobić? nie mogę tego rozgryźć....
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
pozdi91
Senior Member
 
Od: 02.2007
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#378
Stary 08.01.2011, 19:01
Witam forumowiczów - informatyków. Mam pytanie odnośnie sieci bezprzewodowej w domu. Korzystam z Chello25, mam do laptopa podłączony normalnie kablem modem. Chciałbym stworzyć coś w rodzaju sieci wi-fi w domu by móc korzystać z internetu bez konieczności podłączania żadnych kabli oraz podzielić sygnał by móc korzystać na więcej niż jednym laptopie. Powinienem zakupić jakiś router i do niego podłączyć modem i on będzie nadawał sygnał? Czy mogą być konieczne jakieś sterowniki, czy po prostu będzie można wykryć sieć i się podłączyć? Jak jest z zabezpieczeniami, przed włamaniem się i korzystaniem z mojej sieci przez kogoś obcego? Wybaczcie chaotyczność i mnogość pytania, ale jest to temat całkowicie mi obcy. Proszę o wszelkie rady, propozycje routerów itd, wszytsko co mogłoby mi pomóc.
Odpowiedz cytując
mic
Tylko Wisła
 
 
Od: 11.2002

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#379
Stary 08.01.2011, 19:06
pozdi91: kup jakis najprostszy router (np D-link di-524). Laczysz kablem modem z routerem. Sterownikow nie potrzeba. Konfiguracja intuicyjna, zabezpieczanie tez. W razie czego pisz to pomoge Ci go skonfigurowac/zabezpieczyc
Ostatnio edytowane przez mic : 08.01.2011 o godz. 19:08.
Odpowiedz cytując
Michal_b3
Senior Member
 
Od: 03.2008
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#380
Stary 08.01.2011, 19:09
Szukam kogoś kto w miarę ogarnia matlaba, mam wykres funkcji f(x) i za pomocą pętli for mam znaleźć punkt maximum w podanym przedziale [-5;5], z matlabem nigdy nie miałem za bardzo do czynienia, a składnia jest inna niż w c++, będę wdzięczny jak ktoś rzuci na to okiem i coś podpowie

Kod:
syms x;
f=(sin(x)/(x^2 + 1))

a=0

for i=-5:5
    a=0
    if(f(i) > a) a=i;
    i=i+0.1;
end

b = f(a)

plot(a, b, 'ko')
Odpowiedz cytując
pozdi91
Senior Member
 
Od: 02.2007
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#381
Stary 08.01.2011, 23:58
mic napisał(a):Wyświetl post
pozdi91: kup jakis najprostszy router (np D-link di-524). Laczysz kablem modem z routerem. Sterownikow nie potrzeba. Konfiguracja intuicyjna, zabezpieczanie tez. W razie czego pisz to pomoge Ci go skonfigurowac/zabezpieczyc
dzięki, w razie problemów zwrócę się z pytaniami.
Odpowiedz cytując
harimata
Senior Member
 
 
Od: 09.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#382
Stary 09.01.2011, 12:32
Chcę sobie kupić laptopa. Budżet mam od 3tys do 4tys. Zastanawiam się nad jakimś Lenovo, Toshibą albo Macbookiem. Jestem przekonany coraz bardziej do maca ale sam nie wiem. Co byście mi polecili ?
Dodam, że głownie to będzie służył do internetu, filmów, photoshop no i jeszcze żeby z 5 h pociągnął na baterii.
Kod:
               W czasach powszechnego fałszu, mówienie prawdy jest rewolucyjnym aktem

9 października wywal Tuska do śmietnika !
Odpowiedz cytując
Coolpick
Senior Member
 
Od: 10.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#383
Stary 09.01.2011, 12:39
harimata napisał(a):Wyświetl post
Chcę sobie kupić laptopa. Budżet mam od 3tys do 4tys. Zastanawiam się nad jakimś Lenovo, Toshibą albo Macbookiem. Jestem przekonany coraz bardziej do maca ale sam nie wiem. Co byście mi polecili ?
Dodam, że głownie to będzie służył do internetu, filmów, photoshop no i jeszcze żeby z 5 h pociągnął na baterii.
Wg mnie nie ma sensu wydawać 4 tysiące za laptopa, który ma służyć tylko do neta, filmów i photoshopa. Myślę, że taki laptop powinieneś kupić spokojnie za 2,5 tysiąca max. Niestety nie podam Ci żadnych konkretnych modelów, bo po pierwsze nie napisałeś, jaki Cię interesuję rozmiar laptopa, a po drugie ostatnio laptopami interesowałem się ponad pół roku temu, kiedy sam kupowałem. Polecam stronę notebookcheck.pl i tamto forum, załóż odpowiedni temat i tam ludzie, którzy się na tym znają, doradzą Ci co i jak.
Odpowiedz cytując
<Crasch>
Senior Member
 
 
Od: 09.2006
Skąd: Wrocław

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#384
Stary 09.01.2011, 13:59
Wie ktoś skąd można ściągnąć jakąkolwiek baze danych w Accessie 2007?
Mam projekt do zrobienia i jakiś przykład bardzo by mi pomógł.
Odpowiedz cytując
-S-
Senior Member
 
 
Od: 11.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#385
Stary 09.01.2011, 15:01
Mam w planach kupić drukarkę atramentową. Czy ktoś może coś polecić? Czy opłaca się urządzenie '3w 1'?

Dużo kasy nie mam, więc tak w granicy 300zł.
Odpowiedz cytując
śledziu
Senior Member
 
 
Od: 12.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#386
Stary 10.01.2011, 19:48
Witam
Planuję zakup komputera (głównie do neta, filmów, starszych gier).
Czy mógłby mi ktoś ocenić która z tych 8 ofert zestawów kom. jest najbardziej atrakcyjna, którą sami byście wybrali? (nie znam się kompletnie i nic mi te specyfikacje nie mówią):

1) http://pclider.pl/product_info.php?products_id=385
2) http://pclider.pl/product_info.php?products_id=401
3) http://allegro.pl/gx620-3-0-1-80-com...391626660.html
4) http://allegro.pl/zestaw-dell-3200-1...390333511.html
5) http://allegro.pl/dell-gx620-3-0-1-8...391626715.html
6) http://allegro.pl/zestaw-ibm-s50-l19...396127824.html
7) http://allegro.pl/f-s-2-8-512-40-dvd...386803368.html
8) http://allegro.pl/zestaw-hp-dc7600-2...393280931.html

Pozdrawiam
Powód: zdublowany adres
Ostatnio edytowane przez śledziu : 10.01.2011 o godz. 20:02.
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member
 
 
Od: 07.2006
Skąd: Wschód Polski

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#387
Stary 23.01.2011, 14:36
Mam aktualnie zainstalowany kodeki:

Combined-Community-Codec-Pack

real alternative

ALLPlayer

I mam pytanie w media player classic(chcę odtwarzać filmy) nie ma obrazu jakiego brakuje kodeku? dodam, że jest dźwięk tylko rozważne propozycje bo mam neta z limitem i za dużo ściągać nie mogę
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
arth_ur
Senior Member
 
 
Od: 04.2005
Skąd: STA

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#388
Stary 26.01.2011, 11:57
Poszukuję jakiegoś dobrego serwisu PC w Krakowie. Poleca ktoś coś
http://www.youtube.com/watch?v=-shF8y5ud0Q - obejrzyj Wiślaku, zapewniam że banan pojawi się na twych ustach
Odpowiedz cytując
przemonik
Member
 
Od: 09.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#389
Stary 27.01.2011, 22:31
Problem pewnie okaże się dla większości banalny do rozwiązania, jednak potrzebuję pomocy. Mianowicie, Windows XP, jak wyłączyć wygaszacz ekranu? Uprzedzam, że prawy przycisk myszy i ustawienie 'brak wygaszacza' nie rozwiązuje problemu, a przeszkadza wygaszacz strasznie przy oglądaniu filmów. Z góry dzięki za odp.
Odpowiedz cytując
crazykaro
Senior Member
 
 
Od: 01.2007
Skąd: Królewskie Miasto Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#390
Stary 28.01.2011, 00:23
A jesteś pewien że to jest wygaszacz? Skoro jest wyłączony to może to jakiś program albo wirus. Prawdę mówiąc nie przychodzi mi nic innego do głowy. Jeśli to jest laptop to mogą to być jakieś laptopowe ustawienia zarządzania energią, które trzeba wyłączyć z poziomu programu zainstalowanego z laptopem który obsługuje zasilanie czy coś w tym stylu. Jeśli to jest na stacjonarnym to można próbować ustawić wygaszacz na 500 minut. Znalazłem też coś takiego może pomoże
http://www.mandrivalinux.eu/showthre...czynno%C5%9Bci
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:45.